Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Solarni koncentrator

elitemadzone.org :: MadZone :: Solarni koncentrator

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 84819 | Odgovora: 286 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 02:16 - pre 112 meseci
Svaka cast na pronalasku i samo napred. Pusti ove hejtere, tako su se i Tesli smejali a vidi ga gde je danas?

Sto kaze nasa narodna - haters gonna hate, they hate us cause they ain't us.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 02:25 - pre 112 meseci
Citat:
hotchimney:

Šta taj "stručnjak" "izvodi"?

I kako su ustanovili da je reč o "pronalasku" ako "nije opisan potpuno i jasno". A ako je pronalazak onda patent mora biti priznat, zar ne?


Pa nisu ni ustanovili, misli se na prijavu pronalaska.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 03:22 - pre 112 meseci
Citat:
hotchimney: Aj, dok sam tu, da mi neko objasni šta znači

Znači da je prijava toliko bezveze da nisu ni našli za shodno da konkretno odgovore baš na navode u prijavi
nego koriste neki uopšteni formular sa par opcija tipa:

a) nepotpuno
b) besmisleno
c) budalaština
d) smiješno
e) već viđeno
f) glupo
g) mi nismo uprava vodovoda
....
i sl.

i onda proizvoljno lupe krstić na kućicu ispred nekih od ponđenih "obrazloženja", pošto su u principu sva tačna.

Time značno skraćuju sebi posao, pošto takvih "pronalazača" i prijava ima kao pleve.
 
Odgovor na temu

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 04:43 - pre 112 meseci
Ovo je, odnosno ovo nije uređaj zasnovan na Elektronici, ili programiranju,
pa da sada većina Elektroničara ovde, da traže kvar neki, ili da prati šemu :-). Zato su pali u "očajanje".
Bolje priznajte da ne znate i da niste ušli u problematika iz pravog ugla. Ovo je smešno, ovoliko pljuvanja i optužbi.

Nikakvi špijuni ne postoje ovde, samo laici po pitanju energetike. Ne znam za Pokretače ovog projekta, ali vidi se
na sajtu prezentacija profesionalnog radnog iskustva jednog od njih.
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 04:50 - pre 112 meseci
Al niko nije sačekao ni da projekat bude završen,nego svi u momentu popljuvali sve i ajmo dalje :D
 
Odgovor na temu

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 04:56 - pre 112 meseci
Problem kod novih izuma ,ili još gore, poboljšavanja postojećih tehnologija, je kako to progurati do investitora, ili ne daj bože
do državnih institucija. Tu igraju veliki igrači, prljavo i kako sve ne. Kako na primer Microsoft, tako lako ulazi u državu,
pogotovo države u tranziciji i slične, gde ima puno korupcije. Moraš bit Igrač, da bi postigao uspeh. Poštena igra
može da uspe samo, pa da priznamo, ako damo sve na poslužavniku ovakvim pljuvačima. Ne razlikuju se mnogo od
političara, osim što nisu političari. :D
 
Odgovor na temu

Trick__Fix

Član broj: 327036
Poruke: 108
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+182 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 05:04 - pre 112 meseci
Citat:
lucky88: ovo nije uređaj zasnovan na Elektronici,...većina Elektroničara...traže kvar neki, ili da prati šemu :-). Zato su pali u "očajanje".


Navedi samo jedan post gde su elektroničari "PLJUVALI" po

-Projektu (ako se TO tako zove kad nešto što je jednostavno---iskoplikuješ i to bi još i da patentiraš)

-Šemi (šemu još nema ni onaj što misli da je smislio tu kao šatro-mile NOVU " Bravariju" )

-ili po bilo kom delu gospodinovog izlaganja iz "Kovačice" ....iz mesta u kojem ga izgleda i ne poznaju...

..to je tu pored mene, ...Lako sednem u auto
(mogu i biciklom, al' s' obzirom kakav je projekat , verovatno ću da idem "Rikšama" ) da posetim neku od "kavana" i ambulantu
u Kovačici .... pa da se raspitam gde ON češće svrača ?

@lucky88

-Jel tebi neko dao 5€ da glumiš njegovog drvenog advokata ?
(....naravno da si valjada platio porez na taj extra prihod ?! )

Jesi li čuo za pesmu : "ajd odatle bre"...
 
Odgovor na temu

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 05:18 - pre 112 meseci
Citat:
Trick__Fix: Navedi samo jedan post gde su elektroničari "PLJUVALI" po

-projektu (ako se TO tako zove kad nešto što je jednostavno---iskoplikuješ i to bi još i da patentiraš)

-šemi (šemu još nema ni onaj što misli da je smislio tu kao šatro-mile NOVU " Bravariju")

-ili po bilo kom delu gospodinovog izlaganja iz "Kovačice" ....iz mesta u kojem ga izgleda i ne poznaju...

