Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39779 | Odgovora: 231 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 07:52 - pre 180 meseci
B92 - Život - Vesti - Telenovele krive za pad nataliteta :)
 
Odgovor na temu

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 08:59 - pre 180 meseci
Napuni semenkama…
To je kako mali djokica zamislja. Ne znam bas da se pod pretnjom puske udaju. I radjaju decu.

A mi jesmo zarazeni tim ‘nacinom zivota’ koji nam serviraju sa teveja. Instant kultura, sad i odmah, ako moze bez truda.
Dugo sam mislio da je kriza uzrok ali nisam vise uveren. Negde procitah da natalitet ni u najboljim godinama 70-80tih nije bio sjajan.
Onda nije kriza. Vec je system vrednosti.
Jednostavno porodica, deca i sve sto uz to ide, pre svega odgovornost, ne odgovara vecini.
Nema spavanja do podne.
A nije samo to. Neka neverovanta lenjost, sebicluk i bahatost se uvukla medj’ nas.
Nema dana da nisam zgrozen bezobrazlukom, kao npr juce.
Kroz jednosmernu ulicu u suprotnom pravcu ide auto, dve ‘ribe’ u kolima, kao montirane. Uska ulica na vozdovcu, deca se igraju, prolaznici. Ja im dobacim – cini mi se da je ovo jednosmerna, na sta ‘riba’ odgovori – pa jeste. I smeje se.
Dodala je gas cim je videla moj izraz lica. I srecom pobegla, jer po prvi put u zivotu bi nekoj pripalio samar samo tako.

I takva ce nekom da bude majka? Ta ima mozga?

Glup primer reci cete. Ne nije. Takve gledam svaki dan. I slusam na poslu, i poslednja tema koja bi se ikada pomenula je porodica, brak, buducnost. Ili ono osnovno – sta sutra?
Jer od sutra ima samo nove cipelice za ‘samo 200eurica’ dok ona radi za malkice vise.

Pljujem na zene? Pa da. Takvo ponasanje nisam nigde video. I da, vecina kod nas je takva, svidelo se to nekom ili ne.
To i A.Rajs pominje, sto dugo nisam prihvatao ali ispada da jeste tako.

A muskarci? Pa sa kim oni da prave porodicu? Zensko treba to da zeli, a ne muskarac da je u to ubedjuje.
Ili da saceka njenu 35-tu i da joj bude poslednji vozic.

Ko je malo proputovao, moze da uporedi i zna o cemu govorim.
Nije dovoljno da se ‘okreci’ i natakne na stikle, treba da zna i da ume.

Nase ne umeju.

gleb
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
195.178.53.*



+4 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 09:09 - pre 180 meseci
Citat:

A muskarci?


Ni muskarci nisu bolji po tom pitanju.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 09:46 - pre 180 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Meni to više zvuči kao "želim, ali ne baš toliko". :D Naravno, ne mislim ništa loše pod tim. :)


Pa upravo...

Andjela, nikako ne treba prebacivati loptu sa jednog pola na drugi. Svi su krivi. I decaci i devojcice. Glavni problem naseg drustva je kao sto je naveo Gleb, plus bih dodao da nas narod zivi u nekim iluzijama ceo zivot. Zene imaju neke svoje, muskarci svoje, i vecinom nerealne iluzije. Nikako da shvate da bolji zivot stvaraju sami..
 
Odgovor na temu

germanchc
drvoseca
Beograd

Član broj: 178234
Poruke: 11
93.86.94.*

Sajt: www.golfoglasi.com


Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 10:05 - pre 180 meseci
Citat:
pctel: Ima primera kad je to prva karika.


ne bih rekao da je taj oblik da kazes "discipline" i stvaranje radnih navika dobra vaspitna mera, mozda je bio odgovarajuci za socijalisticki sistem a sada u ovo vreme nije nikakav pozitivan aspekt.... sta to radi od coveka imate kao primer na onima iz sremske kamenice i sl. , osoba koja slepo slusa nadredjenog i ima radne navike ali zato sa druge strane vrlo rade namece "silom" sebe kao autoritet svima za koje misli da moze (mlati zenu jer to moze, ulazi cesto u konflikte jer se krije iz znacke i to moze, zloupotrebljava polozaj kada god to moze) .

ako je neko 18 godina rastao u krelca tesko ce ga 9 meseci vojske preokrenuti (po sadasnjim uslovima mislim da ce napraviti cak jos veceg krelca)
www.golfoglasi.com - moj Golf koga prodajem vec nekoliko godina .
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.251.*



+558 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 10:06 - pre 180 meseci
Citat:
gleb: Napuni semenkama…
To je kako mali djokica zamislja. Ne znam bas da se pod pretnjom puske udaju. I radjaju decu.

