Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7656218 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
37.19.108.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.10.2012. u 23:28 - pre 139 meseci
Miško,
cenu sam ti poslao na PP!
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

MiskoNo1
...
Earth, Europe, Serbia

Član broj: 160982
Poruke: 122
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.10.2012. u 23:56 - pre 139 meseci
Bio sam na sajtu i ...taneb - svaka cast!!!
Stvarno gorionik izgleda svetski. Posebno mi se svidelo sto vec u prvoj recenici pise odakle je dosla ideja za tako nesto, a to je ovaj (i mozda jos neki) forum. Sve najbolje i nadam se da ce gorionici dobro izgurati prvu zimu.
Cena je OK, mada... Nadam se da bi neka serijska proizvodnja mogla to da još malo obori.
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
37.19.108.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.10.2012. u 23:59 - pre 139 meseci
[quote]MiskoNo1:

Cena je OK, mada...
Što se tiče cene,ona je i više nego povoljna pošto gorionik nudi kombinacije kao ni jedan od ponuđenih na našem tržištu!
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
37.19.108.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.10.2012. u 00:01 - pre 139 meseci
[quote]MiskoNo1:

Cena je OK, mada...
Što se tiče cene,ona je i više nego povoljna pošto gorionik nudi kombinacije kao ni jedan od ponuđenih na našem tržištu!
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

sale_ch
savic sascha

Član broj: 155785
Poruke: 42
*.optiprint.ch.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.10.2012. u 07:25 - pre 139 meseci
[quote]ZoranObradovic
Citat:
MiskoNo1:

Cena je OK, mada...
Što se tiče cene,ona je i više nego povoljna pošto gorionik nudi kombinacije kao ni jedan od ponuđenih na našem tržištu!




Moze li na privat cena i sta nudi ovaj gorionik specijalno?
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.10.2012. u 07:46 - pre 139 meseci
Dali se ovaj kotao može nazvati ZMAJ ili će biti promašaj? Finiranje i puštanje u rad uskoro sledi pa ću tek onda imati neke parametre koje vam javljam
http://www.forum.hr/showthread.php?t=706295&page=12
 
0

zoranjero
Zoran Jerosimović
Zasavica 1

zoranjero
Član broj: 28844
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.10.2012. u 09:02 - pre 139 meseci
Odlicno prijatelju!
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
77.243.22.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.10.2012. u 10:03 - pre 139 meseci
[quote]sale_ch:
Citat:
ZoranObradovic
Citat:
MiskoNo1:

Cena je OK, mada...
Što se tiče cene,ona je i više nego povoljna pošto gorionik nudi kombinacije kao ni jedan od ponuđenih na našem tržištu!




Moze li na privat cena i sta nudi ovaj gorionik specijalno?

Sale,poslao sam ti poruku na e-mail!
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
77.243.22.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.10.2012. u 10:08 - pre 139 meseci
Citat:
zoranjero:
Odlicno prijatelju!

Poslao sam ti e-mail!
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.10.2012. u 10:37 - pre 139 meseci
Citat:
MiskoNo1: Bio sam na sajtu i ...taneb - svaka cast!!!
Stvarno gorionik izgleda svetski. Posebno mi se svidelo sto vec u prvoj recenici pise odakle je dosla ideja za tako nesto, a to je ovaj (i mozda jos neki) forum. Sve najbolje i nadam se da ce gorionici dobro izgurati prvu zimu.
Cena je OK, mada... Nadam se da bi neka serijska proizvodnja mogla to da još malo obori.

Hvala!
Gorionik ce jos da napreduje, ideja ima samo je potrebno dosta vremena za razvoj i testiranje.

“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

ovojeadresa
Dragan Jovicevic
Pozega

Član broj: 43600
Poruke: 76
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.10.2012. u 12:01 - pre 139 meseci
Citat:
taneb: Hvala!
Gorionik ce jos da napreduje, ideja ima samo je potrebno dosta vremena za razvoj i testiranje.


Svaka čast. Jako interesantno, a meni u komšiluku.
Pitanje za Taneb: na sajtu sam video da je gorionik ugrađen na Viadrus od 50 kW za površinu od 300 m2. Kod mene je isti kotao i dve kuće sa oko 330-340 m2, pa me interesuje može li gorionik od 35 kw (razumeo sam da je te snage) da podmiri sve to?
Može li cena i garancija na PP?

Hvala i pozdrav!
 
0

gortod
preduzetnik
Uzice

Član broj: 302917
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.10.2012. u 13:46 - pre 139 meseci
Nece da otvori pp..
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.10.2012. u 14:22 - pre 139 meseci
Citat:
ovojeadresa: Svaka čast. Jako interesantno, a meni u komšiluku.
Pitanje za Taneb: na sajtu sam video da je gorionik ugrađen na Viadrus od 50 kW za površinu od 300 m2. Kod mene je isti kotao i dve kuće sa oko 330-340 m2, pa me interesuje može li gorionik od 35 kw (razumeo sam da je te snage) da podmiri sve to?
Može li cena i garancija na PP?

Hvala i pozdrav!


