Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336348 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 18:16 - pre 91 meseci
Da li bi ti, za promenu mogao da napišeš neki smislen post ili analizu, a ne provokaciju ili gomilu besmislica koje samo šire smrad po forumu?
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 18:40 - pre 91 meseci
pa ne ovako ne mozemo pricati. On me pita da li si za NATO ja kazem da on onda kaze znaci: AHA pucao bi na Ruse, isao bi da koljes decu po Moskvi....

to su strasne insinuacije i podmetanja.

NATO je sada isto sto i bezbednost EU i ako hocemo u EU moramo i u NATO na ovaj ili onaj nacin. Ali ono sto je sigurno nikakve ruske baze tu nemogu biti osim ako se na nivou Evrope tako ne resi. A vi bi ste hteli pod firmom neutralnosti da dovucete Ruse u Srbiju.

Kako je mogu znati sta ce biti ? Mozda Rusija udje u NATO sutra sa nekom novom vladom, mozda bude 3SR... ???
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 18:50 - pre 91 meseci
Citat:
Windows2:
A jel ti stvarno mislis da ce Srbi u zemlji Srbiji tebi i slicnima dozvoliti da ih stavite pod cizmu nato-a i da sutra ako im narede pucaju u Ruse? Ili da ce vam dozvoliti odricanje od Kosova?


Bez ikakve namere da branim Braxi-a, cisto mali dodir realnosti.

Trenutnu vlast u Srbiji su izabrali Srbi i to mahom oni koji zive u Srbiji, na izborima u Martu 2014, iz dijaspore je glasalo ukupno 6808 ljudi, sto je statisticka greska.
Ako ti je za utehu ja nisam ni glasao, zato sto smatram da ljudi koji zive u Srbiji, treba da odluce kud Srbija treba da ide. Ako i kad se vratim u Srbiju - ponovo cu glasati.

Ta vlast je u ime svih Srba koji su je izabrali, je vec potpisala sporazum sa NATO paktom - detaljan opis sam dao ovde:

http://www.elitemadzone.org/t492498-69#3710127


I ta vlast je jos 2013-te potpisala briselski sporazum a i otvorila poglavlje 35 pristupanju EU, oba dokumenta vode ka de fakto priznavanju Kosova:

http://www.elitemadzone.org/t492498-71#3710210


Prema tome nema sta ovde neko da promovise NATO i priznanje Kosova.
NATO je vec u Srbiji, nikakva promocija mu ne treba. Kosovo je na putu priznanja, bez obzira sto svi udaraju na sva zvona kako to nije opcije, u isto vreme svi govore kako je briselski sporazum - sveto pismo i tako ce se primenjivati. I iznenadices se - svemu ovom Braxi nije doprineo nista :D

 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 19:09 - pre 91 meseci
^ Uz "mali" detalj da su ti ugovori protiv-ustavni. Nas kukavni-zuti Ustavni sud se nije izjasnjavao o ovome, a mislim da su od skora i nekompletni, naime, neke sudije su "furnuli" u penziju, tako da se nece izjasnjavati neko vreme ni o cemu.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 19:13 - pre 91 meseci
Natofili, Rusija je već u Srbiji, tako da ćete vašu propagandu morati još da usavršavate:

http://www.rts.rs/page/stories...ehanizovana-ceta-u-napadu.html

Dakle, boldovanje, ponavljanje istih fraza ili zamena teza po hiljadu puta vam neće pomoći.
 
Odgovor na temu

Radgosta.6

Član broj: 334276
Poruke: 11



+52 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 19:27 - pre 91 meseci
@bananaphone

Dakle za EU i NATO mi smo dali sve a za uzvrat smo dobili kitu cveca. I to buket, 101 ruza.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 19:44 - pre 91 meseci
Citat:
dejanet:
^ Uz "mali" detalj da su ti ugovori protiv-ustavni. Nas kukavni-zuti Ustavni sud se nije izjasnjavao o ovome, a mislim da su od skora i nekompletni, naime, neke sudije su "furnuli" u penziju, tako da se nece izjasnjavati neko vreme ni o cemu.


