Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja

elitemadzone.org :: Poljoprivreda :: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 592927 | Odgovora: 1617 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja19.12.2014. u 20:30 - pre 113 meseci
@KrkaCiC
Ajd ako ti nije tesko baci neki kontakt na email - ja sam jutros platio kukuruz za moje zivotinje 20 din/kg, pa to vec pocinje da mi predstavlja ozbiljnu stavku u kucnom budzetu kad imamo u vidu da ja te zivotinje drzim onako neprofitno iz hobija, da ih zimi hranim mnogo vise nego leti kako bi prezivele hladnocu i da sam pre 2 nedelje kukuruz placao 16 dinara, a za 2 nedelje ce biti verovatno jos vise. Mogao bih kad naidjem pickupom da poteram 500kg ako mi je usput. I sta je tacno taj rezanac? To jedu kokoske i patke, ili samo svinje?
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.31.*



+784 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja20.12.2014. u 15:41 - pre 113 meseci
Rezanac je valjda repa,tj repin rezanac je ustvari samlevena repa ili tako nesto. Ne bavim se tim delom posla,tj sirovinama,pa ne znam sta smeju jesti koje zivotinje.
Sto se tice kukuruza,ne znam gde se kupuje,verovatno negde u vojvodini ,ali to je cena da se dodje sopstvenim prevozom i kupuje se oko 50-75 tona dnevno
Posle i mi prodajemo na malo na oko 20 din/kg u dzakovima

A precizniju cenu cu znati u ponedeljak
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja20.12.2014. u 21:25 - pre 113 meseci
KrkaCiC@ kojim delom posla se bavis?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja21.12.2014. u 00:15 - pre 113 meseci
@KrkaCiC
Da, tako sam i mislio. Ima i ovaj link sa dnevno aktuelnim cenama, ali to sto kazes za rezanac se nikako ne slaze:
http://www.info-team.rs/kretanje_cena.php
KUKURUZ PRIRODNO SUV ROD 2013. 33 tona 16 dinar
REPIN REZANAC BELI RINFUZ 75 tona 20.60 dinar
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja21.12.2014. u 00:32 - pre 113 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: @KrkaCiC
Da, tako sam i mislio. Ima i ovaj link sa dnevno aktuelnim cenama, ali to sto kazes za rezanac se nikako ne slaze:
http://www.info-team.rs/kretanje_cena.php
KUKURUZ PRIRODNO SUV ROD 2013. 33 tona 16 dinar
REPIN REZANAC BELI RINFUZ 75 tona 20.60 dinar

Postoje dva stepena 'završne obrade' kod rezanca:
- Svež rezanac, bez bilo kakve obrade
- Sušen i peletiran/briketiran rezanac

U prvom slučaju on zaista košta par dinara (konkretno 1.3 din/kg), međutim u slučaju sušenog/peletiranog cena je višestruko veća tj reda veličine oko 20 dinara.

Za 1 kg sušenog rezanca ti treba oko 4kg svežeg, plus veliki utrošak energije za sušenje, plus utrošak energije za peletiranje, plus amortizacija investicije u postrojenje za sušenje i peletiranje, repromaterijal itd.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.31.*



+784 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja21.12.2014. u 01:46 - pre 113 meseci
Citat:
ventura: Postoje dva stepena 'završne obrade' kod rezanca:
- Svež rezanac, bez bilo kakve obrade
- Sušen i peletiran/briketiran rezanac

U prvom slučaju on zaista košta par dinara (konkretno 1.3 din/kg), međutim u slučaju sušenog/peletiranog cena je višestruko veća tj reda veličine oko 20 dinara.

Za 1 kg sušenog rezanca ti treba oko 4kg svežeg, plus veliki utrošak energije za sušenje, plus utrošak energije za peletiranje, plus amortizacija investicije u postrojenje za sušenje i peletiranje, repromaterijal itd.


