Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)

elitemadzone.org :: MadZone :: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 26161 | Odgovora: 125 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)17.07.2009. u 21:42 - pre 179 meseci
Vozacka dozvola predstavlja priznanje da si savladao kodeks ponasanja u saobracaju i vjestinu upravljanja nekim tipom vozila. Obzirom da si uspjesno polozio sve testove, svjestan si i znas kako moze, tj. ne moze da se ponasa ucesnik u saobracaju bez obzira na nacin kretanja. Ako se, uprkos poznavanju tih pravila, ne pridrzavas istih, logicno, da ces na neki nacin biti sankcionisan.

Indenticne stvari se desavaju u mnogim drugim oblastima ljudskog djelovanja. Policija, vojska, sportisti itd itd. Ukoliko ne postujes naucena pravila, jednostavno, certifikat/priznanje/whatever se gubi ili, prosto, takva osoba bude kaznjena.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)17.07.2009. u 21:44 - pre 179 meseci
@Darko Nedeljković,

Ma super - ti eto garantujes za tvog prijatelja "profesionalnog vozaca", a da li bi mogao da garantujes za bilo koga drugog ko je uhvacen sa povecanim nivoom alkohola u krvi u autu da to ne bi uradio i u busu?

Ozbiljno, da li bi?

A onda razmisli sta je cilj zakonske regulative - za bilo koji zakon ces naci neki mali broj ljudi koji su "izuzetak". Na zalost, ne postoji resenje da se zakonom obuhvati svaki pojedinac, vec zakon regulise tako sto bez nepotrebnih problema povecava bezbednost. To znaci da se koriste neki proseci u regulativi - jer bi sve ostalo bilo apsolutno nemoguce.

Mislim, mozda ti ili ja mozemo da vozimo sasvim OK sa 0.5 promila alkohola u krvi (primera radi samo - sa 0.5 bi nase psihomotorne sposobnosti sigurno bile manje) - medjutim, zakon mora da uzme neki prosek, i tu postoji vrlo jasna statistika sta se desava sa 0.0, 0.1, 0.3, 0.5 itd... Neko drugi moze da bude nesposoban sa 0.3... A negde se mora podvuci crta, a to se obicno radi tako da se maksimizuje pozitivan efekat a minimizuju negativni.

Citat:

Ipak, ne bih se slozio da mu zbog toga treba zabraniti voznju autobusa jer bi time on, zena i dete ostali bez hleba na stolu, narocito kada se uzme u obzir cinjenica da u firmi imaju coveka zaduzenog da proverava nivo alkohola vozaca pre nego sto im preda autobus.


Vidi, nema svaka firma "coveka koji proverava" niti moze postojati garancija da se svi toga pridrzavaju. Zakon sasvim validno i opravdano pretpostavlja da osoba koja vozi auto u intoksikovanom stanju moze biti ista takva opasnost ako vozi autobus, i da cinjenjem nekog opasnog prekrsaja u autu njegov profil rizika skace, bez obzira na to sta on vozi.

U predhodnom pasusu sam objasnio zasto je tako - zakon gleda interes ukupne zajednice, ne moze da se "tweakuje" da bude prilagodjen svakom pojedincu.

Na kraju krajeva, ako tvoj prijatelj ZNA da bi mu bila oduzeta vozacka i za bus tj. sredstvo za rad - sta mislis, kako bi to uticalo na njegovu odluku da li da vozi sa alkoholom u krvi? Sigurno bi postojala manja sansa da vozi auto pijan - sto je pozitivno i dobro za opstu bezbednost saobracaja.

Citat:

Sto se mene licno tice, kad pijem ne vozim, kad vozim ne pijem, to je pravilo koje primenjujem bez izuzetka. Ipak, jednom u zivotu sam se toliko napio da se niceg ne secam, ali su mi pricali da sam uyeo bicikl od nekog i pravio razne akrobacije


Da bi dobio poene zbog voznje bicikla ti bi morao da napravis neko podebelo s***** ovde... Sto znaci da su akrobacije van nekog veceg puta sasvim cista stvar :)

Citat:

Pa i ako kao pesak iskocis pred auto u punoj brzini nisi nista manje opasan niti nepromisljen. Pretpostavljam da sve sto vazi za bicikl, vazi i za rolere?


