Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dijagnoza je jasna: Svijet je poludeo

elitemadzone.org :: MadZone :: Dijagnoza je jasna: Svijet je poludeo

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32677 | Odgovora: 177 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Dijagnoza je jasna: Svijet je poludeo27.11.2010. u 19:59 - pre 163 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic[/url]: Eto, Tomas Edison i Nikola Tesla.. u srpskom folkloru je Tomas Edison bio "los" jer je pohlepan i radio za lovu, dok je Tesla bio "dobar" jer nije radio zbog love... Ne bih da ulazim u analizu ovih motiva uopste, hajde da pretpostavimo da su tacni (iako se verovatno to moze dovesti u pitanje i te kako)....

Prakticno gledano, i jedan i drugi su zaduzili covecanstvo sa izuzetno vaznim pronalascima, dakle - njihov rad je bio i te kako drustveno koristan... Danas kad upalis sijalicu nije te puno briga da li je pronalazac iste bio motivisan kintom ili "visim ciljevima", bas kao sto ista stvar vazi kada koristis naizmenicnu struju.

Problem je u tome što je onaj od te dvojice koji je bio motivisan kintom tu istu kintu ulagao kako bi dokazao da je ideja ovog drugog loša. Pa je ubijao nesretne životinje naizmeničnom strujom u sklopu tih PR napora. A word-on-the-street je da je čak i električna stolica nastala kao rezultat mud-slinging kampanje spinovanja u korist pohlepnog. Dakle, njegova pohlepa je vodila svet u lošem pravcu. Na sreću, tada uticaj medija nije bio toliki tako da njegovi napori nisu urodili plodom. Da se ista stvar događa danas, cenim da bi DC struja imala mnogo više lajkova od AC struje.

Ostalima se izvinjavam na preterivanju sa serblish-om. To je zbog gastoša...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Dijagnoza je jasna: Svijet je poludeo27.11.2010. u 20:42 - pre 163 meseci
Borba na tržištu je sasvim normalna stvar i tako i treba da bude. E, sad, ako se iživljavao nad životinjama, metode su mu bile nehumane, ali tu je trebala država da ga spreči tako što bi zakonom ograničila dozvoljena sredstva, ali nije. Znači, problem se rešava zakonskim regulativama protiv nehumanih metoda, a ne ukidanjem borbe konkurenata.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Dijagnoza je jasna: Svijet je poludeo28.11.2010. u 00:08 - pre 163 meseci
Nema potrebe za nervozom ljudi.. ovo je samo MZ rasprava.

To sto je covecanstvo prezivelo do sad nije nikakav dokaz nepogresivosti ili neke superiornosti kao vrste.
Resursi na zemlji su ograniceni, a uz rastucu populaciju ne znam kako taj sistem pohlepe i sirenja moze da se odrzi?
13% svetske populacije iz razvijenih zemalja koristi 80% svetskih resursa! Da li je to odrzivi razvoj koji je stvoren samo zahvaljujuci ljudskoj pohlepi?
Negde se linija mora povuci ako zelimo da avion ne padne.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Dijagnoza je jasna: Svijet je poludeo28.11.2010. u 00:48 - pre 163 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Koji su bre tvoji fakin ARGUMENTI da cemo propasti?

Nisam rekao da ćemo totalno propasti, već biti desetkovani. I to će tako i biti, jer je to sasvim normalna stvar u evoluciji koju pominješ. Argumente nemam nameru da izvlačim, jer je u pitanju BIG PICTURE. Sličan BIG PICTURE kao ono kada sam u jednoj temi rekao da je ekonomija postala piramidalna i da može da se sruši kao kula od karata.
Citat:
pisac: naročito zato što je ekonomija sada globalno naslagana i isprepletana na sve moguće načine (uključujući i piramidalni način), i kada pukne na jednom mestu u jednom lošem trenutku može sve da se sruši kao kula od karata.
I samo oko pola godine nakon te izjave, nastupa svetska ekonomska kriza izazavana američkim bankarskim mahinacijama (duvanjem finansijskog mehura od sapunice radi stvaranja imaginarnog profita) što je naravno direktan proizvod ljudske pohlepe.

