Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Malinari na putu ka BGu

elitemadzone.org :: MadZone :: Malinari na putu ka BGu

Strane: << < .. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 520436 | Odgovora: 2624 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu29.07.2017. u 21:10 - pre 82 meseci
DakleM, da rezimiramo:

1. Nisu blokirali puteve, nisu se sukobili sa policijom. Ovo je ok, za svaku pohvalu.

2. Država nije dala novac iz budžeta, novac poreskih obveznika. Ovo je takođe ok.

3. Dogovorili su sa (zlim) hladnjačarima(koji ih inače ucenjuju) akontnu cenu maline od 160 dinara.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu29.07.2017. u 21:40 - pre 82 meseci
Citat:
Bez daljnje analize ovakvog stava, ostaje pitanje, sta ti tako zreo, pametan, inteligentan uopste i trazis ili dobijas u ovoj diskusiji :D


Ambijent normalnog razmisljanja, a ne razmisljanja po ugledu na malogradjanstinu..zar si propustio link?
http://doiserbia.nb.rs/img/doi...732/2009/0352-57320929073S.pdf

Izgleda da si propustio, posto forsiras znacaj "traziti i dobiti"...

A to nije dobro da se razvija u nasem okruzenju.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.07.2017. u 02:03 - pre 82 meseci
@vladd - ili opet moze biti da u svojoj superiornosti, (mozda malo i namerno?) nisi shvatio kontekst "dobijanja i trazenja" u tekstu koji sam napisao, ili pak nisi procitao (btw - odlican) tekst koji si linkovao...

Sta god da je u pitanju, moja poruka tebi je bila "moze to i bolje", a kontekst na koji se ovo odnosi, je najpre stav i odnos u diskusiji i odnos prema ostalim ucesnicima diskusije, a ne stav i odnos prema temi ili nacinu izrazavanja...
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.07.2017. u 04:03 - pre 82 meseci
Ma, vladd već po drugi put dostavlja link za svoju biografiju a ti ni ne pročitaš, nije u redu...Sad, kakve veze ima što je on snob poreklom iz malogradjanske porodice sa uzgojem i plasmanom malina ko će ga znati, za sebe kontam kad odrastem i uozbiljim se samo će mi se kasti. Simpatičan tekstić inače, mogo bi u neke novine da se objavi tipa Politika, Kurir, Informer, taj nivo, da ne piše pri vrhu Originalni naučni rad nikad se ne bih dosetio. Ima i spisak "literature" :)

vladd ako može za mene link ako imaš na neki originalni naučni rad o mediokritetima, bio bih zahvalan, hteo bih da proučim i tu negativnu pojavu u našem društvu, još jednom izvini što sam ti nivo diskusije spuštao na nivo glupaka, i obećavam neće se ponoviti koliko je u mojoj moći.

Nego ovi malinari, ti protesti su izgleda njima deo folklora, na priloženoj slici korak broj 4 za u receptu za pravljenje soka lepo piše: Organizuješ blokadu puteva da podigneš cenu, tako da malinari su se ponašali po svim pravilima biznisa u ovoj mafijaškoj državi. A ako je deo folklora što da se brinem za njih?

Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.07.2017. u 06:51 - pre 82 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Kako ovo da ti saopštim, a da ne srušim tvoje mladalačke snove... Mediokriteti VLADAJU SVUDA, od Aljaske do Meksika, i od Triglava pa do BJRM, a i šire. Jednostavno, to je u prirodi ljudskog društva, i tako je najbolje za ceo svet.



Citat:
MajorFatal
vladd ako može za mene link ako imaš na neki originalni naučni rad o mediokritetima, bio bih zahvalan...



Ako nista drugo - ambicije ti ne fali :D

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.07.2017. u 08:09 - pre 82 meseci
Ne Majore, zanimaju me mehanizmi erozije morala i malogradjanstina, a ne bih da o tome tupe i seire nestrucnjaci, kao ni o kijavici.

Posto je zavladala kao teska drustvena bolest, a nije mi struka, onda volim da nadjem sistematizovanu i ozbiljnu informaciju.

