Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7691047 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.07.2012. u 09:18 - pre 143 meseci
@GORAN40,
citam ove postove unazad i jedan tvoj mi zapade za oko, sta to tebi moze bilo ko da ukrade?
Sta si ti to izmislio sto vec nije postojalo na nekom gorioniku? Ako jesi zasto to nisi patentirao i zastitio?
Nije lepo da bilo koga nazivas lopuzom, a pri tom je "ukrao" nesto sto i nije tvoje.

Gorionici i peci na pelet postoje vec 20-25 godina u obliku kakvi su i sada, i tesko da si ti ili tvoja firma izmislio toplu vodu na tom polju!
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.07.2012. u 10:07 - pre 143 meseci
Daleko od toga da nije bitan, ali je ovo što sam napisao još bitnije da bi se smanjila potrošnja peleta na godišnjem nivou. Jer mnogi nemaju ni jedno ni drugo ni treće. Pa onda im je najeftinije da postave sobni termostat. Govorim sada o novčanoj situaciji. Jer sve se gleda kroz prizmu novca. Da kojim slučajem ja pravim ovaj gorionik i da je u rangu cenovnom sa domaćim gorionicima, ja ne bi mogao da ga napravim koliko bi ga prodao. Ali na moju žalost ništa od toga. Mada ne mogu da se žalim kolika mu je cena do sada već imam 10 poručenih. Samo nažalost moja zarada je mnogo manja nego zarada domaćih proizvođača. Ljudi su bili pametniji i imali hrabrosti i napravili svoj, bez obzira čiji je iskopiran. I ja im želim da prodaju na hiljade. Ko zna njemu dve a ko ne zna njemu ni jedna. :))
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.07.2012. u 10:49 - pre 143 meseci
Kotlovski sistem grejanja bez četvorokrakog ventila je isto što i motor sa unutrašnjim sagorevanjem bez "termostata": može da radi, ali ne valja - slabo vuče, trokira, brže se haba. Termostatski radijatorski ventili nemaju, niti mogu da imaju ni približno istu funkciju, niti mogu da zamene četvorokraki ventil.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.07.2012. u 11:06 - pre 143 meseci
Stvarno se izvinjavam ali na ovo moram da odgovorim. Govorimo o dve različite stvari. Četvorokraki ventil ili trokraki sa automatikom i finim regulisanjem temperature ka radijatorima u zavisnosti od sobnih termostata ne smanjuje potrošnju peleta kao što smanjuju sobne radijatorske termoglave a još bolje sobni termostat. Jer Čim se gorionik ugasi i ne radi min. 1 sat to je od 2 do 3 ili 4 kg peleta manje na dan. Pa puta grejna sezona pa izračunajte kolika je ušteda. Ne sporim da je četvorokraki bitan, ali ako neko nema para i treba da se odluči šta da uzme od ove tri stvari prvo to je sobni termostat. najeftinija investicija. Ja imam i mešni četvorokraki i termoregulacione glave na svim radijatorima, jedino nemam sobni termostat. Ali iz iskustva kod drugih kod kojih sam to priključio direktno na gorionik se najbolje pokazalo. Samo kod sobnog termostata kod većih kuća, može nastati problem nedovoljne zagrejanosti ili pregrevanja nekih prostorija. Tu treba malo izbalansirati ceo sistem i prilagoditi ga u zavisnosti od prostorije u kojoj se nalazi sobni termostat. Najbolje da se imaju sve tri kombinacije. A ako ne može onda prvo sobni najeftiniji a ovo ostalo videti. Zmajdin kod tebe je drugačiji sistem u kući, imaš i veliki akumulacioni rezervoar. To je nešto drugo.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.07.2012. u 12:06 - pre 143 meseci
Citat:
vasic74: Stvarno se izvinjavam ali na ovo moram da odgovorim. Govorimo o dve različite stvari. Četvorokraki ventil ili trokraki sa automatikom i finim regulisanjem temperature ka radijatorima u zavisnosti od sobnih termostata ne smanjuje potrošnju peleta kao što smanjuju sobne radijatorske termoglave a još bolje sobni termostat. Jer Čim se gorionik ugasi i ne radi min. 1 sat to je od 2 do 3 ili 4 kg peleta manje na dan. Pa puta grejna sezona pa izračunajte kolika je ušteda. Ne sporim da je četvorokraki bitan, ali ako neko nema para i treba da se odluči šta da uzme od ove tri stvari prvo to je sobni termostat. najeftinija investicija. Ja imam i mešni četvorokraki i termoregulacione glave na svim radijatorima, jedino nemam sobni termostat. Ali iz iskustva kod drugih kod kojih sam to priključio direktno na gorionik se najbolje pokazalo. Samo kod sobnog termostata kod većih kuća, može nastati problem nedovoljne zagrejanosti ili pregrevanja nekih prostorija. Tu treba malo izbalansirati ceo sistem i prilagoditi ga u zavisnosti od prostorije u kojoj se nalazi sobni termostat. Najbolje da se imaju sve tri kombinacije. A ako ne može onda prvo sobni najeftiniji a ovo ostalo videti. Zmajdin kod tebe je drugačiji sistem u kući, imaš i veliki akumulacioni rezervoar. To je nešto drugo.

