Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svajcarci glasali da se zabrane minareti

elitemadzone.org :: MadZone :: Svajcarci glasali da se zabrane minareti

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 102820 | Odgovora: 589 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti13.12.2009. u 20:11 - pre 174 meseci
Kao prvo, ne pada mi napamet da se sad bavim tvojim lazima u vezi za svestenika SPC (imamo cak i video klip onoga koji blagosilja one sto idu da kokaju u Srebrenici)

Molim te reci mi kakve bre ovo veze ima sa Svajcarskom i muslimanima koji zive u njoj?

Kako te nije sramota da te ljude impliciras u medjunarodnim teroristickim aktima? Fox ti popio mozak mozda?

Kao sto rekoh, tebi se to i te kako ne bi svidelo - a ti ljudi u Svajcarskoj su isto krivi kao i ti za Srebrenicu...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.221.*



+471 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti13.12.2009. u 20:24 - pre 174 meseci
Citat:
milanche:

Umesto prepucavanja, hajde da ja i ti odemo do Kosova i uradimo nesto povodom rusenja hramova SPC.

Placam smestaj za obojicu.


Malo si se z. Nisu rušeni. Jedino što je srušeno do temelja, minirano, dignuto u vazduh i posle ostaci bačeni na smetlište su džamije po Bosni, današnjem delu koji se zove RS. Ukupno oko 1300.
Matori fašisto. Gadiš mi se i ti i tvoji komentari.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti13.12.2009. u 20:29 - pre 174 meseci
Citat:
Kao prvo, ne pada mi napamet da se sad bavim tvojim lazima u vezi za svestenika SPC (imamo cak i video klip onoga koji blagosilja one sto idu da kokaju u Srebrenici)


Da malo suzimo fokus:

Pricam o svestenstvu na teritoriji drugih zemalja.

Da li su krsili zakone, da li su pozivali na mrznju, da li su regutovali terioriste i pozivali na nasilje ?

Napravi kolicnik, samo za svaki slucaj pazi da ne delis sa nulom.

Citat:

Molim te reci mi kakve bre ovo veze ima sa Svajcarskom i muslimanima koji zive u njoj?


Isti algoritam:

U drzavi XYZ vecina ometa religiozna prava manjine MPQ.

Prostom zmenom "Kosovo" umesto "Svajcarska", "pravoslavci" umesto "muslimani" dodje se na isti
pattern,

Citat:

Kako te nije sramota da te ljude impliciras u medjunarodnim teroristickim aktima?


Samo pokusavam da ti dam moguce objasnjenje nacina razmisljanja prosecnog Svajcarca.

 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti13.12.2009. u 20:31 - pre 174 meseci
Citat:
Malo si se z. Nisu rušeni. Jedino što je srušeno do temelja...


???????

Citat:
Matori fašisto. Gadiš mi se i ti i tvoji komentari.


Ako te ponudim, slobodno me odbij sa gadjenjem.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.221.*



+471 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti13.12.2009. u 20:34 - pre 174 meseci
Ti si verovatno ortak sa Miletom Ćurčićem. Onaj proćelavi debeljko iz USA, što se loži na Radovana. Taj si!
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti13.12.2009. u 20:48 - pre 174 meseci
Ti mora da si obavestajni oficir, za kojeg su procenili da ce inteligencijom dominirati u Bosni ?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti13.12.2009. u 21:07 - pre 174 meseci
Citat:
milanche
Samo pokusavam da ti dam moguce objasnjenje nacina razmisljanja prosecnog Svajcarca.


Zanimljivo, posto ipak mislim da svi ovde razumemo razmisljanje "prosecnog Svajcarca"

Pre bi se reklo da ti ovde ipak pravis neki SUD o toj akciji, i to pozitivni.

Posto se pozivas na Kosovo - spaljivanje srpskih manastira na Kosovu je pogresan akt. Isto pogresan kao i ovo. Isto pogresan kao i bilo koji cin agresije/proterivanja/uskracivanja prava grupi ljudi na osnovu nekakvih besmislenih opravdanja.

Osobe sa konzistentnim moralnim nacelima NE MOGU praviti razliku izmedju tih stvari.

Hoces li da ti neko opravda spaljivanje srpskih manastira tako sto ce ti reci "ja ti samo dajem moguce objasnjenje nacina razmisljanja prosecnog kososvskog Albanca"

To ne pije vodu - i sam dobro znas.

Prema tome, nemoj raditi i zeleti drugima ono sto ne zelis da neko radi tebi. Nije to tako tesko. Verujem da radni muslimani gradjani Svajcarske koji zive posteno i placaju porez nemaju nikakve veze sa 9/11, bas kao sto ti nemas nikakve veze sa Ratkom Mladicem.

Pricati nekakve Fox News-style price o "povezanoscu islamskog terorizma" su vredjanje svih tih ljudi koji sa tim apsolutno nemaju nikakve veze. Isto tako bi ti bio jako uvredjen i potresen da neko tebe poveze sa, sta znam, "srpskom" mafijom ili tako necim.

Na kraju krajeva taj 9/11 je pozdravljen sa odobravanjem i opstim veseljem u Srbiji (znam, ziveo sam tamo tada i jako dobro se secam atmosfere) - zamisli da tebe sad Ameri uzmu na zub zbog toga... mislim da bi imao samo jedan naziv za to. Koristi ga i ovde, jer treba.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti13.12.2009. u 23:04 - pre 174 meseci
Postoji samo jedan jedini sustinski nacin da se ceo problem oko negativne stigme islam/terorizam resi.

Mora da se uspostavi poverenje.

Ljudi koji sa time apsolutno nikakve veze nemaju bi morali da se jasno distanciraju.

Slusam cesto reakcije okoline na talk radio-u. Svi pitaju istu stvar - zasto ne postoji u javnim medijima
ni jedan jedini javni glas iz sveta Islama ko ce da jasno i glasno kaze bar jednu rec u vezi sa tom bolnom
temom, ili bar da pokusa da uspostavi most sa ostatkom sveta po tim pitanjima.

U vreme bombardovanja Srbije, kod Larry King-a je bio i William Bill Dorich, i Vlade Divac, koji su pokusali
civilizovanim, vrlo kulturnim nacinom da nesto o celoj prici kazu. Znaci, uspostavili su neki prikljucak sa
ostatkom sveta, bez obzira da li ce ih neko sustinski saslusati, uzeti za ozbiljno, na stranu da li ce ikakav
realni efekat postici.

Evo, cak i ovde na forumu sam postavio upravo to prosto pitanje - kada ce prosecan vredni, tihi, radni
musliman, odan svom poreklu + lojalan zemlji u kojoj zivi reci javno svojim sugradjanima bilo sta jasno i
glasno na temu problema ?

