Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vojvodjani istina je, Beograd se gradi

elitemadzone.org :: MadZone :: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

[ Pregleda: 99843 | Odgovora: 577 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 07:54 - pre 106 meseci
Aman, niko ne razmatra ozbiljno nekakvo pravljenje nezavisne Vojvodine. Niti ima preduslova. Niti je vojvodina ziveca kao neki specijalni entitet, jedini oblik zivota vojvodine je autonomna pokrajina, bar dok se ne promeni ustav, na neki civilizacijski ozbiljniji nivo, i lepo ukine "vojvodstvo" i napravi kompaktne i operativne regije.

Cak i ne mora po nekim istorijskim, ili obicajnim, podelama, tipa Srema ili Banata, vec mogu regije tipa Somborska, Zrenjaninska...

U Hrvatskoj ne postoji ni republika Slavonija ni republika niti pokrajina Zagorje, a taman posla da postoji regija u drzavnoj formi-Dalmacija...

Hrvati su svesni da bez tog "trojstva" nema ni Hrvatske.

A ovde sacica provokatora(za koje se i Braksi kandiduje, to je najnizi cin u "sluzbi") i nadurenih snasa, propagira nekakvo drzavotvorstvo bez osnova i "drma" politicki kavez, skrecuci paznju na sebe..

Pa im se dodeljuju politicke etikete tipa autonomasi, pa secesionisti, tek da im se da neka minorna "ozbiljnost"...
 
+2

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 10:08 - pre 106 meseci
Vladd, da ponovim pitanje: kako te nije sramota?
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 10:16 - pre 106 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Sceka, samostalna Vojvodina bi izdvajala ogromna sredstva za nadzor i neutralizaciju buntovnih Srba,


ahaha.

Hajde da vidimo evoluciju srpske percepcije...

1991. bilo je branicemo Sloveniju, svaki kamen, ko su oni, ako im se ne svidja nek idu napolje... itd....

2006. odlazi CG, rod rodjeni, maltene jedan narod, u BG 100,000 Cg niko nije rakao A. Samo se prihvatio rezultat..

itd....

 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 10:42 - pre 106 meseci
Citat:
Braksi

2006. odlazi CG, rod rodjeni, maltene jedan narod, u BG 100,000 Cg niko nije rakao A. Samo se prihvatio rezultat..

itd....



Sta si zelio da napises?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 10:46 - pre 106 meseci
jao, jao, pa meni me tih udbaskih saslusavackih metoda molim te.
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 10:48 - pre 106 meseci
Do samostalne Vojvodine nece ni doci :)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 10:49 - pre 106 meseci
Citat:
Braksi:
jao, jao, pa meni me tih udbaskih saslusavackih metoda molim te.



Ti to meni?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 10:53 - pre 106 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Do samostalne Vojvodine nece ni doci :)


samo ako Beograd postane normalan i ako Srbija postane normalno drustvo, a sanse za to su gotovo minimalne.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 11:16 - pre 106 meseci
Citat:
Shadowed:
Vladd, da ponovim pitanje: kako te nije sramota?



Znas li ti sta uopste pitas, i sta su ti rekli cemu ta rec sluzi?

Objasni ti meni gde si ugledao naznake znacenja te reci, i da u cinjenicama slucajno nisam u pravu. Nece mi biti tesko da ti argumentujem sopstvene tvrdnje, bar koliko ja znam i koliko je dostupno na netu...vise od toga dokumentacije, javne, nemam, mada imam neka saznanja, ali to nisu argumenti za diskusiju...vec za moj licni stav.

Elem, cela Srbija je "klijent-drzava"..metoda formiranja klijent drzave je

Citat:
(1) Ekonomska i finansijska destabilizacija,
(2) Politička destabilizacija,
(3) Dovođenje na vlast korumpiranih i ucenjenih političara,
(4) Slanje "pomoći" u vidu timova Međunarodnog monetarnog fonda i Svetske banke, tj. guranje u brutalnu privatizaciju i ubrzano zaduživanje do dužničkog ropstva, uništavanje domaćeg bankarskog sektora, otvaranje tržišta stranim multinacionalnim kompanijama i time uništavanje domaće prozivodnje,
(5) Finansiranje "nevladinog" sektora za vođenje specijalnog psihološkog rata,
(6) Stavljanje pod kontrolu svih medija da bi se sprečilo da nema patriotska većina ima glas i pristup medijima.


To su knjiski elementi doticne vrste specijalnog rata...kao kod klasicnog "artiljerijska priprema"...

Pa ti vidi pod koju brojku se recimo takvo tvoje razmisljanje uklapa, ili Braksijeve zalopojke...

I uz solidan pregled vidjenijih politicara pokrajine, naucnika, vlasnika poljana, biznismena...

Ili se misli praviti drzava sa "svetim duhom"?

