Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pravo na posedovanje oružja u Americi

elitemadzone.org :: MadZone :: Pravo na posedovanje oružja u Americi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 34839 | Odgovora: 141 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi10.01.2013. u 17:54 - pre 136 meseci
Citat:
Andrej013:ali je sigurno da ce biti mngo vise mrtvih ljudi(nije tesko zamisliti situaciju gde se nesto banalno desi, npr dva automobila se sudare, osteceni se iznervira i prodere se na ovog koji ne ume da vozi i koji je izazvao sudar, taj se oseti 'ugrozenim' i 'napadnutim' i u 'samoodbrani' potegne sacmaru, ubije i vozaca i njegovu porodicu u kolima i ode u zatvor=dve porodice unistene)..

Jos jedan svez primer od nekoliko slicnih, i to samo iz mog grada:
http://srb.time.mk/read/b80a8b061e/36341e4ac7/index.html

Citat:
Ne bi bila tuca vec bi pumpadzija izvukao noz i izbo nesrecnika na smrt, ili bi ga fizicki savladao i sasuo mu 20L dizela niz vrat.
Lupas gluposti. Ali kako to vec i sam znas necu da objasnjavam.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi10.01.2013. u 18:04 - pre 136 meseci
Po cemu lupam gluposti, sta je to, nemoguce mozda?

Osobi pomracenog uma sa namerom da ubije pistolj nije neophodan.

Evo cisto primer onog dilera sto je zenu bacio sa sprata i onda je izbo nozem pred decom. Njega uopste ne pominjemo ovde, ali sam siguran da bismo ga na sva usta spominjali kao neki argument da je zenu upucao pistoljem. A zena opet pa mrtva. isto tako da je u cevabdzinici sinulo secivo kao sto seva veoma cesto, ni to ne bismo pominjali ali posto je pukla prangija, onda je "relevantno". Kazem ja, bum bum masina.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi10.01.2013. u 18:09 - pre 136 meseci
Citat:
mrkii:Jos jedan svez primer od nekoliko slicnih, i to samo iz mog grada:

Ovo navodis kao primer nekoga ko je uredno prosao lekarske preglede, otisao u policiju, dobio dozvolu, legalno kupio pistolj,…?
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi10.01.2013. u 18:55 - pre 136 meseci
Navodim kao primer bilo koga ko nosa pistolj sa sobom.
Da li je imao dozvolu ili ne meni nije vazno jer ovde lekarski pregledi nemaju nikakvu tezinu.
To zna svako ko je isao po lekarsko uverenje za vozacku dozvolu.
Ja sam mogao da prodjem taj pregled slep, gluv i lud bez problema.
Mozda ima i suprotnih primera, naravno.

Citat:
Osobi pomracenog uma sa namerom da ubije pistolj nije neophodan.

Nije, ali joj svako olaksava posao, kao i mogucnost da povredi vise ljudi.
Ali i to ti je sigurno jasno pa necu da objasnjavam.

 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi10.01.2013. u 19:52 - pre 136 meseci
Citat:
mrkii: Navodim kao primer bilo koga ko nosa pistolj sa sobom.

Ali to je besmisleno u kontekstu teme. Citava prica je upravo oko toga da li siroke mase treba da imaju pravo da poseduju oruzije kako bi se odbranili od kriminalaca i nasilnika koji to oruzje nabavljaju listom ilegalno i kakve bi to posledice imalo ukoliko bi nedostatak kvalitetne kontrole omogucio labilnim osobama da se domognu oruzja legalno. Ti ako pricas o ili/ili slucajevima pistolj svima/nikome (izuzev sluzbenim licima), onda pocinjemo da se vrtimo u krug vec na petoj strani…

