Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pravo na posedovanje oružja u Americi

elitemadzone.org :: MadZone :: Pravo na posedovanje oružja u Americi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34838 | Odgovora: 141 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi10.01.2013. u 07:47 - pre 136 meseci
Citat:
milosmalic: Pored toga što se 100% slažem sa prethodnim što si napisao, za ovo zadnje mogu da ti kažem da ako on malo mnogo gleda, ti mnogo malo znaš o osetljivim tačkama čim si napisao taj komentar.

Da li malo znam kako se kolju ljudi ? Da, u pravu si, ništa ne znam o tome.



Ajde da pojasnim:

Dakle, jedna stvar je ubistvo, pripremljeno od hladnokrvnog ubice. On će da isplanira, (da upadne u kuću, da sačeka na ulici) i da spremno i istrenirano pogodi neku od pomenutih tačaka. Druga stvar je budala sa ubilačkim nagonom na ulici u masi ljudi. Malo je neralno očekivati da desetine ljudi stoji ukrug dok budala redom pogađa ili srce, ili vratnu arteriju ili stomačnu artetiju, ili precizinim "samuraj" pokretom preseca grkljan.
To može, kažem samo Stiven Sigal, Đekićen ili još poneki ninđa u filmu. I Uma Turman, naravno. Budala to nije umeo da uradi, pa su svi preživeli, što nikako ne znači da nije hteo da poubija sve redom.

Ali poenta mojih postova nije veština klanja ljudi na ulici, nego uspešnost ubijanja od strane izopačene budale sa različitim oružjem u ruci: hladno v.s. vatreno oružje.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

milosmalic
Programer - Team Lead & Competence
Coach, Mogul, Beograd
Beograd

milosmalic
Član broj: 268996
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mogul.com


+143 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi10.01.2013. u 08:01 - pre 136 meseci
Citat:
Java Beograd: Da li malo znam kako se kolju ljudi ? Da, u pravu si, ništa ne znam o tome.
Malo je neralno očekivati da desetine ljudi stoji ukrug dok budala redom pogađa ili srce, ili vratnu arteriju ili stomačnu artetiju, ili precizinim "samuraj" pokretom preseca grkljan.


To uopšte nije toliko nerealno. Za ljude kojima je to znanje posao.

Sreća u nesreći je da je moje iskustvo (od više desetina godina u borenju) je da se takvi tipovi ne zadržavaju u salama predugo. Dolaze s vremena na vreme, svi napaljeni i ludi, i nestaju vrlo brzo. Bog je nekako sve to balansirao. Oni koji mogu, nisu takvi da hoće. Oni koji hoće, nikada se ne svrte dovoljno da nauče i što je još važnije niko ih neće u svom klubu. I to je još jedna važna stvar koja bi po meni trebalo da ima nekakvu kotrolu. Koga trenirati. Na primer: "Ima u kartonu sociopatske crte = zabranjeno treniranje borilačkih veština". Za sada je to ostavljeno trenerima na procenu, a ima takvih koji će za lovu da treniraju bilo koga... Meni je to kao da si naoružao bilo koga, pogrešno.
Ruska Borilačka Veština "SISTEMA", klub Hrast, Beograd

Upis na Ruski Sistem
http://www.sistemasrbija.rs/no...mu-u-beogradu-sezona-2012-2013
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi10.01.2013. u 09:43 - pre 136 meseci
Mnogi ovde pisu da je u Srbiji lako naci i kupiti ilegalno vatreno oruzje.
Evo, da sam ja ludak (ne kriminalac vec obican ludak) kome sada treba puska da pobije polovinu kolega sa posla koji ga nerviraju (izmisljena situacija), ja stvarno nemam pojma gde bih je nabavio. Onda bih, kao ludak, verovatno krenuo nozem i napravio sigurno manju stetu nego puskom.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi10.01.2013. u 09:50 - pre 136 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Zaboravio si da pomeneš i vojsku i policiju Ovde naravno nisu problem oni kojima je u opisu radnog mesta da nose i po potrebi koriste oružje, već oni ostali.
http://www.washingtontimes.com...in-shorter-us-life-expectancy/


