Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 22040 | Odgovora: 117 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!17.01.2011. u 07:54 - pre 160 meseci


Da i sad će sirote penzose, bakice itd. da primoraju da prodaju stanove u centru grada ispod cene, a onda će debeloguzi bizmismeni koji do sad nisu uspeli da se ustoliče na Dedinju da pokupuju iste!

Lepo reče Prokopijević, parvedno je stopa za sve ista, pa ko ne može nek proda, nije na državi da određuje šta je ekstra pozicija, nek sagrade bolnicu, dečiji vrtić, pozorište i prebace koji faks u Ripanj pa će da vide kako će ljudi i tamo da idu da žive i bez bilo kakve prisile!!!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!17.01.2011. u 08:38 - pre 160 meseci
Citiracu samo jedan deo te price

"Bez obzira na to što su njihova primanja tako mala, ni po jednom kriterijumu neko ko ima imovinu vrednu sto, dvesta, ili trista hiljada evra nije siromašan".

Ako to sve sto si napisao urade u Ripnju onda ce i vrednost nekretnina u Ripnju da poraste zbog vece potraznje i onda ce i Ripnjancani placati veci porez, a starosedeoci Ripnja ce se buniti i govoriti kako je bilo lakse ziveti kad nije bilo pozoorista. Jbg, ne moze se svima ugoditi.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!17.01.2011. u 09:01 - pre 160 meseci
Kako je to divno :)

Zivis tolike generacije, radis, placas, izgradjujes...

Dodje balava bulumenta bez dana radnog staza koja ti kaze - ti si extra bogatas!

Lepo rece jedan - a sta onaj sto teoretski ima 3 roleksa u ukupnoj vrednosti od 120.000 EUR (a ima takvih)...

E moji sugradjani, ne gradi se drustvo na pljacki i otimacini... nikom nista nije dobro donelo, niti ce...


Kako razmisljate, a da ne bi nikom upadali u oko, ono najbolje da se preselimo pod mostove...
Prostor za zivot nije luksuz i na to ne sme da se placa porez, nije ovo Monako ili Dubai,
ovo je propala zemlja!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!17.01.2011. u 10:29 - pre 160 meseci
Propala ili ne, zemlja je. Kao takva njena teritorija i infrastruktura su ograniceni resursi, narocitu u onim oblastima u kojima infrastruktura iole i postoji. Ne placas ti porez na ciglu nego placas porez na upotrebu tog nestvorivog ogranicenog resursa a njegova "vrednost" je direktno spojena sa vrednoscu nekretnine kojom ucestvujes u koriscenju tih resursa, sto je trzisna vrednost nekretnine veca to je i vrednije zemljiste, infrastruktura i svi servisi koje imas na raspolaganja, ukljucujuci i bolnicu i pozoriste u komsiluku i apsolutna monetarna vrednost tih resursa itekako moze da predstavlja odraz luksuza. TO sto nama u mozgovima luksuz predstavlja samo kes u novcaniku i plazma u dnevnoj sobi je nakaradno i pogresno shvatanje.

Poredjenje sa rolexom je bespredmetno jer rolexa mozes proizvesti u teorijski neogranicenim kolicinama i posedovanjem Rolexa ne zauzimas strateski resurs. Niko tebi ne oporezuje ni 120.000e na stednji, zar ne?

