Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 121583 | Odgovora: 360 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju13.01.2014. u 06:46 - pre 125 meseci
Povredjeno je tvoje pravo na postupak iz clana 253. Izvristelj ne moze da da nalog za naplatu administrativnom zabranom bez da ti izda resenje o izvrsenju nakon kojeg imas imas rok od 8 dana da ili dobrovoljno platis ili osporis njegovo potrazivanje i zahtevas da postupak ide u sudski proces. Ja ti predlazem da pozoves izvrsioca direktno i da mu to saopstis cisto da bi imao dokaz dobre volje da spor resis mirnim putem, ili da ga tvoj advokat pozove, a ako ne mozes sa njim da se dogovoris, onda je tu komora izvrsitelja i na kraju krajeva sud.

Sa svojim sefom proveri da li je nalog koji je dao izvrsitelj overen u sudu, mora biti, taj izvrsitelj je ociglednoneki bottom-feeder, ne bi cudilo da mulja nesto. U svakom slucaju bilo bi dobro da se konsultujes sa nekim advokatom (ako mislis da ti vredi da se boris za 30k, imajuci u obzir "nezavisnost" domacih sudova I to ko ti potrazuje pare)
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju13.01.2014. u 08:03 - pre 125 meseci
Šta se, "de facto" desilo ?

1. Firma, "Beogas", ti je greškom slala račune za uslugu koju ne koristiš. Dakle, njihova prva greška.

2. Očekivao si da uvide svoju grešku, jer imaju zaposlene u sektoru za naplatu koji se time profesionalno bave, ali oni to nisu uradili. To je njihova druga greška.

3. Upozorio si ih. Ti lično. (Ne odmah, ali zaboga, imaš ti svoje obaveze, nemaš vremena da ispravljaš svačije "krive drine" i nebuloze nesposobnih neradnika) Pri tome oni prave treću grešku time što inistiraju da se nebulozni računi plate umesto da se storniraju "Neko mora da plati ?!", pa ako baš neko mora da plati, onda je taj neko svakako onaj koji je načinio pogrešku 1 i 2.

4. Grešku koju čini sudski izvršitelj ti je objasnio mmix

Dakle, greška za greškom. Beogas je jednako mogao tebu da fakturiše iznos za utrošene cevi, angažovanje rovokopača, ishranu radnika i još koješta, i da kasnije kaže "... jes' pogrešili smo, ali sad, šta je tu je, neko mora da plati ove račune ...."

I još dalje: Otkud tvoje ime u njihovim evidencijama ? Otkud tvoja adresa kod njih, kad nisi potpisao nikakav ugovor ? Oni su tvoje ime i adresu dobili kršeći pravo na privatnost, i zakon o zaštiti ličnih podataka, pa možeš slobodno da ih tužiš.

De facto i de jure obaveza za plaćenje nije postojala (da facto - gas nisi koristio, de jure - ugovor nisi potpisao). Fakture su dakle, pravno nobavezujuće, tj. ništavne. I bahatog sudskog izvršioca možeš da tužiš, jer se nije pridržavao obavezne zakonske procedure.


Ovaj spor ne možeš da izgubiš. Nikako, kakvo god da je sudstvo. Slobodno angažuj advokata, "Beogas" će izgubiti spor i platiti sve sudske troškove, kao i tvoje troškove za advokata. A svakako ih tuži i za kršenje zakona o zaštiti ličnih podataka.


Ja ti lično savetujem da odeš kod direktora Beogasa. U jednom normalnom razgovoru, opuštenom, bez nervoze, ukaži mu na sve ove greške koje sam naveo, i izokola pomeni da ti je advokat savetovao da možeš da ih tužiš za čitav niz njihovih
grešaka, a pre svega za zloupotrebu ličnih podataka.
Naravno, možda je pametnije prvo pozvati izvršioca, da ti ne uzmu onih 30.000 din. Dobićeš ti to nazad, garantovano, ali to će da potraje.



