Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 200880 | Odgovora: 1246 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 15:37 - pre 123 meseci
Citat:
jericho1405: Nije nikakvo junastvo ukazati i osudjivati ocigledan drustveni poremecaj i brutalnu hegemoniju bilo koga, vec logicna reakcija svakog iole razumnog i misleceg bica. To bi trebali svi da rade. Zato mi i nije normalno kad vidim nekakve likove koji i nogama i rukama pokusavaju da opravdaju americko ubistvo djevojcice 10k kilometara od SAD-a. Da si Joe Biden pa da razumijem, ovako ispadas u najmanju ruku smijesan.

I ne znam sta se odigrava u tvojoj glavi kad smatras junacima one koji kazu da je ubijanje neduznih ljudi pogresno. Zar je toliko jako to idolopoklonstvo ka Amerima? "Hrabrost" je upravo to sto ti radis.


U cemu ti vidis da ja opravdavam tu tragediju? Kojim svojim postupkom sam rekao da je amerikanac bio u pravu sto je ubio malu Milicu? Samo sam tvrdio da to nije uradio sa namjerom jer i sami pokusavaju da do toga ne dodje. Naravno da to nije opravdanje ali nemojte od toga da pravite drugaciju sliku od onog sto jeste. Tebi kao sarajliji takve greske ti moraju biti jasne, i zato mi je jos gore sto ti ne shvatas. A trebao bi...

I kakvo *beno idolopoklonstvo, ako ti i masa takvih kao ti uopste se nisu oglasile kad su rusi rusili Ceceniju, ili Gruziju, ili Avganistan... to vam je sasvim opravdano.
I ja se ne bojim... siguran sam da govorim istinu bez ikakvog umotavanja.

A pjesmu sam shvatio savrseno, a i Djole mi objasnio kad i kako je napisana... Ne mozes ti da skapiras, nemas ti tu sirinu pogleda na zivot.
 
+2

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 15:43 - pre 123 meseci
^Kad nadjes gdje sam ja to opravdavao Rusku/SSSR invaziju na Afganistan, Cesku, Madjarsku, onda se javi.
Citat:
yolja624: U cemu ti vidis da ja opravdavam tu tragediju? Kojim svojim postupkom sam rekao da je amerikanac bio u pravu sto je ubio malu Milicu? Samo sam tvrdio da to nije uradio sa namjerom jer i sami pokusavaju da do toga ne dodje. Naravno da to nije opravdanje ali nemojte od toga da pravite drugaciju sliku od onog sto jeste. Tebi kao sarajliji takve greske ti moraju biti jasne, i zato mi je jos gore sto ti ne shvatas. A trebao bi...

Poenta je u tome da je po tebi sasvim normalno sto su Ameri tu, sto bombarduju jednu suverenu drzavu, sto su je urnisali u svakom smislu za narednih 100 godina, sto ce da umiru od raka i kojekakvih drugih bolestina itd itd. Jedino sto tebi nije neupitno je da li je neka kucica bila previse blizu nekom vojnom objektu ili mozda nije...
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
+3

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 15:52 - pre 123 meseci
Citat:
jericho1405
Poenta je u tome da je po tebi sasvim normalno sto su Ameri tu, sto bombarduju jednu suverenu drzavu, sto su je urnisali u svakom smislu za narednih 100 godina, sto ce da umiru od raka i kojekakvih drugih bolestina itd itd. Jedino sto tebi nije neupitno je da li je neka kucica bila previse blizu nekom vojnom objektu ili mozda nije...


Poenta da si promasio poentu.
Suverena drzava je radila nesto sto nije dozvoljeno. Bila je opomenuta i onda se suocila sa posljedicama. Od bolesti se uvjek oboljevalo i uvjek ce se umirati, ali reci da je posljedica SAMO bombardovanja je idiotizam podstaknut politickim razlozima.
A mozda i jeste, a mozda i nije...
Djeca su igrala fudbal na igralistu, i pala je granata... mozda su bili blizu necega, a mozda i nisu. Ili na pijaci? ili u redu za vodu? Ili u vozu... ili su zarobljeni u bolnici...
Vidis, sve mjenja perspektivu ako se prica o nekom drugom. Nikog ja ne opravdavam i niko nije cist. Kad to prihvatite i vi rusofili, onda cemo imati sasvim drugaciju pricu.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 15:57 - pre 123 meseci
Citat:
jericho1405: Poenta je u tome da je po tebi sasvim normalno sto su Ameri tu, sto bombarduju jednu suverenu drzavu,

Ne branim Amere, ali evo npr. da vidimo sta je to 'suverena' drzava?
Da li je to drzava koja dobar dio svog stanovnistva mora da utjeruje u red vojskom? I to redovno, godinama. (Npr. Milosevic)
Sumnjam da je ustavom drzave predvidjeno da vojska tome sluzi.