Prvo moram ti reci da ugovor sa NATO-om nije neustavan :)

Drugo briselski sporazum, jeste neustavan, i mislim da je DSS jos 2013-te povukao ovu pricu pred ustavnim sudom. Ali ustavni sud se nesto koprcao i na kraju rekao da se radi o politickoj odluci - i time proglasio da nije nadlezan da preispituje takvu odluku, posto je to pravna a ne politicka institucija.
Odnosno izvukao se od verovatno izvesnog proglasenja tog sporazuma ili dela sporazuma neustavnim i stavio tacku na to pitanje :)

I sta cemo sad? Kud dalje?


Citat:
Radgosta.6: @bananaphone

Dakle za EU i NATO mi smo dali sve a za uzvrat smo dobili kitu cveca. I to buket, 101 ruza.



Tako je - o tom pisem i to pokusavam da objasnim svo ovo vreme. To je cinjenicno stanje u Srbiji danas, ali ono nije nastalo 2013 ili 2016, kad su ova dva sporazuma potpisana, nego malo ranije. Moje vidjenje situacije sam sumirao ovde:

http://www.elitemadzone.org/t492498-68#3710072
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 20:06 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone: Prvo moram ti reci da ugovor sa NATO-om nije neustavan :)

Drugo briselski sporazum, jeste neustavan, i mislim da je DSS jos 2013-te povukao ovu pricu pred ustavnim sudom. Ali ustavni sud se nesto koprcao i na kraju rekao da se radi o politickoj odluci - i time proglasio da nije nadlezan da preispituje takvu odluku, posto je to pravna a ne politicka institucija.
Odnosno izvukao se od verovatno izvesnog proglasenja tog sporazuma ili dela sporazuma neustavnim i stavio tacku na to pitanje :)

I sta cemo sad? Kud dalje?

Verovatno si u pravu...

Ipak su Vucko i ekipa(pre i posle poslednjih izbora) pricali da ce ici na promenu ustava, sto ce reci da ta prica nije gotova.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 20:14 - pre 91 meseci
Citat:
dejanet: Verovatno si u pravu...

Ipak su Vucko i ekipa(pre i posle poslednjih izbora) pricali da ce ici na promenu ustava, sto ce reci da ta prica nije gotova.


Briselski sporazum je potpisan 2013-te godine, a vanredni parlamentarni izbori su raspisani 2014-te. Na tim izborima su potpisnici sporazuma - ubedljivo pobedili. Sto znaci da je narod Srbije dao potpunu podrsku i legitimitet politici koju je vlast vodila u ime tog naroda u predhodnih par godina.

Posle toga se oglasio i ustavni sud gde je proglasio odluku politickom i sebe oslobodio nadleznosti :)

A ako bude trebalo menjace i ustav...


 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 20:17 - pre 91 meseci
Jel stvarno ima ljudi koji veruju da se Kosovo gubi priznjem od strane Srbije?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 20:19 - pre 91 meseci
Citat:
perkom:
Kažeš 17 vek?
Voleo bi da odeš do Sankt Peterburga i da vidiš 17 vek svojim očima.


Nema tamo nicega sem cigli iz 17-og veka. Sve je prekreceno. A na jugu Srbije mogu da razgledam i ranije vekove..

BTW,neka tamo 1968-e sam mogao da biram "englesko odeljenje", ali nebitno, posle sam u Kolarcu placao da naucim spanski. Nekakav je kulturni trend bio poznavanje vise jezika, po afinitetu.


I imperije me ne fasciniraju u nekom svom sjaju, dovoljno mi je jasno da je neko slabiji opljackan zarad tog sjaja.
Mozda bih voleo da je Srbija kao Bocvana, sa nekoliko rudnika dijamanata. Pa kopamo, prodajemo, cisto fino, neumazano, valjamo se u parama...ili to nije slucaj u Bocvani?
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 20:30 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone: ...A ako bude trebalo menjace i ustav.

Promena Ustava je politicki risky business, ne vidim sto bi to radili ako je sve OK. Mislim da ima puno stvari koji ih tu zuljaju.
Takodje efekti tih Vuckovih p-rija "na terenu" su jezivi po ljude i drzavu.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 20:51 - pre 91 meseci
Srbi su jako tvrdoglav i uporan narod i nece se smiriti dok opet ne predju Albaniju.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 21:39 - pre 91 meseci
Znajući koliko dobro učimo na svojim greškama ne bi me začudilo da se još jednom odlučimo na takvo putešestvije. Pola ih smrznulo na planinčugama. Bolje bi prošli da su pposlušali Živoina Mišića i izveli protvnapad na mnogo jače Švabe. Više bi ih preživelo.

