Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vojvodjani istina je, Beograd se gradi

elitemadzone.org :: MadZone :: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29

[ Pregleda: 99870 | Odgovora: 577 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 15:08 - pre 106 meseci
@Darko Nedeljković

Neko tamo iz sela, sta znam, Gajtan, ima toliko para i resio je da kupi detetu stan u Beogradu od nekih 50.000.-100.000e, a takvih kao on je u celoj Srbiji toliko, da njihova kupovina stanova omogucava gradjevinskoj industriji BGa da radi?!

Studenti iz cele Srbije, koja je kako se vidi na mapi, siromasna, donose brdo para u Beograd i BG bi maltene propao da se univerzitet izmesti?!


Jesi li ti uopste svetan sta pises?
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 15:22 - pre 106 meseci
Ma jok. Svima je kao i njemu jedino "kinta se dobija prilivom ljudi" bitna. A gde ce ti ljudi ziveti neko vreme dok ne pocnu tu neku donesenu kintu da stavljaju u promet? Kakvi su uslovi i koliko kosta da se stvore uslovi za toliki broj ljudi... to nije briga tih ljudi "koji donose kintu"! :)

Drugo - ti ljudi koji "donose kintu" nisu blesavi da tu istu kintu daju nekome samo 'nako, vec ce tu neku svoju kintu utrositi na sebe (btw, sto je potpuno normalno, i ja bih tako rezonovao!) a to znaci da ce oni sami imati najvise ako ne i jedini bilo kakvog benefita od te neke kinte. Pa nece dati ni deo te svoje kinte ni komsiji koji je dosao zajedno sa njim, bre, a ne da se neka ta njihova kinta slije u Grad bez obzira na to sto bi imali oni licno koristi od toga.

Mislim, uzas sta ljudi prenebregavaju samo da bi nesto rekli...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+2

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 15:47 - pre 106 meseci
Tačno je da se poprilična suma novca sliva u BG i NS od studenata. NS je po tom pitanju možda i gori . Treba videti razliku u broju ljudi na ulici NSa preko leta i dok traju semestri. Stvarno je drastično.
To nije problem Vojvodina protiv BG , već glupa centralizacija koja se nastavlja ,ubrzava i razara zemlju. Kad uporedim nas i Nemačku ili Italiju po tom pitanju vidim koliko smo u k.
Koliko ravnomerniji razvoj strašno je. Ovde ako hoću u bioskop moram u BG ili NS
 
+1

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 17:08 - pre 106 meseci
ja ne znam Nedeljkovicu (vidim da nisi glup) i ostali, sta se pravdate vise Beogradjanima ? I sta nasedate na njihove provokacije i koga vaistinu briga sta oni misle ? Oni su jedan grad u nasoj drzavi i nek teraju po svome, a mi cemo po nasem.

poruka ostalim Vojvodjanima je da uopste ne misle i ne sumnjaju da Vojvodina moze sama i da moze bolje. Mi smo pametni, vredni i ozbiljni ljudi, stalozeni i trezveni. Mi cemo sigirno uspeti i na tom putu uopste necemo biti sami.
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 17:21 - pre 106 meseci
Citat:
dusanboss:
Tačno je da se poprilična suma novca sliva u BG i NS od studenata. NS je po tom pitanju možda i gori . Treba videti razliku u broju ljudi na ulici NSa preko leta i dok traju semestri. Stvarno je drastično.
To nije problem Vojvodina protiv BG , već glupa centralizacija koja se nastavlja ,ubrzava i razara zemlju. Kad uporedim nas i Nemačku ili Italiju po tom pitanju vidim koliko smo u k.
Koliko ravnomerniji razvoj strašno je. Ovde ako hoću u bioskop moram u BG ili NS



Potpuno se slazem. Ali odgovor na "centralizaciju Beograda", ne bi trebao da bude stvaranje partijske klase i aparatchika u NS - "cetralizacijom NS". Najbolje je autonomija na nivou opstine kroz celu drzavu. Ali ova prica ne pije vode kod Braksija i Darka, oni su se zakljucali mentalno kao Sidewinder projektil na cilj - Nezavisna Vojvodina.

