Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Malinari na putu ka BGu

elitemadzone.org :: MadZone :: Malinari na putu ka BGu

Strane: << < .. 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 513906 | Odgovora: 2624 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu31.07.2017. u 15:54 - pre 81 meseci
Pa da ti nacrtam, Srbija je dala eksteritorijalnost takozvanim "stranim nvestitorima", a narocito najdragim arapskim prijateljima za BGD na H2O.

Svaka strana fabrika posluje po dogovorenim pravilima, nevezano za postojece zakone Srbije. Koliko je to korektno, procitaj u ugovoru sa Fiatom, ili ne mozes da procitas, malo do malo vise je zacrnjeno

Ako je strani investitor u pitanju, za zakone je neophodan macak..sa velikim repom...ima dosta zakona..
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu31.07.2017. u 19:17 - pre 81 meseci
Interesantno je kako svi od reda prepoznaju stanje u zemlji i polozaj radnika, dok je polozaj seljaka na istom trzistu i istoj zemlji, u najmanju ruku kao u Svajcarskoj :D
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu31.07.2017. u 20:10 - pre 81 meseci
Seljak je rancer, ima zemlju, dok radnik nema nista sto bi proizvodilo zaradu osim sebe i svog rada, kojeg mora da plasira na tudjem posedu, po tudjem odabiru posla, sa tudjim planom, za definisanu i nesigurnu platu...
Koliko ce to da naplati, zavisi od situacije, spretnosti i znanja, a podosta i od okolnosti..

Dok seljak moze da plati najamnike da obradjuju zemlju, kmeci drzavi, i trazi profit.

U razvijenim drzavama 3-5% stanovnika se bavi poljoprivredom, i to uspesno. Kada ih ima 20-30%, na malom prostoru, sa ultraiseckanim parcelama, to je zezanje za drzavu.

Morali bi da prave zadruge, da se udruzuju na bilo kakav nacin, u esnaf, da bi bili validni za drzavu.

Ovako su na svom izboru, svako petlja i pametuje kako mu je volja, imaju zelje ali su teski na kompleksnoj akciji, lakse je kukati i ispoljavati nebulozne zahteve, od kojih karakterno odustanu,..ako bi mogli da se proglase za beneficirani sloj stanovnistva pa da se uvale na neki fond.

Odabir da budu to sto jesu je njihova stvar, apsolutno njihova, i ako nesto nije po volji, lose su radili. Imaju apsolutan izbor sta ce da gaje, koliko ce da rade, i tu odluku donose izmedju svoja cetiri zida.
Niti pitaju drzavu, niti ih zanima sta bi neko rekao..tolika sloboda ima neke rizike.
Iako je drzava cak i napravila neke planove rada, otvorilaneke mogucnosti, tose ignorise i tera po svome...a to je veliki konfor, veeeeliki...

Ako su nesposobni za posao koji rade, pa to nije nikakva obaveza da se bude poljoprivredni proizvodjac, eto ima poslova, u maksiju, u kol centru...mogu da rade i neki inzenjerski posao...mozda im krene..

P.S.
Dok ne izmene mentalitet, krenu da slusaju sta im se savetuje, kada prestane da Srbija bude zemlja sa najvise vracenih poljoprivrednih proizvoda zbog stroke, sulude doze pesticida ili neke druge prevare, sa kamenjem, zabrljanim sortama, mozemo da pocnemo da obracamo paznju na relevantan sloj drustva.
Dokle god forsiraju nemoral u svom profitu, bave se prevarama, ili podrzavaju doticne, zarad sitnosopstvenicke koristi..nema sentimenta ili empatije...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu31.07.2017. u 20:44 - pre 81 meseci
@vladd - suplja prica, kakve veze to sto si ti napisao, ima sa ovom situacijom...

Mentalitet, obrazovanje, broj seljaka, kako se cesljaju i sta rade, nema nikakve veze ni sa cim. Postovi su ti sve duzi i sve vise suplji.

