Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1446021 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.opera-mini.net.



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema02.02.2012. u 22:47 - pre 148 meseci
Pa dobro nam dosao. Mislim da ces sve inf naci ovde. Menjaj odmah ulje filter f.za vazduh svecice, pa onda redom po malo, za menjac moze da slobodno priceka

Belarus...pa do leta ces valjda menjati ulje?? I tad se vratis na 15w40
 
Odgovor na temu

belarus820
Jovan Suvakovic
Poljoprivrednik

Član broj: 296582
Poruke: 35
91.226.242.*



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.02.2012. u 07:51 - pre 148 meseci
Znaci ipak je to ulje retko za leto ili prolece za nekoh 400km treba da menjam ulje pa ni sam ne znam sta da radim
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.02.2012. u 10:00 - pre 148 meseci
Ne nije retko "za leto" i sta mu "leto" znaci uopste?

Temperatura ulja u motoru je 120 i vise stepeni i bitno je da "letnja" oznaka na motoru bude odgovarajuca.

To sto je retko na sobnoj temperaturi, to nas ne zanima, kao reper.

Ulje se bira prema motoru(tipu i stanju), specifikaciji, nacinu voznje i naravno, prema mogucnosti(ali to sigurno nije najdominantnija referenca).

Mi, smrtnici, korisnici, ne raspravljamo olako o "retkom" ulju, bar dok ne zamislimo kakvo je to ulje na 120C.

Za Korole, o kojima je tema, dobro je da letnja oznaka bude 40, a da zimska bude neka, nakon razmatranja samog kvaliteta ulja, mogucnosti nabavke, stanja na trzistu. Ovo govorim, posto je za motore najbolje da koriste sinteticko ulje, ali je kod nas tesko=nemoguce naci sintetiku 15W40..moze 20W-50, ali to je ulje za specificne namene..po pitanju motora i trkackog imidza..

Znaci, bar 10W-40, polusintetika(minimum minimuma), ali moze i 5W-40 sintetika, i 0W-40...s obzirom na postojece cene, i pojavu doobrih sintetika za ovaj motor, 5W-40, sasvim su za preporuku.

Vrlo je bitna i tecljivost ulja(retkoca) zbog hladnog starta, i lakseg prodora ulja na sva potrebna i saprana mesta..s tim sto sintetika ozim tecljivosti, nudi i osobinu boljeg opstajanja na zidovima motora-kliznih mesta...

Poz

P.S.
Nisam se ni 50-i put ponovio...

BTW, oznake ulja ne znace temperature, niti znace gustinu, direktno, vec pokazuju, zimska brojka pokazuje da pri 0C postoji odredjena tecljivost, a "letnja" brojka da se odrzava propisana debljina sloja pri 100C..

Tecljivost je prirodna posledica i nije bas linearna sa temperaturom, i to sto recimo sintetika 0W-40 ulja na sobnoj temperaturi deluju "retka", to je svojevrsna osobina na doticnoj temperaturi, na 120 je znacajno gusca od bilo kog mineralnog15W40. I sa vremenom koriscenja ulja, razlike su sve dramaticnije u korist sintetike, mineralno brze i lakse degradira...nako par hiljada km, postaje 15W30 ili cak 15W25(zavisno od sikaniranja motora)..sto nije bas zdravo za motor...
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.02.2012. u 10:40 - pre 148 meseci
E evo da se javim prvi dan posle zamene. Znate da je sipano 10w40. Isto jutros je bio veliki minus kao i ovih dana, ali mnogo lakse vergla bas vidno. Drugo gasi lampicu posle 2 s.
Trece nikad se ne upali posle. KAd se ugasi ugasila se i to je to.Cetvrto auto je dosta tisi lakse radi lakse prima gas.

Zadovoljan sam. A za potrosnju ce mo videti. Imam u gepeku jos 2.5l :DDDD xaxaxaxaxa
E koliko sam ja vremen porveo da objasanjvam ljudim ovo sto je vladd napisao. Jedio da uzmes cekic i da im to zakucas na glavu :DDDD pa da razumeju.

POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.02.2012. u 11:05 - pre 148 meseci
Kako ste prosli jutros? Ovde je pakao. Zimske gume su od pomoci samo dok nema leda ispod. Posle boz' pomozi! Kliza i seta onako na sitno (iako drzi pravac), a kolega sa novim Civicom mi iskuka kako isa Good Year Ultra Gripom se jedva probio, seta, non-stop ABS i ESP koriguju, kliza i on... znaci leda na sve strane.

Doduse, suljao sam ga niz onu ogromnu nizbrdicu na Bezanijskoj Kosi relativno fino, uz blage korekcije pravca i kocnice.

