Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 120378 | Odgovora: 360 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 762
*.dynamic.sbb.rs.



+109 Profil

icon Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju05.07.2013. u 18:00 - pre 130 meseci
Dobijem juče plavi koverat i Zaključak kojim se određuje izvršenje, od izvesnog Izvršitelja, gde mi se nalaže da u roku od 8 dana platim neka dugovanja, troškove postupka i nagradu za uspešno izvršenje... U prilogu izvod iz poslovnih knjiga kao i opomena poverioca (Infostan) koju nisam nikad dobio...
Poenta je što sam to sve odavno platio i imam kopije uplatnica. Piše da imam pravo prigovora koji podnosim Prvom osn. sudu - a preko ovog Izvršitelja, stim da prigovor ne odlaže izvršenje?! Ako ne platim, sledi prinudna naplata...

Znači Infosranj preko advokata podnese predlog za izvršenje Izvršiocu, ovaj baci pogled na njiove "dokaze", i krene mene da goni, a sve bez ikakvog postupka i odluke suda i prava da se branim?! Jel mi nešto promiče ovde ili stvari nisu baš normalne?!

Moje pitanje je - kako Izvršitelj može donositi odluke i rešenja bez pravosnažne sudske odluke kojom se utvrđuje da dug zaista postoji?
Na dokumentu nema delovodnog broja suda pod kojim se stvar vodi (samo broj pod kojim se vodi kod Izvršitelja), niti je naveden sud kod koga se eventualno vodi bilo kakav postupak.
Izgleda da ovi uterivači imaju ovlašćenja da deluju po svojoj volji i bez odluke suda, "samo na osnovu verodostojne isprave" šta god to predstavljalo...
Kakav je vaš savet šta mi je činiti?
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.adsl.net.t-com.hr.



+1622 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju05.07.2013. u 18:33 - pre 130 meseci
Zgužvaš to i baciš.
 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju05.07.2013. u 19:08 - pre 130 meseci
bitno je da odmah reagujes i napises zalbu u predvidjenom roku i onda postupak ide normalnim sudskim putem , ako ignorises to automatski znaci da se slazes sa time i vrdas da platis , sto moze samo vise da te kosta na kraju , ta privatnoizvrsiteljska banda je prilicno efikasna jer radi za fine pare i nazalost u okviru zakona pa im ne mozes nista drugo ...
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju05.07.2013. u 20:10 - pre 130 meseci
Citat:
Deo peti

POSEBNI POSTUPAK ZA NAMIRENJE POTRAŽIVANJA PO OSNOVU KOMUNALNIH I SLIČNIH USLUGA

Shodna primena drugih odredaba ovog zakona

Član 251

U postupku za namirenje potraživanja po osnovu komunalnih i sličnih usluga shodno se primenjuju odredbe ovog zakona ako odredbama čl. 252. do 256. ovog zakona nije drugačije propisano.

Predlog za izvršenje

Član 252

Predlog za izvršenje na osnovu verodostojne isprave radi ostvarenja novčanog potraživanja po osnovu izvršenih komunalnih i sličnih usluga podnosi se izvršitelju na čijem području se nalazi sedište izvršnog poverioca.

Uz predlog za izvršenje iz stava 1. ovog člana, pored priloga propisanih u članu 35. ovog zakona, izvršni poverilac je dužan da dostavi i pismeni dokaz da je pre podnošenja predloga za izvršenje opomenuo izvršnog dužnika da izvrši obavezu.

Zaključak izvršitelja

Član 253

Izvršitelj zaključkom odlučuje o predlogu za izvršenje.

Nedozvoljen i neuredan predlog izvršitelj će zaključkom odbaciti.

Neosnovan predlog izvršitelj će zaključkom odbiti.

Ako su ispunjeni uslovi iz člana 18. ovog zakona, izvršitelj će zaključkom izvršnom dužniku naložiti da u roku od osam dana od prijema zaključka izmiri potraživanje zajedno sa odmerenim troškovima i odrediti izvršenje radi ostvarivanja tih potraživanja.

Zaključak iz st. 1. do 4. ovog člana izvršitelj će doneti u roku od osam dana od prijema predloga.

Zaključak se dostavlja izvršnom poveriocu i izvršnom dužniku.

Prigovor izvršnog dužnika

Član 254

Protiv zaključka iz člana 253. stav 4. ovog zakona izvršni dužnik može izjaviti prigovor iz sledećih razloga:

1) da se verodostojna isprava ne odnosi na izvršnog dužnika;

2) da obaveza iz verodostojne isprave nije dospela, odnosno da uslov nije ispunjen;

3) da je obaveza izvršena ili na drugi način prestala, u celini ili delimično;

4) da je potraživanje zastarelo.

