Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)

elitemadzone.org :: MadZone :: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 25884 | Odgovora: 125 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MicrosoftCorporation
Veselin Veselinovic
tako blizu a tako daleko

Član broj: 55747
Poruke: 75
91.148.80.*

Sajt: msn.com


+5 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)18.07.2009. u 11:56 - pre 178 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Pa ne znam da li ce to tako da funkcionise u Srbiji... Barem je dosad uvek bilo oduzimanje kada te jednom uhvate, a kontrolisu tako rutinski - stanu na neku saobracajnicu i kontrolisu sve koji naidju. Onako kako ti objasnjavas za Nemacku, meni deluje sasvim OK da ti zabrane upravljanje automobilom ako redovno vozis bicikl u alkoholisanom stanju i usput pravis neke prekrsaje, ali ovde... ne verujem da ce biti tako blage represivne mere.


He he, ako ovde stvarno budu tako blage represivne mere kao u DE, veruj mi bar 80% vozaca ce u vrlo kratkom roku ostati bez vozacke :) A ponjavise iz razloga sto su najtezi prekrsaji oni koje vecina ucesnika u saobracaju u Srbiji i ne smatra prekrsajima, a koji se ticu bahatog ponasanja ( nepropustanje pesaka na prelazima, maltretiranje ostalih ucesnika u saobracaju - npr. voznja na 2 m iza vozila koje ide ispred i primoravanje da Vam se isto ukloni sa puta, zaustavljanje i parkiranje tako da ometate normalno bezbedno kretanje pesaka i decijih kolica, nepostovanje ogranicenja brzine u blizini skola i slicnih ustanova) i koji se ticu nepreduzimanja mera bezbednosti ( nevezivanje pojaseva, nekoriscenje posebnih stolica za decu u vozilima, voznja dece u vozilima dok leze na zadnjem sedistu ili vire kroz prozor, izlazak vozaca na auto putu iz vozila a da nije obukao prsluk na primer i sl..)

naveo sam samo ono sto se u Srbiji retko uopste smatra prekrsajem, a kamoli teskim prekrsajem, sto je u DE npr, u principu veoma strogo sankcionisano, tako da sam siguran kakav god zakon bio donet u Srbiji nema sanse da represivne mere budu strozije nego u DE.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)18.07.2009. u 14:54 - pre 178 meseci
Citat:

He he, ako ovde stvarno budu tako blage represivne mere kao u DE,


Sta znam, po meni mere u DE uopste nisu "represivne" - ja svaki dan vozim 140+ km/h na auto putu cak i tamo gde je 120 km/h (ono gde nema ogranicenja brzine ne racunam, tu moze da se vozi koliko hoces - mada ako napravis udes ti ucestvujes u krivici), i ~10 km/h vise od dozvoljene brzine skoro svuda osim u naseljenim mestima gde ima dosta pesaka itd... pa imam 0 (nula) poena za sad.

Ono sto jeste gadno u DE i sto te moze dovesti u s***** je:

- Divljanje u gradu (znaci, ako je 50 km/h a ti vozis 80-100 km/h u centru grada - to jeste direktno ugrozavanje bezbednosti)
- Voznja pod uticajem alkohola ili droga (sta da kazem, ja bih takve momentalno na robiju, a ne samo da im se uzme dozvola)
- Elementarna nekultura voznje (nepropustanje pesaka, prekomerna upotreba sirene, nepostovanje prava prvenstva)
- Prelazak na crveno ako je crveno bilo duze od 3 sekude (za to se dobija podosta poena, za "tik" na crveno se valjda dobija 1 poen ako te pandur vidi ili ako semafor ima kameru, moram da proverim)

Znas kako, za ove stvari I TREBA da se dobijaju poeni i naplacuju debele kazne... Ako neko i izgubi dozvolu jer je nekoliko puta divljao po gradu ili presao nekoliko puta na crveno koje je svetlelo duze od 3 sec, to ce sluziti za nauk ostalim mentolima koji misle da sto su u autu da imaju pravo da rade sta hoce.