[Ovu poruku je menjao DusanSukovic dana 08.08.2015. u 18:34 GMT+1]
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 17:23 - pre 106 meseci
Citat:
Braksi:
Mi smo pametni, vredni i ozbiljni ljudi, stalozeni i trezveni. Mi cemo sigirno uspeti i na tom putu uopste necemo biti sami.


Ako su svi kao ti, onda pisi propalo..

EDIT: I da dodam onog bradonju iskompleksiranog Veselinova zbog cije bahatosti je prerano ugasen jedan devojacki zivot, jer je terao vozaca ili dozvolio njemu (detalje ne znam) da vozi 100 km/h pod rotacijom kroz semafor kao da JFK prolazi, a ne neki uvek zamenjivi prdonja...


[Ovu poruku je menjao DusanSukovic dana 08.08.2015. u 18:48 GMT+1]
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.static.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 19:51 - pre 106 meseci
Citat:
DusanSukovic:
U kojem to ustavu bese?
U svakom, ja pouzdano znam za jedan Titov, jedan Milosevicev i jedan Kostunicin, mada se nisam bavio brojanjem, slobodno proguglaj pa javi ako postoji jos neki da li se u njemu razlikuju status Vojvodine i status Kosova. To da Vucic sada napravi razliku bi bilo prvi put u istoriji i to ne treba dopustiti. Ti hoces da kazes da vojvodjanima odgovara da se napravi ta razlika u statusu?! Ili hoces da kazes da beograd trenutno oseca kurcobolju za misljenje vojvodjana, oko cega bi i mogli da se slozimo?
 
+1

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.static.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 19:59 - pre 106 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Citat:
Ako roditelji imaju neku zivotnu ustedjevinu da li kupuju deci stan u Beogradu - da.


Jesi ti svestan koliko je Srba izbeglica prodavsi svoju imovinu u Hrvatskoj, Bosni itd, kupilo razne kokosinjce, oronule salase, njive i ostale trice i kucine upumpalo para kod vas?

A gde su se odselili ti koji su prodali njive i salase i gde su odneli pare? Da se igramo vesalice B _ _ _ _ _ D
 
+1

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.static.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 20:15 - pre 106 meseci
Citat:
Sceka:
Citat:
Darko Nedeljković:
Beograd tezi prilivu ljudi, to je jedini nacin opstanka mesta koje ne donosi nikakvu novu vrednost - uz priliv ljudi idde i priliv novca, ljudi donesu neke pare da kupe stanove, gradjevinska industrija radi, opstinari prihoduju od mita i korupcije... zato Beograd ima plate toliko puta vece nego naprimer Crna Trava. Jadati se da Beograd ima probleme zbog tga i da bi beogradjani ustvari prosperirali od odliva stanovnistva, nego su eto dobri pa sve prihvataju da dodju, to je nacin razmisljanja lisen svake ekonomske logike. Evo, ako Beograd ne zeli priliv novog stanovnistva, nek izmesti univerzitetski centar naprimer na Zlatibor - em bi se stanvnistvo begrada brzo prepolovilo, em bi studenti ucili u zdravijem okruzenju. Sto to begrad ne uradi? Zato sto bi to bilo samoubistvo u ekonomskom smislu.

Jok. To sto si naveo je cista teorija i to samo nekih aspekata problema. Kao prvo, drugo, trece... najvaznije je to sto Beograd nije bio ni sada nije predvidjen ni teorijski ni prakticno za toliki broj ljudi.

To vazi za otprilike svaku prestonicu na svetu. Ti si u principu tipican beogradjanin koji voli naglas da kuka, a u sebi se moli bogu da jednog dana beograd ne postane prazan grad gde ce njegov kvadrat stana vredeti 300 evra umesto sadasnjih 1500. Ti si covek umetnik, daj neku originalnu misao koja odstupa od beogradskog sablona, mora da postoji barem jedna takva, ovako je razgovor sa tobom nevidjeno dosadan, sve sto kazes sam najmanje 100x cuo od drugih.