Izvršni dužnik je dužan da uz prigovor dostavi pismene isprave kojim dokazuje navode iz prigovora.

Prigovor iz stava 1. ovog člana ne odlaže izvršenje.

Prigovor izvršnog poverioca

Član 255

Protiv zaključka iz člana 253. st. 2. i 3. ovog zakona izvršni poverilac može izjaviti prigovor.

Postupak po prigovoru

Član 256

O prigovoru iz čl. 254. i 255. ovog zakona, odlučuje veće suda na čijem području se nalazi sedište izvršnog poverioca.

Ako izvršni dužnik ili izvršni poverilac izjave prigovor, izvršitelj će spise dostaviti sudu uz nacrt odluke o prigovoru, u roku od pet radnih dana od prijema prigovora. Ako je nacrt odluke tako sastavljen da potpuno odgovara rešenju koje bi se imalo doneti, sud će na nacrt odluke o prigovoru staviti otisak štambilja kojim se predloženi nacrt odluke usvaja. Nacrt odluke sa otiskom štambilja suda ima pravnu snagu rešenja o izvršenju.

Na dalji tok postupka pred sudom shodno se primenjuju odredbe čl. 48. i 49. ovog zakona.

Dakle, ovo sa privatnim izvršiteljima je najobičnije plašenje mečke rešetom, ili da kažemo ozbiljnija forma druge opomene pred utuženje, NA KOJU SE - M O R A - REAGOVATI PRIGOVOROM, i kako god IPAK sud ove države(kakve-takve) ima konačnu reč.

Ponavljam, za razliku od druge opomene poverioca, na kojoj si slobodno mogao svojoj mački da poslužiš čvarke, na zaključak izvršitelja se MORA reagovati u zakonskim okvirima.
 
Odgovor na temu

misaj
Milos Jankovic
Nis

Član broj: 53579
Poruke: 254
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 9946166


+44 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju06.07.2013. u 19:43 - pre 130 meseci
Samo ti poslušaj šta ti "kolege" ovde savetuju i javi kakvi su rezultati... Ja se bojim da nisu u pravu. Moraš da reaguješ na odluku izvršitelja i podneseš žalbu zajedno sa dokazima (uplatnicama). Nikako ne bi to smelo da bude "zgužvaj i baci"
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 762
*.dynamic.sbb.rs.



+109 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju07.07.2013. u 11:03 - pre 130 meseci
Hvala svima na savetima, i korisnim i onim duhovitim. Svakako podnosim prigovor, a sve u skladu sa zakonom, ma kako debilan bio...
Vasastajic - puno hvala na izvodu iz zakona i savetu!
 
Odgovor na temu

jedandragan

Član broj: 316285
*.mbb.telenor.rs.



+47 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju21.07.2013. u 02:19 - pre 130 meseci
Praksa privatnih izvrsitelja zazivela je donosenjem Zakona o obezbedjenju i izvrsenju, ovaj Zakon mnogi smatraju protivustavnim jer Ustav Republike Srbije u svojim odredbama kaze da je privatna imovina neprikosnovena kao i privatni posed osim ako odlukom Suda nije drugacije odredjeno. Privatni izvrsitelji preuzeli su posao koji su do sada obavljali sudski izvrsitelji po nalogu Suda. Privatni izvrsitelji cak koriste pecat koji je gotovo identican pecatu Suda sto kod mnogih ljudi unosi zabunu. Mene zanima jedna veoma prosta stvar, da li je gradjanin duzan da pusti privatne izvrsitelje u svoj stan/kucu/posed, kao i da li su privatni izvrsitelji i njihovi pomocnici kredibilni da vrse procenu imovine ili to cine pausalno. Po pricama koje se mogu cuti u advokatskim krugovima samo privilegovani advokati dobili su mogucnost da postanu privatni izvrsitelji a cenovnici tj. nagrade za izvrsenje kao i satnice angazovanja su razlicite od izvrsitelja do izvrsitelja.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju21.07.2013. u 07:09 - pre 130 meseci
Ovaj deo ZOI o privatnim izvršiteljima samo je još jedan od bezbrojnih dokaza da Država Srbija ne postoji.
Mislim, ne mešajmo geografski pojam sa državotvornim atributima, jer Srbija pod ovom kapom nebeskom postoji samo kao toponim.
Sve ostalo samo liči na državu, a ustvari je ogoljeni mafijašluk.
Nisam siguran da je Srbija kao ozbiljna država ikada i postojala.
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju21.07.2013. u 11:14 - pre 130 meseci
Ima i lepih primera! Izvršitelj se sazalio i platio 300.000 dinara tuđih dugova!
http://www.telegraf.rs/vesti/7...o-300-000-dinara-tudjih-dugova
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju21.07.2013. u 11:46 - pre 130 meseci
^
Ma srce mi se cepa od tih lepih primera:
Citat:
Te porodice, inače, zbog siromaštva nisu imale novca da plate Infostan, struju ili telefon, pa je Vukićević sa njima potpisao ugovor o preuzimanju duga.

