Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svajcarci glasali da se zabrane minareti

elitemadzone.org :: MadZone :: Svajcarci glasali da se zabrane minareti

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 102784 | Odgovora: 589 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AMD guy
Miroslav
.NET developer

AMD guy
Član broj: 128930
Poruke: 1007

Sajt: www.its.edu.rs


+38 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti19.12.2009. u 13:22 - pre 174 meseci

http://i.imgur.com/V3feW.jpg
http://on.wsj.com/H9yjz6 -- India Graduates Millions, but Too Few Are Fit to Hire
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.dclient.hispeed.ch.



+69 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti19.12.2009. u 13:40 - pre 174 meseci
@Isak666

Na srecu, ovde ih nema u nekom vecem broju. Ima samo nesto vise Tamilaca i Afrikanaca, ali njihov broj je zanemarljiv.

Najveci broj stranaca u CH dolazi iz Italije (290'000) , zatim Nemci (214'504), Portugalci (188'527), Srbi + Siptari (186'376), Francuzi (80'884), Turci+Kurdi (72'443) i Spanci (64'846).
Na to treba dodati jos jedno 50'000 Siptara koji je u medjuvremenu dobilo CH Pasos...
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti19.12.2009. u 19:19 - pre 174 meseci
@AMDguy

kako ide recept:
....
step 2: prvo nahuskas budale da izadju javno i jasno kazu sta im je zaista na umu

step 3: pustis malo sa lanca
a) Svajcarsku
b) Nemackog ministra (kojeg 'za kaznu' prebacis na malo nizi polozaj)
c) Lou Dobbs-a
....

(...to be continued...)
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
109.192.97.*



+586 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti19.12.2009. u 19:45 - pre 174 meseci
Kojeg ministra?
 
Odgovor na temu

Angliana
Zrenjanin

Član broj: 239712
Poruke: 3
82.208.225.*



Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti19.12.2009. u 23:26 - pre 174 meseci
sad im je muka od islama...a nas pravoslavce nisu hteli svih ovih 20 god.! njima smo bili najgora nacija na svetu!ocrnjeni i duhovno unakazeni u svim njihovim medijima nepravedno!...a sad jel ne znaju sta ce s njima pa im zabranjuju minarete!??..e ja bih sad pustila iz inata da se minareti podizu u sto vecem broju u svakoj zapadno-evropskoj zemlji!iz principa!....kad su ih sirokim rukama prihvatali i davali im stalne boravisne i radne vize e neka im je sad!!!!!
Foul appearance hide fair reality!
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
109.192.97.*



+586 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti20.12.2009. u 00:27 - pre 174 meseci
Vatikan je to...
 
Odgovor na temu

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.20.11.vie.surfer.at.



+7 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti20.12.2009. u 08:43 - pre 174 meseci
@deepwhite

hehe sto je tebi neko isprao mozak
kuku lele...

i imam tursko ime a nisam turcin STA CES SAD?
 
Odgovor na temu

deepwhite

Član broj: 92996
Poruke: 559
212.200.70.*



+3 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti20.12.2009. u 10:50 - pre 174 meseci
Treba razlikovati coveka od Islama. Kad kazem islam treba saseci u korenu nisam mislio da osmaniu treba obesiti za j...
Popiti pivo za Mujom i Hasom nije isto sto i imati u komsiluku bradate mudzahedine sa zabradjenim zenama koji od Saudijske Arabije dobijaju 100 evra mesecno po rodjenom detetu, ako postuju nalozeno kako treba da se oblace i ponasaju. To su vam takozvani spavaci.
Ja imam takvu situaciju i osecam se vrlo neprijatno. Jos kad zaarlauce hodza sa zvucnika odmah u glavi vidim slike razmenjenih tela srpskih boraca bez unutrasnjih organa. Mozda je to refleks - ne znam.

Sto se Islama tice najveci zamah je dobio 70-tih i 80-tih godina proslog veka, kada je Amerika pomagala islamske zemlje tehnikom i raznim drugim sredstvima u cilju zustavljanja sirenja komunizma. Naravno jedina stvar na ovom svetu gora od Islama je komunizam. Cak i u Islamu postoji mogucnost izbora dok u komunizmu toga nema.

