Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svajcarci glasali da se zabrane minareti

elitemadzone.org :: MadZone :: Svajcarci glasali da se zabrane minareti

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 102980 | Odgovora: 589 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 11:22 - pre 175 meseci
@isak666 i ivan dimkovic
O zar mora da se ironija nekako posebno oznaci? A smajlici?

@Java Beograd
Jel, a kad bi crkvi zabranili zvonik, to bi bilo sta?
I ima pravo da se bori protiv tihe okupacije... nek ne izdaju vize. To sto ti zoves tihom okupacijom je normalno demografsko kretanje. To sto nekima ta prirodna pravila ne gode, to je druga prica...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 11:26 - pre 175 meseci
Citat:
Java Beograd
A šta ako doseljenička populacija (doseljenici i deca doseljenika, koji su rođeni u Zapadnoj Evropi) svesno i sa namerom sprovode politiku eksplozivne demografske ekspanzije u cilju "tihe okupacije" teritorije ? Da li je prirodni priraštaj te populacije slučajno tako veliki ? Da li neko ima pravo da se bori protiv okupacije, pa makar ona bila i "tiha" .


Pa ti se onda boris na drugi nacin - demotivises ljude da imaju toliku decu (smanjis socijalne dodatke), zahtevas obaveznu edukaciju inace nema socijalnih dodataka (poznato je da je nivo edukacije u obrnutoj razmeri sa religioznom zatucanoscu), zabranis ulazne vize onima koji odbijaju da se edukuju itd...

A sta Svajcarci cine? Odlucili su da ciljaju SVE muslimane i da ih sve kazne - i teroriste i fundamentaliste i onaj ostali normalni svet.

Koju poruku to moze da ima?

- Teroristi ce ostati teroristi, ovo im je samo jos jedna potvrda da je njihov "dzihad" pravedna stvar
- Fundamentalisti - isto, imaju jos jedan argument protiv "mrskog zapada" - ko kec na deset
- Oni normalni muslimani, normalni clanovi drustva? Sta sa njima?

E oni ce se debelo zapitati sta nije OK - jedan deo njih mozda bas postane drugacije raspolozen prema celoj toj ideji "integracije" - kada im "integratori" pokazuju da nisu puno drugaciji od talibana.

Smesno bre - pa nije minaret (hebeni toranj) instrument zatupljivanja - vec radikalne hodze (kojima, btw, treba zabraniti vize); nista se sa tim pozitivno ne postize - samo se raspiruje netrpeljivost.

Mada, kao sto rekoh - nista me ne cudi kada su Svajcarci u pitanju.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 11:27 - pre 175 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Hajmo jedan Search/Replace:

Cinjenica je da ti novodoseljenici Srbi ne zele nikakvim cinom da se ukljuce u drustvo.

Zvuci ruzno?

Zvuci kao generalizacija?

Kod mene na proslom poslu sedeo u kancelariji covek, musliman - isti kao ti ili ja. Treba neko da mu kaze da je terorista koji nece da se integrise...

Ma isto ja mislim i o novodoseljenim Srbima, znam puno i takvih. Sretnem tako njih par i oni mi lepo pricaju kako zive na socijali 5 godina, rade na crno i kako nista ovde ne valja. Zvuci poznato? Nemam ja predrasude samo prema muslimanima, nego prema neintegrisanim doseljenicima. Kome se ne svidja nek ide kuci.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
89.216.225.*

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 11:28 - pre 175 meseci
Citat:
Promasio si poentu. Ali skroz. Taj neki musliman ne zeli da se druzi sa Holandjanima, da prica sa njima (samo ako mora), zivi u kraju gde nema Holandjana, ako radi onda radi iskljucivo sa svojima, ako salje dete u skolu buni se zasto nema skole samo za njih, i usput zeli da menja zakone te drzave da se prilagodi njemu i njegovim obicajima. I stalno kritikuje to drustvo zbog sloboda na koje on nije navikao. Smetaju mu razgolicene zene, itd. Nema sta, super se integrisu.

