Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7701804 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.07.2012. u 12:24 - pre 143 meseci
Citat:
RAMZAI: TANEB kad govoriš o spirali tad misliš na oprugu kao kod centrometala , ili spiralni elevator koji ima centralnu osovinu.

Ako je u pitanju opruga onda je jedno od rešenja smotati oprugu večeg promjera , i po mogučnosti da bude žica kvadratnog preseka, tako da koštica naleti na zid a ne na kosinu od nastalu dodirom okrugle žice i cijebi u kojoj se nalazi , manje su šanse da se zaklini.....Ovo govorim za neku varijantu Sam Svoj Majstor i za probe, a u ozbiljnoj primjeni je senzor struje na bazi Hall efekta i mali mikrokontroler


Spirala je bez centralne osovine, probacu da je uradim od vucenog flaha, i da bude par mm manja od cevi.
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.07.2012. u 12:43 - pre 143 meseci
Citat:
RnRolla: Pozdrav svim forumašima i čestitke Tanebu na temeljnim i opširnim analizama.
Da li hoćeš da napišeš zašto ti je potrebna kontrola pumpe i koja su to podešavanja koja nedostaju tvom gorioniku.
Pozdrav


Kontrolu pumpe mislm da treba da odradjuje gorionik u sprezi sa sobnim termostatom (resenje za sisteme koji nemaju mesni ventil). Ja sam sobni termostat povezao na pumpu, ali mi je to skroz kilavo resenje, i kako nemam mogucnost za ovo predhodno resenje ugradicu mesni ventil (ovo predhodno bi meni bilo jeftinije, jer sam vec imao sobni termostat).

Podesavanja koja fale pelteh gorioniku je podesavanje doze, podesavanje vremena izmedju dve doze, programiranje radnog vremena gorionika i jos nekih sitnica...
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

RnRolla

Član broj: 304827
Poruke: 49
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.07.2012. u 14:55 - pre 143 meseci
Ja u gorioniku PV30a imam verziju eproma V3.62 i u osnovnom meniju imam podelu na lagan, normalan i težak pelet. Promena tog podešavanja direktno utiče na količinu peleta u jedinici vremena. U parametrima postoje podešavanja za svaku vrstu iz ove podele. Mislim da se kreću od 28 do 38 g/n (valjda grama po ciklusu). Nisam siguran da li je ovo dovoljan raspon da pokrije alternativna goriva ali oprobano utiče na kolicinu i doziranje.
Pazi sa modifikacijom spirale dostavljača jer možeš prilično da opteretiš motor.
Pozdrav
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.07.2012. u 15:06 - pre 143 meseci
Citat:
RnRolla: Ja u gorioniku PV30a imam verziju eproma V3.62 i u osnovnom meniju imam podelu na lagan, normalan i težak pelet. Promena tog podešavanja direktno utiče na količinu peleta u jedinici vremena. U parametrima postoje podešavanja za svaku vrstu iz ove podele. Mislim da se kreću od 28 do 38 g/n (valjda grama po ciklusu). Nisam siguran da li je ovo dovoljan raspon da pokrije alternativna goriva ali oprobano utiče na kolicinu i doziranje.
Pazi sa modifikacijom spirale dostavljača jer možeš prilično da opteretiš motor.
Pozdrav

Ne znam tacno koja je meni verzija eproma, ali verovatno je ista. Nisam siguran da pomeranje gramaze utice na dozu, vec samo ma merenje kolicine potrosenog peleta. Doza je pola ili ceo krug male spirale, bar tako pise u uputstvu.
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

pecinjo
Duvanište

Član broj: 133980
Poruke: 90
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.07.2012. u 18:02 - pre 143 meseci
Da li je ko video nove termomontove kotlove na pelet TOBY, TX I TY http://www.termomont.co.rs/cat...izvodi/kompaktni-kotlovi-toby/ I http://www.termomont.co.rs/cat...i/kotlovi-na-pelet-i-pirolizu/
Ko se stidi ostaće gladan ;-)
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
77.243.22.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.07.2012. u 18:43 - pre 143 meseci
Ja sam ih video u prodavnici u Zemunu!
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

pecinjo
Duvanište

Član broj: 133980
Poruke: 90
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.07.2012. u 21:15 - pre 143 meseci
koja im je cena i kako su odrađeni?
Ko se stidi ostaće gladan ;-)
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
77.243.22.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.07.2012. u 22:29 - pre 143 meseci
pecinjo,
cena zavisi od jačine.Ja sam konkretno gledao TOBY i deluje mi ogroman a na izgled je lepo "skockan".
Kakav je u radu ne znam!To sam gledao dok sam bio u fazi prodaje mog kotla ali sam,najverovatnije,od prodaje kotla odustao i
rešio da na postojeći kotao ugradim gorionik na pelet "i da me Bog vidi"!
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.07.2012. u 22:51 - pre 143 meseci
Uputstva za upotrebu su čudo jedno: svašta iz njih može da se sazna.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

pecinjo
Duvanište

Član broj: 133980
Poruke: 90
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.07.2012. u 22:59 - pre 143 meseci
Citat:
zmajdin:
Uputstva za upotrebu su čudo jedno: svašta iz njih može da se sazna.


npr?
Ko se stidi ostaće gladan ;-)
 
0

RnRolla

Član broj: 304827
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.07.2012. u 23:16 - pre 143 meseci
Citat:
taneb: Ne znam tacno koja je meni verzija eproma, ali verovatno je ista. Nisam siguran da pomeranje gramaze utice na dozu, vec samo ma merenje kolicine potrosenog peleta. Doza je pola ili ceo krug male spirale, bar tako pise u uputstvu.

