Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ALFA ROMEO 147 - kakav je to auto?

elitemadzone.org :: AutoZone :: ALFA ROMEO 147 - kakav je to auto?

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 115419 | Odgovora: 326 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alfadreams
Finansije, NVO

Član broj: 305709
Poruke: 7
81.93.86.*



+5 Profil

icon Re: ALFA ROMEO 147 - kakav je to auto?09.08.2012. u 16:05 - pre 141 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Kao što vidiš Astra G nije spisku koji sam naveo, jer njeni farovi nisi mnogo različiti od Alfinih. Uzmi bilo koji auto sa spiska i uporedi pa javi, ili ako ih nemaš reci da ti proširim spisak (Astra H dolazi u obzir, ali ne i ova najnovija koja opet ima loše farove, zatim može i Hyundai i20, itd.)

Što se tiče Golfa IV, i on ima jače farove od te Alfe (naravno pod uslovom da nisu oštećeni ili nagoreli), ali G5 i G6 zbog dubljih parabola i pravilnijeg oblika imaju i nešto jače.

Farovi kod auta su jedna od komponenti koja ne podleže kafanskim pričama, jer sa vrlo velikom preciznošću možeš da oceniš snagu farova nekog auta bez da ga voziš.

Dovoljno je da se približiš faru i vidiš kvalitet parabole i procenat svetlosnog fluksa sijalice koji parabola izbacuje napred. Ako imaš iskustva, time možeš da oceniš snagu farova u rasponu +/- 5%.

Alfa 166, ta pre restajlinga sa malim farovima, ima ubedljivo najlošije farove ne samo u D segmentu, nego i šire. Meni bi već samo to bilo eliminatoran faktor za kupovinu.


nisi specizirao koje modele pominjes, vec samo genericki naveo opel astra, vw golf, sto u praksi ne znaci puno, jer od modela do modela se farovi razlikuju. ja sam naveo auta sa kojima sam imao direktno iskustvo.

s druge strane, alfa 166 prije FL verzije ima slaba kratka svjetla, ali ne i duga, sto sam i naveo, i to je cinjenica, zbog malog promjera sociva. za dugo svjetlo 166 preFL ne koristi sociva vec sjenilo i to je potpuno druga prica - dugo svjetlo golfa 4 nema sta da trazi tu. obzirom da si pominjao dugo svjetlo, potpuno si fulio.

FL verzija je donijela prije svega vece farove, ali po mnogima i germanizovala/da ne kazem naruznila prednji izgled auta (nekima se opet svidja). tesko je imati lijepu i prakticnu/funkcionalnu zenu.
 
Odgovor na temu

alfadreams
Finansije, NVO

Član broj: 305709
Poruke: 7
81.93.86.*



+5 Profil

icon Re: ALFA ROMEO 147 - kakav je to auto?09.08.2012. u 16:10 - pre 141 meseci
Citat:
Zarko Silic:
Farove nije dovoljno samo ispolirati. Potrebno je uraditi i unutrasnju metalizaciju.

Medjutim, jeftinije je kupiti nove farove. Originalni su najbolje ali i najskuplje resenje. Postoje solidni i relativno jeftini aftermark koji sijaju kao 80% originala. Ako postoji mogucnost uvek treba kupiti verziju sa 2 refraktora. Mnogo je bolja verzija 2xH7 nego 1xH4.

Pozeljno je farove zameniti svake 3 godine intezivnog koriscenja gde pojedini tipovi farova izgube i do 50% prvobitnog inteziteta. Pogotovo ako se svetla koriste i u toku dana. Ugradnjom dnevnih svetala vek farova se moze produziti.

Najgore farove na jenom automobilu koje sam do sada video ima Fiat Brava. Moja lampa na biciklu je nekolko puta jaca. :). Be sale. Kada me obidje dok vozim nocu biciklo, jos jedno vreme mu osvetljavam put. :D



apsolutno se slazem, a vecina ljudi sudi o kvalitetu farova u 166 na osnovu 10 godina starih auta, gdje su farovi prilicno degradirani (znate li nekog vlasnika bilo kog auta na balkanu da je iz ovog razloga zamijenio farove, ja ne znam). osim toga, uvijek postoji opcija ugradnje zamjenskih kvalitetnih sociva, npr. morimoto, ali licno se time ne bih bavio iz x razloga.
 