Mediokriteti me ne zanimaju, i ne mislim da vladaju od Aljaske pa do Nisa, ozbiljne drzave ozbiljno poducavaju svoju vlastelu, ne udeljuju im diplome za vernost.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.07.2017. u 08:20 - pre 82 meseci
BTW, jel ja to vidim neke ironije i prozivke, ovako bunovan

Ne moze tako, prvo da se PRIZNA, ko je bio u pravu!

Ko je predlagao dogovor sa poslovni partnerima, ko je rekao da ce drzava da im uruci djoleta i da od placanja drzavnim parama i garancijama nema nista, nasmejace se infantilnoj masti ...

Znaci, normalan zahtev, koji su mogli da dogovore i sa hladnjacarima, ali ih i jedne i druge kolje mentalitet sakupljaca kokosijih proizvoda, bez halabuke, bez laganja, lupetanja i prenemaganja, kvazi pretnji, alavosti...

Zna se kako moze i treba, samo dziberi to da prihvate i ugrade u nacin razmisljanja...

A odlika normalnih i logicnih ljudi je da mogu da predvide neke sitacije, narocito intenzivno nezdrave, pa ne treba ni veca pamet..

Cisto da se zna ko je bio u pravu, a koji se "nisu vratili" sa bojista plitkog pametovanja...

 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.07.2017. u 09:01 - pre 82 meseci
Citat:
bananaphone:
Citat:
component: @bananaphone
U pravu si. Slažemo se da kartel treba da se sankcioniše. Primer da radnik ode u Italiju malo je ekstreman, da ode u drugu fabriku je sasim razumno. Na žalost tržište rada u Srbiji je u očajnom stanju.


Ne bas je primer sa odlaskom u inostranstvo odlican, mozda bi 20% radnika otislo na trzista EU i radilo tamo legalno u drugim fabrikama, sto bi stvorilo vecu potraznju za radnicima u Srbiji i podiglo plate i u Srbiji, ali ne moze, ne postoji sloboda kretanja, treba ti radna dozvola.

Evo ti trzite IT-a u Srbiji. Maltene svako ko je polu-pismen iz IT-a moze bez problema da ode u inostranstvo (i sam sam iz te grupe), i mnogi su otisli, i sad imas fantasticne plate u IT-u u Srbiji. Zamisli da sad prosecan radnik u Fiat-u moze da ide kud hoce i kako mu odgovara na trzistu rada, ode u Italiju ili Nemacku i radi tamo u fabrici - ali ne moze, trziste rada nije slobodno.

Postoje radne dozvole, postoje kvote, postoje limiti, postoje zakoni o radu, postoji 100 drugih stvari koje jako regulisu trziste rada, i kad se govori o slobodnom trzistu uvek se misli na kapital a ne na radnika - sto je oksimoron, cak je ljudima postalo normalno da je slobodno trziste samo trziste kapitala (kapitaliste) ali ne i slobodno trziste rada (proleterjata - radnika)...



ja se izvinjavam, a u koje fabrike nasi radnici da odu u EU (Italija i Nemacka) kad se ovde fabrike ukidaju i sele preko ima vec 20 godina ?!?

Mogu eventualno da dodju u sektor usluga, dokle jos i toga bude...

boldovano:

nemoj da se ljutis ali sve vise mi se cini da lupas kako ti volja. U EU je garantovan protok robe, kapitala i radne snage. Nacelno. U principu najlakse je robi da se krece, pa kapitalu, pa ljudima... ali ogranicenja nema.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.07.2017. u 09:38 - pre 82 meseci
Citat:
Braxi: ja se izvinjavam, a u koje fabrike nasi radnici da odu u EU (Italija i Nemacka) kad se ovde fabrike ukidaju i sele preko ima vec 20 godina ?!?

Mogu eventualno da dodju u sektor usluga, dokle jos i toga bude...

boldovano:

nemoj da se ljutis ali sve vise mi se cini da lupas kako ti volja. U EU je garantovan protok robe, kapitala i radne snage. Nacelno. U principu najlakse je robi da se krece, pa kapitalu, pa ljudima... ali ogranicenja nema.


