Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40133 | Odgovora: 231 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje21.05.2009. u 08:32 - pre 181 meseci
_andjela_
Ne znam gde ti zivis, i zasto ti ne smeta takvo ponasanje, a vidis meni uzasno smeta.
Nesto sto se imenuje kao nevaspitanje, agresija, bezobrazluk, ugrozavanje drugog.
I sasvim normalna je moja reakcija, i zove se – dosta je. Da tako ne reagujem, to ne osecam, bio bih verovatno negde ostecen. U prevodu nenormalan.

Tako da ti u svojoj reakciji, emotivnoj, zgrazavajucoj, napravi razliku izmedju ‘hteo sam’ i ‘uradio sam’.
Na zalost je upotrebljeno u smislu da ja to ne umem da radim. Kad mama i tata to nisu vaspitali,a dezurni ne moze da bude u svakoj ulici, neko mora da kaze dosta.

I onaj covek je u zemunu izasao da kaze ‘finoj decici’ da ne lome pa dobio noz. I opet cu da kazem, na zalost, nije izasao mladji, pa da ih nalupa.

Ti mozda nisi ali ja jesam nedavno zvao hitnu pomoc kad je tip pokupio devojku kolima i pobegao. Ti mozda ne setas dete, ali ja setam, i ne nikako nisam opusten stalno zverajuci okolo koji ce sad idiot da sa 100km juri sporednom ulicom.
A to gledam svaki jbn dan.

I to je dokaz jedne elementarne cinjenice, naseg odnosa prema zivotu, postovanju svog i tudjeg. Nema ga.

Nema radosti, kulture, ni osmeha na licima. O strasti necu ni da govorim.
Strasti prema zivotu koja radja zelju ka zeni, zelju za porodom, zelju za boljim, za lepsim. Da se radi, stvara, zavodi, veseli, prave deca, pevaju pesme, krece kuce, sadi cvece, komsiji kaze dobar dan.

Toga kod nas, sem agresije tipa ‘ma ko ga hebe’ nema.

gleb
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.182.*



+558 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje21.05.2009. u 08:58 - pre 181 meseci
Citat:
Horvat:p.s. je l stvaras otpad? i g**** i pisacka su otpad,pa ne znam ni jednog coveka da ne stvara isto ;)

Mokraca, to ti je nesto najcistije. U mom selu kad se neko posece, mi smo rane njome ispirali.
Citat:
Miroslav Jeftić: A kad živiš u inostranstvu, koja te onda čizma gazi? :)

Crna kozna sa visokom stiklom, visoka do pola butke.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje21.05.2009. u 09:47 - pre 181 meseci
Citat:
mrle 011
otkad uvedosmo ovu tzv trzisnu ekonomiju, pored ekonomske, i u drustvenu sferu zivota ... i porodica, i radjanje dece, i briga prema roditeljima .... postadose samo jedan "business plan".


Bla bla bla truc truc.

Natalitet je u SFRJ znacajno opao pogodi kad? Kada je uvedena edukacija za zene (i treba) - tvoja ekipa je, ipak, bila najvise zasluzna za to sa svojom rapidnom industrijalizacijom - a ne neki business plan.

Mada, to sto su tvoji drugovi uradili (povecali edukaciju stanovnistva, pogotovu zena) je jedna od retkih stvari koju pozdravljam.

Smesno je slusati tvoje gluposti - i SFRJ je bila "trzisna ekonomija" prijatelju, samo sto je trziste bilo ograniceno na ono sta Partija kaze. Niste razmenjivali robu, vec ste koristili novac, imali ste banke, imali ste bajo i biznis planove - samo sto mozda ti nisi imao prilike da ih vidjas - tako da, pricaj tu pricu o "trzisnoj ekonomiji" nekom drugom.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.150.*



+7 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje21.05.2009. u 10:04 - pre 181 meseci
Kazu da je zena sama po sebi zla.
Ima i ona zajebancija gde se matematichki to objashnjava,
na mogu sad da trazim...