Gde se ap vojvodina vidi da nije pod ovimstavkama...evo da mi pojasnite, STA to od 6 tacaka NIJE uradjeno u ap vojvodini, i ja prihvatam Veliku Vojvodinu

I kada se god zapitate zasto je Jugoslavija bila BOLJA drzava od ovih skalamerijica, termin "klijent drzava" je osnovna i najveca razlika..

 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 11:24 - pre 106 meseci
Znam ja sta pitam, nego ako neces da odgovoris reci pa da ne pitam vise.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 11:49 - pre 106 meseci
Reci i nama tu vrstu znanja. Cisto da se razumemo,ako je moguce.

Pazi, da pokrenem ja korak u smeru razumevanja, nemam ja nista PROTIV da se neka regija, sa bilo kojom strukturom stanovnistva OTCEPI(iako je protiv ustavno, ali da posmatramo taj pravni dokument kao nebitan, nebitan u smislu da se redovno krsi i permanentno se gubi suverenitet drzave-drzava) i krene nekim svojim, boljim i prosperitetnijim putem.

Masala, pozdrav, i politicka, i gradjanska podrska sa moje strane..

Ali, taj entitet bi morao bar za mikrob da lici na drzavu, da nije sazdan od clanova ck, udbe i slicnih nametnutih velicina, daje taj entitet recimo nalik na Island, sa kvalitetnim gradjanima-domacinima, koji su u stanju da se oprece lazovima, lopurdama i muljatorima(bizmismenima)..a ne da im tapsu i jos gore da ih produkuju..

Mislim, cestitam ja vojvodjanima na dopisnom clanu Peri Zupcu, ali je to ipak predaleko od "akademije"...
Ili na direktoru elektrovojvodine sa online doktoratom havajskog univerziteta, bivsim iz BK televizije...

I nemoj sada da nesto nije jasno, kada se elementi drzave formiraju pro forme, a bez sustine...

To ti je kao zivot sa tri ceduljice, na jednoj pise dorucak a na ostalima rucak i vecera...
Pa u odredjeno vreme pojedes prvu, a ostale dve raspodelis tokom dana...forma je zadovojena, ali je pitanje trajnosti projekta malo nezgodno
 
+1

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 12:55 - pre 106 meseci
Citat:
Braksi:
Citat:
DusanSukovic:
Sceka, samostalna Vojvodina bi izdvajala ogromna sredstva za nadzor i neutralizaciju buntovnih Srba,


ahaha.

Hajde da vidimo evoluciju srpske percepcije...

1991. bilo je branicemo Sloveniju, svaki kamen, ko su oni, ako im se ne svidja nek idu napolje... itd....

2006. odlazi CG, rod rodjeni, maltene jedan narod, u BG 100,000 Cg niko nije rakao A. Samo se prihvatio rezultat..

itd....



Razlika je sto po zabljackom ustavu MNE je imao pravo na otcepljenje..a Vojvodina po srpskom ustavu nema to..sta cemo sad?

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 13:02 - pre 106 meseci
Citat:
Sceka:
Glavni grad jedne Drzave sa toliko stanovnika koliko ima Beograd, i svim nedacama koje su rezultirale bukvalno nenormalnim prilivom ljudi..., jedva prezivljava kako god da se okrene. Kad se na to dodaju nesposobni politicari koji ne cine nista pa cak i upropascavaju dosta toga... nije zanemarljivo.

Beograd tezi prilivu ljudi, to je jedini nacin opstanka mesta koje ne donosi nikakvu novu vrednost - uz priliv ljudi idde i priliv novca, ljudi donesu neke pare da kupe stanove, gradjevinska industrija radi, opstinari prihoduju od mita i korupcije... zato Beograd ima plate toliko puta vece nego naprimer Crna Trava. Jadati se da Beograd ima probleme zbog tga i da bi beogradjani ustvari prosperirali od odliva stanovnistva, nego su eto dobri pa sve prihvataju da dodju, to je nacin razmisljanja lisen svake ekonomske logike. Evo, ako Beograd ne zeli priliv novog stanovnistva, nek izmesti univerzitetski centar naprimer na Zlatibor - em bi se stanvnistvo begrada brzo prepolovilo, em bi studenti ucili u zdravijem okruzenju. Sto to begrad ne uradi? Zato sto bi to bilo samoubistvo u ekonomskom smislu.

Citat:
Problem je sto ja licno nisam mogao da shvatim ideju da se nije iskoristilo to sto je nekadasnja Jugoslavija bila velika zemlja po mnogim pitanjima, sa veoma dobrom osnovom da bude i jaka i vazna nego se stremilo odvajanju i tako oslabilo osnovu za bilo sta.

Generalno, velike drzave nisu nesto posebno uspesnije od malih, cak naprotiv, naprimer Luksemburg je oko 10.000x manji od Rusije, a ostvaruje oko 100x veci BDP po kilometru kvadratnom.

Citat:
Znaci, Srbija kakva takva bila sada je bolja opcija za zitelje Vojvodine nego samostalna Vojvodina za te iste zitelje.

