Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40115 | Odgovora: 231 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zaza000111
Slobodnjak
Beograd

Član broj: 215121
Poruke: 77
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 17:00 - pre 181 meseci
A jeli moze jedna tema da prodje bez Slobe i SPS-a,mislim ovde su neki toliko okupirani Slobom da im je on idalje kriv sto sunce izlazi ujutru ili sto su danas ustali na levu nogu mislim ima on svoje zasluge kao sto svi znamo ali ovolika okupacija pojedinaca njijime je stvarno patoloske prirode.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 17:01 - pre 181 meseci
Pa kad nas je covek zaduzio. Moramo da ga spominjemo
 
Odgovor na temu

zaza000111
Slobodnjak
Beograd

Član broj: 215121
Poruke: 77
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 17:22 - pre 181 meseci
Pa znas sta na nesrecu ima mnogih koji su nas "zaduzili" i to slicnom kolicinom "odluka" pa to ne znaci da treba sada sve njih u svakoj temi da pominjemo ipak treba imati mere.
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 17:27 - pre 181 meseci
germanch,

Izvini, tema o razvoju srpske vojske se nastavlja negde drugde.

Citat:
Sto se tice tvog first hand iskustva, kakve ono veze ima sa sluzanjem vojske u Srbiji ?

Pa verovao ili ne, kad dodje do toga da ti zivot visi o koncu, bilo direktno ili indirektno, bez iznosenja licnih detalja, svi ljudi koji su doneli kljucne odluke u tim trenucima su imali odsluzen vojni rok, osnovnu spremnost i obzir na konsekvence koje njihove odluke nose. Da stavis iste ljude u iste pozicije, bez osnovnog znanja ili zainteresovanosti - slobodno povuci vodu i ugasi svetlo. Sluzenje vojske uopste nije bitna stvar kad neko razmislja o tome u zemlji koja nije ucestvovala u ratovima, ili ih salje kao marionete da paze druge zemlje tipa UN paket posiljka. Specificno ciljas srpsku vojsku jer je tema o Srbiji, natalitetu i ostalom sta se ubaci u paprikas. Pojam vojske, iliti obavezne sluzbe, aktivnosti koje su neophodne za osnovno prezivljavanje desi li se neki nepridvidiv dogadjaj - pojavljuje je i u drugim zemljama, npr. Izraelu, i gleda se na to kao na sasvim normalnu stvar; nesto sto je deo odrastanja, bas kao i skola.

Vec si napisao lament o godini koja ti je uzeta, pa je bolje da se slozimo da razmisljamo drugacije.


 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.83.*



+4 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 17:30 - pre 181 meseci
znaci skupili regrute, pa oni donosili kljucne odluke :):):)
aj nemoj da si smesna....
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 17:32 - pre 181 meseci
Ko pise o skupljanju regruta?

Pa da, slobodno komentarisi o onom sto procitas, a ne o onom sto je napisano. Nigde nisu napisane godine, u slucaju da ti je promaklo.

Ako hoces quickie u smislu upadanja u temu, slobodan si da se raskomotis. Niko nece da te dira (a ni da komentarise).
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.83.*



+4 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 17:35 - pre 181 meseci
ko govori o odlukama koje se donose kad ti zivot visi o koncu?
da li je to samo vojna odluka ili moze biti i iz druge oblasti?
 
Odgovor na temu

zaza000111
Slobodnjak
Beograd

Član broj: 215121
Poruke: 77
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 17:38 - pre 181 meseci
Galeb je lepo ilustrovao ono sto i ja mislim o ovoj temi samo da dodam da je po meni problem u oba pola manje vise u sustini problem je egoizam i preterani hedonizam koji propagira moderno kapitalisticko drustvo u vidu ideologije konzumerizma jer osobe koje imaju decu imaju i tendenciju da su stedivljije a samo odvajanje vermena na decu smanjuje mogucnost zarade u uslugama vise nego sto odgajanje deteta povecava.
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 17:40 - pre 181 meseci
Izvini zaraza, nemam nameru da prepricavam diskusiju do sada. Nista emotivno ni licno.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.83.*



