Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao

elitemadzone.org :: MadZone :: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 24272 | Odgovora: 107 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao25.05.2009. u 09:41 - pre 180 meseci
Citat:

misterno2008: To su tekovine moderne "zapadne civilizacije".


Bila je skoro vest da preko 80% kazni za silovanje u Srbiji jesu minimalne - sto dovoljno govori o odnosu srpskog pravosudja prema seksualnim deliktima.

Ako je to tekovina "zapadne civilizacije" onda se bojim da ja zivim u nekoj virtuelnoj zapadnoj civilizaciji, gde se za silovanje fasuje vrlo stroga kazna, uz vrlo kratak sudski proces - ukoliko se DNK slaze, mozes da se slikas kod Foto Balkana :-)

Ali nema veze, misterno2008 je to ocigledno "dobro" primetio, nema potrebe za pricom - zapadna civilizacija je Srbima za sve kriva - pre je bio Tito, a pre njega valjda neki Kralj, uvek ima neko drugi kriv ;-)

Nije problem "zapadna civilizacija" problem je pravosudna mafija, gde mozes uz pomoc usemljenog advokata da napravis cirkus od procesa, da ga otegnes godinama, da ucinis da nestane dokazni materijal - nema to veze sa "zapadnom civilizacijom" koliko sa bolesnom korupcijom koja je dominantna u mnogim sverama drustva.

Jedno vreme sam ziveo na Karaburmi i secam se kako je "ortak" isetao za par meseci a uhvacen sa 200 grama heroina - lepo nam je objasnjavao "tarifu" kod jednog poznatog advokata, i sta se uz pomoc "tarife" moze uraditi... O cemu bre mi pricamo?

Zasto bi se iko bojao da siluje ako zna da ce gotovo sigurno zaglaviti minimalnu kaznu - i to ako i samo ako bude uhvacen.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao25.05.2009. u 09:48 - pre 180 meseci
pogledajte malo ovaj link
 
Odgovor na temu

oporavak u banji

Član broj: 179080
Poruke: 27
93.86.36.*



Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao25.05.2009. u 09:52 - pre 180 meseci
u onom linku nista ne pise detaljno o ovm slucaju... ja sam prosle godine video sex u sred dana na javnoj povrsini u bg, e sad devojka nit vristi nit se dere, a mozda je bilo silovanje, ako je bila drogirana ili vec pretucena, ja to nisam mogao znati, iz daljine je sve delovalo reularno, a glupo je zagledati. ali da se prodrala i zatrazila pomoc u bilo kom trenutku, ja ne bih mislio ni ms. toliko znam sebe.

da se razumemo i ja mislim da su kod nas ljudi postali sitne duse i pizde, pre ce hrabrost pokazati neki deda od 70 godina iz starog sistema, nego neko od 20-30. komsinicu je pokusao da siluje manijak u u sred dana na prometnoj okretnici autobusa punoj ljudi, navodno nisko nista nije cuo, ustari svi su se pravili ludi.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao25.05.2009. u 09:55 - pre 180 meseci
ako mislis na onaj link iznad,ne pise o ovom slucaju,pise o ovom psiholoskom "efektu",da ne kazem,poremecaju,3. eksperiment
[a ne bi bilo zgoreg ni 2. exp. da se procita]
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao25.05.2009. u 10:21 - pre 180 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic

Ali nema veze, misterno2008 je to ocigledno "dobro" primetio, nema potrebe za pricom - zapadna civilizacija je Srbima za sve kriva - pre je bio Tito, a pre njega valjda neki Kralj, uvek ima neko drugi kriv ;-)

Nije problem "zapadna civilizacija" problem je pravosudna mafija, gde mozes uz pomoc usemljenog advokata da napravis cirkus od procesa, da ga otegnes godinama, da ucinis da nestane dokazni materijal - nema to veze sa "zapadnom civilizacijom" koliko sa bolesnom korupcijom koja je dominantna u mnogim sverama drustva.


