Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7700807 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.07.2012. u 11:28 - pre 143 meseci
Citat:
ZoranObradovic: Zmajdin,
nije ni Vasić 100% siguran da li može!
Ja bih baš voleo da ta klapna ostane i bude u funkciji kada budem hteo da ložim drva!

Ako Vasić nije siguran, onda ne može.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

Nikola1309
Lozac

Član broj: 304611
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.07.2012. u 12:06 - pre 143 meseci
Za Zmajdina.
Imam kotao Viadrus U22 6 clanaka. Koji gorionik vi preporucujete? Kakve prepravke izvrsiti na kotlu? Vidim da ste aktivni i na drugim forumima vezanim za grejanje.
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
77.243.22.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.07.2012. u 12:54 - pre 143 meseci
Nikola1309,
i ja ima isti kotaosamo sa 5 članaka!
Može da se montira ECOM 2 ali najverovatnije mora da se eliminiše klapna za vazduh na donjim vratima!
Najbolja varijanta,ZA MENE,bi bila da se to izbegne i da ta klapna bude i dalje u funkciji kada,jednog dana,budem hteo da ložim drva!

- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
77.243.22.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.07.2012. u 12:55 - pre 143 meseci
Zmajdine,
poslao sam ti e-mail pa ako možeš odgovori!
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

Nikola1309
Lozac

Član broj: 304611
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.07.2012. u 13:22 - pre 143 meseci
ZoranObradovic,
Znam da moze da se montira Ecom 2, isto tako moze i MB. Pitam Zmajdina koja je njegova preporuka za gorionik, posto mi se cini da njegovo znanje o ovoj oblasti prevazilazi znanje obicnog korisnika gorionika. Inace cela donja vrata za kotao koji ja imam kostaju oko 1500din, cini mi se. Pozdrav.
 
0

tignes
Šef proizvodnje
Energreen proizvodnja peleta i briketa

Član broj: 49806
Poruke: 98
..5-r.retail.telecomitalia.it.

Sajt: www.energreen.rs


+4 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.07.2012. u 14:31 - pre 143 meseci
Zmajdin proizvodnja agropeleta od sojine slame bi trebala da pocne za jedno 2 meseca sada se postavljaju masine a znas kako kod nas to ide ako ti neko kaze za dan to znaci za 10 dana tako da nam malo kasne sa montazom ali mislimo dace probna proizvodnja krenuti za oko 2 meseca cim budem imao proizvod poslacu svakom koje zainteresovan po koji dzacic.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.07.2012. u 16:00 - pre 143 meseci
Nezgodna je ovo pozicija, da ja kažem nekome koji gorionik da kupi, a koji ne: ispašće da imam nekog interesa u tome, a proizvođač nekog već gorionika o kome (možda) i neku lošu kažem, može da se se na mene naljuti. Na stranu što o svim gorionicima ima premalo dostupnih podataka: za neke više, za neke manje, za neke nikakvih, sem da su dobri, najbolji i sve tako redom. Zbog toga je važno da uputstva za upotrebu budu dostupna, mada se iz njih može saznati samo kako (gorionik) komunicira sa korisnikom. Zato i rekoh da ću, već od pred kraj ovog meseca pa nadalje, rado testirati svaki gorionik, pod uslovom da rezultate objavim.

Dobro bi bilo, mada se to vrlo retko dešava, kad bi neko ko već ima ugrađen (neki) gorionik izložio svoja iskustva: tako bi bilo lakše budućim (srećnim) vlasnicima tog-i-tog gorionika da donese odluku. Eto, Bela Rada se dugo raspitivala, nećkala, premišljala, pa je poslušala moj skroman savet i kupila Feroli gorionik, koji je pasent bio za njen Feroli kotao. Ali avaj, posle se javnula još samo dva-tri puta sa izmerenom potrošnjom i pozitivnom ocenom njenih ukućana jer, parafraziram, "otkako je ugradila gorionik imaju grejanje i kad je ona na putu". Od tada ni mukajeta. Bela Rado, shvati ovo kao prozivku: ako je iskustvo dobro, nek ljudi znaju, a ako je loše, nek' opet ljudi to saznaju.

