Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7688861 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

GORAN 40
RADNIK

Član broj: 298315
Poruke: 36
217.16.141.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.06.2012. u 23:50 - pre 143 meseci
Danas sam se sreo sa Vasicem i malo izmenili iskustva o gorionicima a uz to-dao mi je dzak agropeleta,koji odavno zelim da isprobam na nasem gorioniku.Drago mi je da je on poceo sa proizvodnjom drvenog peleta,sto je vise fabrika,cena ce mu biti manja-vise ce se gorionika ugraditi,pa cemo svi biti zadovoljni.A sto rece ovaj prijatelj o fici,ma koji fica-o tom nazovi coveku i njegovom(pod znakom navoda gorioniku),ne zelim ni da komentarisem,jer kad coveka pustite u proizvodnju kao prijatelja a on dosao da ukrade ideje nacin izrade gorionika-onda on nije covek,vec obicna lopuza.Ne razumem sta ce vam uputstvo o nasem gorioniku,pa u njemu su osnovni podaci o radu,mogucim greskama i kako ih brzo otkloniti(najcesce su to greske koje korisnik sam napravi ali ih je lako otkloniti i nastaviti sa radom,da nebi zbog sitnica dolazili na servis).Sve sto vas zanima o gorioniku-ja cu Vam napisati.Normalno da necu dati nacrt samog gorionika,puznog transportera i elektronike ali,to me morate razumeti,ipak je to plod dugogodisnjeg rada i puno noci neprespavanih,da bi se doslo do gorionika koji ce nesmetano raditi,bez zastoja u svim uslovima i na svim kotlovima.
Pozz svim forumasima od M&B Gorionika
 
0

PELETIČAR
peletičar
direktor u sopstvenoj firmi
srbija

Član broj: 300979
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.06.2012. u 06:59 - pre 143 meseci
Slazem se sa vama da piljevina od iverice nije ekoloski ispravna , ali posle godinu dana rada voleo bih da vidim peletirku koja fercera a za sirovinu cemo se vec nekako snaci.
 
0

Nikola1309
Lozac

Član broj: 304611
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.06.2012. u 07:10 - pre 143 meseci
Hvala za ficu. Odlicno je sto ste se sreli vas dvojica tako da nam svima mozete olaksati izbor gorionika.
Pitanje je konkretno: Da li kupiti M&B Gorionik ili Ecom 2?
Takodje me interesuje trenutna cena peleta? Hvala na odgovoru.
 
0

GORAN 40
RADNIK

Član broj: 298315
Poruke: 36
217.16.141.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.06.2012. u 07:28 - pre 143 meseci
Ecomov je dobar i proveren gorionik a o nasem govore bezbroj slika o ugradjenim setovima za ove 5 godine,pa sad sta da te ubedjujem.Sto bi rekao moj prijatelj Vasic,gorionici se razlikuu po svemu ali oba stizu do cilja a to je lepo i sigurno grejanje.Vise puta sam pisao o nasem gorioniku,pa ne zelim opet da ponavljam,kao i Vasic o Ekomovom,jednpstavno nas kontaktiraj,vidi uslove,pa sam odluci.
Cena peleta u velikim fabrikama je 150 eura bez pdv-a a kod manjih proizvodjaca je 160 eura za kes.Ne verujem da ce smanjiti cenu,jer imaju veliki izvoz,Italijani i Grci sve otkupise a dosta ide i za Kosovo.Raduje me samo jer se puno manjih fabrika otvaraju,po celoj Srbiji,pa ce oni biti sigurni za nase trziste.Pelet kao pelet je skoro isti kod svakog,zavisno od cega ga prave,na sta morate obratiti paznju.Bukov pelet je normalno puo bolji od vrbe i topole.
Pozdrav NIkoli od M&B Gorionika
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
37.19.109.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.06.2012. u 10:52 - pre 143 meseci
Da li neko ima iskustva sa drvenim peletom koji proizvodi
novootvorena fabrika u Hrtkovcima?
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.06.2012. u 18:35 - pre 143 meseci
Citat:
ZoranObradovic: Da li neko ima iskustva sa drvenim peletom koji proizvodi
novootvorena fabrika u Hrtkovcima?


