Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 121512 | Odgovora: 360 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju15.01.2014. u 14:18 - pre 125 meseci
Citat:
ad0lf: ...

Pa možda ja malo banalizujem, ali ja sam samo sumirao ono što su/ste ovde tvrdili:

1) Čovek nije potpisao nikakav ugovor a ipak je dobijao račune. Kad se konačno požalio na to računi su prestali ali je firma ipak odlučila da naplati dotad isporučene račune iako nije imala nikakvog zakonskog osnova da ih ispostavlja.
Privatni izvršilac je na osnovu toga (čega?) doneo presudu da tuženi ima da plati iako mu nije podnesen na uvid ugovor - i vi kažete da je to sasvim normalno.

Zaključak: on mi duguje, keve mi

2) Čovek tvrdi da nije dobio obaveštenja. Vi tvrdite da izvršilac može poslati svog zaposlenog koji će pokušati isporuku rešenja, kako se dokazuje da je isporuka zaista pokušana nije baš najjasnije ali možemo pretpostaviti.

Zaključak: nije bio tu, keve mi

3) Ova stavka nije toliko ni važna pošto ljudi u principu ne idu u sud da vide da li je neko slučajno doneo neko rešenje kojim oni imaju isplatiti nekom drugom 10/100/1000... dinara/evra šta god iako sa tim nekim nikakav ugovor nisu nikad ni potpisali niti su od tog nekog ikad primili bilo kakvu uslugu/proizvod.


Izvinjavam se ako zvučim agresivno ili cinično ali mene ovakve stvari jednostavno razbesne.

Inače, obzirom da na jednoj teritoriji ima više ovakvih izvršitelja cenim da onaj koji više naplati ima veće šanse i da dobije još posla - a tu se i krije motiv izvršitelja za nekim nemoralnim radnjama.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju15.01.2014. u 14:29 - pre 125 meseci
Citat:
Java Beograd: Najveća greška je kad se "praviš lud". To se desilo i pokrtetaču ove teme. Nije, naravno, nikakva krivica kod njega, ali problem je nastao jer nije našao za shodno da odmah reaguje.

Nije se tu niko ni pravio lud, jednostavno nije smatrao za shodno da treba da se brani i pravda za neciju gresku, a kamoli jos i da je placa.
Ovakvih situacija sigurno ima na hiljade.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju15.01.2014. u 14:41 - pre 125 meseci
Citat:
ad0lf: treba da imate u vidu jednu stvar a to je da su izvršitelji faktički deo vlasti i kao takvima država im je dala javna ovlašćenja u sprovođenju izvršenja, pa skoro kao i sudu... dakle to nije neki preduzetnik koga ti kao poverilac angažuješ kao advokata pa da onda on zastupa samo tvoje interese, on u postupku koji sprovodi treba da se ponaša apsolutno isto kao sud...kako su im data javna ovlašćenja, dato im je i poverenje u posao koji rade, ali naravno, nad njihovim radom kontrolu vrši sud, komora izvršitelja i ministarstvo pravde, oko toga ne bih detaljisao ali kontrola svakako postoji...da li je moguća zloupotreba od strane izvršitelja, svakako da jeste kao i od strane sudije, nekog funkcionera, političara, sutra notara itd...