Najvishe krivice zbog manjka ljudskih plodova pada na njih,
jer mi mushkarci, smo svi do jednog, sexualni manijaci.
Oni koji to nisu, su ili gejevi, ili impotentni... omatoreli.
Svaki normalan mushki tinejdzer (pa i kasnije...) pomisli oko 700 puta na sex u toku jednog dana.
A sex je potencijalni pochetak trudnotje.

Za zene se josh ne zna.
Kazu da su iste kao i mi mushkarci,
samo im fali razum i urachunjivost,
te zbog toga nije utvrdjeno koliko chesto one razmishljaju o tome....

Dakle, najvishe smo mi koji imamo pishu, krivi za mortalitet u plusu.
Ako je zena sama po sebi zla, dakle,
iz zene treba isterati zlo i uterati dobro!
To je reshenje.

Mozda su kineskinje drugachije?
Stvarno, zamislite kombinaciju Kineskinje i Srbina...

KRBIN.

New to come....

 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje21.05.2009. u 10:58 - pre 181 meseci
Citat:
musicmaster: Najvishe krivice zbog manjka ljudskih plodova pada na njih...
Dakle, najvishe smo mi koji imamo pishu, krivi za mortalitet u plusu..

Reci da je neko kriv za nizak natalitet, je podjednako inteligentno kao reci da je neko kriv za nisku popularnost kriket-a u Srbiji. Znaci, ako volis kriket igraj, ako ne volis onda nemoj druge terorisati prinudnim igranjem.

Citat:
Svaki normalan mushki tinejdzer (pa i kasnije...) pomisli oko 700 puta na sex u toku jednog dana.
Mozda, ako je neizivljen, seksualno opterecen, hteo bi al nema sta...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.150.*



+7 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje21.05.2009. u 11:06 - pre 181 meseci
Isto tako kazu da je razlika izmedju prodavca kola i prodavca rachunara u tome shto prodavac kola ipak ZNA kad slaze.
Ovaj drugi ne zna...

;)

Hotjem kasti, citirash pochetak i kraj bez sredine....
[edit]
Dodao si, ..... i to je dakle pubertet....
[/edit]

:)
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje21.05.2009. u 11:06 - pre 181 meseci
Sex je jedno, a odgajanje deteta u narednih 20-30 (ili i više ako ispadne večiti student ) je sasvim druga stvar. Ono prvo može svaka budala, a ovo drugo je već nešto komplikovanije.
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje21.05.2009. u 13:59 - pre 181 meseci
Miroslav Jeftic,

Kad pocnes placati porez razlicitim zemljama, mozda ces imati i veca interesovanja za cizme koje gaze i gde. Komentar ti je van konteksta.



gleb,

Postoji nesto sto se zove reaktivno ponasanje, pasivna agresija i generalan pristup svetu da je necije da zavodi red. Ne bih da spominjem rec zdravlje. Kao sto si i sam procitao, i drugi muskarci se zgrazavaju na takav nacin razmisljanja, pa je normalno da ti se dodeli dobra bejzbol palica pa da fino sredis sve situacije koje ti smetaju i da se smiris. Da li ce tvoje dete gledati kako se uspesno resavaju problemi dok uzmes pauzu i opalis samar nesavesnom vozacu? Izvukao si primer iz rupe, pa da ti parira jos jedan: kako nagraditi muskarca koji pijan vozi svoju porodicu u sred bela dana, i to dvoje male dece? Da li bi i njemu tako socno opalio samar, ili bi zastao, jer ima mogucnosti da ti vrati, i to pred tvojim detetom?

I jos nesto – da li je moguce da nisi primetio gomile metala na stazama namenjenim za pesake? Ako si setao svoje dete dok je bilo malo, u kolicima, da li ti je bilo normalno da setas po ulici, umesto po trotoaru? Koga si pozvao da ukloni te automobile, pa da mozes normalno prosetati, hm?