Ja sam probala dve vrste: tvrdi liscar i meki liscar.
Tvrdi se ponasa kao Drakulicev, a meki fantasticno gori, brzo se potpaljuje, ali stvara prilicno pepela. Moja pepeljara je mala, pa mi to ne odgovara.
Probacu i bukvu kad je bude bilo, pa cu javiti.
preduzimljiva baba
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
77.243.22.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.06.2012. u 20:28 - pre 143 meseci
Rado,
kažu da je taj bukov dosta kvalitetan!
Nadam se da su u pravu.Ja se još dvoumim i za gorionik i za pelet!
Blizu sam da se i definitivno odlučim,samo ću sačekati još par dana!
Očekujem neke pozive ove nedelje pa da "presečem".Počinje glava da me boli od silnih kombinacija
i "mozganja".Ne kažu ljudi džabe:odradi posao i "na prvu loptu" da te ne boli glava!I tu su potpuno u pravu!
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.06.2012. u 20:48 - pre 143 meseci
Citat:
GORAN 40: ...Ne razumem sta ce vam uputstvo o nasem gorioniku,pa u njemu su osnovni podaci o radu,mogucim greskama i kako ih brzo otkloniti(najcesce su to greske koje korisnik sam napravi ali ih je lako otkloniti i nastaviti sa radom,da nebi zbog sitnica dolazili na servis).Sve sto vas zanima o gorioniku-ja cu Vam napisati.Normalno da necu dati nacrt samog gorionika,puznog transportera i elektronike ali,to me morate razumeti,ipak je to plod dugogodisnjeg rada i puno noci neprespavanih,da bi se doslo do gorionika koji ce nesmetano raditi,bez zastoja u svim uslovima i na svim kotlovima.
Pozz svim forumasima od M&B Gorionika


Pa, eto, baš to me zanima: kratak opis rada sa mogućim greškama i upustvom za njihovo otklanjanje, ali u uputstvu za korišćenje, sa zaglavljem proizvođača i svim ostalim sitnicama koje jedno uputstvo za upotrebu sadrži. Svako kome sam se sa ovim zahtevom/molbom obratio izašao mi je u susret, ako sve to već nije bilo "okačeno" na sajt proizvođača, što obično jeste. Pokušavam da nađem M&B sajt, ama bezuspešno, sem onoga na "Fejsu" što je, priznaćete, malo neozbiljno za tako ozbiljnog proizvođača sa toliko prezadovoljnih mušterija. Razumem da mi nećete dati nacrt samog gorionika, pužnog transportera i elektronike, ali ja to nisam ni tražio, nego samo uputstvo za upotrebu, ma koliko ono šturo bilo. Jel' može sad?
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

PELETIČAR
peletičar
direktor u sopstvenoj firmi
srbija

Član broj: 300979
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.06.2012. u 21:05 - pre 143 meseci
pitanje za vasica i gorana 40, imam zrenjaninski kotao od 44kw na cvrsto gorivo da li mozete da mi posaljete ponudu za gorionik sa transporterom na pelet za ovaj kotao. rezervar za pelet imam pored peci od otprilike 900 litara.
 
0

GORAN 40
RADNIK

Član broj: 298315
Poruke: 36
217.16.141.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.06.2012. u 22:38 - pre 143 meseci
Znas sta Zoki,nama reklama ne treba i ovako imamo posla preko glave.Ja sam samo radnik u M&B Gorioniku,gazda nema nameru da otvara sajt,jer musterije dobijamo lancano,zadovoljna musterija je najbolja reklama.Samo u predhodnih nekoliko dana-ugradili smo sest gorionika a imamo poruzbine za jos desetak,sta ce biti pred pocetak sezone...
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.06.2012. u 23:03 - pre 143 meseci
U tome i jeste stvar: čuo sam za vas i vaš proizvod, zaiteresovan sam pa su mi potrebne dodatne inforamcije koje obično pišu u uputstvima za upotrebu.pa sam zato onda pitao da dobijem jedno, li ništa od toga jer tom proizvođaču reklama nije potrebana, eto uradili su već koliko komada... Zaista sam zadvljen: tako svaka firma treba da radi - da kvalitet i zadovoljstvo kupaca bude najbolja reklama, ali kako se ulazi u krug srećnih kupaca? Zakazuje se šest meseci unapred, kad se plati čeka se na isporuku, a boja kakva zapadne? Jel mogu ja da dobijem to uputstvo za upotrebu ili ne. Kako da znam da je baš onaj proizvod kakav mi treba? Da na reč poverujem prodavcu da to nešto naj-naj? Jedan prodavac na sajmu tehnike od pre neku godinu mi je baš to pričao i bio je toliko uverljiv da bih ja ipak molio jedan primerak Uputstva za upotrebu gorionika M&B. Može?

P:S: Ja se ne zovem Zoki.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.06.2012. u 23:09 - pre 143 meseci
PELETIČAR
poslao sam ti na PP.
Koju kvadraturu greješ sa 44kw kotlom.
 