Moramo razdvoji jedinke i nase komsijske zivote od geostrategije. Sve dok pijem pivo sa ljudima s kojima mogu o svemu da pricam a da se ne ustrucavam je ok. Ali u trenutku kad njih dva-tri pocnu da se domundjavaju onda je to nesto drugo. Problem ove price (@Isak666) je sto ne idemo u dzamije da cujemo sta se govori o nevernicima. Tako da vrlo kasno saznamo sta nam se sprema. A ako neko nesto i zna onda se on proziva da je ksenofob ili neki drugi ...ob.

E sad kad je komunizam zaustavljen i Rusija, Srbija i drugi proruski sateliti postali koliko-toliko demokratska drustva, vidi vraze ceo svet ima problem. Oni bi u Rimu i Evropi da grade dzamije. Pa ne da papa. A Ameri zagazili u Afganistanu i pomazu im Rusi. Koja situacija. Pa sto se tuku sa mudzahedinima ako se sa njima moze dogovoriti. Sa Islamom nema dogovora, to moramo shvatiti i pomoci ljudima koji u Islam veruju da progledaju.
Kao u filmu "Dan Nezavisnosti" kada onaj lik pita eliena sta treba da uradimo da bismo postigli mir, ovaj odgovara "Umrite". Slican odgovor bi dobili od islamskih vodja, ali su oni malo mudriji pa nece javno to da kazu.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
109.192.97.*



+586 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti20.12.2009. u 11:35 - pre 174 meseci
Citat:
Deepwhite:
ja sam u zivotu video i previse muslimana i ziveo s njima dobar deo svog zivota i ovo govorim iz svog iskustva. tvoje ponasanje je dokaz koliko napadate sve sto nije muslimansko i koliko iskrivljujete istinu, jer vas to uce u medresama od malih nogu. ko kaze drugacije laze.


Citat:
Deepwhite:
Popiti pivo za Mujom i Hasom nije isto sto i imati u komsiluku bradate mudzahedine sa zabradjenim zenama koji od Saudijske Arabije dobijaju 100 evra mesecno po rodjenom detetu, ako postuju nalozeno kako treba da se oblace i ponasaju.


Sam sebi si odgovorio.
Samo sam reagovao da ako vec zelis da ciljas na nekog ko agresivno izivljava svoje versko opredeljenje, onda to uradi precizno. Iz tvog prvog posta se nije videlo da mislis na bradate mudzahedine, nego na generalno sve muslimane, pa sam zato napisao da to nije bas tako jednostavno.

Inace, ti ekstremni likovi su totalna manjina bilo gde u EU i nema logike jednaciti sve muslimane u EU sa njima.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti20.12.2009. u 15:00 - pre 174 meseci
Citat:
deepwhite
Ja imam takvu situaciju i osecam se vrlo neprijatno. Jos kad zaarlauce hodza sa zvucnika odmah u glavi vidim slike razmenjenih tela srpskih boraca bez unutrasnjih organa. Mozda je to refleks - ne znam.


Tja... to tebe cini potpuno pristrasnim. Ocigledno da vuces neke traume/reflekse, i time ne mozes nikako imati neki nepristrasan sud. Neko drugi, mozda ima slike "razmenjenih tela muslimanskih boraca ...." i sl... to jednostavno ne moze da se koristi za ozbiljnu argumentaciju.

Ista stvar sa hriscanstvom / budizmom (da, i budisti negde kolju - Sri Lanka, verovali ili ne) itd...

Ja sam 100%-tni ateista, apsolutno ne verujem u koncept svemoguceg boga i smatram da su sve religije cist b-shit za zamajavanje mase. MEDJUTIM jako se protivim ideji da su "religije" (dakle, i Islam) krive za ratove i sl.

To je totalno netacno - NISU religije krive za ratove/terorizam, one samo mogu biti izgovor. U nedostatku religije, covek zeljan rata ce naci neki drugi izgovor. Toksicna kombinacija je NEZNANJE, ZATUCANOST i SIROMASTVO + neki "intoksikujuci" agent, koji moze biti Islam ali i bilo sta drugo, moze biti i Hriscanstvo, Komunizam, ili neki drugi tzv. "uzviseni cilj". ....