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju13.01.2014. u 08:51 - pre 125 meseci
Sto kaze mmx ne moze da ti skida bez resenja o izvrsenju.

Meni se desilo pre par godina da je stigao takav neki papir u moju firmu u HR. I za malo da pocnu da mi skidaju 2/3 od plate.
U jednom momentu se setila koleginica da posalje nasoj pravnoj sluzbi u centralu da pregledaju taj papir i to u stvari nije bilo resenje o izvrsenju nego samo "predlog o resenju o izvrsenju". Da mi je neka neozbiljna firma, ili obican privatnih koji se ne razume preterano u privatne stvari, verovatno bi poceli da mi odbijaju samo na osnovu "predloga".

Banka je prvo pokusala na foru da mi aktivira administrativnu zabranu.
Posle par meseci je tek stiglo iz suda resenje o izvrsenju.

 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju13.01.2014. u 09:01 - pre 125 meseci
Citat:
Java Beograd:
Slobodno angažuj advokata, "Beogas" će izgubiti spor i platiti sve sudske troškove, kao i tvoje troškove za advokata. A svakako ih tuži i za kršenje zakona o zaštiti ličnih podataka.

Samo jedna bitna napomena - advokat ne sme da bude skuplji od cenovnika advokatske komore, jer sud pokriva troškove advokata samo do tog iznosa, a sve preko toga ti snosiš sam.

Znači ako nađeš nekog advokata koji naplaćuje 200 evra sat, sud će ti priznati prvih 20 evra (ili koliko je već zvanična tarifa), a ostalih 180 ti moraš sam da platiš.
 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
217.26.79.*



+112 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju13.01.2014. u 09:35 - pre 125 meseci
Hvala svima na odgovorima.

Razmisljam celo jutro na koji nacin je moglo da se desi da budem preskocen od strane izvrsitelja, cisto da bih bio siguran da nisam ja nesto zeznuo.
Setio sam se da mi je za vreme godisnjeg odmora stiglo iz poste da imam neku posiljku. Kada sam se vratio u Beograd nasao sam u sanducetu poruku
iz poste da imam 5-6-7 (ne secam se tacno koliko) dana da je podignem, medjutim taj rok je vec bio istekao. Pozvao sam lokalnu postu u kojoj je trebalo
da podignem paket, ali mi je radnik rekao da je posiljka vracena. Posto sam sumnjao da je mozda nesto iz suda (ocekivao sam da ce me ovi iz Beogasa tuziti pre ili posle
posto su mi slali onu opomenu pred tuzbu), pitao sam radnika da mi to proveri, ali iz nekog razloga nije to mogao da mi kaze vec mi je odgovorio u fazonu:
"Ako je iz suda poslace ti opet".

Ovo je jedini razlog koji mi pada na pamet zasto sam mozda preskocen u celom postupku. Nisam siguran kakve su obaveze izvrsitelja u pogledu dostavljanja
resenja o izvrsenju. Mozda mi je tada poslao postom, i kada nisu uspeli da mi isporuce on je mozda svoju obavezu smatrao obavljenom :)

U svakom slucaju cu da ga pozovem danas.

p.s. na adresu firme je stigla samo plava koverta sa dokumentom koji sam okacio u prosloj poruci. Ni na koverti ni na dokumentu nigde nema sudski pecat, vec samo pecat doticnog izvrsitelja.
Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju13.01.2014. u 15:16 - pre 125 meseci
Meni je ovo sve smesno.

Ovde je izvrsitelj doneo resenje o naplati dugovanja u dogovoru sa beogasom na osnovu izvrsenih komunalnih usluga.

Kako to moze sudski izvrsitelj (verovatno obicna advokatska kancelarija koja se tako zove?) da donese resenje bez mogucnosti prigovora?

Na osnovu cega su u opste doneli resenje, i to bez konsultovanja duznika, i bez prava na zalbu?