Odgovor: cutanje.

Manje-vise isti princip je zastitni znak cele price na planetarnom nivou.

Citat:
bas kao sto ti nemas nikakve veze sa Ratkom Mladicem.


Dobar uvod u objasnjenje kako se sukob moze drugacije resavati:

U vreme bombardovanja je vec bio nastanjen prilican broj ratnih veterana iz Bosne, ili cak i iz Hrvatske,
neki kojima su najblizi ginuli direktno od posledica NATO avijacije koja je bombardovala raketna postrojenja u
Krajini, pred pocetak "Oluje".

Apsolutno nikome nije ni na mali mozak padalo na pamet da se organizuje da sprovodi bilo kakvu
formu terora nad neduznom okolinom.

Stavise, ima ljudi koji su imali direktne fizicke kontakte i sa Mladicem i sa Karadzicem, jer su se direktno sa njima
sretali prilikom predavanja prikupljene humanitarne pomoci i to se nije krilo. Nije ni moralo, jer je bila javna tajna
da medju Srbima u okruzenju ima dobar broj njih koji u novonastalom dualitetu bez problema biraju novu domovinu
(u kojoj su rodjeni) umesto domovine u kojim su im rodjeni svi preci. Tj. druga, treca, cetvrta generacija Srba
rodjena u USA, ratni veterani iz Koreje i Vijetnama, porodice visokih oficira amerske vojske u vreme hladnog rata,
itd, itd.

Da je i bilo usijanih glava koje bi pokusale nesto, postojali su nekakvi Srbi koji bi to sprecili, tj. dojavili vlastima,
ili slicno.

Bilo kako bilo, Srbi su ucestvovali u jasnim i glasnim dijalozima (recimo William Bill Dorich kod Larry Kinga je imao
briljantan momenat, posle kojeg je ko kod od Amera ima dva grama mozga odlazio sa drugacijim misljenjem. Tu je
bio i Vlade Divac, koji je davao neki svoj ljudski size cele price, uspostavljao neki dijalog, neki most u komunikaciji).

Tako da se sve manje-vise znalo, ali....niko u USA od Srba nije morao da strahuje, ni onda ni danas.

Nismo cutali.

Niti je iko od nas mucki, u tisini radio sto ne valja.

Govorili smo sta nam nije pravo, u svakoj prilici.

Bilo je nekoliko porodica koje su se javno zgadile na americku spoljnu politiku, i sa gadjenjem spakovali kofere
i otisli u roku od godinu dana na sasvim drugi kraj sveta.

Organizovali smo se da pomognemo svoje, ali nismo nasrtali na tudje, najmanje na neduzne.

E, tu je razlika.

U svako doba dana moze da me neko zvanicno i nezvanicno pita, pozove na razgovor. Ni onda nisam imao
nikakav blam da jasno kazem sta mislim na temu 'sta je u redu, a sta ne', bez uvrede, uz puni dijalog i slusanje
sta druga strana ima da kaze.

Siguran sam da sam bar nekoliko puta zapravo razmenjivao e-mail-ove ne sa slucajnim sagovornicima koji
su mi e-mail pokupili sa foruma (recimo vojne baze u Koloradu kojoj je pripadao sruseni 'nevidljivi' avion),
nego sa specijalistima (verovatno FBI). Mail-ovi su picili istom brzinom kao i ovde u poslednjih dva sata, sa
odprilike istim nivoom razlika.

Citat:
Pre bi se reklo da ti ovde ipak pravis neki SUD o toj akciji, i to pozitivni.


Problem postoji.

Ova akcija ga izvodi na povrsinu.

Sirom kugle, i rezultati i simptomi trvenja sa jednom jedinom medju mnostvom religija su identicni, cime je Islam de
facto sveo sebe na singularnu tacku u svetu razlicitosti.

Dok se ne dodje do tacke u dalekoj buducnosti u kojoj ce covecanstvo stici kolektivno do projektovanog napretka,
bez obzira na poreklo, religiju, boju koze... dobro je da ona naprednija civilizacija ne ustupa pred onom manje naprednom.

Ne moze se celo covecanstvo vracati unazad na lekcije koje su predjene. Niko nece svet niti model zivota baziran na Islamu.

Nece Evropa, nece Rusi, nece Indija, nece Kina. Nece hriscani, nece budisti, nece konfucijanci, nece demokrate, nece
ateisti.

Citat:
Posto se pozivas na Kosovo - spaljivanje srpskih manastira na Kosovu je pogresan akt. Isto pogresan kao i ovo.
Isto pogresan kao i bilo koji cin agresije/proterivanja/uskracivanja prava grupi ljudi na osnovu nekakvih besmislenih opravdanja.

Osobe sa konzistentnim moralnim nacelima NE MOGU praviti razliku izmedju tih stvari.


Ako je A=B, iskreno receno cudi me zasto se izuzetno retko iko sekira za 'A' koje nam je po prirodi stvari blize, a
brinemo se za 'B' na koje nemamo nikakav fizicki uticaj.

Ako smo Kosovo progutali, ako se na ovom forumu nije cula ni jedna jedina rec protesta o zlostavljanju neduznih na Kosovu,
mahom baba i deda koji nemaju gde da umru, zasto je Svajcarska goruci problem za diskusiju ?

Citat:
Pricati nekakve Fox News-style price o "povezanoscu islamskog terorizma" su vredjanje svih tih ljudi koji sa tim
apsolutno nemaju nikakve veze. Isto tako bi ti bio jako uvredjen i potresen da neko tebe poveze sa, sta znam,
"srpskom" mafijom ili tako necim.


Nije Fox (lisica), nego vuk, izgleda:
http://www.fbi.gov/congress/congress07/mueller011107.htm
Citat:
# For example, we believe:
# Al Qaeda is still seeking to infiltrate operatives into the U.S. from overseas who have no known nexus to terrorism using both legal and possibly illegal methods of entry.


Citat:
* In a recent and rare public statement by the director of the British Security Service, Eliza Manningham-Buller outlined the terrorist threat the United Kingdom is currently facing and cited some sobering statistics that highlighted the continuing threat to the U.S. and its allies:
* According to the BSS director, the United Kingdom is tracking 1,600 individuals who are part of at least 200 networks that are actively plotting terrorist attacks against British targets, as well as Western targets overseas. She added the United Kingdom is following at least 30 plots as of November 2006, many of which are linked to al Qaeda in Pakistan and using British-born foot soldiers living in the United Kingdom in its attack planning.


Pa upravo medju tim ljudima koji apsolutno nemaju veze se malo-malo pojavi neko ko jeste imao veze. Ovaj sto
sam ga pomenuo iz Kolorada je bio na obuci u Avganistanu, kupovao vece kolicine acetona i ostaloga, i tako su mu usli
u trag. Pre toga, verovatno je bio jedan od obicnih ljudi, vlasnik ulicnog standa za perece ili sladoled ili nesto slicno.