Jes' da (za sada) nije bilo propasti, i da je bilo mnogo ranije nego što sam očekivao, ali da je bila piramidalna šema -> bila je, da će se ponoviti u budućnosti -> hoće (pohlepa je garant toga), da će biti mnogo strašnije posledice -> videćemo. Nisam ni ja uvek u pravu, ali sam većinom u pravu. Meni sasvim dovoljno.

Zanimljivo je da ekonomska kriza izazvana bankarskom pohlepom još uvek traje, a neki ovde brane pohlepu i veličaju je.

Pohlepa je i dalje smrtni greh. I tako će i ostati.

Što civlizacija više napreduje, to je pohlepa opasnija i smrtonosnija. Lako je bilo u prošlosti, pohlepa je imala lokalne posledice. Sada pohlepa proizvodi globalne posledice, a sa napretkom tehnologije, populacije i međusobne zavisnosti društva, te posledice će biti sve teže. Pohlepa je ogroman zid koji stoji na putu daljeg razvoja humane civlizacije, i nema dalje. U ovoj temi se vidi da ljudi neće biti u stanju da razumom to zaključe, tako da će evolucija morati da primeni svoje milenijumske metode. Ili će civlizacija da se pretvori u nehumanu tiraniju povlaštene manjine nad robujućom (i desetkovanom) većinom, ali to po meni više neće baš moći da se nazove civlizacijom. Mada će možda neki opet imati mišljenje da je to sasvim u redu i da je to napredak (evolucija).

Citat:
Ivan Dimkovic:Za nekoliko desetina godina cemo mi postati gospodari prirodne selekcije, bas kao sto smo postali donkle za domace zivotinje nase znanje eksponencijalno raste i u ne tako dalekoj buducnosti cemo mi sami manipulisati sa sopstvenim DNK.


...Opasnost od pohlepnih ljudi i njihovih pohlepnih bolesnih ambicija time izrasta u demonske dimenzije. Upravo one dimenzije koje mogu desetkovati ljudsku vrstu. Jedne godine nas ima 10 milijardi, sledeće godine nas ima 1 milijardu. Što će uostalom neminovno da se desi, jer je to normalna stvar u prirodnoj selekciji . Živi bili pa videli.






[Ovu poruku je menjao pisac dana 28.11.2010. u 16:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Dijagnoza je jasna: Svijet je poludeo28.11.2010. u 15:42 - pre 163 meseci
@pisac

Poklapamo se dosta u prethodnom postu, a sto se tice "iluzije" da je svet poludeo dacu vam ODGOVOR, ne misljenje (slobodno mozete proveravati kako vam zgodno) svet nije POLUDEO vec se samo stvara privid putem medija kako bi se svet SLUDEO da bi svetski mocnici mogli da iz toga lepo profitiraju.
Putem medija smo suvise otisli globalno, trebali bi da se drzimo lokalnih problema i gle cuda vec smo "resili" 95% problema (svetskih dakako koji nas ne interesuju).

Ludilo koje je toboz aktivno "vise" nego inace gura se iz posebnih institucija i instituta (naravno sa psiholoskog aspekta) sa osnovnom postavkom da se svet polako priprema za KONACNO RESENJE
Ne bi o tom resenju jel bi imao da kucam na 10 strana ali je sustina desetkovanja (viska populacije), jel tesko retardirani i extremno poremeceni ljudi smatraju da tako treba i naravno oni ce to UVEK naucno objasnjavati i naci "pristalice" da tu tezu razvijaju i podrzavaju (za pare-interes-ucenu naravno), pa onda od cipovanja ljudi do uvodnjenja (ili bar pokusaja) jedne svetske vlade sa jednom verom, pa svetske diktature, robovlasnickog rezima i suma sumarum jedne imperije sa nekolicinom na vrhu.
Otprilike to je scenario kojim se tezi a "demokratija" ili vladavina demona (pojedinacnih na nivou svake drzave) bice zamenjena jednim vladarom koji ce naravno biti figura (osecam iz neke dziributanske zemlje sa jakim "religiskim korenjem" da nas vodi put izbavljenja).
Zato sam protiv bilo kakvih UNIJA jel su one uvod u jedan SKUP kolektivne kontrole i zla, samo neka je sto vise razlicitosti, pojedinacnih biznisa i preduzeca (sto vise blokirati ukrupljavanje kapitala)....

