Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Malinari na putu ka BGu

elitemadzone.org :: MadZone :: Malinari na putu ka BGu

Strane: << < .. 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 520480 | Odgovora: 2624 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 07:37 - pre 82 meseci
Citat:
vladd:
Odabir da budu to sto jesu je njihova stvar, apsolutno njihova, i ako nesto nije po volji, lose su radili.

Ovo je mozda tako za nekolicinu najrazvijenijih zemalja, dok je kao sto sam ranije napisao za zemlje treceg sveta i Srbiju bavljenje sitnom poljoprivredom potez ocajnika (kojih ima 3 milijarde na planeti) da ikako obezbede sebi komad hleba, jer nikako nisu uspeli da postanu proleteri. Ti vladd pricas iz neke svoje percepcije koja je daleko od realne, a ja iz licnog iskustva, gde smo u firmi primili u radni odnos petnaestak bivsih malinara koji su sa ogromnom radoscu prihvatili da rade najteze fizicke poslove za minimalnu zaradu. Ako bismo mogli da uposlimo naprimer milion takvih radnika, a imamo milion socijalnih poljoprivrednika, pa pola miliona prihvati da zasnuje radni odnos, a druga polovina to odbije, tada bismo mogli reci da je to njihov odabir i ako im je lose, lose su birali. Ovako, posto tih milion slobodnih radnih mesta ne postoji, onda nema nikakvog izbora, ili cu ja da budem toliko nerealan kao ti ap da kazem da smo svim mi ovde imali izbor hocemo li da dobijemo sedmicu na lotou i ne radimo nista do kraja zivota, ili da idemo svakoga dana na posao pa smo "izabrali" da idemo na posao. A ima vise primera ljudi koji svake godine "izaberu" prvu varijantu :D
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 07:44 - pre 82 meseci
Citat:
vladd:
Na kraju se pristalo na 160 din akontno????

Ovo bi trebalo da je svima jasno ali dobro - jedna je pregovaracka pozicija pre sezone branja i tokom, a sasvim druga (losija) nakon sezone branja. Mozemo to isto posmatrati na primeru radnika - ako radnik trazi povecanje plate pocevsi od sledeceg meseca, ili od sledece godine, onda to ima odredjenu tezinu. Ako trazi povecanje plate za proslu godinu, onda - izvoli nemoj prosle godine doci na posao

Sa druge strane, 160 dinara je visestruko vise od 100. Naprimer, ako je ulaganje 90 dinara, a prodaja za 100, tada je zarada 10 dinara, a ako je 160, tada je zarada 70 dinara, sto je povecanje za 600%. I moje misljenje je da su sa tom cenom poljoprivrednici otisli iznad zagarantovane milimalne cene rada za radnike, pa je drzava odlicno odradila svoj posao.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 07:49 - pre 82 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Dakle, stvar stoji ovako. Imam jedno pitanje za malinare i "malinare".

Ko su malinari, a ko "malinari", da li su "malinari" podskup malinara?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 08:59 - pre 82 meseci
Citat:
vladd:
BTW, samo VW ima 5 miliona povezanih lica u svojoj proizvodnji, koji imaju profit, procenat ili platu, cisto da se malo bolje neki informisu, i efikasnije guglaju...:)


Podseti me na pricu jednog mog drugara gde lik na vezbama iz fizike uzima teg od 1dg - i onako odmerava ga u ruci, i kaze nesto kao, da li je moguce da ovde ima 1kg... Ako si ikad drzao litru mleka u ruci, trebalo bi bez neke velike naucne price da prepoznas da teg of 1dg nije 1kg...

Analogno tome ne treba ti google da bi shvatio da firma od 5 miliona zaposlenih u EU, jednostavno na postoji... Ukupan broj svih zaposlenih u celom svetu, u VW je suludih 620.000...
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2712



+700 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 09:40 - pre 82 meseci
Da, ali je mislio na kooperante i sve one u lancu koji imaju posao i platu (tu su i saloni za prodaju, servisna mreža, proizvođači delova, na kraju i neka televizija i novine koji bar delimično zarađuju od reklame).

Pa evo, bila je vest o onom liku iz BiH koji proizvodi sedišta za VW - on se ne vodi kao zaposlen u VW, već ima svoju firmu, ali da nema VW-a, pitanje za koga bi proizvodio ta sedišta (za BMW ili Mercedes teško).
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 09:47 - pre 82 meseci
Pa to je odgovor na ono sto sam ja napisao:
===
12.6 million people - or 5.7% of the EU workforce - are employed in the sector.
The 3.3 million jobs in automotive manufacturing represent almost 11% of EU manufacturing employment.
===

Sta je sad poenta tog posta? Da li ima poentu ili samo "a gde je pecat" diskusija?
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 14:20 - pre 82 meseci
broj kooperanata naveden je otprilike i ne treba sad seci dlaku.

Takodje tendencija i jest povecanje kooperative tj outsorsovanje svega sto se outsorsovati moze...

banana ce to isto shvatiti jednog dana kad poraste i kad pocne negde da radi...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 15:22 - pre 82 meseci
Znas li ti Braxi o cemu se ovde prica, sta sam ja rekao, vladd odgovorio, mjanjic pojasnio a ti podrzao?

