Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 40214 | Odgovora: 231 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje23.05.2009. u 09:54 - pre 181 meseci
Citat:
misterno2008:Hteo sam da kazem,da poucen svojim iskustvom,parovi koji zele decu a ne usudjuju se da ih dobiju zbog poznatih okolnost(zivotnih),grese ako misle da ce im zivot u dvoje omoguciti kvalitetniji zivot.To je zabluda,ali,svaciji izbor postujem.


hmmm,kome kvalitetniji zivot?roditeljima?
a ne mislis da neki "ne prave" decu jer ne mogu DECI da obezbede kvalitetan zivot?
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje23.05.2009. u 11:23 - pre 181 meseci
Citat:
Horvat: hmmm,kome kvalitetniji zivot?roditeljima?
a ne mislis da neki "ne prave" decu jer ne mogu DECI da obezbede kvalitetan zivot?


Pa dobro,ti se nemoj zeniti,nemoj imati decu i zivi kvalitetnije.Umorio sam se od gluposti.Nas narod kaze,ja te krstim,a ti prdis.
Citat:
ar nogard: Ne ne ne poenta je u tome da su deca najvece blago, stara dobra izreka pa onda sta cekati?
Inace ja imam tri deteta i nikada nisam razmisljao ni planirao kad cu da ih imam ili kad da ih pravim i moze da se i u srbiji odgaja vise dece od jednog po porodici nije strasno cak mislim i da je lakse imati 3 klinca ovde nego negde preko, a pricao sam sa ljudima koji su sa decom probali preko da zive i rade i vratili se posle godinu dve ovde i zakljucak je da su se tamo mucili za dzabe.
A to sto opada natalitet itd nema nikakve veze sa obrazovanjem zena ili muskaraca, nego najvise ima veze sa uticajem zapadne kulture i njihovim nacinom zivota koji polako prenose svuda sto milom sto silom pa shodno tome 90 posto devojaka ni u snu ne namerava da se rano uda i ima copor dece kako to u zargonu kazu nego zna se fax karijera dobar posao i nocni zivot a takodje je isto i sa momcima, kola motori zanske zurke pa im tek u 30-toj proradi kliker da treba da produze lozu e onda mucna stavka koju uzeti a da nije kurva pa i kad nadju nesto a posle saznaju malo vise o voljenoj onda slede razvodi i propali brakovi kolih je veoma mnogo.
Itd bla bla bla o ovome moze da se raspravlja nasiroko iskreno uopste ne zalim sto zivim ovde u Srbijici ono za cime mnogi da zale je kad nam ovaj nacin zivota zamene sa modernim robovlasnickim drustvom kad globalizacija zavlada svetom i kad nece biti te razlike kako se zivi ovde a kako tamo jer ce se svuda ziveti slicno makar i na silu.


Svaka cast,pravo u sredu.Nemam sta ni da dodam ni da oduzmem.
bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje23.05.2009. u 11:46 - pre 181 meseci
nema potrebe da me krstis,fala ;)

nisi razumeo sta hocu reci,nije ni bitno
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje23.05.2009. u 11:57 - pre 181 meseci
Citat:
Horvat: nema potrebe da me krstis,fala ;)

nisi razumeo sta hocu reci,nije ni bitno


I ne razumem te.Mislis li da svi mi roditelji ne brinemo i ne razmisljamo i ne zelimo da sebi i svojoj deci pruzimo kvalitetan ili sto kvalitetniji zivot?I taj pojam "kvalitetan" vrlo je relativna stvar.Nekome ce preduslov za stvaranje porodice biti zaposlenje,a nekom na racunu 1 ooo ooo evra.
bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje23.05.2009. u 12:15 - pre 181 meseci
za pocetak,treba da se zapitas sledece [mislim buduci roditelji]
1) da li ces imati da kupujes deci pelene
2) da li ces imati da kupujes deci hranu
3) da li ces imati da kupujes deci odecu
kad malko porastu
4) da li ces imati da im kupujes opremu za skolu


to je ono osnovno,ne racunajuci letovanja,kotlice,rostilje i ostalo

a sve to kosta

a ako hoces da pustis dete da drci golo po ulici ,onda nemoj ni da ga "pravis"
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje23.05.2009. u 12:19 - pre 181 meseci
Citat:

