Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 200897 | Odgovora: 1246 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Obin D.

Član broj: 321806
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 16:53 - pre 123 meseci
"Pa recimo, kad neko ubija vojskom svoje gradjane - bez obzira sto to radi u okviru svojih granica - onda je za mene to sasvim dovoljno da se u to umijesa ko god zeli i zasto god zeli." Postoje ozbiljne sumnje da vojska uopšte nije ubijala svoje građane u Ukrajini, već su to radili mirni demonstranti. Procureo je razgovor između Ketrin Ešton i Urmasa Paeta. Snouden je doneo Rusima tehniku za prisluškivanje.
 
+3

Obin D.

Član broj: 321806
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 16:57 - pre 123 meseci
Ovo je ozbiljno narušavanje privatnosti gđice Ešton i gdina Paeta. Rusija će morati da plati za to!
 
+1

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 17:01 - pre 123 meseci
Citat:
PeraII:
Citat:
yolja624:
Krajnje jednostavno. Prvo je Sloba izmjenio ustav, pa onda pozivao da se postuje taj njegov. A posto nije pitao siptare sta misle o tom sto je on ukinuo AP... ovi se pobunili.

Sikter, nisam pitao tebe! Već sam ti rekao da me tvoje "mišljenje" ne interesuje!


U tome i jeste ljepota... mogu da odgovorim a da me ti ne pitas... :D
 
0

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 17:02 - pre 123 meseci
Somborac je, kao i uvek, sve lepo objasnio


Prikačeni fajlovi
 
+5

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 17:10 - pre 123 meseci
Citat:
yolja624:
Citat:
PeraII: Šiptari nisu šljivili ni ustav ni zakon Srbije, i kako sad da tumačimo tvoje "genijalno" objašnjenje?!

Krajnje jednostavno. Prvo je Sloba izmjenio ustav, pa onda pozivao da se postuje taj njegov. A posto nije pitao siptare sta misle o tom sto je on ukinuo AP... ovi se pobunili.



Zasto onda Ameri nisu bimbardovali bivsu YU. 68. i 81. takodje su tenkovi spartali po Kosovu?

Jos bolje pitanje za tebe, mislis da je bila greska kad su bacali kasetne bombe na gradsku cetvrt u centru Nisa?


 
+3

nemanjac
webdev

Član broj: 317245
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dogusivfcenter.wordpress...


+252 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 17:13 - pre 123 meseci
Citat:
Obin D.:
"Pa recimo, kad neko ubija vojskom svoje gradjane - bez obzira sto to radi u okviru svojih granica - onda je za mene to sasvim dovoljno da se u to umijesa ko god zeli i zasto god zeli." Postoje ozbiljne sumnje da vojska uopšte nije ubijala svoje građane u Ukrajini, već su to radili mirni demonstranti. Procureo je razgovor između Ketrin Ešton i Urmasa Paeta. Snouden je doneo Rusima tehniku za prisluškivanje.

Ukrajinska sluzba bezbednosti broji na destine hiljada sluzbenika. Mislim da imaju odnos spijuna po glavi stanovnika slican kao USA i Rusija. Odnosno jedan od najvecih na svetu.
Tako da nije problem prisluskivati...

Estonski ministar spoljnih poslova je potvrdio da je ovaj razgovor autentican i da postoje ozbiljne sumnje na su neonaci desnicari snajperom pobili demonstrante i policajce. Jos vecu sumnju na nesrecno streljanje ljudi baca cinjenica da nova proEU vlada odbija da istrazi ko stoji iza ubistva protestanata.

Kako god da se ova kriza zavrsi Ukrajina ce dobiti malu autonomiju. U okviru jedne i druge sile.
 
+4

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 17:19 - pre 123 meseci
Citat:
Estonski ministar spoljnih poslova je potvrdio da je ovaj razgovor autentican i da postoje ozbiljne sumnje na su neonaci desnicari snajperom pobili demonstrante i policajce. Jos vecu sumnju na nesrecno streljanje ljudi baca cinjenica da nova proEU vlada odbija da istrazi ko stoji iza ubistva protestanata.