Ako se ista sekvenca ponavlja svugde na kugli, kako mozes da budes siguran da se ne desava u Svajcarskoj ?

Ako sa pravnog stanovista moze da bude zabranjeno da sudis pre nego sto dokazes, ne moze da se izbegne da ce da
postoji u glavama ljudi koji izlaze na referendum, koji ce da radije sude i nevinog nego da dozive teror.

Nece reci sta ih svrbi, ali ce uraditi sto misle da im je najbezbednije.

Citat:
Na kraju krajeva taj 9/11 je pozdravljen sa odobravanjem i opstim veseljem u Srbiji (znam, ziveo sam tamo tada i
jako dobro se secam atmosfere) - zamisli da tebe sad Ameri uzmu na zub zbog toga... mislim da bi imao samo jedan naziv za
to. Koristi ga i ovde, jer treba.


Jeste, samo se ja ovde u USA nisam tome radovao (a nisam ni u Beogradu), nego sam kao svaki normalan covek otisao sa
celim "Dazzle"-om u obliznju crkvu u Fremont-u, CA, odstojao memorial service za poginule (iako nisam te hriscanska
denominacije), uzeo note, pevao kao i svi, poklonio se oltaru, izasao napolje.

Nisam gundjao 'samo vi cekajte, videcete da je moja vera prava', ili 'svi cete preci jednog dana u pravoslavlje, Isus je najveci'.

Prost recept...

[Ovu poruku je menjao milanche dana 14.12.2009. u 04:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
193.246.91.*



+69 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti14.12.2009. u 07:21 - pre 174 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: ...Molim te reci mi kakve bre ovo veze ima sa Svajcarskom i muslimanima koji zive u njoj?

Kako te nije sramota da te ljude impliciras u medjunarodnim teroristickim aktima? Fox ti popio mozak mozda?...


Samo za tvoju informaciju, dvojica kljucnih likova iz kosovkog rata su zivela 90-ih godina u Svajcarskoj: Haradinaj i Taci.
Oni su se zatim vratili na Kosovo, a njihovi sunarodnici su imali obavezu (a vecini je to bila i cast) da mesecno izdvajaju za OVK.
Zar OVK nije teroristicka organizacija?

Citat:
žutokljunac: ... Jedino što je srušeno do temelja, minirano, dignuto u vazduh i posle ostaci bačeni na smetlište su džamije po Bosni, današnjem delu koji se zove RS. Ukupno oko 1300....


K'o da slusam Kandicku... A sta je sa unistenim srpskim crkvama u federaciji?

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.20.11.vie.surfer.at.



+7 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti14.12.2009. u 08:14 - pre 174 meseci
Prvo za MILANCHE

Stvarno pocinjes da lupas bez veze stvari.
Uzimas ljude koji je kao bio musliman i ubio nekoga u Americi ili gdje i ono sad svi muslimani ubijaju. Mislim HALO...
Sta je sa Fritz iz Amstetten (9 godina drzao kcer u podrumu silovao je 3 djece napravio a 4to umrlo u podrumu i spalio ga u kaminu) sta sad da kazem da su svi Austrijanci frikovi ili??ß

Sta je sa svestenicima i pedofilijom? U Austriji su dobro zasutkali ali jos uvjek se vodi po sudovima ali sramota jer crkva je ipak crkva bojimo se Boga, a djecu cemo j.... no frks...

Ko je poubijao muslimane u BH? kao sto kaze dodik oni su bili mnogobrojniji i zato su najvise poginuli! (nedeljom u 2 na HRT kad je gostovao pogledaj na Youtube pa vidi ko je Dodik)

Na kraju krajeva ko je Milosevic narodni Heroj ili zlocinac? nije mu se sudilo, ali nije se ni Hitleru sudilo!

I ne znam zasto gledate CNN i FOX sh*t ili sta ja znam americko ispiranje mozga, tove ih burgerima i ispiraju mozak glupostima.

Rat u Iraku 1990 pa onda Avganistan 2001, pa sad ovo sve i uvjek dole se bore na bliskom istoku.

Najveca nesreca muslimana je sto imaju Bogastvo prirode, al nemaju pameti. I da imaju pameti sta kad agresor navali na naftu od koga se braniti? A sto se na Iran ne navali? kurko brale zna se sta Iran ima i bilo bi pizdarijee...

I NE ZNAM ZASTO MUSLIMANE EUROPE STAVLJATE U ISTU KORPU SA MUSLIMANIMA IZ AVGANISTANA HALO JEL NEKO LUD OVDE

Za ODIN D.

rekao si:
U Austriji mozes da budes na socijalnoj pomoci npr. 6 mjeseci ili godinu dana, nakon cega se ukida, ako ne radis. I onda ovi, po isteku tog perioda nadju nekog ko ce ih prijaviti kao zaposlene na recimo 1 mjesec, i onda opet sve ispocetka.

NETACNOsto si rekao: Da bi primao socijalu moras da radis minimalno 1 godinu da bi dobijao 6 mjeseci socijale. Ako radis 6 mjeseci onda dobijas samo 3 mjeseca. I socijala iznosi 55 % od plate. Prvo info provijeris pa onda napises. Neko ce povjerovati da ovde cvijetaju ruze?? ono lezis i kesh ti pada ono super... hhehehehe

Za Ostale
Kad neko dodje u Austriju tako je sigurno i u EU. Mora da ZNA NJEMACKI JEZIK, ako ne zna MORA DA GA NAUCI. I generacije koje su dolazile krisom 50 60 70 godina su bili radna snaga samo im je lopata bila i gajba pive. DOk sad generacije djeca od tig baustelaca ili gastarbeitera zavrsavaju skole barem ono sto je osnovno. Znat neki ili dalje da ides... ovde je srednja obavezna... Jer nema posla bez skole. Ako hoces trgovac moras imati trgovacku...

IGOR-CH

brojcano nam daj informaciju i izvor informacije koliko je crkvi sruseno u Federaciji a koliko je Djamija sruseno u RS. Zelim broj a ne nagadjanja...



 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti14.12.2009. u 09:38 - pre 174 meseci
Citat:
osmania: Prvo za MILANCHE

Stvarno pocinjes da lupas bez veze stvari.

Uzimas ljude koji je kao bio musliman i ubio nekoga u Americi ili gdje i ono sad svi muslimani ubijaju. Mislim HALO...