Citat:
A sta reci za Grad koji je vec postojao pa se naslo resenje u "nadgradnji", iskoriscavanju svakog fizicki slobodnog kvadrata da se podigne zgrada (pa sad imamo nevidjen broj zgrada kojima su bukvalno prozori na metar i manje udaljenosti od prozora druge zgrade!!!, zgrade cudnih oblika a prilagodjene terenu, trouglastih, "mnogouglastih" i ostalih cudovisnih gradjevina...!!!) a sve to izgradjeno prikljuceno na silu na postojece "cevi"?! Vidis li tu obim problema?!

To kao nije problem, to kao ne postoji u razmisljanju? Vazno je teoretisanje u kom dominira, parafraziram, "sto veci priliv ljudi veca kinta"?! Pa hajde malo ozbiljno ako se prica o ozbiljnim stvarima.

pa gde ces ozbiljnije od ovoga - zinulo doope za pare, hoce da se voze dobra kola, karaju dobre zenske, a estetika i kultura ne ide uz to. Pa nisu vam vojvdjani birali skupstinu grada i gradonacelnika, nego ste sami izmedju sebe izabrali najbolje... ili najgore, ali to je vas problem.

Citat:
Ima jos toga, i to dosta a sve vidljivi cinjenicni problemi i to teski i skoro neresivi, ali me mrzi da kuckam jer ako se to do sada zanemarivalo tesko da ce jos nesto napisano to promeniti...
Ma da - blago Crnoj Travi, Alibunaru, Majdanpeku i Babusnici, ne pate od prenasejenosti, nema saobracaja, gde god hoce stignes kolima za 3 minuta a pesice za 10? A jadni beogradjani se zlopate :-D Mora da su mazohisti po prirodi kad prihvataju da zive u takvim neljudskim uslovima? Ai zato prenaseljenost, guzva, zagadjenost i prljavstina donose standard, jbg, prosecna plata u BG 4x veca od prosecne plate u ovim nabrojanim opstinama.

Citat:
Mislim, primer Luxemburga?! Poredjenje sa Rusijom je u najmanju ruku smesno besmisleno u bilo kom kontextu. Ah to teoretisanje...

Ne znam sta reci ako ti je matematika smesna. Matematicari kada posmatraju trend rasta funkcije prvo ispitaju ponasanje funkcije u njenim krajnjim tackama definisanosti. Nakon primene matematickog metoda zakljucak je samo jedan - kvalitet zivota nije proporcionalan velicini drzave. Mada me iznenadjuje kako to nekome nije jasno i bez crtanja funkcije, ali ajd, nek bude da si stvarno verovao u suprotno a ne da si trolovao i izazivao me da pisem bez potrebe.

[quote]Primer za poredjenje mora da zadovolji bar dva glavna kriterijuma. Prvo da bude opste poznat i drugo da onaj ko daje primer zna sto vise o tom primeru. Ni jedno ni drugo ne postoji u slucaju Studija koji kao pojam navodis kao primer.
Citat:

Zasto? Upravo je obrnuto - onome ko ne razume neku pojavu moras naci upravo primer koji on moze da razume. Ali, primer i nije potreban, odlicno ti razumes, samo nije u skladu sa onim sto si sebi zacrtao da treba da branis.

Citat:
Koji su interesi Vojvodine da stane uz Beograd, slobodn razmisli mal duze pa mi nabroj makar jedan, jer ja iskreno ne mogu da se setim nijednog.

Pa i mene to interesuje, zasto se Vojvodina ne bi osamostalila i jos vaznije - sta bi dobila samostalnoscu.

Moze tacno da se izracuna koliki je deficit po glavi stanovnika ako sada, a koliko bi bio ako bi se beograd nekako amputirao. Centralna Srbija i Vojvodina imaju otprilike iste ekonomske pokazatelje, ali Beograd ima veoma lose sto urnise kompletan prosek. Ako si zainteresovan za matematiku sve moze do u evro da se izracuna. Ali, verujem da to tebi nece apsolutno nista u zivotu znaciti, preci ces pogledom preko proracuna i nastaviti dalje, a meni ce oduzeti par sati dragocenog vremena koje mogu kvalitetnije da provedem. Eto, zato izbegavam da ti racunam sta bi vojvodina dobila samostalnoscu, a ne iz razloga sto nista ne bi dobila ili sto se ne moze izracunati. Da hoces, izguglao bi i izracunao sam, to su 4 osnovne racunske radnje, ne treba znati integrale i diferencijalne jednacine.