Statistiku koju ti trazis niko ne drzi. Nigde nije zapisano koliko ljudi je vatrenim oruzjem oteralo napasnike i odbranilo svoj dom. Eventualno mozda nadjes neke izvestaje o upotrebi vatrenog oruzja u samoodbrani tokom upada ali sasvim siguno neces naci statistiku o tome koliko upadaca je pobeglo na zvuk repetiranja i direktnu pretnju. Problem u tvom razumevanju moje tvrdnje je da polazis od dva ekstrema, ili nikom nista ili svima sve. Ja ne zastupam taj model, svako ko zeli vatreno oruzje bi morao da prodje psiholosku proveru i obaveznu obuku o rukovanju i bezbednom skladistenju oruzja. Jednsotavno ne mogu da prihvatim rezon da je idiotizam nekih pripadnika ljudske rase dobra osnova za donosenje bilo kakve drustvene politike.


Citat:
Java Beograd:Ali poenta mojih postova nije veština klanja ljudi na ulici, nego uspešnost ubijanja od strane izopačene budale sa različitim oružjem u ruci: hladno v.s. vatreno oružje.


Zanimljivo, negiras da bi ljudi stajali mirnu u grevi i gunguli koncerta dok ih koljac nabada jednog po jednog ali ce zato svi da stoje mirno dok ih on lovi kalasnjikovim? Ja ti garantujem da je on krenuo u ubilacki pohod mogao je da se seta po msi na koncertu i da ih ubije bar dvedesetoro pre nego sto bi masa to skapirala. On da je puskom krenuo u grad ne bi stigao dalje od stanice busa ili parkinga. A bio bi zaustavljen pretnjom ili primenom vatenog oruzja. Ne razumem sta pokusavas da dokazes, da je bum-bum masina vise opasna od macete? Ajde reci mi konkretno sta trenutno u Srbiji sprecava nekoga, pu, pu, ne dogodilo se nikad, da uleti macetom u skolu, zakljuca se u razred i napravi pokolj? Apsolutno NISTA. Potreban je samo bolestan mozak i maceta dostupna u svaoj bolje snabdevenoj bastenskoj radnji.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

milosmalic
Programer - Team Lead & Competence
Coach, Mogul, Beograd
Beograd

milosmalic
Član broj: 268996
Poruke: 4
82.117.199.*

Sajt: www.mogul.com


+143 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi10.01.2013. u 09:52 - pre 136 meseci
Ili bi radio na šoljama za kafu ili watercooler aparatu kao mladi trovač. Ima raznih ludaka.
Ruska Borilačka Veština "SISTEMA", klub Hrast, Beograd

Upis na Ruski Sistem
http://www.sistemasrbija.rs/no...mu-u-beogradu-sezona-2012-2013
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+694 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi10.01.2013. u 12:03 - pre 136 meseci
Citat:
timotic:
Citat:
Andrej013
drustvo u Srbiji je duboko polarizovano pa bi se ljudi verovatno identifikovali ili sa zatucanim kaubojima-tea party likovima koji rado i cesto zalaze u fasizam ili sa apsolutno suprotnim libertarian republikancima koji bi da dozvole radnje heroina, prodavnice tenkova i sl a to nije ono sto je interes prosecnog gradjanina.


Te dvije "apsolutno suprotne" grupe su vrlo srodne i zapravo je Tea Party u velikoj mjeri libertarijanski pokret.

Dvije apsolutno suprotne grupe su "zatucani kauboji" iz Tea Party i kavijar komunisti iz Occupy Wall Street...

Obe grupe su prosecnom moderate glasacu podjednako ogavne.

a Tea Party je pro life and pro war. Tea Party likovi koji podrzavaju Ron Paula to cine u neznanju da je on za povlacenje trupa i da je za 'slobodnu prodaju kokaina u radnjama'
imaju dodirnih tacaka u fiskalnoj politici, ali su u 90% slucajeva na dijametralnim stranama.

