Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 838411 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u01.08.2014. u 17:54 - pre 117 meseci
Citat:
cozmo_im:
Javni prevoz je KOMUNALNA usluga, JAVNI prevoz, kao sto mu ime kaze.

Javni prevoz je samo to - javni. To znači da može svako da ga koristi, za razliku od tvog privatnog automobila gde ne može svako da ti otvori vrata, sedne i kaže gde da ga voziš.

I neki limo-šofer servis je isto javni prevoz, i šta sad, treba da dotiramo i to jer neko želi da ga šofer vozi u Bentliju?

To što deo javnog prevoza obavlja komunalno preduzeće (za razliku od taksista), to je samo iz razloga što grad želi da ima i kontroliše monopol nad tom granom. Sutra da se GSP ugasi i grad liberalizuje to tržište, u vrlo kratkom roku bi privatnici popunili vakum, ali onda karta ne bi koštala 70 dinara, već možda 170 ili 370 dinara, kolika god je ta ekonomska cena, odnosno koliko građani mogu da plate da prevoznici i dalje posluju sa profitom.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u01.08.2014. u 18:26 - pre 117 meseci
Citat:
cozmo_im:
Tebi je ok preko 1000 dinara povlascena cena karte za nezaposlene ili invalide koji maltene nemaju nikakva primanja?

Ja mislim iskreno da je to jako jeftino. To je oko 9 evra.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.08.2014. u 09:17 - pre 117 meseci
Ostani bez posla, bez prihoda i javi se da li ti je jeftino.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.08.2014. u 10:19 - pre 117 meseci
Kakva demagogija...kad je neko bez prihoda nista mu nije jeftino, ni 2 ni 5 ni 9 evra, jer ih nema. Ali to je problem socijalne sluzbe a ne sluzbe javnog prevoza.
Sirotinji nista nije jeftino jer su sirotinja. To ne znaci da treba sve da bude besplatno.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.08.2014. u 10:23 - pre 117 meseci
Koje socijalne službe? U Srbiji? Samo za gancije i izbeglice.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.08.2014. u 10:27 - pre 117 meseci
Konacno si skapirao gde je pravi problem.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.08.2014. u 10:35 - pre 117 meseci
Znam ja gde je glavni problem, ali ako se taj problem ne rešava, a ne rešava se, onda se dešava ovo šta se dešava, a to je da narod uzima stvar u svoje ruke i između ostalog se švercuje u prevozu, jer narod bez prihoda i socijalne pomoći jednostavno para n*e*m*a!
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.08.2014. u 11:03 - pre 117 meseci
Narod se švercuje u prevozu jer za to ne trpi nikakve konsekvence, tj. narodski rečeno - može mu se. Ne treba isuviše komplikovati prostu stvar.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.08.2014. u 12:09 - pre 117 meseci
Mislis da bi se i pola svercovali da ne moraju? Da funkcionisu sudovi, i mogu da naplate svoje plate, da funkcionisu socijalne sluzbe i mogu dobiti (njima) besplatnu markicu itd.?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.08.2014. u 12:50 - pre 117 meseci
Citat:
Mislis da bi se i pola svercovali da ne moraju?

Ima onih i koji ne moraju a smatraju da im se moze,sa sve postovima iznad.Losi autobusi,usluga ili idem samo jednu stanicu.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.08.2014. u 13:31 - pre 117 meseci
Citat:
bachi:
Znam ja gde je glavni problem, ali ako se taj problem ne rešava, a ne rešava se, onda se dešava ovo šta se dešava, a to je da narod uzima stvar u svoje ruke i između ostalog se švercuje u prevozu, jer narod bez prihoda i socijalne pomoći jednostavno para n*e*m*a!

Cuj narod uzima stvari u svoje ruke...uzima, ali ne sto nemaju para, vec sto nema kazni i sto je "normalno" ne platiti kartu.
Garantujem da ti svi sverceri koji nemaju za kartu imaju kutiju cigareta u dzepu, a to je ono sto ne mogu dzabe da dobiju pa se za to ima para.
Poenta je da javni prevoz nije skup, i da narod nece da ga placa zato sto ne mora.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.08.2014. u 14:20 - pre 117 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Citat:
Mislis da bi se i pola svercovali da ne moraju?

Ima onih i koji ne moraju a smatraju da im se moze,sa sve postovima iznad.Losi autobusi,usluga ili idem samo jednu stanicu.

Ima i u Norveskoj onih koji to rade - zbog zabave cisto.
Ali opet dolazimo do toga da se verovatno ni pola ne bi svercovali da moze dobiti plate i doprinose koji im sleduju (kad proradi sudstvo), da moze dobiti markice besplatno (sto bi se svercovao, kada je vec besplatna za njega?), itd.

Siguran sam da ima u onih sa boksevima cigareta sto rece Dalibor, ali to je drugo...
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.nyc.res.rr.com.



+694 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.08.2014. u 23:13 - pre 117 meseci
Citat:
Dexic: Ima i u Norveskoj onih koji to rade - zbog zabave cisto.
Ali opet dolazimo do toga da se verovatno ni pola ne bi svercovali da moze dobiti plate i doprinose koji im sleduju (kad proradi sudstvo), da moze dobiti markice besplatno (sto bi se svercovao, kada je vec besplatna za njega?), itd.