Za nepropisno parkiranje se ne dobijaju poeni ovde OSIM ako nisi parkirao na raskrsnici ili na magistralnom putu ili tako nesto bas idiotski. Ako si preprecio put pesacima "samo" ce te kazniti i verovatno odslepati auto :)

Inace, oni sto tvrde da ovo nece imati efekta - ohoho, pa nece biti da je tako - tacno je da mozda MUP-ovci nece kaznjavati MUP-ovce i "ljude sa jakim ledjima" - ali nema takvih bas tako puno. Ako uspeju da civilizuju 90% - to ce biti veliki pomak i to ce drasticno smanjiti poginuca na putevima Srbije.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)18.07.2009. u 16:24 - pre 178 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
tacno je da mozda MUP-ovci nece kaznjavati MUP-ovce i "ljude sa jakim ledjima"

Nisi dobro razumeo, nije stvar samo u tome, već u nekažnjavanju bilo koga ko na licu mesta izvadi jednu „crvenu“ (e sad, ako hiljadu dinara svrstavaš u „jaka leđa“, onda jbg.).
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

MicrosoftCorporation
Veselin Veselinovic
tako blizu a tako daleko

Član broj: 55747
Poruke: 75
212.200.65.*

Sajt: msn.com


+5 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)18.07.2009. u 16:24 - pre 178 meseci
@Dimkovic
Pa to i kazem mozda se nisam bas najjasnije izrazio. Mere u DE nisu represivne za vozace u DE, ali bi iste takve mere primenjene u Srbiji bile veoma represivne (mada to ne bi uopste bilo lose), iz jednostavnog razloga sto se dosta toga ovde i ne smatra prekrsajem a u stavri jeste ozbiljan prekrsaj (bahato ponasanje, nasilnicka voznja i sl stvari.) i sto bi naravno trebalo drsticno da se kaznjava, sto sada uopste nije slucaj a sumnjam da ce i biti .

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)18.07.2009. u 16:42 - pre 178 meseci
Citat:
Bojan Basic
Nisi dobro razumeo, nije stvar samo u tome, već u nekažnjavanju bilo koga ko na licu mesta izvadi jednu „crvenu“ (e sad, ako hiljadu dinara svrstavaš u „jaka leđa“, onda jbg.).


To nije problem zakona, koji je sasvim OK, vec policijske korupcije... Sa druge strane, mislim da ce drzava zbog problema sa kasom ipak pritisnuti pandure da "donesu prihod", tako da ce ipak biti kazni.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)19.07.2009. u 23:23 - pre 178 meseci
I sada je problem sa kasom, ali nisam cuo da je za poslednjih mesec-dva iko kaznjen za bilo kakav prekrsaj. Jednostavno, ovde imamo nesto sto koliko znam u svetu nije praksa - kampanjske akcije, gde se pusti da se vozaci opuste i naviknu da je moguce cinjenje prekrsaja nekaznjeno, a zatim izadje 100.000 policajaca na ulicu i pre nego sto se vozaci opasulje, za 3 dana napisu milione kazni! Ne sumnjam uopste da ce primena zakona imati efekta, pri tom mislim proimena bilo kog zakona, buduceg, sadasnjeg, bivseg, nebitno. Ne, oni su se pritajili totalno a onda ce da krenu da rade svoj posao kako bi pokazali da je MUP genijalno napisao zakon i zahvaljujuci njemu umanjio broj poginulih za ko zna koliko desetina procenata u odnosu na godinu u kojoj se prakticno nikakav zakon nije ni primenjivao. Nerviraju me strasno te njihove "akcije" voleo bih da se zakon podjednako primenjuje svakog dana u godini.
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.252.123.*



+110 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)20.07.2009. u 06:15 - pre 178 meseci
Ajde samo mala dopuna za Austriju...

Pokojni teca je vozio preko 20 godina autobus u Austriji i penzionisan je sa tog mesta (zbog godina, naravno). E, sad kod njh je bilo pravilo da ako si vozac bus-a, pored toga sto ti nikada nece pasti na pamet da dodjes pijan na posao (normalno) ne smes da u svoje slobodno vreme, znaci kad ne radis, da te VIDE pijanog. Za takvo nesto se letelo sa posla.