To je prilicno apologetsko vidjenje. Ispada da izvrsitelj ima vecu moc od sudije, sto je besmisleno, mali neograniceni bogovi prava sa punom slobodom da otimaju pare i da nikome nisu odgovorni dok god imau papirologiju koju sami sebi prave bez icije kontrole? Da, sudija moze da prekoraci svoja ovlascenja, ali postoji kasacioni sud sa konkretnim ovlascenjima. Postoji sud kao mesto vodjenja spora, postoji zapisnik sa parnica, postoje tragovi za drugostepeni postupak. Gde su ti dokazi za izvrsni postupak a da ih nije napravio (ili moze da napravi) sam izvrsitelj? Da, advokat moze da se ponasa kao kriminalac, ali postoji komora koja ima zakonska ovlascenja za svoj sud casti. A sta je sa izvrsiteljima? Gde je taj sud casti, gde su njegova ovlascenja? Kako taj sud casti, ako i postoji mzoe da stane u odbranu zrtve ako izvrsitelj moze da falsifikuje svojim pecatom sve relevantne dokumente iz svog domena? Jer apsolutno nista o tome ne pise o zakonu i sasvim sigurno ne vidim kako ja kao osteceni od strane izvrsitelja mogu da povedem postupak protiv istog. Ja bih zaista voleo da ti izdetaljises oko toga, jer ja nigde ne vidim na koji nacin izvrsitelj moze da ostane bez licence ako se ponasa kao kriminalac u kravati?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju15.01.2014. u 15:26 - pre 125 meseci
Ma da, izvršitelj će da upadne u stan kao Wayat Earp i pucajući na sve strane pokupi kauč i televizor i odjuri u nepoznatom pravcu bacajući dimne bombe iza sebe. Televizor slobodno mogu da nose jer bih ga i sam bacio ali me mrzi da podmećem ledja pod 50 kg "gvoždjurije" medjutim oko kauča bi se pošibali. :)

Trenutna situacija sa privatnim izvršiteljima je takva da igraju na kartu neznanja i straha gradjana, pa kome šta otmu. Čini mi se da je to i ovde slučaj. Infostan je u korpi za smeće pronašao neki "dug" i videvši da je nenaplativ daju ga privatnom izvršitelju pa ako šta uspe dobro je ako ne nikom ništa.

Dakle, čoveku nije uručen predlog za izvršenje a privatni izvršitelj pristupa izvršenju (zabrana na platu). I u drugom zaključku se navodi da nema prava na prigovor.

Ali zakoni su hijerarhijski pa i zakon o izvršiteljima. Nadredjen zakon je zakon o obligacionim odnosima. Po ZIO gradjani nemaju pravo žalbe ali po zakonu o obligacionim odnosima IMA. Dakle, možete dostaviti prigovor/žalbu izvršitelju kad vam zakuca na vrata (pretpostavka je da niste primili predlog o izvršenju). Na izvršitelju je sad da proceni: da li će da ignoriše vaš prigovor i dokaze ili će da još malo razmisli pa i da odustane od izvršenja. Ako nastavi sa izvršenjem onda rizikuje da ga tužite i da izgubi spor. U slučaju da je izvršitelj siguran da je kompletan postupak u skladu sa zakonom o obligacionim odnosima onda će verovatno da nastavi sa izvršenjem. Ali ako samo "lupa rešetom" onda...

Što se tiče zaključka o izvršenju zabranom na platu u ovom slučaju treba podneti prigovor izvršitelju bez obzira što je u zaključku navedeno da nema prava na prigovor.

Da, nema prava na prigovor na način kako će se izvršiti naplata duga jer je pristupljeno izvršenju ali IMA pravo na prigovor po verodostojnosti duga. Po ZIO žalba ne odlaže izvršenje ali po zakonu o obligacionim odnosima žalba se mora uvažiti.

Najgore je ako ne reagujete jer je onda pitanje šta ćete izvući čak i ako naknadno podnesete tužbu.

Dakle, podnesite prigovor/žalbu, što bi rekli Englezi "at once".
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju15.01.2014. u 15:31 - pre 125 meseci
Ja ne znam kako je dostava sudskih poziva rešena u svetu, tj. u "normalnim državama", ali kod nas definitivno nije rešena nikako. Jer ako osoba N.N. reši da ne primi sudski poziv, on ga nikad neće primiti, osim ako mu na vrata u pola 4 ujutro ne zakuca policijska patrola.

Moj komšija lično otvori vrata poštaru/sudskom pozivaru i kaže da je rođeni brat primaoca i ne želi da primi poziv i ništa ne potpisuje. Naravno, ovi nemaju pravo da ga legitimišu. Kako onda, makar teoretski, organizovati pravosuđe, kad svako ima pravo da ne primi poziv, a onda ima pravo da kaže da nije uredno pozvan na sud.