Vazi za bilo koju OSOBU koja ugrozava bezbednost saobracaj - nebitno sta vozis.

Citat:

Inace, ti pricas o kontroli alkohola kada se napravi neki prekrsaj, dok je ovde kontrola obicno rutinska, patrola stane pored puta i zaustavlja svakog. Znaci, ovde da postoji takav propis, svaki biciklista bi bio zaustavljen i proveren.


Ne, ne pricam o kontroli alkohola (osim toga, ovde ne postoji "rutinska kontrola" - policajac moze da te zaustavi ako i samo ako krsis neki saobracajni propis ili si na poteri)

Ocigledno je da ce ti kontrolisati alkohol kao biciklisti jedino ako si napravio neko tesko s*****, ili vozis po nekom vecem putu kao mentol a pored saobracajne policije.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

germanchc
drvoseca
Beograd

Član broj: 178234
Poruke: 11
93.87.138.*

Sajt: www.golfoglasi.com


Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)17.07.2009. u 21:51 - pre 179 meseci
@Darko: Ne znam bas.... taj ko uzima hleb od voznje ne treba ni da pomisli na alkohol a kamoli da se malo provoza e. kategorijom ako se dan pre toga usljokao pa sada nema 0.1 promil alhohola u krvi ali zato ima mamurluk,a i sa ovim drugim se ne slazem , skoro sam gledao emisiju o nekim likovima koji su izabrali kao izbor za samoubistvo izlazak na sine pred voz , masa masinovodja prica kako su posle toga kraci ili duzi vremenski period bili totalno van sebe...




www.golfoglasi.com - moj Golf koga prodajem vec nekoliko godina .
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)17.07.2009. u 21:57 - pre 179 meseci
Ja sam bio u tramvaju koji je bukvalno >razneo< auto (koji je odleteo nekoliko metara i zveknuo u semafor)

Vozac tramvaja je bio... u totalnom soku. Na svu srecu, nije bilo teze povredjenih ni mrtvih. Ne verujem da bi sistuacija bila ista drugacija da je izleteo biciklista na sine - da kojim slucajem biciklista pogine, mislim da bi se to i te kako odrazilo na "stanje u glavi" vozaca tramvaja cak i da on 100% nije kriv.

Jos gora situacija je da biciklista izleti nekom autu u opasnoj situaciji, hajde da kazemo SUV-u - vozac SUV-a, posto zna sta ce se desiti sa biciklistom ako ga zvekne, naglo skrene u stranu i opali neki mali auto, gde zbog jacine dolazi do teze povrede suvozaca u malom autu, koja ga ostavlja dozivotnim invalidom koji ce da hramlje zbog desne noge.

Hajde malo da razmislimo - neko ce reci "ma to se ne desava" - qrac se ne desava, desava se svaki dan negde. Jasno je da biciklista moze da napravi s***** bas kao i bio koji drugi ucesnik u saobracaju - i da zbog toga ne samo sto mora da odgovara, nego njegov profil rizika jeste nesto sto mora biti upisano u registar.

Nepoznanice ovde nastaju zbog nerazumevanja cemu registar poena sluzi - registar poena je, prosto receno, indeks vaseg rizika po ostale ucesnike u saobracaju. Mislim da je vise nego jasno da postoji vise nacina da vi ugrozite bezbednost saobracaja, i nisu svi u autu.

Takodje, kao sto jericho1405 rece - vozacka dozvola je sertifikat kojim, osim sto ste demonstrirali da umete da upravljate motornim vozilom, vi ste takodje demonstrirali da razumete koncepte bezbednosti u saobracaju, kao i da razumete i postujete saobracajna pravila (koja ne vaze samo za automobile, vec i za sve ostale ucesnike u saobracaju).

Ukoliko ste vi, nekim cudom, uspeli da nabijete dovoljan broj poena za uzimanje vozacke i to uz pomoc bicikla (a za to STVARNO treba da budete apsolutni idiot) - vi ste ocigledno pokazali da NE POZNAJETE ta pravila i NE RAZUMETE koncepte bezbednosti saobracaja i, zbog toga - sa punim pravom, gubite sertifikat koji tvrdi suprotno (vozacku dozvolu) - stavise, sa tolikim brojem poena se, takodje, dovodi u pitanje vase psihicko zdravlje - za sta se vrsi testiranje istog ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)17.07.2009. u 23:02 - pre 179 meseci
Samo da kazem da u potpunosti podrzavam Ivanovo razmisljenje.