0

GORAN 40
RADNIK

Član broj: 298315
Poruke: 36
217.16.141.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.07.2012. u 08:56 - pre 143 meseci
O.K.Prijatelju,dobices uputstvo,posalji mi adresu u privatnoj poruci,pa cu ti poslati postom ili ce semo se videti za desetak dana,jer imamo ugradnju u Beogradu.Vidim da na profilu pise-Zoran Majdin iz Beograda,zato sam te i nazvao Zoki.
Kod nas ti je rok isporuke 10 dana,placanje tek po isporuci,moze preko racuna,kes a moze i ovim novim kreditima a sto se tice boje-svi su nam potpuno isti,to ne menjamo 5 g iako su nas pojedini korisnici molili.
Pozz od M&B Gorionika
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.07.2012. u 09:34 - pre 143 meseci
Hvala na predusretljivosti. Moja adresa, što elektronska, što fizička je u privatnoj poruci.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

Nikola1309
Lozac

Član broj: 304611
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.07.2012. u 09:36 - pre 143 meseci
Citat:
zmajdin: U tome i jeste stvar: čuo sam za vas i vaš proizvod, zaiteresovan sam pa su mi potrebne dodatne inforamcije koje obično pišu u uputstvima za upotrebu.pa sam zato onda pitao da dobijem jedno, li ništa od toga jer tom proizvođaču reklama nije potrebana, eto uradili su već koliko komada... Zaista sam zadvljen: tako svaka firma treba da radi - da kvalitet i zadovoljstvo kupaca bude najbolja reklama, ali kako se ulazi u krug srećnih kupaca? Zakazuje se šest meseci unapred, kad se plati čeka se na isporuku, a boja kakva zapadne? Jel mogu ja da dobijem to uputstvo za upotrebu ili ne. Kako da znam da je baš onaj proizvod kakav mi treba? Da na reč poverujem prodavcu da to nešto naj-naj? Jedan prodavac na sajmu tehnike od pre neku godinu mi je baš to pričao i bio je toliko uverljiv da bih ja ipak molio jedan primerak Uputstva za upotrebu gorionika M&B. Može?

P:S: Ja se ne zovem Zoki.


U potpunosti se slazem. Nisu to mali novci da bi se na osnovu reci kupio, tj. odabrao gorionik. Pozdrav
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
77.243.22.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.07.2012. u 10:20 - pre 143 meseci
Treba mi mala pomoć od iskusnijih forumaša!
Da li je izvodljivo montirati gorionik ECOM 2 na vrata od Viadrusa U 22 S a da se ne dira poklopac regulatora promaje na donjim vratima?
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.07.2012. u 10:38 - pre 143 meseci
Ttrebalo bi knap da čučne. Vasić bi o tome znao više da kaže.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

Nikola1309
Lozac

Član broj: 304611
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.07.2012. u 10:48 - pre 143 meseci
Koliko sam uspeo da zakljucim citajuci forum da je trenutno najbolji gorionik kod nas Ecom 2? Ispravite me ako gresim.
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
77.243.22.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.07.2012. u 11:01 - pre 143 meseci
Zmajdin,
nije ni Vasić 100% siguran da li može!
Ja bih baš voleo da ta klapna ostane i bude u funkciji kada budem hteo da ložim drva!
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.07.2012. u 11:26 - pre 143 meseci
Vraški je teško odrediti koji je gorionik najbolji. Tačnije, nije moguće. U suprotnom, ako bi jedan bio najbolji, svi drrugi gorionici bi mogli da se piškaju, a to nije slučaj. Svaki gorionik, naime, ima svojih prednosti, ali i mana u odnosu na konkurenciju, počev od cene, preko komunikativnosti elektronike, pouzdanosti u radu, dostupnosti servisa i (ne)kvarivosti. Nažalost, do sada nije urađen ni jedan nezavisan test bilo kog gorionika na našem tržištu, tako da se sve svodi na (samo)hvalu proizvođača i pritajeno, na momente i otvoreno opankavanje konkurencije. Budući da ovaj forum nije reklamni prostor već diskusiona grupa u kojoj se razmenjuju iskustva (loša i dobra), rezultati, problemi i sve tako to, razmišljam da ja napravim tako nešto - testove gorionika po istim aspektima i da rezultate objavim. Za takav poduhvat, naravno, biće mi neophodna saradnja proizvođača, odnosno uvoznika, mada prednost dajem domaćim proizvodima, jer su domaći. Krajem meseca treba da mi stigne oprema za analizue dima, usvojio sam još neke dodatne procedure kao što je merenje temperature samog plamena. Rado ću to ispitivanje obaviti kod svakog ko je zainteresovan, sa samo jednim uslovom: da rezultat mogu da objavim. Bela Rada je prva na spisku, mada ona to još ne zna.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7688861 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.