Alternativni način - dolazak policije u noćnim satima, legitimisanje i uručivanje poziva - jednostavno nema smisla ako treba da bude glavni i jedini način pozivanja.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju15.01.2014. u 15:34 - pre 125 meseci
Citat:
bakara:
Citat:
Java Beograd: Najveća greška je kad se "praviš lud". To se desilo i pokrtetaču ove teme. Nije, naravno, nikakva krivica kod njega, ali problem je nastao jer nije našao za shodno da odmah reaguje.

Nije se tu niko ni pravio lud, jednostavno nije smatrao za shodno da treba da se brani i pravda za neciju gresku, a kamoli jos i da je placa.
Ovakvih situacija sigurno ima na hiljade.
Već sam napisao da nikakva krivica nije na njemu, to je jasno. Ali, da je reagovao na vreme, ne bi došao u situaciju da sada traži advokata. Na kraju krajeva, ja sam jednu sličnu situaciju rešio običnim telefonskim pozivom.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju15.01.2014. u 15:41 - pre 125 meseci
Citat:
hotchimney: Ma da, izvršitelj će da upadne u stan kao Wayat Earp i pucajući na sve strane pokupi kauč i televizor i odjuri u nepoznatom pravcu bacajući dimne bombe iza sebe. Televizor slobodno mogu da nose jer bih ga i sam bacio ali me mrzi da podmećem ledja pod 50 kg "gvoždjurije" medjutim oko kauča bi se pošibali.


Kriminalci u kravatama nemaju potrebe da razvaljuju vrata, drugi to rade za njih. Drugo, plenidba stvari je samo jedan (poslednji) mehanizam obezbedjenja. Ni OPu nisu dosli na vrata da obijaju i nose, stavili su mu zabranu na platu za koju ne bi ni znao da mu sef nije rekao.

Prica da ti mozes posle da tuzis izvrsioca je besmislena pod trenutnim okolnostima. Da ga tuzis za sta? Da nije ispostovao proceduru ZIO? On ce da podnese papire koje je sam sebi overio koje tvrde drugacije, da te je obavestavao i da nisi hteo da se odazovesi i da si sam kriv za to sto ti se desilo i sud ce stati na njegovu stranu jer ne postoji nikakav mehanizam kontrole koji bi govorio u tvoju korist. Bice tvoja rec protiv njegove a on ima sarene odstampane papire koje je sam sebi ispecatirao.

Sve i da uspes da nesto dokazes po tvom predlogu, ti po ZOO mozes da se zalis samo na neosnovanost osnovnog duga, ne i na troskove koje je imao i od tebe naplatio izvrsitelj, jer koliko vidim i to je neka siva zona u kojoj se ne zna ko pije a ko placa (tj placas ti, a piju oni). I na kraju sta, platis advokata 500e da bi dobio od srbija gasa 100e od izmisljenih racuna, a za 150e za izvrsitelja ga duvas jer je on pokriven. I od tih 500e sto si dao za trzisnu vrednost advokata koja nije ni blizu para koje mozes da dobijes nazad kao troskove. Znaci izvristelj moze da te izuva kako hcoe i kad hoce i da te ostavi i tebe i potrazioca u rasulu i da vam se obojci smeje jer mu ne mozete nista. Nedodirljivi.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7176 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju15.01.2014. u 15:53 - pre 125 meseci
Citat:
Java Beograd
Ja ne znam kako je dostava sudskih poziva rešena u svetu, tj. u "normalnim državama", ali kod nas definitivno nije rešena nikako. Jer ako osoba N.N. reši da ne primi sudski poziv, on ga nikad neće primiti, osim ako mu na vrata u pola 4 ujutro ne zakuca policijska patrola.


Meni je u DE, u sanduce, stiglo pismo sudskom postom gde me obavestavaju da moram da im predam vozacku dozvolu do tada i tada ili ce morati da je silom oduzmu :-)

Pismo je bilo u specijalnoj koverti na kojoj je bio neki potpis (pretpostavljam urucivaca) sa datumom "urucenja". Nije mi uruceno licno vec su ga samo ubacili u sanduce, ali pretpostavljam da se smatra urucenim posto je potpisano sa datumom.