Odakle njima u opste podaci gde duznik radi, i pravo da traze administrativnu zabranu?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ad0lf
novi sad

Član broj: 71698
Poruke: 105
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju13.01.2014. u 23:27 - pre 125 meseci
ovde je okačen samo zaključak kojim je promenjeno sredstvo izvršenja na zaradu dužnika i na njega nema pravo prigovora, a samo izvršenje je određenjo drugim zaključkom na koje se izvršitelj poziva, koje je doneto 08.03.2013. godine i na koje je postojalo pravo prigovora.

Zaključak je donet na osnovu izvoda iz poslovnih knjiga izvršnog poverioca, kako se to i radi po zakonu, a izvršitelji imaju javna ovlašćenja i sva pravna lica su dužna da im dostavljaju podatke o imovini dužnika kako bi izvršitelj mogao na njima da sprovodi izvršenje, što je jelte, sve po zakonu...tako je i u inostranstvu, to je samo kod nas novo...
 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
217.26.79.*



+112 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju14.01.2014. u 09:05 - pre 125 meseci
Samo sto ja taj drugi zakljucak nikad nisam dobio :)
Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

ad0lf
novi sad

Član broj: 71698
Poruke: 105
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+39 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju14.01.2014. u 11:58 - pre 125 meseci
drugi, odnosno prvi zaključak...to je izvršitelj morao da ti šalje, s tim da mora da ima zvaničnu adresu iz supa na koju će pokušati dostavu dva puta i ako ne uspe onda ti kači taj zaključak na oglasnu tablu i protekom roka od, mislim, pet radnih dana, računa se da si zaključak primio, počinje ti teći rok za prigovor i tako dalje...
 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
217.26.79.*



+112 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju14.01.2014. u 14:22 - pre 125 meseci
Hvala za informaciju. Moguce da mi je pokusao jednom poslati putem poste (o tome sam vec pisao gore). Ali dva puta nije sigurno, jer sam u proteklih godinu dana samo jednom propustio posiljku iz poste (za vreme godisnjeg odmora).
Da li on mora da ima dokaz da je poslao postom dva puta i da dostava nije uspela? Na koju oglasnu tablu je duzan da okaci to? Na onu u sudu? Da li se postojanje takvog oglasa u proslosti negde moze proveriti?

Hvala unapred.

p.s. Da li mozes da mi potvrdis da li je neophodno da ovo sto mi je stiglo u firmu mora da bude overeno u sudu ili je dovoljan pecat izvrsitelja?
Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju14.01.2014. u 15:20 - pre 125 meseci
Citat:
ad0lf
Zaključak je donet na osnovu izvoda iz poslovnih knjiga izvršnog poverioca, kako se to i radi po zakonu, a izvršitelji imaju javna ovlašćenja i sva pravna lica su dužna da im dostavljaju podatke o imovini dužnika kako bi izvršitelj mogao na njima da sprovodi izvršenje, što je jelte, sve po zakonu...tako je i u inostranstvu, to je samo kod nas novo...

Sta je tacno tu po zakonu?

Poslati racun za nepostojece i neizvrsene usluge?

Ne kontaktirati duznika i bez icega tek tako jednostrano doneti zakljucak da je neko duzan zato sto druga strana tvrdi da jeste?

Odakle po zakonu nekoj advokatskoj kancelariji podatak gde je duznik zaposlen?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju14.01.2014. u 16:04 - pre 125 meseci
Evo u prilogu Zakon o izvršenju i obezbeđenju.

Mislim da izvršitelj mora da vam dostavi rešenje o izvršenju najkasnije neposredno pre izvršenja. Tada možete uložiti prigovor (ako niste ranije primili predlog za izvršenje) i sve ide preko suda. U ovom slučaju rok za prigovor je 5 dana. Ali sve proverite.