 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje21.05.2009. u 17:09 - pre 181 meseci
Da, 'oće to da bude van konteksta. Živeti u drugoj zemlji i poručivati nama ovde da treba da idemo u vojsku i odupiremo se stranoj čizmi, priceless, što biste vi tamo rekli.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje21.05.2009. u 17:29 - pre 181 meseci
Hihihi, pa da - neko je vec odavno utvrdio da tzv. "patriJotizam" skace sa udaljenoscu od Srbije :-)

Znas ono "Zivot u Cikagu, Srce u Srbiju" - ili je mozda brine nezgoda sto joj potencijalni klinac nece ici u vojsku u AUS jer nema obavezne vojske, ali ako mu ostavi srpsko drzavljanstvo uvek ga moze poslati na prasinarenje u Srbiji, da sazre i da se pripremi da bude dobar tata :-)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje21.05.2009. u 17:52 - pre 181 meseci
To već nemam protiv, kome se sviđa neka ide slobodno. Uostalom, čuvena je rečenica "odazivanje na ovaj poziv vam ne može niko uskratiti" (tako nekako, više se ne sećam).
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje22.05.2009. u 00:53 - pre 181 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Da, 'oće to da bude van konteksta. ;) Živeti u drugoj zemlji i poručivati nama ovde da treba da idemo u vojsku i odupiremo se stranoj čizmi, priceless, što biste vi tamo rekli. :)


HALO? Ko ti porucuje da ides BILO GDE? Cemu osecaj pritiska da ti neko SAVETUJE da je bas za tebe najbolje u vojsci? I naravno da je komentar van konteksta: na Balkanu kao da postaje navika da je normalno da ljude gaze cizma. Iz generacije u generaciju, koliko godina su stanovnici Balkana bili porobljeni, a koliko su proziveli u slobodi? Eto, specificno Srbija. Izvoli, izracunaj, pa se javi.

I jos nesto: 'ziveti u drugoj zemlji i porucivati nama ovde', da li te brine sto server nekog foruma na kojem ucestvujes (ovog ili nekog drugog) moze biti u nekoj drugoj zemlji? Da li te brine sto koristis tehnologiju koja nije napravljena niti usavrsena u tvojoj zemlji (vecina)? Pa ako te nije briga za to, cemu patetika od komentara - gde ti zivis i odakle 'nam' pises? Wtf, da ti dostavljam reportaze sa svih kontinenata od ove ili prosle godine, da li bi se osecao bolje?

Citat:
Ivan Dimkovic: Hihihi, pa da - neko je vec odavno utvrdio da tzv. "patriJotizam" skace sa udaljenoscu od Srbije :-)

Kao i semenke Ivane.

Citat:
Znas ono "Zivot u Cikagu, Srce u Srbiju" - ili je mozda brine nezgoda sto joj potencijalni klinac nece ici u vojsku u AUS jer nema obavezne vojske, ali ako mu ostavi srpsko drzavljanstvo uvek ga moze poslati na prasinarenje u Srbiji, da sazre i da se pripremi da bude dobar tata :-)


Zar ti nije prioritet da brines o potencijalu sopstvene prokreacije, gledajuci da neces ucestvovati na drugim terenima? Mene ne brinu tvoje predrasude ili pretpostavke, ali se pitam zasto jedna inteligentna osoba bira da se izrazava na taj nacin. Kao sto i sam znas, iz sopstvenog iskustva, geografiju je uvek lako promeniti ako si nezadovoljan tu gde jesi, ali geografija ne menja sve - pa tako ni zainteresovanost ljudi za 'a sta to neko drugi radi?'.
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje22.05.2009. u 11:43 - pre 181 meseci
Pozdrav svima,

Jako interesantna tema i jos interesantnija vidjenja.
Najpre,morao sam da procitam svaki post ponaosob,da ne bih upao u klopku zvanu,repliciraj,diskutuj,a da prethodno nisam shvatio ko je sta zaista hteo da kaze.Isto bih predlozio svima u diskusiji.