sto se tice oruzja, ideja je (u konzervativnijim drzavama gde je oruzje jako slabo regulisano ili je neregulisano) da se kriminalci plase da napadnu slucajnog prolaznika jer postoji dovoljno velika verovatnoca da taj slucajni prolaznik ima sacmaru u pantalonama... dakle, ideja je zasnovana na cistom populizmu. cinjenica da neko mozda ima pistolj nece pljackasa da odvrati od pljacke vec ce da ga natera da bude oprezniji, pa mozda i da prvo puca a onda pljacka, bez onoga, ruke u vis, daj novcanik... da sam ja pljackas koji brine za svoj zivot a zeli da opljacka, ono ruke u vis bi zamenilo ili metak u stomak ili bih dosao sa kolegom pa bi time smanjio rizik. u svakom slucaju, zakon koji dozvoljava svima nosenje oruzja malo utice na smanjenje kriminala a mnogo utice na to da budali(koja mozda ne bi ulazila u proceduru vadjenja dozvole) omoguci da na svakom cosku nadje polovno oruzje koje moze da kupi bez ikakve dozvole...
ali jbg, tu je drugi amandman i 1776 da brani prava miroljubivih :)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi10.01.2013. u 12:09 - pre 136 meseci
Citat:
mmix:Zanimljivo, negiras da bi ljudi stajali mirnu u grevi i gunguli koncerta dok ih koljac nabada jednog po jednog ali ce zato svi da stoje mirno dok ih on lovi kalasnjikovim?
Da li je moguće da ti zaista ne razlikuješ ubojnu moć kalašnjikova (ili nekog drugog vatrenog oružja) i kuhinjskog noža ?

- U vezi napada onomad u USA u bioskopu (projekcija filma sa Betmenom, šta li) Koliko bi bilo mrtvih da je lik krenuo da ubija nožem ? Manje ili više ?
- U vezi napada u Norveškoj: Koliko bi žrtava bilo da je Anders Brevik krenuo u napad nožem ?

Da li zaista treba da objašnjavam kako prosečno zdrav muškarac ima šanse za preživljavanje u sukobu sa prosečnim mškarcem koji ga napada nožem ? Da li treba da obješnjavam da prosečno zdav muškarac nema nikakve šanse protiv prosečnog muškarca koji napada napunjenim automatskim oružjem.

Zaista ne kapiram šta hoćeš da mi objasniš ? Da je svejedno kojim se oružjem napada ?! Ako to misliš, onda si obrisao dugu istoriju razvoja čovečanstva, koja se skoro potpuno poklapa sa razvojem ubojitog oružja ?


[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 10.01.2013. u 13:20 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi10.01.2013. u 12:31 - pre 136 meseci
Citat:
Andrej013:
dakle, ideja je zasnovana na cistom populizmu. cinjenica da neko mozda ima pistolj nece pljackasa da odvrati od pljacke vec ce da ga natera da bude oprezniji, pa mozda i da prvo puca a onda pljacka, bez onoga, ruke u vis, daj novcanik...
da sam ja pljackas koji brine za svoj zivot a zeli da opljacka, ono ruke u vis bi zamenilo ili metak u stomak ili bih dosao sa kolegom pa bi time smanjio rizik.

Pametno, onda bi ono 10-15 godina zatvora zamenio za '25 to life'
Citat:
mrkii:
Mnogi ovde pisu da je u Srbiji lako naci i kupiti ilegalno vatreno oruzje.
Evo, da sam ja ludak (ne kriminalac vec obican ludak) kome sada treba puska da pobije polovinu kolega sa posla koji ga nerviraju (izmisljena situacija), ja stvarno nemam pojma gde bih je nabavio. Onda bih, kao ludak, verovatno krenuo nozem i napravio sigurno manju stetu nego puskom.

Tebi je mozda tesko ali ovim 'navijacima' i ostalim kriminalcima nije, oni imaju pojma gde da nabave
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi10.01.2013. u 12:58 - pre 136 meseci
Citat:
mmix: Zanimljivo, negiras da bi ljudi stajali mirnu u grevi i gunguli koncerta dok ih koljac nabada jednog po jednog ali ce zato svi da stoje mirno dok ih on lovi kalasnjikovim? Ja ti garantujem da je on krenuo u ubilacki pohod mogao je da se seta po msi na koncertu i da ih ubije bar dvedesetoro pre nego sto bi masa to skapirala. On da je puskom krenuo u grad ne bi stigao dalje od stanice busa ili parkinga. A bio bi zaustavljen pretnjom ili primenom vatenog oruzja. Ne razumem sta pokusavas da dokazes, da je bum-bum masina vise opasna od macete? Ajde reci mi konkretno sta trenutno u Srbiji sprecava nekoga, pu, pu, ne dogodilo se nikad, da uleti macetom u skolu, zakljuca se u razred i napravi pokolj? Apsolutno NISTA. Potreban je samo bolestan mozak i maceta dostupna u svaoj bolje snabdevenoj bastenskoj radnji.