Siguran sam da ima u onih sa boksevima cigareta sto rece Dalibor, ali to je drugo...

Nema to veze sa zemljom niti sa platama ili socijalnom pomoci vec sa sistemom naplate.
Ili neko hoce da mi kaze da su novosadjani neizmerno bogatiji od beogradjana pa zato se u NSu u 99% slucajeva placa karta a u BG-u ni 10%? Ne nego ne mozes da udjes u bus bez da platis kartu a cak i ako udjes, velike su sanse da te cekaju konukteri unutra.
Isto je poredjenje NYC-a gde ne mozs uci u metro bez placanja karte a ako nekako uspes, kamere te snimaju i policajci te jure na svakoj stanici pa svi zivi placaju, i Los Angelesa gde je ulaz u javni transport otvoren i potpuno nekontrolisan pa samo "budale" placaju kartu. I da, oni se takodje zale da su porezi preveliki i da premalo para ostaje za zivot... ljudi koji zive u najbogatijim delovima USA...

Jednostavno, lokalna vlast odlucuje koliko zeli da primorava ljude da placaju.
Meni je potpuno logicno da vlast zmuri na neplacanje karti ako zna da kada bi to rigorozno kontrolisala, bar 20% ljudi vise bi vozilo kola u gradu koji vec ima ogroman problem sa saobracajem. Sto ne znaci da neplacanje nije cist sitni kriminal i lopovluk.
 
Odgovor na temu

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.opera-mini.net.



+197 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u03.08.2014. u 16:48 - pre 117 meseci
Citat:
bar 20% ljudi vise bi vozilo kola u gradu koji vec ima ogroman problem sa saobracajem.


Kljucna stvar! Guzve su u skoro svim delovima nepodnosljive, zagadjenje ogromno... Grad treba i mora subvencionisati gsp.
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.08.2014. u 01:15 - pre 117 meseci
Citat:

Meni je potpuno logicno da vlast zmuri na neplacanje karti ako zna da kada bi to rigorozno kontrolisala, bar 20% ljudi vise bi vozilo kola u gradu


LOL!

Nemaju ni za kartu, a kamoli za kola :))) Vlast zmuri jer ako bi rigorozno kontrolisala, ne bi dugo ostala na vlasti :))
 
Odgovor na temu

Exodusbgd
Founder
Sourcing Wizards
Beograd

Član broj: 44862
Poruke: 167
95.180.123.*

Sajt: www.sourcing-wizards.com


+98 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.08.2014. u 20:24 - pre 117 meseci
Citat:
bachi:
Znam ja gde je glavni problem, ali ako se taj problem ne rešava, a ne rešava se, onda se dešava ovo šta se dešava, a to je da narod uzima stvar u svoje ruke i između ostalog se švercuje u prevozu, jer narod bez prihoda i socijalne pomoći jednostavno para n*e*m*a!


Razumeo bih da se ovo događa negde u Kuršumliji, Vranju ili Gornjem Milanovcu, gde su prosečne plate ~20.000 din, ali tvrditi ovo u Beogradu je apsolutno smešno.

Ja apsolutno nikada do sad nisam naišao na BUSPLUS (ili onog prethodnog) kontrolora koji je napravio sirotinji problem zato što nema. Uvek su im gledali kroz prste.

Pogledaj malo klince (i omladinu) koji ne plaćaju prevoz - apsolutno svi nose telefone u rangu od 200 do 500€ i sede po 3-4 sata po kafićima. Oni ne plaćaju prevoz zato što nemaju, već iz ovog razloga koji je Ventura naveo.

Tu su i srednjoškolci kojima roditelji daju kintu za prevoz ali oni to troše na kafiće, kladionice, cigare itd.

Apropo ovoga sa kafićima, setio sam se dobre priče koju sam čuo ovih dana:
"Ustaj sine, pile mamino, zauzeće ti mesto u kafiću..." :)


Još bih dodao da je cena ove karte za dnevnu vožnju katastrofalna. Prvo su 2-3 dana najavljivali cenu od 240 din, da bi odjednom to preinačili u 280din. To će kupovati jedino turisti, ne vidim ko bi još to mogao da koristi. Totalni fail od odluke...
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.225.*



+627 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.08.2014. u 20:38 - pre 117 meseci
Danas su se busplusoši masovno pojavljivali u trojkama.

tzv. plusoške trojke.

Organizovani su kao timovi.

Bekovi idu na zadnja, vezni na srednja a napadači napred...
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.08.2014. u 10:21 - pre 117 meseci
Trebalo bi proučiti taj fenomen gde neko bez prihoda, nema ni za lebac, a ima paklu cigara u džepu.
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.08.2014. u 21:36 - pre 117 meseci
Ili prepune kafice...
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u06.08.2014. u 07:51 - pre 117 meseci
Šta se vatate za prepune kafiće, kolili je to procenat ljudi (omladine) u odnosu na populaciju?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 838411 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.