A mi jesmo zarazeni tim ‘nacinom zivota’ koji nam serviraju sa teveja. Instant kultura, sad i odmah, ako moze bez truda.
Dugo sam mislio da je kriza uzrok ali nisam vise uveren. Negde procitah da natalitet ni u najboljim godinama 70-80tih nije bio sjajan.
Onda nije kriza. Vec je system vrednosti.
Jednostavno porodica, deca i sve sto uz to ide, pre svega odgovornost, ne odgovara vecini.
Nema spavanja do podne.
A nije samo to. Neka neverovanta lenjost, sebicluk i bahatost se uvukla medj’ nas.
Nema dana da nisam zgrozen bezobrazlukom, kao npr juce.
Kroz jednosmernu ulicu u suprotnom pravcu ide auto, dve ‘ribe’ u kolima, kao montirane. Uska ulica na vozdovcu, deca se igraju, prolaznici. Ja im dobacim – cini mi se da je ovo jednosmerna, na sta ‘riba’ odgovori – pa jeste. I smeje se.
Dodala je gas cim je videla moj izraz lica. I srecom pobegla, jer po prvi put u zivotu bi nekoj pripalio samar samo tako.

I takva ce nekom da bude majka? Ta ima mozga?

Glup primer reci cete. Ne nije. Takve gledam svaki dan. I slusam na poslu, i poslednja tema koja bi se ikada pomenula je porodica, brak, buducnost. Ili ono osnovno – sta sutra?
Jer od sutra ima samo nove cipelice za ‘samo 200eurica’ dok ona radi za malkice vise.

Pljujem na zene? Pa da. Takvo ponasanje nisam nigde video. I da, vecina kod nas je takva, svidelo se to nekom ili ne.
To i A.Rajs pominje, sto dugo nisam prihvatao ali ispada da jeste tako.

A muskarci? Pa sa kim oni da prave porodicu? Zensko treba to da zeli, a ne muskarac da je u to ubedjuje.
Ili da saceka njenu 35-tu i da joj bude poslednji vozic.

Ko je malo proputovao, moze da uporedi i zna o cemu govorim.
Nije dovoljno da se ‘okreci’ i natakne na stikle, treba da zna i da ume.

Nase ne umeju.

Tacno, sve je to stoka, i musko i zensko, od takvih porod nije potreban ni jednoj zemlji, nego takvi treba da pocrkaju. Gde ce kruska da padne nego ispod kruske pa ce takvi kao sto su ovi i deca da im budu, ako ne i gora.
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 13:37 - pre 180 meseci

kelja,

Nemoj da se flekas. Uzmi lavor.


gleb,

Citat:

Kroz jednosmernu ulicu u suprotnom pravcu ide auto, dve ‘ribe’ u kolima, kao montirane. Uska ulica na vozdovcu, deca se igraju, prolaznici. Ja im dobacim – cini mi se da je ovo jednosmerna, na sta ‘riba’ odgovori – pa jeste. I smeje se.
Dodala je gas cim je videla moj izraz lica. I srecom pobegla, jer po prvi put u zivotu bi nekoj pripalio samar samo tako.

I takva ce nekom da bude majka? Ta ima mozga?


Ti si bas romanticna osoba. Sem imena domacih i divljih zivotinja (macka, pile, krava, riba, treba), i fizicke potrebe da nekom pokazes pravdu, da li postoji jos neki nacin kojim sarmiras osobe suprotnog pola? 'Po prvi put', jer ti se do sada nije ukazala prilika?

Citat:
Takve gledam svaki dan. I slusam na poslu, i poslednja tema koja bi se ikada pomenula je porodica, brak, buducnost. Ili ono osnovno – sta sutra?


Predlazem manje gledanja onih za koje nisi zainteresovan, manje prisluskivanja, manje dobacivanja i vise akcije – tj. da pridjes onoj koja te zanima. I naravno, da ti pozelim da se zaljubis, pa ces imati manje vremena da se brines o montazi. :) Valjda neces da je ispljujes pri prvom susretu.


