Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 207011 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere28.10.2020. u 14:26 - pre 41 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Nego, vidim da ste se opet pogubili. Kakve veze socijalno, penziono i zdravstveno imaju sa porezom? Mislim, ako je još uvek reč o porezu.


Tema je uništimo frilensere, zašto bi bila ograničena samo na poreze?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere28.10.2020. u 16:09 - pre 41 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
ademare:"Nezaposleni takodje po zakonu od 2003 . godine moze da uplacuje i Penzijsko i invalidsko osiguranje , u PIO fond !!"

Ne moze. Imam 3 meseca rupe u stazu i nisam mogao to da popunim, a to je bilo 2018. godine.


Moze , evo pisalo se o tome pre 2 dana . Nesto nisi uradio kako treba jer to ne moze da se uplati odjednom , vec svakog meseca . I mora da se podnese zahtev .

Procitaj dobro clanak mozda ti jos nekada zatreba , pa da znas detalje .


https://www.novosti.rs/vesti/d...-ijednog-dana-provedenog-poslu


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.sartory.de.



+7169 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere28.10.2020. u 18:36 - pre 41 meseci
Citat:
pisac:
Nisam frilenser pa me tema nešto i ne tangira, ali mi pade napamet šta bi bilo ako neki od tih frilensera koje će da zgaze porezima reši da se zaposli u inostranstvu za stalno, ali da ne menja prebivalište u Srbiji?

Recimo neki lenser iz Srbije frilensira za Dimkovića (tj. njegovu firmu), onda ga nategnu da mora da se legalizuje, požali se Dimkoviću, i ovaj reši da ga zaposli redovno, socijalno zdrastveno blabla, a da nastavi da radi daljinski?

Šta se dešava u tom slučaju, kome Dimković uplaćuje porez za svog radnika, gde se ostvaruje pravo na zdrastvenu brigu, gde će kasnije da dobija penziju (ako doživi godine za penziju), i tako dalje...


Posto Srbija nije u EU, Dimkovic bi uplacivao bruto platu na racun frilensera koji je poreski obveznik Srbije (zato sto tamo zivi i radi). Od frilensera se ocekuje da ce placati svoje poreze i doprinose i imati pristup zdravstvenom sistemu.

Dimkovic se ne razume u te nove tehnologije, Skrill-ove, Bitcoine i sl, a takodje nema ni najmanju nameru da mase rukama lokalnoj poreskoj - novac bi bio isplacivan iskljucivo na bankovni racun na ime frilensera, sa sve pratecim ugovorima / dokumentacijom.

Takodje, kako bi se izbegao svaki problem, Dimkovic bi od frilensera zahtevao da potpise da nije poreski obveznik Nemacke ili bilo koje druge EU zemlje i da ce svoje poreze i doprinose u Srbiji placati po zakonu. Cisto ako ikada dodje do nekih problema, da se zna kakva su bila ocekivanja.

Sta ce frilenser sa tim parama posle da radi, to je njegova stvar. Ali uzevsi u obzir da bi pare isle direkt na racun, mislim da bi bilo vrlo nepromisljeno da se ne plate porez i doprinosi.

Da je frilenser rezident neke EU zemlje, mogao bi se zakljuciti ugovor o zaposlenju gde bi Dimkovic placao porez i doprinose za ex-frilensera u to a sada zaposlenog direkt toj EU zemlji. Kako zbog ovoga Dimkovic mora da unajmi dodatne knjigovodje zato sto ova situacija stvara dodatne obaveze, sto znaci da ta osoba mora biti visoko strucna i potrebna kako bi cela racunica imala smisla.

Citat:

koje će da zgaze porezima


Bojim se da u tom slucaju uopste ne bi bila dobra ideja. Ako su stope poreza u Srbiji "gazenje", Frilenser bi trebao da vidi kako stavari stoje u UAE-u i sl.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.sartory.de.



+7169 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere28.10.2020. u 18:44 - pre 41 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic
I zaboravih, kako onda misle da naplate doprinose unazad 5 godina i uopste da ih naplate, kada to nije obavezno? Dakle frilenseri su duzni da plate 10% poreza i to je to...


Zavisi iskljucivo od toga koliko je poreska spremna da se cima.

Zdravstveno i penziono je obavezno ako si u radnom odnsou, ili ako radis privatno a nemas nigde drugde posao koji ti uplacuje doprinose.

Ugovor o delu je ogranicen na poslove koji su povremeni ili ne primarna delatnost firme narucioca, itd.

