Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7693737 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
77.243.16.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.07.2012. u 13:36 - pre 143 meseci
155 evra/tona
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.07.2012. u 16:37 - pre 143 meseci
Vrata se prepravljaju ali promaja ostaje citava, a za lozenje na drva sa montiranim gorionikom ne znam. Montaza i demontaza traje po 5 min tako da meni nije problem da ga skinem ako treba. Ja ne vidim uopste poentu vracanja na drva pored peleta, naravno ako ga nabavis na vreme i dovoljno za celu sezonu. Za sve ostalo kad se budemo culi.
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
77.243.16.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.07.2012. u 16:50 - pre 143 meseci
Taneb,
hvala i samo mi još kaži kada da te nazovem!
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

Nikola1309
Lozac

Član broj: 304611
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.07.2012. u 20:42 - pre 143 meseci
Slucajno sam naleteo na gorionik Timex, koji izgleda identicno kao Ecom2, samo mu se panel elektronike razlikuje. Da li je to isti gorionik? Da li neko ima iskustva sa njim?
 
0

pecinjo
Duvanište

Član broj: 133980
Poruke: 90
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.07.2012. u 22:06 - pre 143 meseci
To je stariji tip gorionika, sa starom elektronikom ili ti ecom 1 ta se firma predvojila i sad imaš Timexs i ecom kao 2 odvojene firme.
Ko se stidi ostaće gladan ;-)
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.07.2012. u 22:23 - pre 143 meseci
Citat:
mijajlović: Pozdrav beloj radi �uli smo se tokom grejne sezone i podelili mi�ljenja
,nezna se koji je sad pellet dobar u tome je problem svako vu�e na svoju
stranu a cene iste .
Za taneba -------- povr�ina dva odvojena objekta koje grejem je 300 m2
sa izolacijom, PVC stolarijom , i mogu t ire�i da sam potro�io oko 10
tona na temperaturu u ku�i 21-22 c , moj kotao je star 20 godina stara
sigma slovena�ka 35 mora�u da ga zamenim sa 45,50 kw zbog ve�eg
iskori��enja i ve�e koli�ine vode u grejnom sistemu
nisam hteo da reklamiram firmu slu�ajno sam pisao iznad crte i tako je
oti�lo u sistem izvinjavam se ako neko misli da je reklama

Pozdrav za sve
--
**


Mislim da je ova potrosnja za tvoju kvadraturu sasvim ok.
Nemoj da mislis da sam nesto protestovao zbog reklame, nego samo se ona videla u postu.
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.07.2012. u 22:27 - pre 143 meseci
Citat:
pecinjo: To je stariji tip gorionika, sa starom elektronikom ili ti ecom 1 ta se firma predvojila i sad imaš Timexs i ecom kao 2 odvojene firme.


Timex je sa onom italijanskom elektronikom, a Ecom2 sa slovenackom. Telo je spolja isto, ali pitanje unutra koliko se razlikuju.
I sama elektronika je velika razlika.
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.07.2012. u 22:47 - pre 143 meseci
Pozdrav taneb Bio sam se naoštrio za košticu od višnje međutim u zadnjih 10 dana pred berbu grad je smlatio tako da je njihova procjena da su izgubili između 100-120 tona višnje. Odmah je došlo i do pomjeranja cijena na gore tako da nisu vršili otkup (bar za sada) a ja ostadoh kratkih rukava. Sad mi nude košticu od šljive,ako i ona ne sleti prije vremena, a ja razmišljam na glas: Dali bi malo jači čekićar uspio da je samelje na neko krupno sito da se može dozirati spiralom? Ideja je tu samo je treba sprovesti do gorionika
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.07.2012. u 23:08 - pre 143 meseci
Ja sam probao kosticu od sljive celu bez ikakvog mlevenja. Pisao sam vec o tome, kod transporta mislim da bi malo drugacija spirala resila problem, desavalo mi se da se zaglavljuje spirala. Za sagorevanje je meni bio problem sto na peltehu ne mogu da stelujem dozu koja je bila mala, ti ovaj problem neces imati sa svojim gorionikom. Najbolje je da nadjes 20-30 kg za testiranje. Ovo sa spiralom je kod mene bio problem jer izmedju spirale i zida cevi postoji zazaor od 15-ak mm i tu se kostice zzaglave. Ako ti je spirala precnika skoro kao i cev tj. ako je ovaj zazor 2-3mm onda nemas problem.
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.07.2012. u 23:40 - pre 143 meseci
čim budem imao prvih 20-ak kilograma moge stvari bit će jasnije pa se čujemo
 
