Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao

elitemadzone.org :: MadZone :: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 24528 | Odgovora: 107 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao26.05.2009. u 14:32 - pre 181 meseci
Ja stvarno ne razumem...@flylord kaze da mu je covek dosao na vrata da preti. Ponavljam PRETI. On ga izudarao, i zali se da je platio kaznu!? Pa naravno da ce da plati kaznu. Pa sta mislite, neko verbalno, a ti fizicki...I to je kao u redu!? Onaj zbog pokusaja silovanja UBIO coveka...Nehat, ili ne, ali to je ubistvo, i mora da odgovara.
Zato i postoji zakon. Ponavljam, Clan 19. stav 2. Sila-odbrana, treba da bude primerena delu. A i ako se prekoraci, postoje olaksavajuce okolnosti.
Eto, i @fanfon navede primer profesora, koji je hteo da bude "organizator". I jos taj profesor posle prepricava dogadjaj, umesto da se pokrije usima.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao26.05.2009. u 14:40 - pre 181 meseci
Citat:
.Nehat, ili ne, ali to je ubistvo, i mora da odgovara.


Citat:
Sila-odbrana, treba da bude primerena delu.


Ti ocigledno ne razumes prirodu emocionalnog reagovanja. Ne moze neko da
"primeri silu situaciji", ako pre toga ne upotrebi razum.

 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao26.05.2009. u 15:08 - pre 181 meseci
@vilil1 ja sam pacifista, nisam nikog udario a kamoli isprebijao. Cinjenica je da sam dobio kaznu koja je nekolko puta manja od zakonom propisane, bas zbog toga sto nije sve crno belo. Zakon je vodic, a onda se radi tumacenje. Zakon se NE CITA BUKVALNO nego se TUMACI u zavisnosti od OKOLNOSTI i ko je tuzioc/sudija i mnogo jos toga. Sta covek treba da kaze ili uradi da bi to uslo ispod tog malog malog plavog sesirica!?

Ako mi neko kaze da ce da dodje sa drustvom da me umlati, i posle toga se pojavi na vratima + pritom je polumrak u hodniku a ja inace lose vidim u mraku, na osnovu cega sam ja mogao da znam sta ce da se desi? Da pitam doticnog ?

Kad vidim da neko nekog siluje kako ja da znam da taj sto siluje nema noz/pistolj kod sebe? Kad neko hoce da provali u kucu uvek ima neki alat kod sebe, i neko ga vidi.. kako taj neko da zna kako ce se ponasa provalnik i da li ima oruzje?
Da li shvatas da nije sve tako kao sto izgleda na prvi pogled? I ako hoces da izvuces zivu glavu iz nekih sukoba, jako dobro moras da promislis

Eto pre par godina probudila me svadja i tuca izmedju tipa i devojke u hodniku zgrade. Tip je tukao devojku. Moja reakcije je bila da samo zovnem policiju a ja da se ne pojavljujem, iako sam bez problema mogao da ga sprecim. Ali sa kojim posledicama? Kad krene fizicki sukob, ja moram da gledam da ga sto pre zavrsim, i da sto pre onesposobim protivnika, jednostavno ne znam koliko je fizicki otporan.
Eto, onaj komsija zbog kojeg su me osudili je izigravao kamikazu, zato se i povredio. I imao sam nekoliko scenarija koji su mogli da se dese, samo mi nije pal na pamet da ce da izigrava kamikazu :S. I generalno, ja sam ga imobilozovao tako da ga ne povredim i da nema sanse da ga povredim u tom polozaju, ali njegova reakcija je bila samoubilacka (bukvalno), i ja sam bukbalno pokusavao da njega zastistim dok se branim od njega. Jako je cudno ali bas zato sam i dobio blagu kaznu.

Opet da kazem, nije sve crno-belo, pa cak ni zakon
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao26.05.2009. u 15:08 - pre 181 meseci
Citat:
nego ,ova prica oko mlacenja provalnika motikom mi bas nije jasna,
koliko sam ja skontao doticni lopov_u_pokusaju je vec usao u tudje dvoriste,tako?
i kako onda nije zapoceo kradju?!?!