Flo33,

Izvini, ali kakvo prebacivanje vidis u obicnoj opservaciji?

U proteklih par godina, pink kultura se prosirila na prostore bivsih SFRJ republika, i to se gleda kao normalan potez u njihovim knjigama, iz poslovnog ugla. A tokom tih istih godina, povecao se broj mladih ljudi koji bivaju inficirani pink tifusom, sto se opet gleda kao nenormalna konsekvenca, iz zdravstvenog ugla. Linija sazrevanja se pomera prema gore, a deci se sve ranije i ranije pomera linija kada im je svakodnevno dostupno raznorazno nasilje, cemer i jad preko tele ekrana. Kada upitas bilo kog roditelja da li bi odveli svoje dete u neku mracnu ulicu i dopustili da im neko mlati njihovo dete, dobio bi cudne poglede i pitanja - 'da li si ti zdrav, kad tako pricas?'; a opet, ti isti roditelji izaberu da ukljuce programe koje rade iste stvari njihovoj deci, i to sve u ugodnosti porodicnog doma.

Specificno za musku populaciju, iako se linija sazrevanja pomera prema gore, nije bas da cujes da devojke cesto traze zrele zelene jabuke. Jedini uspesan koncept zrele zelene jabuke je onaj u smislu Granny Smith.

Citat:
A i ko spomenu ''Sex i grad'' ima i toga, ne toliko sama serija, već način života prikazam tamo. Svi to žele.


Neka hvala, nisu svi zainteresovani da zive njihovim zivotom. Ako ti nije promaklo, jeftina serija, dobar marketing.


germanchc,

Pa od svih primera ti si izabrao tipove iz Kamenice i patologiju po pitanju razvoja? I nije bas da razumem da si u citavoj prici izabrao vojsku kao fiks ideju oko koje se sve vrti. To je samo jedna stvar u nizu.

Citat:
ne bih rekao da je taj oblik da kazes "discipline" i stvaranje radnih navika dobra vaspitna mera, mozda je bio odgovarajuci za socijalisticki sistem a sada u ovo vreme nije nikakav pozitivan aspekt....

Pa u kulturi jedne male Srbije, cak i pre socijalizma, odlazak u vojsku se gledao kao vazan aspekt u odrastanju. I veseo i tuzan u isto vreme. Vreme provedeno van komfort-zone jeste veoma pozitivan aspekt vojske, verovao ili ne.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 13:59 - pre 180 meseci
Radije ne verujem ženskim osobama koje pominju pozitivne aspekte vojske, što kaže Ivan gloginje i mlaćenje...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 14:07 - pre 180 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Radije ne verujem ženskim osobama koje pominju pozitivne aspekte vojske, što kaže Ivan gloginje i mlaćenje... :p

Zene zasigurno imaju i vece izazove u zivotu nego sto je vojska. Dobro, neke i nemaju.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 14:10 - pre 180 meseci
Nema veceg dokaza o totalnoj iskrivljenosti svega kada na ovoj temi zene savetuju muskarce vojsci a muskarci zene o trudnoci... :-)

Mislim, sve je to lepo, politicka korektnost, ravnopravnost polova i tako to... ali ovo je vec suludo :)

Nego ono sto meni nije nikako jasno kod ljudi kao sto je gleb, sto bi da prevaspitava nekog... A zasto vi imate toliku zelju da menjate druge ljude? Jel vam brani neko da imate / nemate decu? Ne. Tvoj organ, tvoja slobodica sta ces sa njim da radis - primeti da je za decu potrebno dvoje, pa moras naci i saputnicu koja se slaze sa tvojim idejama...

Odakle tebi pravo uopste da samaras nekog? Kako bi bilo da tebe neko jaci odalami zato sto mu se ne svidja sto si presao ulicu na crveno? Ako ti smeta sto su devojke vozile van propisa, sto nisi zapisao broj tablica i prijavio MUP-u? Nije tvoj posao da delis pravdu - jos manje sa samarima.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 14:20 - pre 180 meseci
Citat:
pctel: Zene zasigurno imaju i vece izazove u zivotu nego sto je vojska. Dobro, neke i nemaju.


Zasigurno ni meni (a pretpostavljam ni ostalima) vojska nije najveći izazov u životu.
 