Najpre,to sam sto sam,Srbin(nekom to imponuje,nekom ne).Zivim u ovoj mojoj Srbiji kakva god da je.Svestan sam svih problema sa kojima se suocavamo,ali,zapamtite,nije dzaba receno,pogledaj i iza sebe i ispred sebe.Uvek je bilo i gorih i boljih od nas.

Cinjenica je da smo prosli kroz jako ruzne periode(pamtim nekih 40god unazad),da smo suoceni sa malih milion problema,od egzistencijalnih do svih drugih.Ali,pravi problemi leze u nama samima.Umorili smo se,postali smo depresivni(razumljivo),rasudjivanje je postalo u najmanju ruku upitno...

Sve je to tacno i moglo se ocekivati.Medjutim,olako donosimo zakljucke o jednom ovakvom kompleksnom pitanju.

Zaista me mrzi,a mislim da bi bilo i besmisleno da copy/paste postove mnogih diskutanata.

Jako je nezgodno diskutovati sa nekim,a da ga ne poznajes,ko je,sta je,koliko godina ima,koliko mu je bogato zivotno iskustvo.Moje je recimo prilicno.

Kao prvo,otac sam dvoje dece,zelim sebi i svojima sve najlepse,hedonista sam,uzivam(tj. umem da uzivam) u mnogim stvarima,a opet,otplacujem stambeni kredit,otplacujem motor,otplacujem kreditnu karticu...ipak zivimo.

Da se osvrnem konkretno na temu.Sta je to kvalitetan zivot?Sta je to dobar standard?Sta je to sto nas cini srecnim?Jako,jako individualna i relativna stvar.

Pitanje nataliteta tj. njegovog opadanja u Srbiji ima i nema uporiste u gore iznetom.Zasto ima uporiste?Naravno,svako od nas zeli da zivi komotno,da sebi i svojoj porodici omoguci sto kvalitetniji zivot.Velika odgovornost tj. strah da necemo odgovoriti obavezama ima smisla.Medjutim,stvaranje porodice,radjanje dece jednostavno,po prirodi stvari je u nasem bicu.
Sve ostalo su nebuloze,pricaj mi pricu tra-la- la-la.Hajde da tupimo i mlatimo praznu slamu...

Postali smo sebicni,neodgovorni,odnos prema zivotu je postao bolestan,zivimo u zacaranom krugu pomodarstva i posasti.Izgubili smo svoj identitet(srpski),nije Srbija nastala sa Titom,Milosevicem pa na ovamo.Gde su se pogubile nase prave vrednosti,o dobrom ocu,majci,domacinu?Ljudi,o cemu mi ovde pricamo?

Mislite li da cete kao samci ili kao porodica bez dece ziveti kvalitetnije?Necete.To je samo velika zabluda.Par prijatelja i prijateljica zive tim zivotom,verujte,zivot im je prazan.Bilo je jedno vreme interesantno,zivela imaginarna komocija i sloboda.Ali,onda su stigle godine,smisao zivljenja je postao upitan.

Necu da pricam o tome kakav je osecaj imati decu,ono sto je najvaznije i sa time cu zavrsiti,i te kako je moguce ziveti lepo i kvalitetno i sa dvoje,troje,cetvoro dece.

Zamislite sebe kao sezdesetogodisnjaka,kada vam deca dodju u goste,kada sa vama podele i lepo i ruzno,kada znate da neko misli o vama kao i vi o njima,a ne sami u nekoj garsonjeri ili u gerentoloskom centru,prepusteni sami sebi.