Hint za vispernije: uplatite deo iznosa i tada ide novi postupak za ostatak.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ad0lf
novi sad

Član broj: 71698
Poruke: 105
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+39 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju15.01.2014. u 08:10 - pre 125 meseci
Citat:
Nothingman: Hvala za informaciju. Moguce da mi je pokusao jednom poslati putem poste (o tome sam vec pisao gore). Ali dva puta nije sigurno, jer sam u proteklih godinu dana samo jednom propustio posiljku iz poste (za vreme godisnjeg odmora).
Da li on mora da ima dokaz da je poslao postom dva puta i da dostava nije uspela? Na koju oglasnu tablu je duzan da okaci to? Na onu u sudu? Da li se postojanje takvog oglasa u proslosti negde moze proveriti?

Hvala unapred.

p.s. Da li mozes da mi potvrdis da li je neophodno da ovo sto mi je stiglo u firmu mora da bude overeno u sudu ili je dovoljan pecat izvrsitelja?


da, on mora da ima dokaz da je dva puta pokušana dostava, ne mora preko pošte nego može i njegov radnik da ode do tvoje adrese, pokuša dostavu i ako nisi tamo zabeleži da te nema i to je to (naravno ovo otvara mogućnost za manipulacije od strane izvršitelja, ali to je sada dosta široka tema o kojoj se raspravlja i u pravnim krugovima pa ne bi sada da širimo temu toliko); kači na oglasnu tablu suda i u njegovom spisu treba da postoji zaključak sa dostavnicom na kojoj će stajati pečat od kada do kada je stojalo na oglasnoj tabli, ali nažalost mislim da ne možeš proveriti da li je zaista fizički on to i uradio jer u sudu ne postoji evidencija šta se kači na oglasnu tablu, što je veliki propust...bar je tako u novosadskom sudu.

to što ti je stiglo u firmu ne mora da bude overeno od strane suda, nego je dovoljan pečat izvršitelja.

Citat:
bakara: Sta je tacno tu po zakonu?

Poslati racun za nepostojece i neizvrsene usluge?

Ne kontaktirati duznika i bez icega tek tako jednostrano doneti zakljucak da je neko duzan zato sto druga strana tvrdi da jeste?

Odakle po zakonu nekoj advokatskoj kancelariji podatak gde je duznik zaposlen?


kada su u pitanju izvršene komunalne usluge, izvršitelj, po zakonu, određuje izvršenje samo na osnovu izvoda iz poslovnih knjiga poverioca, a da li je poverilac izdao ispravan račun nije na izvršitelju da proverava, niti to može, nego na dužniku da prigovori, onda o prigovoru odlučuje sud koji ako mu se učini verovatnim, šalje predmet na parnicu a eventualno sprovedene izvršne radnje se ukidaju...dakle, tek kada dužnik prigovori ide se na parnicu...

to nisu advokatske kancelarije, izvršitelji se posebno imenuju od strane ministarstva i to jedan na 25.000 stanovnika, imaju javna ovlašćenja...nešto kao notari samo što im je delatnost sprovođenje izvršnih postupaka

Citat:
hotchimney: Evo u prilogu Zakon o izvršenju i obezbeđenju.

Mislim da izvršitelj mora da vam dostavi rešenje o izvršenju najkasnije neposredno pre izvršenja. Tada možete uložiti prigovor (ako niste ranije primili predlog za izvršenje) i sve ide preko suda. U ovom slučaju rok za prigovor je 5 dana. Ali sve proverite.