A to sto opada natalitet itd nema nikakve veze sa obrazovanjem zena ili muskaraca, nego najvise ima veze sa uticajem zapadne kulture i njihovim nacinom zivota koji polako prenose svuda sto milom sto silom pa shodno tome 90 posto devojaka ni u snu ne namerava da se rano uda i ima copor dece kako to u zargonu kazu nego zna se fax karijera dobar posao i nocni zivot a takodje je isto i sa momcima, kola motori zanske zurke pa im tek u 30-toj proradi kliker da treba da produze lozu e onda mucna stavka koju uzeti a da nije kurva pa i kad nadju nesto a posle saznaju malo vise o voljenoj onda slede razvodi i propali brakovi kolih je veoma mnogo.


Ovaj, kao sto rekoh - Belorusija. Totalno ne-kapitalisticka zemlja, pa opet - nizak natalitet.

Inace, sasvim je izvesno da je natalitet u Srbiji poceo da opada 1945-te godine, kada su zene masovno krenule u skolu i pocele da dobijaju posao, a ne kada je u Srbiju usla "zapadna kultura" sredinom 80-tih (konzumerizam je samo zacementirao nesto sto se jos od ranije desilo.

Obrazovanje = posao ali onaj koji se zove "karijera" (Chris Rock je lepo opisao razliku izmedju "Job" i "Carreer" ;-), a to jeste nekompatibilno sa gomilom dece - roditi 3-4 dece i i dalje imati posao i biti u mogucnosti da provodis adekvatno vreme sa decom a i na poslu je skoro pa nemoguce, a i kad je moguce zahteva velika odricanja i napor - nesto sto vecina nije uopste spremna da ulozi niti to zeli.

Jedino sto se moze uciniti po ovom pitanju je olaksavanje trudnoce profesionalnim zenama - dakle, sto vise pogodnosti, zamrznuta pozicija na poslu. Ali sve i sa tim, tesko da ikad mozete ocekivati nekadasnjih 4-5+ dece. Jednostavno su se vremena i shvatanja promenila.

I, ne... to nece ici u nazad.

--

Ali gledajte to sa vedre strane - civilizovane zemlje imaju nizak natalitet, ali zato ima ko da popuni tu prazninu, ljudska rasa je ipak sigurna - svaki dan nas je sve vise i vise :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje23.05.2009. u 12:30 - pre 181 meseci
Citat:
Horvat: za pocetak,treba da se zapitas sledece [mislim buduci roditelji]
1) da li ces imati da kupujes deci pelene
2) da li ces imati da kupujes deci hranu
3) da li ces imati da kupujes deci odecu
kad malko porastu
4) da li ces imati da im kupujes opremu za skolu


to je ono osnovno,ne racunajuci letovanja,kotlice,rostilje i ostalo

a sve to kosta

a ako hoces da pustis dete da drci golo po ulici ,onda nemoj ni da ga "pravis"


Ma hajde,nemoj mi reci?Kao prvo,imas li iskustvo roditelja,da znam skim diskutujem?Ako si od onih koji cekaju Godoa,onda razumem i postujem.

Previse banalizujes stvari i veruj nemam snage da se mlatim oko toga.
U najkracem,sve gore pobrojano ce im omoguciti dve plate i to one ispodprosecne.
bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje23.05.2009. u 12:34 - pre 181 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: roditi 3-4 dece i i dalje imati posao i biti u mogucnosti da provodis adekvatno vreme sa decom a i na poslu je skoro pa nemoguce, a i kad je moguce zahteva velika odricanja i napor - nesto sto vecina nije uopste spremna da ulozi niti to zeli.