Tako i ova prica sa Islamom - ti na koje vi mislite su najsiromasniji i najzatucaniji delovi drustva; da nisu Islamisti, oni bi bili isto to, samo sa drugom pricom. Kako ima i te kako puno savrseno integrisanog, radnog i obrazovanog islamskog stanovnistva - ocigledno da nije Islam to sto je "root cause" vec upravo ono sto sam naveo gore (zatucanost, neznanje i siromastvo).

Jedino resenje protiv toga je edukacija i podizanje nivoa kvaliteta zivota - jeste tesko, glup i zatucan covek ce se uvek protiviti edukaciji jer je to nesto za njega strano i novo; ali isto to je uspelo i sa hriscanskim zatucanicima koji su zazirali od industrijske revolucije - ista stvar se moze ponoviti i sa tim malim procentom fundamentalisticki nastrojenih bradonja u carsavima - koji su ipak veoma mala manjina.

Deca tih bradonja su vec bar 30% manji zatucanici od njih... njihova deca jos manje. Kada se covek utopi u progresivno drustvo - nema teoretske sanse da neko svoje divljastvo i zatucanost forsira; pre ili kasnije vreme to pregazi. A tome mogu pomoci dobri zakoni i planirana strategija.

Zapravo najpametnija drzavna strategija u ovom konkretnom slucaju je "preotimanje" Islama od ekstremnih Arapa - posto se neki % tih dzamija i sl... finansira od strane nekih ekstremistickih frakcija, lepo ih treba istisnuti iz drustva. Iako smatram da drzava nema sta da trazi sa religijom, u ovom konkretnom slucaju to nije religijsko vec stratesko drzavno pitanje - i trebalo bi odvojiti manji budzet za to, posto je to najlaksi nacin da se taj najsiromasniji sloj drustva izvede na bolji put... Nemacka to vec radi, na primer - tj. postoje budzeti za "pacifisticke dzamije" i to je vrlo efikasna stvar - u tim dzamijama hodza moze stanovnistvo savetovati da decu salju u skole itd...

Takav jedan potez je beskonacno pametniji od svajcarskog idiotizma sa minaretima - samo te stvari treba raditi hladne glave, nikako reakcionisticki, vec strateski... ali opet, za to je valjda potreban i odredjeni nivo emancipacije ostalog stanovnistva.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti20.12.2009. u 17:52 - pre 174 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Jedino resenje protiv toga je edukacija i podizanje nivoa kvaliteta zivota - jeste tesko, glup i zatucan covek ce se uvek protiviti edukaciji jer je to nesto za njega strano i novo; ali isto to je uspelo i sa hriscanskim zatucanicima koji su zazirali od industrijske revolucije - ista stvar se moze ponoviti i sa tim malim procentom fundamentalisticki nastrojenih bradonja u carsavima - koji su ipak veoma mala manjina.


Jedino jos fali recept za sprovodjenje tog procesa. Kako to, citiram - "glupom i zatucanom covjeku" na lijep nacin objasniti da treba da se edukuje, a da ti on ne vrati ciglom u glavu?
Svi mi znamo sta bi bilo najbolje, tj. sta bi bilo kad bi bilo, ali eto mora se raditi sa onim sta jeste.

Citat:
Ivan Dimkovic: Tako i ova prica sa Islamom - ti na koje vi mislite su najsiromasniji i najzatucaniji delovi drustva; da nisu Islamisti, oni bi bili isto to, samo sa drugom pricom. Kako ima i te kako puno savrseno integrisanog, radnog i obrazovanog islamskog stanovnistva - ocigledno da nije Islam to sto je "root cause" vec upravo ono sto sam naveo gore (zatucanost, neznanje i siromastvo


Ovo sad lici na ono pitanje sta je starije - koka ili jaje? Jesu li oni islamisti zato sto su najsiromasniji i najzatucaniji ili su oni najsiromasniji i najzatucaniji zato sto su islamisti, ili pak nesto trece? Otkud to da su bas islamisti najsiromasniji i najzatucaniji?

