Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao

elitemadzone.org :: MadZone :: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 24512 | Odgovora: 107 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao25.05.2009. u 23:18 - pre 181 meseci
Citat:
flylord: Zakonski (kod nas), smes da povredis nekog samo ako on tebe licno napadne.

U clanovima 19. i 20. stavovi dva stoji suprotno. Tako da pozivanje na zakon, kao neko opravdanje...
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao25.05.2009. u 23:32 - pre 181 meseci
brate, kao sto rekoh, ja licno sam osudjen jer sam se branio na svom kucnom pragu :). Kapiras? Veoma je lako povrediti coveka, ocas posla se omakne nekom, i mesto da nekog samo zaustavi ili natera da prestane da "siluje", da ga ubije.

I da, i sprski zakoni su malo kontradiktorni. I opet ponavljam, ne sude po zakonu, nego sude po tumacenju zakona!


Citat:
oporavak u banji
zasto je ljude sramota da kazu, plasim se, kukavica sam ili boli me briga za sve sem za moje rodjeno dupe...


ja se uvek plasim, strah je normalno ljudsko osecanje. Strah ne osecas samo kad imas neki ozbiljan psihicki poremecaj (trajni ili trenutni). I ne vidim sta je lose u tome da me zanima samo moj opstanak (i naravno, mojih bliznjih). I valjda je normalno da prvo mislim na sebe, pa onda na nekog koga i ne poznajem. Da nije tako, radio bih kao humanitarac negde po africi ili aziji. Jedno je da pomognem nekom da pogura kola, a drugo je da rizikujem svoj zivot da bih spasio tudji. Mislim, sta ja imam od toga sto sam spasio nekog, ako sam ja poginuo ili ne daj boze ostao invalid? Ne hvala, volim svoj zivot
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.177.*



+62 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao25.05.2009. u 23:41 - pre 181 meseci
Citat:
milanche: Negde na pola tog komada ulice je bila u jednom lokalu osrednje velicine filijala Postanske Stedionice, i jednog lepog
dana je neki tip dosao pred zatvaranje oko 7 uvece da pokusa pljacku.

Pokusaj se zavrsio tako sto je od babe cistacice (ako se secate zena u onim specijalnim cipelama 'borosanama') dobio
drsku od metle posred face nekoliko puta posle cega je pobegao glavom bez obzira.

Znam sigurno da se mnogi secaju da je ceo grad jurio jermenskog teroristu koji je upucao turskog ambasadora (9.mart
1983-ce) http://www.politika.rs/rubrike...-na-turskog-ambasadora.lt.html

He, he... Ja se secam oba dogadjaja, bese to negde dok sam jos bila u osnovnoj skoli, a to se desavalo tu blizu.
Secam se i da su posle ubistva ambsadora kafanu Mala Madera prozvali "Kod mrtvog Turcina". I taj naziv je dugo nosila. Nazalost, danas je na tom mestu neki glupi butik, kakvih ima milion u gradu i niko se te kafane ne seca.

On topic:

Ne kapiram kako neko moze da racionalizuje ovakve stvari? Kao sto neko vec rece, silovatelji su obicne kukavice. Ja bih ga prva sutnula u glavu, iako sam zensko! Uostalom, silovatelja i treba samo poniziti, odmah ce da se povuce!

Na svu srecu, nisam bila u situaciji da me neko siluje, ali jesam imala posla sa raznim budalama slicnog profila. Secam se da sam ih samo par puta ismejala i sami su furnuli. Nije ni bilo tesko.

Bila nekad u BG neka diskoteka koja se zvala "Zvezda", tamo se izlazilo. I posto je grad bio bezbedan u to vreme, vracala se ja pesaka kuci sa jednom drugaricom i negde kod Manjeza iskace iz nekog zbuna tip, onako sa spustenim pantalonama i kao on nam nesto preti, ovo-ono... Nas dve crkle od smeha kad smo ga videla onako smrdljivog, malog, neuglednog i tip odmah furnuo.

 
Odgovor na temu

oporavak u banji

Član broj: 179080
Poruke: 27
79.101.173.*



Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao25.05.2009. u 23:46 - pre 181 meseci
normalno je imati strah i plasiti se. nisam ja napisao strah u smislu podsmeha, vec pokusavam da napipam pravi razlog zasto neko okrece glavu u takvim situacijama. normalno je misliti prvo na sebe, ali je meni i potpuno normalno pomoci slaboj nevinoj osobi kada je napada olos.

na delu je beskrajno preuvelicavanje opasnosti u slucaju da pokusate da pomognete zrtvi. dalje ne mogu crtati.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.87.159.*



+35 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao26.05.2009. u 00:04 - pre 181 meseci
Citat:
brate, kao sto rekoh, ja licno sam osudjen jer sam se branio na svom kucnom pragu :). Kapiras?