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 08.08.2015. u 21:51 GMT+1]
 
+1

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.static.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 21:10 - pre 106 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Hahahaha, pa mi smo isli da pomazemo vama u borbi protiv Madjara a ne vas da bacamo pod led, lupetas kao maxim

Malo sam se pogubio u ovome mi, vi, oni... Ko smo mi, a ko ste vi i u kom sportu smo se borili protiv madjara :D
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.static.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 21:16 - pre 106 meseci
Citat:
biciklista:
Kakve konkretno veze ovo ima sa Vojvodinom?
Kakve konkretno veze ovo ima sa Vojvodinom?
Kakve konkretno veze ovo ima sa Vojvodinom?
Kakve konkretno veze ovo ima sa Vojvodinom?
Kakve konkretno veze ovo ima sa Vojvodinom?
Kakve konkretno veze ovo ima sa Vojvodinom?
Kakve konkretno veze ovo ima sa Vojvodinom?

Prati tok diskusije, ranije je objasnjeno.

Citat:
Na stranu diskutabilnost sledećih tvrdnji.

Za sada nema argumenata protiv mojih tvrdnji.
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.static.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 21:19 - pre 106 meseci
Citat:
Neko tamo iz sela, sta znam, Gajtan, ima toliko para i resio je da kupi detetu stan u Beogradu od nekih 50.000.-100.000e, a takvih kao on je u celoj Srbiji toliko, da njihova kupovina stanova omogucava gradjevinskoj industriji BGa da radi?!

Nego ko su kupci beogradskih stanova, ko to omogucava gradjevinsko industriji BG da radi?! Ja volim da cesto menjam mesto boravka, tako da imam iskustvo iz prve ruke i sa beogradom, i sa manjim gradovima i sa selima. Migracija je aksiom - mladi ljudi iz sela migriraju u male gradove gde kupuju stanove za 20-ak hiljada evra. Mladi ljudi iz manjih gradova odlaze u Beograd, gde kupuju stanove ok 50-ak hiljada evra. Tokovi novca idu prema Beogradu nekada direktno a cesce zaobilazno, ali je njihov smer aksiom, niko od diskutanata nije toliko lud da tvrdi da kupovina nekretnina trenutno ide od beogradskih para ka nekretninama u unutrasnjosti.

Citat:
Studenti iz cele Srbije, koja je kako se vidi na mapi, siromasna, donose brdo para u Beograd i BG bi maltene propao da se univerzitet izmesti?!

Studenti iz cele Srbije isisaju i u beograd upumpaju 200 miliona evra godisnje. hajde ako to nije puno eto izazova - neka gradske vlasti izmeste univerzitet na neku prijatniju lokaciju i tako rese brojne probleme o kojima Sceka govori i koji su evidentni. Sta je problem - zinulo doope za pare?

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 08.08.2015. u 22:50 GMT+1]
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.static.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 21:29 - pre 106 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Darko da nemas mozda veliku softwersku firmu u NS, pa ti Beograd otima 80 % prihoda?

Ne, sve pogresno. U beogradu nemam ozbiljnog konkurenta. A i nikad ne zasnivam stavove na licnoj koristi. Ja zaista verujem da je Vojvodjanima bolje bez Beograda, a da je Beograd ugasio bez Vojvodine i mozda sam u pravu a mozda nisam i mozda ce meni licno razdvajanje doneti neku stetu, to sad uopste nije vazno, ne pricamo o meni nego uopsteno.
 