Par nasih ljudi koji su tamo radili sa njim NIKADA se nije smela napiti u kafani u Becu bas zbog ovoga, imali su varijante da se skupljau po privatnim stanovima i tamo se oblokaju ali u javnosti...no,no.
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)20.07.2009. u 09:49 - pre 178 meseci
Elem...

http://www.b92.net/info/vesti/..._category=16&nav_id=372153

Citat:

Policajac Branko Simić koji je teško povređen pošto ga je kolima udario pijani vozač, nalazi u komi i životno je ugrožen. Vozač je u krvi imao 2, 2 promila alkohola. Četrdesetjednogodišnji Simić je povređen nešto posle ponoći, prilikom obavljanja redovnih dužnosti saobraćajne kontrole u Obrenovcu.

Neurohirug u Urgentnom centru Goran Tasić rekao je da je Simiću oštećen mozak, da se nalazi u komi i da mu je život ugrožen.



I, sta kazu neki... teska kazna ako se za tesko alkoholisano stanje uzme dozvola :( Voziti sa 2.2 promila alkohola u krvi je ravno pokusaju ubistva, takva osoba treba da lezi u zatvoru a ne da vozi auto.

Ova budala je sigurno i ranije u zivotu vozila pijana - da su postojale tako ostre kazne i da ga je pandur negde navatao, mozda ne bi pretvorio ovog policajca u biljku.

Citat:
Black_eyed
Par nasih ljudi koji su tamo radili sa njim NIKADA se nije smela napiti u kafani u Becu bas zbog ovoga, imali su varijante da se skupljau po privatnim stanovima i tamo se oblokaju ali u javnosti...no,no.


Pa normalno - ti da se olesis od alkohola za vikend, u ponedeljak neces biti ni za Q a kamo li da upravljas vozilom sa nekoliko desetina putnika, kojima zavisi zivot od tvoje voznje. Eto pre nekoliko dana poginu nekoliko ljudi iz Srbije u Egiptu - zemlji gde je svako svoj sef i gazda za volanom... Zajeb ti to.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)20.07.2009. u 14:30 - pre 178 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Voziti sa 2.2 promila alkohola u krvi je ravno pokusaju ubistva, takva osoba treba da lezi u zatvoru a ne da vozi auto.

Poenta je samo to što, da je obogaljio nekog drugog, a ne policajca, za slučaj se ne bi ni čulo. U Srbiji se pravda sprovodi jedino kad neko urgira (u datom slučaju, ministar policije)...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)20.07.2009. u 14:41 - pre 178 meseci
Citat:
\
za slučaj se ne bi ni čulo


Hm... pa samo u proteklih mesec dana si imao cudo nesreca sa tesko ranjenima/mrtvima i mediji su ih preneli...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)21.07.2009. u 19:07 - pre 178 meseci
Citat:
Poenta je samo to što, da je obogaljio nekog drugog, a ne policajca, za slučaj se ne bi ni čulo.

Muka mi je vise od ovakvog razmisljanja!
Naravno da se i druge nesrece spominju u medijima.
I naravno da se vise paznje posvecuje kada neko strada na duznosti, da upotrebim otrcanu ali ispravnu frazu "radeci castan posao".
Kada nastrada rudar to je takodje udarna vest, ili kada neko prebije profesora u skoli, ili kada policajac ubije (slucajno ili ne) neko lice (krivo ili ne), ili kada pogine vojnik (u nekoj saobracajnoj nesreci ili kako god).
Po meni je to sasvim normalno i tako treba da bude.
A onda se pojavi neko i napise stupidan komentar bez ikakvog objasnjenja.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)22.07.2009. u 16:49 - pre 178 meseci
Citat:
Bojan Basic: Nisi dobro razumeo, nije stvar samo u tome, već u nekažnjavanju bilo koga ko na licu mesta izvadi jednu „crvenu“ (e sad, ako hiljadu dinara svrstavaš u „jaka leđa“, onda jbg.).