Kakav je ono bio glup argument za vozaca autobusa koji kad vozi kamion onda je super trezan da ne izgubi dozvolu, a kada vozi automobil onda se napije jer mu nije ugrozena materijalna buducnost i boli ga k.... da li ce nekoga da ubije. Svasta :(

Citat:
Ipak, ne bih se slozio da mu zbog toga treba zabraniti voznju autobusa jer bi time on, zena i dete ostali bez hleba na stolu

A sta bi rekao da takav naleti na tvoju zenu i decu?
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)17.07.2009. u 23:02 - pre 179 meseci
Haha... ja znam devojku, koja je U BEOGRADU platila kaznu zbog vožnje bicikla u pijanom stanju, pa vi vidite!

Po kom osnovu je tačno kažnjena - ne znam, ali je kažnjena.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)17.07.2009. u 23:10 - pre 179 meseci
@StORM48,

Treba ti "Zakon o OSNOVAMA bezbednosti saobracaja na putevima" (cesto se brka sa Zakonom o bezbednosti saobracaja) - koji trenutno vazi:

Citat:

Clan 3 - Učesnici u saobraćaju ne smeju da oštećuju put ili objekte na putu i da ometaju saobraćaj.


Clan 10 - vozilo je svako prevozno sredstvo namenjeno za kretanje po putu, osim pokretnih stolica bez motora za nemoćna lica i dečjih prevoznih sredstava;


Clan 164 - Vozač ne sme da upravlja vozilom u saobraćaju na putu ni da počne da upravlja vozilom ako je pod dejstvom alkohola.


^ Pandur je mogao da primeni nesto od ova 3 (a verovatno i jos nesto) - u svakom slucaju, kao sto se vidi, ni danas u Srbiji nije legalna voznja bicikla po javnim putevima u pijanom stanju. Naravno, sanse da vas neko uhvati su male - ali ako zaista vozite... eraticno i vidi vas policija - imaju cisto zakonsko pravo da vas kazne.

Cisto sumnjam da ce novi zakon biti blazi - stavise, vrlo verovatno ce poeni za alkoholisano stanje vaziti i za bicikl, posto je i to "vozilo" u zakonu - tako da ce, eto, i Srbija postati "ko Austrija"

Totalna propast ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)17.07.2009. u 23:20 - pre 179 meseci
znam i ja ljude kojima su naplacivali kazne zbog voznje u pijanom stanju [a i znam ljude koje su iz cista mira zaustavljali sa bajsa,koji su posle ponoci se vracali kuci,potpuno trezni...]
ali to nije isto kao i "oduzimanje" [tacnije udaranje kaznenih bodova] vozacke dozvole...
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.92.*



+4 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)17.07.2009. u 23:28 - pre 179 meseci
Citat:

Mozda u Srbiji nema puno biciklista, ali biciklisti mogu da izazovu vrlo teska s****a u saobracaju - znam posto zivim u zemlji gde su bicikli cesta pojava.


Ima ih i te kako....pogotovo po selendarama, pa svaki put dozivis traumu kad ih obilazis neosvetljene, po kisi itd....

Citat:

Ne, pricip poena je da poeni korespondiraju sa tvojom opasnoscu po saobracaj (kao indeks kolika si budala, recimo) i imaju visestruku svrhu:

Znaci da ti poeni treba da se uvedu i pesacima.
Jer, i pesaci se isto glupiraju ko biciklisti.....voze po sred puta i tako to.... voze == setaju....

Citat:

Glupiranje po tebi - ima zemalja gde nije glupiranje i gde i te kako deluje. Nemam nista protiv da ostane glupiranje po tebi, ali mi je jako drago da nije glupiranje tamo gde ja vozim.


Nazalost, ovde ako ubijes biciklistu koji setka sorom u kasni sat ti ces da odgovaras...bez obzira dal je taj puta osvetljen ili da li je taj biciklista osvetljen itd....
Tako da - mozda si u pravu....
Al....ovi sto sam ih ja zaobilazio ko na slalomu rade to mrtvi trezni......