Kakvi inzenjerski posao, kakvo kamenje, kakvi pesticidi, brljanje sorti, smrad nogu, i ostale baljezgarije, o cemu pises ti i sta je poenta tvog posta, osim da ocrnis ceo jedan sloj drustva u Srbiji???

Seljaci nek biraju sami sta ce da rade sa svojim zivotima, ne trebaju oni nas da im pomognemo oko tog izbora. Nek biraju sorte, nek se sire ili propadaju, nek biraju sopstvene sudbine, kao i ostali ljudi.

Oni ne traze milostinju, pare od drzave, niti savete sta da rade sa svojim zivotima, njima je potrebno da ih se zastiti od istih stvari od kojih treba zastitit i radnika jer dele istu drzavu i iste probleme.

Cena od 100din je kartelski odredjena, sad je podignuta za 60% (!!!!????!??!?! - kad ste poslednji put culi da je nekom posle protesta recimo dignuta plata radnicima 60%), sto samo govori koliko je inicijalna ponuda bila sibicarska, sve ostalo je suplja prica i potpuno nebitno.

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu31.07.2017. u 21:30 - pre 81 meseci
Ne moze bas svako sve da razume, to bi bio stil pisanja za jaslice, ovo je ozbiljan forum..

Mensecini da su sline popustile cisto zbog ljigavog karaktera, nudjeno im je 160, na sta su pljunuli..

http://infoliga.rs/2017/06/28/...kiraju-sve-hladnjace-u-srbiji/
http://www.b92.net/biz/vesti/a...7&dd=25&nav_id=1286275

Citat:
Kažu da će insistirati da hladnjačari do 7. jula prihvate cenu od 250 dinara, a u suprotnom uslediće izlazak na ulice sa mehanizacijom.


http://www.novosti.rs/vesti/na...oizvodjaca-Malina-bar-183-evra

Citat:
Mačva je prodavala malinu po ceni od 120 dinara. Ako se ne postigne dogovor do 3. jula, pa da cena bude 1,83 evra, biće sve blokirano u Srbiji. Jedna francuska kompanija ponudila je 158 dinara za kilogram, ali uzalud kada su proizvođači sa juga Srbije već prodali deo malina po cenama od 80 do 120 dinara.


I tako dalje i tako blize...

Na kraju se pristalo na 160 din akontno????
I drzava ce da kontrolise izvoznu cenu..

Neverovatan uspeh!
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu31.07.2017. u 22:06 - pre 81 meseci
Stil i izrazavanje je vise ulicarsko - ali nije to problem mog nerazumevanja sustine tvojih postova. Problem je sto sustina ne postoji...

Nemam vise sta da dodam ili oduzemem na ovu temu, pozdrav.
 
Odgovor na temu

stopnarkomaniji

Član broj: 336064
Poruke: 11



+54 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu31.07.2017. u 23:26 - pre 81 meseci
Suština njegovih komentara je kao u trećem kazanu:

Umro Tito i Djavo ga vodi da mu pokaže Pakao.
Idu tako i dodju do kazana u kome sve ključa a vatra plamti sa svih strana.
Oni koji su u kazanu penju se jedni drugima na ledja i pokušavaju da iskoče napolje.
Ali kako koji dodje do vrha kazana
dojure mali djavolčići sa trozupcima i izbodu ih i vrate nazad u kazan.

- Ko su ovi? - pita Tito.
- To su Englezi! - odgovori Djavo.

Idu dalje tako i dodju do drugog kazana. Situacija još gora nego u prvom.
Plamteći oganj sa svih strana, u kazanu ključa.
Oni što su u kazanu vrište od bolova, penju se jedni drugima na ledja ali svako malo dojure djavolčići i trozupcima ih nabodu nazad u kazan.

- Ko su ovi? - pita Tito.
- To su Amerikanci! - odgovori Djavo.

I tako dovede Djavo Tita do trećeg kazana. I u tom kazanu oganj i sve ključa ali oni što su u kazanu miruju, nema djavolčića ali niko i ne beži.