Crvena je sada ;), sa novim kaznama ide i "tarifa" gore ;)

Inace, slazem se apsolutno sa restriktivnom politikom prema bahatim vozacima svih vrsta, narocito biciklistima jer auto-voznja, ma koliko korumpirana i haoticna bila, je suvo zlato prema haosu koji vlada u biciklistickom saobracaju. Pijane vidjam svakodnevno a najveci problem su mi starci, babe i bahati biciklisti koji voze po putu tamo gde ima biciklistickih staza i ne postuju nikakve znakove ni pravila (ako niste znali crveno za kola za njih bukvalno znaci crveno ZA KOLA, ne za bicikle). Nisam za age diskriminaciju, ali brate svaki put kad ih obilazim visem pazim na njih da mi ne padnu pod tocak dok santraju levo-desno nego sto pazim na ostali saobracaj i zato mislim da treba uvesti dozvole za bicikle, bar sa proverom znanja i proverom psihofizicke sposobnosti i ako ne znas ni znakove nit mozes da odrzavas ravnotezu na nogama onda ne treba ni da si na biciklu.

Videcemo sta ce biti sa tim poenima, ali nesto se ne nadam mnogo, i sadasnji zakon je prilicno restriktivan (izuzimajuci neke idiotluke kao pozivanje na pijanost kao olaksavajucu okolnost).
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)22.07.2009. u 21:14 - pre 178 meseci
Slazem se sa Dimkovicem u potpunosti. Imao sam srecu da sam za prvu dozvolu, obuku i polaganje imao u DE . I nekih 6 godina vozio bez ijednog punkta.
Svako ko izadje na ulicu ima svest o bezbednosti sebe i drugih. Deca pocinju jos od predskolskog ili vrtica da uce o pravilima ponasanja.
Gledao sam cesto kako policajac par puta mesecno decu seta naseljeenim mestom,prelazi ulicu sa njima,prica i objasnjava. i Tako pola dana. Pa sledeci put biciklama ,policajac napred oni za njim i rade sve to radi on.Pa stane objasni im nesto i opet nastave.
Milina gledati koliko su temeljni i kako misle u napred . Na semaforima postoji tabla na kojoj pise da se pesacki prelazi samo kad je zeleno a da se ne prelazi na crveno i tako daje los primer deci....zilion takvih sitnica koje kad se saberu daju vrlo efikasan i siguran sistem.
Nikad pandura video nisam osim kad prozuje patrolnim kolima . Da te zaustave,onako rekreativno kao kod nas ? No way . A kod nas na svakom cosku saobracajac zaustavlja i sta od toga ?...jedno veliko nista ! Znaci nesto se ne radi kako treba ,a da se promeni nesto u delovanju ? Nikako ! To bi znacilo da prvo mora da se nesto promeni u svesti i plavih mundira ali i ucesnika u saobracaju....a to je hard way....
Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
Odgovor na temu

2nd to none
bgd

Član broj: 26310
Poruke: 50
91.148.86.*



+10 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)24.07.2009. u 09:49 - pre 178 meseci
prava vest u pravo vreme :)

http://www.b92.net/info/vesti/..._category=16&nav_id=372831
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
195.178.53.*



+4 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)24.07.2009. u 10:08 - pre 178 meseci


al se ivica nalozio na ovu vijetnamku, ne skida je ni na 30 stepeni....
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)24.07.2009. u 10:12 - pre 178 meseci
Ma slucajnost

Al evo pogledas samo danas u hronici:

Biciklista teško povredio policajca | izvor:FoNet, Beta
Otac pregazio dvogodišnju ćerku | izvor:Beta
Sedmoro lakše povređenih u udesu | izvor:Beta

Danas je bio dobar dan, poginulo je samo jedno dete.

Jutros me ne raskrsnici na moje zeleno isekao neki desperados prolazeci kroz crveno u poluraspadnutom trabantu; a inace skoro svako jutro kad vozim dete u vrtic imam neka sranja sa bivsim beogradjanima koji su silom novcanika morali da se presele u Pancevo i sad sam im ja kriv sto luzeri nemaju para da zive na dorcolu pa besni divljaju kroz pancevo kad idu na posao u beograd. Na kraju sam parkirao auto i peske krenuo da obavljam poslove po gradu da ne bi ispizdeo totalno i nema da omane, na moje zeleno na pesackom zamalo da me pregazi pandur jureci na svoju uslovnu strelicu, jos me je onako ljutito odmerio njegov kolega sa suvozackog mesta. A mi kao pricamo o tackicama , moze zakon ovde i da pripreti smrtnom kaznom za prolazak na crveno i pijanu voznju sve je to dzaba kad nema ko to da primeni, a sto su drakonskije kazne to je vise lufta za korupciju, na kraju ako platis panduru hiljadarku ili kaznu za pojas da te ne posalje kod prekrsajnog platices 10,000 da te ne posalje u zatvor...