U citavom svijetu, ne samo danas nego od njegovog postanka, postoji jednoznacna veza izmedju stepena religioznosti nekog drustva i njegovog napretka u ostalim sferama zivota i - kao sto ocekujete - radi se o obrnuto proporcionalnoj zavisnosti.
Polazeci od starih civilizacija, pa sve do danas lako se vidi da slabljenje religije u nekom drustvu dozvoljava razvoj ostalih aspekata (kulture, nauke, umjetnosti, civilizovansti), kao i da jacanje iste vodi mracnim razdobljima, pa cak i propastima civilizacija.
U tom pogledu, nebitno je o kojoj religiji se radi, i hriscanstvo je imalo svojih takvih razdoblja.

Medjutim, ono sto jeste bitno je stepen u kome je religija inkorporirana u drustvo.
Do kraja srednjeg vijeka, zapad i istok su bili otprilike na istom civilizacijskom nivou, cak je istok u nekoj mjeri i prednjacio, ali ne zahvaljujuci tome sto je tamo bio islam, nego sto je na zapadu bio jaci uticaj crkve u drustvu.
Do rapidnog odvajanja je doslo tek kad je zapad rekao crkvi bye-bye i poceo da se rukovodi drugim nacelima, te dopustio nauci, umjetnosti i ostalim stvarima da se nesmetano razvijaju. Istocni svijet nije napravio to odvajanje i zato je sad tamo gdje jeste.
Cak stavise, islamski svijet i dan-danas prica neke bajke o nekadasnjem svijetlom carstvu u kom se zivilo bolje nego u Atlantidi. Mislim, koja to civilizacija zali za vremenom od prije 700 godina!? Jedino ona koja je mogla nazadovati u tom periodu. Ali oni idu korak dalje, pa objasnjavaju taj svijetli period time sto se tad vise zivilo po islamu, a danasnji pad time sto je islam oslabio u narodu (mada je upravo obrnuto, ako je vjerovati starim hronikama - jedan Omar Al Hajam ne bi dugo pozivio u danasnjem islamu)

Religija je dogma. Moze da funkcionise dobro neko vreme oko onog trenutka kad je nastala (jer obicno i nastaje kao izraz nekih sirih drustvenih potreba i izgleda upravo onako kako i treba tada da izgleda), ali ne moze se uspjesno primjenjivati kroz vijekove i milenijume koji prolaze, jer se svijet mijenja, a dogma ostaje ista i ne moze adekvatno da odgovara na novonastale drustvene prilike. Zbog toga svaka religija i ima takav uticaj da nastoji da zadrzi drustvo u onom obliku u kom je bilo u vreme pojave te religije ili neposredno nakon sto je ta religija preuredila drustvo prema svojim potrebama.

Problem sa islamom je taj sto ti ljudi nastoje da prakticiraju srednjovjekovni islam (koji je manje vise isti kao i danasnji) u danasnjoj Evropi. To je naprosto nemoguce, a da se ne dolazi u sukob ili sa Evropom, ili sa islamom ili sa samim sobom. Isto to vazi i za srednjovjekovno hriscanstvo, ali kao sto znamo, osim nekolicine monaha u par zabacenih manastira, nikom drugom, hvala bogu, ne pada na pamet tako nesto.

Na zapadu su religija i njeno tumacenje, sto se tice zakona, svedeni na unutrasnji svijet pojedinca, a islam ima vece pretenzije od toga i insistiranje na postovanju i priznavanju islama nikad se nije svodilo na to, nego podrazumjeva i nesto vise od toga, sa cim Evropa ocigledno nema namjeru da se zamajava.
Kad se evropski muslimani okanu tog viska, vjerujem da nikom nece smetati ni 2 minareta po svakoj ulici.

Po meni, jedina smislena poruka koju Evropa moze uputiti tim ljudima je da na prvom mjestu nisu religijska prava nego obaveza prihvatanje evropskih vrednosti i da religija nije princip koji ce imati uticaja u bilo cemu osim u subjektivnom svijetu pojedinca, jer danasnji zapad nije religijski svijet. Danasnji zapadnjaci se deklarisu kao katolici, protestanti i sl, ali danasnji prosjecan zapadnjak nije ni 5% hriscanin koliko je prosjecni bliskoistocnjak musliman.
U tome je sustinska razlika, a ne u tome o kojoj se religiji radi.