Tako da:

- Najvece sanse su da ce traziti samo porez da se plati za proteklih 5 godina, ako i to
- Alternativno, proverice situaciju i ako se ustanovi da je moralo biti uplacivano i to ce da nakace na kaznu
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2282 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere28.10.2020. u 18:54 - pre 41 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Koliko treba da plaćaju ako će imati penziju 0? Takođe, koliko treba da plate za zdravstveno osiguranje za prethodni period u kojem nisu koristili

Da, slazem se, ja sam protiv toga da se doprinos za zdravstveno naplacuje unazad, zanperiod kada se zdravstvene usluge misu mogle koristiti. Podrzavam inicijativu da se za ovih 5 godina unazad koje se pominju ljudi oslobode doprinosa za zdravstveno osiguranje. Takodje, podrzavam da se ne naplacuje penzijsko osiguranje ako je neko zakonski lisen mogucnosti koriscenja penzije (mada sad ne mogu da se setim ko bi to bio).
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2282 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere28.10.2020. u 19:08 - pre 41 meseci
Citat:
BuzzLightyear:Na primer, neko zaradi 500e ovog meseca i od toga plati državi ~ pola. Jel on sada osiguran i ako jeste za koji period?
Pa valjda za mesec u kom ima prihode, isto kao svaki zaposleni.

Citat:
Ako je osiguran samo kada ima prilive, to znači da je osiguran samo dok radi. Šta da radi kada se razboli i ne može da radi? Da li je osiguran samo dok je zdrav?

Da. Preduzetnik isto prakticno moze da zaboravi na ta duga bolovanja (ona do mesec dana sam finansira). Mada u teoriji ima pravo na to, ali eto - usmenim putem naredba sa vrha da se to pravo ne sme odobravati. Itd, ima svasta nesto za sta ljudi treba da se organizuju i izbore, nadam se da ce u tome uspeti. Medjutim, ljudi su vremenom sve dezorjentisaniji, ne umeju da se organizuju i izbore za svoja prava, cast retkim izuzecima. Nacin na koji vole da resavaju probleme funkcionisanja zdravstvenog osiguranja ljudi vole da resavaju na nacin "ma, nesto ce me sigurno zeznuti kad se razbolim, bolje da im ja nista ne placam, nego da te pare potrosim na neki novi model mobilnog, posetu nekom splavu, cascavanje nekih kurvi i slicno. A to je totalno pogresan put ka resavanju problema.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2282 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere28.10.2020. u 19:45 - pre 41 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:

Ako sam dobro razumeo, odlucim da izbegavam obavezu placanja necega.

Onda me jednog dana uhvate na delu i moje pitanje ce biti sta? "Koliko treba da platim ako nisam koristio".

Odgovor: osim ako se ne pogodim za popust, onoliko koliko sam duzan + kamata + ako sam bas za*ao i neka kazna.

Ne, pitanje je sasvim legitimno. Zdravstveno osiguranje mozes alternativno da posmatras kao kasko za auto. I sad, ti poslednjih 5 godina nisi imao kasko, sam si finansirao kad nesto razbijes, ogrebes, polomis, ostetis, potrosio si brdo para koje ne bi potrosio da si imao kasko i neke tamo seste godine te "uhvate" i kazu - ti poslednjih 5 godina nisi imao kasko osiguranje, hajde sad plati! Sta bi im drugo rekao nego - osiguranje nisam mogao koristiti kad mi je bilo potrebno, pa necu da platim! Isto tako covek koji nije imao zdravstveno osiguranje on je morao sve zdravstvene usluge da placa iz svog dzepa i nije imao pravo koriscenja nijedne zdravstvene usluge o trosku osiguranja. U svakom slucaju tema je veoma diskutabilna i moze se posmatrati da je svaka od strana na neki nacin u pravu. Ti sad polazis od pretpostavke da je svako svojevoljno resio da se skriva od sistema zdravstvenog osiguranja, ali veoma cesto je upravo suprotno - preduzetnicima je nakon osnivanja radnje poresko resenje znalo da kasni i po par godina. Ukoliko se u tom periodu razbole, oni moraju sve da plate iz dzepa, jer doprinose ne mogu da plate dok ne stigne resenje, a kada stigne nikako ne mogu da refundiraju troskove jer su u periodu kada su morali da plate prakticno bili osigurani. Itd sustina je da srbija ima dva problema. Jedan je losa vlast, tj. drzavne sluzbe. Drugi je lose stanovnistvo. Kada bi ova drzava mogla nekako kompletno da uveze nove kvalitetne drzavne sluzbe i kompletno da zameni stanovnistvo nekim svesnijim i savesnijim, ova drzava bi imala neke sanse za buducnost.