Zapravo meni je fascinantno da neko može uopšte da nazove strah od oružja "iracionalnim" i uporedi ga sa grmljavinom, kao da je nešto potpuno nevino u pitanju. Kad već pominješ Srbiju, evo samo današnje hronike, žena i dete ubijeni hicima iz pištolja:

http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...rijavim-miliciji-Ubio-sam-zenu
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi10.01.2013. u 13:00 - pre 136 meseci
Citat:
Andrej013:.... cinjenica da neko mozda ima pistolj nece pljackasa da odvrati od pljacke vec ce da ga natera da bude oprezniji ...
Jesi li 100% siguran da je tako ? Dakle, deset istih kuća u ulici, pljačkaš zna da je u trećoj kući vlasnik naoružan, ali on svejedno, baš u treću ulazi ?!

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

milosmalic
Programer - Team Lead & Competence
Coach, Mogul, Beograd
Beograd

milosmalic
Član broj: 268996
Poruke: 4
82.117.199.*

Sajt: www.mogul.com


+143 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi10.01.2013. u 13:04 - pre 136 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Kad već pominješ Srbiju, evo samo današnje hronike, žena i dete ubijeni hicima iz pištolja:


Ima još u današnjoj hronici http://www.pressonline.rs/info...na-tela-cetvorice-mladica.html

Pod hitno oduzeti agregate svima...

Da se ne šalim previše sa crnim temama. Činjenica je da oružje ima namenu nanošenja povreda ili usmrćivanju. Za to je osmišljeno i napravljeno. Izuzevši lov. Samo je pitanje ko ga ima.
Ruska Borilačka Veština "SISTEMA", klub Hrast, Beograd

Upis na Ruski Sistem
http://www.sistemasrbija.rs/no...mu-u-beogradu-sezona-2012-2013
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi10.01.2013. u 13:04 - pre 136 meseci
Citat:
Java Beograd: Da li je moguće da ti zaista ne razlikuješ ubojnu moć kalašnjikova (ili nekog drugog vatrenog oružja) i kuhinjskog noža ?

To u poruci koju si citirao i nije receno :)

Citat:
Java Beograd: - U vezi napada onomad u USA u bioskopu (projekcija filma sa Betmenom, šta li) Koliko bi bilo mrtvih da je lik krenuo da ubija nožem ? Manje ili više ?

Polazis od (uglavnom pogresne) pretpostavke da bi on krenuo da ubija nozem kada bi vatreno oruzje bilo zabranjeno. Pa i ubijanje je zabranjeno pa ga to nije sprecilo.

Citat:
Java Beograd: Da li treba da obješnjavam da prosečno zdav muškarac nema nikakve šanse protiv prosečnog muškarca koji napada napunjenim automatskim oružjem.

Hvala sto si me podsetio da sam mrtav :)
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi10.01.2013. u 13:09 - pre 136 meseci
Citat:
cinjenica da neko mozda ima pistolj nece pljackasa da odvrati od pljacke vec ce da ga natera da bude oprezniji, pa mozda i da prvo puca a onda pljacka, bez onoga, ruke u vis, daj novcanik...


Pa, nije bas tako jer ubistvo + pljacka je nesto sto je daleko kaznjivije od samo pljacke i veliki deo pljackasa ce se teze odluciti na to.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi10.01.2013. u 13:14 - pre 136 meseci
Citat:
milosmalic:Sreća u nesreći je da je moje iskustvo (od više desetina godina u borenju) je da se takvi tipovi ne zadržavaju u salama predugo. Dolaze s vremena na vreme, svi napaljeni i ludi, i nestaju vrlo brzo. Bog je nekako sve to balansirao. Oni koji mogu, nisu takvi da hoće. Oni koji hoće, nikada se ne svrte dovoljno da nauče i što je još važnije niko ih neće u svom klubu. I to je još jedna važna stvar koja bi po meni trebalo da ima nekakvu kotrolu. Koga trenirati. Na primer: "Ima u kartonu sociopatske crte = zabranjeno treniranje borilačkih veština". Za sada je to ostavljeno trenerima na procenu, a ima takvih koji će za lovu da treniraju bilo koga... Meni je to kao da si naoružao bilo koga, pogrešno.