Ako se ta grupa bude tretirala kao "neobrazovana zatucana gomila koja nista ne zna" onda ce se tako i ponasati, i gurace u suprotnom smjeru i dobice se upravo otpor i suprotni rezultati.
A ja vjerujem da niko tu nije ni glup ni zatucan i da su to ljudi kao i svaki drugi i da u najmanju ruku zasluzuju da se prema njima tako i odnosi: reci mu kako stvari stoje pa neka po svojoj pameti i savjesti radi sta misli da treba i snosi posljedice svojih postupaka, kao i svi ostali, a ne da se tretiraju kao zatucana i zavedena djeca ili neuka gomila, koja, zaboga, ne mogu biti kriva za nista, sto je ustvari uvreda za svakog normalnog covjeka.

Taj pristup "oni ne znaju, a mi cemo da ih naucimo, prosvjetlimo, preobratimo, opametimo, promjenimo ...." to jos nisam cuo da je negdje uspjelo.
Ali ono sto uvijek uspijeva je "nisi glup, imas svoju glavu pa sam vidi sta ces i kako ces za svoj racun".
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
..c.cable.static.telemach.net.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti20.12.2009. u 19:09 - pre 174 meseci
Evo par stvari sto je rekao Kemal Ataturk, koji je uspeo da napravi sekularnu drzavu od Turske:
Citat:
"Religion is a matter of conscience. One is always free to act according to the will of one's conscience. We (as a nation) are respectful of religion. It is not our intention to curtail freedom of worship, but rather to ensure that matters of religion and those of the state do not become intertwined."

O Kalifu:
Citat:
He is a weak ruler who needs religion to uphold his government; it is as if he would catch his people in a trap. My people are going to learn the teachings of science.... Let them worship as they will; every man can follow his own conscience, provided it does not interfere with sane reason or bid him act against the liberty of his fellow man.

Citat:
The religion of Islam will be elevated if it will cease to be a political instrument, as had been the case in the past."

Citat:
To the women: Win for us the battle of education and you will do yet more for your country than we have been able to do. It is to you that I appeal.
To the men: If henceforward the women do not share in the social life of the nation, we shall never attain to our full development. We shall remain irremediably backward, incapable of treating on equal terms with the civilizations of the West


Mada evo sad gledam Wikipediju, i neko je vec obrisao ove izjave...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti20.12.2009. u 19:09 - pre 174 meseci
Citat:
Odin D.
Jedino jos fali recept za sprovodjenje tog procesa. Kako to, citiram - "glupom i zatucanom covjeku" na lijep nacin objasniti da treba da se edukuje, a da ti on ne vrati ciglom u glavu?
Svi mi znamo sta bi bilo najbolje, tj. sta bi bilo kad bi bilo, ali eto mora se raditi sa onim sta jeste.


Mislim da sam vec par puta napisao u cemu se ogleda taj proces.

Neke zemlje to ipak rade konstruktivno, pa cak imaju i uspeh i broj ekstremnih muslimana je na granici statisticke greske.

Neke druge to ne umeju ocigledno, i jedino resenje imaju bacanje prasine u oci.

Citat:

Ovo sad lici na ono pitanje sta je starije - koka ili jaje? Jesu li oni islamisti zato sto su najsiromasniji i najzatucaniji ili su oni najsiromasniji i najzatucaniji zato sto su islamisti, ili pak nesto trece? Otkud to da su bas islamisti najsiromasniji i najzatucaniji?


Smesno. TI islamisti sto dodju u Evropu su obicno iz najnizih slojeva drustva, sa najmanjim nivoom obrazovanja i sa jako niskim zivotnim standardom. Sve i da su Dzedaji bili bi isto tako zatucani.

Podjednako zatucani/neobrazovani su i budisti sljakeri iz Sri Lanke, ili neka plemena u Africi koja nisu muslimanska. To nema veze sa nekom pojedinacnom religijom, koliko sa drugim stvarima.

Tacno je da religioznost jeste u korelaciji sa zatucanoscu, ali opet - razmisli, neobrazovani ljudi nemaju nista drugo u sta da "veruju" - treba ih kultivisati i obrazovati, ali to se ne moze raditi na nacin koji Svajcarska pokusava. Taj nacin ne da nece uspeti, nego ce samo svajcarce udariti nazad u lice.