Ne znam Braxi, sigurno si dugo proucavao ovu temu kad tako samouvereno govoris.... Ja onako malogradjanski, samo otvorim wiki i vidim sta tamo pise, za pocetak:

https://en.wikipedia.org/wiki/...es_by_motor_vehicle_production

list of countries by motor vehicle production (2016):

Germany 6,062,562
Spain 2,885,922
France 2,082,000
United Kingdom 1,816,622
Czech Republic 1,349,896
Italy 1,103,516
Slovakia 1,040,000
Poland 681,837
Hungary 472,000
Belgium 399,427
Romania 359,306
Sweden 205,374
Portugal 143,096
Slovenia 133,702
Austria 108,000
Serbia 80,320
Netherlands 44,430

Jeste Srbija velesila Europe sto se tice proizvodnje automobila, ali eto ostala je po neka fabrika i u EU.

Ostali deo teksta nisi uopste razumeo.

Pricao sam u radniku u Srbiji, a radnik u Srbiji ne radi na slobodnom trzistu, slobodno trziste je - slobodno, sto je suprotno od regulisano. A trziste rada u Srbiji je vrlo regulisano, pocevsi od zakona o radu, preko minimalne zarade, do prava radnika itd. I mora da bude regulisano, inace bi kapitalisti pojeli radnika u situaciji velike nezaposlenosti, opste neimastine i nemogucnosti rada van trzista rada Srbije.

Upravo je EU dobar primer iskoraka prema polu-slobodnom trzistu, koje dopusta protok i radnika (pored protoka kapitala), mada je trziste rada isto jako regulisano unutar EU (nije slobodno), ali bar radnik uslovno moze da se krece (unutar unije) prateci kapital, sto je i dovelo do boljih uslova zivota i manjih razlikama unutar zemalja EU.

Ceo taj primer i pricu sam dao da bi ljudi shvatili zasto je regulacija drzave potrebna - zasto treba zakon o radu, zasto treba minimalna zarada, zasto treba ceo taj socijalni i drustveni sistem oko pitanja prava radnika?

Kad se shvati da je cela ta prica napravljena da bi stitila radnika od kapitaliste, lakse se shvati zasto postoji potreba da se poljoprivredna proizvodnja isto tako zastiti od istih pretnji koje stoje nad radnikom. I da slobodno trziste za poljoprivrednog proizvodjaca, jednostano ne postoji. Zato je i poljoprivreda u EU, izdvojena kategorija od svih ostalih privrednih grana, vrlo je regulisana od strane EU i svake drzave ponaosob, dotirana i cak izuzeta od nekih opstih zakona propisanih za sve ostale oblike privrede. Upravo da bi se poljoprivrednih zastitio od kapitaliste - isto kao i radnik.

Sve to sam pisao na novo-rodjene kapitaliste koji propagiraju liberalni kapitalizam i slobodno trziste za poljoprivredne proizvodjace, dok oni za sebe biraju zapoljenje po srpskim drzavnim institucijama.



 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.07.2017. u 09:42 - pre 82 meseci
Citat:
bananaphone:
Citat:
SlobaBgd:
Kako ovo da ti saopštim, a da ne srušim tvoje mladalačke snove... Mediokriteti VLADAJU SVUDA, od Aljaske do Meksika, i od Triglava pa do BJRM, a i šire. Jednostavno, to je u prirodi ljudskog društva, i tako je najbolje za ceo svet.

Citat:
MajorFatal
vladd ako može za mene link ako imaš na neki originalni naučni rad o mediokritetima, bio bih zahvalan...


Ako nista drugo - ambicije ti ne fali :D


Nije to ambicija nego borba za golo preživljavanje, tako mi malinjaka, ako mi ne veruješ valjaću se po podu...od smeha.

Citat:
vladd:
Ne Majore, zanimaju me mehanizmi erozije morala i malogradjanstina, a ne bih da o tome tupe i seire nestrucnjaci, kao ni o kijavici.
Posto je zavladala kao teska drustvena bolest, a nije mi struka, onda volim da nadjem sistematizovanu i ozbiljnu informaciju.
Mediokriteti me ne zanimaju, i ne mislim da vladaju od Aljaske pa do Nisa, ozbiljne drzave ozbiljno poducavaju svoju vlastelu, ne udeljuju im diplome za vernost.


