Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svajcarci glasali da se zabrane minareti

elitemadzone.org :: MadZone :: Svajcarci glasali da se zabrane minareti

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 102648 | Odgovora: 589 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti22.12.2009. u 12:20 - pre 174 meseci
Znas kako je rekao Edmund Bruke...All that is necessary for evil to triumph is for good men to do nothing... Tako da samo ti pusti da se oni lepo mnoze, a ti nemoj nista da radis :) Vidis ovde u Bugarskoj je to veliki problem i tek ce biti, prvo vesti na Turskom, pa stampa, pa onda lepo gradnja spomenika palim turskim borcima iz Otomanske imperije, pa profesori u skoli koji govore da je teritorija na kojoj je Bugarska danas ustvari okupirana i da je to Turska teritorija i da deca treba samo da cekaju znak da je oslobode i jos gomila gluposti. Pa onda neko krene da prica o tome kako im se guse prava, pa tu ima lobista po Briselu koji to podrzavaju i tako dalje... Kao sto rekoh na pocetku, dovoljno je da se nista ne radi da bi zlo preovladalo...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
109.192.97.*



+586 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti22.12.2009. u 12:23 - pre 174 meseci
@Dalibor

Pisem o Nemackoj, jer tu zivim i imam pristup tim informacijama.
Informacije iz Nemacke su lako uporedive sa CH, jer -gle cuda- slicne su zemlje, delom i zato sto imaju dobar procenat Nemaca.

Pisao sam i o Svajcarskoj, jer ima puno tekstova na nemackom.


Pisao sam i o problemima sa strancima u Danskoj, mislim, kako su svinjac napravili u delu gde zive i kako je to sredjeno.
Pisao sam i muslimanima u DE koji decu ne salju u skolu, gde zenama ne daju da mrdnu iz kuce niti da rade.
Pisao sam o Arapima koji tuku Nemice jer ne nose burke i koji na sudu izjavljuju da je Nemacka g*vno pod njihovim nogama.

Ali sam i pisao muslimanima koji su u apsolutnoj vecini, a koji uredno rade i placaju porez i velikim delom im puca za bilo sta osim da imaju svoju platu.
Vise manje je takva situacija i u CH.





I to sve nisam radio jer sam za ili protiv muslimana, niti kako si ti me posprdno etiketirao kao liberal.


To sam radio jer zelim da iznesem kako je realno stanje i zato sto znam da ti likovi koji jasu na talasu neprijateljstva prema muslimanima ce sutra zajasiti taj talas sa Srbima ili Rusima ili nekim trecim.

Kako sad isti ti jasu Rumune i Bugare - nazivajuci ih smecem koje samo zna da prosi po ulicama - tako ce biti i kad Srbi pocnu malu vise da se krecu po DE.


I nemam nameru da sutra-prekosutra nekom kretenu objasnjavam da nisam isti kao i tip koji je zapalio americku ambasadu, ubio svedsku ministarku, opljackao banku u Danskoj, baca smece kroz prozor.


Niti da to moram da radim za svoje dete jer ne nosi nemacko prezime.


 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti22.12.2009. u 12:23 - pre 174 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Vidi, DaliborP - svako ovde navodi primere iz okruzenja u kome zivi; Milanche prica o nekim honour ubijanjima u njegovom komsiluku - pa tako i ja pricam o stanju u mom komsiluku.

Dobro, jasno mi je to, ali ne moze potpuno da se marginalizuje ocigledan problem koji se mozda malo stisao, ali je i dalje prisutan i to u EU.

Setimo se kako je Spanija izasla iz rata i sa koliko zrtava u onom nesrecnom vozu. Setimo se i bombi u Londonu. To nije bas kebab i pekara i gradjevina. Pogledaj koliko je grupa uhapseno u UK, koliko je napada planirano. Pogledaj ko je izvodio napade u Madridu, svi su bili iz potpuno razlicitih zemalja, pa su opet imali istu ideju u glavi.

Jeli to islamski terorizam? Jeste. Hoce li ga zabrana minareta spreciti? Nece, ali neka su ih zabranili. Meni ne smeta.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti22.12.2009. u 12:41 - pre 174 meseci
Tvoja poslednja recenica upravo pokazuje apsolutni nedostatak logike i zdravog razuma.

I sam si svestan da ta glupa akcija nece nista uraditi, ali NEKA* - lepo se osecas.