Odgovor na temu

germanchc
drvoseca
Beograd

Član broj: 178234
Poruke: 11
93.86.94.*

Sajt: www.golfoglasi.com


Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 15:24 - pre 180 meseci
Citat:
_andjela_

Pa od svih primera ti si izabrao tipove iz Kamenice i patologiju po pitanju razvoja? I nije bas da razumem da si u citavoj prici izabrao vojsku kao fiks ideju oko koje se sve vrti. To je samo jedna stvar u nizu.

Pa u kulturi jedne male Srbije, cak i pre socijalizma, odlazak u vojsku se gledao kao vazan aspekt u odrastanju. I veseo i tuzan u isto vreme. Vreme provedeno van komfort-zone jeste veoma pozitivan aspekt vojske, verovao ili ne.


jeste, jer je o vojsci i drill-u koji se sprovodi u njoj bilo reci kao faktoru koji je pozitivan vaspitni metod po zivot mladog coveka... sremska kamenica jeste malo drugacija ali koristi se isti metod samo u duzem trajanju , psihicko i fizicko razbijanje coveka koje se provodi cistim nametanjem sile i samo sile.....zatim istom tom silom nametanje postovanja lanca komande tj autoriteta. i naravno socijalisticki metod da nikada ne treba razmisljati svojom glavom nego jednoumlje je zakon i na kraju dolazimo do toga da se simbolicnim davanjem uniforme taj autoritet prenosi na malodog coveka koji je naucio najboljim mogucim metodom sta se postize grubom demonstracijom sile i kako je najbolje za tebe u zivotu da se postavis kao autoritet jer ces u dragacijoj varijanti uvek biti na dnu.Logicno ta demonstracija sile se posle prenosi i van "kolektiva" na kucu,zenu,komsije,decu itd....

Sto se tice kulture u Srbiji ... hebes kulturu ako znamo da su u proslosti decaci bas lepo odrastali u istoj toj vojsci tako sto su bili topovsko meso, neki su sada na grobljima neki imaju psihicke probleme, vojska koriscena za PR slobe i njegove bolesne zene,za vreme tita isto "oficiri dobijali stanove za to sto vicu pali na manevrima" i sada se koristi za isto to da bi penzosi tripovali "kako smo jaki"... pa koji ce nam onda uopste... iz licnog iskustva ja sam bio u vojsci (regularnoj), pa tu ipak imam malo vise first hand experience od tebe, tako da cu ti prvo reci o toj konfort zoni koju pominjes..... onaj ko je ima , taj nece ni ici u vojsku da li tako sto podmaze nekog ili "sredi" iznajmljeni stan .. totalno nebitno jer sa druge strane u vojsci definitivno nece nista nauciti osim toga kako da izgubi dragocenih godinu dana zivota (wtf. imam da radim za 3000evra godisnje nego da radim za dzaba) i naravno naucice kako nam je sistem otisao na samo dno... a ovo civilno sluzenje je jos veci robovlasnicki sistem ali hajde da idemo mnogo off. ...
www.golfoglasi.com - moj Golf koga prodajem vec nekoliko godina .
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 15:32 - pre 180 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Zasigurno ni meni (a pretpostavljam ni ostalima) vojska nije najveći izazov u životu. ;)

Zasigurno niko nije rekao da treba da ti bude. Tvoj je izbor sta ces izabrati.

Citat:
Radije ne verujem ženskim osobama koje pominju pozitivne aspekte vojske, što kaže Ivan gloginje i mlaćenje...

Slazem se. Nema svrhe da nesto radis ako i sam gledas na to drugacije.

Citat:
Ivan Dimkovic: Nema veceg dokaza o totalnoj iskrivljenosti svega kada na ovoj temi zene savetuju muskarce vojsci a muskarci zene o trudnoci... :-)

Cek, dokaz o iskrivljenosti ako gledas stvari drugacije? Nekada davno to se zvalo 'necije misljenje'. Kakvi dokazi, kakva analiza. I kakvi sad 'saveti'? Nije ovo onlajn bejbisiting servis, niti 'Draga Saveta, sta da radim' novela. Uopste, sama populacija ES-a (en masse) - 90%+ muskarci, pa mozda je i zbog toga takav odbrambeni stav. Cim napises nesto sto nije u sablonu, svi trce da ti ukazu na nepravilnost. :)

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 15:37 - pre 180 meseci
Vidi, ovaj, kako da ti kazem - kada vidim da na sajtu koga cine 90% muskarci deo njih krene da prica o savetima kako zene treba da se ponasaju u pogledu trudnoce... sta da mislim?