Rad je stručan, to se vidi, lepo i na početku piše Originalni naučni rad, mada ja sam imao prilike da čitam radove DR Mirjane Marković u Dugi, a pre neki dan je i "profesor" Nikolić održao predavanje (tako ga najavili - profesor), pa ne bi da kvarim ukus naučnim delima skromnog kvaliteta. Ja bi pre rekao da vlastela podučava državu kad ova ne zna šta radi, kao kad Kosta nije hteo da da zajam državi za vodjenje besmislenog i neopravdanog rata, ili to beše Vajfert neko od njih.

Citat:
vladd:
Ne moze tako, prvo da se PRIZNA, ko je bio u pravu! :D


A šta dobija ko je bio u pravu? :)

Citat:
vladd:
Ko je predlagao dogovor sa poslovni partnerima, ko je rekao da ce drzava da im uruci djoleta i da od placanja drzavnim parama i garancijama nema nista, nasmejace se infantilnoj masti ...
Znaci, normalan zahtev, koji su mogli da dogovore i sa hladnjacarima, ali ih i jedne i druge kolje mentalitet sakupljaca kokosijih proizvoda, bez halabuke, bez laganja, lupetanja i prenemaganja, kvazi pretnji, alavosti...
Zna se kako moze i treba, samo dziberi to da prihvate i ugrade u nacin razmisljanja...:)


Šta znam, da slučajno imam malinjak zbog ovog boldovanog ne bih ti dao ni da otkupiš maline od mene, o kakvim ti dogovorima i normalnosti pričaš, zanima te erozija morala pa pogledaj šta ti pišeš i kakvim imenima nazivaš LJUDE, kakve veze ima ako su neobrazovani treba ih obrazovati a ne podsmevati se. Da su imali "poslovne partnere" dosad bi već lako imali i dogovor, da ih nisu ucenili otkupnom cenom već bi znali na čemu su, a za sad imaju samo pokušaj pljačke koji neki čak i podržavaju.

Lako je predlagati dogovor ali kako ga postići, žao mi tih ljudi protestvuju i blokiraju već šestu godinu za redom, ja bih njima dao jednu nacionalnu frekvenciju da mogu lakše da se dogovore i da organizuju protest, mislim da bi to rešilo sve probleme, a ne da slušamo otvorena pisma onog božjaka, odmah bi im dao odkupnu cenu 200 dinara da ne gnjave i protestvuju, samo pošto rade sa hranom bi im rekao da moraju u onim higijenskim rukavicama, pa ko ne poštuje vidi šta ćeš sa prinosom te godine, tad bi se i berači pobunili i izvukli 3000 dnevnicu i prijavu pa bi i njima bilo bolje, pa bi to bar malo ličilo da postoji tržište i normalni odnosi a ne mafija.

Citat:
vladd:
A odlika normalnih i logicnih ljudi je da mogu da predvide neke sitacije, narocito intenzivno nezdrave, pa ne treba ni veca pamet..:)


Hvala, jeste slučajno sam pogodio koja će biti garantovana otkupna cena, doduše ja sam tipovao 170 a ispalo je 160 A koju si ti intenzivno nezdravu situaciju predvideo, nisam baš najbolje razumeo?

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.07.2017. u 10:06 - pre 82 meseci
Citat:
vladd:
BTW, jel ja to vidim neke ironije i prozivke, ovako bunovan:D

Ne moze tako, prvo da se PRIZNA, ko je bio u pravu! :D

Ko je predlagao dogovor sa poslovni partnerima, ko je rekao da ce drzava da im uruci djoleta i da od placanja drzavnim parama i garancijama nema nista, nasmejace se infantilnoj masti ...

Znaci, normalan zahtev, koji su mogli da dogovore i sa hladnjacarima, ali ih i jedne i druge kolje mentalitet sakupljaca kokosijih proizvoda, bez halabuke, bez laganja, lupetanja i prenemaganja, kvazi pretnji, alavosti...

Zna se kako moze i treba, samo dziberi to da prihvate i ugrade u nacin razmisljanja...:)

A odlika normalnih i logicnih ljudi je da mogu da predvide neke sitacije, narocito intenzivno nezdrave, pa ne treba ni veca pamet..:)

Cisto da se zna ko je bio u pravu, a koji se "nisu vratili" sa bojista plitkog pametovanja...:D:D



Haha - pa ovaj tekst koji kacis ovde o malogradjanstini je bukvalno tvoj CV :D

Pre 10 strana si ove ljude nazivao "olos malinarski" i ne mogu vise da se setim kojim pogrdnim imenima, uvredama i psovkama...