Citat:
Braxi:
banana ce to isto shvatiti jednog dana kad poraste i kad pocne negde da radi...


E jes' da krenem da radim, posle 10g postanem direktor, pa da kupim stan i auto na kredit i potrosim hiljade eura na odmoru i popijem otkaz, posle ceo madzone ne moze da mi pomogne :D :D :D

Pa nisam ja od juce'...

https://www.elitemadzone.org/t496483-0#3770795 - do sad najjaca tema na madzone-u...
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 15:36 - pre 82 meseci
naravno da ti je najjaca teme posto je tebi otkaz stran kao i sam rad. Kad budes negde radio javi se. Iz tvojih psotova izbijaju neznanje i proizvoljnost. Cime se ti bavis, mislim kad ne knjs po ES-u ?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 16:03 - pre 82 meseci
Ovaj ES je postao mentalna institucija :D :D :D

Ajde u pivo da nisi shvatio o cemu se radi u ovoj raspravi o broju zaposlenih u VW :D?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 16:27 - pre 82 meseci
Es se i dalje odrzava kao dosta jak forum. Poprilicno otvoren.
Naravno, ne trazi se potvrda mentalne institucije za clanstvo, pa se uclanjuju razni.

Za to sam imao davno jedan link, o glupim ljudima koji bez razloga ili koristi negde prave stetu. Delanje pogonjeno pogresnim konekcijama u glavi. Cim nadjem tekst postavljam...

Elem, da se podsetimo linka o malogradjanima
http://doiserbia.nb.rs/img/doi...732/2009/0352-57320929073S.pdf

I njihovoj sebicnoj predstavi sveta, sve se vrti oko licnog interesa, i sopstveni sebicni stavovi se, pre svega, agresivno brane.
Nema tu ozbiljnosti da se prizna greska, da se prizna pogresna podrska besmislenom uskogrudom, sebicnom zahtevu, da se ne zahtevaju sistematska resenja.
I ta agresija malogradjanstine se ispoljava neartikulisano, makar stradali ili se zlopatili slucajni prolaznici ili slucajni sagovornici.
Malogradjanin ima zamisao, koja predstavlja njegov interes kao centar zbivanja, i sve sto nije u tom smeru, treba satrti, napasti, eliminisati, izvredjati..dok ne naidje drzava sa batinom..


Doticna grupa slinavih malinara, koja je sa gnusanjem ODBILA cenu 158, pa 160 din, i trazila smenu predsednika privredne komore uzica, koji im je nasao firmu koja otkupljuje po 160, sa pretnjom da ako ne bude 1,83 evra do 7-og jula, blokiraju sve do boga, ne samo pristupnice hladnjacarima i krecu u nekakvu radikalizaciju ponasanja...na kraju je poslusala LEKCIJU od strane ministara i drzavnih sekretara(zato sto su drzavni sluzbenici zaklonjeni batinom-drzavom), da trziste formira cenu, da drzava jedino garantuje da ce PROVERITI izvozne cene i da ce PROVERITI da nije bilo mahinacija sa malinama...

To slinurine nisu trazile, trazile su GARANCIJU profita, da otkupna cena bude 250 pa 220 dinara...a to je, kako bi Darko sracunjao, "visestruko" vece od 160 din na sta su slindre pristale.
Nisu trazile nista OPSTE, sistemski ili principijelno, samo da se njihova alavost namiri....

Bez karaktera, samo sa alavim interesom, bez obaziranja na okolnosti i situaciju, klasican bal malogradjanstine. I to je prava slika odredjene bukacke grupe "ljudi"
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
212.200.247.*



+2283 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 17:55 - pre 82 meseci
vladd, ovde se predstavljas kao neka moralna gromada, koja je toliko iznad proseka Srbije, dosuse seoskog proseka, ali ako neko proba dageneralizuje da je gradsko stanovnistvo moralnije od seoskog tek onda imam na raspolaganju armadu dokaza, statistika kriminala, clanaka, analiza i slicnih sredstava
Ali, daj da izbegnemo to, napisi vladd gde si se to konkretno zrtvovao za opsti interes, makar da si zasadio drvo u mladim goranima ako nista drugo... Ovako ti je prica skroz suplja, ja zelim da ti verujem da si ti mnogo bolji od onih koje kritikujes, ali nemam na osnovu cega.

Edit: Cekaj malo, sad poceh da citam tvoj naucni rad i ostadoh zacudjen cinjenicom da on od reci do reci opisuje tebe u negativnom kontekstu, pa mi je prilicno nejasno zasto si linkovao tekst protiv samog sebe:
Citat:
...Odlike koje se mogu pripisati malograđaninu su: egoizam, mržnja, zavist,
ekstremna raspoloženja. Bitna orijentacija malograđanina je takmičenje za uspeh....