Sta se desilo?
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao26.05.2009. u 00:46 - pre 181 meseci
@kelja:

http://www.elitemadzone.org/p2199571
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.87.159.*



+35 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao26.05.2009. u 00:52 - pre 181 meseci
Hvala, Bojane!

Au, flylord, sredio si ga ko Brus Li?
Bogami, kad su siroti pusaci u pitanju, bas si radikalan...



Citat:

@Kernel-1

u takvim situacijama ako prvo pocne da radi mozak pa tek onda instikti, tu od cele price nema nista.


Pa sad, zavisi koji instinkti, milanche...
Kod nekih prvo proradi nagon za samoodrzanjem, pa se prave da ne vide i ne cuju i fuckaju, ili se jednostavno paralisu (mada bi mozda i hteli da pomognu) a kod onih drugih (ipak mislim drustveno uslovljen) nagon da se pomogne drugom coveku.

U svakom slucaju, u takvim situacijama najteze je reagovati racionalno - zastititi drugog, uz najmanju mogucu stetu po sebe.

 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dsl.clear.net.nz.



+3 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao26.05.2009. u 01:20 - pre 181 meseci
Citat:
flylord: brate, kao sto rekoh, ja licno sam osudjen jer sam se branio na svom kucnom pragu :).

Kako si se branio? Gurnuo si coveka napolje i zatvorio se u kucu ili si ga smestio u bolnicu? Je l' si siguran da nisi upotrebio prekomernu silu koja nije bila potrebna za nuznu odbranu? Pitam te ovo zato sto sam ja imao drugacije iskutvo braneci drugog a u zakonu postoji nesto sto se zove civilno hapsenje gde svaki civil moze da uhapsi drugog ako taj drugi radi neko krivicno delo za koje se dobija vise od 2 godine zatvora ako se dobro secam.

Citat:
Kapiras? Veoma je lako povrediti coveka, ocas posla se omakne nekom, i mesto da nekog samo zaustavi ili natera da prestane da "siluje", da ga ubije.
I da, i sprski zakoni su malo kontradiktorni. I opet ponavljam, ne sude po zakonu, nego sude po tumacenju zakona!

Je l' si probao da se zalis visoj instanci suda? Malo mi je tesko da poverujem da nisi upotrebio nepotrebnu silu a da ne mozes da se odbranis ili zalis na presudu?
Kako te je napao kada ti nije nista bilo? Pokusao da te udari?

[Ovu poruku je menjao srki dana 26.05.2009. u 02:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao26.05.2009. u 09:06 - pre 181 meseci
1984. sam jednom manijaku, nije bio seksualni al' svejedno, koga sam u'vatio na delu "naneo teske telesne povrede".
upropastio sam ga da to nije bilo humano.
bio je 15-ak cm i 30-ak kg veci od mene, pa sam morao da upotrebim adekvatan metalni predmet, koji se igrom srecnog slucaja nasao na licu mesta, da bih mu otvorio lobanju.
odneli su ga na nosilima ovi strucnjaci u belim mantilima.

sud i sve to ostalo su bili vrlo blagonakloni prema meni, nemam pojma sta se sa njim kasnije desavalo.
odgulio sam malo bajbokane, al' nije bilo nista strasno, cak naprotiv bilo je dosta prijatnih trenutaka.

mogu vam reci da me i dan danas, posle evo ravno 25 godina, obuzme neka milina oko srca kad se setim tog manijaka, posebno sto znam da se i on mene seti svako jutro kada se pogleda u ogledalo.

u citavoj ovoj baladi je najzanimljivije to kako se nakon tog dogadjaja ponela zrtva tog manijaka, ali to je neka druga tema.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.172.*



+7 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao26.05.2009. u 09:17 - pre 181 meseci
Citat:
mrle 011:
u citavoj ovoj baladi je najzanimljivije to kako se nakon tog dogadjaja ponela zrtva tog manijaka, ali to je neka druga tema.

Pa,na osnovu nekog mog iskustva u radu sa ljudima,u najboljem slučaju te je oterala u p**du materinu,a možda i nešto gore...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
82.212.48.*



+586 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao26.05.2009. u 09:25 - pre 181 meseci
Citat:
Mrle 011: odgulio sam malo bajbokane, al' nije bilo nista strasno, cak naprotiv bilo je dosta prijatnih trenutaka.


Nadam se da nisu bili bas JAKO prijatni!