Stvari su mega proste (a moji prsti sve umorniji),pravi se ludilo sa ciljem da se narodu da neki povod za "izbavljenjem" jel je demokratija u svakoj drzavi dosadila i bogu (koga buduci vladari sveta ne mogu da smisle) i narodu, i prosto se montira situacija ze "nesto" novo.

To je ono sto sam napisao u jednom postu da su pripreme opsezne i da smo mi spremni na njih.
A "mi" su svi oni koji znaju za planove i koji ce se na svaki moguci nacin odupirati sabotirati, apelovati....toga ima svuda po svetu-internetu-literaturi-strucnim krugovima....


Jeste li se ikada zapitali kako je moguce da svetske televizeje popularisu bestijalne stvari ,poluretardirane likove koji ne mogu ni da pricaju (PRIRODNO glupi i nadrukani psiho-aktivnim supstancama), da se pridaju vaznosti nekim bolesnim takmicenjima, gura se MODA i BRZI automobili kao infuzija, prica se o zdravoj harni (a sve je specijalno obradjeno i zatrovano (uh da ne pokrecem tu pricu to je zivi HOROR itekako kod nas prisutan)), prikazuju se ljudi od stila i uspeha a da vam nepricam njihovu pozadinu....

U sustini kulturoloski sunovrat, koji NAMERNO skrece mlade i pametne ljude da usmere svoj mozak na sustinu problema nego gledaju samo povrsno,,,,to nije slucajno, najbolji naucnici sveta rade sa najboljim tehnolozima (kombinacija psihe i tehnoplogije) da bi nam se cula sto vise zatrovala i opteretila (TV-Filmovi-muzika i propratna oprema koja pojacave efekte istih medija ozvucenje-ekrani...) sve su to gluposti do bola i nepotrebnosti.
Covek ima dva uva a ne 6-15 koliko "treba" kupiti zvucnika rezolucija vida nije ni prici FULL HD-U, gluposti oko 3D dimenzija i monitora, fokus ociju je na 4:3 a ne 16:9 itd.....

Ne znam koliko ce se to preneti dalje ali mogu vam otkiti jednu tajnu na osnovu koje se vlada svetom, tesko se ovo moze naci na netu (u pitanju je kombinacija ) NADE I STRAHA, to su najaca osecanja kod coveka.
Strah za zivotom i nada za istim, vestom manipulacijom covek se slama i stvara se kontrola.
Sada smo u fazi STRHA (globalno izazvanim) a ponudice nam se i "NADA' naravno za pare....

Hahahahaha koliko su jadni ovi sto misle da su "pametni" ali su nazalost bestijalno bogati i tu lezi njihova snaga (protiv toga ce se tesko) moraju se traziti neki "unutrasnji" modusi.

NADA je nesto na cemu svetski mocnici profitiraju milenijumima :
-nada za brzim obogacenjem (po sistemu usralo je bas mene - o nije veruj mi - a tog sto jeste LAZE o pravoj pozadini), da nepominjem industriju kocke u svim vidovima ( gle cuda kladionica me zajebala a cele sezona Barsa "dobro" igrala i kako je mogla da bas "sada" pukne )...to bolje da ne objasnjavam
-nada za boljim zivotom
-nada za uvek necim sto ce neko da iz "opravdanih" razloga uvek da prolongira i da oteze, a u medju vremenu i "taj" mora od necega da zivi.

Situacija kod nas, bice bolje 2001-2002----2010-2011-2012 ako se uzdamo u "sistem" kod nas NIKAda nece biti bolje, jel nema KO da to bolje povede kada su svi ljudi prolongirani od strane stranih institucija....

Nema ludila vec samo privida, zato treba se posvetiti ponajpre sebi i svojim bliznjima pa tek onda ici dalje.......
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Dijagnoza je jasna: Svijet je poludeo28.11.2010. u 15:57 - pre 163 meseci
@pisac,

Zasto bi bili desetkovani?

Opet zato sto se tebi ne svidja danasnji svet? Ej, TEBI se licno ne svidja danasnji svet, i ti si se nasao pozvanim da mu predvidis nekakvu propast? Pa takvih kao ti je bilo mali milion u svim epohama covecanstva. Kladim se da je neki Egipcanin pre 2500 godina isto tako filozofirao o propasti sveta jer se ispred njega desavao rapidni progres civilizacije koji je njega plasio i sa kojim se on licno nije slagao. Da li to pravi bilo kakvu prakticnu razliku u tome kako se svet razvio od tada?

