Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pravo na posedovanje oružja u Americi

elitemadzone.org :: MadZone :: Pravo na posedovanje oružja u Americi

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 35167 | Odgovora: 141 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.static.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi09.04.2013. u 11:11 - pre 134 meseci
Interesantno mi je to za razmišljanje oko eventualne potpune zabrane posedovanja oružja.
Čini mi se da sam negde pročitao da ima oko 2-3 miliona komada oružja registrovanog u Srbiji.
Znači svi ti koji imaju registrovano oružje bi morali da ga donesu. To oružje bi moralo da bude otkupljeno. Da se razumemo, to je privatna svojina, to mora da se plati.
Odakle tolike pare?
A posle? Šta? Da se uništi? Da se izveze kao polovno oružje i proda? I to sve košta.

BTW, samo da se ogradim da ne mogu da se odlučim decidirano ni za jedno ni za drugo. Ima jakih argumenata na obe strane.
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

boskela
Srbija,

Član broj: 304021
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+54 Profil

icon Re: Pravo na posedovanje oružja u Americi09.04.2013. u 13:50 - pre 134 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Letimicno sam juče na vestima cuo neku vest kako je neki lopov valjda upao nekom na gajbu, naisao vlasnik, potukli se, vadili se nozevi i na kraju ga je vlasnik upucao...
Sada je vlasnik tog stana valjda uhapsen i teretice ga za pokusaj ubistva...

A da nije imao pistolj, verovatno bi lopovu mogao da doda jos zlato ili sta vec treba, lopov bi otisao i nikom nista.
Prijavio bi to. policija bi "ga uhapsila odmah" i dobio bi nazad svoju imovinu...


Jeste ali pitanje je dal bi se lopov okrenuo i otishao ili bi te izbo ... bole njega da ne kazem sta za tebe.. znaci ostavljash samog sebe na milost nekog ko je krenuo sa nozem da te pljacka ( sta ce mu noz da osece pola leba a pola tebi da ostavi) ...

Citat:
Java Beograd:
Citat:
mmix:
Citat:
Java BeogradNeko ko je zdrav i normalan, u želji da počini ubistvo, dugo bi planirao i sigurno bi nekako nabavio oružje. Lud i poremećen ne planira, nego dohvati prvo oružje koje mu je pri ruci i krene da i ubija. Ako može dohvatiće automatsku pušku, a ako ne može, dohvatiće kuhinjski nož. Razlika u efikasnosti tih dveju vrsta oružja je jasna.

Kao prvo, on nije bio na ubilackom pohodu, jer da jeste, ne bi pobegao vec bio gledao da ubije sto vise ljudi i ne bi ih bo po nogama vec bi gadjao osetljive tacke, vrat, gornji torso, glava, itd.
Ne kapiram kako za nekog ko je nožem iznabadao desetak ljudi (ili koliko je već bilo) možeš da kažeš da nije bio na ubilačkom pohodu ?!? Oćeš možda da kažeš da mu je namera bila da im zabode nož onako, iz milošte ?! Umesto poljupca za Srećnu Novu Godinu ?! Šta zabadanje noža u telo može biti nego pokušaj ubistva ? Puka je slučajnost što su svi preživeli (dvojica bili na reanimaciji) ! Jasno je da bi tragičan bilans bio mnogo crnji da je u ruci imao kalašnjikov sa dva-tri okvira municije. (Malo mnogo gledaš ninđa filmove oko "osetljivih tačaka". )




kad vec gledate na to sta bi bilo kad bi bilo moram reci da je taj lik imao kalas kod sebe verovatno bih onda i ja imao pistolj za pojasom pa bih mogao da se branim od takvih budala...

hocu samo da kazem da ubistava ima i sad a kad bi imao pistolj kod sebe nebi ostao na milost i nemilost nekih likova koji su posli sa namerom da pljackaju sa pistoljom nego bi se brate branio u svojoj kuci..
a sad samo mozes kafu da mu stavis ..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pravo na posedovanje oružja u Americi

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 35167 | Odgovora: 141 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.