Citat:

Problem sa islamom je taj sto ti ljudi nastoje da prakticiraju srednjovjekovni islam (koji je manje vise isti kao i danasnji) u danasnjoj Evropi. To je naprosto nemoguce, a da se ne dolazi u sukob ili sa Evropom, ili sa islamom ili sa samim sobom. Isto to vazi i za srednjovjekovno hriscanstvo, ali kao sto znamo, osim nekolicine monaha u par zabacenih manastira, nikom drugom, hvala bogu, ne pada na pamet tako nesto.


Zato, vidis, neke zemlje poput Nemacke investiraju u izbacivanje arapske radikalne skole Islama i popularizaciju nekih drugih vrsta dzamija.

Ima li to neke veze sa minaretima? Bojim se da nema.

Citat:

Po meni, jedina smislena poruka koju Evropa moze uputiti tim ljudima je da na prvom mjestu nisu religijska prava nego obaveza prihvatanje evropskih vrednosti i da religija nije princip koji ce imati uticaja u bilo cemu osim u subjektivnom svijetu pojedinca, jer danasnji zapad nije religijski svijet. Danasnji zapadnjaci se deklarisu kao katolici, protestanti i sl, ali danasnji prosjecan zapadnjak nije ni 5% hriscanin koliko je prosjecni bliskoistocnjak musliman.


Bravo - samo sto gasenja prava NIJE ta poruka, vec poruka netolerancije i mrznje. Poruka "smrdite, ne volimo vas i necemo vam dati da gradite svoje bogomolje po propisima".

Tako se to NE RADI.

Postoje druge metode - kontrola imigracije, vece inspekcije obavezne edukacije dece, integracioni programi, sigurne kuce za zene zrtve domaceg nasilja, itd...

Ovo sto rade Svajcarci je jednostavno BULL SH*T - nema drugog izraza.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.20.11.vie.surfer.at.



+7 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti20.12.2009. u 19:10 - pre 174 meseci
Citat:
Odin D 
Taj pristup "oni ne znaju, a mi cemo da ih naucimo, prosvjetlimo, preobratimo, opametimo, promjenimo ...." to jos nisam cuo da je negdje uspjelo.


ovde ne bi se slozio sa tobom:

bas ovo uspijeva:
gledaj yugose iz EU koji dolaze u Srbiju ili BiH znam ih mali milion...
kad su nprj u Austriji ma ne smiju telefon pogledati dok voze, a kamo li da prekorace brzinu a nedaj Boze da sjednu za volan. Jer zna sta ga ceka ako ga uhvati. Cim predje granicu udje u Yugo zemlju,
to se pjano vozi budalese na cestama itd.
Sta mislis da u Austriji da neki kafic odvrne muziku do 3 ujutro a da nema zvucnu izolaciju i da prekoraci broj dozvoljenih decibela.. a kod nas moze dole sve....
Zasto je to tako?

Jel zato sto jak zakon u Austriji pa je "naucimo, prosvjetlimo, preobratimo, opametimo, promjenimo" yugose ili zato sto u Yugi moze sve na divlje?

Tako je isto i sa Islamom kad mu pokazes i kad ga naucis i das mu sansu da nauci nesto hoce...
pogledaj samo Kurde(turci ) u njemackoj kako su se koliko toliko navikli na EU zakon i na EU demokratiju... mozda stari gastarbeiteri nisu niti mogu vise niti ne zele ali sta je sa madima ili 3 4 generacijom koji su zavrsili skole itd...
Sve manje nose marame sve manje ide se u djamiju i sve manje se postuje Boziji zakon, a Bajram postaje kao i Bozic ono kupimo milion poklona i idemo da se nalocemo u neku kafanu...
a na Boga se samo pomisli kad je zagustilo i kad je neko umro,, mozda ako se neko ozeni :) malo vjerski...

Evo sta da u Avganistanu ili u tim nekim zemljama zive katolici budisti ili neko drugi.... sve jedno ako NECES da ucis i ako NEMAS sansu da ucis onda i ne mozes da ucis...




 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti20.12.2009. u 19:55 - pre 174 meseci
Ljudi, ja sam upravo rekao da nema veze koja je religija u pitanju, vec koliki je uticaj religije na ostale aspekte zivota i drustva, pa koja god da je. Procitajte jos jednom moj prethodni post ako vam je to promaklo.
Nije problem muslimana uopsteno islam, nego islam u bliskoistocnom obliku u Evropi ili mijesanje islama u stvari u kojima to nije primjereno u Evropi, u prvom redu u politici, pa i u sve ostalo.