Svi koji zive i rade u Beogradu ce sad imati problem sa ovim porezom, i taj problem ce pokusati da prebace na poslodavca koji ce biti pod pritiskom da poveca plate i mozda ce konacno da sabere neke stvari i da zakljuci da mu se vise isplati da podigne dupe iz Beograda i pokusa svoj biznis da obavlja negde gde je radna snaga jeftinija, npr Uzice, Cacak, Kragujevac, itd. To znaci dodatne prihode u tim sredinama i za zaposlene i za javne radove (pa na kraju bude i pozoriste), znaci ekonomsku decentralizaciju i obrtanje smera internih migracjia, znaci oslobadnjanje neupotrebljavanih nekretnina, itd. Ja znam da to vama ne izgleda dobro ali u principu na nacionalnom nivou jeste jer nam je to poslednja sansa da izbegnemo da se Srbija pretvori u Beogradski pasaluk gde ce svih 7.5 mil stanovnika ziveti u pojasu od 50km oko kruga dvojke. Koncept dobrovoljnog reaseljavanja Beograda ne postoji, niko ko je dosao u Beorgad ne zeli da ode a neki ce sad morati i to je ono sto vas zulja. Ali znas sta? Nesto nisam primecivao da se iko iz Beograda preterano uzbudjivao kad je nemastina prisiljavala zitelje ostatka Srbije da budzasto prodaju svoje kuce i za te pare kupuju garsonjere u Beogradu u potrazi za koricom hleba. Zasto bi se onda iko sad uzbudjivao zbog Beograda? Van Beograda je rvednost nekretnina, cak i velikih kuca, daleko ispod 50k, plus sto ce nerazvijene opstine veorovatno ili prepoloviti porez na 0.2 ili ga cak i ukinuti. Realnost je da zivot u Beogradu JESTE luksuz i da shodno tome reba da se plati.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!17.01.2011. u 10:39 - pre 160 meseci
Citat:
mmix: ...niko ko je dosao u Beorgad ne zeli da ode a neki ce sad morati i to je ono sto vas zulja....


Mene? Ne, ja sam kragujevcanin :)

Cak mi takav posao da ne zavisim od lokacije, mogu ja i u selo, i na planinu Kotlenik :)
Nego ja sam retka pojava...

p.s.

Ali ubila bi me u pojam pustos, mada i ovde nesto preterano se ne druzim :)
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!17.01.2011. u 10:42 - pre 160 meseci
Mix pojednostavio si pricu.Marinkova bara je u sred Beograda, a zivot u njoj nije pojam luksuza.Nekretnine po unutrasnjosti nisu po pravilu daleko ispod 50ke za velike kvadrature.Zivotni troskovi i bez ovog poreza su solidno porasli za poslednjih par godina, a ne vidim da je bilo ko izvrsio nekakav pritisak na poslodavce po pitanju plata, jer su one realno pale pogotovu imajuci u vidu inflaciju.I na kraju treba pogledati strukturu zaposlenih po BG-u i pomisliti na to sta bi ti ljudi mogli da rade po unutrasnjosti.
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!17.01.2011. u 10:51 - pre 160 meseci
Nego nesto mislim, da ovi nisu dobili ideju od Pol Pota... i on tako raselio gradove po selima... znamo sta se desilo

http://en.wikipedia.org/wiki/K...bodia#Evacuation_of_the_cities

Mada evo blazi scenario :



Sator naselje oko Sakramenta

Sto da ne... kad genijalci koji ne znaju ni vola u d*pe da ubodu, vode drzavu i ekonomiju iste...
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
*.adsl.verat.net.



+11 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!17.01.2011. u 11:32 - pre 160 meseci
Citat:
mmix: Propala ili ne, zemlja je. Kao takva njena teritorija i infrastruktura su ograniceni resursi, narocitu u onim oblastima u kojima infrastruktura iole i postoji. Ne placas ti porez na ciglu nego placas porez na upotrebu tog nestvorivog ogranicenog resursa a njegova "vrednost" je direktno spojena sa vrednoscu nekretnine kojom ucestvujes u koriscenju tih resursa, sto je trzisna vrednost nekretnine veca to je i vrednije zemljiste, infrastruktura i svi servisi koje imas na raspolaganja, ukljucujuci i bolnicu i pozoriste u komsiluku i apsolutna monetarna vrednost tih resursa itekako moze da predstavlja odraz luksuza.