Ako treba mogu da linkujem gde si egoista i zalazes se da samo klasa stanovnistva kojoj pripadas ima dobar nivo zivotnog standarda, zatim gde mrzis i nazivas pogrdnim imenima druge, pokayujes zavist jer si umislio da neko zaradjuje vise od tebe, verovatno si najekstremniji ovde u izrazavanju svojih stavova i raspolozenja, takmicis se sa drugima ko je predvideo rezultat pre kraja utakmice, a ko je totalno promasio... Ja sam zbunjen, ali i impresioniran tvojom licnoscu jer nisam ocekivao da si sposoban da budes toliko samokritican.

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 01.08.2017. u 19:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dr killer

Član broj: 335118
Poruke: 1



+103 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 20:06 - pre 82 meseci
Citat:
vladd:
Seljak je rancer, ima zemlju, dok radnik nema nista sto bi proizvodilo zaradu osim sebe i svog rada, kojeg mora da plasira na tudjem posedu, po tudjem odabiru posla, sa tudjim planom, za definisanu i nesigurnu platu...
Koliko ce to da naplati, zavisi od situacije, spretnosti i znanja, a podosta i od okolnosti..
Dok seljak moze da plati najamnike da obradjuju zemlju, kmeci drzavi, i trazi profit.:)
.

Da ti ja nadem jedno seosko domacinstvo sa pet hektara kucom i traktorom pa da se ti lepo spakujes na selo i stvaras ekstra profit .
Podrazumeva se da za uzvrat das svoj stan i platicu iz sigurne drzave krave muzare.
Da cujemo pricu koju ces da pevas iduce godine kada poberes letinu koja je prezivela grad i susu.
<*)))>{
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 20:47 - pre 82 meseci
Kao sto sam pricao,mozda je to ono sto seljaku treba.

Citat:
Državni plan za obnovu zadruga podigao nade poljoprivrednika


http://rs.n1info.com/a287220/B...gao-nade-poljoprivrednika.html

Mada kao i uvek,omastice ovde neko brke,debelo.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
212.200.247.*



+2283 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 20:51 - pre 82 meseci
vladd ce naravno da odbije tu ponudu jer je po prirodi mazohista, pa nece da uziva u selu za velike pare, nego voli da se zlopati u gradu za male.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 20:53 - pre 82 meseci
Mozes da primetis da ima averziju na Uzicane.Malinari ili oni koji to nisu..
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 21:22 - pre 82 meseci
Citat:
dr killer:
Citat:
vladd:
Seljak je rancer, ima zemlju, dok radnik nema nista sto bi proizvodilo zaradu osim sebe i svog rada, kojeg mora da plasira na tudjem posedu, po tudjem odabiru posla, sa tudjim planom, za definisanu i nesigurnu platu...
Koliko ce to da naplati, zavisi od situacije, spretnosti i znanja, a podosta i od okolnosti..
Dok seljak moze da plati najamnike da obradjuju zemlju, kmeci drzavi, i trazi profit.
.

Da ti ja nadem jedno seosko domacinstvo sa pet hektara kucom i traktorom pa da se ti lepo spakujes na selo i stvaras ekstra profit .
Podrazumeva se da za uzvrat das svoj stan i platicu iz sigurne drzave krave muzare.
Da cujemo pricu koju ces da pevas iduce godine kada poberes letinu koja je prezivela grad i susu.


Ne bi ti se svidelo, a i trebao bi i neku strucnost da imas.

Znaci, za odredjen nivo pismenosti, doticni hektari su imetak, kao sto je nekakav imetak i moja diploma.

Evo prilike, student sa stipendijom, moze odmah da dobije posao u Institutu, za oko 43000, mesecno, kao istrazivac pripravnik...prosek preko 8,5..pa izvolte..
Sta je to prema "malinaru" kako bese, godisnja plata istrazivaca sa jednog hektara, bez kompletne osnovne..


Meni je poljoprvreda dosadan i nekreativan posao, petljao sam mladjan sa nekim kombinacijama popola prinosa, za brzu kintu, novac mi sada nije imperativ, vazan je odredjen kvalitet zivota..

I ponovo se vracam na link, NOVAC nije pokretac zivota, jeste koristan i u odredjenoj meri neophodan, ali...malo treba korigovati kriterijume..

Znaci, da ne bude nejasno lovcima na profit i bogatstvo, kvalitet zivota se nemere kupiti novcem, samo roba, pa koga to usreci, njemu jos lepse...
Moral se nece podici sa novcem, ljudskost takodje..
A glupost i ljigavost ne biraju kastu..
Nisam ta biljka..

A inace olos me iritira, to je poznato, nebitna je lokacija ili rod..potpuno su planetarno ravnopravni.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
212.200.247.*



+2283 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 21:34 - pre 82 meseci
Citat:
novac mi sada nije imperativ, vazan je odredjen kvalitet zivota..

hedonizam?
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 23:13 - pre 82 meseci
Koliko je kila malina ako je kupipš da ždereš? Ja sam kupio za 300 juče.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu01.08.2017. u 23:15 - pre 82 meseci
U Marseju?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Malinari na putu ka BGu

Strane: << < .. 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 520480 | Odgovora: 2624 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.