Ja sam zbog pravih vrednosti krvario gace od `90-2000god,i bezao preko zbog "nepodobnosti",ne ja,nego i mnogi, mnogi drugi.Nisam siguran da su se prave vrednosti bas primile u drzavi Srbiji.Od onih prethodnih nikad nista nisam ni ocekivao,a ovi danas,kvazi demokrate,oni su ti koji nam demonstriraju svojim delanjem,za sta smo se u stvari borili.E,to nisu zapadne(jer zapad je olicenje demokratije) vrednosti zbog kojih sam podneo tolike zrtve.O tome se radi.

I ne razumem,sta si ti gore rekao,sto ja nisam:)?Zar "pravosudna mafija" i usemljen advokat ne potkrepljuju cinjenicu da zivimo u drustvu sa duplim standardima,licemerjem ...?Ko ima pare,kupice slobodu,ko nema...

Kod nas je na celu prozapadno orijentisana vlada,koja sprovodi jel,demokratiju sa zapadnim(opet kazem,zapad je olicenje demokratije) vrednostima,ili gresim?

E,za mene to nisu prave vrednosti i prava demokratija,a ti sad mlati o tome koliko te volja,mene ubediti u suprotno neces:)


bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.90.*



+7 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao25.05.2009. u 10:22 - pre 180 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Bila je skoro vest da preko 80% kazni za silovanje u Srbiji jesu minimalne - sto dovoljno govori o odnosu srpskog pravosudja prema seksualnim deliktima.

Mis'im...jesi li ti pročitao inicijalni post?

Znamo svi da ne podnosiš Srbiju,šta god da se pod time podrazumeva i veoma dobro znamo koje su i kakve posledice "raznih tekovina",ali u ovom slučaju je reč o "z a p a d u",Americi i tamnošnjem događaju.

Znamo i da je "napad najbolja odbrana",ali...NON PASSARAN,moraš se usredsrediti na temu,a ne izvlačenjem iz konteksta samo onoga što tvom odbranaškom stavu odgovara.

Šta je @misterno2008 mislio pod "tekovinama moderne zapadne civilizacije",objasniće ti sam,ume on to siguran sam,jer ti očigledno nisi hteo da razumeš.
PS
Eto dok sam ja pisao,dobio si delimičan odgovor...
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
95.85.128.*



Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao25.05.2009. u 10:58 - pre 180 meseci
Citat:
Kosuth: Mis'im...jesi li ti pročitao inicijalni post?

Znamo svi da ne podnosiš Srbiju,šta god da se pod time podrazumeva i veoma dobro znamo koje su i kakve posledice "raznih tekovina",ali u ovom slučaju je reč o "z a p a d u",Americi i tamnošnjem događaju.


Šta je @misterno2008 mislio pod "tekovinama moderne zapadne civilizacije",objasniće ti sam,ume on to siguran sam,jer ti očigledno nisi hteo da razumeš.
PS
Eto dok sam ja pisao,dobio si delimičan odgovor...


Citat:
Ivan Dimkovic: Bila je skoro vest da preko 80% kazni za silovanje u Srbiji jesu minimalne - sto dovoljno govori o odnosu srpskog pravosudja prema seksualnim deliktima.

Ako je to tekovina "zapadne civilizacije" onda se bojim da ja zivim u nekoj virtuelnoj zapadnoj civilizaciji, gde se za silovanje fasuje vrlo stroga kazna, uz vrlo kratak sudski proces - ukoliko se DNK slaze, mozes da se slikas kod Foto Balkana :-)

Ali nema veze, misterno2008 je to ocigledno "dobro" primetio, nema potrebe za pricom - zapadna civilizacija je Srbima za sve kriva - pre je bio Tito, a pre njega valjda neki Kralj, uvek ima neko drugi kriv ;-)

Nije problem "zapadna civilizacija" problem je pravosudna mafija, gde mozes uz pomoc usemljenog advokata da napravis cirkus od procesa, da ga otegnes godinama, da ucinis da nestane dokazni materijal - nema to veze sa "zapadnom civilizacijom" koliko sa bolesnom korupcijom koja je dominantna u mnogim sverama drustva.