Mislim, jasno je da je misljenje ko dupe - svako ga ima i, naravno, ima pravo da ga iznese, ali nije li ti malo neobicno da postoji tolika zainteresovanost za nesto sto niko od njih ni u teoriji ne moze da iskusi? :-)

Ista stvar i za tvoj komentar o vojsci - totalno je smesno citati kako jedni druge optuzuju za nesto sto su oni proglasili za problem: tebi su problem nezreli muskarci, posto ne idu u vojsku - a njima su problem iskvarene zene... :-) Fakat je da je moderni svet postao isuvise sebican i zasticen socijalnim servisima tako da im primalni instinkti za produzenjem vrste nisu vise primarna stvar u zivotu.... i to nema puno veze sa vojskama ili sa "sex & city".

Face it - prirodni prirastaj je gotovo po pravilu nizak u razvijenim sredinama, cak i USA koja je retka razvijena drzava za pozitivnim prirastajem to jeste zahvaljujuci ogromnoj Latino i crnacnoj populaciji koja je en-masse siromasnija i manje obrazovana.

Ako zelite da resite "problem" - ukinite skole, ukinite penzije. I ljudi ce se vratiti primarnoj porodici, primarnoj podeli uloga i, naravno, toni dece... znate ono, muskarac lovac, zena koja radja i cuva decu... idila :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 16:07 - pre 180 meseci
germanch,

Wtf, u jednoj temi covek krivi Slobodana za sve, u ovoj temi okupiranost socijalizmom i Slobodanom ponovo, u trecoj temi manevrisanje u smislu naprednih stranaka...

Ovo me sve podseca na prvu lekciju u vezi bolesti i zdravstva u Srbiji. Bolest se zove politika.

Kakvo radjanje dece, kakvo interesovanje za napredak u drustvu - ko o cemu, bitno je da se razvlaci harmonika o politici.

Tvoja poruka ima dosta zajednicko sa citavom temom o civilnom sluzenju vojske u Srbiji, pa si slobodan da nastavis diskusiju na toj platformi. Moguce je da ce biti vise zainteresovanih za busanje u grudi.

Ako nema postovanja lanca komande u vojsci, sve ode u toalet. Toliko o tome.

Neko brani grad dok sedi u tvrdjavi, a neko je ispred, na terenu. Dopusti da se tvoja slika vojske razlikuje od slike drugih ljudi, jer zivis svoj zivot, ali ne i njihov.

Sto se tice first hand iskustva i nadmetanja, izaberi suparnika, ovde nema petlica.

Sasvim mi je dovoljno sto vidim ostatke pradedovine i dedovine, spaljene tokom Drugog svetskog rata i nedavnog-modernog-'civilnog'. Sasvim mi je dovoljno da idem na sahrane ili grobove ljudi koje volim, a koji su otisli u istim. Sasvim mi je dovoljno da se pitam cemu geleri u stomaku rodjaka koji je bio u osnovnoj skoli kad je pala bomba, jer su se deca vracala iz skole u grupama, pa ih je bilo lakse ciljati. Sasvim mi je dovoljno da hodam kroz minsko polje, ili da putujem vojnim avionom, ili kroz koridore. Sasvim mi je dovoljno sto je vatromet bio zamenjen raketama, da osvetli nebo.

Na Balkanu nije bilo nijedne generacije a da je nije rat okrznuo. I da, moguce je da zbog svega toga delim drugacije misljenje o vojsci. Slazem se da je tvoj dozivljaj vojske bio drugaciji.

 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 16:23 - pre 180 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Vidi, ovaj, kako da ti kazem - kada vidim da na sajtu koga cine 90% muskarci deo njih krene da prica o savetima kako zene treba da se ponasaju u pogledu trudnoce... sta da mislim?

Deo - tipa...svi? I sta da mislis? Ne znam. Sam izaberi. Ja bih prvo pitala da li imaju devojke ili zene kad toliko brinu o natalitetu. Aktivno ucestvovanje u planiranju porodice donosi mnogo vise poena od pisanja; tj. vise dece.

Citat:
Ista stvar i za tvoj komentar o vojsci - totalno je smesno citati kako jedni druge optuzuju za nesto sto su oni proglasili za problem: tebi su problem nezreli muskarci, posto ne idu u vojsku - a njima su problem iskvarene zene... :-)

Ako postoje svi ti 'nezreli muskarci', koji 'ne idu u vojsku', gde pise da su na optuzenickoj klupi? Ko ih stavlja tamo? Opservacija da postoje ni u kom slucaju nije zakacka da se stave na bilo kakvu klupu.