Hint za vispernije: uplatite deo iznosa i tada ide novi postupak za ostatak.


ne ide novi postupak za ostatak, nego se naprosto započeti postupak nastavlja
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju15.01.2014. u 09:26 - pre 125 meseci
Znači da rezimiramo:

1) Dug se utvrđuje na osnovu tvrdnje tužioca, nije potreban nikakav dokaz da je potpisan ugovor na osnovu kog se ispostavlja račun, nego čisto jednostavno - on mi duguje, keve mi
2) Obaveštenje se može poslati poštom, ali može i radnik izvršitelja da ode do adrese, tj. nikakva nezavisna institucija nije neophodna da bi se potvrdilo da je pokušano uručenje nego opet - nije bio tu, keve mi
3) E ako nije uspelo uručenje, onda se kači na tablu u sudu - naravno obični ljudi baš i ne svraćaju obično do suda da provere tablu, al opet jedini dokaz da je to bilo okačeno na tablu je - bilo je na tabli, keve mi

Nije ni kevama lako.

Nego me interesuje, šta sad ti možeš nakon toga da radiš - da tužiš nekog ili šta?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju15.01.2014. u 12:11 - pre 125 meseci
Citat:
ad0lf: to što ti je stiglo u firmu ne mora da bude overeno od strane suda, nego je dovoljan pečat izvršitelja.


Zezas me?!? Znaci izvrsitelj moze da ti izda zakljucak/resenje koje nikad ne dobijes osim ako on eksplicitno ne zeli da ti dobijes, na osnovu racuna koji nikad nisi imao ni video, da sazna sve o tebi i tvojoj imovini a da ti to ne saznas, da tvojoj banci/firmi izda resenje o plenidbi/zabrani a da ti nemas pojma da se to desilo dok pare ne nestanu i da o svemu tome odlucuje apsolutno sam bez ikakve kontrole bar jos jedne instance, poimence suda? I da se postupak bazira na samopregornosti izvrsitelja i njegovim moralno/etickim nazorima?

Nova dimenzija srpskog pravosudja? v.d. Kadija (koji nije cak ni polozio sudijsku zakletvu) te tuzi, sudi ti i otima ti pare?

PS: Sad bas i gledam sajt njihove komore, oni cak ni nemaju sud casti niti mehanizam da ih prijavis za mutne radnje...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2509 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju15.01.2014. u 12:24 - pre 125 meseci
^ Pare nekako moraju da se namaknu :)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju15.01.2014. u 12:47 - pre 125 meseci
Citat:
mmix:
Citat:
ad0lf: to što ti je stiglo u firmu ne mora da bude overeno od strane suda, nego je dovoljan pečat izvršitelja.


Zezas me?!? Znaci izvrsitelj moze da ti izda zakljucak/resenje koje nikad ne dobijes osim ako on eksplicitno ne zeli da ti dobijes, na osnovu racuna koji nikad nisi imao ni video, da sazna sve o tebi i tvojoj imovini a da ti to ne saznas, da tvojoj banci/firmi izda resenje o plenidbi/zabrani a da ti nemas pojma da se to desilo dok pare ne nestanu i da o svemu tome odlucuje apsolutno sam bez ikakve kontrole bar jos jedne instance, poimence suda? I da se postupak bazira na samopregornosti izvrsitelja i njegovim moralno/etickim nazorima?

Nova dimenzija srpskog pravosudja? v.d. Kadija (koji nije cak ni polozio sudijsku zakletvu) te tuzi, sudi ti i otima ti pare?

PS: Sad bas i gledam sajt njihove komore, oni cak ni nemaju sud casti niti mehanizam da ih prijavis za mutne radnje...

Bravo,
to je upravo ono o cemu ja pricam.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju15.01.2014. u 13:23 - pre 125 meseci
Citat:
deedee6:^ Pare nekako moraju da se namaknu :)
Neće vozni park sm od sebe da se kupi.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ad0lf
novi sad

Član broj: 71698
Poruke: 105
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+39 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju15.01.2014. u 13:26 - pre 125 meseci
Citat:
dule_ns: Znači da rezimiramo:

1) Dug se utvrđuje na osnovu tvrdnje tužioca, nije potreban nikakav dokaz da je potpisan ugovor na osnovu kog se ispostavlja račun, nego čisto jednostavno - on mi duguje, keve mi
2) Obaveštenje se može poslati poštom, ali može i radnik izvršitelja da ode do adrese, tj. nikakva nezavisna institucija nije neophodna da bi se potvrdilo da je pokušano uručenje nego opet - nije bio tu, keve mi
3) E ako nije uspelo uručenje, onda se kači na tablu u sudu - naravno obični ljudi baš i ne svraćaju obično do suda da provere tablu, al opet jedini dokaz da je to bilo okačeno na tablu je - bilo je na tabli, keve mi

Nije ni kevama lako.