Govorio da treba da nastupaju na slobodnom trzistu, kako je nastupila hiperprodukcija maline, i kako su posteni vec predali rod po akontnoj ceni od 100din, mrzi me da listam unazad a ne mogu da se setim opet svih gluposti, a sad si okrenuo plocu i pricas kako si oduvek bio covek kompromisa, umerenosti i logike koji je oduvek bio u pravu :D :D :D

Kao sto su dramili kad su oduvek mogli da se dogovore :D :D :D

Tipican stav bezkicmenjaka, koji ne moze ni svoju pisanu rec da procita ponovo i da revidira i bude posten bar prema sebi, ako ne moze prema ostalim ucesnicima...


Da te podsetim, malinari su se bunili na akontnu cenu od 100din, koju su kartelski dogovorili posrednici. I zbog toga su protestvovali (kazu nema slobodnog trzista).
Drzava je posredovala izmedju proizvodjaca i posrednika i dogovorila cenu od 160din (opet nema slobodnog trzista, nego je ovaj put regulisano od strane drzave kao posrednika), koja predstavlja kompromis izmedju tog sto su nudili posrednici i koliko su trazili malinari.
To je kraj ove price, a predstavlja suprotnost od sveg sto si ti zastupao na predhodnih xy stranica.
 
Odgovor na temu

stopnarkomaniji

Član broj: 336064
Poruke: 11



+54 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.07.2017. u 10:56 - pre 82 meseci
Citat:
bananaphone

A trziste rada u Srbiji je vrlo regulisano, pocevsi od zakona o radu, preko minimalne zarade, do prava radnika itd. I mora da bude regulisano, inace bi kapitalisti pojeli radnika u situaciji velike nezaposlenosti, opste neimastine i nemogucnosti rada van trzista rada Srbije.

Da, tržiste rada u Srbiji je regulisano
da bi kapitalisti pojeli radnika
kao što im sada jedu džigericu.
Kada bi Zakon štitio radnika
da li bi moglo da se desi da radnici godinama ne primaju ZARADJENU platu kao što je slučaj u Goši?

Citat:
bananaphone

Kad se shvati da je cela ta prica napravljena da bi stitila radnika od kapitaliste

Opet obratno, sistem je napravljen da bi štitio kapitalistu od radnika, zato se i zove kapitalistički.
Do sada jedini poznat sistem koji je štitio radnika
bio je sistem samoupravljanja u SFRJ.
Nažalost usled nedostataka nukleranog i drugog naoružanja
nemogućnosti SFRJ da pljačka i ubija po Africi, Aziji i bliskom istoku
sistem SFRJ nije uspeo da se odupre oružanoj sili pljačkaških i terorističkih država ubica.

Definitivnu sahranu samoupravljanja obaviće priznanje Kosova u režiji i investicijama Soroša uz prigodnu Nobelovu nagradu za vožda koji se javno ogradio od "ne damo".
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.07.2017. u 11:06 - pre 82 meseci
@stopnarkomaniji - problem Srbije je primena zakona i korupcija, a ne sami zakoni i propisi, ali to je neka druga prica ne vezana za ovaj problem... I ovaj sadasnji zakon o radu kad bi se 100% primenjivao, procvetali bi...
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.07.2017. u 11:26 - pre 82 meseci
Citat:
bananaphone:
Citat:
Braxi: ja se izvinjavam, a u koje fabrike nasi radnici da odu u EU (Italija i Nemacka) kad se ovde fabrike ukidaju i sele preko ima vec 20 godina ?!?

Mogu eventualno da dodju u sektor usluga, dokle jos i toga bude...

boldovano:

nemoj da se ljutis ali sve vise mi se cini da lupas kako ti volja. U EU je garantovan protok robe, kapitala i radne snage. Nacelno. U principu najlakse je robi da se krece, pa kapitalu, pa ljudima... ali ogranicenja nema.


list of countries by motor vehicle production (2016):

Germany 6,062,562
Spain 2,885,922
France 2,082,000
United Kingdom 1,816,622
Czech Republic 1,349,896
Italy 1,103,516
Slovakia 1,040,000
Poland 681,837
Hungary 472,000
Belgium 399,427
Romania 359,306
Sweden 205,374
Portugal 143,096
Slovenia 133,702
Austria 108,000
Serbia 80,320
Netherlands 44,430


Ovo ti je samo spisak koliko motornih vozila proizvode ali ne i koliko radnika zapošljavaju, možda italija pravi milion vozila sa 15 radnika i hiljade robota, u tom slučaju opet ne bi bilo mesta za nove radnike...