Montirao sam jedan gorionik na viadrusa 50kw bas u pozegi, mozes da pogledas i tu a i kod mene u guci sam dva takva kotla montirao.
Inace, i u taj, a i u svaki manji viadrus mora se mora postaviti onaj dopunski set za povecanje efikasnosti. Garancija je 2 godine, a cenu
javljam kad prorade PP.

“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

RAMZAI
Zagreb

Član broj: 301205
Poruke: 62
*.zg3.cable.xnet.hr.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.10.2012. u 19:44 - pre 139 meseci
Citat:
taneb:
Citat:
MiskoNo1: Bio sam na sajtu i ...taneb - svaka cast!!!
Stvarno gorionik izgleda svetski. Posebno mi se svidelo sto vec u prvoj recenici pise odakle je dosla ideja za tako nesto, a to je ovaj (i mozda jos neki) forum. Sve najbolje i nadam se da ce gorionici dobro izgurati prvu zimu.
Cena je OK, mada... Nadam se da bi neka serijska proizvodnja mogla to da još malo obori.

Hvala!
Gorionik ce jos da napreduje, ideja ima samo je potrebno dosta vremena za razvoj i testiranje.


Izgleda da sam prespavao neku lekciju , ha ha , o kojem se gorioniku radi , ne mogu naći ništa .
 
0

PELETIČAR
peletičar
direktor u sopstvenoj firmi
srbija

Član broj: 300979
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.10.2012. u 20:12 - pre 139 meseci
Jel moze neka slika o tom čarobnom gorioniku pa da svi vidimo ili neki link ?
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
37.19.110.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.10.2012. u 22:49 - pre 139 meseci
Slika dovoljno govori!

- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.10.2012. u 23:07 - pre 139 meseci
Citat:
PELETIČAR: Jel moze neka slika o tom čarobnom gorioniku pa da svi vidimo ili neki link ?


Gorionik nije caroban, a link imas na mom profilu.
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

RAMZAI
Zagreb

Član broj: 301205
Poruke: 62
*.zg2.cable.xnet.hr.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.10.2012. u 08:04 - pre 139 meseci
Citat:
zmajdin:
Fakat: taj deo u uputstvu za Laddomat - šta se zbiva kad nestane struje i objašnjenje kako je rešeno bilo (po)malo sumnjivo, ali kad sam ga kupovao (uzgred: da tako šta postoji saznao sam na "drvoseča" forumu), ninašta drugo nisam naišao, pa izbor nije bilo teško napraviti. Srećom, takva situacija mi se nije dogodila - da nestane struje, a da su mi akumulatori "ful-puni". U stvari, meni akumulatori nikada nisu puni-puni. Ipak. probao sam, za svaki slučaj, ali i da zadovoljim znatiželju, da u toku rada isključim pumpu, koliko da vidim šta bi bilo kad bi bilo. Ništa dramatično se nije dogodilo: cirkulacija se nastavila, što se videlo po tome što je temperaturauilazne cevi u kotao opala, a u izlaznoj porasla. Pustio sam tako neko vreme, pa pumpu uključio. Dakle, radilo je, mada ne mogu pouzdano reći koliko dobro. Sad mi to i nije važno, jer kad nema struje, ne radi ni gorionik, tako da opasnosti, ako je i bilo, veše nema. Ipak, dobro je znati da ima i drugih naprava iste namene, a boljih od ove o kojoj je reč. Koliko košta taj Esbe, a koliko LTC?


Imam malo kasno palenje , trebalo mi je dan dva da iskopam iz arhive nešto o Laddomatu. To se vuklo ko trakavica par mjeseci kod drvosjeća -centralno grijanje na drva -Počelo je sve nekom mom uzgrednom opaskom gdje sam opisao neki trenutak u radu Laddomata (post1816) pa se vuklo kroz 1821, 1828, 1928, 2009, da bih jednim dijagramom post 2043 pokazao trenutak istine , da se termosifonika prekine baš kad je treba biti.

Rezultat te trakavice je da su ljudi shvatili da Laddomat radi obrnuto od onoga što zdrav razum govori i da su krenuli u izradu vlastitih rješenja koja evo već dvije tri sezone rade uspješno.

Ovo je peletarski forum i nevidim potrebu da bi se ugrađivalo sklopove ala Laddamat, sasvim je dovoljno nešto kao TCV-60 i obična pumpa , to je jeftinije i pouzdanije.

Na dvije kotlovnice tipa "Helenina kotlovnica" na pelete ugradili smo LTC-100 više šminke radi nego što je to trebalo za pelet , ali kako su to obični Centrometalovi kotlovi predviđeni za rad sa cjepanicama , a samo su prikrpali na njih pelet setove, smatrao sam da u jednom "demo centru " mogu i trebam prikazati kako taj kotao radi sa drvima .

A radi toliko loše da mi je kolega nakon tjedan dana eksploatacije , nakon što se budio u hladnom stanu i tri dana nije imao tople vode ujutro , rekao dođi u 5 ujutro i zakuri tu j.. kotlovnicu na drva da se ustanem u toplo i da mi žena ne kvoca dok pijem kafu.