Pa upravo tako, komšija se vratio sa posla i kako je išao prema svojoj kući, tj. dvorištu, video je nepoznatog čoveka u svom dvorištu kako pokušava da otvori/obije ulazna vrata. Pošto ga ovaj provalnik nije primetio, prvo je hteo da ga uhvati na prepad, ono da se prišunja i drekne "Šta radiš tu ?" u nadi da će ovaj da pobegne, međutim zamislio se šta ako ovaj ima nož ili još gore pištolj, pa ako ga prepadne, a ovaj iz straha možda zapuca ili ga probode, tako da je odlučio da se ušunja u baštu, iščupa iz zemlje motku koju je koristio za vezivanje paradajza i zaleteo se i odalamio ga prvo par puta po glavi da se zanesvesti, a onda i po nogama i rukama dok nije bio siguran da ovaj više ne može da se pomeri i tek onda je ušao u kuću i pozvao policiju. Svedoka nije bilo jer je bilo kasno noću, a jedino što su policajci mogli da vide kada su došli na lice mesta jeste jednog sa motkom i drugog svog natečenog koji ne može da se pomeri. Komšija naravno izvadio ličnu kartu, dao izjavu, sve po protokolu... policajci sve to normalno prihvatili, napravili zapisnik, uhapsili ovog provalnika i ne sećam se šta je tačno bilo posle na suđenju (pričao mi komšija, al sam zaboravio detalje), uglavnom, nisu mogli da ga osude zbog nedostatka dokaza, tj. nisu mogli da dokažu nameru, jer ništa nije obijeno, ni kapija, ni ulazna vrata, ni prozor, niti je šta ukradeno... i ništa, puste ga. Ovaj komšija, pošto ništa nije mogao da uradi povodom toga, pomislio u sebi ono šta da se radi, valjda će mu batine biti dovoljna opomena da više ne pokušava da provali u nečiju kuću i batalio to. Međutim, posle par dana stiže mu poziv na sud na osnovu privatne tužbe tog i tog zbog nanošenja teškoh telesnih povreda i ovaj prvo mislio neka šala, pa se prva dva puta nije ni odazvao, otišao je tek kada mu je kurir dostavio lično poziv i kada je video da je ozbiljna stvar u pitanju. Sve u svemu, na kraju je maltene ispalo da je ovaj provalnik mirno šetao ulicom, zviždao neku Mocartovu pesmu i gledao svoja posla, kada se niotkuda pojavio ovaj komšija, uvukao ga u dvorište i krenuo da ga mlati motkom po glavi. Ovaj se posle žalio, pa tražio advokata, ali kad je video koliko će sve da ga košta, video da mu se najviše isplati da plati traženu odštetu... i batali celu priču. Uglavnom, kada ga neko pita šta bi danas uradio da mu se desi to isto, čovek kaže da bi lepo sačekao da provalnik završi svoj posao, ušao u kuću i popisao šta sve fali od stvari, i onda jednostavno otišao i ukrao to iz nečije kuće, jer je tako najmanja šansa da će da odgovara za nešto i plaća kazne. I što je najgore, uopšte se nije šalio kada je to rekao.

E sad, možda taj komšija i izmišlja, ali ne vidim zašto bi neko izmišljao priču u kojoj on sam ispada budala.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao26.05.2009. u 15:20 - pre 181 meseci
Citat:
Eto pre par godina probudila me svadja i tuca izmedju tipa i devojke u hodniku zgrade. Tip je tukao devojku. Moja reakcije je bila da samo zovnem policiju a ja da se ne pojavljujem, iako sam bez problema mogao da ga sprecim.

Kad već pomenu, meni se desilo nešto slično pre par godina... mada nije u pitanju bila tuča. Naime, prolazim ja sa drugarima kroz lokalno igralište, kad primetimo u zamračenom ćošku tip sa skinutim gaćama na pola, pribio ribu uza zid i radi posao, pa malo, malo pa joj zvekne šamar ili je počupa za kosu. I mi sad šta da radimo, trojica nas je, možemo da priletimo i da ga iznabadamo, ali šta ako ima neko oružije kod sebe i tako to... uglavnom odlučimo da pozovemo policiju i sačekamo za slučaj da pokuša da pobegne. I kad su stigli mi naravno priđemo iz radoznalosti da vidimo šta će da bude i ispostavilo se da je u pitanju mladi bračni par kojima je tašta došla u posetu, pa nisu imali gde, a riba voli tako malo grublje :) Uglavnom, dobili su opomenu da to ne rade na javnom mestu i doviđenja. A da smo kojim slučajem intervenisali, bilo bi Sutra u novinama ono "Trojica razbojnika bez ikakvog povoda napali mladi bračni par". Dakle, ima tu mnogo stvari o kojima treba voditi računa pre nego što se nekome uskoči u pomoć.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao26.05.2009. u 17:52 - pre 181 meseci
Citat:
flylord: @vilil1 ja sam pacifista, nisam nikog udario a kamoli isprebijao.


Citat:
Meni komsija dosao na vrata od stana da mi preti jer mu nedam da pusi u liftu :O, i od mene otisao direktno u hitnu pomoc a ja u policiju :( . I sad cu ja da platim kaznu, cak i ako je komsija priznao da je dosao meni kuci (tj krvi je i bilo samo na mom spratu, tako da priznao/ne priznao nije smeo da dolazi sa tim namerama meni kuci)


Ja sam ovo protumacio kao da je komsija dobio batine. Izvinjavam se. Mada mi se i dalje cini da tako ispada. :)
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao26.05.2009. u 19:10 - pre 181 meseci
nema potrebe za izvinjenjem. I da, ispada tako. Ali sam ti zato i rekao da ima jako mnogo cudnih situacija, situacija kad ne znas kako da reagujes.