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)17.07.2009. u 23:33 - pre 179 meseci
Citat:
zaraza
Znaci da ti poeni treba da se uvedu i pesacima.


Poeni nisu vezani za prevozno sredstvo i vaze za SVE UCESNIKE U SAOBRACAJU. (po ko zna koji put) - pesaci su ravnopravni ucesnici u saobracaju. Ako pesak ugrozava bezbednost saobracaja, za njega takodje vaze kaznena pravila.

Citat:
Horvat
ali to nije isto kao i "oduzimanje" [tacnije udaranje kaznenih bodova] vozacke dozvole...


Nije isto - da bi ti "oduzeli" dozvolu treba da skupis odredjen broj poena. U DE je broj 18, i za to treba da se potrudis da budes nekoliko puta vrlo veliki idiot.

Ljudi koji dodju do velikog broja poena POTPUNO zasluzuju da im se oduzme dozvola bez diskusije (koje i nema). Nema tu puno price, pogotovu ako se uzme u obzir da manji prekrsaji koji nose po poen obicno zastarevaju i posle nekog vremena se ti poeni gube (ovo ne vazi za teze prekrsaje)

Ako je neko uspeo, recimo, 18 puta da predje crveno bajsom i da napravi pometnju, jasno je da je u pitanju totalni idiot - ne samo da mu treba oduzeti vozacku vec ga treba poslati na psihijatrijsko ispitivanje (sto se radi ovde je li...)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)17.07.2009. u 23:47 - pre 179 meseci
Citat:
Ukoliko ste vi, nekim cudom, uspeli da nabijete dovoljan broj poena za uzimanje vozacke...

Ne znam da li predstojeci zakon u Srbiji predvidja "nabijanje dovoljnog broja poena" , ili ce se dozvola oduzimati na prvo prekoracenje propisanog nivoa za 0.1% kao sto je to trenutno slucaj. I jos nesto - da li u Nemackoj i Austriji ti poeni zastarevaju posle odredjenog broja godina? Mislim da ce u Srbiji vaziti dozivotno. Sve u svemu kombinacija dozivotnih poena, oduzimanja dozvole na prvo prekoracenje nivoa alkohola i pravo policajca da stane na biciklisticku stazu oko Ade i prekontrolise svih par hiljada ljudi koji tu dnevno prodju, cine da ja ne podrzavam takav propis.

Citat:
vozilo je svako prevozno sredstvo namenjeno za kretanje po putu, osim pokretnih stolica bez motora za nemoćna lica i dečjih prevoznih sredstava...

Ispravka - da stane na stazu oko Ade i prekontrolise svih par hiljada ljudi na biciklima i rolerima. Onome kome nadje alkohol u krvi, sledi zabrana upravljanja automobilom, skuterom, tramvajem, autobusom i kamionom. Bicikl i rolere moze da vozi i dalje?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)17.07.2009. u 23:48 - pre 179 meseci
Citat:
Poeni nisu vezani za prevozno sredstvo i vaze za SVE UCESNIKE U SAOBRACAJU. (po ko zna koji put) - pesaci su ravnopravni ucesnici u saobracaju.

I, sta, ako 10x predje ulicu van pesackog prelaza oduzima mu se pesacka dozvola
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)17.07.2009. u 23:56 - pre 179 meseci
Citat:
Darko Nedeljković
I, sta, ako 10x predje ulicu van pesackog prelaza oduzima mu se pesacka dozvola


Eto, po ko zna koji put se potpuno masi poenta - ne, nece ti niko oduzeti vozacku dozvolu za prelazak van pesackog, osim ako ne izazoves neki sudar par puta sa tim. Sto se "pesacke dozvole" tice - ne, ne postoji tako nesto, ali postoji institucija psihijatrijske evaluacije ako si ugrozio bezbednost saobracaja veliki broj puta - sto moze da rezultuje nekim posledicama koje ce te spreciti da to radis ubuduce.

Besmisleno karikiranje necega sto je sasvim logicno i opravdano ne vodi nigde. Ljudi ne gube vozacke dozvole zato sto prelaze van pesackog - ali mogu da dobiju kaznene poene ako urade nesto gore, recimo setaju se auto putem ili pijani leze na raskrsnici.