1. Goran 40 je u jednom postu postavio članak o četvorokrakim ventilima i čemu oni služe. Lepo je objašnjeno i tome nemam šta da dodam.

2. Sobni termostat nema nikakvog smisla ako radijatori imaju termo glave.

3. Gorionik će najmanje trošiti ako je izbalansirana snaga na kojoj trenutno radi i (opet trenutni) gubici toplote grejanog objekta, a da se što ređe gasi, jer svako gašenje može da se tumači kao ušteda peleta, ali i kao gubitak u kotlu akumulirane toplote: zbog toga je važno da gorionici imaju više nivoa snage i da se snaga automatski prilagođava trenutnim gubicima, koliko god da je to moguće. Pretposavljam da svi gorionici koji se na našem tržištu nude tako rade.

1. Akumulator toplote je dodatak na sistem koji podosta uvećava komoditet, ali nije baš neophodan, mada ga svima (toplo) preporučujem, ako u kotlarnici ima dovoljno prostora. Jedina je nevolja što nije džabe, ali ne mora sve iste godine da se uradi: četvorokraki ventil je na prvom mestu. Sobni termostat bez četvorokrakog ventila jeste najjeftinije rešenje, ujedno i najlošije.

5.Kad je reč o najavljenom testiranju gorionika, koje sam nameran da sprovedem, ideja je da svaki gorionik bude testiran na različitim kotlovima, recimo na Visadrusu, Ferolliju, ABC-u, kojem god već, jer manje-više svi već kotlove imaju, gorionik tek nameravaju da nabave, ali na nekom forumu su (recimo) pročitali da baš taj kotao koji imaju ne valja... Cilj nije ocenjivanje gorionika, jer jedno takvo ad-hok ocenjivanje podložno je različitim sumnjičenjima na pristrasnost, već realni rezultati koji se postižu, ili se mogu posići, na već izvedenim sistemima. To će, pretpostavljam, mnoge ohrabriri da u tu investiciju uđu, na njihovu radost jer će imati kvalitetnije i konfornije grejanje po prihvatljivoj ceni, a na opštu radost jer će zimski vazduh biti podnošljiviji.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.07.2012. u 12:09 - pre 143 meseci
vasic74,
i mesni ventil pomaze pri ustedi goriva, ako u momentu gasenja gorionika u kotlu imas 80 stepeni, a u radijatore saljes 50 stepeni taj visak toplote kruzi u kotllu i tako gorionik duze ostaje u stanju mirovanja. Ovo je slicno kao i kadp termoglava zarvori radijator, ne isto ali slicno, i jedno i drugo ima mane i prednosti, a najbolja kombinacija je oboje imati. Sto se tice cena mislim da je najjeftinije staviti termoglave u sobe a u dnevni boravak i kupatilo bez njih i naravno cetvorojraki ventil u kotlarnicu.











[Ovu poruku je menjao taneb dana 02.07.2012. u 13:57 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao taneb dana 02.07.2012. u 13:58 GMT+1]
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.07.2012. u 12:15 - pre 143 meseci
Citat:
vasic74: Sada ću da ubacim i pelet. I cena se neće menjati cele godine, jedino moguće Bukov ali mislim da neće ni on.