A šta se plaća kad vadiš gradjevinske dozvole, kad se priključuješ na infrasrukturu, kad stižu računi za istu, kupiš gorivo po višestrukoj ceni od proizvodne, kad registruješ auto ili plaćaš pdv.... koliko puta treba platiti taj put pun rupa i policijskih zaseda koji se zove infrastruktura. Pravi li neko kalkulaciju uložerno-dobijeno? I kako veća vrednost nekretnine zauzima više resursa, isti čovek putuje do nje, isto koristi komunalije, ako potroši više struje više će i platiti račun + pdv, kakve to veze ima sa vrednošću nekretnine. Porez na glavnicu u banci nema jer po običaju neko radi na tome da je smakne celu pa ne bi bilo zgodno da ode u slamarice.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!17.01.2011. u 12:33 - pre 160 meseci
Citat:
pantic68: A šta se plaća kad vadiš gradjevinske dozvole, kad se priključuješ na infrasrukturu, kad stižu računi za istu, kupiš gorivo po višestrukoj ceni od proizvodne, kad registruješ auto ili plaćaš pdv.... koliko puta treba platiti taj put pun rupa i policijskih zaseda koji se zove infrastruktura. Pravi li neko kalkulaciju uložerno-dobijeno? I kako veća vrednost nekretnine zauzima više resursa, isti čovek putuje do nje, isto koristi komunalije, ako potroši više struje više će i platiti račun + pdv, kakve to veze ima sa vrednošću nekretnine. Porez na glavnicu u banci nema jer po običaju neko radi na tome da je smakne celu pa ne bi bilo zgodno da ode u slamarice.

Odlican rezon, i sasvim imas pravo na takvo razmisljanje o zivotu. Tvoja sledeca odluka treba da ide u pravcu da izbegnes novi namet, dakle ako posedujes nekretninu u Beogradu prodaj je i kupi negde gde tog nameta nema. Nista od toga sto si naveo nije perpetualno placanje upotrebne dozvole za parce zemlje koje zauzimas a sa kojim bi neko drugi mogao da uradi nesto pametnije. Alfa i omega cele price.

Citat:
milance_kg: Mene? Ne, ja sam kragujevcanin :)

Sto se bunis onda? Koliko je tebi poskupeo porez u kragujevcu?

I ono sa Pol Potom je smesno. Biti priced-out iz necega je sasvim prisutan koncept u skoro svim zemljama, bar u onima u kojima je sistem takav da je tesko ili nemoguce ziveti iznad svojih mogucnosti, u koje Srbija ne spada. Pre ili kasnije kad vise ljudi zahteva isti resurs njegova cena raste, zasto bi drzava bila luda da ne uzme svoj deo tog kolaca? Bolje vlasnicima velikih i skupih nekretnina da uzme vise para nego da uzme vise para SVIMA kroz veci PDV, ukljucujuci i sve one koji zive u skladu sa svojim mogucnostima. Naravno, najbolje od svega bi bilo kad bi se gomila otkacila od drzavne sise, al' to je izgubljena bitka.


Citat:
pri3rak: Mix pojednostavio si pricu.Marinkova bara je u sred Beograda, a zivot u njoj nije pojam luksuza.Nekretnine po unutrasnjosti nisu po pravilu daleko ispod 50ke za velike kvadrature.Zivotni troskovi i bez ovog poreza su solidno porasli za poslednjih par godina, a ne vidim da je bilo ko izvrsio nekakav pritisak na poslodavce po pitanju plata, jer su one realno pale pogotovu imajuci u vidu inflaciju.I na kraju treba pogledati strukturu zaposlenih po BG-u i pomisliti na to sta bi ti ljudi mogli da rade po unutrasnjosti.

To je tvoje vidjenje stvari. AKo je cena nekretnina u marinkovoj bari velika onda je to cista indikacija da nisi u pravu. Ocigledno postoji veca potraznja nego ponuda jer previse ljudi hoce da zivi tamo. Stan mog caleta (65kvm)u pnacevu je procenjen na 32000, stan koji ja rentam u suvom centru Panceva od 74kvm je procenjen na 51000. A mi smo na 20min commute udaljenosti od Beograda. Dvosoban stan u kragujevcu vidim ima za 50k, vidim i kucu od 100kvm u Uzicu za 60k. A to su urbana mesta. U banatskom novom selu (znaci 40min voznje od centra Bgd) ima novogradnja kuca od 85m2 sa 13 ari placa za 28000, da je 200kvm ne bi presla 50k. Ako si avanturistican,, imas u centru staru kucu za rusenje sa 5 ari placa za 5000. Za razliku u ceni sa Beogradom napravis vilu sa sve zatvorenim bazenom i dozivotnom poslugom. Zasto ne? Zato sto je selo? Nije problem, nikom nije zabranjeno da zivi u gradu, ali ako i ti i ja i pera i mika i zika i 99.99% populacije hoce da zivi u gradu koji ne moze da nas sve istrpi onda postoji samo jedan mehanizam prinude koji ne ukljucuje pol potovske metode. Plati pa se klati.






Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!17.01.2011. u 12:47 - pre 160 meseci
Citat:
mmix: Sto se bunis onda? Koliko je tebi poskupeo porez u kragujevcu?


Kad se kuga zapati u komsiluku, stigne kad-tad i do tebe.

Citat:
mmix:..u kojima je sistem takav da je tesko ili nemoguce ziveti iznad svojih mogucnosti..


Ziveti u svom stanu je ziveti iznad mogucnosti? Zanimljiv koncept...

 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!17.01.2011. u 13:04 - pre 160 meseci
Citat:
To je tvoje vidjenje stvari. AKo je cena nekretnina u marinkovoj bari velika onda je to cista indikacija da nisi u pravu. Ocigledno postoji veca potraznja nego ponuda jer previse ljudi hoce da zivi tamo. Stan mog caleta (65kvm)u pnacevu je procenjen na 32000, stan koji ja rentam u suvom centru Panceva od 74kvm je procenjen na 51000. A mi smo na 20min commute udaljenosti od Beograda. Dvosoban stan u kragujevcu vidim ima za 50k, vidim i kucu od 100kvm u Uzicu za 60k. A to su urbana mesta. U banatskom novom selu (znaci 40min voznje od centra Bgd) ima novogradnja kuca od 85m2 sa 13 ari placa za 28000, da je 200kvm ne bi presla 50k. Ako si avanturistican,, imas u centru staru kucu za rusenje sa 5 ari placa za 5000. Za razliku u ceni sa Beogradom napravis vilu sa sve zatvorenim bazenom i dozivotnom poslugom. Zasto ne? Zato sto je selo? Nije problem, nikom nije zabranjeno da zivi u gradu, ali ako i ti i ja i pera i mika i zika i 99.99% populacije hoce da zivi u gradu koji ne moze da nas sve istrpi onda postoji samo jedan mehanizam prinude koji ne ukljucuje pol potovske metode. Plati pa se klati.


Cena nekretnina u marinkovoj bari :))) Naselje se nalazi duz auto puta BG-Nis prakticno paralelno sa Sumicama, a duhovito objasnjenje sta je marinkova bara imas sadrzano u ovome.

Preuzeto sa Vukajlije.

Citat:

Elitni deo naselja, gde živi sam džet-set (Đeljana, Hamiz, Nurija & company)
Nalazi se u dolini Mokroluškog potoka pored Sive Stene.

Poznat po bontonu i lepim nahođenjem, da je čak ušlo u anale.
Takođe, "Miss Marinkove Bare" je laskava titula za tamošnju lepotinju, koju organizuje sumnjivi biznismen pod nazivom Gazda Raka.
Tako ako vam reč "prostačina" suviše neinspirativno zvuči, uvek se možete pozvati na sledeće:

To je bečka škola, istureno odeljenje Marinkova Bara !


Salu na stranu.Sta bi neko ko zivi od svog rada imao od toga sto zivi u vili sa zatvorenim bazenom u mestu koje nema potencijal da donese prihod?Ako bi neko ko ima jasnu proizvodnu delatnost mozda (?!) imao nekakve koristi da izmesti posao juznije, neko kome je jedna od milion formi trgovine i pruzanja usluga bi silaskom na jug verovatno samo bankrotirao.Cega ima mnogo vise po BG-u?Na kraj krajeva da moras ziveti od domace klijentele kome bi to u npr Cupriji, Paracinu, Despotovcu, Rekovcu i sl mestima mogao da prodas svoje znanje?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!17.01.2011. u 13:25 - pre 160 meseci
Odlicno, znaci razumemo se da zivotom u urbanoj sredini dobijas nove mogucnosti za privredni i licni razvoj. Pa iste mogucnosti imam i ja, sto bi ti ziveo u Beogradu a ne ja? Zast bi ziveo ja a ne neko iz lupam Kraljeva? Na sta se trenutno svodi mogucnost zivota u visoko urbanoj sredini tipa Beograda? Ko su ti ljudi koji bez prihoda zive u nekretninama od 100, 200, 300 hiljada? Cime oni doprinose razvoju grada? Time sto se prijavljuju kao socijalni slucajevi? Ako koristis servise urbane sredine onda i plati za svoje bivstvovanje u istoj.