Pa ? Šta je tu problem ? Pravo svakog građanina je da se buni i da kritikuje državu (naravno ako je ustavom to dozvoljeno, sloboda govora i te fore), kao i da se zalaže za promenu zakona, da bira sa kime će da se druži, sa kime će da priča, sa kime da radi posao... sve dok poštuje zakon zemlje u kojoj je. Zašto bi integracija morala da podrazumeva da ti neko određuje sa kime ćeš se ti družiti. Svašta.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 11:29 - pre 175 meseci
A cekaj, zasto oni koji su integrisani, placaju porez i zive civilizovano nemaju prava na punu veroispovest - znaci da imaju svoju dzamiju sa minaretom, kada svi oko njih drugi imaju ta prava?

Zasto njima ukidati to pravo?

Sta ce to dobro da ucini osim dalje radikalizacije?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
85.216.57.*



+586 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 11:30 - pre 175 meseci
Citat:
Java Beograd: A šta ako doseljenička populacija (doseljenici i deca doseljenika, koji su rođeni u Zapadnoj Evropi) svesno i sa namerom sprovode politiku eksplozivne demografske ekspanzije u cilju "tihe okupacije" teritorije ? Da li je prirodni priraštaj te populacije slučajno tako veliki ? Da li neko ima pravo da se bori protiv okupacije, pa makar ona bila i "tiha" .

Uzgred, da tema bude preciznija: nisu džamije zabranjene, već minareti na džamijama.


Pa sto se tice Svajcarske i Nemacke, to ne vazi jer su u prvoj ispod 5%, a u DE su oko 15%, mislim i to svi stranci zajedno. Sa tendencijom pada, sto se tice useljenika bar.


Mislim da je veci problem, neukljucivanje odredjenog dela populacije u zivot nepoznavanjem jezika, jer kupuju u svojim prodavnicama, friziraju se kod svojih, decu im cuvaju babe.
Tako da postizu manji uspeh u skoli, samim tim manje su konkurentni na trzistu rada, a to sve znaci trosak za drzavu.

Naravno, domacini ne sire ruke da ih zaposle i podrze, mada i to se menja - druga generacija je vec naucila jezik, a drzava je skontala da je bolje da ulozi lovu u obrazovanje vec postojeceg mesa, nego da prima jos novih.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 11:36 - pre 175 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: A cekaj, zasto oni koji su integrisani, placaju porez i zive civilizovano nemaju prava na punu veroispovest - znaci da imaju svoju dzamiju sa minaretom, kada svi oko njih drugi imaju ta prava?

Zasto njima ukidati to pravo?

Sta ce to dobro da ucini osim dalje radikalizacije?

Pravo i dalje postoji, sigurno imaju gde da se mole.
Minareti su ukidaju od sad, nesto ne verujem da ce da miniraju one postojece. Verujem da ima dovoljno mesta gde mogu da se mole. E sad ako im nedostaje dzamija, pa ebiga i meni dosta toga nedostaje pa nikom nista.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
89.216.225.*

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 11:54 - pre 175 meseci
Pa dobro, i jel neko tebi neko brani da tražiš i dođeš do toga što ti nedostaje (osim naravno ako nije u pitanju nešto ilegalno) ?
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 11:59 - pre 175 meseci
Čekaj polako ... Srpska Pravoslavna Crkva (kao institucija) ima svoj objekat, tj crkvu u Hamburgu. http://www.spc-hamburg.de/galerija.html

Ona nema zvonik. Zašto ? Zato što nije predviđeno urbanističkim planovima. I ? So what ? Nikom ništa.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 12:04 - pre 175 meseci
Citat:
Marko_L: Pa dobro, i jel neko tebi neko brani da tražiš i dođeš do toga što ti nedostaje (osim naravno ako nije u pitanju nešto ilegalno) ?

Nemoj biti bukvalista. Ako zivis u drugoj zemlji pozeljno je znati jezik za pocetak. Pozeljno je ici u skolu. Kako mislis da neko zivotom u getou uspe da napravi neku karijeru ili zivot van tog istog getoa kad odraste? Jednostavno, mnogi ne zele da se integrisu u drustvo. Trazenje prava nema veze sa tim, to je samo kap na prepunoj casi. Zato su im poceli uskracivati ta prava.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 12:05 - pre 175 meseci
Pa jedno su urbanisticki planovi - to nema blage veze sa zabranom minareta i sl...

Ne mozes ni fabriku da gradis u gradu, zbog buke. Ne mozes ni "cardak" isto tako.

Medjutim niko ti nece zabraniti da izgradis zvonik van urbane zone - kupis negde zemlju van urbane zone pa zvoni do mile volje.