Sta je sa Fritz iz Amstetten (9 godina drzao kcer u podrumu silovao je 3 djece napravio a 4to umrlo u podrumu i spalio ga u kaminu) sta sad da kazem da su svi Austrijanci frikovi ili??ß


Isto sto i sa ostalim individualnim kriminalcima sirom sveta koji cine zlo iz svoje poremecenosti, bez ikakve specijalne agende - na robiju, po mogucstvu na elektricnu stolicu.
Takvi problemi nastaju na individualnoj bazi, i resavaju se na individualnoj bazi.

Sta medjutim raditi sa necim sto sledi obrazac, sto ima agendu koju sledi, sto ideoloski razvija sledbenike, stvara organizacije, mreze, siri se
u buducnost ?

Citat:
I ne znam zasto gledate CNN i FOX sh*t ili sta ja znam americko ispiranje mozga, tove ih burgerima i ispiraju mozak glupostima.


FBI nije ni CNN, ni Fox (koje uzgred budi receno uopste ne gledam), a identifikovali su stvari na taj nacin.

Kad stvari dodju do TV kuca, to je obicno tada kada je nesto konkretno isplivalo na povrsinu (zlocin koji se odigrao, hapsenje koje ga je mozda
sprecilo). Sta se sve desava tamo gde se zvanicno ne moze dati saopstenje, mozemo samo da nagadjamo.

Citat:
Sta je sa svestenicima i pedofilijom? U Austriji su dobro zasutkali ali jos uvjek se vodi po sudovima ali sramota jer crkva je ipak crkva bojimo se Boga, a djecu cemo j.... no frks...


Ne znam kod tebe, ali ovde u USA su se naplacali sudskih procesa. Manje-vise je sve isplivalo na cistinu, i masa ljudi koji su bili zlostavljani
su tuzili, i posle 25 godina od zlocina. Neke parohije su morali da ukinu (recimo obliznji Seattle je tesko stradao).

SPC je nedavno u Bostonu osvestala objekat koji su katolici morali da prodaju u bescenje da bi namirili sudske troskove.

Citat:

Ko je poubijao muslimane u BH? kao sto kaze dodik oni su bili mnogobrojniji i zato su najvise poginuli! (nedeljom u 2 na HRT kad je gostovao pogledaj na Youtube pa vidi ko je Dodik)

Na kraju krajeva ko je Milosevic narodni Heroj ili zlocinac? nije mu se sudilo, ali nije se ni Hitleru sudilo!


Ko je poubijao Srbe u BH ? Ko je poubijao Hrvate u BH ? Ko je poubijao muslimane u BH ?

Jedni druge, u konkretnom ogranicenom prostoru i nedvosmislenom vremenu rata, u organizovanoj klanici u koju je bilo ulozeno mnogo para i mnogo
zlih interesa sa svih strana sveta, u kojoj je svaka strana znala o cemu je rec i sta moze da mu se desi u opstoj ludnici.

Ko je pobio mirne i neduzne ljude koji su isli na posao londonskim metroom ?

Zasto ?

Ko je pobio mirne i neduzne ljude koji su isli na posao madridskim metroom ?

Ko je pobio neduzne turiste iz celog sveta u hotelu u Mumbai-ju (Bombaj), zajedno sa lokalnim sefom policije ?

Zasto ?

Sta je povod, sta je uzrok ?

Je li sve to smisljeno za americki fat-burger brain ?

Citat:
Rat u Iraku 1990 pa onda Avganistan 2001, pa sad ovo sve i uvjek dole se bore na bliskom istoku.


To smo vec identifikovali kao zlo, koje nije pocelo juce, koje pada na teret zapadu.

Citat:
Najveca nesreca muslimana je sto imaju Bogastvo prirode, al nemaju pameti.


I sta sada da radimo ? 'oma djamija i minaret ? Ili malo integracije sa onima sto nemaju toliko bogatstvo prirode, a imaju neke pameti ?

I NE ZNAM ZASTO MUSLIMANE EUROPE STAVLJATE U ISTU KORPU SA MUSLIMANIMA IZ AVGANISTANA HALO JEL NEKO LUD OVDE

Zato sto se pokazuje da su na ovaj ili onaj nacin u tesnoj vezi, upravo preko religije, preko tokova novca i ljudi, preko zajednickih
politickih ciljeva. Zato sto ne postoji ni jedna evropska zemlja (cak ni nekoliko dalekih karipskih ostrva, verovao ili ne, od kojih neka imaju
tradiciju islama jos od gusarskih vremena (http://www.islamawareness.net/...an/Guyana/guyanese_muslim.html)) u koju nije usao
saudijski novac sa istim ciljem - da isteruje nesto sto je samo po povrsini islam, a de facto konkretna politika netolerancije.

http://www.saudiaramcoworld.co...6/muslims.in.the.caribbean.htm
Citat:
But Trinidad is also the focus of Muslim life in the Caribbean. Last August, Saudi Arabia's Prince Muhammad ibn Faysal visited
to address the 24th international convention of the Islamic Missionaries Guild. The oil-rich island, smaller than Brunei or the state of
Delaware, boasts the western hemisphere's highest concentration of mosques - 85 in all - a Muslim speaker of the house in veteran
politician Nizam Mohammed, and even a Muslim president, Noor Mohammed Hassanali.


Da ne mislis da sam mnogo obavesten - o ovome sam cuo na jednom radio talk-show-u u kojem su govorili ljudi koji su cetvrta
generacija imama koji su rekli da ovo sto se sada tamo desava nema gotovo nista sa izvornim islamom, finansirano je obilno
iz Saudi Arabije i sledi manje ili vise agresivne agende.

Zato sto se od njih ne distanciraju jasno, glasno, javno, otvoreno.

Zato sto se ceka da se u Evropi pojavi neki baja musliman, da jasno stane i kaze okolini nesto nalik:

"Dragi sugradjani, imate moje garancije da ce sa nase strane biti ulozen svaki napor da se bolje razumemo, da se vise postujemo.
Ne podrzavamo i ne odobravamo akte nasilja i terorizma u ime religije, i sve sto zelimo je da mirno i prosperitetno zivimo sa svojim
sugradjanima ostalih veroispovesti. Svojim zivotom i ugledom garantujem da iz nasih krugova nece doci ni jedan jedini ispad protiv
opsteg dobra, mira i bezbednosti."

Ima li takav danas ?

Danas ga nema.

Imao je jedan takav u vreme srpskog povlacenja preko Albanije koji je izdao naredbu da se srpski novac vrednuje
isto koliko i albanski, i da ce se ko bude nasrtao na Srbe "ujedati tamo gde se niko ne ujeda". Nisu ga mnogo slusali njegovi ali je
on ozbiljno mislio.