Jedno vreme sam ziveo na Karaburmi i secam se kako je "ortak" isetao za par meseci a uhvacen sa 200 grama heroina - lepo nam je objasnjavao "tarifu" kod jednog poznatog advokata, i sta se uz pomoc "tarife" moze uraditi... O cemu bre mi pricamo?

Zasto bi se iko bojao da siluje ako zna da ce gotovo sigurno zaglaviti minimalnu kaznu - i to ako i samo ako bude uhvacen.


Nema tu sta mnogo da se objasnjava.Primera ima mali milion,evo samo dva:

-slucaj Kovacevic

-bombardovanje Srbije bez odluke UN-a

Treba jos?

Imas tri kategorije ljudi:

-oni koji shvataju
-oni koji ne mogu da shvate
-tvoja kategorija-oni koji nece da shvate
bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao25.05.2009. u 11:12 - pre 180 meseci
nisam znao da un deli dozvole za rat...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao25.05.2009. u 11:18 - pre 180 meseci
Citat:

Znamo svi da ne podnosiš Srbiju,šta god da se pod time podrazumeva i veoma dobro znamo koje su i kakve posledice "raznih tekovina",ali u ovom slučaju je reč o "z a p a d u",Americi i tamnošnjem događaju.


Zasto ne bih podnosio Srbiju, Srbija je jako lepa zemlja - to sto ne podnosim odredjen sloj drustva u Srbiji je sasvim druga stvar.

Iskreno, izvinjavam se u poslednje vreme je toliko suma na ovom forumu da covek pocinje da preskace citanje pocetka.

Strasno je to sto se desilo, i ocigledno je znak da nesto nije u redu sa drustvom u USA.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao25.05.2009. u 11:46 - pre 180 meseci
Citat:
Horvat: nisam znao da un deli dozvole za rat...


Pita se Savet bezbednosti koji je u okviru UN-a.To bombardovanje je bilo nelegitiman cin,samim tim jedna od "tekovina" moderne "zapadne civilizacije"
bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao25.05.2009. u 12:03 - pre 180 meseci
Citat:
Znamo svi da ne podnosiš Srbiju, šta god da se pod time podrazumeva...


Pa ako ni sam ne znaš da definišeš šta pod time podrazumevaš, kako onda možeš reći da neko
ne podnosi Srbiju :)

Mislim, šta ima da podnosiš ili ne podnosiš neko tamo parče zemlje kako god mu ljudi dali ime?
Mogu neku osobu ili grupu osoba da "ne podnosim" (što je sasvim normalno), zbog njihovih ideja i dela koja mi direktno
utiču na kvalitet života, ali bilo koju zemlju - kao zemlju ne podnositi, to je bezveze.

Što se teme tiče, ovo jeste strašno, a što se tiče onog psihološkog fenomena mogu pokušati da ga razumem:
Kada si sam, onda ne razmišljaš o stavovima mase ljudi oko tebe o tvojoj nekoj akciji (hajde da kažemo neka
vrsta "treme" od velikog broja ljudi da nešto pred njima istupiš i preduzmeš). Kada su ljudi oko tebe, ipak nisi
usredsređen toliko na sam događaj već i filtriraš informacije šta će sad svako oko tebe da misli, posmatraš reakcije
ljudi oko sebe... (šta će ko da učini), i do kraja niko ništa... ne učini.

Ovo je nešto što treba učiti decu već u školama, što i ja pokušavam da radim. Da objasnim deci da u ovakvim
situacijama svako može da istupi kao vođa, da organizuje u dve - tri reči odbranu i da se to odradi složno.
Ako svako shvati da može preuzeti ulogu vođe i onoga ko snažno podstiče na akciju pomoći i sam je brzo
organizuje, onda ne bi bilo tog oklevanja, a to je nešto što treba ljude naučiti prosto, ukazati im na mogućnost
takvih situacija i ohrabriti ih da budu organizatori pomoći. Prosto jedna vrsta psihološke pripreme za takve događaje.