0

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 21:42 - pre 106 meseci
Zanimljivo, koliko se ja razumem u sir i vojnu muziku, to bi značilo da bi i Šumadija, Raška, Braničevo, Niš sa okolinom trebalo da se osamostale. Takve predloge ne uočavam na temi. Umesto toga vidim kako se Vojvođani predstavljaju kao vredni, pametni, sposobni, kako ih Beograd krade i da bi zbog toga trebalo da se otcepe. Zanimljivo mi je sve to, Srbija je jedina zemlja na planeti za koju je sasvim legitimno reći kako neki njen deo može da se otcepi, a da za promovisanje takve ideje niko ne snosi ama baš nikakve posledice. Za vreme oluje, kada je proterano više od 200000 Srba iz Hrvatske, jedna novinarka(mislim da je u pitanju Kristijan Amanpur) je izjavila nešto u stilu "Srbi su dobili ono što su tražili", a tzv. "međunarodna zajednica" je čak pružila logističku pomoć, dok je s druge strane, pokušaj Miloševića da nešto slično uradi na Kosovu, bombardovanjem surovo kažnjen. Svaki entitet, pokret, ekonomska, kulturna, politička ili bilo koja druga inicijativa koja gravitira Srbiji mora biti uništena i sasečena u korenu. Isti argumenti koji se za to koriste, u slučaju nekih drugih država će poslužiti u neke sasvim druge svrhe. Tako smo imali situaciju da je SRJ, a kasnije i SCG razbijana na sve moguće načine, naročito delovanjem USA izvršioca radova don Mila Đukanovića, ali da je suprotno tome, "država" BIH, sa milion unutrašnjih protivrečnosti veštački održavana na aparatima i čak sve više unitarizovana. Tako dobismo i "državu" Kosovo, a za taj presedan ovi iz "međunarodne zajednice" izmisliše rešenje u vidu jedinstvenog slučaja, sui generis. Nisu računali na Putina, pa im se dogodio Krim. Usuđujem se da kažem da bi sledeći takav slučaj doveo do nesagledivih posledica, mada su one već sada značajne. Zato, ne zanosite se nezavisnošću Vojvodine, jer od toga leba nema. Piši propalo.
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 21:45 - pre 106 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Ko izvozi upola manje od proseka Srbije - Beograd.


Beogradski region pokriva nešto više od petine izvoza celokupne Srbije, pre neku godinu i više od četvrtine, kako je to upola manje od proseka? Cela Vojvodina koja obično ima najbolji rezultat ne pokriva više od trećine.
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 22:05 - pre 106 meseci
Funkionisanje jedne drzave nije bas binarno.

Evo uzmimo npr CH, 26 kantona i rade kao sat. A konfederacija su, pazite to je labavije nego SFRJ, dok je sadasnja Srbija prakticno centralizovana drzava u poredjenju sa CH...

Stos je u tome sto Kantoni imaju apsolutnu slobodu koja im je potrebna, a opet kao CH izgradili su strahovit brand i svima se isplati da budu i Svajcarci. Istina u kantonu Zurich se zivi najbolje, ali to nikome ne smeta jer svako moze svoj kanton da razvije slobodno, a siromasniji kantoni pogotovo nece napustiti mocnu CH.

A u Srbiji ?

Naravno sve obrnuto od normalne drzave. Imate Beograd koji se ponasa kao pravi pravcati siledzija. Sad ce neko reci, pa daj ima u BG dobrih ljudi... Ja to ne sporim ali svi predsednici i politicari koji su izmajmunisali drzavu su dosli iz BG i bili su Srbijanci. SVI. Neko pita zasto se ne buni Nis ? A sta ja znam zasto se ne buni, sigurno im je perfektno, njihova stvar...

Ja sad ovo moram da kazem, bez obizra sto ce se neko ljutiti. Ljudi u centr Srbiji Srbijanci vaistinu imaju drugaciji mentalitet. To su zapravo knezovi u Srbijanskoj politici to je lajt motiv. Svaki koji dodje na vlast ponasa se kao da je on tu bogom dan vlasnik svega,,, takav je bio Sloba, takav je bio Tadic, pa i Djindjic isto radi i Vucic. Prosto vi imate SILEDZIJSKI pristup politici. E sad posto Srbijanci u ostatku Srbije bolje znaju od nas Vojvodjana skim imaju posla oni su se dosetili pa im nicu lokalni knezovi: Palma, Bidza, Badza, Velja. Takvo ponasanje, to ej potpuno nepoznato u Vojvodini...