Samo jedno je sigurno - Srbija kakva takva bila sada je bolja opcija za ziteljeBeograda nego samostalan Beograd za te iste zitelje. To cu ti jednostavno objasniti na jednom primeru, ti radis u studiju i je li tako imas odredjeni uspeh. Po nekoj logici, ako bi se udruzio sa mnom, nas dvojica bi bolje prolazili zajedno, bez obzira sto bi sve pare delili na pola. E, sad, problem je sto ja niti znam da sviram, niti sam vest sa miksetom, niti imam bilo kakve vestine koje su za nasu zajednicku firmu vazne. Sta ce se desiti - ti ces ubrzo traziti da se odvojis od mene, mozda ces mal manje prihodovati, ali neces zaradu deliti sa mnom pa ce ti vise ostajati. Kod Beograda je isto, Beograd je generator platnobilansnog deficita, najveci ekonomski problem drzave, rupa bez dna koja samo uzima kredite da bi opstala a gotovo nista ne izvozi. A te kredite posle treba zajedno da vracamo. Koji su interesi Vojvodine da stane uz Beograd, slobodn razmisli mal duze pa mi nabroj makar jedan, jer ja iskreno ne mogu da se setim nijednog.
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 13:30 - pre 106 meseci
Citat:
DusanSukovic: Razlika je sto po zabljackom ustavu MNE je imao pravo na otcepljenje..a Vojvodina po srpskom ustavu nema to..sta cemo sad?


Nista, Ili promenis ustav ili napravis "Slovenacki scenarijo" i ode Vojvodina uz neki vikend rat. Samo nece biti primenjen ni jedan od nabrojanih scenarija, vec ce Vojvodina dobiti poseban status, nesto kao distrikt Brcko. Bice pod protektoratom EU i vremenom ce se videti da li moze sama ili je treba prikloniti Madjarskoj ili Hrvatskoj.
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 13:37 - pre 106 meseci
Citat:
2012: Nista, Ili promenis ustav ili napravis "Slovenacki scenarijo" i ode Vojvodina uz neki vikend rat. Samo nece biti primenjen ni jedan od nabrojanih scenarija, vec ce Vojvodina dobiti poseban status, nesto kao distrikt Brcko. Bice pod protektoratom EU i vremenom ce se videti da li moze sama ili je treba prikloniti Madjarskoj ili Hrvatskoj.


Imala je Vojvodina vec "poseban" status :)
To isto vazi u tvom slucaju, malo Bugarskoj, malo Albaniji, zar ne? Ah, izvini ne pricam sa Albancima..i nemam prijatelje medju njima :)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
+1

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 13:39 - pre 106 meseci
Citat:
DusanSukovic: To isto vazi u tvom slucaju, malo Bugarskoj, malo Albaniji, zar ne?


U kakvom 'mom slucaju"
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 13:44 - pre 106 meseci
Vidim da rotiras izmedju Brightona i Skopja, pretpostavljam da si Makedonac?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
+1

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 13:45 - pre 106 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Sceka, samostalna Vojvodina bi izdvajala ogromna sredstva za nadzor i neutralizaciju buntovnih Srba, jer malo malo pojavio bi se neki novi Pupin koji bi sa zadovoljstvom palio izvesne zastave :-)

Na osnovu cega takva tvrdnja? Imas saznanja da Crna Gora izdvaja ogromna sredstva za neutralizaciju buntovnih Srba? Zao mi je ako nekog uzrujava ponovno pominjanje Crne Gore, ali ja smatram eventualnu buducu nezavisnu Vojvodinu veoma slicnom danasnjoj nezavisnoj Crnj Gori, gotovo identicnom. Bice isto kao u Crnoj Gori - unutar drzave Srbi nece biti buntovni, a inostrane buntovne Srbe u pratnji policije deportovati do granice.
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 13:47 - pre 106 meseci
@Darko Nedeljković

Tvoj post, ukratko, da ne citiram sve -

Beograd se zaduzuje a te kredite vraca cela Srbija, uz to gotovo nista ne izvozi, a novac u Bg stize od studenata i onih koji se dosele i kupuju stanove?

Dakle, vecu glupost bi samo Braksi mogao da napise.
 
+2

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 13:49 - pre 106 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Na osnovu cega takva tvrdnja? Imas saznanja da Crna Gora izdvaja ogromna sredstva za neutralizaciju buntovnih Srba? Zao mi je ako nekog uzrujava ponovno pominjanje Crne Gore, ali ja smatram eventualnu buducu nezavisnu Vojvodinu veoma slicnom danasnjoj nezavisnoj Crnj Gori, gotovo identicnom. Bice isto kao u Crnoj Gori - unutar drzave Srbi nece biti buntovni, a inostrane buntovne Srbe u pratnji policije deportovati do granice.



Ajde prebrojite se vec jednom i idite u sumu kad sneg okopni i gora olista..ovako ste dosadni :)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

[ Pregleda: 99843 | Odgovora: 577 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.