Problem sa tim je sto inacenje (a to je ono sto ti radis) uopste ne moze da pomogne resavanju problema. Mislim, lepo je to sto se ti lepo osecas, ali taj potez pravi jos samo jedno njesra koje ce, kao i svako drugo njesra, imati nepredvidjene konsekvence.

Lepo si pomenuo Spance - glupa odluka Spanske Vlade (koja btw nije uopste imala uporiste u volji glasackog tela) da se podvuku u analni otvor Bushu i njegovoj ratno-huskackoj masineriji i ucestvuju u apsolutno nelegalnom napadu na Irak je imala nezeljenu konsekvencu: poginuce gomile ljudi u teroristickim napadima. Zbog toga je ta vlada momentalno pala posle pateticnog pokusaja svaljivanja krivice na ETA-u. Kao sto vidis, svaka stvar ima nezeljene konsekvence. Bas svaka.

* Klasicni srpski inat

Citat:
Slobodan Miskovic
Znas kako je rekao Edmund Bruke...All that is necessary for evil to triumph is for good men to do nothing... Tako da samo ti pusti da se oni lepo mnoze, a ti nemoj nista da radis :)


Tebi je fakat da muslimani imaju decu ZLA stvar? Sorry, to je bolesno. Nemam sta drugo da kazem.

Dobro je da NEKO ima decu u Nemackoj, posto ce krah penzionog i socijalnog sistema boleti mnogo vise nego paranoja od virtuelnog nemackog kalifata zbog 2.5% muslimanskog stanovnistva.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti22.12.2009. u 12:52 - pre 174 meseci
Citat:
Tebi je fakat da muslimani imaju decu ZLA stvar? Sorry, to je bolesno. Nemam sta drugo da kazem.


Ja to nisam rekao, zasto mi ubacujes nesto sto nije istina da je moj stav?

Samo kazem da je to sto se desava pocetak necega sto sa sobom MOZE da donese ZLO.

Nisu svi ljudi i kulture iste i samim tim muslimani imaju neke svoje nacine zivota i obicaje koji se NECE promeniti, mozda ce se prikriti i sabiti ali se nece promeniti i bice pitanje vremena samo izbijanje na povrsinu svega toga.


Treba da procitas jednu lepu knjigu, zove se Islamista.

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Islamist

Kad je procitas bice ti jasnije neke stvari...

I da, nije bitno ako su 80% od muslimana normalni ljudi ako nekolicina njih napravi sranje u ime islama i muslimana a to se onda ne moze nikada popraviti 100%.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti22.12.2009. u 13:00 - pre 174 meseci
Citat:

Samo kazem da je to sto se desava pocetak necega sto sa sobom MOZE da donese ZLO.


Dakle, ti ipak posredno povezujes imanje dece od strane ekonomskih migranata muslimana sa "donosenjem ZLA"

Ej... ZLA!

Bez daljeg komentara. Zamisli da to neko kaze za tebe i tvoju decu jbt?

Citat:
I da, nije bitno ako su 80% od muslimana normalni ljudi ako nekolicina njih napravi sranje u ime islama i muslimana a to se onda ne moze nikada popraviti 100%.


Pa? Neko ce napraviti neko njesra i u ime neceg drugog - uvek imas debile i manijake, ni jedna zemlja nema deficit ubica, pedofila, ludaka, nasilnika, potencijalnih terorista koji samo traze "razlog" - oni su talog drustva...

Kakve to veze ima sa onom ogromnom vecinom koji JESU normalni i koji BLAGE VEZE nemaju sa tim? Zasto bi njih kaznjavao? Zasto bi uopste njih uzimali u bilo kakvu raspravu? Sta su ti oni skrivili u zivotu?

Citat:

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Islamist

Kad je procitas bice ti jasnije neke stvari...


Da, hocu - Turcina od koga kupujem kebap cu odmah gledati drugim ocima, kao potencijalnog "20% teroristu" - ako ne njega, onda njegovu decu.

Sa druge strane, znam da ce zabrana gradnje minareta resiti problem sa onih <1% ludaka. Kako se niko nije setio toga ranije.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
109.192.97.*



+586 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti22.12.2009. u 13:06 - pre 174 meseci
Citat:
Dobro je da NEKO ima decu u Nemackoj, posto ce krah penzionog i socijalnog sistema boleti mnogo vise nego paranoja od virtuelnog nemackog kalifata zbog 2.5% muslimanskog stanovnistva.