- Šta je sa ovima, zašto ne beže kad ih niko ne čuva? - pita Tito.
- To su Srbi. Kad neko pokuša da pobegne oni sami ga vrate u kazan! - odgovori Djavo.


Znam da ne umem da pričam viceve i verovatno ste pozaspali od dosade
ali ko nije znao za taj vic - sve je istina.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 01:23 - pre 81 meseci
Dakle, stvar stoji ovako. Imam jedno pitanje za malinare i "malinare".

Prvo. Pretpostavimo da se slažemo u tome šta je problem koji ovde posmatramo, rešavamo, izvrćemo na postavu. Dobro, znamo svi da nije tako, ali eto, pretpostavimo za trenutak da je tako.

Drugo. Pretpostavimo da ste vi(malinari i "malinari") dobro snimili stanje, kao i to da se slažemo u tome. Ne slažemo se, ali nema veze, pretpostavimo za trenutak da je tako.

Pitanje. Koji je vaš predlog za rešenje problema? Konkretno, kratko i jasno. Obimno i opširno, svejedno. Koje konkretno mere dražava duradi nešto nije preduzimala, a trebalo je da preduzme? Šta je rađeno, a nije trebalo. Šta je (možda)bilo dobro, ali bi moglo bolje? Dodajte ili oduzmite šta god hoćete, ali samo dajte da konačno vidimo, koje rešenje predlažete.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 01:45 - pre 81 meseci
Citat:
vladd:
Major Fatal, nazivati pogrdnim imenima ljude zaokupljene u nemoral nije nikakav greh. Jesu oni formalno ljudi, ali su drustveni olos.


Pa u tom slučaju da tebe nazovemo sujetnom b*dalom?

Citat:
vladd:
Sta sam ocekivao?


Ne, nisam te pitao šta si očekivao, koga boli uvo šta si ti očekivao, pitao sam te koju si ti intenzivno bolesnu situaciju predvideo, pošto si se time hvalio.

Citat:
vladd:
Pitas se ti kao veliki prognosticar, a ne shvatas sustinu.


Nisam veliki prognostičar, već sam izjavio da sam slučajno pogodio, a to što ja navodno ne shvatam suštinu je uvreda u rangu da ne spuštam "nivo diskusije" na nivo obdaništa ili glupaka, implicira da ti nekako znaš suštinu ili si merodavan da proceniš šta je suština, kao i to ko je ne shvata, iako to nisi uradio za 6 godina od kako si na ovoj temi, a da ja opet ne znam ili/i da sam na nivou obdaništa / glupaka, ono jesi elekventan ali ako vredjaš bilo direktno bilo u uvijenoj formi svejedno si prostak, a ne neko ko zna "suštinu" bilo čega.

Citat:
vladd:
Ocekivao sam da drzava nece podrzati nebulozne budalastine garantovanja profita, posto je nemoral tog zahteva daleko veci od nemorala trenutno prihvatljivih za ovu drzavu.


"Država" (tm) i nije podržala bilo šta što bi smo nazvali "garantovanim profitom" nego odredila minimalnu garantovanu otkupnu cenu. Da li će iz toga prizaći neki profit zavisi od dosta faktora.


Citat:
vladd:
Znaci, promasio si vaznost sustine i opstih principa.


Nešto kao neka maglovita demagogija koja ničemu ne služi i ništa ne govori ni o čemu.

Citat:
vladd:
A sustina ponasanja je iznad licnih zelja, normalnih ili patoloskih.


U potpunosti besmislena rečenica kao od senilnog starca.

Citat:
vladd:
Ja nisam sociolog, to valjda vec svi znaju,


Naravno, na žalost imali smo to zadovoljstvo da nam saopštiš delove svoje privatne biografije, kako ne bi znali, to danas i mala deca znaju i pozivaju se na tebe kad nešto citiraju.

Citat:
vladd:
ali informacije pokusavam da selektujem na poznate nacine.


A mi mislili na nepoznate načine...koji se graniče sa paranormalnim...