To mu dođe ko kad se zimi, na jakom mrazu, upiškiš u gaće.
U početku lepo, toplo...a posle....

Najobičnija propaganda, a suština priče je ZAŠTO su obični ljudi u situaciji da im privatni izvršitelj, kako god bilo, namiče omču oko vrata.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
*.adsl.eunet.rs.



+690 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju21.07.2013. u 13:18 - pre 130 meseci
Jbt šta je ovo. Čitam ove članove što je okačio Vasa i neverujem - ispada kao privatni sud s tim što ustvari optuženi ima obavezu iznošenja dokaza, tj kriv si dok ne dokažeš suprodno. Sprdnja.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju21.07.2013. u 14:08 - pre 130 meseci
Ne treba mešati obligatne odnose i krivičnu odgovornost.
No i pored toga su odredbe ZOI o privatnim izvršiteljim u jako velikoj ustavnoj i zakonskoj dubiozi.
U Srbiji ništa novo...sve ok.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju21.07.2013. u 14:10 - pre 130 meseci
A sta je osnova za obligacioni odnos izmedju duznika i izvrsitelja ako duznik nije potpisao nikakav ugovor sa izvrsiteljem?

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju21.07.2013. u 14:16 - pre 130 meseci
Najčešće su to neizvršene komunalne obaveze od strane dužnika, gde sad, po odredbama ZOI, poverilac može da preskoči sud u postupku naplate, obraćajući se privatnim izvršiteljima sa svojim predlogom, pa tek na osnovu prigovora dužnika se aktiviraju sudske instance.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju21.07.2013. u 15:52 - pre 130 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: A sta je osnova za obligacioni odnos izmedju duznika i izvrsitelja ako duznik nije potpisao nikakav ugovor sa izvrsiteljem?


Nema ga, nastupa po sili zakona.

u principu ZOI je samo pokusaj da se ubrza postupak i duznicima udari ziska , jer se dospelo u situaciju da poverioci ne mogu godinama da naplate pravosnaznu presudu o izvrsenju jer nije bilo dovoljno sudskih izvrsitelja da se to obavi pravovremeno. I dalje sud mora da donese odluku o izvrsenju pre nego sto nastupi blokada racuna, plenidba i sta sve ne, ne moze sam izvrsitelj da presudjuje, samo se proces ubrzava ako duznik nema osnova da pobije potrazivanje.

Clanovi ovog zakona zapravo obavezuju izvsitelja da mora da uzme u obzir dokaze o nevaznosti duga pre nego sto za slucaj potrazi sudsku zastitu poverioca. Ako se prigovor ulozi i sud ga oceni verodostojnim predlog o izvrsenju se automatski odbija clanom 49 i ide se u sudski postupak ukoliko poverioc i dalje insistira na naplati, i tada se branis ako imas cime . Taj clan da prigovor ne odlaze izvrsenje je nosense po samom zakonu, za izvrsenje je neophodan paraf suda a ako se ulozi prigovor istom sudu izvrsitelj mora prineti taj prigovor, tako da nema sta da se odlozi.

U svakom slucaju, NE SME se ignorisati zakljucak izvrsitelja jer ce u suprotnom sud samo parafirati zakljucak i pretvoriti ga u resenje o izvrsenju i onda muka.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju09.09.2013. u 11:50 - pre 128 meseci
Citat:
I izvršitelj "Informatike" na meti kontrole Ministarstva pravde

Privatni izvršitelji u Srbiji rade nešto više od godinu dana, a pojedini su već sada prinuđeni da zatvaraju kancelarije, zato što ne dobijaju dovoljan broj predmeta, iako im je procenat naplativosti izuzetno visok. Drugi su, pak, u istom tom periodu zaradili milione zato što su im poverioci, među kojima su najbrojnija javna preduzeća, davali enormno veliki broj predmeta.

Kako je 021 ranije pisao, novosadski izvršitelj Svetislav Ćurčić dobio je samo u poslednjoj tranši 27 miliona dinara kao predujam od "Informatike" za pokretanje 6.000 predmeta. Prema rečima ostalih izvršitelja, Ćurčić je od formiranja nove gradske vlasti jedini dobijao predmete od ovog preduzeća, a po nepotvrđenim informacijama od početka godine dobio je čak 22.000 predmeta. Ako se uzme u obzir da predujam za pokretanje predmeta za dugovanja do 30.000 dinara iznosi 4.680 dinara, dolazi se do brojke od preko 100 miliona dinara.