Generalni savet za sve potencijalne kupce gorionika na pelet: ako ste odlučili da se preorijentišete na ovo, po svim aspektima dobro gorivo, požurite sa kupovinom peleta - kako se sezona približava pelet će biti sve skuplji i skuplji, a gorionici neće.

Ko god kani da ugradi gorionik na Viadrus kotao neka kupi "set za ugradnju gorionika", pre svega pregradu, ali i šamotnu oblogu bar za zadnji zid, a ko nema (bar) trokraki mešni ventil, bez obzira o kom je kotlu reč, neka ga ugradi već sad: na jesen će i to poskupeti, a mešni ventil je potreban na šta god da se peć loži.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

tignes
Šef proizvodnje
Energreen proizvodnja peleta i briketa

Član broj: 49806
Poruke: 98
..5-r.retail.telecomitalia.it.

Sajt: www.energreen.rs


+4 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.07.2012. u 18:59 - pre 143 meseci
Ovo je kotao koji navodno gori bez problema na agropelet (iskopirali gorionik od vernera) proizvodi se u kuli.
http://www.youtube.com/watch?v=0fIl2SJ-Piw
http://www.youtube.com/watch?f...een&v=-ZrLa-P9O4s&NR=1
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.07.2012. u 18:59 - pre 143 meseci
Dva pitanja.

1. Okanicev pelet kakav je.Imal kore od drveta pepeo cena.
2. Kod ciscenja kompresorom.Postoi ta opcija u elektronici ili se naprimjer ugradi vremenski rele ili kako.??

Ovo sam pitao zbog toga sto mi odgovara Loznica Koviljaca Zvornik zbog transporta.
Kod vecine gorionika ima recimo pet pokusaja paljenja i ako se ne desi sta onda.??

Kod vecine evropskih gorionika prvo ide ciscenje pa onda paljenje.Interesantno da svi imaju mehanicko ciscenje.Niko ne koristi kompresor.Vecina izradi sve sto se grije od sivog liva.Cini mi se da su nasi od kotlovskog lima (ako je kotlovski)koi se krivi pri zagrijavanju pa pribjegavaju mehanickom ciscenju.
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
37.19.108.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.07.2012. u 20:26 - pre 143 meseci
Hajde malo da pričamona temu mešnog ventila!
Koja mu je funcija?Koji je najkvalitetniji?Da li trokraki ili četvorokraki?
Gde se montira?
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.07.2012. u 22:07 - pre 143 meseci
Greška teška: da bi sistem dobro radio neophodan je četvorokraki mešni ventil, trokraki je nedovoljan.
Na četvorokrakom ventilu ukrštaju se kotlovski i radijatorski krug, a njegovim zakretanjem se ostvaruje balans u distribuciji toplote: sa jedne strane obezbeđuje povrat tople vode u kotao što omogućava da kotao što brzže dostigne radni temperaturu, skraćuje vreme u kome može da dođe do kondenzacije vode na zidovima kotlatime, sa druge strane održava optimalnu/željenu temperaturu radijatora. Ako se na njega postavi električni pogon kojim rukovodi termoregulator, bez obzira na temperaturu u kotlu radijatori će uvek isto grejati, naravno pod uslovom da temperatura u kotlu nije niža od one koja je zadata za grejni krug. Dobro će raditi i bez električnog pogona i termoregulatora, ali uz povremenu kontrolu i eventualnu korekciju "zakreta", već prema željama i ukusima korisnika.