..to je tu pored mene, ...Lako sednem u auto (mogu i biciklom) da posetim "kavanu" u Kovačici
i ambulantu,..... pa da se raspitam gde ON češće svrača ?

@lucky88

-Jel tebi neko dao 5€ da glumiš njegovog drvenog advokata ?
(....naravno da si valjada platio porez na taj extra prihod ?! )

Jesi li čuo za pesmu : "ajd odatle bre"...


Sa tobom nemam šta da diskutujem, sedi ti lepo iza lemelice ... pa vozi Mile.

Vi neposredno, bez ikakve sopstvene koristi podržavate Naftne konglomerate, i ostale prljave energije. A neki možda imaju
i interesa da ih podržavaju, svakakvih ima ovde.
Oni koji su dokoni i uživaju da voze Jugiće i stare šklopocije uvezene iz inostranstva, gde više ne mogu ni da se registruju
osim kod nas još uvek, neka nastave da traktorišu.

Sve ovo tvoje pod crticama, je Laičko sagledavanje. Nemaš ni jedan argument zasnovan na poznavanju tehnologije,
kako očekuješ da ti iko odgovori. Da se spusti na tvoj nivo znanja i da ti na kašičicu daje to što ne znaš.

Nemam nikakve koristi da branim ili da budem drveni advokat ikome, samo ovakvo diskutovanje, srozava forum.
Iz tog razloga.

I nemoj ti meni "ajd odatle bre"..
Šta ti znaš o Energetici? Ništa. A i baviš se naftom, koliko se vidi, pa razmotri svoje interese. Traktoristo!

 
Odgovor na temu

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 06:23 - pre 112 meseci
Citat:
Lacika.1991:
Al niko nije sačekao ni da projekat bude završen,nego svi u momentu popljuvali sve i ajmo dalje :D


Mala geneza odnosno drift u tvojim porukama:

Citat:
Lacika.1991:Po meni lično to su čiste gluposti..jel ja duboko verujem da naši mediji nisu sposobni da lupetaju gluposti
o globalnom zagrevanju koje traje već silnim godinama..i nikoga više nije briga za globalno zagrevanje,
pored toliko gladnih usta,ne zaposlenosti i frustracije u narodu..samo bi dokoni ljudi zamarali glavu sa takvim budalaštinama :D


Citat:
Lacika.1991:Što se mene lično tiče,sve na ovom svetu se radi za novac..ali meni je jako drago kada se neko obogati radom..
ili bar pristojno živi..vi ovo radite za novce i za neko više dobro :D ako vam to uspe..znate da ste vi lično
aslužni za to i niko ne bi trebalo da negoduje povodom toga..svaka čast..ja jedva čekam da vidim projekatu punoj razmeri.


itd.

I ti misliš da si ozbiljan, da neko treba da ti daje neke podatke da ih ti proveriš.

Svi su dobili odgovore na svoja pitanja, najmanje dva puta, ili bili usmereni na koju stranu da "gledaju". A onda se nastavljaju
ista pitanja beskonačno. Zaključak je da nisu ni pročitali niti se potrudili da se udube u tematiku. Drugi zaključak, nemaju ni nameru da ozbiljno diskutuju, ne zato što ne žele, hteli bi oni, ali ne umeju. :D

 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 06:49 - pre 112 meseci
Udubljivanje gospodine u koju tematiku? što neki kre ten zamislio sebi u glavi neku teoriju zavere o globalnom zagrevanju i takvim glupostima?
Ili prepametnim ljudima koji ne dozvoljavaju drugima da iskažu svoje mišljenje?A toliki retki momci što tako silno i ozbiljno diskutuju..pročitajte malo o čemu diskutuju i sve se vrti u krug..ovo je nekad bio kulturan i normalan forum..sa normalnim ljudima i administratorima koji su obraćali pažnju na "mentole" tj trolove koji su frustrirani svojim životom pa se poseru po tudjem..čisto radi reda onako..
A kao drugo..ja nisam ni u jednom momentu tvrdio da sam ozbiljan..imam 23 godine pa mi se ne može ni zameriti nešto bog zna šta..moj jedini problem je što volim da čitam normalne prepiske edukovanih ljudi..što bi ovde bilo retko po svemu sudeći jer se svaka tema završi upravo ovakvim pametovanjem i teškim off-om.
Uostalom gde sam ja spomenuo da ja proveravam nekakve podatke? ja sam zainteresovan za projekat jer sam radoznao,i nisam niko i ništa da proveravam podatke.
Ovaj forum je došao do te mere da 5 učesnika koji su aktivni na jednoj temi..ne mogu 2 dana da se drže iste..što je jako žalosno.