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)24.07.2009. u 12:43 - pre 178 meseci
Citat:
bivsim beogradjanima koji su silom novcanika morali da se presele u Pancevo i sad sam im ja kriv sto luzeri nemaju para da zive na dorcolu pa besni divljaju kroz pancevo kad idu na posao u beograd.

Nemam veze ni sa Pancevom ni sa Beogradom ali ovakve recenice moderator foruma ne bi trebao da pise.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)24.07.2009. u 13:10 - pre 178 meseci
A zasto?

Pre nego sto sam moderator ja sam isto i Pancevac i roditelj deteta koje uskoro treba da pocne svoje prvo ucesce u saobracaju, a ja cak nisam ni siguran da nas neko od tih budala nece pobiti pre toga. Zaista nemas veze ni sa Pancevom ni sa Beogradom i sa egzodusom iz Beograda u Pancevo i ne znas sta se desava izjutra, narocito u ulicama Svetog Save i Mose Pijade (koje obe moram da presecem na putu do vrtica) i ne moras da ih slusas kako omalovazavaju grad u kome su sa svojim losim primanjima nasli krov nad glavom i da ih slusas kako je grad s***** i kako je zivot s***** kad su dospeli tu da zive. Meni je zaista zao sto svih 1.5 milion beogradjana ne moze da priusti da zivi na dorcolu i u krugu dvojke, ali ono sto sam siguran je da ni ja ni moje dete nismo krivi za to i da ne zasluzujemo da budemo pregazeni kolima zato sto neko ne uspeva da zivi iznad svojih mogucnosti. Ili ti smatras da mi treba da se zrtvujemo u tom pogledu, da se ljudi malo izventuju na nama, da im bude lakse?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
..adsl-static.isp.belgacom.be.



+7169 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)24.07.2009. u 13:21 - pre 178 meseci
@mmix, mislim da vasa opstinska vlast ne vidi jako dobru priliku za zaradu - nek uvedu nekoliko ekipa za ad-hoc radarske kontrole, pa ce to onima koji ne mogu da zive "iznad svojih mogucnosti" biti vrlo veliki problem :-)

Ovde u Nemackoj mala mesta koja se nalaze na bitnijim trasama prosto >obozavaju< da nakrljaju radare (upravo me je jutros uslikao jedan ne-stacionarni na putu za Belgiju) i da tako pune svoj budzet.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)24.07.2009. u 13:54 - pre 178 meseci
Vidis sad si dotakao vaznu stavku, pare. Nisam 100% siguran (ko zna bolje nek kaze), al mislim da pare od kazni idu direktno u republicki budzet, gradovi nemaju nista od toga sem one indirektne koristi. A inace nigde ih nisam video na ovim kriznim mestima gde ljudi mogu da stradaju, obicno se nacrtaju na dve tacke izmedju panceva i beograda gde je cistina pa ljudi vole da daju gas a oni ih vide iz daleka jer je ravnica (al posto posle par prolazaka svako nauci gde stoje pa svi znaju gde da uspore, a ostatak puta 130km/h). Nijedan semafor u Pancevu nema kameru da snimi proletanje kroz crvena svetla (iako kroz pancevo prolazi E70 put za rumuniju), a u svetog save sam pandura video jednom i to kad je bio sudar na raskrsnici. Jedno jutro nije radio semafor na uglu brace jovanovic i svetog save (pancevci znaju), kad sam odlazio u vrtic murija je zavrsavala uvidjaj za jedan sudar, kad sam se vracao kuci deset minuta kasnije ista patrola je radila uvidjaj za sledeci sudar na istom mestu sad uz "asistenciju" hitne pomoci. Nece se nista promeniti tu nazalost, da kazes poginuce deca pa ce neko nesto da uradi, deca su i ginula pa se nista nije promenilo.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Voznja bicikle u pijanom stanju u Republici Austriji :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 25884 | Odgovora: 125 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.