Umesto jednog takvog, postoje citave liste onih koji otvoreno prete, stanovnistvu drzava na cijem tlu im je bogomolja, u
USA (http://www.militantislammonitor.org/article/id/3954),
u Britaniji,
http://www.telegraph.co.uk/new...-Jordan-on-terror-charges.html
cak i u Australiji
(http://richarddawkins.net/arti...alia,Meraiah-Foley,page1#18217

Svaka druga religija na svetu ima bar jednog takvog koji bar nominalno, onoliko koliko se moze tako nesto pokusava da izjavi, i uputi
nekakvu poruku nekakve ljubavi drugim konfesijama.

Gde je otvorena rec cistog cela i pogleda ?

Zasto je nema ?

Zasto se cuti ?

Sta onda moze da bude bolje nego sto jeste ? Ako nema dijaloga, sta ostaje osim podozrivosti ?

Citat:
IGOR-CH

brojcano nam daj informaciju i izvor informacije koliko je crkvi sruseno u Federaciji a koliko je Djamija sruseno u RS. Zelim broj a ne nagadjanja...


Imas li ikakve informacije o tome sta je i koliko sruseno na Kosovu (drugacije od ovog http://www.kosovo.net/destruction.html) ?

 
Odgovor na temu

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.20.11.vie.surfer.at.



+7 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti14.12.2009. u 10:50 - pre 174 meseci
Za Milanche
Kazes:
Isto sto i sa ostalim individualnim kriminalcima sirom sveta koji cine zlo iz svoje poremecenosti, bez ikakve specijalne agende - na robiju, po mogucstvu na elektricnu stolicu.
Takvi problemi nastaju na individualnoj bazi, i resavaju se na individualnoj bazi.Sta medjutim raditi sa necim sto sledi obrazac, sto ima agendu koju sledi, sto ideoloski razvija sledbenike, stvara organizacije, mreze, siri se u buducnost ?

Sta je to individualizam? ono kao friz je ono individua a muslimani su kao sto kazes: Zato sto se pokazuje da su na ovaj ili onaj nacin u tesnoj vezi, upravo preko religije, preko tokova novca i ljudi, preko zajednickih politickih ciljeva. Hej si ti normalan? Bre j... te Oblak...
sta ja imam sa Muslimanima iz Avganistana, sta hoces da kazes da sam i ja potencijalni terorista ono u meni cuci neki sh*t, ili hoces da kazes kao svi muslimani su potencijalni teroristi. Sta mislis ti? Si za ludnice majke mi. Pa da je tako nebi nikoga na svijetu bilo osim muslimana jer bi sve iz bombardirali...

A druga stvar imas li ti dokaz da su muslimani digli u zrak to u londonu ili u madridu. Ili ti je mozda tvoj FOX ilI FBI rekao kao to su mislimani i sad moramo da udaramo jos 10 godina avaganistan i ostale zemlje gdje ima nafte ili gdje ima muslimana...
Kao izvjestaj FBI udario avion u pentagon koji je vozio terorista i avion je explodirao i nema ni jednog djelica aviona sve se pretvorilo u prah. Vi Ameri fakat vjerujete da postoji deda mraz? Vidis ti da niste normalni kao individualci...

Sa tobom nema se sta diskutovati.
Zato sto se pokazuje da su na ovaj ili onaj nacin u tesnoj vezi, upravo preko religije, preko tokova novca i ljudi, preko zajednickih
politickih ciljeva.
ovo je vrh tvoj znaci nema dalje!
Friz isto je bio austrijanac imao je politicko opredjeljenje... placao porez sve je imao sto i svi austrijanci,,, pa opet nisu svi austrijanci potencijalni "drzaci zena u podrumima".

A za placanje sudova ono siluje ti djete i kao platim ti 10 000 dolara sta fali, ono super digne onaj bombu odlezi u zatvor i hajd dalje idemo. Tu se radi o bolesti a ne o sudskim troskovima....

Ko je poubijao Srbe u BH ? Ko je poubijao Hrvate u BH ? Ko je poubijao muslimane u BH ?


Pa i ja se pitam ko je poceo ubijanje to je bitnije a ne ko je poubijao... jedno je braniti se a drugo je napadati. Zasto je moralo 10 000 ljudi u srebrenici da bude poubijano u 24 h. Zasto je to najveci pokolj poslije drugog svijetskog rata? Jel nedje ubijeno 10 000 srba u 24 h mozda??? i kakvu je ulogu imala JNA. A kakvu ulogu Milosevic imao u tom svemu? Inace ako ne znas Milosevic je bio predsjednik Srbije. Cisto informativno... Meni je zao i tih Srba i Muslimana i Hrvata a ko je poceo to sve da pravi... Da nisu Avganistanci mozda...
takodje pitanje i za Kosovo? I pogledaj Smrt Jugoslavije dokumentarac....

To smo vec identifikovali kao zlo, koje nije pocelo juce, koje pada na teret zapadu.
koliko je zapad poubijao muslimana sirom svijeta a koliko muslimani poubijali ne muslimana... Cifru bejbe cifru... hoces da se vratimo na krscanske ratove jos... to se ne broji to je proslo ono super...

Da ne mislis da sam mnogo obavesten - o ovome sam cuo na jednom radio talk-show-u u kojem su govorili ljudi koji su cetvrta
generacija imama koji su rekli da ovo sto se sada tamo desava nema gotovo nista sa izvornim islamom, finansirano je obilno
iz Saudi Arabije i sledi manje ili vise agresivne agende.

mozes i tog imama i Bin ladena zajedno da slusas. Obodvojica su idioti a i ti koji slusas to... a i vjerujes jos u to...

Inace Osama Bin Laden je FBI igrac bio da li je jos uvjek to niko ne zna. Inace to je produkt Amerikanaca debelih... zasto to pogledaj i skontaj...
I tolika snaga amerike ne mogu da uhvate jednog covjeka... de si lud bre? Kao Sadam ima Nuklearno oruzje, gdje je to oruzje ono istrosilo se??? da nije to FBI rekao ili CIA ili ko vec od tih debelih amerikanaca da ne kazem glupih...

Koliko je sruseno crkvi i djamija i svega daj mi cifru? i koliko je u FBIH RS i Kososvu cifru mi daj a ne neke linkove i gluposti...
napises fino
RS toliko
FBIH toliko
Kosovo toliko
jednostavno ko pasulj...







 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
109.192.97.*



+586 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti14.12.2009. u 11:52 - pre 174 meseci
Wow....

Mislim da skoro ni jedna napisana stvar na ovoj temi nema veze sa realnim problemom stranaca u EU.


Nego, evo nesto iz DE iz cega se moze povuci paralele sa situacijom u CH.

- stranci ne uzimaju posao domacima, jer vlada princip da se neEU gradjanin moze zaposliti tek kad na to mesto ne postoji konkurent sa Nemackim ili EU drzavljanstvom.