Odgovor na temu

alfadreams
Finansije, NVO

Član broj: 305709
Poruke: 7
81.93.86.*



+5 Profil

icon Re: ALFA ROMEO 147 - kakav je to auto?09.08.2012. u 16:16 - pre 141 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Astra G nije spisku koji sam naveo, jer njeni farovi nisi mnogo različiti od Alfinih.


jesu, jer u 90% slucajeva astra g ima sjenila za oba svjetla (ima i opcija sa xenonom i socivima ali je rijetka), dok 166 preFL standardno ima sociva za kratka i sjenila za duga (opet, ima i verzija sa oba sociva u 166 ali sam je samo jednom vidio i to na internetu). kratko svjetlo u astre g je primjetno bolje nego u preFL 166. osim toga, far u astre g je znacajno vecih dimenzija.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: ALFA ROMEO 147 - kakav je to auto?09.08.2012. u 16:56 - pre 141 meseci
Citat:
alfadreams:
znate li nekog vlasnika bilo kog auta na balkanu da je iz ovog razloga zamijenio farove, ja ne znam


Postoje takve osobe. Ima onih koji redovno menjaju farove i koji takvu zamenu tretiraju kao redovan servis na 5 godina, a ima onih koji nemaju izbora jer moraju da menjaju farove koji nocu sijaju kao fenjer.

Morimoto je skup. Radije se to uradi sa nekim solidnim angeleyesem.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8281
*.dynamic.sbb.rs.



+1337 Profil

icon Re: ALFA ROMEO 147 - kakav je to auto?09.08.2012. u 18:23 - pre 141 meseci
Alfadreams, nisam govorio o konstrukcijskim razlikama među farovima (o tome možemo dosta da pričamo, uzgred, između ostalog to i predajem), nego sam pričao o snazi farova. Ali ako i sam kažeš da Alfa 166 ima slabije farove od Astre G, koja ima slabe (i kratko i dugo svetlo, dok je dugo zaista očajno), onda priča može da se završi.

No, pošto si pomenuo duga svetla Golfa IV, ona su sigurno jača od Alfinih (pazi, poredim u oba slučaja nove farove), iz prostog razloga što njihov oblik zahvata veći prostorni ugao svetlosnog fluksa koji emituje sijalica.

S obzirom da je kvalitet parabole kod G4 vrlo solidan (većinom HELLA) - nema šanse da Alfa bolje svetli.
 
Odgovor na temu

alfadreams
Finansije, NVO

Član broj: 305709
Poruke: 7
81.93.86.*



+5 Profil

icon Re: ALFA ROMEO 147 - kakav je to auto?09.08.2012. u 18:39 - pre 141 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Alfadreams, nisam govorio o konstrukcijskim razlikama između farovima (o tome možemo dosta da pričamo, a uzgred, između ostalog to i predajem), nego sam pričao o snazi farova. Ali ako i sam kažeš da Alfa 166 ima slabije farove od Astre G, koja ima slabe farove (i kratko i dugo svetlo, dok je dugo zaista očajno), onda priča može i da se završi.

No, pošto si pomenuo duga svetla Golfa IV, ona su sigurno jača od Alfinih (pazi, poredim u oba slučaja nove farove), iz prostog razloga što njihov oblik zahvata veći prostorni ugao svetlosnog fluksa koji emituja sijalica.

S obzirom da je kvalitet parabole kod G4 vrlo solidan (većinom HELLA), nema šanse da Alfa bolje svetli.



kratko svjetlo je primjetno jace na astri g, dugo je bas lose. za astru f ne znam, srecom nikad nisam vozio, astra h (isto nisam vozio, bar nocu) se proizvodila od 2004. pa se moze porediti sa alfama od tog godista nadalje a ne sa preFL 166.

ne znam sta predajes, ali sam posjedovao astru g i 166 godinama pa su mi vrlo jasne njihove sposobnosti. za golfa 4 ne mogu 100% tvrditi jer sam ga poodavno vozio (ali cak i da ima svetionik umjesto svjetala i da ga dobijem dzabe, ne bih ga vozio).
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: ALFA ROMEO 147 - kakav je to auto?24.10.2015. u 13:37 - pre 102 meseci
Slučajno naleteh na temu koju sam započeo raspitujući se pre kupovine.
Na kraju sam kupio...

I evo posle nekoliko godina iz prve ruke, da javim da je Alfa romeo 147vrhunski auto ;). Doduše JTD
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: ALFA ROMEO 147 - kakav je to auto?

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 115419 | Odgovora: 326 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.