Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svajcarci glasali da se zabrane minareti

elitemadzone.org :: MadZone :: Svajcarci glasali da se zabrane minareti

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 102957 | Odgovora: 589 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti01.12.2009. u 14:17 - pre 175 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Cudan narod...
To je definitivno.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
193.246.86.*



+69 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti01.12.2009. u 14:54 - pre 175 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: ... A sta je za zabranom rada prodavnica nedeljom? :) Ono mislim kakve su to fore i fazoni da je ustavom zabranjeno da prodavnice rade nedeljom ? :)))


Da bi se tako zastitili radnici, da ne moraju i nedeljom da rade. Ujedno se time smanjuje frekvencija saobracaja, tako svi mogu da se odmore... Ima logike. A ako nekome nesto hitno treba, benzinske pumpe su otvorene nedeljom i tamo moze da se pazari...

Inace, ko radi nedeljom i praznicima, kao i nocu, dobija 100% dodatak...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti01.12.2009. u 15:03 - pre 175 meseci
Njima nije toliko do odmora koliko im je do nedeljnog odlaska u crkvu. Ko radi - ne mo\e u crkvu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti01.12.2009. u 15:04 - pre 175 meseci
Ma ovde se radi o tome sto je zakonom to ZABRANJENO. Ono imam radnju HOCU I ZELIM da radim nedeljom ali drzava me ogranicava...jbt...da nije Nemacka pomislio bih da su se to dosetili neki srbski "politicari" :)
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
85.216.57.*



+586 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti01.12.2009. u 15:40 - pre 175 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Ma ovde se radi o tome sto je zakonom to ZABRANJENO. Ono imam radnju HOCU I ZELIM da radim nedeljom ali drzava me ogranicava...jbt...da nije Nemacka pomislio bih da su se to dosetili neki srbski "politicari" :)


Nista od toga.
Nedeljom se odmara i ako neces :P

Ako si iz Backe, spremis supe, sose i mesa, a posle kolaci.
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
*.telekom.yu.



+181 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti01.12.2009. u 17:31 - pre 175 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic

Digla se buka i kuka i motika kako ce to unakaziti lepi svajcarski jezik (koji je u biti juznjacki dijalekat nemackog), kulturu i kako to ne sme da se dozvoli...

Na to je moj kolega rekao - "Oni vise vremena svog zivota provode u objasnjavanju da nisu Nemci nego u bivanju Svajcarcima"


Haha, to me podseća na još neke narode i narodnosti... čiji se preovlađujući način očuvanja svojeg identiteta zasniva na insistiranju na
različitostima od jednog drugog (više nego)susednog naroda.



ovde se često pominje (i osuđuje) da su pojave represivnog odnosa prema slabijim članovima društva (žene i deca) odlika religije.

ja bih da se složimo oko toga da su nazadni i represivni običaji o kojima pričamo, a odlika su nazadnijeg dela pominjane populacije (ne svih) ,
u stvari običaji tog-i-tog naroda iz tog-i-tog regiona sveta, i da su kojim slučajem potpuno ateisti, možda bi opet u svom društvenom uređenju
koristili represivne metode i dogmatsko razmišljanje.


još jednom bih postavio svoje mišljenje da se u suštini ovog problema ne radi o praktikovanju ličnih i verskih sloboda, već se radi o tome da
starosedeoci osećaju da će ih došljaci brojčano nadvladati, i prevladati. to je čisto fizička opasnost gledano iz perspektive društva, a kad se
neko nađe u problemu fizičkog održanja, tu ostaje malo mesta za bilo šta osim borbe da se pretnja savlada ili da se pobegne.

priča sa ovim glasanjem o zabrani minareta je u svojoj suštini poziv na uzbunu, a rezultat tog glasanja je odgovor da je poruka o uzbuni shvaćena i prihvaćena.