Citat:
bananaphone:
Kad se shvati da je cela ta prica napravljena da bi stitila radnika od kapitaliste, lakse se shvati zasto postoji potreba da se poljoprivredna proizvodnja isto tako zastiti od istih pretnji koje stoje nad radnikom. I da slobodno trziste za poljoprivrednog proizvodjaca, jednostano ne postoji. Zato je i poljoprivreda u EU, izdvojena kategorija od svih ostalih privrednih grana, vrlo je regulisana od strane EU i svake drzave ponaosob, dotirana i cak izuzeta od nekih opstih zakona propisanih za sve ostale oblike privrede. Upravo da bi se poljoprivrednih zastitio od kapitaliste - isto kao i radnik.


Naravno da tako treba urediti stvari da malinar (i svaki drugi poljoprivrednik) bude zaštićen i da mu bude obezbedjeno sve za proizvodnju, odgoj. A ne da mora pod stare dane da uči pravila berze o diversifikaciji i volotilnosti hedž fondova jer je "preduzetnik" a u selu ni škole ni crkve ni veterinarske stanice samo kafana.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.07.2017. u 11:30 - pre 82 meseci
Major Fatal, nazivati pogrdnim imenima ljude zaokupljene u nemoral nije nikakav greh. Jesu oni formalno ljudi, ali su drustveni olos.

Sta sam ocekivao? Pitas se ti kao veliki prognosticar, a ne shvatas sustinu. Ocekivao sam da drzava nece podrzati nebulozne budalastine garantovanja profita, posto je nemoral tog zahteva daleko veci od nemorala trenutno prihvatljivih za ovu drzavu.

Znaci, promasio si vaznost sustine i opstih principa. A sustina ponasanja je iznad licnih zelja, normalnih ili patoloskih.


Bananaphone je klasicni internet borac, koji bi da denuncira pametne stavove, posto ih bazicno ne razume, radje prihvata filozofiju mase, pa kada ne nadje argumente, onda pokusaj denunciranja sagovornika.
Ne moze svako bas sve da razume, niti cemu sluzi forum...pa jos mad zone

Ja nisam sociolog, to valjda vec svi znaju, ali informacije pokusavam da selektujem na poznate nacine. Pa bez obzira koliko kvalitetnog ili namenskog teksta postoji, biram onaj koji mi je najpouzdaniji, koji je nauka zarad nauke a ne nauka zarad propagande.

U sustini, tekst je jako dobar, i vredi ga procitati, definisan je odredjen nivo nemorala nastalih iz teznji pojedinaca ka bezuslovnom finansijskom uspehu.

Kako je neko prepoznao mene u tome, ostace mi tajna, takav sklop logike je izvan mojeg razumevanja, osim ako nije u pitanju nesto drugo..
Bol internet poraza..

Sto oprastam i razumem, nije lako kada u realnosti padnu razmisljanja i shvatanja kao pogresna. Ali ne treba se u to uzivljavati, svi smo mi nesavrseni, puni mana, nazalost sa mnogo manje vrlina, a najveca je vrlina kako savladavati sopstvene mane..
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.07.2017. u 11:59 - pre 82 meseci
Buahahaha - pokusaj da diskreditujem sagovornike tako sto su cu reci da su nosioci "glupih ili neinteligentnih ili infantilnih stavova" i kaciti linkove o malogradjanstini, u diskusiji o malinama :D :D :D?

Citat:
vladd:
Ne moze tako, prvo da se PRIZNA, ko je bio u pravu! :D
...
Cisto da se zna ko je bio u pravu, a koji se "nisu vratili" sa bojista plitkog pametovanja...:D:D


I upravo si sad delomicno odgovorio na moje pitanje koje sta ti trazis ili dobijas u celoj ovoj prepisci...