Ili npr. da li je legitiman predsjednik drzave onaj koji poziva vojsku strane zemlje da se razracuna sa stanovnistvom svoje zemlje? (Npr. Janukovic)
Ima li negdje u ukrajinskom ustavu neki clan koji kaze da predsjednik to moze/smije da radi?
Ja mislim da nema.
Zamili npr. da Tomislav (izabran na demokratskim izborima) u nekom trenutku pozove madjarsku vojsku da zavede red u Srbiji, jer ima nekih problema sa svojim narodom i svojom vojskom. Da li bi to onda za tebe bila suverena drzava i legitiman predsjednik?

Drugim rijecima, suverenitet drzave se moze narusiti i iznutra, kao i spolja.
Besmisleno je neke vukojebine u kojima nema Z od zakona, u kojima niko ne sljivi zakone i ustav, u kome vlada i predsjednik rade mimo volje naroda, mimo zakona i ustava... nazivati nekakvim "suverenim" drzavama samo zato sto to pise na nekom papiru koga se niko ne drzi, u prvom redu ni oni koji su ga napisali i potpisali.
To su naprosto vukojebine, a ne suverene drzave.
 
+2

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 15:58 - pre 123 meseci
Ti ne znas sta pricas. Cozmo ti navodi razmisljanja prosjecnih Amera koji takodje osudjuju sve to sto State Department radi ali americki portparol yolja624 iz Bosne ipak smatra sve ispravnim i legitimnim. Nevaljale, naftno-bogate, drzave, treba ih bombardovati.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
+1

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 16:00 - pre 123 meseci
Citat:
jericho1405: Ti ne znas sta pricas. Cozmo ti navodi razmisljanja prosjecnih Amera koji takodje osudjuju sve to sto State Department radi ali americki portparol yolja624 iz Bosne ipak smatra sve ispravnim i legitimnim. Nevaljale, naftno-bogate, drzave, treba ih bombardovati.


Svako ima svoje razloge. Samo gdje ti vidje naftu u Srbiji? I nije ispravno ni legitimno, ali je svakako isprovocirano...

I samo da se zna, ja sam iz Republike Srpske, a Bosna me zanima manje nego tebe!
Ti radis sa njima, ja ne...
ps.
Uzgred, ko ti je Cozmo?
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 16:03 - pre 123 meseci
Citat:
jericho1405: Cozmo ti navodi razmisljanja prosjecnih Amera koji takodje osudjuju sve to sto State Department radi ali americki portparol yolja624 iz Bosne ipak smatra sve ispravnim i legitimnim. Nevaljale, naftno-bogate, drzave, treba ih bombardovati.

Tako isto Cozmo moze izjaviti i da su Sonja Biserko i Natasa Kandic prosjecni Srbi, pa razguliti dalje raspravu na toj "cinjenici".
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 16:15 - pre 123 meseci
@yolja624
Kakav je tvoj stav o ovih 10t uranijuma bacenog na Kosovo? Ameri to uradili namerno, ili slucajno uzeli pogresne bombe iz magacina?
 
+3

Obin D.

Član broj: 321806
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 16:23 - pre 123 meseci
 
+1

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 16:24 - pre 123 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: @yolja624
Kakav je tvoj stav o ovih 10t uranijuma bacenog na Kosovo? Ameri to uradili namerno, ili slucajno uzeli pogresne bombe iz magacina?


imate li vi gospodine predstavu koliko je to 10 t uranijuma?
I po 3400000302012304 put... jedino sto ima osiromaseni uranijum u sebi su zrna u topu na avionu A-10. Ako je toliko tenkova gadjano sa 10 t uranijuma... onda se pitam koliko je to tenkova VJ imala...
Eto ja odgovorih.

Sad malo ti:
Kakav je tvoj stav na postupak slobodana milosevica kad je izveo tenkove na ulice beograda protiv svog naroda?
 
0

Obin D.

Član broj: 321806
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 16:30 - pre 123 meseci
Putin nominovan za Nodelovu nagrabu za mir.
 
+3

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 16:32 - pre 123 meseci
Citat:
Odin D.: Besmisleno je neke vukojebine u kojima nema Z od zakona, u kojima niko ne sljivi zakone i ustav, u kome vlada i predsjednik rade mimo volje naroda, mimo zakona i ustava... nazivati nekakvim "suverenim" drzavama samo zato sto to pise na nekom papiru koga se niko ne drzi, u prvom redu ni oni koji su ga napisali i potpisali.
To su naprosto vukojebine, a ne suverene drzave.

I to je razlog da se bombarduju? Vi ste vukojebina i zbog toga zasluzujete da budete bombardovani? Vi ste ljudi nize vrijednosti. Pa Libija, Irak, Egipat, Afganistan itd su bili 100x bolje uredjeni prije "demokratizacije". Je l' ovo i dalje 21. vijek il' porobljavamo Indijance, Inke i Maje?

Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
+8

Obin D.

Član broj: 321806
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 16:35 - pre 123 meseci
@jericho1405

Svako ko je iole upoznat sa radovima Herderta Spensera zna ba samo najjači opstaju! To je normalno i prirobno. Socijalbarvinizam rules!
 
+1

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 16:36 - pre 123 meseci
@jericho1405
cek malo, hoces da kazes da je neko bombardovao Irak da bi unistio taj narod koji tamo zivi? Ili je cilj bilo uklanjanje one spodobe Sadama koja je 20 godina ubijala svoj narod i sve narode okolo? To po tebi nije dobar cilj?

Pa ako nesto neko ima protiv Srbije, sto je sad ne bombarduje? Zasto bi, kad Srbija ne radi nista lose, kad je pocela da lici na drzavu koja postuje norme ponasanja.

A tek provala da je Avganistan bio uredjenja drzva? E to ti je za Nobela... samo mislim da ti je tu Putin velika konkurencija.

Cudni su ti kriterijumi, cudni...
 
0

Obin D.

Član broj: 321806
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 16:39 - pre 123 meseci
Citat:
Pa ako nesto neko ima protiv Srbije, sto je sad ne bombarduje?


Trenutno ima preča posla, a i već smo ih jednom pobedili.
 
0

PeraII

Član broj: 320140
Poruke: 53
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+324 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 16:42 - pre 123 meseci
Citat:
Odin D.
Besmisleno je neke vukojebine u kojima nema Z od zakona, u kojima niko ne sljivi zakone i ustav, u kome vlada i predsjednik rade mimo volje naroda, mimo zakona i ustava... nazivati nekakvim "suverenim" drzavama samo zato sto to pise na nekom papiru koga se niko ne drzi, u prvom redu ni oni koji su ga napisali i potpisali.
To su naprosto vukojebine, a ne suverene drzave.


Šiptari nisu šljivili ni ustav ni zakon Srbije, i kako sad da tumačimo tvoje "genijalno" objašnjenje?!
 
+5

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 16:46 - pre 123 meseci
Citat:
jericho1405: I to je razlog da se bombarduju? Vi ste vukojebina i zbog toga zasluzujete da budete bombardovani? Vi ste ljudi nize vrijednosti. Pa Libija, Irak, Egipat, Afganistan itd su bili 100x bolje uredjeni prije "demokratizacije". Je l' ovo i dalje 21. vijek il' porobljavamo Indijance, Inke i Maje?

Pa recimo, kad neko ubija vojskom svoje gradjane - bez obzira sto to radi u okviru svojih granica - onda je za mene to sasvim dovoljno da se u to umijesa ko god zeli i zasto god zeli.
Ako je legitimno ubijanje zarad grabljenja moci/vlasti/para onda je legitimno i iz hobija. Meni je to jednako budalastina, pa ne vidim kojoj budali jedno moze biti "legitimno", a drugo "nelegitimno".
 
+3

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 16:46 - pre 123 meseci
Citat:
PeraII: Šiptari nisu šljivili ni ustav ni zakon Srbije, i kako sad da tumačimo tvoje "genijalno" objašnjenje?!

Krajnje jednostavno. Prvo je Sloba izmjenio ustav, pa onda pozivao da se postuje taj njegov. A posto nije pitao siptare sta misle o tom sto je on ukinuo AP... ovi se pobunili.
 
0

Obin D.

Član broj: 321806
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 16:48 - pre 123 meseci
Citat:
yolja624:
Citat:
Darko Nedeljković: @yolja624
Kakav je tvoj stav o ovih 10t uranijuma bacenog na Kosovo? Ameri to uradili namerno, ili slucajno uzeli pogresne bombe iz magacina?


imate li vi gospodine predstavu koliko je to 10 t uranijuma?
I po 3400000302012304 put... jedino sto ima osiromaseni uranijum u sebi su zrna u topu na avionu A-10. Ako je toliko tenkova gadjano sa 10 t uranijuma... onda se pitam koliko je to tenkova VJ imala...
Eto ja odgovorih.


To je 33334 projektila mase 300g. Uranijum ima prilično veliku gustinu, a ispaljuje se iz automatskog oružja.
 
0

PeraII

Član broj: 320140
Poruke: 53
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+324 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 16:52 - pre 123 meseci
Citat:
yolja624:
Krajnje jednostavno. Prvo je Sloba izmjenio ustav, pa onda pozivao da se postuje taj njegov. A posto nije pitao siptare sta misle o tom sto je on ukinuo AP... ovi se pobunili.

Sikter, nisam pitao tebe! Već sam ti rekao da me tvoje "mišljenje" ne interesuje!
 
+5

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 200880 | Odgovora: 1246 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.