Strasno mi je zao dobri moj brate, ali strasno ti ne verujem. Ustvari necu da mislim.

Od najranijeg detinjstva slusam price vas ljubitelja borilackih vestina, kako vi to ne bi zloupotrebili, kako vas uce plemenitosti kako agresivci brzo otpadaju... Mene pak sve to podseca i na pricu modenih agencija koje nemaju, nedaj Boze, kakve veze sa prostitucijom, zatim British petroleuma i njegove kampanje ozelenjavanja ili o altruizmu jednog Mengelea. Naravno sve je to izgovor da vas drustvo ne bi zabranilo... Naravno, ne ulazeci u to, jasno je da samo prisustvo osobe koja ima dozvolu za borilacke vestine daje jasan signal okolini da ne tera mak na konac. Jasno vi to bas i hocete, da se obucite, da svi znaju da ih mozete poslati na urgentno i da zanajuci to niko nikad i ne dodje u iskusenje da vas napadne.

U slucajevima kada nije dozvoljeno imati oruzje vi se jasno nalazite na najvisem drvetu dzungle, odakle kontrolisete sve.

Zato su Amerikanci pametno smislili da svako moze i da se naouruza, a u paketu su uveli smrtnu kaznu i dali velika ovlastenja policiji da deluje.

Znaci ja tebi svakako verujem da si 5 dan kunfua, 7 dana karateo, diudzitzu, tekwondo, i dr, i verujem ti da ne bi to nikada zloupotrebio pa te molim da i ti verujes da ja moj pistolj necu zloupotrebiti nikad, a inace da znas da olovo busi i najtvdju glavu i u sekundi anulira godine vezbanja u raznim teretanama.

Narod treba da se naoruza !


 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi10.01.2013. u 13:22 - pre 136 meseci
Citat:
milosmalic:Činjenica je da oružje ima namenu nanošenja povreda ili usmrćivanju. Za to je osmišljeno i napravljeno. Izuzevši lov. Samo je pitanje ko ga ima.
Zapravo i u lovu ima namenu nanošenja povreda i usmrćivanju. Ali ne ljudi već životinja. (Ako uopšte postoji razlika)

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

milosmalic
Programer - Team Lead & Competence
Coach, Mogul, Beograd
Beograd

milosmalic
Član broj: 268996
Poruke: 4
82.117.199.*

Sajt: www.mogul.com


+143 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi10.01.2013. u 13:23 - pre 136 meseci
Citat:
Braksi: Strasno mi je zao dobri moj brate, ali strasno ti ne verujem. Ustvari necu da mislim.
Znaci ja tebi svakako verujem da si 5 dan kunfua, 7 dana karateo, diudzitzu, tekwondo, i dr, i verujem ti da ne bi to nikada zloupotrebio pa te molim da i ti verujes da ja moj pistolj necu zloupotrebiti nikad, a inace da znas da olovo busi i najtvdju glavu i u sekundi anulira godine vezbanja u raznim teretanama.

Narod treba da se naoruza !


Hvala ti što mi veruješ. Ali ti ne čitaš ovu temu od početka. Upao si naglavačke i iz jednog posta izveo gomilu pretpostavki o onome što sam rekao. Ja se upravo zalažem za to da se dozvoli nošenje oružja. Ali dodeljivanje treba da ide po strogim kriterijumima. Ti kriterijumi treba da budu prvenstveno zdravstveni i istorija kriminalnog ponašanja.