Nekada davno, četvorokraki ventil je bio obavezan deo instalacije u kotlarnicama, a sada je retkost. Zabluda je da četvorokraki ventil nije potreban ako je u kotao ugrađen gorionik na pelet, plin ili lož-ulje. U stvari, nije zabluda, već elementarno nepoznavanje funkcionisanja kotlovskih sistema grejanja.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

GORAN 40
RADNIK

Član broj: 298315
Poruke: 36
217.16.141.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.07.2012. u 22:29 - pre 143 meseci
Majsori izbegavaju mesacki ventil,jer je malo nezgodan za ugradnju,pa dosta njih i nezna da ih ugradi.Skoro svi inostrani kotlovi imaju na sebi mesacki ventil,jer produzava vek kotlu,povecava iskoriscenost a samim tim i smanjuje potrosnju goriva kako uglja,drveta ,nafte ili peleta.Bilo bi pozeljno da sad svi nabavite pelet,jer cena sigurno nece biti manja,samo veca.Zmajdin,dobices nase uputstvo,bilo postom ili licno,jer smo za desetak dana u Beogradu.
Pozzzz od M&B Gorionika
 
0

sukabb
Vladimir jovanovic
muzicar
B.basta,srbija

Član broj: 229898
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.07.2012. u 22:38 - pre 143 meseci
Pozdrav svima!
Zanima me gde i po kojoj ceni moze da se kupi ta automatika za cetvorokraki mesni ventil i da li se ta investicija u praksi stvarno isplati .
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.07.2012. u 23:07 - pre 143 meseci
Citat:
sukabb: Pozdrav svima!
Zanima me gde i po kojoj ceni moze da se kupi ta automatika za cetvorokraki mesni ventil i da li se ta investicija u praksi stvarno isplati .

Invstticija se u svakom slučaju isplati, što u efikasnosti grejanja, što u komoditetu, jedini je gvint automatika: istina, ima raznih automatika, što Herz, što Danffos, ali su bolno skupe, mada sve može da se reši sa jednim tajmerom i jednim termoregulatorom sa prklopnikom. Tako sam ja kod mene uradio.
Pogon za ventil je Essbe, košta negde oko 100 evra, a termoregulator je Eti, ne sećam se koliko je koštao, nije bio džabe, a i nije se proslavio: eno ga na popravci u Sloveniji. Nađe se po netu svakoraznih termoregulatora za par hiljada dinara, ne mora da bude za bog-zna-kakvu snagu: motor pogona "vuče" svega 5mA na 220V, ali mora da ima preklopnik, ne prekidač.
Na kraju, sve to može da se reši i dovojlno preciznim termostatom sa tri kontakta, dakle i da on bude sa preklopnikom, što ga već unapređuje u bimetalni termoregulator, doduše malo grubljim, sa većom oscilacijom temperature u radijatorskom krugu iznad i ispod zadate. Sa ovim što imam ugrađeno, ostvarivao sam oscilaciju od najviše 1 stepen - pola u plusu, pola u minusu: sa termostatom treba računati sa bar +/- 2 stepena, što je za moj ukus previše.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