Testiraću ovo pa javljam.
Pozdrav
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.07.2012. u 23:22 - pre 143 meseci
RnRolla@
Koji kotao imas, kakva je kuca(kvadratura, izolacija) i kolika je potrosnja bila za sezonu?
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.07.2012. u 00:22 - pre 143 meseci
Citat:
pecinjo:
Citat:
zmajdin:
Uputstva za upotrebu su čudo jedno: svašta iz njih može da se sazna.


npr?

Kako je konstruktor predvideo šta kotao treba da radi, ali i kako to radi, ne tehnički, već upotrebno: kako, recimo, korisnik određuje snaga kotla u ovom ili onom režimu.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

RnRolla

Član broj: 304827
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.07.2012. u 21:08 - pre 143 meseci
Citat:
taneb:
RnRolla@
Koji kotao imas, kakva je kuca(kvadratura, izolacija) i kolika je potrosnja bila za sezonu?

Kotao je Viadrus U22S-5. Kvadratura je velika ali se ne greje cela a često se ne greje ni celog dana. Teško je precizno odrediti potrošnju ali mi se čini da je po kilogramu nešto manja od kvalitetnog kamenog uglja.

Danas sam menjao parametre i testirao potrošnju gorionika. Ideja je bila da uporedim potrošnju peleta sa minimalnim i maksimalnim podešavanjima u istom vremenskom periodu. Vreme za poređenje je sledeće:
potpala 01:30 (1 minut i 30 sec.)
pred-sagorevanje 02:00
sagorevanje 58:00
Ako ne računamo potpalu gorionik je dakle radio po sat vremena na režimu NORMAL 28 g/n i NORMAL 38 g/n. Sve vreme probe (u oba slučaja) radio je bez prekida. Između dve probe očistio sam ložište i sačekao da se ohladi. Pelet sam merio preciznom vagom vodeći računa o svakoj mrvici.
U toku neprekidnog rada sa podešavanjem NORMAL 28 g/n potrošio sam 5,56Kg a sa podešavanjem NORMAL 38 g/n 4,86Kg.
Taneb razlika nije mala, mislim da je ovo deo gde kontrolišeš količinu goriva u vremenskoj jedinici.
Pozdrav
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.07.2012. u 21:28 - pre 143 meseci
Moze biti da si ti upravu, ja sam mislio da je samo vezano za potrosnju.
Pogledacu ponovo uputstvo.
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

kale001
Slobodan Katic
elektrotehnicar u penziji
Beograd, Srbija

Član broj: 304932
Poruke: 1
212.69.20.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.07.2012. u 13:27 - pre 143 meseci
Citat:
ZoranObradovic:
Dusankobgd,
nisam za sada nikoga osim drugar i ja!Koliko tebi treba paleta?Možda je najbolje da mi pošalješ PP poruku,da bude brže!

Ja sam zainteresovan za 3 palete samo me interesuje cena i mesto isporuke.
 
0

RnRolla

Član broj: 304827
Poruke: 49
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.07.2012. u 14:02 - pre 143 meseci
Citat:
taneb:
Moze biti da si ti upravu, ja sam mislio da je samo vezano za potrosnju.
Pogledacu ponovo uputstvo.

Mislim da brojevi od 28 do 38 označavaju težinu ne zapaljenog peleta koji se nalazi u gorioniku svakog trenutka rada. Taj pelet se nalazi u predelu od senzora nivoa u vertikalnom delu do kraja unutrašnjeg dostavljača gde već počinje da se pali. Zapremina ovog peleta je 0,5dm3 a težina za npr Drakulićev pelet je 32,5 do 33 grama.
Ako je sve ovo tačno a čini mi se da jeste, onda možeš da izdvojiš mericom 0,5dm3 neko alternativno gorivo, izmeriš ga i težinu upišeš u parametre gorionika.
Pozdrav
 
0

vladdicca
Vladan Marjanović
Komercijalista
Beograd

Član broj: 298399
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.07.2012. u 14:15 - pre 143 meseci
Da li je neko razmišljao o gorioniku koji pored peleta može i da sagoreva sitan ugalj, piljevinu, drvenu sečku, žitarice i sl.
Mislim da je to mnogo isplativija varjanta ukoliko dođe do nestašice pelete ili njegove nerazumno visko cene.

Evo ga jedan primer ovog gorionika http://www.ceskykotel.cz/univerzalni-cs/

Da li neko ima iskustva sa sličnim gorionikom i da li ima u Srbiji distributer sličnih gorionika?
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.07.2012. u 21:24 - pre 143 meseci
RnRolla@
Ako peracunam ove tvoje podatke dobijem da ako u 0,5dm3 stane 33grama, onda u m3 stane 66 kg, sto nikako ne moze biti. Ako u m3 stane 650kg peleta, onda u 0,5dm3 moze da stane 325g sto znaci da u onu horizontalnu cev moze stati 10-ak doza peleta.

“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

RnRolla

Član broj: 304827
Poruke: 49
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.07.2012. u 09:48 - pre 143 meseci
Citat:
taneb:
RnRolla@
Ako peracunam ove tvoje podatke dobijem da ako u 0,5dm3 stane 33grama, onda u m3 stane 66 kg, sto nikako ne moze biti. Ako u m3 stane 650kg peleta, onda u 0,5dm3 moze da stane 325g sto znaci da u onu horizontalnu cev moze stati 10-ak doza peleta.

Potpuno si u pravu Taneb. Rezultat je 325 a ne 32,5 grama. Hvala za primedbu. U buduće ću biti pažljiviji.
Pozdrav
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7701804 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.