videćemo kako će poslovično organizovane germanske kulture da odgovore na jasne izazove nadmetanja u bebama. ali koliko sam mogao da primetim
(posredno, nisam imao prilike da mnogo putujem) i tamo se dešava nešto slično kao na kosovu, a to je da se starosedeoci iseljavaju iz komšiluka gde
se umnože došljaci, i to ne zbog toga što ih ovi direktno proteruju već zbog potpunog nesaglasja u kulturama svakodnevnog života. (there goes the neighbourhood...)

ne verujem da se taj fizički problem može rešiti motivisanjem starosedeoca na povećanje nataliteta, jer je u osnovi pad nataliteta rezultat prosvećenosti.
a prosvećenost je jedna od suštinskih razlika u odnosu na suprotstavljenu grupu.

ovde se u više poruka pomenulo da je ovo davanje vetra u leđa ekstremistima, ali ja mislim da je ta linija odavno pređena i da nema mnogo svrhe
brinuti o dinamici ekstremizma u toj populaciji jer ona definitivno postoji i radi u velikom kapacitetu.
da li će i kako će protivnik shvatiti onu metaforičku(ali stvarnu) uzbunu više nije važno, jer protivnik je odavno u punom zamahu svojeg delovanja koje je vrlo preteće.
ne u nekom ratnom smislu, već u ovom o kome pričamo, brojčano umnožavanje do mase koja omogućava nametanje pravila.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.201.*



+471 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti01.12.2009. u 17:57 - pre 175 meseci
Kao da čitam stormfront. To je nivo mnogih komentara.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti01.12.2009. u 18:27 - pre 175 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic
Ma ovde se radi o tome sto je zakonom to ZABRANJENO. Ono imam radnju HOCU I ZELIM da radim nedeljom ali drzava me ogranicava...jbt...da nije Nemacka pomislio bih da su se to dosetili neki srbski "politicari" :)


Ako pricas o Nemackoj, od prosle godine je nadleznost za radne dane prebacena sa federalnog nivoa na nivo republika. To je izazvalo gotovo momentalan pocetak rada posle 8 uvece (sto je do tada bilo zabranjeno) u dobrom delu zemlje - vec postoje interesi i da se to skroz liberalizuje.

Nema nista u nemackom ustavu sto sprecava da se radi nedeljom (stavise, nedeljom rade prodavnice po zeleznickim stanicama, aerodromima i sl... rade kafici, restorani, dakle nema nikakvog principijelnog ogranicenja ...) - vec se samo radi o sada lokalnim propisima.

Kao sto rekoh, u pitanju je cist lobi sindikata koji se ostro bore protiv toga, sto je totalni nonsens ali jbg, Nemacka je socijalisticka zemlja pa mora i njima malo da se titra jbg.

No, kako je sad na vlasti CDU (konzervativa) + FDP (liberali) - cini mi se da ce do kraja ovog mandata nedelja biti radni dan za sve hehehehe. FDP rulez ;-)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.221.*



+471 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti01.12.2009. u 18:39 - pre 175 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Čudan narod...


U Evropi raste popularnost ekstremne desnice. Čim je ekonomska kriza, oni jačaju. Tako je bilo čitavo desetleće pred Drugi svetski rat.
Kod Švajcaraca su 10 najprofitabilnijih firmi u biznisu sa satovima ( čak 7 ), i u bankarskoj industriji. Pošto su satovi luksuz, verujem da im je posao strašno opao.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti01.12.2009. u 19:06 - pre 175 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ako pricas o Nemackoj, od prosle godine je nadleznost za radne dane prebacena sa federalnog nivoa na nivo republika. To je izazvalo gotovo momentalan pocetak rada posle 8 uvece (sto je do tada bilo zabranjeno) u dobrom delu zemlje - vec postoje interesi i da se to skroz liberalizuje.

Nema nista u nemackom ustavu sto sprecava da se radi nedeljom (stavise, nedeljom rade prodavnice po zeleznickim stanicama, aerodromima i sl... rade kafici, restorani, dakle nema nikakvog principijelnog ogranicenja ...) - vec se samo radi o sada lokalnim propisima.