Citat:

Ne znam da li predstojeci zakon u Srbiji predvidja "nabijanje dovoljnog broja poena" , ili ce se dozvola oduzimati na prvo prekoracenje propisanog nivoa za 0.1% kao sto je to trenutno slucaj. I jos nesto - da li u Nemackoj i Austriji ti poeni zastarevaju posle odredjenog broja godina? Mislim da ce u Srbiji vaziti dozivotno. Sve u svemu kombinacija dozivotnih poena, oduzimanja dozvole na prvo prekoracenje nivoa alkohola i pravo policajca da stane na biciklisticku stazu oko Ade i prekontrolise svih par hiljada ljudi koji tu dnevno prodju, cine da ja ne podrzavam takav propis.


Koliko mi je poznato, u Srbiji se isto planira "nabijanje" poena do visine kada se gubi dozvola. Detalje ne znam, tj. ne znam da li postoji "privremeno" i "trajno" gubljenje dozvole, te da li postoje edukativne mere kao i mere psihicke evaluacije...

Medjutim, jednostavno postoje stvari za koje se momentalno gubi dozvola, i tako ce sigurno biti i u Srbiji - recimo ako imas >1.1 promila alkohola u krvi, u DE si ga najebo - ne samo da ces izgubiti dozovlu vec ces biti krivicno gonjen (i mozda cak fasovati zatvor). Za 0.1 promil iznad dozvoljenog nivoa od 0.3 promila ces gotovo sigurno "samo" dobiti nekoliko poena, opomenu i novcanu kaznu.

Sto se skidanja poena tice - koliko mi je poznato, bilo je dosta kritika predloga novog zakona, ne znam da li su usvojili koncept gubljenja poena ali verujem da ce to biti uradjeno jer bez toga bi doslo do drasticnih efekata. Poeni treba da se gube posle nekog vremena, naravno za lakse prekrsaje (za teze se NE gube) + u DE recimo postoji mogucnost da skines koji poen ako dobrovoljno odes na dodatnu skolu o bezbednosti u saobracaju.

Citat:

Ispravka - da stane na stazu oko Ade i prekontrolise svih par hiljada ljudi na biciklima i rolerima. Onome kome nadje alkohol u krvi, sledi zabrana upravljanja automobilom, skuterom, tramvajem, autobusom i kamionom. Bicikl i rolere moze da vozi i dalje?


Opet besmisleno karikiras - niko ti nece oduzeti dozvolu ako si jednom vozio bicikl sa UMERENO VECIM nivoom alkohola u krvi (tipa 0.5 promila), ali ce ti uzeti dozvolu ako to vise puta uradis na javnom kolovozu (i ako privuces paznju da te provere, recimo vozis bicikl kao idiot cime, de-facto, ugrozavas bezbednost saobracaja)

Odvojena staza za bicikle nije put koliko mi je poznato osim ako nije deo kolovoza. Tako da "na Adi" vrlo verovatno mozes da vozis pijan bez problema ako tu ne prolaze automobili (pojma nemam da li...)



[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 18.07.2009. u 01:06 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)18.07.2009. u 00:09 - pre 179 meseci
Citat:
Opet besmisleno karikiras - niko ti nece oduzeti dozvolu ako si jednom vozio bicikl sa UMERENO VECIM nivoom alkohola u krvi...

Pa ne znam da li ce to tako da funkcionise u Srbiji... Barem je dosad uvek bilo oduzimanje kada te jednom uhvate, a kontrolisu tako rutinski - stanu na neku saobracajnicu i kontrolisu sve koji naidju. Onako kako ti objasnjavas za Nemacku, meni deluje sasvim OK da ti zabrane upravljanje automobilom ako redovno vozis bicikl u alkoholisanom stanju i usput pravis neke prekrsaje, ali ovde... ne verujem da ce biti tako blage represivne mere.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)18.07.2009. u 00:14 - pre 179 meseci
Citat:
Odvojena staza za bicikle nije put koliko mi je poznato osim ako nije deo kolovoza. Tako da "na Adi" vrlo verovatno mozes da vozis pijan bez problema ako tu ne prolaze automobili (pojma nemam da li...)