... posalica, naravno ;)

 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao26.05.2009. u 10:26 - pre 181 meseci
Citat:
Kosuth: ... u najboljem slučaju te je oterala u p**du materinu,a možda i nešto gore...


nije, nego ... sta ja znam ...
... zrtvi je bilo veoma drago kad je manijak bio patosiran, ali opet se postavila u ulogu neke nove vrste zrtve, ovaj put moje, jer je valjda nekako zamislila da sada meni nesto duguje, neku zahvalnost ... ili ne znam ni ja sta, nesto za sta bi opet trebala da se zrtvuje ... otkud znam, to su pitanja za psihologe.
pre svega toga niko od nas nije imao nikakve medjusobne veze, rodbinske isl..... neznanci, igrom slucaja postavljeni u istom trenutku na istom prostoru,
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao26.05.2009. u 10:54 - pre 181 meseci
Nikada nije lako doneti odluku da li uskočiti nekome u pomoć ili ne. Ne samo zbog straha za sopstveni život, već i zbog toga što nestručan pokušaj pomoći može u nekim slučajevima i dodatno ugroziti onoga kome pokušavamo da pomognemo, a takođe, stvari nisu baš uvek crno bele i onakve kakve nam se čine na prvi pogled. U svakom slučaju, ukoliko se primeti izvršavanje krivičnog dela ili se sumnja na isto, najbolje je ukoliko je to moguće (tj. ako situacija nije toliko kritična) pozvati policiju i pustiti ih da odrade svoj posao, jer oni su za to obučeni i opremljeni i obaviće spašavanje uz minimalno ugrožavanje svih... i žrtve i počinioca krivičnog dela i slučajnih prolaznika. Ako je situacija baš takva da ne može da se čeka, onda pre bilo kakve akcije treba dobro proceniti situaciju i razmisliti o mogućim posledicama, ne samo po sebe, nego po sve ostale, pa ako proceniš da možeš nešto da uradiš, go for it.

Naravno, uvek treba imati u vidu i ovo što flylord priča, jer to je živa istina. Evo mom komšiji se desila slična stvar pre par godina. Došao čovek kući sa posla i zatekao provalnika kako pokušava da mu obije kuću. Naravno, čovek šta će, nit zna da li ovaj ima nož ili pištolj, niti se to u takvim situacijama proverava, nego uze neku motku iz bašte i udri po provalniku, i udri i udri dok ga nije onesposobio i onda pozvao policiju. Dakle, ne radi se o prekomernoj upotrebi sile, jer je morao da ga bije dok ga ne onesposobi, jer nije mogao da zna da li ovaj kod sebe ima neko oružije ili šta slično, a bio je mrak. U svakom slučaju, policija došla, uhapsila ovog provalnika, sve ok... međutim kad je došlo do suda, nisu mu mogli ništa jer niti je šta ukrao, niti je uopšte provalio u kuću (bez obzira što je razlog za to taj što nije stigao da provali), tako da su ga pustili već prvi dan... No, da stvar bude još gora, tu se stvar ne završava, nego provalnik uzima advokata i tuži ovog mog komšiju za nanošenje teških telesnih povreda (što je stvarno imao), pa je na kraju maltene ispalo da je on šetao ulicom i gledao svoja posla, a ovaj moj komšija naleteo i krenuo da ga bije, pa ga na silu uvukao u dvorište i nastavio da ga bije. Epilog svega je da komšija više nije mogao da se smara po sudovima i piše žalbe, nego je uzeo i platio odštetu samo da skine to s vrata. Dakle, kada sledeći put vidite provalnika u svojoj kući, otključajte mu lepo vrata, pomozite mu da iznese TV, frižider, DVD... ili šta mu već treba, jer ne daj Bože da istegne leđa ili tako nešto, ima odma da vas tuže za nemar ili tako nešto. Takođe, ako nije došao svojim kolima, obavezno mu pozovite taksi i budite sa njim sve vreme da pazite da se slučajno ne ozledi, recimo iščaši zglob ili se ogrebe na neku žicu, jer tek za to mogu da vas tuže.