Ljudi,pravite decu!





bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje22.05.2009. u 12:15 - pre 181 meseci
Citat:
_andjela_: I jos nesto: 'ziveti u drugoj zemlji i porucivati nama ovde', da li te brine sto server nekog foruma na kojem ucestvujes (ovog ili nekog drugog) moze biti u nekoj drugoj zemlji? Da li te brine sto koristis tehnologiju koja nije napravljena niti usavrsena u tvojoj zemlji (vecina)? Pa ako te nije briga za to, cemu patetika od komentara - gde ti zivis i odakle 'nam' pises? Wtf, da ti dostavljam reportaze sa svih kontinenata od ove ili prosle godine, da li bi se osecao bolje?


Zašto bi me brinuo server ili tehnologija? Ako ti ne vidiš svojevrstan doublethink u tvom lamentu o "stranoj čizmi" (ako to nije patetika ne znam šta je), a istovremeno pišeš sve vreme iz zemlje iz koje ta čizma dolazi, onda ok.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje22.05.2009. u 12:28 - pre 181 meseci
Citat:
Cinjenica je da smo prosli kroz jako ruzne periode(pamtim nekih 40god unazad)

Jos su tih 40 godina najbolje od proteklih 700.

Citat:
Postali smo sebicni,neodgovorni,odnos prema zivotu je postao bolestan,zivimo u zacaranom krugu pomodarstva i posasti.Izgubili smo svoj identitet(srpski),nije Srbija nastala sa Titom,Milosevicem pa na ovamo.Gde su se pogubile nase prave vrednosti,o dobrom ocu,majci,domacinu?Ljudi,o cemu mi ovde pricamo?

Pa nemoj da te to cudi - niko kad se radja ne bira kao koja nacionalnost da se rodi, a kad ti zapadne da budes Srbin, onda si nekako hendikepiran, kao da si se rodio bez ruke, noge ili oka. Samim rodjenjem, od strane kreatora trenutne globalne kulture prisiva ti se etiketa da si nasilnik, terorista, divljak i da se ne kupas. Shodno tome, ne vidim da je neko srecan zbog tog svog identiteta. Zato kazem, za najvise 50 godina te nacionalnosti, identiteti i slican bullshit ima da nestane sa lica zemlje.

Citat:
Par prijatelja i prijateljica zive tim zivotom,verujte,zivot im je prazan.

Svako bira kako mu vise odgovara da zivi. Retka je pojava da je neko mazohista pa sad namerno hoce da zivi onako kako mu ne odgovara. Sta ima da se prica o tome - slobodno imaj 20 dece, ja to podrzavam i postujem. Isto tako ko nema ni jedno dete postujem njegovo pravo izbora. Zato ne dajem sebi za pravo da kazem:
Citat:
Ljudi,pravite decu!

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje22.05.2009. u 12:44 - pre 181 meseci

_andjela_
Citat: da je necije da zavodi red.

Nije samo zamena teza, vec klasicno izvrtanje. Sladunjavo, jeftino psihologiziranje jeste samo sladunjavo.

Nije necije, nego moje. Moj grad, moja ulica, moje drvece, prodavnice, kiosk, trotoar, park. Moje, jel jasno?
Kao i moje porodice, kao i mojih komsija.
Ja drugo nemam.

Sklanjane pred siledzijom nas i jeste dovelo ovde gde smo. Masa ljudi se danas dvoumi (mozda lazna dilema) praviti li decu u ovakvom okruzenju!

A oni koji imaju daju divan primer istoj sklanjajuci se pred siledzijama svake vrste – precuti sine, nemoj da se zameras…

Onom koji je zgazen sasvim je svejedno da li ga je zgazio grga od 2m ili ‘fina, nezasticena curica’ za volanom.
Siledzija nema pol ni godine. On je jednostavno to sto jeste.
I ta plitka pamet kako ti kazes – tebi sve smeta, treba biti tolerantan – je plitka i lazno humana.
Jer ja hocu za sebe i svoje (istovremeno i za druge), da zivim bolje. A to podrazumeva da lazna tolerancija ne postoji.
Ako neko pravi s.ranja, prvo ga opomeni, pa posle prijavi.
Zasto? Pa … zato.