+4 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 17:42 - pre 181 meseci
Ne brini nista, pratio sam ja raspravu, pa ne moras da je prepricavas.
Niti da obrazlazes svoje misljenje da jedino muskarci mogu da donose kljucne odluke.....
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 20:17 - pre 181 meseci
Citat:

sustini problem je egoizam i preterani hedonizam koji propagira moderno kapitalisticko drustvo u vidu ideologije konzumerizma


Nije samo to - kao sto vidis, Belorusija je pri vrhu po pitanju razvoda a tesko bi se nazvala kapitalistickom/konzumeristickom.

Kao sto rekoh - ima vise faktora:

a) Religioznost
b) Stepen obrazovanja zena
c) Stepen socijalne sigurnosti drustva


--

a) Religiozna drustva su obicno nisko po pitanju razvoda, i visoko po pitanju nataliteta (pri tom ne mislim na "sprsku religioznost" iliti pomodarstvo)

b) Drustva sa visokim stepenom obrazovanih zena takodje imaju manji natalitet, jer obrazovane zene imaju manje dece u proseku od neobrazovanih

c) To je taj "konzumerizam" - mada ima vise sa stepenom socijalne sigurnosti. Kao sto rekoh, nekada davno se zivelo u drugacijoj porodici, nije bilo penzije, nije bilo univerzalnih poslova - obicno se imalo ili neko polje, ili stoka ili porodicni zanatski posao - i trebalo je imati naslednike koji ce se brinuti o vama kad ostarite i koji ce preuzeti posao - danas to, u vecini slucajeva, ne odgovara realnosti - porodica je sasvim drugacija i mnogima nije vise potreba - vecina ljudi ne nasledjuje "poslove" od roditelja, roditelji imaju penziju i sigurni su bez da treba neko da ih hrani kad prestanu da budu radno sposobni, itd...

--

Opet, uvek ostaje fakat da su deca ipak bioloska potreba i da jos uvek ima dovoljno ljudi oba pola kojima je ta potreba ipak iznad svojih trenutnih prohteva - mislim, broj ljudi sirom sveta se povecava a ne smanjuje.

Tako da - to sto je u Srbiji tj. u dobrom delu Evrope natalitet mali je samo sitno odstupanje od globalnog trenda - koji je prilicno pozitivan. Tamo gde je natalitet mali, ako postoji ekonomsko opravdanje, dolaze emigranti, oni unose "novu krv" u sistem i cela stvar nastavlja dalje...




DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 21:50 - pre 181 meseci
Citat:
to sto je u Srbiji tj. u dobrom delu Evrope natalitet mali je samo sitno odstupanje od globalnog trenda - koji je prilicno pozitivan.

A da li sam ja dobro informisan Ivane, da je pozitivan trend u principu negativan (tj. los, nepovoljan) i da cak i trenutni broj ljudi ima problema sa manjkom potrebnih resursa na planeti (voda, vazduh, hrana, mesto gde ce se bacati smece...), te bi shodno tome trebalo raditi na smanjenju nataliteta?
Postoji li nesto kao idealna gustina naseljenosti na planeti? Da li prosecan covek na planeti ima da jede 3x dnevno, ima da pije vode koliko hoce i ima da se ponekad okupa? Ne bih rekao.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 21:55 - pre 181 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: A da li sam ja dobro informisan Ivane, da je pozitivan trend u principu negativan (tj. los, nepovoljan) i da cak i trenutni broj ljudi ima problema sa manjkom potrebnih resursa na planeti (voda, vazduh, hrana, mesto gde ce se bacati smece...), te bi shodno tome trebalo raditi na smanjenju nataliteta?


Pre bih rekao da treba raditi na boljem upravljanju resursima, smanjenje nataliteta nije rešenje ako će ostatak ljudi i dalje da baca smeće gde ne treba i sve ostalo.
 
Odgovor na temu

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.164.17.bitsyu.net.