Da,briketirani je skuplji,jasno i zasto

Ovaj rezanac koji sam ja video je bikvalno rezanac,nesto kao piljevina i znam da je oko 2 dinara bio tada

@cika dacha
Radim u jednoj FSH,da ne objavljujem ime
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja29.12.2014. u 21:43 - pre 113 meseci
Kod Milasinovica ?
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.stcable.net.



+2509 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja29.12.2014. u 21:55 - pre 113 meseci
Ne razumem se puno u poljoprivredne zavrzlame ali kažu da po selima u okolini Apatina kada je cena kukuruza niska ( kao sada ) seljaci kukuruz koriste za ogrev...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja29.12.2014. u 22:10 - pre 113 meseci
Mislis na kočanke?
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.stcable.net.



+2509 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja29.12.2014. u 22:14 - pre 113 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Mislis na kočanke?


Ćutke, komuše?
Ne, mislim na pravi kukuruz, na klipu. Ni ja nisam verovao dok nisam čuo iz više izvora. Kažu da cela Prigrevica miriši na kokice. Bilo je toga i mnogo ranije ali se nisam nešto udubljivao u temu...

Edit:
Evo na brzinu na google

Citat:

Zdrav i besprekoran kukuruz prodaje se za 10 dinara za kilogram. Kako kaže Radinka Pejak, da nemaju krave i svinje ložili bi i takav kukuruz, kao i mnogi drugi koji traže da ga kupe za ogrev.

Da kukuruz ima odličnu energetsku vrednost uverila se i ekipa RTV-a prilikom razgovora sa domaćinima u kuhinji, koju greje dobri stari "smederavac". Zvuči apsurdno, ali paori imaju nekakve koristi od ovogodišnjeg kukuruza, kome je namena bila potpuno drugačija.


http://www.rtv.rs/sr_lat/vojvo...tini-ogrev-od-drva_542752.html


[Ovu poruku je menjao deedee6 dana 29.12.2014. u 23:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.stcable.net.



+2509 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja29.12.2014. u 22:23 - pre 113 meseci
Možda će početi i da peletiraju

 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja29.12.2014. u 22:37 - pre 113 meseci
:),nije los klip.Interesantno mi je sa liscem.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.236.*



+784 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja30.12.2014. u 00:36 - pre 113 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Kod Milasinovica ?


Ma ne,daleko mi je to
Veca FSH je u pitanju

Citat:
Lavlja_Jazbina:
Mislis na kočanke?


U mom kraju to zovemo "kunine"

Citat:
deedee6:
Ne razumem se puno u poljoprivredne zavrzlame ali kažu da po selima u okolini Apatina kada je cena kukuruza niska ( kao sada ) seljaci kukuruz koriste za ogrev...


Ove godine kukuruz rodio skoro duplo,i kad pomnozis sa trenutnom cenom dodje mu isto,ili malo i preko,nego "seljaci" su uvek nezadovoljni

Inace,Ventura je nesto koristio za proizvodnju briketa,ili slicno,videh klip na YT,moze i da ga postavi
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja30.12.2014. u 05:47 - pre 113 meseci
U okolini BG sam procitao na jednoj masini KOMISARKA.Mislili da tiltuju beogradjanina,a ja im odgovorim da skinut kukuruz sa
malih parcela kod mene , sve zajedno sa klipom se posle komisa.Svi smo se slatko nasmejali.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.kdsinter.net.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja30.12.2014. u 08:26 - pre 113 meseci
Pre dosta godina (vise od 10 cini mi se) kukuruz je rodio strasno dobro i cena mu je bila uzasno niska.

Tada se svima vise isplatilo da loze pun klip kukuruza nego da kupuju ogrev.

Te godine je pao veliki sneg (dal je bila 2003 ne secam se tacno) prekrio celo selo kao u bajci. Sankas se napolju a iz dimnjaka ne izlazi smrdljivi dim vec mirise peceni kukuruz.

Da ne poverujes kako je to bio lep ugodjaj :)
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja21.06.2015. u 07:37 - pre 107 meseci
Pravi razlog i jesta sto se tice bilo koje kulture.