To je sustina svega, to Svabe odavno znaju i sve rade ne bi li dobili i jare i pare - uvezli radnu snagu i sto bolje ih uklopili.
I to im vise manje ide, ali to je posao tokom kojeg se hoda po jajima i bilo kakav potez koji odvraca muslimansko stanovnistvo od saradnje je poguban pre svega za DE.
Skontace to i Svajcarci brzo - da ne mogu dobiti radnu snagu koja samo cuti i ne vidi se, samo dolazi da radi i nestaje, nego da ima potrebe na koje nije navikla.


Naravno da se limiti koje su tekovina tok drustva moraju postovati, ali sorry - minareti se ne uklapaju u te limite.



Btw Milanche je trazio link kojim se muslimani odricu Velikog Satane Osame i terorizma

http://www.al-ibaanah.info/themen/manhadsch/terrorismus.html


Citat:
Schaych 'Abdulaziz bin 'Abdillah bin Baaz, möge Allah sich seiner erbarmen, sagt:

„Ohne Zweifel wird ein solcher Anschlag nur von jemandem verübt, der nicht an Allah und den letzten Tag glaubt. Du findest niemanden, der richtig an Allah und den letzten Tag glaubt, der so eine verbrecherische. Dreckige Tat verübt. Einen solchen Anschlag und ähnliches, verüben nur dreckige Seelen, die voll sind von Hass, Eifersucht, Übel, Unheil und dem Nichtglauben an Allah und seinen Gesandten.“

Schaych 'Abdulaziz bin 'Abdillah bin Baaz, bog se smilovao na njega (ili tako nesto):

"Bez sumnje, takav napad je uradio neko ko ne veruje u Alaha i poslednji dan. Neces naci nikog, ko veruje u Alaha i poslednji dan, da je takav prestupnik. Prljavo delo je pocinio. Takav napad pocinili su samo prljavi umovi puni mrznje, zavisti, zla i ne veruju u Alaha i njegovog poslanika."


Nikad se nisam interesovao za ovu temu, ali realnost nije crno-bela i da ta prica oko Al Kaide posebno smrdi.
Evo ti linkovi na engleskom koji se isto bave tom temom


islamagainstextremism.com

salaf.com

salafipublications.com

troid.org

bakkah.net

alifta.com

fatwaislam.com

al-athariyyah.com

sunnahpublishing.net

therighteouspath.com

salafitalk.net

albani.co.uk

binbaz.co.uk

binuthaymin.co.uk

fawzan.co.uk

rabee.co.uk

muqbil.co.uk

ubayd.co.uk

salafiduroos.net

thenoblequran.com

sahihalbukhari.com

sahihmuslim.com

islaam.ca
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti22.12.2009. u 13:45 - pre 174 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Tvoja poslednja recenica upravo pokazuje apsolutni nedostatak logike i zdravog razuma.

I sam si svestan da ta glupa akcija nece nista uraditi, ali NEKA* - lepo se osecas.

Problem sa tim je sto inacenje (a to je ono sto ti radis) uopste ne moze da pomogne resavanju problema. Mislim, lepo je to sto se ti lepo osecas, ali taj potez pravi jos samo jedno njesra koje ce, kao i svako drugo njesra, imati nepredvidjene konsekvence.

Shvati kako hoces, ali meni ta prica ne smeta, a verujem da su moje reakcije na to sve prilicno iste tvojima - obojica nista necemo poduzeti na tom pitanju, makar se ja inatio a ti ne odobravao.

Na drugu stranu, Svajcarska ima svoju zemlju koju samo prilicno uspesno uredjuje za razliku od ostalih vec stotine godine bez rata i problema. Cisto sumnjam da ce nesto da se srusi vlada ili dogode neke nepredvidjene konsekvence, u krajnju ruku mogu odluku ponovo izglasati suprotno, nista dramaticno.

Ja ne verujem da ce bilo sta drasticno da se promeni, niti planiram da se bunim zabrani minareta iz svega gore navedenog.
Citat:

Lepo si pomenuo Spance - glupa odluka Spanske Vlade (koja btw nije uopste imala uporiste u volji glasackog tela) da se podvuku u analni otvor Bushu i njegovoj ratno-huskackoj masineriji i ucestvuju u apsolutno nelegalnom napadu na Irak je imala nezeljenu konsekvencu: poginuce gomile ljudi u teroristickim napadima. Zbog toga je ta vlada momentalno pala posle pateticnog pokusaja svaljivanja krivice na ETA-u. Kao sto vidis, svaka stvar ima nezeljene konsekvence. Bas svaka.