Ne pravi. Svet je preziveo tog filozofa, i nastavio da se siri... kao sto ce nastaviti da se siri i u buducnosti.

Sto se ekonomije tice, nekima nikako nije jasno da implicitna vrednost raste zato sto proizvodimo vise. To je taj rast koji se vidi - jer danas od tone peska mozemo da napravimo CPU-ove, a ne samo WC za macke.

To je najdivnija stvar sa nama, jer smo u stanju da stvaramo nove stvari, koje nikad nisu postojale ranije... I upravo zahvaljujuci tim stvarima se nase bogatstvo povecava - jer raste broj tih stvari i njihova sofisticiranost.

Tebi to nije bogatstvo - ali ti na CPU gledas kao na dzak peska, i po tebi CPU ne moze biti vredniji od gomile peska... Kao da coveka gledas kao 80 kila mesa. Ali to jednostavno nije tako, samo je potrebno stvari sagledati malo pazljivije.

Svetu, dakle, ide sasvim dobro ako pogledamo sve sto nam se desilo do sada... ali opet, nekim apokalipticarima to nije dovoljno dobro....

Koga briga? Idi ucini svet boljim, to je jedino sto mozes da uradis...

Citat:

Što će uostalom neminovno da se desi, jer je to normalna stvar u prirodnoj selekciji . Živi bili pa videli.


Mnogo toga kod nas kao vrste nije "normalno" u prirodnoj selekciji. Priroda nam je podarila svest i prakticno neogranicenu mogucnost misljenja i nema vise nazad.. od tog momenta MI postajemo gospodari svoje sudbine, a ne samo pasivni svedoci volje prirode.

Blizi se momenat kada cemo preuzeti potpunu kontrolu nad procesom sopstvene evolucije i time omoguciti nasem umu da ima jos vecu slobodu u biranju kuda zeli da ide.

Zasto neko to ne bi cenio, nego iscekivao i najavljivao propast... to je verovatno zanimljiva stvar za istrazivanje.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Dijagnoza je jasna: Svijet je poludeo28.11.2010. u 16:10 - pre 163 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
Blizi se momenat kada cemo preuzeti potpunu kontrolu nad procesom sopstvene evolucije i time omoguciti nasem umu da ima jos vecu slobodu u biranju kuda zeli da ide.



Ne da boze, ali je trenutak neminovan.

I koji to "mi" cemo preuzeti kontrolu, mi kao populacija ili mi kao manipulatori sa ciljem da jos bolje sputaju covecanstvo.
Ne budi naivan Ivane (sto ja znam da nisi - vec je prosto bratski korektnije moc genetike "deliti" narodu u humane svrhe).
Ta recenica je vrlo ozbiljna zabluda:
kontrola evolucije ce biti direktno sprovedena sa ciljem depopulacije, i poboljsanjem sposobnosti izabrane populacije.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Dijagnoza je jasna: Svijet je poludeo28.11.2010. u 17:03 - pre 163 meseci
Upravo tako Ivane. Ljudi su divna stvorenja sposobna da stavaraju i upravljaju svojom sudbinom. Upravo zato ce morati da se menja svet kakav danas postoji, a ne zato sto se nekom ne svidja. Sirenje bez granice je tesko, a sistem je ranjiv i na samo smanjenje stope rasta.

Da li cemo toliko ovladatiu genetskim inzinjeringom pa ce ljudi moci da se hrane peskom za mace ili ce izbiti neka vrsta "sukoba" u kojoj ce neki deo populacije izboriti privilegije nad nekim drugim delom je tesko pitanje ali svet ce se menjati. Mogucnosti su beskonacne.
Neki tu promenu prepoznaju kao katastrofu trenutnog sistema, a neki kao evoluciju sistema ali sustina je ista.

 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Dijagnoza je jasna: Svijet je poludeo28.11.2010. u 17:07 - pre 163 meseci
Pa sistem/svet se konstantno menja (uz odredjeni stepen nepromenljivih), tako da ne znam sta ste vi novo tu rekli?