Citat:
vladd:
Pa bez obzira koliko kvalitetnog ili namenskog teksta postoji, biram onaj koji mi je najpouzdaniji,


A mi mislili biraš onaj koji ti je najnepouzdaniji kao iz dnevnih novina ili internet sajtova, kakva zabluda.

Citat:
vladd:
koji je nauka zarad nauke a ne nauka zarad propagande.


Larpurlartizam? Pa kad smo imali dadaizam dok se radnici Goše grče pod nehumanim uslovima, zašto ih ne bi malo prodrmali, npr. obećaš im platu pa onda kažeš šalio sam se.

Citat:
vladd:
U sustini, tekst je jako dobar, i vredi ga procitati, definisan je odredjen nivo nemorala nastalih iz teznji pojedinaca ka bezuslovnom finansijskom uspehu.


Tekst je ko da ga je SANU objavio, stvarno su malogradjani radnici Goše koji traže više od nula koliko trenutno imaju, zapravo treba zadržati trenutno stanje ko ima ima, ko nema ne daj bože da traži više jer je onda malogradjanin, ajde Mišković i ostali tajkuni što su ucenama opelješili radnike C Marketa i ostalih firmi pa preimenovali u Maksi a "država" im to dozvolila, ajde starlete što pružaju usluge u zamenu za garantovan profit, ali malinari...? Predložio bih temu za neki sledeći Originalni naučni rad: Nobles ili Ja sam rodjena Beogradjanka i to mi je jedini kvalitet, drugi smrde u prevozu dok Bus Plus ubira zagarantovani profit uz pomoć komunalne policije koja takodje ubira zagarantovani profit i koja ne kontroliše malinare jer su daleko, toliko daleko da su nebitni, dok ne zakrče put.

Citat:
vladd:
Sto oprastam i razumem, nije lako kada u realnosti padnu razmisljanja i shvatanja kao pogresna. Ali ne treba se u to uzivljavati, svi smo mi nesavrseni, puni mana, nazalost sa mnogo manje vrlina, a najveca je vrlina kako savladavati sopstvene mane..:)


Najzad jedna prava i iskrena, istinita reč, lepo je praštati :)

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 01:54 - pre 81 meseci
[quote]bananaphone:
Citat:
MajorFatal:

12.6 million people - or 5.7% of the EU workforce - are employed in the sector.
The 3.3 million jobs in automotive manufacturing represent almost 11% of EU manufacturing employment.



Nisam ni sumnjao, ali eto, ono nije bio argument (osim posredno) a ovo jeste.


Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 01:59 - pre 81 meseci
ivan.mojsilovic

Mi smo sasvim lepo ziveli od 2 hektara zemlje. Bar u poredjenju sa ovom ekipom koju pominjes.

Danas da mogu, pazario bih jedno 50ha i vise se nikad ne bih brinuo da li cu imati od cega da zivim kad se trziste okrene :)

Ako ste sasvim lepo živeli od 2 šta će ti 50, da nisi ti malogradjanin možda kad težiš ka više, ili alav nedajbože?
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 02:08 - pre 81 meseci
Citat:
vladd:
Mi smo zemlja kojoj je procentualno najvise vraceno poljoprivrednih proizvoda zbog nekvaliteta. I to muljare ne brine?

Procentualno najviše u odnosu na sve zemlje sveta, ili na one koje proizvode maline ili šta? Može neki link?

Citat:
vladd:
I dobro, ne cuh zakljucak, makar i od eksperata za ironiju, da li ce malinari gladovati sa 160 trenutnih, plus jedno, minimum 30, a verovatnije 80 din po kili.:)


Mislim da neće

Citat:
vladd:
I koji je mehanizam pristanka na 160 din, a sto su vec besno odbili, sto im je i nudjeno od strane njihovog predsednika privredne komore kojeg su hteli da smenjuju u besu, jer ne ispunjava zelje?