Jedino sto se moze uciniti po ovom pitanju je olaksavanje trudnoce profesionalnim zenama - dakle, sto vise pogodnosti, zamrznuta pozicija na poslu. Ali sve i sa tim, tesko da ikad mozete ocekivati nekadasnjih 4-5+ dece.


Ma niko i ne govori o 4-5 dece,ne treba dozvoliti pad nataliteta,a prosta reprodukcija tj. dvoje dece i nije bas tako veliki "teret":)
bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje23.05.2009. u 12:36 - pre 181 meseci
ako pitas da li sam roditelj,ne
sa svojih 21 godinu ni ne zelim da postanem ,smatrem se nedovoljno zrelim za tu ulogu
da li zelim da budem roditelj "kasnije",da

super,dve ispodprosecne plate ce omoguciti sve to ,za koliko dece? 1? 2? 3?

imam dovoljno rodbine koja sada ima malu decu,pa ono,mogu ponesto reci,ako se to ista racuna ;)

edit:jos da dodam nesto,roditelji trebaju i posvetiti sebe deci,dovoljno dugo

jedna mamina prijateljica cuva jedno dete ,kojoj mama radi u nekoj banci ili tako nesto,a i tata tom detetu je na nekom visoko placenom poslu,sad sledi "zanimljiv" deo
doticna prijateljica cuva dete POSLE obdanista,kada je detetova mama kod kuce,jer je doticna "umorna" i treba joj odmora...
da ne sirim pricu

 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.87.159.*



+35 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje23.05.2009. u 12:40 - pre 181 meseci
Citat:
misterno2008: Ma niko i ne govori o 4-5 dece,ne treba dozvoliti pad nataliteta,a prosta reprodukcija tj. dvoje dece i nije bas tako veliki "teret"


A sto ne treba dozvoliti? I, ko ce to da ''zabrani''?

I kako ti to tako olako procenjujes da dva deteta nisu teret? Znas li za koliko casha mesecno se u Srbiji radi? Znas li koliko radna nedelja ima radnih sati kod srpskih novokapitalista?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje23.05.2009. u 12:40 - pre 181 meseci
Pazi,

Imanje dvoje dece zahteva bar godinu dana izostanka sa posla, a ako zelis adekvatnu negu toj deci od strane majke to znaci i mnogo duze.

Na zalost, u Srbiji u mnogim slucajevima to verovatno znaci i otkaz, na ovaj ili onaj nacin ili potpuno onemoguceno napredovanje na poslu - a drustveni obrazac je takav da ljudi gledaju kako da imaju platu svaki mesec kako bi sebi omogucili nesto sto se naziva "kvalitetan zivot", jure da napreduju, mnogi hoce da budu neki sefovi, menadzeri, da imaju vece plate...

Uopste, ne zelim ni da hvalim ni da kritikujem takav nacin zivota - vec samo konstatujem da je on takav.

U takvoj konstelaciji, bez cvrstih prava za zenu koja zeli da ima i posao i da ima decu (vise dece) to postaje nezgodno - dodjavola, cak i u razvijenim zemljama tu postoji problem.

Valjda je jasno da nazad ne moze - u vreme kada je zena sedela u kuci i radjala decu, ne ide, da ne pricamo o tome da je to po danasnjim standardima odavno potpuno prevazidjena stvar... Jasno je da je nacin zivota odavno krenuo nekim drugim putem. Neke zemlje to resavaju sa uvozom imigranata, koji jos i dalje imaju navike i nacin zivota iz svojih originalnih krajeva, ali ce verovatno i njihova deca ili bar unuci imati nas pogled na svet...



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.194.*



+7 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje23.05.2009. u 12:50 - pre 181 meseci
Lepo ja kazem - Krbin.
Ako se ukrsti Srbin sa Kineskinjom.
Ili - Srinez.
Ako bude obrnuto...