Licno sam video dva policajca da stoje na biciklistickoj stazi i nesto proveravaju, sad nisam proveravao sta - da li proveravaju kacige ili alkohol... Nemam sad vremena da se bavim tumacenjem ZBS-a i ZOBS-a, ali cini mi se da je put svaka povrsina po kojoj se obavlja saobracaj, a saobracaj je svako kretanje ucesnika u saobracaju, a ucesnici u saobracaju su... svi oni koje smo vec ranije pomenuli.
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)18.07.2009. u 00:18 - pre 179 meseci
Citat:
Poeni nisu vezani za prevozno sredstvo i vaze za SVE UCESNIKE U SAOBRACAJU. (po ko zna koji put) - pesaci su ravnopravni ucesnici u saobracaju. Ako pesak ugrozava bezbednost saobracaja, za njega takodje vaze kaznena pravila.


@Ivan
SAmo jedno pitanje, ovo se odnosi na pesake sa vozackom dozvolom ili na sve pesake? Ako je ovo drugo onda mi je totalno debilno jer sta mogu uraditi skupi 1000 bodova ide do psihijatra i sta, zabranice mu da seta? A sa druge strane potpuno je glupo kaznjavati takvog pesaka ako on nema polozen vozacki ispit jer naprosto ne mora da zna pravila a ne postoje odvojeni delovi grada za takve pesake. Mislim glupo je to sto ja pricam ali poenta je valjda jasna. Nemaju izbora a nemaju polozeno.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)18.07.2009. u 00:18 - pre 179 meseci
Ja ne vidim apsolutno nista represivno ako ti se oduzme dozvola zato sto si vise puta (u DE je potrebno dvocifreno) vozio bicikl u alkoholisanom stanju na kolovozu - nema ama bas nikakve razlike po smanjenu bezbednost (osim sto ces ti lakse poginuti nego da si u kolima) - neko zbog tebe moze da strada, i ti tim visestrukim cinom demonstriras da NE POZNAJES koncepte bezbednosti u Saobracaju.

Kako policija tu moze da ti "smesti"? Potrebno je da budes:

a) Vrlo pijan (kako bi bio sumnjiv)
b) Na kolovozu
c) Da te uhvati pandur vrlo pijanog na biciklu i na kolovozu

Sto obicno znaci da ti to zapravo radis mnogo vise puta (kada se urposeci) ako je pandur uspeo da te navata u takvom stanju. Ako to onda pomnozis sa nekoliko puta koliko je potrebno da te kazne da bi to imalo mogucnost oduzimanja dozvole...

Pa znas kako... ne bi se reklo da "nisi sam trazio" :-)

Mislim da je ovo cista teorija - malo ko ce IKAD doci u situaciju da mu vozacka dozvola bude ugrozena zbog kazni zbog voznje bicikla... Daj da se ne zajebavamo sa tim. Poenta poena je sasvim drugacija, i vrlo brzo ces videti kako ce promeniti kulturu ponasanja u saobracaju u Srbiji.

Primera radi, moja ulica u BG je bila HAOS - nigde nisi mogao da prodjes od nepravilno parkiranih automobila. Kada se uvelo placanje, i kada su lepo iscrtali linije... da vidis kakav je red.

Tako ce isto biti i sa poenima - ljudi ce i te kako da razmisle pre nego sto udju u auto "blago pijani"... Zapravo, ne moraju ni da misle, za one koji ne misle ce posle par hvatanja u takvom stanju biti oduzeta dozvola.

Citat:
Nevena79
SAmo jedno pitanje, ovo se odnosi na pesake sa vozackom dozvolom ili na sve pesake? Ako je ovo drugo onda mi je totalno debilno jer sta mogu uraditi skupi 1000 bodova ide do psihijatra i sta, zabranice mu da seta? A sa druge strane potpuno je glupo kaznjavati takvog pesaka ako on nema polozen vozacki ispit jer naprosto ne mora da zna pravila a ne postoje odvojeni delovi grada za takve pesake. Mislim glupo je to sto ja pricam ali poenta je valjda jasna. Nemaju izbora a nemaju polozeno.