Cekaj, nisu Spanci krivi za poginuce gomile ljudi - krivi su teroristi, oni su postavili bombe i u Madridu i u Londonu, i upravo oni su pobili te silne nevine ljude. A radi se da budemo potpuno iskreno o islamskim teroristima, nabacanim sa svih strana sveta.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti22.12.2009. u 13:56 - pre 174 meseci
Citat:
Dakle, ti ipak posredno povezujes imanje dece od strane ekonomskih migranata muslimana sa "donosenjem ZLA"

Ej... ZLA!

Bez daljeg komentara. Zamisli da to neko kaze za tebe i tvoju decu jbt?


Pa ako imas 10-oro dece a primas socijalu usput i ucis decu da je zemlja u kojoj zive okupatorska i losa onda je to zlo, zar ne?

To je misljenje formirano na osnovu vidjenih stvari iz prakse.

Dakle da li ti mislis da je zlo da neki ekonomski migrant ima 10-oro dece koje uci da je zemlja u kojoj zive okupatorska i losa, da je treba osloboditi ponovo i da se treba ubaciti na socijalu kako bi je iznutra jos vise unistavali?

E sad verovatno pitas kakve to veze ima sa muslimanima, pa ima jer je njihov nacin zivota takav, prirodni prirastaj je kod muslimanskih zajednica mnogo veci od drugih i to je neko obelezje koje je de facto svojstveno njima. Ok, ima normalnih muslimana, koji postuju svoju veru i veru drugih ljudi ali su oni u manjini ili su u grupi ljudi koji nista ne bi ucinilo da spreci nesto lose.

Inace, sve ovo sada meni uopste ne smeta, kao ni tebi ali zato sam i napomenuo da je MOGUCE da to bude ZLO u buducnosti ako se radikalizuje i naglo ubrza.
 
Odgovor na temu

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.20.11.vie.surfer.at.



+7 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti22.12.2009. u 14:10 - pre 174 meseci
milanche
ne znam pitam se u kakvim se ti krugovima kreces u Americi? skim se druzis i sta gledas na TV pa mozes takve stavove da iznosis o necemu sto nema veze sa vezom... Jel toliki uticaj TV CNN ili FOX ili cega vec... Jel toliko uticaja americki brain washing ima? Ili ako ides u crkvu sta ti tamo govore?

Ovim te pozivam da dodjes u Austriju kod mene imas smestaj hranu pice sve da budes od 5 do 10 dana koliko zelis jer mislim da je to dovoljno vremena da ti pokazem kakvi su ovde muslimani. Da te otvedem na kebab ilii da ti pokazem da pokrivene zene na cesti neces ni primjetiti. Da muslimani ne bacaju bombe po Becu, odves cu te u djamiju ako hoces da vidis sta hodja govori. (prije ulaska u djamiju moras oprati ruke lice noge i obrisati glavu da budes cist). Da ti pokazem koliko su ovde ljudi skladni normalni harmonizirani, koliko se postuju izemedjuse svako sa svakim...
Odvescu te u tursku pekaru gdje SRBI i ostali yugosi kupuju Yugo hljeb, onaj nas domaci kupovni bjeli... cak u jednoj turkoj pekari je srbin pekar... sta cemo sad! Srbin u turskoj pekari... mozda ga muce tamo. da ti pokazem da nema exploziva u ruksaku kako se to FBI docarava i da ovde nema bradonja...

Da ti ipak malo prosirimo vidike, jer dosta si u krivu... posaljem te malo u berlin da vidis kako je to lijep grad, kulture ima vise i zamenitosti nego citava amerika...
a o Becu da ti i ne pricam. Inace bio ti je glavni grad Austro ugarske cak i Srbije :) Inace u Becu i Berlinu ne treba ti Auto, imamo pjesacke zone a ne ko u Amrici da ides u halu moras da palis auto...
toliko milanche od mene jer ne znam sta da ti ponudim vise... I jos garantujem ti zivotom svojim da ces u Amriku da se vratis sretan, zdrav i ziv. Niko te nece poprijeko pogledati...

A za igora ch: Turci, ovi oni 500 godina!!! ccc cuda nevidjenog 500 godina se mucilo i sad vjerovatno hranis djecu sa tim kako su turci mucili srbe i kako treba da se islam mrzi a to i za ostale neko je spomenuo da su muslimanska djeca zla... mislim cime se vi hranite kojom vi logikom idete... ste vi svjesni koliko ne znate o sebi o okolini pa ne znate nista o svojoj vjeri a kamo li tudjoj...