Nego Darko da nisi u Moldaviji vido ovakve prizore?

http://vesti-online.com/Vesti/...vanje-djavola-jos-niste-videli

Već sam pitao, ali odgovora ne dobih. Jel bre istina da su kod nas komunisti jahali popove 45. ili je to iz nekog filma?
 
Odgovor na temu

Radgosta.6

Član broj: 334276
Poruke: 11



+52 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 21:44 - pre 91 meseci
@Braxi

Mi ovde pricamo o pregovorima a ne o ultimatumima koje Srbija mora da prihvati. Takodje kroz FUD pokusavas da nas ubedis da sve treba da se prihvati. Pa kad bi se tako pregovaralo diplomatija ne bi postojala vec samo spisak sta druga strana treba da ispuni kraj price?!?
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 21:51 - pre 91 meseci
ne postoji nikakav ultimatum
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 22:00 - pre 91 meseci
treba se vratiti na 1999. da bi se shvatlio sta se desava danas.

Kumanovski sporazum je bio jedna obicna zajebotka i zadnji prljav trik Milosevica kojim nam je ostavio Kosovo bez vojske i policije, a zauzvrat dobio rezoluciji 1244 koja je bila mrtvo slovo na papiru.

Nema nikakvog sporazuma na kraju rata. Mi smo rat izgubili 1999 i sile pobednice tada su trebale da otvore mirovnu konferenciju gde se sklapa mir a pobedjenoj strani namecu resenja.

To bi bilo puno postenije. Isli smo u rat rat smo izgubili i sad se prave nove granice. Zivot ide dalje. Da nije bilo Versaja Madjarska bi i dan danas mogla da trazi Pancevo i Zemun, a to sto je niko en bi zarezivao kao sto ne zarezuje i nas to mu dodje na normalno.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 22:11 - pre 91 meseci
Ma nije. Ovo oko Kosova je zavera zapadnih sila prtovi Srbije. Zažto ne vratimo Vojvodinu Austrougarima, a eto vama Špitari i Kosvo pa se zajedno j...

Znam da Braxi i ja ne bi imali ništa protiv.

Slučaj Vojvodine i Kosova su putpuno isti što se tiče uzimanja teritorije od neke države. Vojvodina je isto bila naseljena Srbima kao Kosovo Albancima. Počeli Srbi da se kurče pa došle Švabe da ih našamaraju, al dobiše i sami po p. od jačeg pa Srbima dali Vojvodinu. Potpuno isto kao sa Kosovom.
 
Odgovor na temu

Radgosta.6

Član broj: 334276
Poruke: 11



+52 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 22:26 - pre 91 meseci
@dusanboss

Nema nikakve paralele izmedju Kosova i Vojvodine, ali bas nikakve.

@Braxi

Kumanovski sporazum je kapitulacija Srbije posle 78 dana bombardovanja. Kada je Milosevic video da je i poslednja slamka spasa otisla (suludo jednostrano pristupanje uniji Rusije i Belorusije, zatim nade u rusku intervenciju i sl), pristao je na sve uslove NATO-a. Daleko od toga da je Milosevic imao tu neki manevarski prostor da "zajebe" narod.

Sporazum koji je nudjen u Rambujeu je bila deklaracija rata predstavljena kao mirovni dogovor. Vise informacija na: http://iacenter.org/warcrime/rbecker.htm

 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 22:41 - pre 91 meseci
Rambuje jos jedna srpska glupost na delu.

Rambuje je majka mara spram onoga sto je posle usledilo. Nazalost mi Srbi uvek moramo tesko da ucimo.

Tako su pametni Pasic i Aleksandar odbili 5 tacku ultimatuma (samo petu ne sve !) to je kao neprihvatljivo da dodje austrijska policija da zajedno traze ubice Ferdinanda. A prihvatljiva su im onolika stradanja i komplet okupacija Srbije od strane Austrije ?!?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336348 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.