"Informatika" još uvek nije odgovorila na pitanja novinara Radija 021 o tome koliko je tačno predmeta dobio Ćurčić i po kom kriterijumu su se odlučili baš za njegovu kancelariju, oglušivši se na taj način o Zakon o dostupnosti informacija od javnog značaja.


Eeee, narode opančarskih afera, bez toga nikako, a ?
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju09.09.2013. u 18:04 - pre 128 meseci
Kupi sacmaru.
Realno...
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju09.09.2013. u 20:41 - pre 128 meseci
Mis'iš?
Da je to finalno rešenje?
Pa dobro, soška nije prazna, nađe se tu što dugih, što kratkih...
...zlu ne trebalo.
 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
95.180.94.*



+112 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju13.01.2014. u 00:31 - pre 124 meseci
Da ne otvaram novu temu posto imam slican problem koji cu prvo obrazloziti jednim uvodom u celu pricu.
Pre desetak godina kada sam kupio stan u zgradi koja je prikljucena na Beogas nisam pristao da koristim njihove usluge, jer su
zeleli da mi instalacije za gas postave u spavacu sobu, tako da su se svi u zgradi grejali na gas, a ja sam odabrao da idem na
varijantu elektricne energije. Sve je bilo ok do 2009. godine kada dobijam pismo od Beogasa da su uveli novi informacioni sistem,
i od narednog meseca su krenuli da mi salju racune za gas (nekih 400-500 dinara za odrzavanje + 0 dinara potrosenog gasa).

Ja sam tu napravio veliku gresku sto odmah nisam reagovao i otisao u njihovu kancelariju da im prijavim gresku, vec sam ignorisao te
racune sve do pocetka 2012. godine kada sam od njih dobio opomenu pred tuzbu. Tako sam u martu/aprilu 2012. godine otisao
kod njih da ih pitam o cemu se radi. Radnica je proverila i konstatovala da stvarno nikad nisam potrosio ni dinar njihovog gasa, ali
da ove racune neko mora da plati. Ja sam rekao da nemam nameru to da platim i da me tuze (smatrajuci da cak i ako dobiju sudski spor
manje ce da me kosta da platim poslednjih 12 meseci tih fantomskih racuna + sudske troskove, nego da im platim 11000 dinara "duga").

U petak mi prilazi sef u firmi i kaze da je dobio nalog od sudskog izvrsitelja da mi od sledece plate skine oko 30 000 dinara (11 500 dinara duga,
2000 dinara kamate + 16 000 dinara troskova izvrsitelja). Mene niko nije obavestio o bilo kakvom sudskom postupku. Ne kapiram kako mogu
direktno da kontaktiraju firmu bez mog znanja. Sta bi se desilo da me sef uopste nije ni obavestio o ovome? Zar ne bi trebalo da imam neko
pravo na prigovor?

Moje pitanje glasi: sta konkretno da ucinim? Kako da sastavim prigovor? U presudi koju su poslali firmi u kojoj radim (a koju cu okaciti ispod) pise
da su postupak zapoceli 1.3.2013. godine. Meni racuni za Beogas ne stizu vise od aprila 2012. godine. Dakle ako dobro razumem situaciju svi osim
jednog ili dva poslednja racuna koji su mi poslali su zastareli (proslo vise od 12 meseci do trenutka tuzbe). Nisam siguran kako sastaviti prigovor u
situaciji kada mozda i mogu da potrazuju tih 1-2 racuna, ali ne kompletan dug? Takodje, ne znam kako da dokazem da sam racune od Beogasa
dobijao samo do aprila 2012. godine. Da li to mogu da dobijem ako odem u Beogas? (Nisu valjda ludi da mi to daju :D).
Imam napismeno njihovu opomenu pred tuzbu iz novembra 2012. godine gde izmedju ostalog pise i sledece:

"Uvidom u nase poslovne knjige utvrdili smo da na vase ime sa proknjizenim stanjem na dan 20.11.2012. godine imate dospele, a neizmirene obaveze
u visini od 11 500 dinara po osnovu izdatih Racuna za potrosnju prirodnog gasa, bez dela za reprogram i bez uracunatih zateznih kamata od 01.05.2012. godine".

Da li ovo mogu da iskoristim kao dokaz da se potrazivanja odnose na racune pre 1.5.2012. godine i da samo martovski i aprilski racun nije zastarelo potrazivanje?

Evo i dokumenta koji je stigao na adresu firme (slikao sam iz tri dela pa spojio u photoshopu, zato malo cudno izgleda, sorry za nesto losiji kvalitet):


Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju13.01.2014. u 00:38 - pre 124 meseci
Mislim da ti je jedina opcija da ti njih tužiš sudu i potražuješ sve to što su ti naplatili, uz kamate i sudke troškove naravno.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 120378 | Odgovora: 360 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.