Pozdrav.

 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.90.*



+7 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao25.05.2009. u 12:22 - pre 180 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Strasno je to sto se desilo, i ocigledno je znak da nesto nije u redu sa drustvom u USA.

Samo polako,vreme je pred tobom Ivane,doživećeš u svom životu ono što ja verovatno neću...ipak sam već počeo da se "spuštam sa one strane brda"...
Hoće li čovek uz "novog mesiju" (informaciju) da spozna sopstvenu MOĆ i konačno oslobodi sebe "sadukeja i fariseja",mislim da hoće,jer je ovog "novog mesiju" malo teže "razapeti na krst",radi očuvanja pozicija...

U međuvremenu,kao rezultanta "šuma" raznih vektora,dešavaju se i stvari opisane u inicijelnom postu...prvenstveno misleći na one koji su "bez duše" sve to mirno posmatrali...dvoje "glavnih aktera" tu su imali samo ulogu iskušavanja "duša",a tamo gde se to desilo već odavno je"đavo došao po svoje"...
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao25.05.2009. u 12:23 - pre 180 meseci
Citat:
Kernel-1:Ovo je nešto što treba učiti decu već u školama, što i ja pokušavam da radim. Da objasnim deci da u ovakvim situacijama svako može da istupi kao vođa, da organizuje u dve - tri reči odbranu i da se to odradi složno.
Ako svako shvati da može preuzeti ulogu vođe i onoga ko snažno podstiče na akciju pomoći i sam je brzo
organizuje, onda ne bi bilo tog oklevanja, a to je nešto što treba ljude naučiti prosto, ukazati im na mogućnost
takvih situacija i ohrabriti ih da budu organizatori pomoći.

Vidis, takav stav meni licno stravicno smeta. To je obicno politikanstvo, i na zalost, svuda je prisutno, pa i u ovakvim situacijama.
Sta kazes, biti vodja, podsticati druge na akciju...A za to vreme ti bi k'o onaj u Djekni, "Ja cu vas kurazit." A ako niko ne bi prihvatio tvoju ulogu vodje, sta bi se desilo? Ti bi se "hrabro" povukao, i negde, na nekom forumu kritikovao masu jer nije htela da pomogne.
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
95.85.128.*



Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao25.05.2009. u 12:30 - pre 180 meseci
Citat:
Kernel-1: Pa ako ni sam ne znaš da definišeš šta pod time podrazumevaš, kako onda možeš reći da neko
ne podnosi Srbiju :)

Mislim, šta ima da podnosiš ili ne podnosiš neko tamo parče zemlje kako god mu ljudi dali ime?
Mogu neku osobu ili grupu osoba da "ne podnosim" (što je sasvim normalno), zbog njihovih ideja i dela koja mi direktno
utiču na kvalitet života, ali bilo koju zemlju - kao zemlju ne podnositi, to je bezveze.



Pa moze da kaze,jer ako prelistas po temama razne diskusije doticnog,onda mozes shvatiti sa kojim gadjenjem prica o svemu sto predstavlja srpstvo.Jbg, zao mi je sto nije tamo neki amer.Ali,prepusticu Kosuthu da ti odgovori,sigurno ce on to bolje objasniti.

A sto se tice drugog dela,mogu da pokusam da razumem(verovatno delom ima istine),ali svakako,to nije opravdanje da se ne pomogne.
bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao25.05.2009. u 12:39 - pre 180 meseci
Citat:
vilil1: Vidis, takav stav meni licno stravicno smeta. To je obicno politikanstvo


Zašto "politikanstvo"?