Citat:
milance_kg: Ziveti u svom stanu je ziveti iznad mogucnosti? Zanimljiv koncept...

Naravno da je tako. Evo ti primer Vrsca sada i racuna za komunalne usluge. Doslo je vreme da se zasilji olovka ili Excel i da se stavi na papir/spreadsheet ulaz, izlaz i imovinska karta i se malo planira. Znam, znam, zaje*ana vremena dosla.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!17.01.2011. u 13:42 - pre 160 meseci
Joj, joj,...

Sto ne uspese '45-e, sad definitvno ce biti!

Dragi zemljaci i priljatelji Beogradjani stari, koji ste cudom ostali gde jeste, jos od vremena Obrenovica,
ono sto ne zavrsise dedovi ovih '45-e, hoce njihovi unuci!

Neka Vam je Bog u pomoci.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!17.01.2011. u 13:46 - pre 160 meseci
Citat:
Odlicno, znaci razumemo se da zivotom u urbanoj sredini dobijas nove mogucnosti za privredni i licni razvoj.

U slucaju Beograda je sama urbanizacija sekundarna, primerno je trziste od >10^6 ljudi, barem sto se poslovanja tice.

Citat:
Pa iste mogucnosti imam i ja, sto bi ti ziveo u Beogradu a ne ja?

Stvar izbora, niko tebi ne brani da dodjes u BG, niti meni u Pancevo.Svako od nas vidi svoj interes tamo gde se nalazi.


Citat:
Zast bi ziveo ja a ne neko iz lupam Kraljeva?

Ovo je vec sire pitanje.Ne treba smetnuti sa uma i licnu odgovornost za sopstveni zivot, kao i odgovornost lokalne zajednice za stanje u kojoj se sama nalazi.Da li je istina da je samo na Beogradu odogovornost za sve.Kada vec pomenu Kraljevo, da li mislis da bi recimo NBg pretrpeo istu stetu kao i Kraljevo da ga je pogodio zemljotres identicne snage.Da li je neko ljude iz tog podrucja primoravao da grade objekte bez projekata (koji obuhvataju i proracun na uticaj zemljotresa).Da li je cena tih projekata bila bas tolika, pogotovu kada se uporedi sa ostatkom (neizbeznih) troskova (materijal i radna snaga).

Citat:
Na sta se trenutno svodi mogucnost zivota u visoko urbanoj sredini tipa Beograda?

Kuca, pos'o?


Citat:
Ko su ti ljudi koji bez prihoda zive u nekretninama od 100, 200, 300 hiljada? Cime oni doprinose razvoju grada? Time sto se prijavljuju kao socijalni slucajevi?


Nicim, ali i njihov broj nije posebno znacajan da bi privukao toliki interes.


Citat:
Ako koristis servise urbane sredine onda i plati za svoje bivstvovanje u istoj.


Koliko puta treba platiti te servise, i da li vredi pominjati njihov kvalitet?
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+87 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!17.01.2011. u 14:20 - pre 160 meseci
Evo primer jedan lopvluka koji dolazi. Moj najbolji drugar je od pokojnog oca nasledio kucu na zvezdari, na 10m od Bulevara.

Kuca sa placem je procenjena na pola miliona evra, kuca je trosna, ali ipak je to lokacija. Posto zivi sam sa majkom koju izdrzava, on ovaj novi porez ne moze da plati jel nemaju odakle. Da proda ne moze, jel je u BG-u stala gradnja i niko ne kupuje zemljista. I na kraju ce biti prinudjen da proda to za 1/3 trzisne vrednosti a za par godine ce neki baja da izgradi tu zgradetinu, na placu koji je dobio za smesne pare.