I shta tu ima loshe?
:D

Srbin kao srbin, gde god da ga pustish,
u bilo koju zemlju, on zaradi/pribavi sve shto mu treba.
Snadje se uvek.
U 99% sluchajeva.

Kad bi na tako snalazljivu genetiku dodali i kineske vrednosti...
Auuu, 'em mentalno nenadjebivo, 'em se brzo mrda... djipa,... skache..
Opasno, opasno... :P
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje23.05.2009. u 13:39 - pre 181 meseci
Citat:
Horvat: ako pitas da li sam roditelj,ne
sa svojih 21 godinu ni ne zelim da postanem ,smatrem se nedovoljno zrelim za tu ulogu
da li zelim da budem roditelj "kasnije",da

super,dve ispodprosecne plate ce omoguciti sve to ,za koliko dece? 1? 2? 3?

imam dovoljno rodbine koja sada ima malu decu,pa ono,mogu ponesto reci,ako se to ista racuna ;)

edit:jos da dodam nesto,roditelji trebaju i posvetiti sebe deci,dovoljno dugo

jedna mamina prijateljica cuva jedno dete ,kojoj mama radi u nekoj banci ili tako nesto,a i tata tom detetu je na nekom visoko placenom poslu,sad sledi "zanimljiv" deo
doticna prijateljica cuva dete POSLE obdanista,kada je detetova mama kod kuce,jer je doticna "umorna" i treba joj odmora...
da ne sirim pricu


Zelim ti sve najbolje,mlad si,vremenom ce ti se kazati samo.Imam sina tvojih godina i razumem te.Sve sto ti zelim reci,jeste,hrabro i samo napred.

Citat:
kelja: A sto ne treba dozvoliti? I, ko ce to da ''zabrani''? :)

I kako ti to tako olako procenjujes da dva deteta nisu teret? Znas li za koliko casha mesecno se u Srbiji radi? Znas li koliko radna nedelja ima radnih sati kod srpskih novokapitalista?


Meni ces da pricas o tome?Otisli smo u out.Na kraju,od dobre namere ispadne da te ljudi jos i napadaju.Govorio sam iz svog ugla i ugla svojih prijatelja,kao ljudi sa osrednjim primanjima.Sta da ti kazem,zelim ti da imas para koliko ti srce iste,da te pare usrece,da ti pare omoguce da sebi priustis sta god pozelis,a na kraju da sa tim istim parama sebi "kupis" dete.

U sta smo se pretvorili majko moja?!
bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
24.23.165.*



+1001 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje24.05.2009. u 05:24 - pre 181 meseci
Citat:
U sta smo se pretvorili majko moja?!


Evo nekih koordinate za poredjenje:

jedan od mojih roditelja je 11-to dete po rodjenju, rano detinjstvo ih je prezivelo 7-moro.
Od kuce se odlazilo sa 15-16 godina, udavalo u 17-22, zenilo od 18-25, radjalo po troje
dece u proseku koga kvare deca rano otisla u vece gradove.

Drugi roditelj najstariji od cetvoro rodjene dece (troje prezivelo rano detinjstvo) pamti
prve posleratne godine, 1952-ga recimo, doba godine je recimo mart, u kuci nema nicega
osim jedne glavice luka i malo soli, i brasna dovoljno da se napravi jedan hleb za cetiri dana
dok ne dodje prolece pa ne stigne povrce.

Kasnije generacije su negde nesto krupno pobrkale u racunu.

Nesto je definitivno tu pogresno.