Poeni se skupljaju imao ili nemao dozvolu - ako nemas dozvolu, cekace te poeni kad je dobijes (desava se i to)

Uzgred, posle odredjenog broja poena te salju na SKOLU o bezbednosti - tako da, i ako si "obican pesak" a cinis takve idiotizme koji bi ti doneli poene, tad je momenat da se uradi to sto roditelji nisu :)

Sto se ostalog tice - ne zaboravi da kazne koje imaju "poene" sa sobom nose i vece novcane iznose, koji mogu biti pozamasni. Tako da, cak i ako nemas zelju da imas dozvolu - ugrozavanje bezbednosti u saobracaju ce da kosta, a i skupljace ti poene ka skoru koji ti daje nagradu u vidu posete psihijatru

A psihijatar - pa pazi, ako si se bacila pijana na auto put vise puta ili istrcala ispred tramvaja ili u otvorenu raskrsnicu i izazvala sudar, moze vrlo lako da ti ogranici slobodu kretanja (ako ti ona vec nije ogranicena zatvorskom kaznom ili... smrcu ;-)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 18.07.2009. u 01:31 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)18.07.2009. u 00:49 - pre 179 meseci
Btw, cisto kako vlast u DE shvata bezbednost u saobracaju - malo sire od nekakvih trazenja suludih slucajeva:

http://www.finfacts.ie/irishfinancenews/article_1017131.shtml

Citat:

Germany's federal statistics office Destatis reported on Wednesday, that a total of 4,477 persons were killed in traffic accidents on Germany’s roads in 2008, which is fewer than in any year since 1950. Compared with the previous year, the number of people killed in road traffic accidents was down by 472 or 9.5%. At the same time, that figure is only about one fifth of the number of persons killed in traffic accidents in 1970, the most dramatic year in accident statistics, when 21,332 people died on Germany’s roads. A ban on alcohol introduced in August 2007 for new drivers has had a positive impact. meanwhile, Irish publicans are lobbying the Government's plan to lower the alcohol drink-drive limit.


Uveli blanko zabranu alkohola za nove vozace (u toku prve 2 godine - dozvoljeno 0.0% i SVAKI prekrsaj koji nosi poene te salje NAZAD na doskolavanje voznje)

I - rezultat? 9.5% manje incidenata.

Uzgred, 4477 smrtnih slucajeva na ~80 miliona ljudi u 2008
U Srbiji je na ~7 miliona ljudi bilo 900 smrtnih slucajeva u 2008

Iliti 2.2x vise smrti po glavi stanovnika u saobracaju. Ja bih ipak prepisao neke stvari od Svaba, znaju po koju o saobracaju i kolima :)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 18.07.2009. u 02:00 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.225.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)18.07.2009. u 01:13 - pre 179 meseci
Poeni, po dzepu i dozvola, naravno. Vrlo efikasno, a ovoga
se mogu bojati samo oni koji saobracajne propise krse, ostali
mogu samo da se raduju.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

germanchc
drvoseca
Beograd

Član broj: 178234
Poruke: 11
79.101.211.*

Sajt: www.golfoglasi.com


Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)18.07.2009. u 10:07 - pre 179 meseci
Hehhhe , naravno poeni u srbiji (kao ni bilo kakva kaznena politika u saobracaju) nece vaziti, niti vaze, za sledeca lica :

pripadnike mupa na duznosti,
pripadnike mupa van duznosti,
clanove porodice pripadnika mup-a,
one koji znaju nekog "bitnog",
rome,
politicare,
vozila u pratnji (van i za vreme duznosti),
oni koji imaju da "caste" soabracajca....

dopuniti po zelji :)

Mozda je ovo razlog nebezbednosti u saobracaju , a ne ne blaga kaznena politika....svabe imaju elemente sprovodjenja zakona a mi to u neko dogledno vreme necemo imati pa se onda mazu narodu oci da ce strozija kaznena politika doneti povecanu bezbednost a od nje ce da sradaju uglavnom oni koji prave lakse prekrsaje i u 99% postuju saobracajne propise...

Ima jos jedna zanimljivost za svabe , kao sto svima znamo na njihovim autobahnovima je dozvoljana no-limit brzina ustvari ogranicena samo blokadom na kolima medjutim ako samo UCESTVUJETE u nekoj saobracajci pri vecoj brzini od 130km/h j@#ali ste cvorka posle (ako prezivite uopste)..


www.golfoglasi.com - moj Golf koga prodajem vec nekoliko godina .
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 26161 | Odgovora: 125 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.