Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 22227 | Odgovora: 117 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!07.01.2011. u 10:15 - pre 161 meseci
Čekajte malo, pa nijedan zakon nije sveto slovo. Ako je zakon loš, zna se kako se zakoni menjaju.
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
*.adsl.verat.net.



+11 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!07.01.2011. u 14:35 - pre 161 meseci
Kako se menjaju?
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!07.01.2011. u 14:43 - pre 161 meseci
Pa u nashem slucaju (banana drzava), najbolje bi nam bilo da pishemo peticiju Americkoj ambasadi, ili direktno Imperatoru, i (ponizno ga) zamolimo da sastavi neku drugu vladu, sa manjim lopovima... ili barem da im posalje dopis da o'lade malo... kao "izglasaju" promenu nekog zakona... i tako...
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
*.adsl.verat.net.



+11 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!07.01.2011. u 15:44 - pre 161 meseci
Prvo je krenula priča o velikom bogatstvu tajkuna i svsishodnosti poreza na imovinu onda je donet zakon kojim se oporezuju fizička lica ali ne i povezane tajkunske firme dok su male firme već ugušene fiksnim troškovima poslovanja. Ličnu imovinu njuške svejedno drže na nekim ostrvima tako da se svodi opet na cedjenje drenovine. Mogu da zamislim procenu vrednosti imovine u prigradskim naseljima poput ovog gde ja živim, pa kad su kvadraturu popisivali dodali više nego što ima a šta će da rade sa vrednošću mogu da pretpostavim. I za legalizaciju je bilo 40% od vrednosti u gradu a cena kvadrata deset puta manja. Biće opet ono što sam jednom doživeo auto od 1000 dm treba 2000 za prevod i registraciju. Ma džaba trud, nije ovo država već jedan provizorijum kome se približio finansijski kolaps i smena vlasti koja ko zna šta donosi. Pametan čovek neće poturati ledja, treba to iskulirati sa strane, zagasiti biznise i smanjiti troškove, neke ekstremne namete koji će sad da krenu kao na traci ne treba plaćati, nek plene ako imaju muda pa nek prodaju ako imaju kome i opet se više isplati nego dati keš do kojeg jedino još prodajom bubrega može da se dodje.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!07.01.2011. u 16:06 - pre 161 meseci
Citat:
pantic68: Kako se menjaju?

Parčetom papira koji se zove "glasački listić".
 
Odgovor na temu

geniuxx
Po ugovoru
Nis

Član broj: 90041
Poruke: 226
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+68 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!07.01.2011. u 16:42 - pre 161 meseci
Ako. Podržavali ste zabranu pušenja. Podržavali ste paradu. Podržavali ste ograničenje rada ugostitelja i točenje/prodaju alkohola. Podržite sada i ovo, i sve drugo što im padne na pamet da uvedu i proglase "civilizacijskim vrednostima", "zahtevima iz EU" i slično. Jedna po jedna ovakva glupost, i svima nama će ostati jedno veliko ništa. Sami ste hteli, što se sada bunite?
Citat:
pantic68: Kako se menjaju?

Možda neko i ukapira:



osim ako mi neki stranački vojnik ne obriše post...

Ništa ja ne potpisujem...!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!07.01.2011. u 16:47 - pre 161 meseci
Citat:
ventura: Parčetom papira koji se zove "glasački listić".


jel ovo provokacija ili stvarno ''veruješ u Deda Mraza''?


Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!07.01.2011. u 18:17 - pre 161 meseci
Citat:
Ako. Podržavali ste zabranu pušenja. Podržavali ste paradu. Podržavali ste ograničenje rada ugostitelja i točenje/prodaju alkohola.

Sve sam ovo podržavao i još uvek podržavam. Kakve sad to onda ima veze sa porezom na nekretnine?
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

geniuxx
Po ugovoru
Nis

Član broj: 90041
Poruke: 226
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+68 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!07.01.2011. u 18:31 - pre 161 meseci
^Itekako ima veze. Ono je bila priprema & test, da li će narod/građani da progutaju. Sada slede veći zalogaji, npr. ovaj porez, a biće još takvih stvari. I još gorih, većih i neukusnijih zalogaja.
Ništa ja ne potpisujem...!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!07.01.2011. u 19:48 - pre 161 meseci
Mislim da ti jedini vidis vezu izmedju "gutanja" tolerancije i gutanja novih poreza. Uostalom, ovo nisu odreseni porezi za nekretnine ovo su maksimalno propisani porezi, na lokalnoj samoupravi je da ako hoce i u potpunosti ukine ovaj porez. Pa ako zivis u sredini koja ne guta tako lako a vi ukinite ovaj porez.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!07.01.2011. u 20:20 - pre 161 meseci
Citat:
Ono je bila priprema & test, da li će narod/građani da progutaju. Sada slede veći zalogaji, npr. ovaj porez, a biće još takvih stvari. I još gorih, većih i neukusnijih zalogaja.