Politicka pak (ne)kultura naravno se prenela i na Vojvodinu jer sve glavne stranke u Vojvodini su Srbijanske (DS,SNS,SRS,DSS...). Ne odlucuje NS ko ce biti celnik SNS u ne znam Kikindi, vec Beograd i taj onda slusa BG i vlada po Beogradski.

Znaci mi imamo jedan deo zemlje koji je celu zemlju okupirao i NE DA. Nece nista ni da cuje...

a to ne moze (vise) tako
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 22:12 - pre 106 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Ti si u principu tipican beogradjanin koji voli naglas da kuka, a u sebi se moli bogu da jednog dana beograd ne postane prazan grad gde ce njegov kvadrat stana vredeti 300 evra umesto sadasnjih 1500. Ti si covek umetnik, daj neku originalnu misao koja odstupa od beogradskog sablona, mora da postoji barem jedna takva, ovako je razgovor sa tobom nevidjeno dosadan, sve sto kazes sam najmanje 100x cuo od drugih.

Pogresnije ne moze biti, veoma sam daleko od tipicnog beogradjanina a to "kukanje" je samo proizvod tvojih misli pa eto, nekako na fin nacin da "smestis" (nevesto i besmisleno osim kad si klinac, a koliko znam klinac nisi).

Napisao sam konkretne probleme koji su evidentni u Beogradu i to svakodnevno. Te probleme je stvorio nepredvidjeno veliki priliv ljudi. Ti problemi se resavaju vrlo tesko a vecina tih problema je potpuno neresiva. Ti problemi se ticu svih koji zive u Beogradu trenutno i u buducnosti - svi koji zive u Beogradu su pogodjeni navedenim problemima, svi. Ako su to problemi koji nisu vazni ili mislis da nisu problemi - sta reci a ne nasmejati se?

Nema tu originalnih misli. Mesas babe i zabe (iz neznanja, pretpostavljam), kakve veze ima Umetnost ili ja i moj posao konkretno sa, recimo, problemima vodovoda i kanalizacije sa kojim se sukobljava Beograd, skoro neresiv problem? Samo da nesto napises, opet - da bude pristojno a da "pogodi u zivac"?!

300 evra umesto sadasnjih 1.500 evra za kvadrat, neko moli Boga za to? (?!)

Citat:
pa gde ces ozbiljnije od ovoga - zinulo doope za pare, hoce da se voze dobra kola, karaju dobre zenske, a estetika i kultura ne ide uz to. Pa nisu vam vojvdjani birali skupstinu grada i gradonacelnika, nego ste sami izmedju sebe izabrali najbolje... ili najgore, ali to je vas problem.

A sad red prostakluka, cisto da se ne zaboravi i ne propusti malo blacenja. Onako "valja se". ?

Citat:
Ma da - blago Crnoj Travi, Alibunaru, Majdanpeku i Babusnici, ne pate od prenasejenosti, nema saobracaja, gde god hoce stignes kolima za 3 minuta a pesice za 10? A jadni beogradjani se zlopate :-D Mora da su mazohisti po prirodi kad prihvataju da zive u takvim neljudskim uslovima? Ai zato prenaseljenost, guzva, zagadjenost i prljavstina donose standard, jbg, prosecna plata u BG 4x veca od prosecne plate u ovim nabrojanim opstinama.

Opet isto a smaracki. Kad nema sta da se kaze potezu se " prosecna plata u BG 4x veca od prosecne plate u..." varijante "argumenata".

Citat:
Ne znam sta reci ako ti je matematika smesna. Matematicari kada posmatraju trend rasta funkcije prvo ispitaju ponasanje funkcije u njenim krajnjim tackama definisanosti. Nakon primene matematickog metoda zakljucak je samo jedan - kvalitet zivota nije proporcionalan velicini drzave. Mada me iznenadjuje kako to nekome nije jasno i bez crtanja funkcije, ali ajd, nek bude da si stvarno verovao u suprotno a ne da si trolovao i izazivao me da pisem bez potrebe.