Mehanizam ja da ne dolaze dvaput, a to što si napisao im nije nudjeno. Takodje predsednika nisu hteli da smenjuju jer ne ispunjava želje, nego zato što je predsednik i treći izvoznik po količini izvezene robe. Jasno da mu kao izvozniku odgovara manja cena otkupa.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 02:23 - pre 81 meseci
Citat:
vladd:
Gurati malinu u strateski interes je malo veca stupidarija, tada strateski interes gubi smisao, i sve postaje strateski interes.
Ako je na drugom, trećem mestu po količini čvrste valute koju donese u zemlju od svih poljoprivrednih proizvoda nije nebuloza, takodje sa tim proglašavanjem znalo bi se do u kilogram gde je i koliko proizvedeno pa bi to suzilo prostor mešetarima.


Citat:
vladd:
I ja ponovo pitam, gde se dede onaj zahtev za 1,8 evra(drzavi upucen u stranoj valuti, da bude maksimalno debilan), odnosno 200 din, i zasto prihvatise 160 dina, kada su to besno odbili koliko pre mesec dana?


Gde se dede ponuda od 120 dinara za koju si se ti zalagao, smatrao da je realna i da ne bi trebalo da protestvuju? E tu se dede i 1,83e (pročitali na sajtu) i to se zove cenjkanje, kad je na pijaci u abu dabiju, a kompromis, kad je u engleskom klubu de se pije čaj i ne priča a gde ti slučajno misliš da pripadaš :)

Citat:
vladd:
Kakva je to "nova pamet" stigla u neka malinarska udruzenja?:)


Paa... može da bude nova pamet da neko sedi u nekom institutu i pobriše podatak na sajtu da je ove godine proizvedeno 60.000 tona i napiše da je proizvedeno 120.000 tona i onda malinari to veruju, još ako im kažeš da je hiperprodukcija :) Ako izvoz vredi 200 mil e / 120 K tona = 1,6 e Kg, taman :)


Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 02:34 - pre 81 meseci
Citat:
bananaphone:
Cena od 100din je kartelski odredjena, sad je podignuta za 60% (!!!!????!??!?! - kad ste poslednji put culi da je nekom posle protesta recimo dignuta plata radnicima 60%), sto samo govori koliko je inicijalna ponuda bila sibicarska, sve ostalo je suplja prica i potpuno nebitno.


Otprilike, radnici fijata su dobili povećanje plate 9%, ali oni su tek podbacili, mislim da se ona direktorka fijata smejala dok je potpisivala milostinju. Ali lakoća i procenti sa kojima su i jednima i drugima izašli u susret govori koliko su pre toga bili zavrnuti.

"UVOZ UNIŠTAVA

PREDSTAVNICI malinara podsetili su da je Srbija izvezla 90.000 tona maline prošle godine, a uvezla malinu iz 25 država. Inače, prosečna cena maline prošle godine bila je 313 dinara."

Ako Pera izvozi našu malinu, a Žika uvozi iz 25 zemalja uveren sam da će njih dvojica dobro zaraditi ali ne i malinari.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 02:47 - pre 81 meseci
Dakle, stvar stoji ovako. Imam jedno pitanje za malinare i "malinare".

Prvo. Pretpostavimo da se slažemo u tome šta je problem koji ovde posmatramo, rešavamo, izvrćemo na postavu. Dobro, znamo svi da nije tako, ali eto, pretpostavimo za trenutak da je tako.

Drugo. Pretpostavimo da ste vi(malinari i "malinari") dobro snimili stanje, kao i to da se slažemo u tome. Ne slažemo se, ali nema veze, pretpostavimo za trenutak da je tako.

Pitanje. Koji je vaš predlog za rešenje problema? Konkretno, kratko i jasno. Obimno i opširno, svejedno. Koje konkretno mere dražava duradi nešto nije preduzimala, a trebalo je da preduzme? Šta je rađeno, a nije trebalo. Šta je (možda)bilo dobro, ali bi moglo bolje? Dodajte ili oduzmite šta god hoćete, ali samo dajte da konačno vidimo, koje rešenje predlažete.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 02:49 - pre 81 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Dakle, stvar stoji ovako. Imam jedno pitanje za malinare i "malinare".