A ovde se radi o blanko zabrani na cisto verskoj-osnovi; jedino muslimani nemaju sad pravo tamo da grade svoje tornjeve... sto je glupost kakve nema, i ne cudi sto su Svajcarci jedini sa tako ingenioznom idejom - mada ne bih bio zacudjen da im se Austrijanci pridruze :)

Citat:
DaliborP
E sad ako im nedostaje dzamija, pa ebiga i meni dosta toga nedostaje pa nikom nista.


Jeste, da, samo sto niko nije pravio zakon da se DaliborP-u nesto zabrani.

Sitna razlika... koja se ovde ne primecuje :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 12:10 - pre 175 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: ... i ne cudi sto su Svajcarci jedini sa tako ingenioznom idejom - mada ne bih bio zacudjen da im se Austrijanci pridruze :)

Ma zabole njih za svet. Kuliraju i teraju po svome. Zato i ne participiraju ni u kakvim "evroatlanskim" integracijama.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 12:10 - pre 175 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Jeste, da, samo sto niko nije pravio zakon da se DaliborP-u nesto zabrani.

Sitna razlika... koja se ovde ne primecuje :)

A niti sam ja trazio da mi zena ide kao nindza i da dobijam decji dodatak za svu decu u Avganistanu koja "kao" zive sa mnom. I usput trazio svoj minaret zaleci se kako zene idu polugole po ulici.

Mozda me zato nisu ni primetili? ;-)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 12:25 - pre 175 meseci
Opet,

Hoces da kazes da su svi muslimani takvi?

Ono... nindze, teroristi?

Zamisli da sutra tebi u Irskoj zabrane da vozis, jer su "Srbi moroni vozaci" - sto je generalizacija bas kao i tvoja...

Da je Svajcarska uradila ovo sa pravoslavnom crkvom, ne bi mogli da zivimo od komentara kakvi su zlikovci... a posto, eto, to uradise sa nekim drugim onda je OK.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 12:31 - pre 175 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Opet,

Hoces da kazes da su svi muslimani takvi?

Opet, naravno da cu reci da nisu svi takvi. Ali kad te tvoji sunarodnici stave na los glas, malo izbora imas nego da budes okarakterisan isto tako.

Citat:
Da je Svajcarska uradila ovo sa pravoslavnom crkvom, ne bi mogli da zivimo od komentara kakvi su zlikovci... a posto, eto, to uradise sa nekim drugim onda je OK.

E , iskreno malo preterujes sa tim prozivanjem. Ono kao ocekivao si ovakve komentare, svaka cast, ali ajde priznaj da to nema nikakve veze sa ovim.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 12:46 - pre 175 meseci
Sunarodnici i "los glas"? Za svaki narod ili naciju na planeti moze da se kaze da ima "los glas". Zbog tog "glasa" ne treba ispravnima ukidati prava vec te koji su radili lose stvari privesti pravdi. Zasto ispravne gurati u ruke onih drugih?
Po toj logici "loseg glasa" smo i ti i ja koljaci i ratni zlocinci, jer zaboga miloga, neki su od Srba bas to?! ;) A posto ja znam da to nisam, i sa gnusanjem odbijam da me neko stavlja u isti kos sa takvim Srbima, pretpostavljam da se i u drugim koliktivitetima nalaze ljudi sa slicnim razmisljanjem.
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
194.249.198.*

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 13:41 - pre 175 meseci
Nisu ni svi Muslimani fanatici pa veliki broj njih nece ni osetiti ovu represivnu meru. To je zaboleti uglavnom bas one koji mrze Zapad i njegovo ateisticko drustvo.
 
Odgovor na temu

cozi

Član broj: 6066
Poruke: 221
93.87.211.*



+111 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 13:44 - pre 175 meseci

Citat:
yolja624:
Stepen necega je odredjen konvencijama - ne moze lokalno da se odredi nesto sto je globalno vec odredjeno. A odredjeno je da nema ogranicenja. Ako ste nesto ratifikovali kao konacno, ne moze to da se dopunjuje i mjenja. Tamo gdje je "tacka" tu je kraj.
Prava su jednaka za sve. Clan 15 Ustava Svajcarske garantuje vjerske slobode na osnovu konvencije o ljudskim pravima. ( http://www.admin.ch/ch/e/rs/1/101.en.pdf ) Nikakva ogranicenja nisu navedena, tako da se ovaj referendum moze smatrati i neustavan. Ta "demokratija" dokazuje da je izmedju demokratije i anarhije mali korak.