Sigurno je samo jedno - imamo daleko kvalitetnije zivotne okolnosti nego sto su imale
te generacije.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje24.05.2009. u 07:33 - pre 181 meseci
sama andjela protiv tolikih muskih, kao jajna celija protiv milion spermija !
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.87.159.*



+35 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje24.05.2009. u 08:46 - pre 181 meseci
Citat:
Meni ces da pricas o tome?Otisli smo u out.Na kraju,od dobre namere ispadne da te ljudi jos i napadaju.Govorio sam iz svog ugla i ugla svojih prijatelja,kao ljudi sa osrednjim primanjima.Sta da ti kazem,zelim ti da imas para koliko ti srce iste,da te pare usrece,da ti pare omoguce da sebi priustis sta god pozelis,a na kraju da sa tim istim parama sebi "kupis" dete.

U sta smo se pretvorili majko moja?!


Cari obrazovanja i zdrav razum (razmisljanje o posledicama sopstvenih postupaka, predvidjanje/planiranje buducnosti na osnovu postojecih parametara) pristizu polaku i u Srbiju, to ti je... Znam da boli, ali navici ce se ljudi, valjda... ;)

P.S. Ne treba mi dete, vec ga imam, ali da sam hteo da imam drugo NIKAD, ali ponavljam, NIKAD mi ne bi bio motiv ostvarivanje ''proste reprodukcije'', kao sto vecini ljudi to i NIJE motiv (nadam se), a i ne treba da bude.
I da, hvala na lepim zeljama, i ja tebi zelim sve najlepse! ;) Kako si pogodio da me novac cini srecnim? :)

Citat:
Evo nekih koordinate za poredjenje:

jedan od mojih roditelja je 11-to dete po rodjenju, rano detinjstvo ih je prezivelo 7-moro.
Od kuce se odlazilo sa 15-16 godina, udavalo u 17-22, zenilo od 18-25, radjalo po troje
dece u proseku koga kvare deca rano otisla u vece gradove.

Drugi roditelj najstariji od cetvoro rodjene dece (troje prezivelo rano detinjstvo) pamti
prve posleratne godine, 1952-ga recimo, doba godine je recimo mart, u kuci nema nicega
osim jedne glavice luka i malo soli, i brasna dovoljno da se napravi jedan hleb za cetiri dana
dok ne dodje prolece pa ne stigne povrce.

Kasnije generacije su negde nesto krupno pobrkale u racunu.


Khm, ili su mozda otkrile kontracepciju?
Salu na stranu (mada je ovo samo delimicno sala) povratka u proslos' nema, porodice od 9-10 clanova su sve redje, skoro pa nemoguce (osim kod nekih retarda na socijalnoj pomoci koji tako sire krug svoje nesrece).
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
79.101.90.*



+104 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje24.05.2009. u 09:05 - pre 181 meseci
Citat:
kelja: P.S. Ne treba mi dete, vec ga imam, ali da sam hteo da imam drugo NIKAD, ali ponavljam, NIKAD mi ne bi bio motiv ostvarivanje ''proste reprodukcije'', kao sto vecini ljudi to i NIJE motiv (nadam se), a i ne treba da bude.


Nek ti motiv bude zdrav psihološki i socijalni razvoj deteta. Još nisam upoznao čoveka (ili ženu) koje je jedino dete a da nema određenih problema sa nekim normalnim uklapanjem u društvo. A sebičnost i samoživost nekako obavezno ide uz takve osobe...
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje24.05.2009. u 11:05 - pre 181 meseci
marko37,

Ne znam da li si poveden nekim losim iskustvima u zivotu, ali cemu odmah trcati sa takvim izjavama?

Poucen sopstvenim iskustvom (kao jedino dete u porodici), Vladeta Jerotic ima par zanimljivih stvari da kaze na tu temu.

I ne, nisam jedino dete u porodici, jer znam da ce ti to biti sledece pitanje.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.201.*



+7 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje24.05.2009. u 11:06 - pre 181 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Ovaj, kao sto rekoh - Belorusija. Totalno ne-kapitalisticka zemlja, pa opet - nizak natalitet.