@ ArtCool: Idi bre gledaj Digitalnog andjela/djavola ili tako nesto, smaras jbt

@ pisac: Ti si tek neki prorok, u p.m. Znaci, posle xx svetskih kriza i xn piramidalnih sema i prevara, ti si "predvideo" da ce biti toga i u buducnosti. E bravo, svaka cast
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Dijagnoza je jasna: Svijet je poludeo28.11.2010. u 17:30 - pre 163 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Zasto bi bili desetkovani?

Opet zato sto se tebi ne svidja danasnji svet? Ej, TEBI se licno ne svidja danasnji svet, i ti si se nasao pozvanim da mu predvidis nekakvu propast? Pa takvih kao ti je bilo mali milion u svim epohama covecanstva. Kladim se da je neki Egipcanin pre 2500 godina isto tako filozofirao o propasti sveta jer se ispred njega desavao rapidni progres civilizacije koji je njega plasio i sa kojim se on licno nije slagao. Da li to pravi bilo kakvu prakticnu razliku u tome kako se svet razvio od tada?

Ne pravi. Svet je preziveo tog filozofa, i nastavio da se siri... kao sto ce nastaviti da se siri i u buducnosti.


Znaš kako, bez prirodnih neprijatelja ljudi se nekontrolisano množe i broj im raste eksponencijalnom brzinom. Međutim, Zemlja se nije povećala. Na Zemlji sigurno nema mesta za neograničen broj ljudi i nešto će morati da se desi. Neki vid kontrole rađanja ili ratovi i međusobno ubijanje ili sve veća glad ili nešto drugo. Populacija u svakom slučaju ne može rasti neograničeno.

Ranije si rekao da nemamo fundamentalan problem sa energijom jer imamo Sunce koje nas greje. Pazi, fosilna goriva su indirektno nastala kao rezultat Sunčevog zračenja, ali nuklearni energenti nisu. Otkud onda tolika potreba za nuklearnom energijom, ako nam je Sunce dovoljno?

Citat:
Ivan Dimkovic: Mnogo toga kod nas kao vrste nije "normalno" u prirodnoj selekciji. Priroda nam je podarila svest i prakticno neogranicenu mogucnost misljenja i nema vise nazad.. od tog momenta MI postajemo gospodari svoje sudbine, a ne samo pasivni svedoci volje prirode.

Blizi se momenat kada cemo preuzeti potpunu kontrolu nad procesom sopstvene evolucije i time omoguciti nasem umu da ima jos vecu slobodu u biranju kuda zeli da ide.

Zasto neko to ne bi cenio, nego iscekivao i najavljivao propast... to je verovatno zanimljiva stvar za istrazivanje.


Ovo je pozitivistički stav, a pozitivistička filozofija je postala prevaziđena još u prvoj polovini XX veka. Ne treba da se zavaravamo, naša prirodna selekcija podleže potpuno istim zakonima kao i selekcija drugih vrsta. Šta bi moglo da bude drugačije? Genetski inženjering naročito nad nama nije zaživeo, a i ako u jednom periodu zaživi, moći će samo da vrši sitne intervencije nad genima sa poznatom funkcijom, a da se ispita svih 4n mogućnosti, gde je n dužina genoma, to će moći, ali ne danas, nego malo juče. Prirodna evolucija se ipak pokazala vrlo efikasnom u rešavanju problema. Ne samo da se iz statističke genetike zna koliko mešanje u proces evolucije može da bude opasno po vrstu na kojoj se interveniše, nego se i u teoriji algoritama ispostavlja da su genetski algoritmi daleko efikasniji pristup za rešavanje nekih problema od traženja rešenja putem logičkih pravila.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Dijagnoza je jasna: Svijet je poludeo28.11.2010. u 18:07 - pre 163 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Zasto neko to ne bi cenio, nego iscekivao i najavljivao propast... to je verovatno zanimljiva stvar za istrazivanje.

Kao što rekoh, treba da spoznaš "big picture". Znaš, kada sam bio u tvojim godinama ja nisam imao ni deo ovog razumevanja koje sada imam. A kako vreme prolazi, postoji velika šansa da ću shvatiti još ponešto što trenutno ne naslućujem. Ti si pametan dečko, i dakle samo treba da iskoristiš mozak na pravi način, i shvatićeš pre ili kasnije o čemu pričam.