Daklem povlacis paralele izmedju toga sto ti neko ne da da mlatis pedera po izboru, ili da trujes nekog u zatvorenom prostoru, sa time da ti neko zavuce ruku u dzep i pokrade
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
*.adsl.verat.net.



+11 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!07.01.2011. u 20:28 - pre 161 meseci
Citat:
ventura: Parčetom papira koji se zove "glasački listić".

Svi na tom listiću su prošli filter, vlast se menja režim ostaje i jedino neki nepredvidjeni splet okolnosti može da napravi pomak, napred ali i nazad.
 
Odgovor na temu

geniuxx
Po ugovoru
Nis

Član broj: 90041
Poruke: 226
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+68 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!07.01.2011. u 21:00 - pre 161 meseci
Citat:
mmix: Mislim da ti jedini vidis vezu izmedju "gutanja" tolerancije i gutanja novih poreza. Uostalom, ovo nisu odreseni porezi za nekretnine ovo su maksimalno propisani porezi, na lokalnoj samoupravi je da ako hoce i u potpunosti ukine ovaj porez. Pa ako zivis u sredini koja ne guta tako lako a vi ukinite ovaj porez.

Ako sam te dobro shvatio, za tebe je zabrana=tolerancija? Tolerancija se ne postiže zakonom i silom. Radi se o uvođenju obaveze da ne pušiš, da se foliraš da su pederi cool, da posle 22:00 ne možeš da kupiš nešto što inače preko dana možeš. Sada imaš obavezu i da plaćaš porez onoliko koliko neko smatra da može da ti uzme. Hajde sada toleriši.
Citat:
pri3rak: Daklem povlacis paralele izmedju toga sto ti neko ne da da mlatis pedera po izboru, ili da trujes nekog u zatvorenom prostoru, sa time da ti neko zavuce ruku u dzep i pokrade :)

Pre parade niko ih i nije mlatio. A nije ni tokom iste. Mene lično je oduvek bilo baš briga za njih, a kao što rekoh, pendrek nije način da nekoga tolerišeš. Pre ćeš postići suprotan efekat.
Citat:
pantic68: Svi na tom listiću su prošli filter, vlast se menja režim ostaje i jedino neki nepredvidjeni splet okolnosti može da napravi pomak, napred ali i nazad.

To je to. Bravo.

Ništa ja ne potpisujem...!
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!07.01.2011. u 21:12 - pre 161 meseci
Vala niko ih nije mlatio.Ponekad su im, slali pozdrave i bacali cvece iz ljubavi i postovanja, a ovaj snimak je cista montaza http://www.youtube.com/watch?v=DVh5H3mAHuY

Verovatno niko nije ni pusio u zatvorenom prostoru pre zakona, ili je trovanje nepusaca izvorno pravo svakog Srbina, i protiv ukidanja istog se treba boriti?
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!07.01.2011. u 21:36 - pre 161 meseci
Citat:
pri3rak: Vala niko ih nije mlatio.Ponekad su im, slali pozdrave i bacali cvece iz ljubavi i postovanja, a ovaj snimak je cista montaza http://www.youtube.com/watch?v=DVh5H3mAHuY

Verovatno niko nije ni pusio u zatvorenom prostoru pre zakona, ili je trovanje nepusaca izvorno pravo svakog Srbina, i protiv ukidanja istog se treba boriti?


Ja nisam cuo da ih neko mlatio kad ne paradiraju, ti?
A i ovi sto su ih mlatili na paradi, angazovana ekipa kao i ova sto je paradirala.

I dosta bre vise poturanja!
 
Odgovor na temu

geniuxx
Po ugovoru
Nis

Član broj: 90041
Poruke: 226
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+68 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!07.01.2011. u 21:40 - pre 161 meseci
Citat:
pri3rak: Vala niko ih nije mlatio.Ponekad su im, slali pozdrave i bacali cvece iz ljubavi i postovanja, a ovaj snimak je cista montaza http://www.youtube.com/watch?v=DVh5H3mAHuY

Verovatno niko nije ni pusio u zatvorenom prostoru pre zakona, ili je trovanje nepusaca izvorno pravo svakog Srbina, i protiv ukidanja istog se treba boriti?

OK, zaboravio sam taj pokušaj parade. I verovatno bi 10.10. bilo još žešće. Ali u svakodnevnom životu nikome od njih nije falila dlaka s glave.
A ne znam kakve veze imaju pušenje i nacija?