0

RAMZAI
Zagreb

Član broj: 301205
Poruke: 62
*.zg3.cable.xnet.hr.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.07.2012. u 10:37 - pre 143 meseci
TANEB s koliko jakim motorom to voziš i koji je stepen redukcije na motoru , po mome bez 300 Nm momenta na spirali promjera 90-100 mm to nejde pouzdano. Morao sam praviti i sklop za ograničenje struje kroz motor tako da kad mu je teško ,promjeni smjer i vrti pol sekunde natrag i tako pokuša par puta , e sad da on to ne bi vozao do jutra napred nazad , treba mu ograničiti broj pokušaja na pet šest , pa nakon toga sve ugasiti i upaliti alarm.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.07.2012. u 11:18 - pre 143 meseci
Nedavno sam probao košpice od šljiva, sa ne baš impresivnom količinom (10-ak kg), ali za početak dovoljno. Generalno, rezultatima sam zadovoljan.
Štelovanje sam morao da promenim, jer sa onim kao za pelet nije sagorevanje bilo potuno, pa se gorionik vremenom zatrpavao polusagorelim košticama. Elem, razmak između dva hranjenja sam povećao skoro pa dvostruko - sa 15 na 27 sekundi, a dozu za 15 odsto i dobio približno iste rezultate kao sa peletom. Kako sam merenjem ustanovio da dozator isporučuje za malo pa istu količinu peleta i košpica, iz čega priozlazi da je toplotna vrednost košpica od šljiva veća nego peleta. To je, valjda, otud što košpice sadrže izvestan postotak ulja. Ipak, reč je o prvim utiscima: da bi zaključak bio merodavan, sve mora da se ponovi bar još jedared, ali sad je mnogo vruće, pa će morati malo da sačeka.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.07.2012. u 12:07 - pre 143 meseci
Motor je 25W 220AC, reduktor je 100:1 ,na ulazu 1850 , na izlazu 18,5 RPM. Rekao bih da motor ima snage jer on ne posustaje, vec uvija spiralu oko svoje ose dok ne slomi kosticu i onda nastavi lagano da radi. Ne greje se nista vise nego kad vuce pelet. Spirala je precnika 42mm, a cev 70mm, i kao sto vrc rekoh kad bi imao spiralu od 65mm mislim da bi to islo bez problema. Spirala se da resiti, ali elektronika mi je neresiv problem. Mozda bi se i doziranje popravilo sa drugom spiralom, ali to bez probe je samo razmisljanje.
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

RnRolla

Član broj: 304827
Poruke: 49
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.07.2012. u 09:04 - pre 143 meseci
Pozdrav svim forumašima i čestitke Tanebu na temeljnim i opširnim analizama.
Da li hoćeš da napišeš zašto ti je potrebna kontrola pumpe i koja su to podešavanja koja nedostaju tvom gorioniku.
Pozdrav
 
0

Nikola1309
Lozac

Član broj: 304611
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.07.2012. u 16:10 - pre 143 meseci
A centrometal pelet set? Sta mislite o njemu? Kako napraviti spremnik za pelet? Da li neko ima nacrt za isti?
 
0

RAMZAI
Zagreb

Član broj: 301205
Poruke: 62
*.zg3.cable.xnet.hr.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.07.2012. u 17:28 - pre 143 meseci
uzmeš kacu za kupus ili bačvu za lož ulje , i to je to
 
0

RAMZAI
Zagreb

Član broj: 301205
Poruke: 62
*.zg3.cable.xnet.hr.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.07.2012. u 17:41 - pre 143 meseci
TANEB kad govoriš o spirali tad misliš na oprugu kao kod centrometala , ili spiralni elevator koji ima centralnu osovinu.

Ako je u pitanju opruga onda je jedno od rešenja smotati oprugu večeg promjera , i po mogučnosti da bude žica kvadratnog preseka, tako da koštica naleti na zid a ne na kosinu od nastalu dodirom okrugle žice i cijebi u kojoj se nalazi , manje su šanse da se zaklini.

Jedno seljačko rešenje za elektroniku je da pratiš kolika je struja kroz motor, ja sam radio sa desetak ( dvadeset )puta snažnijim motorima pa su i struje veće ali bi se dalo to sve napraviti i za male struje . Uzmeš obićni rele za 24 volta i spojiš ga u seriju sa elektromotorom , ništa se neće dogoditi jer je pad napona na motoru toliki da tih 220 volta relej ne osjeti. Kad je motoru teško ili kad stane onda taj napon poraste i okine rele koji dalje kaže drugom releju da iskljući prvi i ukljući kontra smjer , a taj kontra smjer traje 0,5 sekundi što opet reguliraš relejom.

Ovo govorim za neku varijantu Sam Svoj Majstor i za probe, a u ozbiljnoj primjeni je senzor struje na bazi Hall efekta i mali mikrokontroler
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.07.2012. u 18:27 - pre 143 meseci
Po pitanju spirale i dozatora, moja iskustva su malo drugačija. Bolja varijanta je što manji zazor između spirale (bilo kakve izvedbe) i cijevi. Gorivo prati spiralno kretanje i kroz srednji otvor, ako nema osovine, zapunjava cijev. Ako je spirala okruglog prečnika (klasična opruga razvučena na odgovarajući korak) vjerovatnoća je da je centralna rupa veća i prije će zapuniti komplet cijev. Kad se to desi onda se komplet masa kružno rotira i kapacitet zavisi od načina na koji je izveden sam početak dozatora koji je u spremniku. Na tom dijelu treba postići da se masa kreće što više pravolinijski, da se smanji ili izgubi rotiranje da se dobije što veći potis po jednom obrtaju a to je kapacitet vašeg dozatora. Između ostalog i to je jedan od razloga što sam pristupio izradi ovakvog dozatora http://youtu.be/XXofvuKv8B8 Klasične opruge su mahom sve termički obrađene i ako takvu od materijala fi 10mm uspijete prilagoditi koraku i prečniku cijevi onda se za nju ne bojte ta se ne ispravlja niti mota oko svoje ose
 
0

RAMZAI
Zagreb

Član broj: 301205
Poruke: 62
*.zg3.cable.xnet.hr.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.07.2012. u 21:20 - pre 143 meseci
Ne znam kako se postavljaju fotke ovdje , ali na hrvatskim forumima sam postavljao fotke vrlo sličnih spirala dozatora , sigurno da je ovo što si dao na filmiću je bolje od kvadratne šipke smotane u oprugu,to što ti imaš je profi spirala rađena od " flah " materijala i to je zaista najbolje ali i skupo
 
0

Nikola1309
Lozac

Član broj: 304611
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.07.2012. u 10:45 - pre 143 meseci
Imam za 1000e Centrometal set 35KW, regulacija, gorionik i transporter. Voleo bih savet u vezi seta i cene? Hvala unapred.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7693737 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.