+3 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 22:03 - pre 181 meseci
Citat: Nego ono sto meni nije nikako jasno kod ljudi kao sto je gleb, sto bi da prevaspitava nekog

Da ponovim – jednosmerna ulica, deca se igraju, neko vozi u zabranjenom smeru, i kad ga opomenu na to se smeje.
To nije samo bahatost te je i ugrozavanje zivota.
Nije jasno?
Stvarno ne znam sta nije.
Samar?
Pa da, zasluzila je. Na zalost ja se time bas i nisam bavio u zivotu.
Samo znam da mi je preko (male) glave takvog ponasanja. Samo se povlacimo pred komsijom ‘sto je malo pustio muziku’, idiotu koji je parkirao na samom ulazu, stoki koja baca djubre kroz prozor itd.

I Dimke te tvoje humanisticke ideje macku o rep.
Znas kako to izgleda u Torontu npr u ilatijanskoj ili spanskoj cetvrti? Prodjes jednom peske, sve ok. Krenes drugi put, pri povratku recimo, a nisi iz tog kraja, nego samo zevas onako, zaustave se kola pored, izadju tipovi i vrlo kulturno te pitaju sta radis tu. Beskrajno su ljubazni, ali ti vise nikad na pamet ne padne da se tamo setkas bez preke potrebe. A sa voznjom u suprotnom smeru..

Nego,

Sto srbi ne prave vise dece?
Vole samo sebe?
ili ne vole nikoga..
gleb
 
Odgovor na temu

zaza000111
Slobodnjak
Beograd

Član broj: 215121
Poruke: 77
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 22:18 - pre 181 meseci
Ne bih bas rekao Ivane vecina ljudi je pod uticajem medija a upravo ti mediji propagiraju egoizam i hedonizam sto je za kapitalistu dobro jer osoba koja misli samo na sebe i na trenutna uzivanja i u dovoljavalje sebi je spremna da potrosi mnogo vise cak i da ide u dug od osobe koja misli i na druge i nezivi samo za 'zivotna zadovoljstva'.Slazem se da sa obrazovanjem opada broj dece na koji je zena spremna ali ipak ne u tako drasticnom broju kao sto je danas slucaj takodje ako se primeti broj dece koja se radjaju je opao i kod zena nemaju ne znam kakvo obrazovanje.Problem je u pogresnom sistemu vrednosti sto ima veze i sa religioznoscu jer je jedan sistem vrednosti u njoj zamenjen drugim koga obuhvata konzumerizam koji se razvio iz zadnje faze kapitalizma koja evo vec traje 40-45 godina zbog toga je to i posebno izrazeno u razvijenim drustvima. Pa i Belorusiju je zahvatio zapadni kulturni talas ono sto sam primetio ljudi kada dodju u dodir sa drugom kulturom cesto prvo uzimaju negativne stvari iz nje umesto suprotno.
Da upravo zbog egoizma danas ljudi su slabo spremni na zrtvu i dodatni rad iznad onoga da bi obezbedili uslove za sebe tako da im odgajanje deteta prestavlja teret a da negovorim vise njih.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-216-167.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 22:33 - pre 181 meseci
je l' odgovorio sopot siti kraj visoki decani da li ima decu? [cini mi se da je i u ovoj ,kao i pored mnogih drugih slicnih tema pitan ovo pitanje]


samo vi pljuskajte devojke,naredjujte im da radjaju i sta sve ne i posle se cudite sto je negativan natalitet
je l je sledece da ju pljusnes kada kaze da ima trudove?
ili je sledece da postanete "shemales" pa da radjate sami?


sto se vojske tice,kako ova vojska bilo cemu pomaze? cisto proseravanja,samo trosak ti pravi,moras da placas put svake 2-3 nedelje kuci...a da ne pominjemo kakve sve budale mozes naci na malom prostoru [uvek i bilo] i pored koga moras provoditi dane,sto je potpuno off u ovoj temi
ali da dodje neki rat,nece tu "pomoci" 6-9 meseci vojske,pa ni oni sto su isli 4 godine u mornaricu nece "pomoci"...