A znas zasto, zato sto znaju, nema sta da istrazuju. Ko je finansirao puc i ko je poslao placenike sa snajperima, sve je to odavno vidjeno i zna se ko stoji iza toga. Zaboravljate kako je poceo pad Causekua 89. i kako je u sred njegovog mitinga pocela pucnjava na okupljene sa okolnih zgrada ...

 
+3

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 17:24 - pre 123 meseci
Citat:
kristi1:
Zasto onda Ameri nisu bimbardovali bivsu YU. 68. i 81. takodje su tenkovi spartali po Kosovu?

Jos bolje pitanje za tebe, mislis da je bila greska kad su bacali kasetne bombe na gradsku cetvrt u centru Nisa?


Imali su preca posla.

sto se tice Nisa... Zaista, ne znam sto mene uopste pitas dal su amerikanci pogrijesili. Ne znam. Vjerujem da jesu. Ali nemam nikakva saznanja niti mogu da nagadjam zasto su to uradili.

BTW, po tebi Causesku nije zasluzio da ga smaknu? Auuuuu
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 17:27 - pre 123 meseci
Citat:
PeraII: Šiptari nisu šljivili ni ustav ni zakon Srbije, i kako sad da tumačimo tvoje "genijalno" objašnjenje?!

Pa prema Okamovoj ostrici - najjednostavnije objasnjenje je da se ipak radi o vukojebini, a ne o ustavnoj drzavi.

Vidi ovako: u svakoj drzavi ima nekih terorista, anarhista, protivnarodnih elemenata, unutrasnjih neprijatelja, stranih placenika, spijuna i izdajnika. Cak i u najrazvijenim, najcivilizovanijim i najdemokratskijim drzavama istoka i zapada.
Medjutim, njihov procenat se krece u promilima, hapsi ih regularna policija, sudi im se na sudovima i zavrsavaju iza resetaka. Bas kao i obicne lopove i likove slicnih zanimanja.

Ali ako ti u drzavi imas preko 20% stanovnistva koje smatras teroristima i drzavnim neprijateljima i treba zbog njih da mobilises vojsku i policiju sa sve rezervnim sastavima itd... onda je tvoje pozivanje na ustav, zakone i slicne baljezgarije (nisu inace baljezgarije, ali u takvim okolnostima su baljezgarije) apsolutno smijesno, osim ako ne drzis batinu koja destimulativno djeluje na humor.
Ne bih da ulazim ko je tome kriv i kako je do toga doslo; sve sto je relevantno je kako je sad i kako iz toga izaci i eventualno spreciti da se ponovi.
Ako imas rjesenje imas, a ako nemas - problem ce privuci nekog drugog da se njime pozabavi.

Tako se sad i preko 50% stanovnistva Ukrajine proglasava teroristima, izdajnicima i stranim placenicima koji rovare protiv drzave i ustava :)
Nemojte biti smijesni.

Svaka drzava i svaki narod imaju neke svoje prirodne interese koji nisu zapisani na papiru - ali to ih ne cini nista manje realnim.
Eto, npr. i Srbi (od kojih 90% nema para da kupi ni voznu kartu do Ukrajine) imaju neke interese oko ishoda Ukrajinskog spora, a kamoli velike sile koje se projektuju i materijalno i idejno na planetarnim razmjerama.
Nikom od evropskih naroda nije u interesu da se u sred Evrope neko kolje i prepucava. To, jednostavno nije dobro za biznis, za imidz i ostale stvari.
I ja priznajem evropskim narodima pravo da ne zele u svom komsiluku i na svojim granicama neki belaj.
A i da ga ne priznajem - to bi bilo isto kao da sam odlucio da ne priznajem gravitaciju: to ne bi imalo nikakav efekat na stvarnost.

Nema vise apsolutno suverenih drzava nigdje u svijetu u smislu da svako moze unutar svojih granica da radi sta god hoce bez ikakvih posljedica.
Svako tjera vodu na svoju vodenicu onako kako moze: neko protestnim pismima i depesama, neko sankcijama, neko lobiranjem, a neko raketama.
Ima zemalja koje i Amerima uvode sankcije kad im se ne svidja nesto sto ovi rade.
Tako da, danas je sasvim normalno da svi guraju nos svuda.
Neki su to tako prihvatili, neki ce prihvatiti, neki nikad nece, neki ce to znati iskoristiti, neki nece znati ili nece htjeti, neki ce o tome cutati, neki ce kukumavciti... Ali, sve je to normalno.
Sve je to na kraju 'point of view'.
 