Pa ništa onda kad se smisliš za koga je pitanje, dogovori se sam sa sobom pa reci, što bi rekli...

Citat:
Bradzorf012:
Prvo. Pretpostavimo da se slažemo u tome šta je problem koji ovde posmatramo, rešavamo, izvrćemo na postavu. Dobro, znamo svi da nije tako, ali eto, pretpostavimo za trenutak da je tako.


Pretpostavimo za trenutak da znaš uopšte o čemu pišeš, dobro, znamo svi da nije tako ali eto pretpostavimo da je tako.

Citat:
Bradzorf012:
Drugo. Pretpostavimo da ste vi(malinari i "malinari") dobro snimili stanje, kao i to da se slažemo u tome. Ne slažemo se, ali nema veze, pretpostavimo za trenutak da je tako.


Najbolje da napišeš neki u potpunosti besmislen uvod pre nego što predješ na nešto iole smisleno, pretpostavimo da je tako.

Citat:
Bradzorf012:
Pitanje. Koji je vaš predlog za rešenje problema? Konkretno, kratko i jasno. Obimno i opširno, svejedno. Koje konkretno mere dražava duradi nešto nije preduzimala, a trebalo je da preduzme? Šta je rađeno, a nije trebalo. Šta je (možda)bilo dobro, ali bi moglo bolje? Dodajte ili oduzmite šta god hoćete, ali samo dajte da konačno vidimo, koje rešenje predlažete.


Gde si ti video ikakav problem, tražiš problem? Objašnjeno ti je da malinari, "malinari" i malinari* protestvuju iz razloga folklora, to je njima običaj da protestvuju, a državi bi najbolje bilo da vidi de su joj granice, pa kad će okupator otići jer bi inače njega morali da pitamo pošto su maline, pa da pohapsi kriminalce, pa da se ponaša domaćinski i tako to...

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 02:53 - pre 81 meseci
Tanjiri igraju rukomet.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 03:05 - pre 81 meseci
Promene su najpre vezikulozne, zatim zrnaste...
 
Odgovor na temu

stopnarkomaniji

Član broj: 336064
Poruke: 11



+54 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 03:19 - pre 81 meseci
Komrad Buzdovan012
već nekoliko puta sam odgovorio na pitanje kao što je ovo:
Citat:
Pitanje. Koji je vaš predlog za rešenje problema?

Zanemarujući činjenicu da se baviš demagogijom ponoviću:

"Država" nije kaznila odgovorne za prošlogodišnje prepakivanje Poljskih malina
što je jedan od razloga ovogodišnjih niskih otkupnih cena.
Ukoliko bi se preuzele adekvatne mere protiv odgovornih za kriminal
to bi bio dobar podstrek za uvodjenje reda ne samo u malinarstvo
već uopšte u ekonomski sistem.

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 07:35 - pre 81 meseci
Dobro, vidim da su neki savladali internet ratovanje, samo ne mogu da savladaju razmisljanje. To krece polako. I naporno je
Kada se promasi tema, kada se podrzavaju nemoralne stvari, nije kriv SAGOVORNIK, preispitivanje ide u drugom smeru..

Znaci, biti obucar ili poljoprivrednik, nije zanimanje koje doprinosi blagostanju. I ta i slicna zagasla zanimanja drzava duradi polivanjem novca?

Vremena se menjaju, a neko bi socijalisticki da sedi na svom poslicu do pemzije.

Davno je upozoravano da mentalitetu ne odgovara sistem i rad EU, ali su svi nekako mislili da promene donose promene ali da se kod njih nista ne promeni, Samo da se poveca slavina novca.

Za podatke koje neki pitaju, narocito brojcane, postoji internet, pa koga zanima, neka trazi i prosledi linkove, ako ne razumeju brojke, pojasnice se..

BTW, samo VW ima 5 miliona povezanih lica u svojoj proizvodnji, koji imaju profit, procenat ili platu, cisto da se malo bolje neki informisu, i efikasnije guglaju...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Malinari na putu ka BGu

Strane: << < .. 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 513906 | Odgovora: 2624 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.