Radi se o vrlo konkretnoj stvari - stvoriti naviku da se preuzme
uloga vođe u ovakvim situacijama, jer je to ono što sprečava da se preuzme konkretna akcija.
Ne zaboravi da se često radi o opasnim situacijama i da nije dovoljan jedan čovek, već je bezbednije
da u pomoć pritrče nekoliko njih. U ovakvim sitaucijama osoba koja ima spremnost da nešto organizuje i
preduzme je ono što je potrebno.
Evo ti primer - neki jak baja napada devojku u javnom prevozu. Okolo je nas trojica, ali ni jedan od nas
nije dovoljno moćan da se samostalno suprotstavi napadaču, onaj ko je sposoban, brzo će pridobiti drugu
dvojicu za saradnju, dogovoriće akciju u dve reči i pomoći onom u nevolji. Naravno da vođa preuzima i
deo akcije na sebe, i to onaj teži deo, jer svojim primerom treba da ohrabri one koje organizuje oko sebe.
Ne vidim šta tebi tačno smeta u ovom konceptu.
Uloga vođe je samo da da početni momenat (ohrabri nekoliko njih da mu se priključe) i organizuje akciju kako bi bila što uspešnija.

Situacije ovoga o čemu govorim imaš recimo u otmicama aviona od strane terorista - jedan čovek ne može sam ništa da
učini niti mogu svi ako rade svako za sebe, ali zato ako nekako uspeju da se dogovore, gde će jedan jasno dati zadatke
svima i objasniti im ulogu, i ohrabriti ostale da treba da se organizuju i urade nešto (preuzeti ulogu vođe), tada imaju mnogo
više šanse.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.87.159.*



+35 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao25.05.2009. u 12:42 - pre 180 meseci
Citat:
Znamo svi da ne podnosiš Srbiju


Citat:
Tad si skreno s puta, zabaso u mračnu šumu, gde su te sačekali strani agenti, koji vršljaju po našoj zemlji. Englezi su to organizovali, kao i obično, dojavili Amerikancima, a ovi te sačekali u Parizu, 'de ti je brat već radio za nji', normalno, ko što je moj brat radio za mene, i tamo te uvukli u igru ... Je l' tako? Jeste ... I razumljivo je da je tako bilo. Bio si mlad, treba para za izlaz, za devojke, za kola, za odela, za terevenke, a Zapad je skup i svega ima, sve ti nudi, sve lepo, na prvi pogled, u dobroj ambalaži, čovek dođe odavde, zaleti se, 'oće i da pije i da jede i da jebe, a to košta. Onda se pojavi agent strane obaveštajne sile, izvadi ček i pita: »Koliko? Pet 'iljada, deset 'iljada, dvadeset 'iljada?« I ti se nađeš u nebranom grožđu: gazdarice traže, trgovci traže, kurve traže, svi traže, a odakle? Agent onda poveća cenu i kaže: »Ništa ozbiljno, samo to i to. Sitnica. Dva podatka«. Ti ga gledaš, najradije bi ga udario preko usta, al' onda misliš: 'De bre, za tolike dolare da im ne kažem ono što kod nas svi znaju. Uzmeš ček i — kraj.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao25.05.2009. u 12:52 - pre 180 meseci
Citat:
Pa moze da kaze,jer ako prelistas po temama razne diskusije doticnog,onda mozes shvatiti sa kojim gadjenjem prica o svemu sto predstavlja srpstvo.