+2

PeraII

Član broj: 320140
Poruke: 53
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+324 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 17:31 - pre 123 meseci
 
+1

Obin D.

Član broj: 321806
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 17:37 - pre 123 meseci
I ja priznajem evropskim narodima pravo da ne zele u svom komsiluku i na svojim granicama neki belaj i priznajem USA pravo da žele belaj u Evropi. Priznajem i Evropljanima pravo da još jednom ispadnu budale. Takođe priznajem i Rusima pravo da se brane od budala koje huškaju pametni Amerikanci.
 
0

PeraII

Član broj: 320140
Poruke: 53
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+324 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 17:40 - pre 123 meseci
Citat:
Odin D.:
Citat:
PeraII: Šiptari nisu šljivili ni ustav ni zakon Srbije, i kako sad da tumačimo tvoje "genijalno" objašnjenje?!

Ali ako ti u drzavi imas preko 20% stanovnistva koje smatras teroristima i drzavnim neprijateljima i treba zbog njih da mobilises vojsku i policiju sa sve rezervnim sastavima itd... onda je tvoje pozivanje na ustav, zakone i slicne baljezgarije (nisu inace baljezgarije, ali u takvim okolnostima su baljezgarije) apsolutno smijesno, osim ako ne drzis batinu koja destimulativno djeluje na humor.

Polako.
Kada je Srbija gotovo rešila problem sa šiptarskim teroristima, stupaju SAD na scenu i sve miniraju (kao što su minirali Kutiljerov plan za BiH) i optužili Srbiju za prekomernu upotrebu sile i počeli da podržavaju teroriste.
Samo par godina posle toga, te iste SAD, optužuju Avganistan za podršku teroristima Binladena i 13 godina terorišu tu zemlju "umerenom" silom. Posle toga isto su postupili sa Irakom pa....!
Davno reče veliki Njegoš: "Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom."
Zato je tvoje objašnjenje prilično šuplje!

 
+2

Obin D.

Član broj: 321806
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 17:46 - pre 123 meseci
Da ne znam kakvi su Amerikanci, a to znam zahvaljujući holivudskim filmovima, pomislio bih da oni namerno raspiruju sukobe u Evropi.
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 17:48 - pre 123 meseci
Citat:
PeraII: Polako.
Kada je Srbija gotovo rešila problem sa šiptarskim teroristima, stupaju SAD na scenu i sve miniraju (kao što su minirali Kutiljerov plan za BiH) i optužili Srbiju za prekomernu upotrebu sile i počeli da podržavaju teroriste.
Samo par godina posle toga, te iste SAD, optužuju Avganistan za podršku teroristima Binladena i 13 godina terorišu tu zemlju "umerenom" silom. Posle toga isto su postupili sa Irakom pa....!
Davno reče veliki Njegoš: "Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom."
Zato je tvoje objašnjenje prilično šuplje!

Pa da, bas je rjesila... pobila i pohapsila. Ma kakva upotreba sile, nedaj Boze. Gdje bi to mi... A mirni talibani u Avganistanu, humanisti, divni ljudi, tebi tako prirasli srcu. :D
A tek pozivanje na Njegosa, upravo to ti izvadilo post. Bravo bravo...
 
0

Obin D.

Član broj: 321806
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 17:52 - pre 123 meseci
Citat:
Pa da, bas je rjesila... pobila i pohapsila. Ma kakva upotreba sile, nedaj Boze. Gdje bi to mi...