 
Odgovor na temu

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 07:10 - pre 112 meseci
Diskusija je otišla u Off odavno. Onog momenta kada su Odin, Vladd, Zica, počeli da haraju, pametuju, a neki i da "špijuniraju".

Ponašanje na nivou razotkrivanja teorije zavera. Čista klasika.

I uvrede, kao bež ti bre odavde, mi smo ovde glavi. Kakva nebuloza.

edit: Ja sam pokušao da vratim diskusiju u svoj tok, kako treba da ide. Ne pada mi na pamet da obaram "lokalne heroje"
iako bih mogao vrlo lako, ipak imaju oni dosta staža ovde. Pa nastavite dalje kako ste krenuli.

A pogledaj pod kojim je brojem odnosno kada se ko prijavio na forum, po pitanju staža na forumu.
Ne po bezbrojnim ispraznim naklapanjima, odnosno broju poruka.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 07:16 - pre 112 meseci
Da "pronalazači" nešto znaju, oni bi temu otvorili na forumu nauke a ne u "ludoj" zoni!

Citat:
lucky88:

kako to progurati...
do državnih institucija.

U državnim institucijama ima već dovoljno prevaranata.
Još jedan manje više...

No, i pored toga što su se dokazali da su prevaranti,
jer na primer stalno govore o patnetu iako su odbijeni,
jer ne znaju ni osnovne termine koje čak i klinci u osnovnoj školi znaju, itd.

Gde tu naći osnov da im se udeli novac od bilo koga, posebno od države?
 
Odgovor na temu

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 07:20 - pre 112 meseci
Da li ti veruješ da je domaći patentni zavod, ili bolje reći bilo koji, pouzdana institucija,da se ne "muti voda" i tamo.
I da tamo ne sedi pored i pametnih ljudi i gomila kretena i trgovaca istinom.

Patent , već je rečeno , će biti dopunjen.

A da li su prevaranti, ja ne znam i ne želim da znam. Neka se na delu pokažu.
 
Odgovor na temu

MRAVIK

MRAVIK
Član broj: 326995
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 07:23 - pre 112 meseci
Citat:
Odin D.:
Citat:
MRAVIK: po tvojoj tvrdnji u neku patentnu prijavu teba da se napise : "nas sistem je najgori ,nas sistem je najskuplji,nas sistem ima nedostataka vise nego drugi"....

Nema ti šta u patentnoj prijavi da ocjenjuješ da li je bolje ili gore - možeš pisati ali to nikog ne zanima, pogotovo kad je bez ikakvih dokaza, nego samo lista izmišljenih nabuloza.
Sve što je bitno je da li je to nešto novo i da li ste u patentnoj prijavi dovoljno tačno objasnili kako se konkretno to što tvrdite postiže, tako da se po tom vašem opisu
to može napraviti.

Citat:
MRAVIK: nas tekst prijave objasnjava sve navode,ne vidim tu nikakav problem.

Dabome da ne vidiš. Zato sam ti i rekao da ste tehnički nekompetenti i nesposobni kad ne vidite šta je problem u vašoj prijavi i kad vjerujete da ste nekom nešto objasnili.

U svakom slučaju, ja imam zvaničnu potvrdu toga (a isto i vi).
Evo je:



Ako ti tu ne vidiš nikakav problem, teško onda da nekog ovdje - osim par dežurnih budala od kojih ne bi izvukao ni 100 dinara sve i da zaista spašavaš svijet - možeš ubijediti u to što pričaš.


Posto su detaljni nacrti pri kraju,imamo dovoljan rok za predaju istih i u cemu je onda problem.? Da pojasnim u medjuvremenu smo jos vise unapredili nas pronalazak ,tako da malo uz malo kasnjenja sa predajom detaljnih nacrta ,postizemo bolju prezentaciju naseg patenta.

P:S. Ono za dezurne budale si ti rekao ,pojasni gde te budale dezuraju?
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 07:33 - pre 112 meseci
Citat:
lucky88:

Da li ti veruješ da je domaći patentni zavod, ili bolje reći bilo koji, pouzdana institucija,da se ne "muti voda" i tamo.

Svoja zapažanja o "stručnjacima" u patentnom Zavodu sam već izneo.


Citat:
lucky88:

Svi su dobili odgovore na svoja pitanja, najmanje dva puta, ili bili usmereni na koju stranu da "gledaju".

Odgovorio je @MRAVIK i na moje pitanje, ali pogrešno.
Tom prilikom me je 'usmereni na koju stranu da "gledam"' i samo potvrdio da nije upućen u elementarne pojmove oblasti za koju se predstavlja kao ekspert-pronalazač.

Pritisnut od više učesnika u temi na kraju je i sam priznao da je "pogresno napisao". Medjutim "vuk dlaku menja al' ćud nikako", tako je u istom komentaru "grešku" ponovio.