Kao sto rekoh, u pitanju je cist lobi sindikata koji se ostro bore protiv toga, sto je totalni nonsens ali jbg, Nemacka je socijalisticka zemlja pa mora i njima malo da se titra jbg.

No, kako je sad na vlasti CDU (konzervativa) + FDP (liberali) - cini mi se da ce do kraja ovog mandata nedelja biti radni dan za sve hehehehe. FDP rulez ;-)


Ma da, evo Rewe je vec mislim poceo da menja radno vreme.


Mada, nije taj limit nesto posebno i samo u DE - mislim da u Londonu je limit do 18h nedeljom, a u Parizu samo male radnje mogu nedeljom raditi ili to mogu samo u gradovima sa vise od milion stanovnika, ne znam tacno.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
93.86.46.*



+132 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti01.12.2009. u 19:18 - pre 175 meseci
Pokazali su da su izrazito netolerantni, sta drugo.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.44.*



+5251 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti01.12.2009. u 19:19 - pre 175 meseci
Ocigledno nam je nepoznat efekat reagovanja suverene demokratije, koja je na delu u Svajcarskoj.

Zato, valjda, tako mahnito trazimo logiku, slicne situacije, ili neku vezu za nekakvu logiku zakljcivanja.

Prosto su rekli TACKA.

Postoje cetiri dzamije, i to je dovoljno, po misljenju gradjana Svajcarske.

I ne zanimaju ih primeri tamo ovamo, "na zapadu" ili "na istoku".


A gradjani srbije...kao mala deca...da vidimo kako to velike cike rade ...pa da kopiramo..ili bar razumemo

Poz
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.dclient.hispeed.ch.



+69 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti01.12.2009. u 19:29 - pre 175 meseci
Citat:
vladd

...Postoje cetiri dzamije, i to je dovoljno, po misljenju gradjana Svajcarske....


Tacnije: 12

http://de.wikipedia.org/wiki/L...oscheen_in_der_Schweiz#Schweiz


Citat:
maliradojca: Pokazali su da su izrazito netolerantni, sta drugo.


A zasto tako mislis?
 
Odgovor na temu

NeZtOc

Član broj: 226379
Poruke: 18
93.86.12.*



+1 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti01.12.2009. u 20:54 - pre 175 meseci
12 dzamija, a koliko mulimana ima u Shvajcarskoj ?

p.s. to sto ih ne vidite, ne znaci da nisu tu i da vas jedan dan isto tako demokratski nece preglasati u referendumu na pitanje¨da li da srusimo crkve koje se ne uklapaju u novi urbanisticki plan?¨
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
85.216.57.*



+586 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti01.12.2009. u 21:04 - pre 175 meseci
Citat:
NeZtOc: 12 dzamija, a koliko mulimana ima u Shvajcarskoj ?

¨


 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
84.52.134.*

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti01.12.2009. u 22:36 - pre 175 meseci
U Svajcarsku su uglavnom dolazili muslimani iz bivse Juge, a u Nemacku Turci. Jedni imaju vise potrebe za molitvom drugi manje...
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti02.12.2009. u 00:25 - pre 175 meseci
Neke komentare kao da pisu pripadnici "Obraz"-a ili slicnih humanitarnih organizacija...

@vladd
Sta da razumijemo? Ili da kopiramo? Da i mi zabranimo nesto takvo - e bas bi daleko stigli
Ja se ne bi igrao sa takvim stvarima na Balkanu.

@gajo2
To je isto ko da si rekao da Rusi imaju vise potrebe za odlaskom u crkvu od Srba. ili da Srbi iz BiH nisu neki vjernici naspram onih iz Sumadije.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.att.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti02.12.2009. u 01:41 - pre 175 meseci
Ne znam kako vi, ali ja sam potpuno ubedjen da ce "promena islama" doci iznutra.

Promene ce doci usled lake dostupnosti informacija kao i slobodnih slika na socijalnim mrezama koje ce pomamiti sve one koje nemaju "kissy face" da isti stave.