Akumulator mi gura trecu zimu, vidim da malko slabije vergla pa cu ga ubaciti u kucu veceras, necu da mrdam za vikend pa nek se greje

Inace moji Bilstein amortizeri pozadi opet su tvrdi ko djavo Sad su ko gasni, bas je tvrdja voznja dosta. Ali i stabilnija zbog toga.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.02.2012. u 11:29 - pre 148 meseci
Evo kako je kod mene. NIKAKO!
Ovi putari ne misle da izadju cini mi se. Ni ibarksa nije ociscena a kamo li grad. Jutors u 7h uzas. Ne prelazis 30 km/h. Winter1 175/70. Nazad mi je sigura pa se oseti da plese.
Na ledu ti ne pomaze nista. Samo oprezno i polako. Vec sam 2 izvalcio sa mojom corollom kod drugog se i ja zamalo zaglavi ali ne da se corollica tako lako.
Sto se tice akumulatora ko zna koliko je star. Ja ga nisam menjao od kako je auto kod mene (3 godine) a onaj pre verujem da ni on nije menjao odavno. Ali za zivo cudo extra radi. Oslabi malo na velikom minusu ali i dalje ima dobru snagu.

Bre kad vidim da se ljudi muce sa automobilima od 2000g pa navise, nece da pali ovo ono ne mogu ili ne umeju da izlaze uzbrdo ja se divim mojoj corolli iskreno.
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.80.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.02.2012. u 11:31 - pre 148 meseci
Meni super...nisam ni hteo da cistim oko kola kada sam video koliko je s... napadalo
 
Odgovor na temu

kermitfilip
Branko Jekovic
VEGA PLUS DOO
BEograd

Član broj: 62223
Poruke: 119
*.aDSL.Verat.Net.

Sajt: www.vegaplus.co.rs


+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.02.2012. u 11:38 - pre 148 meseci
E kad smo kod paljenja na minusu.
Ujutru palim na benzin posle veoma kratkog verglanja (1-2 sec). A juce popodne kad sam posao sa posla ostavio sam ga na plinu i pali bez pipanja gasa na pola kljuca :) I tako vec petu godinu. Ulje Mobil 1 10-40 i leti i zimi. Gume tigar sigura. Po ledu ni wintera ne pomaze pa se ne trudim da zongliram sa gumama.
Jedino ne mogu da skontam kako da sprecim magljenje prozora na zadnjim vratima. To me jedino nervira. Sve ostalo - bolje nego neki novi :)
Kazaljka temperature je isto kao i leti - jedva primetno ispod vodoravnog polozaja.

eh ti japanci :)
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.02.2012. u 11:51 - pre 148 meseci
E tu se ne slazem sa tobom. Sto se tice guma. To je moje misljenje. SIGURA je gov** od gume i zeznuo sam je sto sam je stavio. Znas kad ona lici na gumu kad je asflat 40c.
Za sve ispod je jedna velika 0. I isto sto se tice zimskih guma. Mozda nisi imao prilike da se uveris sta znaci zimska guma. Ako kreces na neki dalji put nemoj da kreces sa tom sigurom po ovom snegu veruj mi zavrsices u nekom jarku a neces da stignes da trepnes. Nedaj boze da naidjes na neku uzbrdicu i ako stanes veruj mi STAO SI i to na duze vreme. Drugo je to ako se vozikas po gradu ali i tu je strasno. Meni je ona nazad znaci starsno kako je losa.
Ma oseti se zimska guma samo tako. I jos jedna stvar pazi da te pandrui ne uhvate popi ti kaznu za to i to u rangu cene dve winter1. To je ono najmanje sto moze da ti se desi.
Nedaj boze nesto drugo. Ipak nije lud onaj sto je pravio gumu pa ih podelio na zimsku i letnju.
Nije ovo nista licno nego eto moje misljenje.

POLAKO I OPREZNO

POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

kermitfilip
Branko Jekovic
VEGA PLUS DOO
BEograd

Član broj: 62223
Poruke: 119
*.aDSL.Verat.Net.

Sajt: www.vegaplus.co.rs


+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.02.2012. u 12:05 - pre 148 meseci
Citat:
zarkoj: I jos jedna stvar pazi da te pandrui ne uhvate popi ti kaznu za to i to u rangu cene dve winter1. To je ono najmanje sto moze da ti se desi.
Nedaj boze nesto drugo. Ipak nije lud onaj sto je pravio gumu pa ih podelio na zimsku i letnju.
Nije ovo nista licno nego eto moje misljenje.