- EU drzave imaju potrebu za uvozom radne snage, jer su u nekim oblastima u totalnom deficitu

- U Istocnu Nemacku su stranci investirali 13, 3 milijarde eura i stvorili 146 000 radnih mesta

- Procenat nezaposlenosti kod stranaca uopste nije radikalno veci nego kod Nemaca - 19,2% kod stranaca / 11, 7% - ali problem postoji, naravno.

- Procenat stranaca u DE ne raste, naprotiv. 1910. je bilo 10% stranaca, dok je 2006. cinio 8,9%

- Novim zakonom za spajanje sa porodicom koji uslovljava sa obaveznim poznavanjem minimuma nemackog PRE dolaska u DE, kako i kasnijim nastavkom ucenja - broj novopridoslih se prepolovio.

- Godisnji obrt stranaca u DE iznosi 128 milijardi eura i bez toga bi bruto drustveni dohodak bio 6% manji. Obzirom da stranci uglavnom rade slabije placene poslove, to je u skladu sa njihovom zastupljenoscu.

- Istrazivanje iz 2006. je pokazalo da stranci u Socijalnu kasu uplacuju 12, 8 milijardi eura i covek iz Bonskog instituta za buducnost rada koji je ovaj podatak izneo u nemackom parlamentu je izjavio da je izjava da stranci pljackaju sistem blagostanja apsolutna besmislica

- 2006. broj samo turskih samostalnih preduzimaca je iznosio 69 000, koji na to zaposljavaju jos 120 000 ljudi.

- stopa kriminala (doduse nisu svezi podaci) za nasilne prekrsaje - stranci 1,5% / Nemci 12,3%, teska kradja stranci 27,3% / Nemci 3,6%, lakse kradje stranci 39,8% / Nemci 7,6%. Zajedno za sve prekrsaje - stranci 19,7% / Nemci 9,3%
Za ovu statistiku je vazno dodati da u Strance spadaju ne samo strani drzavljani sa dozvolom boravka, nego i ioni koji ilegalno borave, turisti i vojnici iz NATO stanica

Izvor http://www.loester.net/fakten1.htm


Citat:
Telefonska anketa je obuhvatila 1.000 osoba, a uporedila je vrednosne predstave, životne standarde i potrošačke navike građana Nemačke turskog porekla i Nemaca. Rezultat: Turci koji žive u Nemačkoj su više vezani za tradicionalne vrednosti svoje zemlje nego Nemačke.

Holger Liljeberg, šef Instituta za istraživanje javnog mnjenja:
„Već vidim velike probleme u oblasti seksualne tolerancije - homoseksualizma i slobode žena. Te teme ukazuju na određen stepen netolerancije, što može da ima za posledicu i nedostatak slobode pojedinca“.

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4969814,00.html


Citat:
U intervjuu za Špigel onlajn berlinska sudkinja Kirsten Hajzig govori o kriminalu među mladim useljenicima koji žive u zatvorenim društvima sa sopstvenim pravilima i njihovim mogućnostima da se spasu siromaštva.
Ne govorim o turskom srednjem sloju koji je dobro integrisan i koji predstavlja obogaćenje za naše društvo. Govorim pre svega o arapskim okrivljenima koji završavaju u mojoj sudnici. Oni i njihove porodice pokušavaju da izbegnu naše zakone na taj način što sami među sobom rešavaju incidente. Tako se sve češće dešava da rasprava počinje tako što oštećeni izjavljuje da će sa okrivljenim raščistiti problem i povlači krivičnu prijavu.
Među Nemcima postoji neprijateljstvo prema strancima. Ima li i među strancima neprijateljstva prema Nemcima?

Da, na žalost. Tako je jedan dvanaestogodišnjak psovao nemačku devojčicu, jer ne nosi maramu. Jedan od optuženih rekao je policajcu: “Ti si go**o pod mojim đonovima. Se**m se na Nemačku“. Mladići govore Nemicama:“Nemcima je mesto samo u gasnim komorama“. Kada bi neki Nemac tako nešto rekao strancima bio bi odmah proglašen za rasistu.

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4781597,00.html


Evo programi pomoci za zene, mlade, zaposljaavnje, jezika Saveznog ministarstva za migraciju i izbeglice http://www.integration-in-deut...le-hidden-node.html?__nnn=true


----------------------------

Da li problem postoji?
Postoji. Iz ovog iznetog se vidi i gde.
Da li ce zabrana minareta pomoci resavanju?
Ne verujem bas.

Moze samo da ugrozi sveze zapocetu raspravu o gore navedenim problemima, jer ce samo dati alibi ljudima kojima nije u interesu da se ovaj problem resi.

 
Odgovor na temu

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.20.11.vie.surfer.at.



+7 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti14.12.2009. u 12:46 - pre 174 meseci
Svaka cast Isak666
respekt za text...
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
193.246.91.*



+69 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti14.12.2009. u 13:29 - pre 174 meseci
@Isak666
Ako je tako, onda su muslimani u Nemackoj na boljem glasu nego odve u Svajcarskoj.
Mozda i zbog same cinjenice da vecinu njih u DE cine Turci, dok su u CH vecina muslimani iz Srbije, konkretno sa Kosova i Metohije.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
109.192.97.*



+586 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti14.12.2009. u 16:20 - pre 174 meseci
Ma daleko od toga.

Mozda je razlika u tajmingu dolaska presudna.
U De je najveci deo dosao po ugovoru Nemacke sa SFRJ, Turskom, Grckom, Portugalom i mozda jos nekim o angazovanju radnika na obnovi.
Ti ljudi sad vec imaju unuke rodjene u DE, a svaka kasnija generacija je sve vise integrisana.
Ali ni to nije tako pravolinijski proces, pa se sad pojavljuje paradoks da jedan, doduse jako mali, deo muslimana i to mladih koji postaju privrzeniji islamu nego njihovi roditelji. To je reakcija na njihovo neprihvatanje u drustvu koje je izazvano sa obe strane, da se ne lazemo - niti je jedan dobar deo Nemaca odusevljen strancima, niti dobar deo stranaca Nemcima ;)

E sad, ne znam kakva je istorija doseljennih i njihova struktura u CH (to bi bilo zanimljivo znati), ali mislim da su doseljeni kasnije i jos nisu imali vremena domaci na navikavanje na strance, niti stranci na domace. Ako znas nesto o ovome, sibni, voleo bih da uporedim.


Evo jedan dobar pogled -

Citat:
Muslimani u Nemačkoj
Oko 2,5 miliona Muslimana u Nemačkoj potiče iz Turske, 600.000 iz Južne Evrope i po 300.000 Muslimana iz Severne Afrike i sa Bliskog istoka. Skoro svi Muslimani (98 odsto) žive u starim (zapadnim) nemačkim pokrajinama i Berlinu. 75 odsto Muslimana u Nemačkoj su suniti, sedam odsto šiiti, a 13 odsto aleviti. Trećina njih se deklariše kao "vrlo pobožna" a polovina kao "više pobožna nego nepobožna".