tako da ,osim ako niste [mislim na muski deo koji se "buni" protiv bele kuge] niste hermofroditi ili neki "macho mens" koji siluju devojku i drze je u zatocenistvu dok ne rodi ili slicno,za tango je potrebno dvoje ;)
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje20.05.2009. u 23:14 - pre 181 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: ... i koji ce preuzeti posao - danas to, u vecini slucajeva, ne odgovara realnosti - porodica je sasvim drugacija i mnogima nije vise potreba - vecina ljudi ne nasledjuje "poslove" od roditelja, roditelji imaju penziju i sigurni su bez da treba neko da ih hrani kad prestanu da budu radno sposobni, itd...


otkad uvedosmo ovu tzv trzisnu ekonomiju, pored ekonomske, i u drustvenu sferu zivota ... i porodica, i radjanje dece, i briga prema roditeljima .... postadose samo jedan "business plan".


Citat:
Darko Nedeljković: ... cak i trenutni broj ljudi ima problema sa manjkom potrebnih resursa na planeti (voda, vazduh, hrana, mesto gde ce se bacati smece...)...


sto se tice vazduha, business jos nije razvio nacin kako da ga upakuje i distribuira potrosacima, ali radi se na tome.
i pre 50 godina je izgledalo nemoguce da ti neko prodaje vodu za pice u flasama.
hrane se moze proizvesti da se prehrani i 100 milijardi ljudi.
a djubre? .... djubre ne bacaju ljudi, vec potrosacko drustvo.


Citat:
gleb: ... Samo se povlacimo pred komsijom ‘sto je malo pustio muziku’, idiotu koji je parkirao na samom ulazu, stoki koja baca djubre kroz prozor itd...


braco, 'teli ste tu slobodu i demokratiju, pa sad uzivajte - sto kaze lesli.
nije vam odgovarala zla diktatura u kojoj je sloboda pojedinca ogranicavana u korist zajednice, ciji je i taj pojedinac deo.

niste dobili slobodno trziste samo deterdzenata i ulozaka, vec i sloboda, dece, porodica, vazduha, vode, politicara, morala, pravde, kamata ....
pa nek svako bira za sebe sta 'oce, demokratija je.


Citat:
Horvat: ... cini mi se da je i u ovoj ,kao i pored mnogih drugih slicnih tema pitan ovo pitanje...


horvat, jel' si ti bio policajac u proslom zivotu?

... a zemlju koja vojsku nema, tudja cizma gazi ... a tudja uvek gadnija od svoje.
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje21.05.2009. u 00:31 - pre 181 meseci
zaraza,

Citat:

Niti da obrazlazes svoje misljenje da jedino muskarci mogu da donose kljucne odluke.....


Upravo sam o tome i pisala – upadanje u temu. :) Ne bih ni da pitam iz kog bunara si to izvukao.

gleb,

Citat:

Samar?
Pa da, zasluzila je. Na zalost ja se time bas i nisam bavio u zivotu.


Na ciju? Na tvoju ili na njenu? Zalost sto nisi isprobao ili radost kad tako iskazujes ljubav i brigu za pravicnost u svojoj sredini? Nemoj da te iznenadi ako ostanes sam u tom deljenju radosti.


mrle011,
Citat:
... a zemlju koja vojsku nema, tudja cizma gazi ... a tudja uvek gadnija od svoje.

Slazem se, ali neki ljudi vole da budu gazeni. Iz navike.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-216-167.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje21.05.2009. u 06:33 - pre 181 meseci
@mrle nisam,ne boj se
ali evo,kad vec pitas,da i tebe priupitam pitanje koje sam ti postavio i u drugim temama,a nikako da odgovoris na isto

sta ti znaci trzisna ekonomija,tj slobodno trziste ili kako si vec to nazivao sve?

p.s. je l stvaras otpad? i g**** i pisacka su otpad,pa ne znam ni jednog coveka da ne stvara isto ;)
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje21.05.2009. u 07:37 - pre 181 meseci
Citat:
_andjela_

Slazem se, ali neki ljudi vole da budu gazeni. Iz navike.


A kad živiš u inostranstvu, koja te onda čizma gazi?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40115 | Odgovora: 231 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.