Ne, ne greši, ne zna!.
 
Odgovor na temu

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 07:50 - pre 112 meseci
Zamisli, napisao je kW/h umesto kWh! Pa šta? Da li to znači da sistem ogledala ne radi?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 07:54 - pre 112 meseci
Citat:
MRAVIK: Posto su detaljni nacrti pri kraju,imamo dovoljan rok za predaju istih i u cemu je onda problem.?

Problem je što lažeš.

Uzeli ste neki CAD program i malo se igrate i šminkate tu glupst i trabunjaš o nekakvom unapređenju.

Na isti način tvoj saradnik i ko-izumitelj u poslednjih 7-8 godina "otvara" širom Srbije megalomanske fabrike električnih vozila, skutera, autobusa.... otvara solarne parkove uzduž i popreko zemlje, osvjetljava gradove solarnom rasvjetom, Kinezi ulažu 300 miliona dolara u njegove proizvodne pogone, i tome slično, on troši svojih 800 hiljada na prototip...
Svake godine u poslednjih 7-8 godina imate tri-četiri projekta kojim ćete uposliti više hiljada ljudi i tako to... Samo treba država da stane iza vas (parama naravno).

Možda nisi baš u toku, ali ima jedan zgodan sajt, zove se google. Da vidiš šta sve tamo ima, o svemu, svačemu i svakome - začudio bi se.
Vrlo je zanimljivo kako je tvoj partner, pored silnih poslova sa gasom, ekonomijom, politikom, otvaranjem kafana, turističkih agencija, zloupotreba službenog položaja, i sl. "plivanja" u turbulentnim poslednjim decenijama, nekako stigao da postane i priznati energetski stručnjak.

Mašala.

[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 05.01.2015. u 09:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 07:58 - pre 112 meseci
Citat:
bln.sys:

napisao je kW/h umesto kWh! Pa šta?

Ne, nije napisao "kW/h umesto kWh", već je napisao "KW/h" umesto "kW"!
 
Odgovor na temu

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 08:03 - pre 112 meseci
Dobro neka je napisao i QV/H, da li to znači da sistem ogledala ne funkcioniše? Samo iz tvog insistiranja na tome se vidi zla namera. Čitao sam i tvoje odgovore na drugim temama i mogu samo da kažem da mi je drago da te ne poznajem lično.

Da li možeš da objasniš zašto je neispravno kWh ili si samo ponovio ono što je neko drugi napisao?
 
Odgovor na temu

MRAVIK

MRAVIK
Član broj: 326995
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Solarni koncentrator05.01.2015. u 08:07 - pre 112 meseci
Citat:
hotchimney: Odgovorio je @MRAVIK i na moje pitanje, ali pogrešno.
Tom prilikom me je 'usmereni na koju stranu da "gledam"' i samo potvrdio da nije upućen u elementarne pojmove oblasti za koju se predstavlja kao ekspert-pronalazač.

Pritisnut od više učesnika u temi na kraju je i sam priznao da je "pogresno napisao". Medjutim "vuk dlaku menja al' ćud nikako", tako je u istom komentaru "grešku" ponovio.

Ne, ne greši, ne zna!.



U pripremi je kompletna analiza naseg sistema,i njegovo stavljanje na papir i mehanicki,elektronski,matematicki...... iz svih oblasti cemo ukljuciti strucnjake za tu namenu
Oni ce sve dati na papir.jer to od nas traze potencijalni investitori. Kada to bude gotovo ,bice prezentovano dijagramima ,proracunima i svime sto uz to ide.
Ninama ne odgovara da ovaj patent ne bude do kraja objasnjen.
Trazena suma na indiegog obuhvata i troskove tih istrazivackih radova., Normalno je da moraju ti strucnjaci za svoj rad da budu placeni.
Da bi se projekat napravio treba nekoliko tona celika i betona usluge secenja varenja montaze to i nije neka velika suma. kada se prvi koncentrator napravi ,bice gotovi i alati (sabloni ) za serijsku proizvodnju. bilo serijske proizvodnje ili ne,sabloni moraju da se prave makar i za jednokratnu upotrebu. Jr bez sablona ne moze geometrija reflektora das se izvede. Ti sabloni nose u sebi vise materijala od jednog koncentratora. Pa i za njih treba odredjena suma novca. na kraju kada bude
ceo projekat u fascikli i fajlovima,moze da se krene u proizvodnju. Pocetak proizvodnje do uhodavanja opet zahteva troskove.Posle svih Tih problrma dolazi na red gotov proizvod . Mi moramo gledati unapred do tog momenta pa i dalje.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Solarni koncentrator

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 84819 | Odgovora: 286 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.