Kako ne kapirate sistem?
1. Neko je pušač, a neko nije. Zabrana je pogodila jedan deo stanovništva, dok drugi deo podržava zabranu.
2. Neko je peder, a neko ne. Uvođenje "obavezne tolerancije" neko podržava, a neko ne.
3. Neko pije tokom noći, a neko ne.
U sva tri slučaja pogođen je jedan deo stanovništva. Ako uzmemo u obzir da postoje osobe koje su u sve tri grupe (i pušač, i peder, i alkos), može se osnovano pretpostaviti da je velika većina stanovništva pogođena bar jednom od ove tri stavke.
To je bila priprema/test. Pošto je sve to prošlo tako kako je prošlo, vreme je za veći zalogaj - onaj koji pogađa 99% stanovništva, a to je ovaj porez. I budući porezi i raznorazne zabrane i ograničenja će biti takvi.
A zašto kažem da će ovo pogoditi 99%, a ne svih 100% stanovništva? Zato što je ovaj zakon idealna prilika za najbogatije u zemljici Sprdiji da investiraju i zarade. Kako? Mnogi sadašnji vlasnici nekretnina neće moći da plaćaju ovaj porez, jer nemaju od čega => moraće da prodaju nekretninu i pređu u podstanare. Te njihove nekretnine će kupiti oni koji to mogu da plate, znači najbogatiji. Šta će oni s njima? Neke od njih će biti srušene i podignuti velelepni tržni centri, a većina će biti izdata onima koji su ih prodali jer nisu mogli da plate porez... Naravno, zakupnina će biti tolika da može da pokrije porez za tu nekretninu + zarada kojom je zadovoljan novopečeni vlasnik.
Da li sam sada jasniji? Ovaj porez se isplati državi i najbogatijima, a ostali su za šišanje.

Predviđam da će ovaj zakon izazvati pad cena nekretnina i rast iznosa zakupnina stambenog prostora.

Ništa ja ne potpisujem...!
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!07.01.2011. u 22:03 - pre 161 meseci
@milanche ja jesam.Jbg u BG-u ti to nije neka retkost.Da li ih je mlatila angazovana ekipa, ili su bili slobodni strelci to je nebitno, nepobitni fakat jeste da je neko dobio batine zbog neke svoje karakteristike i opredeljenja.Tu nema podmetacine nikakve.Jedina podmetacina jeste spoznaja naseg drustva kao skupa blazenih andjelaka koji ni mrava ne bi zgazili, sa konstantnim prebacivanjem krivice na druge.

@geniuxx ne bih se slozio sa time da je ovaj zakon tako podrobno pripreman.Kompletna srpska politka je u proseku ad hoc improvizacija, pa tako i ovo.Nije u pitanju nista drugo do ocajnici seci kesu/krpi dupe pokusaj.Isto tako, homofobi i pusaci su "pali kao zrtva" iznudice/uslovljavanja koje je spolja doslo, a vezano za EU integracije.Mnogo mi je "simpaticno" kada slusam kako je nekome iz vlade bas veoma stalo do EU standarda i vrednosti in general.
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!07.01.2011. u 22:11 - pre 161 meseci
@pri3rak

U BG ima svasta, ne samo ovi parederi... Nego izadji malo van BG-a, nije Srbija Beograd :)

p.s.

U Amsterdamu, Berlinu, NY, ... ima svasta, cim su milionski gradovi, sam procenat da ce se nesto desiti ne raste proporcionalno nego progresivno :)
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!07.01.2011. u 22:18 - pre 161 meseci
Ja sam na BG/Ja relaciji A trospko drvo iz Pomoravlja jasno kaze kako u Jagodinu nema pederi.Sta mislis jel to bas tako? BTW ako mislis da je van BG-a ocuvana "domacinska Srbija" pa mislim krupno se varas.
 
Odgovor na temu

geniuxx
Po ugovoru
Nis

Član broj: 90041
Poruke: 226
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+68 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!07.01.2011. u 22:18 - pre 161 meseci
@pri3rak:
Naveo sam ko ima motiv. Otkud znaš čija je to ideja? Možda Miškova, Koletova...? Ne bi bilo prvi put da besni biznismeni utiču/iniciraju donošenje nekog zakona. Bilo je toga i za vreme Zlobe, i posle njega.
I tačno je da im nije stalo do EU standarda i slično - ali im odlično služi kao izgovor. A EU integracije ... reci da si se šalio...
Ništa ja ne potpisujem...!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 22227 | Odgovora: 117 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.