POLAKO I OPREZNO



Ma slazem se ja sa tobom potpuno. ne idem nigde iz grada, nemam potrebe. Sto se pandura tice, sara mi je duboka pa se ne brinem. A vozio sam wintere i klizao sam i sa njima po ledu. Imam ih jos u podrumu ali me mrzi da se bakcem sa premontiravanjem, sve se nadam nece sneg dugo :)
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.02.2012. u 12:20 - pre 148 meseci
Dzabe ti sara i dubina sare. Ako zimi nemas gumu gde na njoj ima oznaku pahuljice (nacrtana pahuljica) platices kaznu sigurno. Novi zakon zahteva na pogonskim tockovima ZIMSKI pneumatik a ne letnji sa dubinom sare od 4mm i vise.
To ti je tako od prosle godine.
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.80.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.02.2012. u 12:22 - pre 148 meseci
zadnje staklo na vratima spricaj antifog sprejem ili natopi krpu sa deterdzentom ...suvu krpu i suvo staklo da ne bi penilo i nista posle ne diraj
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
...158.78.wifi.dynamic.cat.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.02.2012. u 12:31 - pre 148 meseci
Imam sve cetiri zimske i za sada je zaista fino, videcemo kako ce
ponasati kada se ugazi i izglaca sneg. U svakom slucaju 50km/h max.
 
Odgovor na temu

kermitfilip
Branko Jekovic
VEGA PLUS DOO
BEograd

Član broj: 62223
Poruke: 119
*.aDSL.Verat.Net.

Sajt: www.vegaplus.co.rs


+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.02.2012. u 12:37 - pre 148 meseci
Citat:
zarkoj: Dzabe ti sara i dubina sare. Ako zimi nemas gumu gde na njoj ima oznaku pahuljice (nacrtana pahuljica) platices kaznu sigurno. Novi zakon zahteva na pogonskim tockovima ZIMSKI pneumatik a ne letnji sa dubinom sare od 4mm i vise.
To ti je tako od prosle godine.


NE, i ove zime je isto kao i prosle. Odustali su. Ne bi rizikovao da nisam siguran. Samo su pricali i pricali i na kraju sve po starom. Duboka sara na letnjim ili 2 pogonske zimske a druge 2 po zelji. 100% proverena informacija.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.02.2012. u 13:29 - pre 148 meseci
Ja sam jutros video lika sa Fiat Bravo kako "sigurno" vozi letnjim gumama po gradu, tako sigurno da je isklizao i nasadio se na reklamu izmedju traka i upropastio vozacka i suvozacka vrata. Imo je srecu sto ga niko drugi nije zakacio, tu je bila kolona velika. Samo je kliznuo i napravio piruetu i bup!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.02.2012. u 13:39 - pre 148 meseci
Zar je moguce da neko u Beogradu, gradu sa takvom konfiguracijom terena, po ovakvom vremenu vozi sa letnjim gumama?

Neverovatno i neshvatljivo!

Ili su to mozda oni protivnici zimskih guma koji iz inata tako voze?
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.80.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.02.2012. u 13:42 - pre 148 meseci
Zare,....ti stvarno mislis da su ljudi kupovali zimske gume a receno je da moze i ove zime sa letnjim?????????
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
...158.78.wifi.dynamic.cat.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.02.2012. u 13:42 - pre 148 meseci
Upravo tako. Moze letnja da bude sa dubokom sarom, ali je letnja.
Na kraju krajeva, ne kupujem ja gume komsiji.
Cuvam sebe, saputnike, druge ucesnike u saobracaju i na kraju krajeva i auto.
Druga je prica to sto je kod nas takav standard da su odvojeni setovi guma misaona imenica.
 
Odgovor na temu

Corolla XL
Novi Sad

Član broj: 298537
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.02.2012. u 14:54 - pre 148 meseci
Zarkoj, zahvaljujem, tvoj mejl mi je mnogo pomogao kao i procitani saveti na ovom forumu!Svatio sam kako se koristi automatski menjac na mojoj Corolli xl 1.3 91,Dosta stvari je na samom autu neispravno- poluspravno.Najvise mi smeta sto sistem za rad na benzinu ne funkcionise pa ako neko ima nekog majstora u N.Sadu da mi preporuci bio bi zahvalan?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.02.2012. u 16:28 - pre 148 meseci
Citat:
laci86: Upravo tako. Moze letnja da bude sa dubokom sarom, ali je letnja.
Na kraju krajeva, ne kupujem ja gume komsiji.
Cuvam sebe, saputnike, druge ucesnike u saobracaju i na kraju krajeva i auto.
Druga je prica to sto je kod nas takav standard da su odvojeni setovi guma misaona imenica.


Samo se ne slazem sa ovim detaljem. Standard jeste bedan, ali koriscenje vozila zahteva neke obaveze. Cak i ne mislim na zakonske, nego obaveze zarad bezbednosti. Tako da se, narocito u temi o Koroli, moze izdvojiti bar minimum, to je 6 guma, a nije dramatican problem ni 8 guma..

S obzirom, gde se sve trose i "bacaju" pare, moguce je odvojiti 200-250 evra kao investiciju za zimske gume, koje ce trajati bar tri sezone...

Poz

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1446021 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.