Evidentna je teznja muslimanskog stanovnistva u Evropi da zadrzi (ili uspostavi) upravo taj bliskoistocni oblik islama i to je ono sto je kamen spoticanja - ta teznja i nista drugo.ovde ne bi se slozio sa tobom:

Citat:
osmania: ...Cim predje granicu udje u Yugo zemlju,
to se pjano vozi budalese na cestama itd....

Iz toga se jasno vidi koliko se "integrisao" i prihvatio neke norme kao "normalne". Uprkos svoj edukaciji, izgleda da je jedino sistem drakonskih kazni to sto ga drzi "integrisanog".

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti20.12.2009. u 20:26 - pre 174 meseci
Citat:
Odin D.
Evidentna je teznja muslimanskog stanovnistva u Evropi da zadrzi (ili uspostavi) upravo taj bliskoistocni oblik islama i to je ono sto je kamen spoticanja - ta teznja i nista drugo.ovde ne bi se slozio sa tobom:


Voleo bih da nam navedes cifre sa kojima mozes da potkrepis ovakvu "vrlo hrabru" izjavu.

Izvori?

To mozda moze da vazi za zemlje gde je vecina muslimanske imigracije iz arapskih zemalja i gde je u pitanju prva generacija jako nisko obrazovanog stanovnistva.

Koliko mi je poznato, tako nesto ne moze biti slucaj u Svajcarskoj (svakako nije slucaj u DE/Austriji koje su isto "germanske" zemlje) - tako nesto jedino mozes vidjati po UK i Francuskoj mozda Italiji tj. zemljama koje su imale neke kolonije po Africi/bliskom istoku, mada i tu ti svezi ne spadaju u neku vecinu.

Kako generacije prolaze, takve stvari opadaju eksponencijalnom krivom.

Citat:

zgleda da je jedino sistem drakonskih kazni to sto ga drzi "integrisanog".


Mozda njega, ali njegovu decu - tesko, osim ako nisu bas debili. A tek unuke...

Znas onu izreku "crnju mozes izvuci iz hood-a, ali hood iz crnje - nikako" - medjutim posao integracije je samo delom da integrise tu prvu generaciju, dobar deo posla je fokusiran na to da im deca koja se tu rode postanu deo lokalne kuluture.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti20.12.2009. u 22:39 - pre 174 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
To je totalno netacno - NISU religije krive za ratove/terorizam, one samo mogu biti izgovor. U nedostatku religije, covek zeljan rata ce naci neki drugi izgovor. Toksicna kombinacija je NEZNANJE, ZATUCANOST i SIROMASTVO + neki "intoksikujuci" agent, koji moze biti Islam ali i bilo sta drugo, moze biti i Hriscanstvo, Komunizam, ili neki drugi tzv. "uzviseni cilj". ....


Da svi razmisljaju kao ti, ovo sto kazes bi bilo logicno. Ali, bojim se da nije uvek tako...

Elem, da li su oni likovi koji su organizovali i izveli 11. septembar bili siromasne i zatucane neznalice? Nesto mi se cini da nisu, jer neznalica ne bi umela ni ono da organizuje, ni izvede. Uostalom, poticali su iz boljestojecih delova drustva i bili su vrlo obrazovani, potpuno uklopljeni u zapadno drustvo. Secas se, niko ih nije provaljivao, nikome nisu delovali kao fundamentalisti, njihove zene nisu bile zabradjene... Sta je onde njih onda nateralo da se toliko okrenu veri?

Citat:
Ivan Dimkovic: Podjednako zatucani/neobrazovani su i budisti sljakeri iz Sri Lanke, ili neka plemena u Africi koja nisu muslimanska. To nema veze sa nekom pojedinacnom religijom, koliko sa drugim stvarima.


Tacno! Kod ovih se stvrno moze primeniti tvoja teorija. Ali bojim se da kod muslimana (u nekim slucajevima) postoji suprotan proces.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti20.12.2009. u 23:57 - pre 174 meseci
Citat:
EmilijaV
Elem, da li su oni likovi koji su organizovali i izveli 11. septembar bili siromasne i zatucane neznalice?