Pravo i sloboda veroispovesti se odnosi na pravo pojedinca i njegovu slobodu, tj. da nema nikakve posledice zbog toga sto je pripadnik neke verske zajednice ili nije ni jedne. Sloboda veroispovesti nema nikakve veze sa ponasanjem vernika ili cele zajednice u drustvu.
Konvencije su opsti akti, a njihova primena je stvar svakog pojedinacnog drustva, pa tako u Francuskoj ne smes nositi verska obelezja u skolama dok u Srbiji imas veronauku u skolama. Konvencija je dogovor, a taj dogovor se menjao vise puta, raznim izmenama i dopunama.
Naravno da su ogranicenja navedena i da postoje, a to je da ne ugrozavaju druge, a to da li nekoga minareti ugrozavaju ili ne odlucili su gradjani na referendumu, kao sto su odlucili da pravo na veroispovest ne moze biti izgovor za prinosenje ljudskih zrtava bogovima.
Jednostavno nacin izrazavanja i ponasnje vernika ne zavisi od verskih zakona nego od drzavnih, jer bar u Evropi su drzave sekularne.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 14:05 - pre 175 meseci
@gajo
Zapad i ateisticko drustvo??? Mislis - sekularno?
Kad pogledamo malo bolje, EU mozemo da smatramo savezom katolickih i protestantskih zemalja... ;)
Bez obzira sto tvrde da su sekularne, koliko je meni poznato, veoma se osjeca uticaj vjerskih zajednica.

@cozi
Da, konvencije su dogovori koji su multilateralni i ne mogu se jednostrano mjenjati.
Ako hoces nesto da mjenjas, onda moraju svi sjesti za isti sto pa da se dogovore oko promjena.
U tome je poenta takvog dogovora, koji se prihvata u cjelosti ili se ne prihvata nikako.

Code:

Naravno da su ogranicenja navedena i da postoje, a to je da ne ugrozavaju druge, a to da li nekoga
minareti ugrozavaju ili ne odlucili su gradjani na referendumu, kao sto su odlucili da pravo na 
veroispovest ne moze biti izgovor za prinosenje ljudskih zrtava bogovima.
Jednostavno nacin izrazavanja i ponasnje vernika ne zavisi od verskih zakona nego od drzavnih, 
jer bar u Evropi su drzave sekularne.

Pozivas se na demokratsko pravo grupe ljudi na referendum.
To je ok! Ali ni jedno referendumsko pitanje ne moze da mjenja nesto sto se nalazi u Ustavu neke zemlje,
jer je time taj referendum neustavan. Samim tim i rezultati toga su pravno gledajuci nistavni.
Ako se dobro sjecam, na nekom referendumu su Slovenci, Hrvati i Bosnjaci odlucili da se odvoje od SFRj.
Nikako to ne znaci da time nisu ugrozili pravo onih koji su zeljeli da ostanu u SFRJ. Niti da su u pravu sto su tako odlucili.
Zbog takvog referenduma i njegovih posljedica, ispastamo i dan danas.
Lako je raspisati referendum, ali kako ce se izboriti sa posljedicama to cemo jos vidjeti.
BTW, svima je kristalno jasno da praktikovanje religije ne moze da bude u sukobu sa zakonom.
Poredjenje ozbiljne religije sa nekom koja se bavi prinosenjem ljudskih zrtava jednostavno ne stoji.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
85.216.57.*



+586 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 14:19 - pre 175 meseci
Citat:
yolja624
Pozivas se na demokratsko pravo grupe ljudi na referendum.
To je ok! Ali ni jedno referendumsko pitanje ne moze da mjenja nesto sto se nalazi u Ustavu neke zemlje,
jer je time taj referendum neustavan. Samim tim i rezultati toga su pravno gledajuci nistavni.



Bojim se da su Svajcarci dosledniji od nas u svom ludilu

Citat:
Prema zvaničnim rezultatima juče održanog referenduma, 57 odsto Švajcaraca glasalo je za zabranu izgradnje minareta u zemlji. Rezultati referenduma će dovesti do promene člana 72 švajcarskog ustava, koji se odnosi na odnose između države i religije.


http://www.dw-world.de/dw/function/0,,82224_cid_4947070,00.html
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Svajcarci glasali da se zabrane minareti

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 102980 | Odgovora: 589 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.