Iskreno, nisam hteo da rizikujem i da testiram zakon ;-) Pretpostavljam da se smatra urucenim i da bi poslali panduraciju da mi konfiskuju dozvolu da je nisam na vreme dobrovoljno predao.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju15.01.2014. u 15:59 - pre 125 meseci
Citat:
Java Beograd: Kako onda, makar teoretski, organizovati pravosuđe, kad svako ima pravo da ne primi poziv, a onda ima pravo da kaže da nije uredno pozvan na sud.

Teoretski, kad neki drzavni organ nakon nekog zakonom predvidjenog vremena pokusavanja na zakonom predvidjene nacine da do nekog dopre licno ne uspije u tome, postoji mogucnust da se ono sto je pokusano da mu se licno saopsti okaci na neku tamo javnu oglasnu tablu na nekom tamo zakonom predvidjenom mjestu i onda se teoretski smatra da je taj "licno nedostupni" teoretski obavjesten o onome sto je na toj tabli okaceno.

Da li se to (i koliko) primjenjuje u praksi - nemam pojma.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju15.01.2014. u 16:00 - pre 125 meseci
Priznaj, koliko brzo si vozio
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7176 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju15.01.2014. u 16:02 - pre 125 meseci
59 km/h iznad 80 sa tolerancijom ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju15.01.2014. u 16:07 - pre 125 meseci
Citat:
Odin D.: Teoretski, kad neki drzavni organ nakon nekog zakonom predvidjenog vremena pokusavanja na zakonom predvidjene nacine da do nekog dopre licno ne uspije u tome, postoji mogucnust da se ono sto je pokusano da mu se licno saopsti okaci na neku tamo javnu oglasnu tablu na nekom tamo zakonom predvidjenom mjestu i onda se teoretski smatra da je taj "licno nedostupni" teoretski obavjesten o onome sto je na toj tabli okaceno.

Nema potrebe da teoretisem, kada apsolutno postoji procedura kada taj poziv salje sud.
Znaci posalju par puta postom, ako te nema daju nalog policiji da te dovede...

Ne vidim nikakav problem da tako rade i izvrsitelji ako vec imaju takve privilegije.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju15.01.2014. u 16:09 - pre 125 meseci
@mmix

Ništa ja tebi ne sporim samo sam predložio da čovek podnese žalbu jer ako ne reaguje samo tone sve dublje.


Zakon o izvršenju i obezbedjenju je u neskladu sa mnogim drugim zakonima. Već sam naveo ZOO, ali je i protivustavan, nije uskladjen sa Zakonom o upravnom postupku, Zakonom o policiji...

Taj zakon je takav kakav je i izvršitelj čak ima ovlašćenje da vrši pretres kako objekata tako i pretres lica, izvršitelj sam odredjuje vreme izvršenja - u po noći ako mu se prohte, ne može biti izuzet čak i kad je u sukobu interesa.

Privatni izvršitelj u Srbiji je takoreći nezavisan od suda, provera njihovog rada se vrši tek naknadno kad naprave štetu ali pravna regulativa po tom pitanju je neefikasna. Oni u stvari "odgovaraju" ministarstvu ali je ta odgovornost smejurija. Hoću reći "odgovaraju im".

Zakon o izvršenju i obezbedjenju je u stvari zakon protiv gradjana. Ovakvim zakonom je Srbija pokazala svu svoju nemoć kao država. Ovaj zakon nema namenu da se poravnaju potraživanja već da se isisa novac od gradjana i zato je takav kakav je.

ZIO se neće primenjivati na velike dužnike i "tatine i mamine maze", na primer Partizan i Zvezdu koji duguju milijarde. Naravno, "država" može da me demantuje "at once".

Iz navedenih razloga i ovaj zakon je pokazatelj da Srbija nema nameru da postane država u pravom smislu. Čitava mašinerija partijske organizovanosti "pravne države" mora ostati netaknuta i zato nakaradni zakoni. Ne, "država" nema volje da se suoči sa realnošću i zato ni ovaj hmmm 'zakon' (baš kao i zakon o RTS pretplati) neće dobiti podršku gradjana pa će verovatno proći isto tako.


Treba se opirati a ne ćutati i trpeti.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju15.01.2014. u 16:12 - pre 125 meseci
Citat:
hotchimney
Ništa ja tebi ne sporim samo sam predložio da čovek podnese žalbu jer ako ne reaguje samo tone sve dublje.