Zato sam te i pitao za detalje u vezi lika iz vesti - da li je nabavio pistolj ilegalno ili po proceduri? Da li ga je nosio uz dozvolu ili ne? Jer, to je citava poenta ove price ovde.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi10.01.2013. u 20:13 - pre 136 meseci
Citat:
Devanagari: Ali to je besmisleno u kontekstu teme. Citava prica je upravo oko toga da li siroke mase treba da imaju pravo da poseduju oruzije kako bi se odbranili od kriminalaca i nasilnika koji to oruzje nabavljaju listom ilegalno i kakve bi to posledice imalo ukoliko bi nedostatak kvalitetne kontrole omogucio labilnim osobama da se domognu oruzja legalno. Ti ako pricas o ili/ili slucajevima pistolj svima/nikome (izuzev sluzbenim licima), onda pocinjemo da se vrtimo u krug vec na petoj strani…

Zato sam te i pitao za detalje u vezi lika iz vesti - da li je nabavio pistolj ilegalno ili po proceduri? Da li ga je nosio uz dozvolu ili ne? Jer, to je citava poenta ove price ovde.

Ih, pa tema se vrti u krug jos od prve strane :)
Uvek ima oftopika ovde.
Cinjenica je da je covek mrtav jer je neko imao pistolj. Legalan ili nelegalan njemu je svejedno.
 
Odgovor na temu

iz zadnje klupe
slobodni umetnik

Član broj: 301392
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+147 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi10.01.2013. u 21:06 - pre 136 meseci
Kad je izvesni S. Kolt izumeo revolver ljudi su komentarisali - uveo je konacno jednakost medju ljude.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi10.01.2013. u 21:55 - pre 136 meseci
Aha, i više od 100 godina kasnije vidimo kako ta jednakost u praksi izgleda. Ne postoji!
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi10.01.2013. u 22:50 - pre 136 meseci
Citat:
iz zadnje klupe:
Kad je izvesni S. Kolt izumeo revolver ljudi su komentarisali - uveo je konacno jednakost medju ljude.

'God created man, Sam Colt made them equal'
B-)
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi10.01.2013. u 23:47 - pre 136 meseci
Citat:
mmix
Osobi pomracenog uma sa namerom da ubije pistolj nije neophodan.


Ako vrsta oružja nije bitna, zašto se zaustaviti na pištoljima? Moglo bi se legalizovati i na primer atomsko oružje. Jeste da je mnogo efikasnije od pištolja, ali i pištolj je mnogo efikasniji od hladnog oružja. Neki ljudi ovde to smatraju potpuno nevažnim.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi11.01.2013. u 06:24 - pre 136 meseci
Citat:
mrkii:Cinjenica je da je covek mrtav jer je neko imao pistolj. Legalan ili nelegalan njemu je svejedno.

To je trivijalan zakljucak. Svejedno mu je nakon sto je ubijen - medjutim dok je bio ziv drugaciji ishodi su bili moguci ili da ubica nije imao pistolj ili da je on sam imao pistolj. Ojs jednom, upravo je to razlika o kojoj se ovde diskutuje. Ukoliko su gradovi vec preplavljeni labilnim osobama koje setaju oruzje doneseno s ratista ili nabavljeno nabavljeno ko vec zna kako, sta je resenje? Mastati o utopiji u kojoj nece biti oruzija na ulicama?

Razumem ja da je pipav problem spreciti labilnu osobu da dodje do dozvole po legalnoj proceduri ali realnost trenutno je takva da vec postoji ogroman broj dijabola koje najopustenije setaju oruzje, u najsirem spektru kombinacija posedovanja/neposedovanja dozvola i komada nabavljenih legalno/na crno. Zasto je jedina alternativa da se svima bez kontrole dodeljuju dozvole? To je isto glupost.

Minimum sto treba dozvoliti je posedovanje oruzja za samoodbranu na privatnoj svojini i zastitu privatne svojine. Jedini problemi koje vidim u vezi posedovanja oruzja u ovu svrhu su:
- Zastita dece i drugih lica od samopovredjivanja
- Kaznena politika, ne samo u vezi prekomerne upotrebe sile (od strane labilnih osoba) nego i u pogledu opravdane upotebe sile (tj. izbegavanje kaznjavanja ljudi koji su usmrtili ili povredili razbojnika)
- Propisne kontrole pre i nakon izdavanja oruzja (spreciti da labilna osoba dobije dozvolu i legalno nabavi oruzje + oduzimanje dozvole i oruzja osobama koji nacine nasilnicke prekrsaje, vec je pisano u ovoj temi)