Citat:
Srpski seljak je optimista po struci Naš poljoprivrednik kad poseje ne zna kolika će biti prodajna cena i samo ga optimizam drži u ovom poslu, ističe Miroslav Kiš iz Asocijacije poljoprivrednika


http://www.kurir.rs/vesti/bizn...mista-po-struci-clanak-1827299
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja21.06.2015. u 08:26 - pre 107 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina
Srpski seljak je optimista po struci Naš poljoprivrednik kad poseje ne zna kolika će biti prodajna cena i samo ga optimizam drži u ovom poslu, ističe Miroslav Kiš iz Asocijacije poljoprivrednika
http://www.kurir.rs/vesti/bizn...mista-po-struci-clanak-1827299

'Samo' im je promakla činjenica je prihod manje više konstantan iako cena fluktuira.

Sve je to u redu taj optimizam, altruizam, ali odakle bre seljacima tolike pare? Pa to su sve skriveni tajkuni izgleda, čim oni mogu tako svake godine da dotiraju poljoprivrednu proizvodnju za dobrobit svih ostalih građana. To mora da su neka mutna posla...
 
Odgovor na temu

mrIronMan

Član broj: 327770
Poruke: 146
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja21.06.2015. u 09:24 - pre 107 meseci
Ventura cene polj proizvoda su takve da moze da se izadje na neku pozitivnu nulu ili bude nesto zarade ( na necem se izgubi na necem se zaradi) + hrana koju opet sami uzgajaju/ hrane stoku itd. ali tu nije ukljucen rad, penziono, socijalno, amortizacija polj. masina ( masine sa kojima rade su pre za muzej nego za njive),porez na zemlju, naknada za navodnjavanje i odvodjnavanje ( i to se placa dok su njive pod vodom) pa registracija poljoprivrednih masina ( mora da se registruje sve od igle do lokomotive). Kad to sve saberes do cega dodjes ?
Do sada su izdrzavali svojom kreativnoscu da sami popravljau/krpe stare masine ( ne znam da li si video kakve masine idu po selima to ni fankestajn ne bi sklepao) , uvoze polovne masine sa zapada koje svaba/ francuz i ostali nece da popravljaju vec kupe nove. Postavlja se pitanje do kad ce moci
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja21.06.2015. u 09:41 - pre 107 meseci
Citat:
Ventura cene polj proizvoda su takve da moze da se izadje na neku pozitivnu nulu ili bude nesto zarade ( na necem se izgubi na necem se zaradi) + hrana koju opet sami uzgajaju/ hrane stoku itd. ali tu nije ukljucen rad, penziono, socijalno, amortizacija polj. masina


Covek ti odgovorio umesto mene.Pusti seljake.Gledam sebe.Evo konacno ove godine pala basta ( sitno 10 ari) i to sa vikendaskim nacinom i nije lose.Na jesen cu posaditi beli luk.I pored svega sto cu

odraditi po ps-u treba da cekam lopove da smisle cenu.Ili da ulozis pare a da te neko sjebe zato sto nekome smetas jer se bavis poslovima za koje bi neko hteo da ima monopol.Recimo tvoj posao.

Ovde se radi o individui,ja navodim svoj primer.Sta je ovde iole i priblizno sa preporucenom cenom da bi se covek poceo baviti nekim poslom u poljoprivredi?Prosto pitanje.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja21.06.2015. u 16:30 - pre 107 meseci
Odgovorio si sam sebi: "Evo konacno ove godine pala basta ( sitno 10 ari) "

Ti si sitna riba i tvoje ocekivanje da se svet ravna po tebi je nerelano. Proslo je vreme te hajducije sa lancem zemlje, posedi se ukrupnjavaju i ponudu dikiraju veliki proizvodjaci koji imaju "economy of scale" i koji zaradjuju fino od toga. Vi nikada nece moci da imate iste troskove pa vam ni zarada nece biti neka.

I imho, ot je sasvm ok, zasto bi ja kao potrosac placao vasu neefikasnost. Bavite se necim drugim u zivotu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Poljoprivreda :: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 592927 | Odgovora: 1617 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.