Ovako nešto - konstantna cena ogreva tokom grejne sezone, osvežavajuća je novost na srpskom tržištu. Sve čestitke!
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.07.2012. u 12:32 - pre 143 meseci
Citat:
zmajdin: Ovako nešto - konstantna cena ogreva tokom grejne sezone, osvežavajuća je novost na srpskom tržištu. Sve čestitke!


prava stvar ###samo da to ne bude ZIMSKA cijena tokom cijele godine###
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
37.19.109.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.07.2012. u 13:30 - pre 143 meseci
Cena četvorokrakog mešnog ventila u "Etažu" je oko 5.000,oo!
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.07.2012. u 13:33 - pre 143 meseci
Ima mozda i za 4000 da se nadje, termoglave ima da se nadju i za 1200-1300, zavisi od kog je proizvodjaca.
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
37.19.109.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.07.2012. u 13:37 - pre 143 meseci
Najbolja varijanta je mešni ventil i sobni termostat!Sve to može da košta 5-6.000,oo!
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.07.2012. u 13:54 - pre 143 meseci
Ja ipak mislim da je najbolja varijanta mesni ventil sa elektro pogonom + termoglave za prostorije u kojima treba manja temperatura. Sa ovom kombinacijom se moze postici najmanja oscilacija temperature u kuci. Digitalni termostat je samo za jednu prostoriju i to je sr....
Ima u ponudi i set od 4 digitalna termostata i u kombinaciji sa 4 elektroventila to moze da se lepo uradi, ali cena ovog seta nije povoljna.
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.07.2012. u 14:07 - pre 143 meseci
Citat:
ZoranObradovic: Najbolja varijanta je mešni ventil i sobni termostat!Sve to može da košta 5-6.000,oo!

Nije najbolja, ali je dovoljna: bolje išta nego ništa.
Citat:
taneb: Ja ipak mislim da je najbolja varijanta mesni ventil sa elektro pogonom + termoglave za prostorije u kojima treba manja temperatura. Sa ovom kombinacijom se moze postici najmanja oscilacija temperature u kuci. Digitalni termostat je samo za jednu prostoriju i to je sr....
Ima u ponudi i set od 4 digitalna termostata i u kombinaciji sa 4 elektroventila to moze da se lepo uradi, ali cena ovog seta nije povoljna.

Ovo jeste najbolje, s tim da tada termo-glave i nisu neophodne, mada ne smetaju: od viška glava ne boli. Elektronika jeste problem, jer preskupa je, bar za moje pojmove (pre)skupog. Moguće je da se do početka grejne sezone pojavi na tržištu domaća elektronika, specijalizovana baš za ovo o čemu govorimo - kontrola četvorokrakog ventila prema zadatim vreme-temperatura parametrima, a po pristupačnoj ceni, pristupačnoj prema mojem poimanju pristupačnog.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
37.19.109.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.07.2012. u 14:50 - pre 143 meseci
Neka se javi neko iz Beograda ili Pančeva da uzmemo šleper bukovog peleta sa prevozom do kuće!
Treba mi neko za još 14 paleta pošto sam već uzeo 10 paleta sa kolegom!

- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

PELETIČAR
peletičar
direktor u sopstvenoj firmi
srbija

Član broj: 300979
Poruke: 31
*.telekom.rs
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.07.2012. u 16:12 - pre 143 meseci
Grejem oko 350 m2, a nisam nista dobio na PP.
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
37.19.109.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.07.2012. u 17:14 - pre 143 meseci
PELETIČAR.
da li si zainteresovan za kupovinu kvalitetnog i povoljnog peleta?
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
37.19.109.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.07.2012. u 17:15 - pre 143 meseci
PELETIČAR,
iz kog grada si?
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

PELETIČAR
peletičar
direktor u sopstvenoj firmi
srbija

Član broj: 300979
Poruke: 31
*.telekom.rs
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.07.2012. u 18:10 - pre 143 meseci
Sve zavisi od ishoda oko moje peletirke.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.07.2012. u 18:15 - pre 143 meseci
Gde ta peletirka može da se vidi?
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.07.2012. u 18:36 - pre 143 meseci
Niko nije odgovorio gore na moje pitanje.Pa onda da cujete sta cu ja vama odgovoriti na vas ventil i stednju.

Termostatske glave i trokraki ili cetverokraki ventili su nista bez automatike bojlera i vise krugova grejanja.A ta jeftina varijanta moze da bude i skupa ponekad se dogodi havarija.Ponekad se moraju rucno podesavati pa ako zaboravis ode mast u propast.

Moja opcija po spoljnoj temperaturi je jedino resenje koje stedi cuva kotao komoditet.Opcija samoodrzavanja temperature vode je najjeftinija varijanta.Naravno po spoljnoj temperaturi.Onda imas i jare i pare.

Mudro slovo tipa gorionik bez smetnje moze da se odradi sa malo volje.Dusanmijat vam je pokazao deo toga.Drugi de pogledacete malo kasnije sa mehanickim ciscenjem i vrlo dobrim sagorevanjem.Sta mi vredi cena ako svaki dan ima smetnju zbog resetke peleta.Ako je automatski onda mora da radi.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7691047 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.