Cek bre, kome da podnese zalbu...izvrsitelju, koji je resenje i doneo?

Pa na onom resenju mu je lepo napisano da nema pravo na zalbu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju15.01.2014. u 16:15 - pre 125 meseci
Citat:
bakara: Nema potrebe da teoretisem, kada apsolutno postoji procedura kada taj poziv salje sud.
Znaci posalju par puta postom, ako te nema daju nalog policiji da te dovede...

Ne vidim nikakav problem da tako rade i izvrsitelji ako vec imaju takve privilegije.

Problem je sto covjek sa adresom stanovanja u npr. Knez Mihajlovoj moze da se preseli u Babusnicu, a bez zvanicne prijave promjene mjesta boravka i sa instrukcijama rodbini da ne odaju nikom njegovo stvarno boraviste, tj. da se "prave ludi".
U tom slucaju mozes i vojsku i policiju da posaljes u Knez Mihajlovu, ali dzaba kad on nije tamo ni u 4 ujutro, ni u 11 uvece.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju15.01.2014. u 16:30 - pre 125 meseci
Citat:
bakara

a na onom resenju mu je lepo napisano da nema pravo na zalbu.

Nisi pročitao šta sam napisao.

Nema pravo na žalbu na izvršenje i to je u skladu sa ZIO, ali ima pravo na žalbu po predlogu na izvršenje jer mu taj predlog nije uručen. Da, žalbu podnosi izvršitelju. Ja sad ne znam kada mu je dostavljeno rešenje o izvršenju pa je možda i taj rok prošao ali opet može da podnese žalbu sa dokazima.

U stvari žalbu može uvek da podnese samo što izvršitelj ne mora da je uvaži ali tada izvršitelj rizikuje tužbu što ne verujem da će to svaki izvršitelj sebi dozvoliti. Nisi oni baš glupavi.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju15.01.2014. u 16:43 - pre 125 meseci
Po zakonu ne moze. Pogledaj deo o prigovoru, videces da isticanjem roka za prigovor prestaje mogucnost istog. On samo moze sudu da tuzi srbija gas za neosnovane racune po ZOO. Izvrsitelju moze da pljune pod prozor.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju15.01.2014. u 16:53 - pre 125 meseci
mmix, pa pogledaj ZAKLJUČAK. Videćeš da nosi datum od 09.01.2014. god. Danas je 15.01.2014. god. Dakle peti dan. Pošta radi do 20h, znači ima još dva sata da preda žalbu jer je tek 09.01.2014. obavešten o (neosnovanim) potraživanjima.

U stvari ima i više zavisno od toga kad mu je stigao taj zaključak jer nemoguće da je "friško" isti dan predat u pošti i isti dan dostavljen primaocu.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju15.01.2014. u 16:55 - pre 125 meseci
Citat:
Odin D.:
Problem je sto covjek sa adresom stanovanja u npr. Knez Mihajlovoj moze da se preseli u Babusnicu, a bez zvanicne prijave promjene mjesta boravka i sa instrukcijama rodbini da ne odaju nikom njegovo stvarno boraviste, tj. da se "prave ludi".
U tom slucaju mozes i vojsku i policiju da posaljes u Knez Mihajlovu, ali dzaba kad on nije tamo ni u 4 ujutro, ni u 11 uvece.

Policija je ipak kudikamo efikasnija od postara, i umeju i da se raspitaju, i mnogo efikasnije da nadju tog koga traze.
Da i ne govorimo kako to izgleda kada nekog trazi policija i kada ga trazi postar.

@hotchimney
procitaj donji levi cosak tog papira.
U ostalom to resenje i nije upuceno njemu vec njegovom poslodavcu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju15.01.2014. u 17:00 - pre 125 meseci
Znam, pročitao sam. To je u skladu sa ZIO što "gura" izvršitelj. Ali ZOO je nadredjen i to treba da "gura" stranka u ovom slučaju navodni dužnik. Ako nisu ispunjeni uslovi iz ZOO tada ne može da se primenjuje ni ZIO.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 121512 | Odgovora: 360 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.