A pazi stvar: 'kako jedni druge optuzuju'...oke, a koga vidis od zenske populacije da ucestvuje, sem jedne osobe?

E da...hajde napisi 'dzamahirija', pa da zakljucamo temu. :)
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 16:49 - pre 180 meseci
Pitam se da li je Marko M. isao u vojsku ? Odnosno u ratove koje je tata oranizovao. Mislim da nije, bavio se "pametnijim" poslom, nekakvim sleperima i tako. So ...
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 16:49 - pre 180 meseci
Pitam se da li je Marko M. isao u vojsku ? Odnosno u ratove koje je tata oranizovao. Mislim da nije, bavio se "pametnijim" poslom, nekakvim sleperima i tako. So ...
 
Odgovor na temu

germanchc
drvoseca
Beograd

Član broj: 178234
Poruke: 11
93.86.94.*

Sajt: www.golfoglasi.com


Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 16:52 - pre 180 meseci
andjela,

:) srpska vojska je ne samo za vreme slobe nego i mnogo pre njega bila jedan vrlo rizican i skup (pre svega skup i nefikasan ) faktor, ako malo poznajes istoriju znaces o cemu pricam.... nekako mi izgleda da je bolje nemati nego imati pogotovo sada i u ovakvom obliku kakve jeste.

Citat:
_andjela_: germanch,


Ako nema postovanja lanca komande u vojsci, sve ode u toalet. Toliko o tome.



Sto se tice first hand iskustva i nadmetanja, izaberi suparnika, ovde nema petlica.

Sasvim mi je dovoljno sto vidim ostatke pradedovine i dedovine, spaljene tokom Drugog svetskog rata i nedavnog-modernog-'civilnog'. Sasvim mi je dovoljno da idem na sahrane ili grobove ljudi koje volim, a koji su otisli u istim. Sasvim mi je dovoljno da se pitam cemu geleri u stomaku rodjaka koji je bio u osnovnoj skoli kad je pala bomba, jer su se deca vracala iz skole u grupama, pa ih je bilo lakse ciljati. Sasvim mi je dovoljno da hodam kroz minsko polje, ili da putujem vojnim avionom, ili kroz koridore. Sasvim mi je dovoljno sto je vatromet bio zamenjen raketama, da osvetli nebo.

Na Balkanu nije bilo nijedne generacije a da je nije rat okrznuo. I da, moguce je da zbog svega toga delim drugacije misljenje o vojsci. Slazem se da je tvoj dozivljaj vojske bio drugaciji.


Opet teorija, ako postujes lanac komande u srpskoj vojsci ode sve u toalet , takodje. ali ako postujes lanac komande u drustvu u srbiji , ode tebi zivot u toalet.....a mi smo nekako od ovoga krenuli , tj od toga kakve pozitivne efekte vojska ima na nekog ko "sluzi" istoj. Sto se tice tvog first hand iskustva , kakve ono veze ima sa sluzanjem vojske u Srbiji ?

tvoj dozivljaj je dozivljaj "posmatraca", dve razlicite stvari , da li su te vukli iz bosne/hrvatske transportom ili si gledala spaljene kuce i izignule frendove na TV-u nema apsolutno nikakve veze sa time sta znaci otici u sadsnju Vojsku Srbije i kakav to uticaj ima na "vaspitanje" muskarca.
www.golfoglasi.com - moj Golf koga prodajem vec nekoliko godina .
 
Odgovor na temu

germanchc
drvoseca
Beograd

Član broj: 178234
Poruke: 11
93.86.94.*

Sajt: www.golfoglasi.com


Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 16:54 - pre 180 meseci
Citat:
stil: Pitam se da li je Marko M. isao u vojsku ? Odnosno u ratove koje je tata oranizovao. Mislim da nije, bavio se "pametnijim" poslom, nekakvim sleperima i tako. So ...


Isao je ,druze, ali po pozarevackim kaficima sa automatskim oruzijem.....i to samo 99-te , ranije je isto isao sa automatskim oruzijem ali bez uniforme :)
www.golfoglasi.com - moj Golf koga prodajem vec nekoliko godina .
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39779 | Odgovora: 231 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.