I ako meni neko pripali samar na sred ulice pred detetom kao sto kazes, osecao bi se kao g.
Jer to znaci da jesam pre toga napravio neko s*****. Samo si tu pretpostavku zaboravila da pomenes…

Ja mozda nisam najbolji primer po karakteru prznice ali sa mnom niko nije imao problema. Da ti prevedem – na mene se niko ne zali. Dok oni koji se nedolicno ponasaju jesu imali mene za vratom.
Ne precutkujem i ne sklanjam se. Trvdoglav sam, dosadan i uporan.
Pa nisam dobio (samar).

Zato sto nemam pametnije sta da radim? Ne, nego zato sto to i jeste moja uloga. Kao nekog muza, oca, komsije. Da svaki put opomenem barabu koja pusta preglasnu muziku, parkira na travnjaku, baca djubre po hodniku i… vec vidjeno.

Ako svi budemo cutali ne samo da ce nam deca biti prepustena ulici, vec ce ulica uci na nasa vrata.
Kao djubre baceno sa sprata iznad.



gleb
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje22.05.2009. u 13:20 - pre 181 meseci
Citat:
misterno2008

Da se osvrnem konkretno na temu.Sta je to kvalitetan zivot?Sta je to dobar standard?Sta je to sto nas cini srecnim?Jako,jako individualna i relativna stvar.


U svakom slučaju to nije prosečna plata u Srbiji (a čak i ta prosečna je nedostižna za dobro deo stanovništva južno od Beograda).
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje22.05.2009. u 13:41 - pre 181 meseci
Karapctel ili Crni pctel(bez uvrede),svakako u svom prethodnom postu sugerisah,prvo procitaj da bi shvatio, pa diskutuj!

Ne valja biti tako negativan,kao da si pred suicidom.Hajde malo pozitivno,izvlaci iz zivota ono lepo,a ne samo najgore.

Proputovah pola evrope,uglavnom zemlje za kojima ti dusa iste,bogate i bericetne.U nekima i ziveh.Veruj mi na rec(a ne moras,tvoj problem),zivot koji mi zivimo u Srbiji,sa prosecnih 200-300evra mesecno,mnoooogo je sadrzajniji i bogatiji od zivota prosecnog holandeza ili nemca sa 2000-3000evra takodje mesecno.Nije isprazna prica,sem tog novog automobila koji voze,50% njih ne ide na godisnje odmore(letovanje,zimovanje,banje),drustveni zivot im je katastrofa,po neka utakmica i besomucno trosenje para na gluposti.

Niposto ne zelim da poredim zivotni standard tamo i ovde(kod nas je golo prezivljavanje na zalost),ali veruj mi,tvoj i moj nacin zivota i zivot prosecnog Bura recimo,je neuporediv.Al dobro,ko zna i ko je doziveo, zna sta pricam,ko ne,zao mi je.

Ni malo mi nije zao sto sam Srbin,jer dok smo cenili prave vrednosti bili smo i cenjeni(zivelo se bolje).Danas je neka druga prica,al to je vec za drugu temu.

Kritikujes me zato sto sam dao sebi slobodu da kazem,Ljudi pravite decu?
To se odnosilo na one koji zele decu ali se pravdaju raznim izgovorima.
Za mene su privatnost i samoodlucivanje zakon.Svako je gospodar svoga zivota(bar bi tako trebalo da bude) i ne pada mi na pamet da ljudima solim pamet i sugerisem ovo ili ono.Namera mi je bila samo da obodrim neodlucne i prenesem svoje iskustvo.

Tuzno je kad se ne prepoznaju dobre namere,vec uvek se nadje neki "pametnjakovic" kome je najbitnije da nesto kaze,a sad,da li je to suvislo ili ne nebitno je.