Citat:
HeYoo: Sirenje bez granice je tesko, a sistem je ranjiv i na samo smanjenje stope rasta.

Upravo tako.
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Dijagnoza je jasna: Svijet je poludeo28.11.2010. u 19:05 - pre 163 meseci
@Wi-Fi

Daj budi malo recitiji sem gi-gu-ga, ili si mozda zalutao kada je ova tema u pitanju pa si mozda hteo nesto da se razonodis sa http://disney.go.com/movies/index tamo ce te manje smarati
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Dijagnoza je jasna: Svijet je poludeo28.11.2010. u 19:12 - pre 163 meseci
Pa jbt, ti stvarno k'o da si lik iz crtaca. Ono, Elmer Davez ili tako neki. Samo zavere, zavere, the devil & co, chip-ovi, manipulatori, kontrola mase, uma, cega sve ne, domaci izdajnici/strani placenici. I onda opet u krug, zavere itd. Idi bre planiraj odbranu od tih imaginarnih neprijatelja i konspiratora iz EU ili odakle vec
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Dijagnoza je jasna: Svijet je poludeo28.11.2010. u 19:20 - pre 163 meseci
Koje zavere pominjes, sta je zavera, sta je po tebi zavera, ja to nisam u tom kontekstu nikada pomenuo.
A po pitanju & co oni su moje simpatije (toliko su jadni da moras da ih volis ;) nema tu nikakve enigme.
Ovde se diskutuje o nekom ludilu a ja pitam (pisem) o kom ludilu, nema spontanog vec izfabrikovanog ludila i tu je kraj, nema zavere vec ciste ZLOBE.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Dijagnoza je jasna: Svijet je poludeo28.11.2010. u 19:24 - pre 163 meseci
Ajde kreni lepo da citas svoje poruke, taman ces otkriti koje zavere a i ubiti malo vremena. Ja ne primecujem nikakva ludila (a tek fabrikovana) ni krajeve sveta, ali jbg, mora da sam "slep" pa ne vidim to sto vas par vidi (i zeljno iscekuje)
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Dijagnoza je jasna: Svijet je poludeo28.11.2010. u 19:28 - pre 163 meseci
Dobro, ajde vi pristalice teze da je svet poludeo, da mi odgovorite na jedno prosto pitanje. U odnosu na šta je svet poludeo (jer ako je nešto poludelo to onda treba da znači da postoji nešto normalno sa čim možemo da uporedimo to ludilo) i kada je to tačno u svojoj istoriji svet bio normalniji, humaniji, moralniji ili šta već ? Jel možda u vreme osvajačkih ratova kada je bilo sasvim uobičajeno da ti se digne stojko, sakupiš vojsku i kreneš da rokaš male gradiće i državice koje možeš da osvojiš, poubijaš sve stanovnike i odneseš sva bogatstva koja nađeš ? Ili možda u vreme krstaških ratova ? Ili u vreme kada su žene spaljivane na lomači, pošto ih prethodno neko proglasi vešticama ? Ili u vreme inkvizicije kada se to isto radilo naučnicima ? Možda u vreme feudalaca kada je svako ko je rođen kao kmet, ostajao kmet do kraja života i radio za velemožu dobijajući samo hranu zauzvrat ? U vreme divljeg zapada kada je bilo sasvim normalno nositi revolver za pojasom i upucati svakog ko ti iz nekog razloga zasmeta ? U vreme pomorskih istraživanja kada su istrebljeni mnogi narodi o kojima danas znamo samo iz istorijskih udžbenika ? U vreme kada je robovlasništvo bilo normalno, ali pravo robovlasništvo, a ne ovo što vi smatrate da je rad za nekoga i za platu robovanje ? Ajde recite mi jedan period u istoriji kada je to nešto bilo bolje, normalnije i moralnije nego danas i kada nije bilo pohlepe, ni kapitalista, kada nije bilo različitosti među ljudima, pa da jedan ne bude moćniji, bogatiji, pametniji od nekog drugog ?