Nego me interesuje, šta sad ti možeš nakon toga da radiš - da tužiš nekog ili šta?


malo vi to sve banalizujete...elem..

1) izvršni postupak kod verodostojnih isprava, u šta spadaju i računi, je zamišljen tako da na osnovu samog računa poverilac krene u izvršenje, pa tek ako ti tome prigovoriš ide se u parnicu, u suprotnom se smatra da se ti sa tim računom slažeš (ovde je vrrrrlo važno da dostava funkcioniše kako treba i rekao sam, to je jako široko pitanje da nema smisla da o tome raspravljamo na ovom mestu) ako dodje do parnice onda se poverilac dokazuje da ima sa dužnikom potpisan ugovor i tako dalje...

Citat:
mmix: Zezas me?!? Znaci izvrsitelj moze da ti izda zakljucak/resenje koje nikad ne dobijes osim ako on eksplicitno ne zeli da ti dobijes, na osnovu racuna koji nikad nisi imao ni video, da sazna sve o tebi i tvojoj imovini a da ti to ne saznas, da tvojoj banci/firmi izda resenje o plenidbi/zabrani a da ti nemas pojma da se to desilo dok pare ne nestanu i da o svemu tome odlucuje apsolutno sam bez ikakve kontrole bar jos jedne instance, poimence suda? I da se postupak bazira na samopregornosti izvrsitelja i njegovim moralno/etickim nazorima?

Nova dimenzija srpskog pravosudja? v.d. Kadija (koji nije cak ni polozio sudijsku zakletvu) te tuzi, sudi ti i otima ti pare?

PS: Sad bas i gledam sajt njihove komore, oni cak ni nemaju sud casti niti mehanizam da ih prijavis za mutne radnje...


treba da imate u vidu jednu stvar a to je da su izvršitelji faktički deo vlasti i kao takvima država im je dala javna ovlašćenja u sprovođenju izvršenja, pa skoro kao i sudu... dakle to nije neki preduzetnik koga ti kao poverilac angažuješ kao advokata pa da onda on zastupa samo tvoje interese, on u postupku koji sprovodi treba da se ponaša apsolutno isto kao sud...kako su im data javna ovlašćenja, dato im je i poverenje u posao koji rade, ali naravno, nad njihovim radom kontrolu vrši sud, komora izvršitelja i ministarstvo pravde, oko toga ne bih detaljisao ali kontrola svakako postoji...da li je moguća zloupotreba od strane izvršitelja, svakako da jeste kao i od strane sudije, nekog funkcionera, političara, sutra notara itd...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju15.01.2014. u 13:55 - pre 125 meseci
Najveća greška je kad se "praviš lud". To se desilo i pokrtetaču ove teme. Nije, naravno, nikakva krivica kod njega, ali problem je nastao jer nije našao za shodno da odmah reaguje.
Na svakom računu piše (otprilike): "rok za reklamaciju 15 dana od izdavanja računa ..."

Ako neko ne reaguje, u zakonski predviđenom roku, u principu, može se zaključiti da se sa računom slaže, pa tako, račun koji nije osporen, postaje verodostojna isprava - dovoljan razlog da se pare od dužnika preuzmu. Što se upravo dešava pokretaču teme.
E sad nije uvek sve crno-belo, zato postoje i sudovi, advokati, parnice i dokazivanje.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 121583 | Odgovora: 360 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.