Zbog nemogucosti drzave da se postara za potonje dve stavke na profesionalan nacin, ludaci koji se naoruzani setaju unaokolo vec jesu realnost i to od pre par decenija, tako da taj argument nema nikakvog smisla. Tzv. drzava nije u stanju da se uhvati u kostac s tim problemom, pa hajde da sprecimo da problem eskalira tako sto cemo - zabraniti ljudima da se brane na sopstvenom vlasnistvu.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi11.01.2013. u 08:23 - pre 136 meseci
Da zaista, zašto se zaustaviti na pištoljima, revolverima i eventualno karabinima ?

<sarkazam>

Što jače oružje - to je jednakost na većem nivou. Dakle, poluautomati, automati, uzo, hekleri. Naravno - i ručni minobacači. I što da ne: "Ose", "Zolje" i ostali ručni raketni bacači, jer kao što neko reče, kriminalci to već imaju ilegalno, što ne bi i građani, legalno ?! Miniranje zemljišta oko kuće se podrazumeva, jer to je isključivo defanzivno - povrediće samo nekog lopova.

Dakle, omanji sudar, ulupan branik, on potegne štoljpi, ja njega raketnim bacačem, u samoodbrani, podrazumeva se. Pa da vidimo baćko, da li će se neko ubuduće olako mašiti za oružje.

Naravno, psihološki testovi pre dozvole za kupovinu erbejca.

</sarkazam>

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi11.01.2013. u 08:34 - pre 136 meseci
Karikirate i opet svodite celu ovu debatu na dva ekstrema. Drustvo nikad ne opstaje dugo na ekstremima, to bi bar nama iz prakse trebalo da bude jasno, a "zlatna" sredina se mora postaviti negde izmedju.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi11.01.2013. u 09:16 - pre 136 meseci
Citat:
Ukoliko su gradovi vec preplavljeni labilnim osobama koje setaju oruzje doneseno s ratista ili nabavljeno nabavljeno ko vec zna kako, sta je resenje?

Odakle ti to? Ja bas mislim da, srecom, to bas i nije tako. Istina je da je veliki broj ljudi bio po raznim ratistima ali je ogromna vecina to oruzje vratila. Naravno, sigurno je odredjeni broj oruzje zadrzao.

Iako se ovde cesto kaze da je npr. Amerika "bolesno drustvo" ja smatram da smo mi jos gori.
Znate li koliko ovde uma poluludih ljudi? Bez posla. Gladnih. Frustriranih. Bolesnih bez lekova. Alkoholicara. Narkomana. Ljudi koji su izgubili svaku nadu. I na svom primeru sam primetio ogromnu promenu u stepenu agresivnosti. Sve me nervira i "puknem" cesto zbog budala kojih je ova zemlja puna. I dodje mi da grizem. A inace sam jako miran i u zivotu nisam izazvao nikakav sukob. I zamislite vi da svako od nas nosi pistolj. Pa pobili bi se. I jos znas da i ako ubijes nekog ili neces da ides u zatvor ili ces sutra na slobodu. Apokalipsa.

Ali to ne znaci da sam protiv oruzja u kuci i upotrebe istog za samoodbranu od provalnika.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi11.01.2013. u 09:46 - pre 136 meseci
Aman dokle vise ljudi, niko ne predlaze da SVAKO nosi oruzje. Ideja je da svako normalan poseduje oruzje. Medjutim, kao i bilo sta drugo, u Srbiji to ne bi funkcionisalo. Ali tema i nije o Srbiji, koliko se da videti iz naslova i pocetne poruke.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi11.01.2013. u 10:06 - pre 136 meseci
Citat:
mrkii:Odakle ti to? Ja bas mislim da, srecom, to bas i nije tako. Istina je da je veliki broj ljudi bio po raznim ratistima ali je ogromna vecina to oruzje vratila.