Ne možete, zato što ništa ne fali svetu danas, a da još više nije falilo ranije. I ranije je postojao kapital, i ranije je bilo pohlepe, i imućnih ljudi, ali danas bar postoje mehanizmi koji sve to na neki način kanališu, plus, ništa danas ne sprečava bilo koga da poradi na sebi, stekne znanje i veštinu, pa i sam postane imućan, naravno ako mu je to cilj u životu. To je po meni mnogo bolje nego feudalni sistem gde se rodiš kao kmet i umireš kao kmet, bez ikakve šanse da se obrazuješ i pomeriš sa tog mesta. Dalje, žene. Nekada je, kao što smo već konstatovali, bilo sasvim normalno da im se uskrati obrazovanje, da se koriste isključivo kao oplodne krave, da nemaju prava glasa, da se tuku bez da odgovaraš za to, pa čak i da se spaljuju na lomači ako ih neko proglasi za vešticu. Danas žena barem ima izbor, može da bude domaćica ako to želi, ali može i da se obrazuje, glasa, izgradi karijeru. Istina, to još uvek važi za razvijene zemlje, dok se neke zatucane još uvek rukovode starim pravilima o ženi kao nižem biću, ali je to opet bolje, nego kada je ceo svet tako razmišljao. Pa onda ratovi, naravno da nisu iskorenjeni i da će ih biti i u budućnosti, ali su barem i oni postali humaniji, onoliko koliko rat uopšte mže da bude human. Recimo, danas postoje pravila ratovanja, postoje pravila kako se postupa sa zarobljenicima, postoje vojni sudovi koji osuđuju one koji krše pravila ratovanja, nema više odvajačkih ratova i borbe prsa u prsa, gde izginu milioni, već su žrtve minimalne, kao i materijalna šteta. Pa setimo se samo bombardovanja 99'. Da je ovo srednji vek, pregazili bi nas kao plitak potok, uz par miliona mrtvih. Srećom, to se nije desilo, pa je dobar deo građana dane u vreme bombardovanja provodio po kafićima i splavovima umesto po skloništima. To znam, zato što sam i ja sa svojim društvom uglavnom visio u lokalnoj kafani, išli smo na target koncerte, posmatrali avione i projektile koji proleću i ništa nam nije falilo. Misliš da bismo mogli tako da je ovo bio srednji vek i da su uleteli sa par miliona vojnika i uništavali sve što im se nađe po putu. Mislim da se razumemo, ne ulazim sad u opravdanost te vojne intervencije, niti želim o tome da pričam. Samo pravim razliku u tome kako je to izgledalo u vreme Kosovskog boja kada gotovo niko na bojištu nije preživeo, a kako je to izgledalo 99' kada su ljudske žrtve ipak bile minimalne. Ovime naravno ne želim da kažem da su te žrtve opravdane, jer i da je bila samo jedna jedina žrtva, ne postoji opravdanje za to, ali u odnosu na neke ratove u prošlosti u kojima smo i mi učestvovali, broj žrtava zaista ne može da se uporedi. Ni izbliza.

Dakle, ajde kada već diskutujemo, da se bavimo malo i činjenicama, a ne samo nekakvim ličnim maštarijama o kraju sveta. Činjenice nam govore da je svet danas daleko bolje mesto nego što je ikada bio u svojoj istoriji. Slobode pojedinca su neuporedivo veće, obrazovanje je dostupnije mnogo većem broju ljudi, mogućnosti za ostvarivanje ličnih ciljeva i ambicija takođe, ratova je mnogo manje i uglavnom se radi o lokalnim incidentima, radije nego o globalnim ratovima sa velikim brojem žrtava, itd. To naravno ne znači da danas nema onih koji su moćniji, da nema bogatih i siromašnih, da nema sposobnih i nesposobnih, ali su te razlike manje, a što je najbitnije, svako može da promeni svoje društveno i materijalno stanje, ako to hoće... barem većina. Oni koji ne mogu, bivaju zbrinuti socijalnim programom. Toga recimo, ranije nije bilo, već su nesposobne proterivali ili čak ubijali (hint: antička Sparta na primer), bogatiji su bukvalno mogli da rade šta hoće, a siromašni su gotovo garantovalo umirali od gladi. I pre nego što neko pomene, jeste, znam da se to dešava i danas, pogotovo u Africi se umire od gladi i gomile bolesti, svuda još uvek ima siromašnih, ima i beskućnika... ali je sve to neuporedivo sa vremenom u kome su svi osim velemoža i kralja bili siromašni i bili prinuđeni da rade za hranu i milost gospodara. Dobar deo današnje sirotinje je tu gde jeste svojom voljom, ma šta ko mislio o tome.