Nego jel neko od vas mrzi njemce sto su imali logor u Zemun i sto su ubijali po Srbiji i na balkanu koga su stigli? Moj deda je bio u tom logoru i kad su taj logor bombardovali uspio je izvuci zivu glavu brat mu je poginuo itd... inace pjeske je dosao iz zemuna u Travnik (srednja bosna). I sad zbog toga sto su njemci bili nacisti i njihova djeca su. E pa nisu Igore ch, samo da ti bude jasno... a i sam vidis da nisu...

A IGOR-Ch sta bi bilo u svici kad bi arapi muslimani naftashi povukli bogastvo koje drze u svici? sta bi bilo onda bil onda mrzio muslimane? naravno da bi jer ne bi bilo cinca vise ? drzava ne bi ti mogla placati arbeitlos geld, pa bi i tebe koji nisi svicarac izbacila iz svice ako vec nisi uzeo svicarsko drzavljanstvo. Ali iz postova vidim da si veliki Srbin pa ne vjerujem da si se srbstva odrekao... a mozda i jesi za kesh?

Nego da li ima neka teroristicka MUSLIMANSKA oragnizacija u Srbiji?

A IVAN DIMKOVIC svaka cast na svim postovima, jer tako nekoga demokratski nastrojenog nisam vidio, takodje vrijedi i za ISAK666 respekt i ostale koji postuju i cijene tudje a ne samo svoje...

citiram: CIJENI SVOJE POSTUJ TUDJE (ne znam ko je rekao)
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti22.12.2009. u 14:25 - pre 174 meseci
Citat:
osmania: Nego da li ima neka teroristicka MUSLIMANSKA oragnizacija u Srbiji?

Pa ne znam kako se vode one pohapsene vehabije u Sandzaku, valjda pod islamskom teroristickom organizacijom, mada iskreno slabo znam o njima.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
109.192.97.*



+586 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti22.12.2009. u 14:32 - pre 174 meseci
Citat:
DaliborP: Pa ne znam kako se vode one pohapsene vehabije u Sandzaku, valjda pod islamskom teroristickom organizacijom, mada iskreno slabo znam o njima.


Osudjene za terorizam, jos kako.
Planirali napad na dzamiju u NP, mislim.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti22.12.2009. u 14:33 - pre 174 meseci
Za sve one koji imaju predrasude o islamu i muslimanskom svetu neka pogledaju sledeci dokumentarac :

http://www.imdb.com/title/tt0963208/



Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti22.12.2009. u 14:35 - pre 174 meseci
Ja sa druge strane imam da preporucim knjigu koji sam i Ivanu preporucio, znaci iz prve ruke prica.

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Islamist
 
Odgovor na temu

srdjee

srdjee
Član broj: 5097
Poruke: 673
*.ptt.rs.



+25 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti22.12.2009. u 14:39 - pre 174 meseci
Probajte da ozenite turkinju il ne daj boze poljubite pre braka, pa da vidite koliko su joj babo i braca integrisani posle 30 godina u EU.



Low Rate of German-Turkish Marriages Impedes Integration:
http://www.dw-world.de/dw/article/0,2144,3134365,00.html
nije GOTOVO
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti22.12.2009. u 14:43 - pre 174 meseci
Citat:

E sad verovatno pitas kakve to veze ima sa muslimanima, pa ima jer je njihov nacin zivota takav, prirodni prirastaj je kod muslimanskih zajednica mnogo veci od drugih i to je neko obelezje koje je de facto svojstveno njima. Ok, ima normalnih muslimana, koji postuju svoju veru i veru drugih ljudi ali su oni u manjini ili su u grupi ljudi koji nista ne bi ucinilo da spreci nesto lose.


Pazi Stella,

To sve zavisi od nivoa pismenosti (ponajvise zenske pismenosti) - druga, treca generacija ljudi u zapadnom drustvu su u ogromnoj vecini bez puno veze sa tim pricama.

Sve abrahamske religije (Hriscanstvo / Islam / Judaizam) su jedna te ista stvar - i svi su oni hiper-produkovali decu dok se nisu opismenili.

Fora je sto je talas migracije u poslednjih par decenija na zapadu, bar sto se tice muslimanskih zemalja, bio takav da je dolazila mahom radna snaga iz najnizih slojeva drustva - pa je jasno da je potrebno neko vreme, pricamo o par generacija, da se te stvari regulisu.