Izvrsioci? Zatucani definitivno jesu, cim su prihvatili da se odreknu sopstvenog zivota zarad nekih virtuelnih devica. Cisto sumnjam i da se radi o bogatim ljudima.

Ima tu naravno i obrazovanih ljudi, ali takvih ljudi ima stvarno jako malo (visoko obrazovani, pametni - a verski fanatici); to su iznimci i ti iznimci obicno imaju neke druge probleme. Nekoliko 9/11 terorista jesu bili obrazovani (na zapadu), ali kao sto rekoh... nije bas da mozes takve da nadjes svuda.

Medjutim, ne treba zaboraviti da se ovde u ovom slucaju (9/11) radi o specijalizovanoj teroristickoj grupi (e tu ima bogatih a verovatno i obrazovanih, samo oni ne izvrsavaju samoubistva ;-) - znas kako, nikako ne bih mogao staviti to u isti kos sa celim Islamom.

To bi bilo kao kada bi povezali katolicizam sa IRA-om - IRA je teroristicka organizacija, mozda koriste neke elemente katolicke religije kao argumentaciju, ali da se ne lazemo - terorizam je ono sto je njihova glavna ideologija, bas kao i u slucaju Al Quaeda-e.

--

Opet da se vratimo na problem ekstremnog Islama - poznato je da neke arapske frakcije finansiraju dzamije sa ektremnim hodzama, i gde se vrsi indoktrinacija. Jedno od mogucih resenja je primer koji sam pomenuo iz Nemacke - tim dzamijama se pravi konkurencija pacifistickih, tj. normalnih verzija Islama.

Na kraju krajeva - moguce je takvima vrlo lako zabraniti da grade.

Problem sa ovom odlukom u Svajcarskoj je sto je potpuno besmislena, jer cilja na SVE muslimane tamo, tj. na sve njihove verske objekte. To je preterano, a da ne pricamo o tome da ne radi ama bas nista da se pomogne resavanju ovog problema.

Citat:

Tacno! Kod ovih se stvrno moze primeniti tvoja teorija. Ali bojim se da kod muslimana (u nekim slucajevima) postoji suprotan proces.


Pa postoji - postoji i kod onih ekstremnih hriscana u USA koji se kote sa po 10+ dece, zene sopstvenu maloletnu decu (sto spada u incest i silovanje) i gotovo po pravilu uvek podrzavaju sve ratove koje vodi USA...

Opet, niti su svi hriscani takvi, niti su svi muslimani takvi. Treba razdvojiti te stvari, i prema zatucanima primeniti mere, a ne uskracivati prava svima.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti21.12.2009. u 00:51 - pre 174 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ima tu naravno i obrazovanih ljudi, ali takvih ljudi ima stvarno jako malo (visoko obrazovani, pametni - a verski fanatici); to su iznimci i ti iznimci obicno imaju neke druge probleme. Nekoliko 9/11 terorista jesu bili obrazovani (na zapadu), ali kao sto rekoh... nije bas da mozes takve da nadjes svuda.


Pa to mene i fascinira! Kako moze obrazovan covek da bude verski fanatik? Sta ga na to nagoni?

Oni jesu iznimci, jako ih je malo, ali su zato najopasniji! Jer ne moze ni to svako, a jos neki bi mozda hteli. I kako to da ih najvise ima bas u Islamu? Naravno, ima ih i u drugim religijama (pomenuo si one budale u USA), ali njima jos nije palo na pamet da ruse Pentagon i da postavljaju bombe u metrou.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti21.12.2009. u 00:59 - pre 174 meseci
Pa znas kako, da bi terorizam postojao mora postojati razlog za isti.

IRA --> Severna Irska tj. kontrola iste od strane UK
Tamilski Tigrovi --> Kontrola tamilske teritorije od strane budista (Sinhaleza)
Hamas --> Okupacija palestinske teritorije
Al Quaeda --> Kisobran za razne sukobe zapada i islamskih zemalja
ETA --> Kontrola Spanije nad Baskijom

Da citiram P. Ustinova - "Terorizam je rat siromasnih, a rat je terorizam bogatih"


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Svajcarci glasali da se zabrane minareti

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 102784 | Odgovora: 589 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.