Dakle, kao što vidimo, ponekad ni sebi nije moguće pomoći, a kamoli nekom drugom. Ja samo znam da ću dobro razmisliti pre nego što odlučim da nekome uskočim u pomoć, pogotovo jer sam više puta sam lično prisustvovao situacijama kada je onaj što je hteo da pomogne gore prošao najgore od svih. Recimo, jedan moj drugar pre par godina pokušao da spreči tuču u kafiću između nekih svojih poznanika, pa prvo dobio po nosu od ovih koje je hteo da razdvoji, a onda i od policije koja je došla tu na poziv, pa prvo tukla, a onda postavljala pitanja.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao26.05.2009. u 11:07 - pre 181 meseci
mogu samo da kazem da je Marko rekao odlicno kako stvari stoje. I da naglasim njegove reci, nije sve Crno-Belo. I jako je lose instiktivno reagovati, jer kao sto sam i ja rekao, nije tako tesko ubiti coveka, cak i slucajno
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
93.86.224.*



+363 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao26.05.2009. u 11:15 - pre 181 meseci
Evo i ja da nesto dodam. Dogadjaj od pre koji mesec: Covek upao u reku, prethodno udarivsi glavom pri padu i onesvestio se. Na obali setaliste sa 6-7 prolaznika, mahom penzionera, jednim covekom od oko 45 godina i momkom u punoj snazi od 35(profesor fizickog u jednoj skoli, trener plivanja) koji je setao sa cerkicom od 2 godine. Kad je nesrecnik pao u vodu, u prvi trenutak niko nije reagovao, svi su samo posmatrali. Po meni, normalna reakcija koju ce 99% ljudi da vrsi. Takva je ljudka priroda, svi cekaju jer misle da ce neko drugi da pomogne.

Posle 5-10 sekundi profesor je viknuo onom coveku od 45 godina da skoci za njim. Nesrecnik je u tom trenutku je vec poceo da tone. Ovaj je skinuo jaknu i onako obucen skocio u vodu od 5.5 stepeni, zaronio za njim i uhvatio ga za jaknu. U tom trenutku pocinje drama. Taj sto se davio bio je lagan, ali obucen. Voda mu je natopila odecu. Ovaj sto ga je vukao bio je takodje obucen, ali i on je bio lagan, nije imao mnogo snage da ga brzo izvuce. Bili su na jedno 15 m od obale u jakoj struji. Uspeo je da ga dovuce 7-8 metara od obale, dok mu je profesor sa obale vikao da izdrzi jos malo. Posto svi znate sta se desava kad budete duze od minut-dva u hladnoj vodi(prsti na rukama se veoma brzo smrznu, ukoce od hladnoce i ne reaguju kako vi zelite), ovom se isto desilo, a posto je obucen vukao davljenika u nesvesti koji je vec bio tezak zbog odece natopljene vodom, nije vise mogao da ga drzi jer su obojica poceli da tonu. U tom trenutku ga je pustio da sebe spase i ovaj se utopio.

Profesor mi pricao ovu pricu dan kasnije. Pitam ga sto nije skocio bar kad je video da ga je ovaj privukao 7-8 m od obale. Lako bi ga izvukao onako krupan i u kondiciji. Odgovor je bio: nisam smeo da ostavim cerku samu, mala je i odma zaplace kad se odvoji od mene. Posle toga vise nista nisam pitao. Bilo mi je jasno sve. Zao mi bilo jedino sto ja nisam bio tamo, jer bi izvukao nesrecnika zivog, a posle sta bi bilo-bilo bi.

Summa summarum: retko ce se neko odluciti da pomogne. Medju 50 naci ce se 1-2 njih. Ostali ce svi posmatrati i cekati. A da se to njima desi ocekivali bi da svi skoce u pomoc...

Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao26.05.2009. u 11:24 - pre 181 meseci
Cuveni slucaj svojevremeno u doba sfrj.

Muz i zena se vracaju sa nekog slavlja peske, on malo popio, p.ripisalo mu se i skrene u zbunje da se olaksa.
Dok ga je zena cekala u tom momentu sama na ulici na nju nasrcu dvojica i krenu da je vuku u zbunje. Muz izlazi i udara jednog od napadaca nogom u prepone. Napadac pada, drugi bezi.

Ishod: od udarca u prepone napadac je umro, muz osudjen na robiju.

Nista mu nije vredela odbrana da nosi naocare i ne vidi dobro u mraku, da se uplasio, da je branio zenu, da je samo jednom udario i stao kad je drugi pobegao.
Nosio je tada popularne cipele ‘simike’ neki model sa spicem. Takvom cipelom je pocepao vitalni (neki) deo u preponama sto je izazvalo smrt.

I eto, nosio je takve cipele, branio zenu i zaglavi robiju.

Secam se toga jer je bila velika rasprava kako da oslobode coveka. Stvarno je to uradio u samoodbrani, sitnije gradje, jednom je udario itd. Sve je islo njemu u prilog.

Ali po zakonu morao je biti osudjen.
Jbg.

gleb
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao26.05.2009. u 13:38 - pre 181 meseci
Citat:
shod: od udarca u prepone napadac je umro, muz osudjen na robiju.