Samo ne zaboravi jedno,da je to na "istoku" TAKO zato(i možda baš samo zato) što su "zapadni" mislioci(Marks,Engels,Klara Cetkin...) uspeli da svoje "ideje" otelotvore tamo,znači ne samo konzumerizam,već i "uvertira" u to stigli su sa "zapada"...
To važi i za Srbiju,svakako,sećam se veoma dobro vremena kada su IKONE tih zapadnih "mislilaca" streljale beživotnim pogledima buduće naraštaje sa zidova svih učionica...
Citat:
Ali gledajte to sa vedre strane -civilizovane zemlje imaju nizak natalitet, ali zato ima ko da popuni tu prazninu, ljudska rasa je ipak sigurna - svaki dan nas je sve vise i vise :-)

Konačno da i ti priznaš,hteo to ili ne,da je deo planete Zemlje,koji je okrenut profitu po svaku cenu ,osuđen na izumiranje,kao i svaki njen budući deo koji se opredeli za takav sistem...
Samo u tom smislu "to neće ići unazad",jer već uveliko IDE,jedan korak napred,dva nazad....kao što si i ti to,polako,ali sigurno zaključio...
Upravo "necivilizovani" deo planete zemlje,okrenut prirodnim zakonitostima obezbeđuje opstanak ljudske vrste iz čega se nedvosmisleno izvodi zaključak da profit i ekstraprofit niukom slučaju ne podležu tim zakonitostima,čim pospešuju izumiranje vrste...
Citat:
U takvoj konstelaciji, bez cvrstih prava za zenu koja zeli da ima i posao i da ima decu (vise dece) to postaje nezgodno - dodjavola, cak i u razvijenim zemljama tu postoji problem.

Koji sistem zasnovan na profitu ima bilo kakav interes u obezbeđivanju "prava za ženu"???
Stoga takvi sistemi i obezbeđuju sebi "sveže meso" upravo iz nerazvijenih zemalja,implantirajući im konzumerizam "t e l e v i z i j o m ".
Citat:
milanche:

Kasnije generacije su negde nesto krupno pobrkale u racunu.

...svesrdno potpomognute sveprisutnom agresijom medija u izvođenju pogrešnih zaključaka i rezultata u "računu"...
Citat:
Sigurno je samo jedno - imamo daleko kvalitetnije zivotne okolnosti nego sto su imale
te generacije.

Ali "okolnosti" koje su samo puki "koncentrat hrane" za obezbeđivanje "mišićne mase" u službi profita...
Citat:
Nesto je definitivno tu pogresno.

Da,to je apsolutna istina,koja polako ali sigurno probija strogo kontrolisanu medijsku barijeru...
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje24.05.2009. u 14:30 - pre 181 meseci
Citat:
Kosuth: da je deo planete Zemlje,koji je okrenut profitu po svaku cenu ,osuđen na izumiranje,kao i svaki njen budući deo koji se opredeli za takav sistem... Upravo "necivilizovani" deo planete zemlje,okrenut prirodnim zakonitostima obezbeđuje opstanak ljudske vrste iz čega se nedvosmisleno izvodi zaključak da profit i ekstraprofit niukom slučaju ne podležu tim zakonitostima,čim pospešuju izumiranje vrste...

Potpuno pogresno vidjenje problema. Nema nikakve veze "zapadnjacki" nizak natalitet sa njihovim, kako kazes, stavom: "profit po svaku cijenu", vec sa obrazovanjem, "povecanjem" svijesti i, sto rece Ivan, opustenijem stavu prema religijama. Jednostavno, shvatili su ljudi da je apsolutni idiotizam radjati gomilu djece koja ce, uzgred, da zive jako jadno i zalosno, a sve to zarad nekih "visih" ciljeva, tipa. opstanak i ekspanzija katolicanstva i slicne gluposti koje su nametali drustvu. Ovako ce da imaju djece, onoliko, koliko mogu da paze, i kojima mogu da obezbjede jedan kvalitetan i dostojanstven ljudski zivot.

Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 40214 | Odgovora: 231 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.