Svaka četvrta muslimanska žena prve generacije doseljenika nosi maramu. U drugoj generaciji je samo jedna među šest žena (17 odsto). Čak 10 odsto muslimanskih učenika ne učestvuje na mešovitoj, muško-ženskoj sportskoj nastavi ili školskim eskurzijama.


Ipak više od polovine muslimana jeste član nekog nemačkog udruženja. Najnovija istraživanja pokazuju da mnogi muslimani imaju značajne deficite u obrazovanju. Turci prolaze u školi lošije od muslimana iz drugih zemalja. To pre svega ima veze sa stepenom obrazovanja roditelja, a ne sa religijom.


http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4808306_page_2,00.html

Mislim da je ovo podebljano najvaznije.

Jedan procenat muslimana od starta odvaja svoju decu u odredjenim sferama skolovanja od drugih i to ne moze pozitivno uticati na okolinu. Na to treba dodati zahteve pojedinih roditelja da im se deci obezbedi posebna prostorija za molitvu u skoli.
Stranci generlno su nize obrazovani od domacih, ali to ima pre svega veze sa tim da je vecina koja je sredinom proslog veka dosla bila sama niskokvalifikovana.
Ko god prati statistiku bilo gde u ovoj oblasti zna da njihova deca takodje slabije napreduju na drustvenoj vertikali. Na to treba dodati losije poznavanja jezika, jer deca ne idu u vrtice, a roditelji cepaju samo maternji.
Znas da Nemci filtriraju kroz skolu od pocetka i dele decu po kategorijama. Jednom kad uletis u slabiju kategoriju, tesko izlazis sto otezava dalje skolovanje.
Zene zavrsavaju cesto samo osnovnu - Grundschule.

Spominjao sam vec da Srbi imaju najnizi procenat visokoobrazovanih u DE i najmanje predstavnika u institucijama na svim nivoima. Na zalost, link ka tome nemam, probacu da nadjem.


Mislim da je ono sto muslimane odvaja od ostatka stranaca koji imaju jos gori polozaj od njih ili su losije integrisani - to je njihova estetika. Mozda zvuci naivno, ali kad pogledas sta je to sto najvise cima ljude to je izrazenija pojava muslimana od drugih - dzamije, marame, burke plus nacin zivota koji je ponekad samoizolirajuci.
Na to ljudi najvise reaguju.

 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti14.12.2009. u 16:45 - pre 174 meseci
Citat:
A druga stvar imas li ti dokaz da su muslimani digli u zrak to u londonu ili u madridu. Ili ti je mozda tvoj FOX ilI FBI rekao kao to su mislimani


Znas sta, onako iskreno - ja sam od pocetka sumnjao da su to uradili u stvari navijaci Partizana.

Medjutim, da nema tih kurvi iz FOX, MTV,... FBI, i ostalih institucija jeftine zabave za mase, mozda bi se znalo
pravo stanje stvari.

Citat:
Kao izvjestaj FBI udario avion u pentagon koji je vozio terorista i avion je explodirao i nema ni jednog djelica aviona sve se pretvorilo u prah. Vi Ameri fakat vjerujete da postoji deda mraz? Vidis ti da niste normalni kao individualci...


Kako lazu...

Citat:
Pa i ja se pitam ko je poceo ubijanje to je bitnije a ne ko je poubijao...


E, pa voleo bih da mi ti kao poznavaoc kazes
a) zasto miroljubivi Adil Zulfikarpasic nije prosao na izborima te davne 1991-ve, a prosao je uporni i ratu odani Alija Izetbegovic
b) zasto rahmetli Alija u poslednjem trenutku nije potpisao mirovni dogovor u Lisabonu 1992-ge, a na isti rezultat se izaslo posle rata ?

Sto rekao onaj makedonski pozorisni komad - "da mu jebam majkata ko je prvi poceo".

Citat:
Meni je zao i tih Srba i Muslimana i Hrvata a ko je poceo to sve da pravi... Da nisu Avganistanci mozda...


I ko je nazvao jos davne 1984-te (u sred bratstva i jedinstva) dvoranu za ledene sportove u Sarajevu "ZeTra" (Zelena Transferzala) ?

Ko li je to poceo vec tada ?

Citat:
koliko je zapad poubijao muslimana sirom svijeta a koliko muslimani poubijali ne muslimana... Cifru bejbe cifru... hoces da se vratimo na krscanske ratove jos... to se ne broji to je proslo ono super...


E, sad da malo stanemo.

Ja sam do sada mislio da je i pet vekova maltretiranja Balkana, nebrojena nabijanja na kolac, pravo prve bracne noci, pljacke,
pogromi, janicari.....da je na svo to racunovodstvo prolivene krvi jednog trenutka stavljena tacka.

Prolivena krv nije jeftina stvar, i nemam problem da neko jos uvek ne zeli da predje preko tih stvari.

Ali, ako se proslost na taj nacin jos uvek broji, onda da blago meni lepo nazovemo stvari svojim imenom, i da lepo i
cisto posteno kazemo da rat jos uvek traje, a ne da se igramo zmurke oko demokratije i ugrozenih ljudskih prava.

Onda, nemojmo da kukamo kako nas je neko previse ozbiljno shvatio.

Citat:
Inace Osama Bin Laden je FBI igrac bio da li je jos uvjek to niko ne zna. Inace to je produkt Amerikanaca debelih... zasto to pogledaj i skontaj...


Ja sam odavno stavio prst na celo i sabrao dva i dva. Treba jos njih stotine miliona da uradi isto pa da shvati ko ih huska i u sta.

Citat:
Koliko je sruseno crkvi i djamija i svega daj mi cifru
napises fino
RS toliko
FBIH toliko
Kosovo toliko
jednostavno ko pasulj...


Na onom linku koji sam ti dao, ako krenes malo da cesljas po stranici, naci ces zvanicne brojeve za Kosovo.

Prilozi i ti brojeve koje imas.
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.dclient.hispeed.ch.