A te stvari se i te kako regulisu - kao sto rekoh, imas koliko hoces primera ljudi koji zive svoj zivot na zapadu, i ne kote se ko neke zivotinje - jerbo za par generacija dolazi do drasticnog skoka u pismenosti/obrazovanju zena, kao i mnogim drugim mogucnostima za njih osim bivanja masine za radjanje dece.

Naravno, tu se treba boriti protiv nasilnog sprecavanja obrazovanja tih zena - naravno da toga ima, u maloj kolicini, i da sve snage treba uperiti u to - bas u to.

A sa time ova akcija sa minaretima bas i nema veze, priznaces.

Drugo, ne mozes ti tim ljudima zabraniti Islam - bas kao sto ne mozes zabraniti ni Hriscanstvo. Ono sto mozes uraditi je da sprovodis zakone koji obavezuju ljude da salju decu u skole itd... i time mnogo vise postizes nego svo nasilje ovog sveta.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti22.12.2009. u 14:51 - pre 174 meseci
Sve to stoji ali nasilje uvek pobedi pred "demokratijom" jer ima ljudi koji ne zale svoj zivot za tu stvar a za demokratiju niko nece dati zivot kao sto ce se neko razneti u busu punom ljudi. ;)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti22.12.2009. u 15:11 - pre 174 meseci
A ko ti kaze da prema teroristima/zatucanima/... treba primenjivati demokratiju?

Nema neke preterane "demokratije" za prekrsioce zakona - ako pricamo o roditeljima koji zensku decu ne salju u skolu, zna se sta treba da se radi sa tim, decu u prihvatiliste a roditelje opaliti po dzepu. Sto se terorista tice, o cemu uopste pricamo - za njih je robija / proterivanje iz zemlje ili ako su vec krenuli u akciju metak u glavu.

Metak u glavu, i nista drugo. A za nasilje postoji zatvor, pancir i pendrek.

A tu su i specijalne policijske sluzbe, prisluskivanja, pracenje potencijalnih ekstremista.. mislim, nije bas da su u "demokratskim zemljama" hipi komune koje bacaju cvece i pevaju, uz gitare, Marlijeve pesme.

Samo, to sa ovom pricom o minaretima nema bas puno veze.. ako je to neki odgovor na terorizam, reklo bi se da nije bas najpametniji :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti22.12.2009. u 15:21 - pre 174 meseci
Lepo kazem procitaj knjigu. Terorista i ekstremista se ne postaje preko noci...

Zna se gde ide jadni, siromasni musliman kad dodje na zapad i kakvi ljudi sede u tim mestima ;) opet kazem, knjiga najbolje opisuje kako jedan inteligentan i dobrocudan covek moze postati terorista i ekstremista.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti22.12.2009. u 15:25 - pre 174 meseci
I za to postoji resenje ili bar put ka resenju - pomenuo sam primer Nemacke koja investira pare da se marginalizuju odredjene arapske dzamije koje propagiraju ekstremni islam. Investiras u pacifikovani islam, i time smanjujes operativne mogucnosti ekstremistima. Ekstremnim hodzama ne dajes vizu (i to se sada radi) i minimalizujes upliv tih budala.

"Winning hearts and minds" ponovicu opet - a to se nece desiti takvim imbecilnim zabranama. Ti ljudi su ekonomski migranti, nece oni odluciti da idu kuci zato sto im je neko zabranio da dizu minarete. Ali mozes biti SASVIM SIGURAN da ce ta zabrana dati retoricko oruzje onima koji bi da propagiraju ekstremizam.

Prema tome, razmisli - sta je bolje.

Muslimani NECE nestati, niko se nece spakovati i otici nazad u srednji vek na bliskom istoku / u Pakistanu itd... Ostaje ti da vidis kako da onaj mali deo ekstrema u tom drustvu marginalizujes i eventualno potpuno eliminises, bez da guras prst u oko onoj ogromnoj vecini postenih radnih ljudi koji ne zive u srednjem veku, ali ipak imaju prava na svoju religiju.

Razmisli. Nije bas da ovakve stvari koje rade Svajcarci imaju puno smisla, bez obzira sto nekim ljudima ovde moze biti drago iz nekih svojih licnih razloga.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Svajcarci glasali da se zabrane minareti

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 102648 | Odgovora: 589 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.