Evo npr.:
Citat:
Srbija naoružana sa tri miliona nelegalnih pištolja i pušaka

Više od tri miliona komada ilegalnog oružja trenutno se nalazi u Srbiji, što znači da su na svaki registrovan pištolj bar tri nelegalna. Domaći kriminolozi tvrde da je minimum 80 odsto oružja koje domaćini kriju po kućama, koje nose kriminalci ili kojima se počini neko krivično delo potpuno nelegalno i najčešće je zaostavština rata iz Bosne ili Hrvatske.

Jeste dnevni tabloid u pitanju ali opet, dajte da vidimo neke druge podatke. Opet se vracamo na ono sto sam te pitao - odakle tom tipu pistolj; za sta je to tacno argument da je ubio coveka pistoljem? Vrtimo se u krug.

Iz istog clanka:
Citat:
Svaki zločin se u Srbiji izvrši nelegalnim oružjem, kaže kriminolog Igor Pešić.

Ovde je sigurno bio neprecizan ili novinar nije verno citirao, sigurno nije bas svaki do zadnjeg, verovatno ima i slucajeva pomracene svesti, bezobzirnosti i sl. pocinjenih legalno drzanim oruzjem koje se naslo pri ruci. Ali ako nije svaki do zadnjeg onda je skoro svaki do zadnjeg, tako da stvarno ne razumem zbog cega bi se zdrava, stabilna odrasla osoba lisavala prava da svoj zivot i imovinu stiti oruzjem. Ukoliko tako zeli, naravno.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
2001:8c8:0:130:.*



+1365 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi11.01.2013. u 11:18 - pre 136 meseci
Citat:
Shadowed: Aman dokle vise ljudi, niko ne predlaze da SVAKO nosi oruzje. Ideja je da svako normalan poseduje oruzje. Medjutim, kao i bilo sta drugo, u Srbiji to ne bi funkcionisalo. Ali tema i nije o Srbiji, koliko se da videti iz naslova i pocetne poruke.


Aman :)
Ideja prosto nema nikakve sanse da u praksi bude dobra, iz vise razloga. Kapiras?
I to ne moze da funkcionise nigdje kako treba.

Mislim, "svako normalan"... pa to je tako raaastegljiv i besmislen pojam da ja stvarno ne mogu ni da komentarisem.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi11.01.2013. u 11:50 - pre 136 meseci
Citat:
Tyler Durden: Mislim, "svako normalan"... pa to je tako raaastegljiv i besmislen pojam da ja stvarno ne mogu ni da komentarisem.
Eventulano bi bili isključeni štićenici doma za ometene u razvoju. Svi ostali su normalni tj. "normalni", zar ne ?

Da je Anders Brejvik dan pre masakra otišao da izvadi "uverenje o nomalnosti" - garant bi ga dobio.

99.99% agresivnih huligana, kad ih izdvojiš iz mase, i posmatraš pojedinačno su sasvim normalni ljudi. Ja sam imao jednog u ulazu. Ljubazno i nasmejano, svaki put kad me vidi, "Dobar dan, kako ste komšija, kako deca ? " Ide lik da posluša kevu da kupi bakaluk. Zlatan momak, rekao bi, dok ne čuješ da je dvojici polomio glavu motkom u navijačkoj tuči, a neki drugi zamalo da mu izbije oko nožem, opet u navijačkoj tuči, ispred stadiona. Dakle, i takav ode po "uverenje" i dobije ga.

Pravda za navijače - hekler svakome !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi11.01.2013. u 11:59 - pre 136 meseci
Da ali poenta je sto se taj problem ne moze resiti tako sto ce se ljudi ostaviti bez zastite pred razbojnicima i provalnicima. Kao sto bi bilo podjednako glupo resavati problem razbojnistava i provala tako sto bi se svima redom izdavale dozvole za voznju i upotrebu tenkova. Mislim, ne znam koji je tvoj problem pa stalno potenciras te krajnosti.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi11.01.2013. u 12:05 - pre 136 meseci
Citat:
Java Beograd:
Pravda za navijače - hekler svakome !

Pa oni ili vec imaju ili mogu lako da dodju do oruzja (i ne treba im dozvola). Vatreno im je lako dostupno a hladno ionako stalno nose sa sobom
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pravo na posedovanje oružja u Americi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 34839 | Odgovora: 141 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.