Zato kazem da se emocije moraju suprimirati i odreagovati tako da se iz citave situacije izvuce
generalno sto veca korist, a sto manja steta, a tu treba sposobnost brzog odlucivanja i dobre organizacije.

Ovaj sto je zadao udarac u prepone nije imao nameru da nekog povredi, vec da odbrani zenu.
Ali, bilo koji karakter akcije da je bio u pitanju, posledice su takve kakve su.

Naravno nekada je vrlo tesko uopste i postici da se izbegne steta. Uglavnom pricamo o zeznutim prilikama
gde stete u najvecem broju slucajeva mora biti (bar neko ce biti povredjen), pitanje je samo koliko.

I opet, mozemo mi teorijski ovde pricati kako bi reagovali, ali stvari se zapravo samo mogu pokazati
kada do konkretne situacije i dodje. Covek ne reaguje isto u razlicitim emotivnim stanjima, okolnostima... more faktora je u pitanju.


 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao26.05.2009. u 13:38 - pre 181 meseci
yebemliga, ovaj sto je mlatio provalnika motkom i ovaj drugi sto je sutnuo kretena simikom u jaja su glupi sto su to priznali.
svaki policajac i svaki sudija i svaki svedok i svi ostali bi im 100% poverovali da su rekli da je ovaj obijac sam pao niz neke stepenice dok je bezao, a da su se kreteni sami medjusobno sutirali simikama zbog redosleda ko ce prvi da siluje.

kad se jedan moj drugar, pre 10-ak godina, vracao kuci, zatekne obijena ulazna vrata od gajbe i cuje unutra kako neko trkeljise po fiokama.
tada nije znao koliko ih ima unutra.
pozove drugara sa sprata iznad i kod ovoga se zatekao jos jedan zajednicki drugar .... i njih trojica dovate neke oklagije i udju u ovu gajbu.
ovaj nesrecnik unutra se sakrio iza zavese :)
oplave ga oni propisno onim oklagijama i posle toga pozovu muriju.
kad je stigla murija ovaj odmah poc'o da se zali kako su ga tukli, a pandur mu kaze - nije to nista, to si se ti sam sapleo niz stepenice, sa'ces da vidis sta su batine.

tako se to oduvek radilo.
.... mislim, dok ne uvedoste taj legalizam, demokratiju, ljudska prava, slobodu, civilizaciju i tako to.
otkad to uvedoste, u najboljem slucaju sve prodje u redu ako zrtva ne zavrsi sa nekom kaznom.
ljudska prava vaze samo za ove sto kradu, otimaju, siluju, ubijaju .... i njima nikad nije nista, a sve ih je vise i vise.
se.rem vam se u ton film.

 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao26.05.2009. u 13:42 - pre 181 meseci
Citat:
Kernel-1: Zato kazem da se emocije moraju suprimirati i odreagovati tako da se iz citave situacije izvuce
generalno sto veca korist, a sto manja steta, a tu treba sposobnost brzog odlucivanja i dobre organizacije.

Naravno nekada je vrlo tesko uopste i postici da se izbegne steta. Uglavnom pricamo o zeznutim prilikama
gde stete u najvecem broju slucajeva mora biti (bar neko ce biti povredjen), pitanje je samo koliko.


izvini,covek je trebao da im drzi svecu dok mu siluju zenu?

slazem se,za*** je sta uraditi sta ne...ali opet,neke stvari bez obzira na posledi bih uradio [da ne kazem za neke osobe],pa makar to znacilo da ja zavrsim izlomljen ili u zatvoru,ako bih pomogao osobi


ova prica o treneru je bas poucna,mislim da je bio na nekom prometnom mestu da se uplasio da ce mu neko oteti cerku,ili da ce otici na pola sata...ali ovako...



nego ,ova prica oko mlacenja provalnika motikom mi bas nije jasna,
koliko sam ja skontao doticni lopov_u_pokusaju je vec usao u tudje dvoriste,tako?
i kako onda nije zapoceo kradju?!?!

jbs ti i zakone i sudije i narod...
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao26.05.2009. u 13:48 - pre 181 meseci
Citat:
ali opet,neke stvari bez obzira na posledi bih uradio [da ne kazem za neke osobe],pa makar to znacilo da ja zavrsim izlomljen ili u zatvoru,ako bih pomogao osobi


Za nekog rodjenog, voljenog - DA, isto bez razmisljanja. Medjutim,
razmisljanje se uvek isplati, a od iskustva zavisi koliko si u napetim
situacijama spreman da ostanes hladan i tako delujes efikasnije.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zena silovana u parku dok su stotine posmatrali, niko nije pomogao

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 24512 | Odgovora: 107 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.