I sad mi vi recite da je to posteno?
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!17.01.2011. u 14:25 - pre 160 meseci
Citat:
nnn: I sad mi vi recite da je to posteno?


Ne, ovo je smisljeno...

Uradili su da niko normalan nema te pare da iskesira, a kad padne cena u bescenje, onda krece ekipa da kupuje,
i nemoj da se zeznes da na licitaciji probas - ima da te nema!

Zar bre niko ne vidi da su ulicari, sibicari, lopovi,... i sl. samo navukli odela i kravate.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!17.01.2011. u 14:26 - pre 160 meseci
nnn,pa to je i cilj ovoga,nista drugo nego da te "dobrovoljno" isele

@mmix, nisi mi jasan, sto si ti tako za ovaj porez,tj povecanja poreza?
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.



+1622 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!17.01.2011. u 14:42 - pre 160 meseci
Slepci sa ovlašćenjima, najprizemnije štetočine ljudskog oblika, sada vide svoj kratkoročni interes u raspodeli nameta daleko pre nego u pokretanju bilo kolike proizvodnje i izvozu bilo čega, jer im je bitnije da odmah danas inkasiraju jednokratnih 10 000 eura, nego da za narednih 20 godina "osiguraju" po 2 miliona godišnje. Vređanje inteligencije, ucene, pretnje, isključivost i osionost samo su propratne pojave tog šibicarenja na veliko, šatro legitimnog.

"Beograd vs. unutrašnjost" je vrlo opasna besmislica, jer se uvek aludira na to da svi Beograđani stalno nešto izvoljevaju i samo zato seljak ne može da proda mleko i ne znam šta, a zapravo je teret krivice isključivo na pacijentima sa početka teksta, jer se nijedan Beograđanin ne pita za cenu i količinu ničega u Beogradu, nikada.

Kolektivno nas sputava tradicija malo punijeg stomaka/džepa/rezervoara od komšijinog(kao vrhunskog dostignuća homosapiensa) i neizbežno "posle mene potop", jer smo emancipovani u 3pm.
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!17.01.2011. u 14:50 - pre 160 meseci
Citat:
Boris Tadić: ... jer smo emancipovani u 3pm.


Hahaha, e ovo mi se svidja... poput onog nindze, za kojeg tvrdim da kad bi prosuo onakvu pamet,
a da je poreklom kao moja mater, tj. njihov - dobio bi prvi objekat koji je pogodan da okacis pacijenta!

p.s.

Kad spominjem svoju pokojnu mater, kod njih to nema, mislim porez na nekretnine, samo za strane drzavljane koji imaju
nesto po Dalmaciji... cak ja kad bi zidao, mislim da bi me 'preskocilo'...
 
Odgovor na temu

John-Wayne

Član broj: 276518
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!17.01.2011. u 15:32 - pre 160 meseci
Citat:
nnn,pa to je i cilj ovoga,nista drugo nego da te "dobrovoljno" isele

@mmix, nisi mi jasan, sto si ti tako za ovaj porez,tj povecanja poreza?


verovatno zato sto ce da ima od ovog najnovijeg haraca neke velike koristi

ne vidim ijedan razlog da iko normalan moze ovo da podrzi

svaki covek na svetu bi po logici stvari najvise trebao da voli sopstveni dzep

a ako neko prica protivno sopstvenom interesu obicno je to iz razloga sto ima u celoj prici neki veci licni interes.

ajde da kazes da se vlast obaveze da nakon poovecanja poreza sagradi narodu 10 novih autoputeva 100 mostova vrtice i skole na svakih 500 metara ali mi od ovog haraca necemo za uzvrat dobiti nista.

tako da ne vidim kako neko normalan moze ovo da podrzi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Vlast dize porez na nekretnine za 100%! Porez na kucu od 200 kvm u beogradu 4000 evra godisnje!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 22040 | Odgovora: 117 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.