Zivite ljudi zivot,nemojte da on zivi vas!


bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

germanchc
drvoseca
Beograd

Član broj: 178234
Poruke: 11
79.101.229.*

Sajt: www.golfoglasi.com


Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje22.05.2009. u 13:55 - pre 181 meseci
Citat:
_andjela_:  Izvukao si primer iz rupe, pa da ti parira jos jedan: kako nagraditi muskarca koji pijan vozi svoju porodicu u sred bela dana, i to dvoje male dece? Da li bi i njemu tako socno opalio samar, ili bi zastao, jer ima mogucnosti da ti vrati, i to pred tvojim detetom?

?


Ako mislis pijan, kao mortus pijan onda ga treba streljati na licu mesta ... moje misljenje bez smajlija....


Ali dosta o tome nego da se vratimo na vojsku :)....

Citat:
Ivan Dimkovic

Znas ono "Zivot u Cikagu, Srce u Srbiju" - ili je mozda brine nezgoda sto joj potencijalni klinac nece ici u vojsku u AUS jer nema obavezne vojske, ali ako mu ostavi srpsko drzavljanstvo uvek ga moze poslati na prasinarenje u Srbiji, da sazre i da se pripremi da bude dobar tata :-)


Od toga da neko postaje dobar tata od "prisilnog sluzenja" vojske ... ili da vojska sluzi kao edukutavni sistem za "mladog" muskarca gori crap nisam siguran da postoji, i taj stav uglavnom provlace neke babe,penzosi ili zene koje imaju manjak K vitamina u zivotu pa traze opravdanje u fazonu "sve ce to vojska srediti ili je trebala da sredi" a sa druge strane apsolutno nemaju pojma kako je u toj istoj vojsci niti sam barem negde primetio da se neka feministicka organizacja zalaze da i zene sluze vojsku pa ono barem civilno ako nikako drugacije..... ravnopravnost zena ali samo onda kada to njima odgovara.

Naravno ima i onih likova koji su isli u vojsku i imaju pozitivan stav o tome , kada ih covek pita zasto ? pa ono.... vezbas :) (wtf. idu u teretanu) , naucio sam vozim c kategoriju :) buhehehe neki debilni odgovor ,samo da bi nasli opravdanje u svojoj glavi za bukvano protracenih godinu dana zivota ili civilno sluzenje vojnog roka .... cist prisilan rad koji ama bas nema nikave veze sa sistemom vojske i da ne bude moj ne objektivan dozivljaj vojske jer sam vam svoj stav napisao za svojih prvih 7 meseci koja je po onome sto cujem od drugih ista kao i sada (trivijalnost koja nicemu dobrom ne sluzi)..

@andjela

ako mislis da sam subjektivan i da se nasa iskustva mogu remote porediti, opisi mi kako izgleda situacija (ili slicna naravno), kada ti vozilo u kojem se nalazis naleti na protivtenkovsku mini , odfikari ti do obliznjeg drveta zadnje sediste i sledece sto shvatas da se deseva, kada izlazis i besvesnog stanja je da prema tebi pucajuci ide muskarac obucen u zensku odecu.... ? Sta mislis kako to deluje na "sazrevanje" pod vojnom kapom?
www.golfoglasi.com - moj Golf koga prodajem vec nekoliko godina .
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
92.244.132.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje22.05.2009. u 13:58 - pre 181 meseci
Citat:
germanchc:
Naravno ima i onih likova koji su isli u vojsku i imaju pozitivan stav o tome , kada ih covek pita zasto ? pa ono.... vezbas :) (wtf. idu u teretanu) , naucio sam vozim c kategoriju :) buhehehe neki debilni odgovor ,samo da bi nasli opravdanje u svojoj glavi za bukvano protracenih godinu dana zivota ili civilno sluzenje vojnog roka ....

Postao sam covek!!! :p
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40133 | Odgovora: 231 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.