Naravno stigao si da izvredjas sve redom, ali nisi komentarisao sustinu, sta je tvoj stav sad i sta si predvideo, necu da ponavljam ono sto sam napisao u prethodnom postu, imas ovde, na kraju boldovan tekst da te podseti sta se na kraju desilo:

https://www.elitemadzone.org/t434330-95#3770454

I? Sta sad? Tvoj zakljucak? Jel' ovo tacno sta sam napisao? Ili nastavljas sa standardnim stilom "Svi su pilicari i debili, samo vladd je pametan, pobedio saaamm :D?"


Ja ti predlazem da prelistas predhodnik 10-20 strana i procitas sta si pisao, predvidjao i sugerisao kao resenje, i vidis da li je taj stav ostao u tvoja dva poslednja posta...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.07.2017. u 12:12 - pre 82 meseci
Citat:
MajorFatal:
...
Ovo ti je samo spisak koliko motornih vozila proizvode ali ne i koliko radnika zapošljavaju, možda italija pravi milion vozila sa 15 radnika i hiljade robota, u tom slučaju opet ne bi bilo mesta za nove radnike...


Nije to sustina, sustina je da radnik u Srbiji nema izbor i mora da radi u Fiat-u, nema druge fabrike, prema tome nije na "slobodnom trzistu" rada, nego na trzistu rada Srbije, i ne moze da prelazi granicu tek tako, dok kapital moze da prelazi kako hoce. Da je taj isti radnik u EU, mogao bi da ide negde unutar EU, imao bi veci izbor, ako nije zaodovoljan sa uslovima u Fiat-u.

Ali da ne bude da ti nisam odgovorio:
http://www.acea.be/automobile-industry/facts-about-the-industry

12.6 million people - or 5.7% of the EU workforce - are employed in the sector.
The 3.3 million jobs in automotive manufacturing represent almost 11% of EU manufacturing employment.

 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.07.2017. u 12:23 - pre 82 meseci
Šta se čudiš, bananaphone, ima ovde osim vladda još nekoliko "ekonomskih analitičara" koji će naći objašnjenje za svaki događaj i tvrditi da je to normalno - kada se sve završi i kada je i malom Đokici jasno kako i zašto je bilo to što je bilo. A u toku diskusije iznesu kontradiktorne teze, pa kako god da se završi, oni su u pravu jer su pokrili sve mogućnosti. Nekima je i dokumentovano da su davali dijametralno suprotne izjave povodom istog problema, i da su sami sebi skakali u usta, što je opet bilo poklopljeno pričom kako nije isto jer bla bla bla!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
212.200.65.*



+2283 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.07.2017. u 12:26 - pre 82 meseci
Citat:
vladd:
BTW, niko da se priseti nekih uzrecica i poskocica o bizmisu i riziku.:D
...
Nije biznis plan formula stoprocentnog uspeha, nego plan logicnih poslovnih aktivnosti, i troskovnih istih zasnovan na pretpostavkama sa velikom verovatnocom.


Ako cemo sitnu primarnu poljoprivrednu proizvodnju poistovetiti sa biznisom, onda moramo da konstatujemo da ne samo da nije formula stoprocentnog uspeha, nego naprotiv, to je formula stoprocentnog neuspeha. Ta siromasna polovina planete koji zive ispod granice siromastva, svi oni se uglavnom bave uzgajanjem kafe, banana, pirinca, malina i slicnih biljaka i neuspeh tog biznis plana im je uglavnom zagarantovan - oni ce dozivotno ostati polovina planete na ivici egzistencije.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu30.07.2017. u 12:41 - pre 82 meseci
^ razlog njihovog siromastva nije bavljenje poljoprivredom. Oni se istom bave jer se ne mogu baviti necim drugim. Sto zbog neznanja, sto zbog uslova u zemljama gde zive.

Mi smo sasvim lepo ziveli od 2 hektara zemlje. Bar u poredjenju sa ovom ekipom koju pominjes.

Danas da mogu, pazario bih jedno 50ha i vise se nikad ne bih brinuo da li cu imati od cega da zivim kad se trziste okrene :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Malinari na putu ka BGu

Strane: << < .. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 520436 | Odgovora: 2624 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.