A vezano za tvoje pitanje da te samo zanima, zasto ljudi nece da reaguju. Mislim da je neko vec postovao ovde razlog za to. Svi cekaju da neko prvi reaguje i bude vodja. To je jako cest razlog.

Onda ima jos jedan veoma jak razlog. Eto ja na primer, ne bih znao da pruzim prvu pomoc za dosta povreda. Cak je pitanje da li bih znao i za davljenje da to ispravno uradim. A ponekad je bolje nikakva pomoc nego pogresna pomoc. I eto, da malo kukam na drzavu: prva pomoc je bitnija da se uci u skoli nego veronauka. Ja sam isao u civilnu sluzbu u JNA, i mislis da je nekom palo na pamet da nam pokaze bilo sta? Ma jok.
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao26.05.2009. u 22:12 - pre 181 meseci
Citat:
Marko_L: Pa upravo tako, komšija se vratio sa posla i kako je išao prema svojoj kući, tj. dvorištu, video je nepoznatog čoveka u svom dvorištu kako pokušava da otvori/obije ulazna vrata. Pošto ga ovaj provalnik nije primetio, prvo je hteo da ga uhvati na prepad, ono da se prišunja i drekne "Šta radiš tu ?" u nadi da će ovaj da pobegne, međutim zamislio se šta ako ovaj ima nož ili još gore pištolj, pa ako ga prepadne, a ovaj iz straha možda zapuca ili ga probode, tako da je odlučio da se ušunja u baštu, iščupa iz zemlje motku koju je koristio za vezivanje paradajza i zaleteo se i odalamio ga prvo par puta po glavi da se zanesvesti, a onda i po nogama i rukama dok nije bio siguran da ovaj više ne može da se pomeri i tek onda je ušao u kuću i pozvao policiju. Svedoka nije bilo jer je bilo kasno noću, a jedino što su policajci mogli da vide kada su došli na lice mesta jeste jednog sa motkom i drugog svog natečenog koji ne može da se pomeri. Komšija naravno izvadio ličnu kartu, dao izjavu, sve po protokolu... policajci sve to normalno prihvatili, napravili zapisnik, uhapsili ovog provalnika i ne sećam se šta je tačno bilo posle na suđenju (pričao mi komšija, al sam zaboravio detalje), uglavnom, nisu mogli da ga osude zbog nedostatka dokaza, tj. nisu mogli da dokažu nameru, jer ništa nije obijeno, ni kapija, ni ulazna vrata, ni prozor, niti je šta ukradeno... i ništa, puste ga. Ovaj komšija, pošto ništa nije mogao da uradi povodom toga, pomislio u sebi ono šta da se radi, valjda će mu batine biti dovoljna opomena da više ne pokušava da provali u nečiju kuću i batalio to. Međutim, posle par dana stiže mu poziv na sud na osnovu privatne tužbe tog i tog zbog nanošenja teškoh telesnih povreda i ovaj prvo mislio neka šala, pa se prva dva puta nije ni odazvao, otišao je tek kada mu je kurir dostavio lično poziv i kada je video da je ozbiljna stvar u pitanju. Sve u svemu, na kraju je maltene ispalo da je ovaj provalnik mirno šetao ulicom, zviždao neku Mocartovu pesmu i gledao svoja posla, kada se niotkuda pojavio ovaj komšija, uvukao ga u dvorište i krenuo da ga mlati motkom po glavi. Ovaj se posle žalio, pa tražio advokata, ali kad je video koliko će sve da ga košta, video da mu se najviše isplati da plati traženu odštetu... i batali celu priču. Uglavnom, kada ga neko pita šta bi danas uradio da mu se desi to isto, čovek kaže da bi lepo sačekao da provalnik završi svoj posao, ušao u kuću i popisao šta sve fali od stvari, i onda jednostavno otišao i ukrao to iz nečije kuće, jer je tako najmanja šansa da će da odgovara za nešto i plaća kazne. I što je najgore, uopšte se nije šalio kada je to rekao.

E sad, možda taj komšija i izmišlja, ali ne vidim zašto bi neko izmišljao priču u kojoj on sam ispada budala.


pojma nemam, ja kad ovu tvoju celu pricu rastavim na sastavne delove i desavanja, jedino dobro je to sto je komsija umlatio ovu bitangu motkom.
sve ovo ostalo nema nikakvog smisla ... ni sto bitanga 'oce da krade, ni sto je komsija resio da postane bitanga, ni taj sud koji sudi naopacke, ni nista drugo ...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 24528 | Odgovora: 107 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.