Tu se svakako treba obratiti pažnja na one koji svoje frustracije zbog fizičke inferiornosti pokušavaju da pokriju trpanjem pištolja za pojas. Ti koji trezni maštaju o olovu koje buši glavu i anulira bildere, kad malo popiju ili se nedaj Bože nadrogiraju to stvarno i urade.
Ruska Borilačka Veština "SISTEMA", klub Hrast, Beograd

Upis na Ruski Sistem
http://www.sistemasrbija.rs/no...mu-u-beogradu-sezona-2012-2013
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi10.01.2013. u 13:32 - pre 136 meseci
mastamirece,

pa vi svi koji se bavite borilackim vestinama ste ustvari jedan veliki kartel koji stavlja hipoteku na kontrol nasilja. Preptostavljam da bi ste vi bili i u strogoj komisji za naoruzanje po kgb modelu ili mozda sistemu ?

Oruzje svima !
 
Odgovor na temu

milosmalic
Programer - Team Lead & Competence
Coach, Mogul, Beograd
Beograd

milosmalic
Član broj: 268996
Poruke: 4
82.117.199.*

Sajt: www.mogul.com


+143 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi10.01.2013. u 13:47 - pre 136 meseci
To "svima" nema ni po jednom sistemu :-) Ni u Teksasu nema svima.

Daleko od toga da postoji bilo kakva ideja o kartelu za kontrolu nasilja van države. Time se bavi država. I sprovođenjem i sprečavanjem nasilja. Na to sam i mislio. Državna kotrola i oružja i obuke koja od tela pravi oružje. Svima koji su normalni i nisu sociopate treba dozvoliti i posedovanje i nošenje i obučavanje u borenju. To je moj stav. Potpuna liberalizacija, a ne kartelska kontrola za koju mi ti imputiraš.


P.S.
Šanse da me isprovociraš podbadanjem ili uvredama su nikakve, nemoj džabe da mlatiš "ispod pojasa".
Ruska Borilačka Veština "SISTEMA", klub Hrast, Beograd

Upis na Ruski Sistem
http://www.sistemasrbija.rs/no...mu-u-beogradu-sezona-2012-2013
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi10.01.2013. u 13:48 - pre 136 meseci
da, da naravno. Verujem ti...

 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+694 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi10.01.2013. u 14:02 - pre 136 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
Andrej013:.... cinjenica da neko mozda ima pistolj nece pljackasa da odvrati od pljacke vec ce da ga natera da bude oprezniji ...
Jesi li 100% siguran da je tako ? Dakle, deset istih kuća u ulici, pljačkaš zna da je u trećoj kući vlasnik naoružan, ali on svejedno, baš u treću ulazi ?!

Pljackas ne zna da u trecoj kuci vlasnik ima pistolj ali ako je zakon labav moze da pretpostavi da potencijalna zrtva ima oruzje.
ja samo kazem da je ideja ta da ako u oklahoma cityiju 5% ljudi ima oruzje moze da odvrati pljackasa od pljackanja dok u NYCu gde manje ljudi (npr 0.5% ljudi ima oruzje) cini bandite samouverenijim. pobornici slobodnog nosenja oruzja tvrde da stoga treba (skoro) svima dozvoliti da nose oruzje jer je to, usput, i ustavno pravo i sa time se ja ne slazem jer mislim da je veca dara nego mera i da su kontraefekti dominantniji od efekata u ovom slucaju, sto statistika i pokazuje.

uzasava ideja koju guraju extremi koji se tripuju da kada 50% ljudi bude imalo oruzje, nece vise biti kriminala. ja mislim da ce kriminala biti, mozda manje mozda ne, ali je sigurno da ce biti mngo vise mrtvih ljudi(nije tesko zamisliti situaciju gde se nesto banalno desi, npr dva automobila se sudare, osteceni se iznervira i prodere se na ovog koji ne ume da vozi i koji je izazvao sudar, taj se oseti 'ugrozenim' i 'napadnutim' i u 'samoodbrani' potegne sacmaru, ubije i vozaca i njegovu porodicu u kolima i ode u zatvor=dve porodice unistene).. i sve to da bi 'suzbili kriminal' :D izgradi drzavu i institucije kao u npr nemackoj pa ce biti manje kriminala, to je pravi put, a ne da podelis oruzje milionima ljudi i pustis ih da se 'odgovorno' poubijaju u 'nesporazumu' jer, boze moj, svi zasluzujemo nasu licnu slobodu...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pravo na posedovanje oružja u Americi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34838 | Odgovora: 141 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.