U svakom slučaju, imamo gomilu činjenica koje govore u prilog tome da svet napreduje, civilizacija napreduje, stvari se menjaju na bolje... a nijedna činjenica ne govori u prilog tome da civilizacija tone i da joj se sprema kraj. To što neki od vas smatraju da nije u redu da neki imaju više, i da je to nepoželjna društvena pojava, to nije nikakav argument, već samo vaše mišljenje koje ama baš ništa neće promeniti u svetu. To što vi smatrate da imate dovoljno i da vam ne treba više od toga, ne daje vam za pravo da određujete i drugima šta treba da im bude dovoljno. Zato je ovaj svet u suštini divno mesto, jer svako ima šansu (dobro, skoro svako) da ostvari svoje ambicije, ma kako visoke ili niske one bile. To jedino može da smeta onima koji ne uspeju da ostvare svoje ambicije, ali za to im nije kriv svet, nego oni sami.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Dijagnoza je jasna: Svijet je poludeo28.11.2010. u 19:34 - pre 163 meseci
E i ti svasta pitas, kako u odnosu na sta? Pa eno @dava rekao (a i jos par njih se slaze) da u praistoriji nije bilo pohlepe. Eeeej, sta dalje da se prica...
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Dijagnoza je jasna: Svijet je poludeo28.11.2010. u 20:06 - pre 163 meseci
Citat:
Wi-Fi: Ja ne primecujem ...


Sto je pravo blagostanje
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Dijagnoza je jasna: Svijet je poludeo29.11.2010. u 00:26 - pre 163 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Priroda nam je podarila svest i prakticno neogranicenu mogucnost misljenja i nema vise nazad.


Jedna od žešćih gluposti. Ne reče džabe Ajnštajn da je svemir konačan, ali da ljudska glupost nema granica.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Dijagnoza je jasna: Svijet je poludeo29.11.2010. u 19:12 - pre 163 meseci
Nije uopste glupost, rec "prakticno" ne stoji tu za dzabe.

Naravno da je apsolutna beskonacnost nemoguca, ali ljudski mozak takav da je u stanju da se "umrezava" uz pomoc komunikacije i da koristi dodatne izvore znanja (memoriju racunara, recimo)- to ga cini prakticno neogranicenim po pitanju mogucnosti sirenja.

Treba samo pogledati kolicinu informacija koje se sire, kolicinu pronalazaka, itd... ocigledno su kapaciteti nasih mozgova takvi da mogu da isprocesiraju i koriste enormne kolicine znanja i informacija, i kraj se ne nazire.

Ne pricam ja tu o teorijskom kraju, ako je broj atoma u univerzumu beskonacan, vec o prakticnoj beskonacnosti iz perspektive bilo koje druge zive vrste na planeti zemlji.

Citat:
pisac
Kao što rekoh, treba da spoznaš "big picture". Znaš, kada sam bio u tvojim godinama ja nisam imao ni deo ovog razumevanja koje sada imam. A kako vreme prolazi, postoji velika šansa da ću shvatiti još ponešto što trenutno ne naslućujem. Ti si pametan dečko, i dakle samo treba da iskoristiš mozak na pravi način, i shvatićeš pre ili kasnije o čemu pričam.


Mali, ne se*i, kada budes mator kao ja, znaces o cemu pricam.

To je, prevedeno na jednostavan jezik, to sto si ti rekao.

I to je argument?

Wow.. evo osecam kako se trese planeta od silne ovog argumenta.

Ne, pisce, ti nemas nikakav argument - imas samo svoju sopstvenu kivnost na ovaj svet, koji ti se ne svidja iz nekog razloga, i tom svetu ti "prorices" kraj zato sto ti se ne svidja. To je sustina cele tvoje price.

Sto je sasvim OK... ni ja ne volim integralni pirinac i voleo bih da mu vidim kraj... ali to sto mu ja zelim kraj tesko da moze da promeni realnost da taj pirinac nece nigde.

Kao ni ovaj svet u kome zivimo.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dijagnoza je jasna: Svijet je poludeo

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32677 | Odgovora: 177 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.