Pratim šta ko piše, i zaista ne vidim ništa loše u ukazivanju na loše pojave u društvu, o kojoj god državi se radilo.
Čovek možda priča sa gađenjem prema nekim pojavama u nešem društvu, ali loše pojave i treba osuditi, šta je tu loše?
Isto tako, možda "srpstvo" ne predstavlja istu stvar tebi, meni i nekom trećem.
Ono čime se neko diči, toga bi se možda drugi postideo.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao25.05.2009. u 12:54 - pre 180 meseci
@Kernel-1
Pa to su samo demagoski izgovori za kukavicluk, nedostatak zelje da se pomogne...Zena je silovana, desetine-stotine gledale...
Svako od posmatraca ce naci neki izgovor. Te rekao sam onom do sebe hajde da pomognemo, te onaj nije hteo da pomogne, zasto bih ja...
Vodja? Pa lako je tudjim qrcem... Treba pomoci u nevolji, a ne "organizovati druge da pomognu". Zato se i desilo to silovanje, jer niko nije imao iskrenu zelju da pomogne.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao25.05.2009. u 13:01 - pre 180 meseci
Citat:
Pa to su samo demagoski izgovori za kukavicluk, nedostatak zelje da se pomogne...


Ne razumem kako nedostatak zelje da se pomogne kod coveka koji organizuje, a i sam ucestvuje u pruzanju pomoci.
Zaista nisam siguran da li ne citas ono sto pisem, ili ne razumes, po ovome:

Citat:
Vodja? Pa lako je tudjim qrcem... Treba pomoci u nevolji, a ne "organizovati druge da pomognu".


Kao i uvek, spreman sam da razlozim problem, na sitnije delove ako je potrebno, da bi mogao da razumes ono
o cemu pricam. Za pocetak treba da shvatis da, kada se kaze "vodja", ne misli se na nekoga ko:

1. trazi nekakve izgovore
2. mlati .... dok drugi rade

Vec, kao sto sam rekao:

Preuzima odgovornost na sebe da organizuje pomoc u kojoj UCESTVUJE ON SAM sa jos par ljudi
koje okupi oko sebe i da im konkretne zadatke (tipa "ti ga uvati za levu ruku, ti za desnu, ja cu mu skocim za vrat... Tri cetri sad."
Nadam se da shvatas da je koordinisana akcija mnogo efikasnija od nasumicne.

PS: Jesi nekad igrao DOTA-u sa drugarima? ;)

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao25.05.2009. u 13:06 - pre 180 meseci
Citat:
misterno2008
Pa moze da kaze,jer ako prelistas po temama razne diskusije doticnog,onda mozes shvatiti sa kojim gadjenjem prica o svemu sto predstavlja srpstvo.Jbg, zao mi je sto nije tamo neki amer.Ali,prepusticu Kosuthu da ti odgovori,sigurno ce on to bolje objasniti.


O svemu sto predstavlja srpstvo? :-)

A sta je to "srpstvo"?!

Ako je "srpstvo" korupcija, batinanje, prljavstina, bezakonje i sl... onda, da, pljujem po "srpstvu". Interesantno je da neki ljudi svoj glib i sramotu predstavljaju nekakvom nacionalnom osobinom - vrlo lep vid projekcije koji treba da da neki legitimitet tim gadostima.

Znas sta je najtuznije? Najtuznije je kada u nekoj zemlji sljam sebe proglasi nekim autenticnim predstavnikom te zemlje, i svoju bahatost, korupciju i licemerje proglasi nekakvim nacionalnim osobinama i ljude kojima je to i dalje ono sto jeste naziva "pljuvacima na svoju zemlju".

To se, na zalost, desilo Srbiji - ali, budi siguran da je takva stvar privremene prirode - nece ni ona doveka.

A dotle - svoja g**** nazivaj iskljucivo svojim govnima, a ne nekakvim "nacionalnim simbolima", jer oni to nisu niti ce ikada biti, koliko god puta neki likovi to pokusali da nazovu "srpstvom".

Citat:

bg, zao mi je sto nije tamo neki amer


Pa eto, vidis da je tebi zao a ne meni. Meni sasvim odgovara da sam ono sto jesam, iliti vrlo visoko placeni profesionalac poreklom iz Srbije, a mene ponajvise interesuje onaj prvi deo - onaj drugi mi je skroz irelevantan jerbo nisam birao gde cu da se rodim, niti sam se takmicio i pobedio na izboru "gde se roditi".

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 24272 | Odgovora: 107 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.