Epilog svega je da je vraćen pelet set , a ja neku nauku oko termosifonike mogu ganjati i sa peletima , tako da prebrikam senzor temperature i Centrometala navijem na 100 C.

Tu priču oko termosifonike smatram ozbiljnom pričom , od toga može zavisiti i nečija glava , i stojim vam na raspolaganju , slobodno sve pitajte ovdje ili kod drvosječa , nastojat ču dati korektne i po svojoj savjesti odgovore.

p.s.

Bilo je pitanja na pp . Greška pisanja gore u tekstu CTV -60 ili TV-60 ili troputni termoststski ventil ESBE, svi rade jednako do 60 C drže kotao zatvoren , a iznad toga počinju puštati hladnu vodu u njega odnosno vrelu vodu van.Isto kao termostat na autu i patrona je identična , i paše u kučište . Mislim da se pisalo o tome ovdje ( nisam više siguran gdje šta pišem ) košta oko 50 Eura i vrijedi svaki cent uložen u njega.



[Ovu poruku je menjao RAMZAI dana 16.10.2012. u 11:26 GMT+1]
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.10.2012. u 17:33 - pre 139 meseci
Koliki li su trud uložili Cnrometalovi konstruktori da su uspeli baš takvo đubre od kotla da naprave. Da li je to uopšte moguće. Da nije tu neki "kvrc" u sistemu, dimenzionisanju ili postavci - sve jedno je, pa da se akumulator do jutra baš-baš isprazni. Jedan moj poznanik ima Centrimetalovu peć od, nisam siguram, 35 kW i nije imao naročitih zamerki dok ju je ložio drvima. Sad je ugradio pelet-gorionik, ne zato što onim nije bio zadovoljan, nego što su mu stigle godine kad mu se cepanje drva više ne mili.

Ne znam kako konkretno izgledaju kotlarnice "Heleninog tipa", odnosno kako je postavljen razvod, ali u Heleninoj će svaka cirkulacija da prestane ako nestane struje, zbog one devijacije povratnog voda od akumulatora do peći. Ako bi, kojim slučajem, Helena ložila drvima, pa da nestane struje i to bašu trenutku kad je svuda već dovoljno toplo, a peć napunjena, pa još i da nikog kod kuće nema... Srećom, Helena ne loži drva, pa opasnosti nema.


Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

RAMZAI
Zagreb

Član broj: 301205
Poruke: 62
*.zg3.cable.xnet.hr.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.10.2012. u 06:56 - pre 139 meseci
Zmajdine dobro si primjetio da bi kod Helene ( Helenina kotlovnica na pelet) bilo frke da naloži sa drvima i da nestane struje.Data loger koji prati rad sustava zabilježio je 8 nestanaka struje ud subote do sinoć, od tih nestanaka jedan automatika nije odradila kako treba i kotao se ugasio. Helena nije u nekoj vukoje... nego nadomak Zagreba.

Kod Helene smo ugradili prvo što smo imali , a da sigurno radi, jer planirani Pel -Tec kotao samo na pelete nove generacije još nije u prodaji, možda jednog dana te kotlove zamijenimo.

Problem pražnjenja spremnika je evidentan i cijevi koje idu malo gore pa malo dole su samo pokušaj očajnika da zaustavi termosifoniku i gubitak vrele vode iz spremnika.

A o lošim osobinama Centrometala nesmijem više ni govoriti, zamisli da mi podmetnu neku bujnu plavušu trovaćicu , mislim da i vi imate seriju o Sulejmanu ha ha. Moram se malo našaliti.

Centrometal je bremenit problemima nasljeđa, osnivač firme Karlo Zidarić bravar iz provincije , vredan i pošten čovjek, u kraju poznatom po radišnim ljudima počeo je iz ničega .

1965 godine je neko od jugošvaba u svoju hižu dofurao prvi limeni ( zavareni) kotao na ugljen , karlo je to krpao popravljao i presnimio, 1968 je napravio svoj prvi kotao sa limenim tavama -izmjenjivaćima topline i taj je koncept ostao do danas, a promjenilo se puno toga od ugljena preko nafte i drva do peleta.

Tih godina je proizvodnja kotlova bila rezervirana za velika društvene poduzeća ljevaonice kao što je bila u Zrenjaninu , oni su radili Strebela , a na samo pominjanje tog imena drugima su se tresle gaće. U toj konstelaciji snaga , a Karlo je bio još i klasni neprijatelj limitiran brojem radnika i prostorom postigao je jako puno.

Treba znati da tada on jednostavno nije mogao kupiti prave kotlovske cijevi bešavne rađene po Manesmanu one su bile rezervirane za Prave tvornice parnih kotlova, a " kotlovski " lim iz valjaonice iz Smedereva se mogao lako dobiti , i tako je počeo sa tavama , ali već dvadeset godina je tržište liberalizirano i ima manesman cijevi, a njegovi sinovi pletu kotac ko otac.

Možda sam nekoga zadavio sa ovim kratkim historijskim esejem , ali Karlo zaslužuje da se kaže i nešto dobro o Centrometalu.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7656218 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.