+69 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti14.12.2009. u 17:06 - pre 174 meseci
@Isak666

Delimicno si u pravu: kosovski i makedonski muslimani su dosli u CH u vreme i pre ratnih sukoba. Vecina njih jos uvek radije govori srpski jezik nego nemacki, jednostavno nisu imali vremena da se integrisu. A sa druge strane, kao sto Svajcarci tvrde, integracija zavisi od obrazovanja: sto je neko vise obrazovan, brze se uklopi i obrnuto. Ne kazem da je kod nas Srba situacija mnogo bolja, ali je vecina nasih ljudi dosla u CH '80. i '90. godina i imali su malo vise vremena (a da ne govorim o Hrvatima koji su tu od '70.). Medjutim, jos uvek ima dosta onih koji kazu "ma ko im j..e majku svajcarsku, necu iz inata da ucim jezik i da se skolujem..."...
Medjutim, situacija je najgora upravo kod Albanaca. Mislim da oni imaju jos uvek neka shvatanja i poglede na svet koje su drugi narodi imali pocetkom prosloga veka. Cak sam primetio i da ih se Albanci-Katolici rado odricu svojih sunarodnika muslimana. A posto u Svajcarskoj zivi cak oko 200.000 Albanaca-Muslimana, uglavnom veoma neintegrisanih, Svajcarcima nije bilo tesko da izglasaju zabranu minareta. Medjutim, vecinu od tih 200.000 uopste i ne zanimaju dzamije, a kamoli minateri, mnogo im je vaznije kako da nadju nekakav posao i da dovedu jos po nekoga sa Kosova u CH. A ima i dosta onih koji su se "proglasili" za invalide i onih koji to planiraju da "postanu"...
Pravi muslimani su izgleda i ovde jedino Turci (mozda i Kurdi) kao i u Nemackoj.

I jos nesto, ako nekoga zanima: u Svajcarskoj zivi oko 120.000 Srba, tj. pravoslavaca.

[Ovu poruku je menjao igor-ch dana 14.12.2009. u 21:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti14.12.2009. u 18:11 - pre 174 meseci
Citat:
milanche:...onda da blago meni lepo nazovemo stvari svojim imenom, i da lepo i
cisto posteno kazemo da rat jos uvek traje...

Od svega napisanog na ovoj temi, mislim da nema nista sto je blize istini od ovoga.

Imam poznanika sa bliskog istoka, koji je ovdje dosao sa studentskom vizom. Nakon 6 semestara besplatnog skolovanja iz svih onih predmeta koje u zemlji svog porjekla nije bas naucio kako treba (los plan i program sto bi se reklo) i besplatnog studiranja koje mu ova drzava omogucava (kao studentu iz trecih zemalja), on meni ponekad prica o nekom svetom ratu o kome je zapisano u Kuranu, a ciji su se predznaci vec poceli pojavljivati, pa mi je i naveo konkretno neke od tih prednazka (od ukupno 6-7) koji su se konkretno vec obistinili.
Prema njegovim rjecima, to je rat kojim ce muslimani, uz pomoc Alaha naravno, ocistiti zemlju od raznoraznih nevjernika i gresnika, medju kojima vrlo jasno identifikuje i ovu zemlju, koja ga je ugostila i ponudila mu besplatno fakultetsko obrazovanje i sve ono sto ide sa tim nakon uspjesnog zavrsetka istog.
Prema njegovom licnom pricanju meni, on uopste nije bio narocito pobozan u svojoj zemlji, gdje je, kako sam kaze, vjerske rituale sprovodio imitirajuci odrasle i oponasajuci svoju sredinu, bez ikakvog dubljeg smisla.
Nakon sto je dosao u Austriju, on je, kako sam kaze, posjecujuci predavanja u lokalnim vjerskim objektima, "progledao" i otkrio pravi smisao svega toga.
Na moje pitanje "Sta ce biti sa mnom u slucaju tog svetog rata ili sa npr. onima koji su rodjeni u nekom zabacenom plemenu u Amazonu, te nisu mogli iz objektivnih razloga doci u kontakt sa Islamom i prihvatiti tu religiju?", on odgovara da ce Alah oprostiti onima koji nisu imali odakle za njega cuti, a oni koji su culi, a ipak nisu presli u Islam - sami su krivi za svoju sudbinu!?
Covjek je te ideje, kako sam kaze, stekao ovdje u Austriji, a ne u svojoj domovini. Ja stvarno ne znam da li je ovaj primjer neki usamljen slucaj ili neka sira pojava ili bilo sta drugo, tako da se ogradjujem od pokusaja da ovim nesto dokazem ili pokazem niti mi je to cilj, ali je prica svakako zanimljiva, u smislu da u nekim glavama taj vjekovni rat jos uvijek traje.

Sa druge strane, ono sto rade Amerikanci i Britanci i njihove ulizice po bliskom istoku... pa tesko da ima jos iko ko vjeruje da se tu radi o nekom dovodjenju demokratije, prosvjetljivanju i borbi protiv terorizma. Naravno da se pod tim plastom sve to sprovodi, ali tesko je povjerovati da je nekom npr. Amerikancu stalo da u nekoj XY zemlji, koju ne bi nasao na karti ni za 10 dana, vlada demokratija ili sta ti ja znam.

Tako da, rat u nekom obliku (prikrivenom, iskrivljenom, maskiranom...) nazalost izgleda da jos uvijek traje i to sa obe strane, tako da je besmisleno traziti krivca.
 
Odgovor na temu

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.160.17.bitsyu.net.



+3 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti14.12.2009. u 20:13 - pre 174 meseci
Bejah ja u vojsci davnih dana. Kao svaki pravi srba – dvojica vuku, trojica tuku, dok me ne smestise tamo.
Posle prvih nesporazuma sa nadredjenima i malog odmora u izolovanoj prostoriji zatrazim ja pristup biblioteci – eto ja cu da naucim nesto da budem dobar jel’te. Vojna bibilioteka, dohvatim ja vojnu pshihologiju i posla dva dana trazim raport kod kapetana – vidi, da skratimo pricu, ja ovaj ovde, zabodem mu prstom, ajmo pakt, ja se pravim lud a vi mene pustite na miru.
Tako i bi.
Pominjani citat kaze da je glavni posao oficira da drzi onih 10% neposlusnih pod kontrolom.
Ostalih 90% slusaju bez problema.
Kasniji neki exprimenti potvrdise isto – vecina ce bez pogovora da poslusa percipirani autoritet.
Bez obzira koliko komanda bila van pameti. Zar treba nabrajati primere?
I kao sto je mali celavac uspesno govorio – treba nam samo 5% odlucnih i osvojicemo vlast sto se sada slobodno kotrlja ulicama. I osvoji je.

U prevodu, skolovanje u smislu slepe poslusnosti autoritetu sa agresivnom podlogom u jednom momentu i kriticnom masom ne vodi dobrom.
Najstariji metod vlast-e, eto ga i oproban na balkanu.

Hocu da kazem da apsolutne brojke ne znace mnogo i da je stvar mnogo, mnogo krhkija nego sto se cini.

Jer, vecina ce poslusati komandu.

gleb
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Svajcarci glasali da se zabrane minareti

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 102820 | Odgovora: 589 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.