Nije meni Matematika smesna nego mi je smesno poredjenje koje si naveo. A poredio sam veliku Drzavu i malu Drzavu u potpuno drugom kontextu. Znaci, opet brkas...

Citat:
Zasto? Upravo je obrnuto - onome ko ne razume neku pojavu moras naci upravo primer koji on moze da razume. Ali, primer i nije potreban, odlicno ti razumes, samo nije u skladu sa onim sto si sebi zacrtao da treba da branis.

Pa to je problem. Nasao si primer koji je potpuno neadekvatan jer se ne razumes u Studio kao pojam a verujes da samo pominjanje tog pojma nesto objasnjava. Kontas li ti koliko brkas pojmove i sve ostalo? Ma jok, samo napises pa sta bude...

Citat:
Moze tacno da se izracuna koliki je deficit po glavi stanovnika ako sada, a koliko bi bio ako bi se beograd nekako amputirao. Centralna Srbija i Vojvodina imaju otprilike iste ekonomske pokazatelje, ali Beograd ima veoma lose sto urnise kompletan prosek. Ako si zainteresovan za matematiku sve moze do u evro da se izracuna. Ali, verujem da to tebi nece apsolutno nista u zivotu znaciti, preci ces pogledom preko proracuna i nastaviti dalje, a meni ce oduzeti par sati dragocenog vremena koje mogu kvalitetnije da provedem. Eto, zato izbegavam da ti racunam sta bi vojvodina dobila samostalnoscu, a ne iz razloga sto nista ne bi dobila ili sto se ne moze izracunati. Da hoces, izguglao bi i izracunao sam, to su 4 osnovne racunske radnje, ne treba znati integrale i diferencijalne jednacine.

Veoma gresis. Necu "preci ces pogledom preko proracuna i nastaviti dalje" nego necu ni pogledati jer me ne zanima to i takvo teoretisanje koje koristis.

Elem, i dalje nema odgovora ni na jedno od pitanja, kao da ih ima mnogo...

Citat:
Citat samog sebe...
Sta je to sto ne bi samostalna Vojvodina imala od losih stvari koje se spocitavaju Beogradu (kao personifikaciji...)?

Znaci, misli li se da ce se to izbeci samim osamostaljenjem po inerciji, nekom "difoltu", i sta je garant da nece biti "sjasi Kurta da uzjasi Murta"? Pa i mnogo vece neprilike?



Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 22:17 - pre 106 meseci
Švajcarska u ovoj priči nije primer nizašta, veštačka tvorevina napravljena za pranje para svetskih lopova i hohštaplera, kao i za čuvanje istih za vreme ratova i stradanja. Na drugi deo posta iz kojeg provejava idelogija krvi i tla, ne treba trošiti reči.

EDIT: odnosi si na Braksijev post.
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.static.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 22:26 - pre 106 meseci
[quote]biciklista:
Zanimljivo, koliko se ja razumem u sir i vojnu muziku, to bi značilo da bi i Šumadija, Raška, Braničevo, Niš sa okolinom trebalo da se osamostale.[quote]
Da, Srbija je generalno nevidjena papazjanija potpuno kuturno-istorijsko-politicki nespojivih teritorija, konkretno izdvajaju se 6 potpuno razlicitih celina. Ja sam pomenuo gore da bi takodje trebalo otcepiti centralnu Srbiju od Beograda, nisi dovoljno citao, a i ne ide da sada mnogo pricamo o tome, jer tema je ipak Vojvodina. Bice velikih problema ako Srbija ostane u ovim granicama, recimo kada pocne rat NATO:Rusija, Srbija ce da se podeli na dva dela i medjusobno poubija.

Citat:
Zanimljivo mi je sve to, Srbija je jedina zemlja na planeti za koju je sasvim legitimno reći kako neki njen deo može da se otcepi, a da za promovisanje takve ideje niko ne snosi ama baš nikakve posledice.
Cini mi se da ti zivis u devedesetim gde se za takav "zlocin" moglo ne samo zavrsiti iza resetaka, vec i zaklan zardjalom kasikom. Mislim da je u svakoj civilizovanoj drzavi razgovor o ustavnim promenama savrseno legalan i legitiman.