Da citiram Edi Murphy "What have you done for me lately?" ce biti vrlo popularna recenica medju zenama :)

Ziveli vi svi meni srecni i zdravi koje god religije, a sve ce doci na svoje mesto nemate sta da brinete.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti02.12.2009. u 05:20 - pre 175 meseci
Citat:
To je isto ko da si rekao da Rusi imaju vise potrebe za odlaskom u crkvu od Srba.


[offtopic]:

To je isto kao da si smelo bubnuo naglas da je 1+1=2.

I Rusi i Grci su za Srbe izmislili pravoslavlje.

Ko je ikada usao u rusku crkvu (bar u dijaspori), i uporedio sa opstom atmosferom i scenama iz bilo
koje srpske crkve, nema nikakve zabune po tom pitanju. Takodje i onaj ko se ikada zadesio u Solunu
u vreme praznika Velike Gospojine.

Putin i Medvedev jos od doba kad su bili minorni lokalni politicari minimum sedam dana svake godine
provode u Valaamskom manastiru. Mislim da je daljnji komentar nepotreban za bilo koga ko zna ista
o pravoslavlju.

[/offtopic]

[Ovu poruku je menjao milanche dana 02.12.2009. u 06:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti02.12.2009. u 05:37 - pre 175 meseci
@Branko Santo:

Citat:
Ne znam kako vi, ali ja sam potpuno ubedjen da ce "promena islama" doci iznutra.

Promene ce doci usled lake dostupnosti informacija kao i slobodnih slika na socijalnim mrezama koje ce pomamiti sve one koje nemaju "kissy face" da isti stave.

Da citiram Edi Murphy "What have you done for me lately?" ce biti vrlo popularna recenica medju zenama :)

Ziveli vi svi meni srecni i zdravi koje god religije, a sve ce doci na svoje mesto nemate sta da brinete.


Ne znam sada ko je tacno to rekao, medjutim izreka glasi nesto ovako:

"Nema sanse da promenis neciji stav ako taj do tog stava nije dosao iz nekog sopstvenog ubedjenja"

Oni koji su svojoj religiji prisli sa ubedjenjem, po pravilu nemaju nikakav problem sa drugim religijama, nego u svom
miru i svojoj tisini tragaju za smislom onoliko koliko mogu da dosegnu. Sto je veca rezolucija kojom svest coveka
posmatra svet oko sebe, sve vise mesta i sve vise razumevanja za razlicitosti, tim pre sto je covek entitet vrlo malog
sampling rate-a u odnosu na okruzenje, koji zivi svoj ciklus na tudjoj stvaralackoj teritoriji.

Cak i mimo puke politicke razdvojenosti religija, postoji zapanjujuci broj slicnih gledista izmedju islama i hriscanstva.
I jedno i drugo ucenje postuju Bogorodicu, a Isusa Hrista i islam priznaje kao proroka. Za razliku od hriscanstva koje
ga smatra sinom Bozijim, islam ga ne samo smatra legitimnim clanom niza proroka najavljenih u Starom Zavetu, nego
i oznacava kao onog 'ko ce na kraju sveta doci da sudi zivima i mrtvima' (sto je identicno hriscanskom gledistu).

Kao problem, dakle, uopste ne vidim nesaglasje izmedju religijskih ucenja.

Kao daleko veci problem vidim to da je ogromna vecina koja ispoveda islam do njega nije dosla svojim ubedjenjem, nego
kao ni u jednoj drugoj religiji u potrazi za receptom koji 'misli umesto tebe' i/ili u potrazi za toplinom masovnog pripadanja,
koje moderna civilizacija surovo uskracuje siromasnima i manje sposobnima.

Tako da ocekujem da je vrlo, vrlo tesko da ce se te razlike resavati mirnom i spontanom evolucijom, bar kad je sadasnji
trenutak islama u pitanju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Svajcarci glasali da se zabrane minareti

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 102957 | Odgovora: 589 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.