 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 18:01 - pre 123 meseci
E ovaj Vucic cak i meni postaje simpatican
http://www.blic.rs/Vesti/Polit...vi-tuku-obicno-misevi-stradaju

i onda budale koje zeznu stvar
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...brovoljci-stigli-u-Sevastopolj
 
0

PeraII

Član broj: 320140
Poruke: 53
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+324 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 18:13 - pre 123 meseci
Citat:
yolja624:
Citat:
PeraII: Polako.
Kada je Srbija gotovo rešila problem sa šiptarskim teroristima, stupaju SAD na scenu i sve miniraju (kao što su minirali Kutiljerov plan za BiH) i optužili Srbiju za prekomernu upotrebu sile i počeli da podržavaju teroriste.
Samo par godina posle toga, te iste SAD, optužuju Avganistan za podršku teroristima Binladena i 13 godina terorišu tu zemlju "umerenom" silom. Posle toga isto su postupili sa Irakom pa....!
Davno reče veliki Njegoš: "Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom."
Zato je tvoje objašnjenje prilično šuplje!

Pa da, bas je rjesila... pobila i pohapsila. Ma kakva upotreba sile, nedaj Boze. Gdje bi to mi... A mirni talibani u Avganistanu, humanisti, divni ljudi, tebi tako prirasli srcu. :D
A tek pozivanje na Njegosa, upravo to ti izvadilo post. Bravo bravo...

Rekoh ti, SIKTER!
 
+4

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 18:24 - pre 123 meseci
Citat:
PeraII: Rekoh ti, SIKTER!


Spucace te infarkt, opusti se i uzivaj...
 
0

nemanjac
webdev

Član broj: 317245
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dogusivfcenter.wordpress...


+252 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 18:26 - pre 123 meseci
Citat:
PeraII: Polako.
Kada je Srbija gotovo rešila problem sa šiptarskim teroristima, stupaju SAD na scenu i sve miniraju (kao što su minirali Kutiljerov plan za BiH) i optužili Srbiju za prekomernu upotrebu sile i počeli da podržavaju teroriste.
Samo par godina posle toga, te iste SAD, optužuju Avganistan za podršku teroristima Binladena i 13 godina terorišu tu zemlju "umerenom" silom. Posle toga isto su postupili sa Irakom pa....!
Davno reče veliki Njegoš: "Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom."
Zato je tvoje objašnjenje prilično šuplje!

Problem Srbije sa Albancima na Kosovu traje od kako moderna Srbija ima Kosovo u svom sastavu, problem nije bio resen vojnim putem. Svodjenje stogodisnjeg sukoba na Tacija, Rugovu, Klintona i Milosevica, ne ide. To je samo poslednji cin u drami.

Ja se ne bih slozio da je Srbija smatrala 20% stanovnistva, tj. sve Albanace teroristima. Nije to tacno. Ti ljudi jesu diskriminisani sve vise kako je sukuob postajao jaci, oni su isto radili svojim sunarodnicima i neAlbancima. Sto bi rekao moj prijatelj prosao sam kroz pakao u Bosni, ali Kosovo je posebna dimenzija mrznje, segregacije i organizovanog kriminala. Za vreme rata kao Vijetnam, a danas u miru kao Sajgon.

Rusija ne zove 50% ukrajinskog stanovnistva teroristima. Zvanicna Moskva je porucila da podrzava protestante sa Majdana koji se bore protiv korumpirane drzave. Ukrajince su nazvali bratskim narodom. Putin je Janukovica prozvao covekom koji nije zasluzio da bude na vlasti zbog svoje korupcije i nesposobnosti, istim epitetima je opisao trenutnu tajkunsku vladu, zajedno sa ekstremnim desnicarima koje jeste okarakteriso kao teroriste. Rusiji je jasno da im izazivanje mrznje nece ici na ruku. Uostalom to ne bi imalo blage veze sa realnom situacijom...
Sve u svemu sada ide diplomatsko filovanje sa svih strana, pa izbori, mogucnost secesije...

Uniji ostaje da vidi sta ce da radi sa nacistima u vladi pred izbore, kako da ih eliminise ili upristoji.
 
+2

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije05.03.2014. u 18:49 - pre 123 meseci
Najveci pobednik je naravno Amerika. Nemacki privrednici su se nadali trgovinskoj uniji od Vladivostoka do Lisabona, a sada kada se pocelo pricati o sankcijama Rusiji, grakcu na sve strane, verovatno i Merkelova prima pozive od donatora iz kampanje. Ali ni Merkelova ni Putin ne mogu puno uraditi, osim onoga sto moraju. Oslabljena je i Rusija i EU jednim potezom.
 
+2

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 200897 | Odgovora: 1246 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.