Citat:
Nisu računali na Putina, pa im se dogodio Krim. Usuđujem se da kažem da bi sledeći takav slučaj doveo do nesagledivih posledica, mada su one već sada značajne. Zato, ne zanosite se nezavisnošću Vojvodine, jer od toga leba nema. Piši propalo.

Mirna nezavisnost dobrovoljnim napustanjem zajednicke drzave je postala civilizacijski standard drugom polovinom 20 veka. Balkan je civilizacijski zaostao par decenija, ali je nezavisnost putem ratnog sukoba sada definitivno proslost cak i ovde. Imajuci u vidu mogucnost da ce se odnosi NATO i Rusija sigurno zaostravati tokom sledecih godina, Srbija ce biti pod sve vecim pritiskom koga zeli da ubija snajperskim hicima na borbenim linijama sirom sveta. U toj situaciji, gde Vojvodina zeli u Nato, a sto se Srbije tice, videli smo na koju stranu u Ukrajini idu dobrovoljci odavde, tako da budimo realni - sansa da se ocuva zajednicka drzava Vojvodine i Srbije mozda postoji, ali je veoma mala. Pitanje je vremena kada cemo da sednemo, konstatujemo da ovako vise ne ide, dogovorimo se da se mirno razidjemo i pozelimo jedni drugima mnogo srece uz obecanja da sta god strane sile zelele, jedni druge necemo napadati. To sto trenutno postoji interes da Vojvodina bude gurnuta pod tepih ne znaci da ce zauvek biti tako.
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi08.08.2015. u 22:28 - pre 106 meseci
na ovom forumu se dobro vidi mentalitet Beogradjana.

Kako oni postupaju prema Vojvodjanima.

1) na svaku temu o bilo kakvim pravima Vojvodine najpre se naprave ludi, kao sta, nema problema
2) ako insistiras pocnu da te ismevaju najpre to, ako ustrajes
3) krecu uvrede. Izdjanik, razoritelj domovine, palcenik, smrad...Vecina Vojvodjana se ovde slomi,a one tvrdje cekaju
4) pretnje: uhapsiti, banovati, nacice te DB.

Moj savet je ostanite potpuno hladnokrvni i mirni, zato sto posle ovoga Beogradjan upada u beskonacnu petlju, a evo i kako:

5) prepotentni BG pretvara se u malu placipickicu. Pa zasto da se delimo, jedno smo, svi smo u istom sosu, zajedno smo jaci. Savet, ne nasedajte. Sta smo jedno a konstanto nas zbv (seti te se tacki 1 do 4), kao da se ned elimo a oni nas podelili an gradjane koji se sve pitaju i koji se nsita ne pitaju...Dakle odjb ga jer onda ide ovo


3) krecu uvrede. Izdjanik, razoritelj domovine, palcenik, smrad...Vecina Vojvodjana se ovde slomi,a one tvrdje cekaju
4) pretnje: uhapsiti, banovati, nacice te DB.

pa:

5) prepotentni BG pretvara se u malu placipickicu. Pa zasto da se delimo, jedno smo, svi smo u istom sosu, zajedno smo jaci.
3) krecu uvrede. Izdjanik, razoritelj domovine, palcenik, smrad...Vecina Vojvodjana se ovde slomi,a one tvrdje cekaju
4) pretnje: uhapsiti, banovati, nacice te DB.

zatim:

5) prepotentni BG pretvara se u malu placipickicu. Pa zasto da se delimo, jedno smo, svi smo u istom sosu, zajedno smo jaci.
3) krecu uvrede. Izdjanik, razoritelj domovine, palcenik, smrad...Vecina Vojvodjana se ovde slomi,a one tvrdje cekaju
4) pretnje: uhapsiti, banovati, nacice te DB.

itd....
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Vojvodjani istina je, Beograd se gradi
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29

[ Pregleda: 99870 | Odgovora: 577 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.