GORAN 40
RADNIK

Član broj: 298315
Poruke: 36
217.16.141.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.07.2012. u 23:10 - pre 143 meseci
cetvorokraki ventil imas u svakoj prodavnici za gerjanje,problem je naci majstora,jer uzimaju vise nego sto on sam kosta.
nisam siguran ali mislim da je oko 30 eura a majsor ce ti uzeti minimum 50.Saljem vam potpun prikaz i princip rada ventila.
http://www.google.rs/url?sa=t&...mp;sig2=vDWrpNN0Hg0f5rfcxdKKpA
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.07.2012. u 00:20 - pre 143 meseci
Pozdrav svima. Što se tiče Viadrusa ugrađeno je par komada ECOM gorionika na te kotlove. Na svim vratima je uništena promaja. Naravno ona vam više neće trebati. Jer gorionik će ubacivati svež vazduh umesto promaje, kad aložite i drva i ugalj. Jedino da se pokvari ventilator, ali to baš treba da imate sreće. Jer do sada za 6 godina nije se zamenio ni jedan. Mada nikada ne reci nikada. U suštini umesto promaje odrađuje ventilator. Da čisto ponovim ima i opciju kombinovano. Što se tiče cene ECOM je najskuplji od svih domaćih gorionika. Napravljen j eod prohroma, visokotemperaturnog do 1100C. To čini ložišni deo, a spoljni deo je urađen sa kotlovskim limom. Ako nekoga baš interesuje zašto šta služi neka mi se javi. Zbog toga i njegova cena je visočija od drugih, domaćih. Ne smem da tvrdim niti da kažem od kog materijala su napravljeni drugi gorionici, jer stvarno to ne znam. Ono što je najbitnije za nove početnike na pelet jeste,
1. ili svi termoregulacioni ventili na svim radijatorima ili sobni digitalni termostati. Mešni je dobar ali ovo je bitnije zbog potrošnje peleta.
Ispitivanje Zmajdinovo može ali moraju svi gorionici da se ispitaju na istom kotlu i sa istim peletom i na istom sistemu. Jedino tako je moguće utvrditi razliku između gorionika. Što se tiče peleta ,sada ću vam pokazati par slika šta ostaje od peleta koji je ispitan i n ECOM gorioniku i na Ferroliju ko d Bele rade. Na žalost nisam slikao rešetku ko dBele rade posle rada na tvrdi pelet. Mada iskreno sredina je bila čista samo na krajevima par komadića sagorelih peleta. Takođe ću Vam i pokazati slike tih peleta, da vidite po boji kako se razlkuju. Da budem precizan. Ostaci su od 25 kg sagorelog peleta pri radu gorionika stalno na maksimalnoj snazi.





Prikačeni fajlovi
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.07.2012. u 00:30 - pre 143 meseci
Sada ću da ubacim i pelet. I cena se neće menjati cele godine, jedino moguće Bukov ali mislim da neće ni on.




Prikačeni fajlovi
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.07.2012. u 00:43 - pre 143 meseci
Što se tiče gorionika na agropelet, koliko ja znam to mi je rekao proizvođač agropeleta, u Kuli se prave kotlovi a gorionici uvoze iz Poljske ili česke, nisam siguran da ne lupim. I oni stvarno mogu da sagorevaju agropelet i najgori. I jedino gorionici napravljeni na taj način, gde nove količine peleta guraju sagorele količine ugljenisanog peleta. Kada kažem ugljenisanog, znači od ovog peleta iz Bačkog Petrovca ne ostaje pepeo nego celi ugljenisani komadi. A ovakvi gorionici nisam siguran kako bi se montirali na obične kotlove sa vodenim rešetkama. Kao što vidite nije im mala rešetka. Poprilično je dugačka. Ne znam kakvo iskustvo ima M&B da li su slučajno ispitivali ovaj pelet. Veliki pozdrav za Gorana40 i njegovog direktora.
 
0

GORAN 40
RADNIK

Član broj: 298315
Poruke: 36
217.16.141.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.07.2012. u 07:58 - pre 143 meseci
M&B gorionik se bez problema montira na Viadrusov kotao,vrata promaje ostaju.Vasic je u pravu da prilikom lozelja na ugalj ili drva-vazduh prolazi kroz ventilatorski otvor,ali to vazi za manje kotlove i za drzanje temperature do nekih 50 stepeni.Ako zelite vecu temperaturu ili se radi o kotlu preko 50kw,morate palo podici vratanca promaje-bar je tako kod kod naseg gorionika.
Vaske,jos nismo ni pogledali u onaj dzak sto nam dade,nesto smo u guzvi,radimo do kasno uvece.Dobro da si me podsetio,moracu u toku dana da probam sta se desava,snimicu klip i slike i javljam.
Pozzzzzzzz
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.07.2012. u 09:05 - pre 143 meseci
@Vasic74,
gresis u vezii sa mesnim ventilom, i on je jako bitan jer sa njim podesavas koliko stepeni saljes u radijatore(ovo vazi za cetvorokraki) i ujedno i koliko stepeni se vraca u kotao. Gde povezujes digitalni termostat, pumpa ili gorionik?

“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7700807 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.