Citat:

Ne, to bi bilo apsolutno besmisleno (koja je poenta zdravstvenog osiguranja koje vazi samo kad si zdrav? To zvuci kao nesto iz Alan Forda).
Ako nisi zaposlen kod poslodavca, nego si preduzetnik ili neki sezonski nadnicar-frilenser, onda ti se zivot i stripovi preklapaju. Ako si bolestan neces raditi, ako ne radis neces placati doprinose, ako be placas doprinose meces imati pravo na lecenje o trosku zdravstvenog osiguranja. Koja je poenta - pa, gubi se po malo ako odstupas od uloge proletera, ostalo valjda iz starih vremena da su ovi ostali neomiljeni i samim tim im nikakva prava nisu dozvoljena. Umesto da budu srecni sto ih niko ne proglasava za narodne neprijatelje i ne strelja/ne salje na goli otok, oni bi jos i pravo na bolovanje? Bezobrazluk!

Citat:
Osiguran ostaje ako je ispostovao proceduru (https://www.mojafirma.rs/baza-...adu-zarade-za-vreme-bolovanja/)

Na zalost poznajem vise preduzetnika koji nisu mogli da ostvare prava po toj proceduri - nisam ni kliknuo na tvoj link, znam ga gotovo napamet.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2282 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere28.10.2020. u 19:54 - pre 41 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Po ovome: http://www.zso.gov.rs/zdravstveno-osiguranje-nezaposleni.htm
freelance-ri nemaju pravo na zdravstveno osiguranje...

Citas li ti covece sta tu pise?! Naravno da ne ostvaruju pravo na osnovu nezaposlenosti. Ostvaruju pravo po osnovu radnog angazovanja van radnog odnosa. Zakon o radu vec par decenija svakom novom verzijom sve vise favorizuje ta radna angazovanja van radnog odnosa i za ostvarivanje svih prava postoje zakonske procedure. Ja za vecinu njih nemam nikakvih licnih iskustava da li zaista funkcionisu, tako da mogu samo da potvrdim - zakonski ta prava postoje i postoje jasne procedure kako se ostvaruju.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.sartory.de.



+7169 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere28.10.2020. u 20:09 - pre 41 meseci
@Darko Nedeljković,

Ma stvar je vrlo jasna.

Osim retkih situacija, ne mozes da ne placas zdravstveno ako radis.

- Ugovor o delu: ako nisi osiguran na drugi nacin, placas porez, PIO i zdravstveno
- Ugovor o radu: nema sta da se prica, placas (tj. tvoj poslodavac placa) porez, PIO i zdravstveno


- Autorski ugovori: e ovde mozes, ali ako poreska smatra da su ti prihodi drugog tipa, onda nista.

Citat:

Branimir Maksimovic:
Po ovome: http://www.zso.gov.rs/zdravstveno-osiguranje-nezaposleni.htm
freelance-ri nemaju pravo na zdravstveno osiguranje...


Jbt. NEZAPOSLENI frilenseri...

Kada radis (pises kod, peces kifle, animiras goste) za pare, osim ako to nije "autorsko delo", zdravstveno si duzan da uplacujes.

Ako to radis, imas pristup zdravstvenom sistemu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2282 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere28.10.2020. u 20:19 - pre 41 meseci
Citat:
pisac:
Nisam frilenser pa me tema nešto i ne tangira, ali mi pade napamet šta bi bilo ako neki od tih frilensera koje će da zgaze porezima reši da se zaposli u inostranstvu za stalno, ali da ne menja prebivalište u Srbiji?

Ja sam taj slucaj - zaposlen u inostranstvu, a prebivaliste mi je u Srbiji. Medjutim - nema zaposlenja bez dozvole boravka, a boravakni prebivaliste misu isto. Sa dozvolom boravka, boravistem u nekom hostelu (gde dodjem jednom mesecno) i prebivalistem u srbiji, najnormalnije zasnivam radni odnos, dobijam platu, doprinose i platne listove u drzavi boravka (a uopste fizicki ne idem tamo). Firma mi uredno pored plate na koju se placaju porez i doprinosi uplacuje i dnevnice za boravak u inostranstvu, a inostranstvo je sve ono sto niti mi je drzava prebivalista, niti drzava boravista. Ako "ostanem" dovoljno dugo u toj drzavi (pisem ostanem pod navodnicima jer tamo gotovo da i ne idem, nego me stalno drze na sluzbenom putu u inostranstvu), najnormalnije cu ostvariti pravo na penziju u toj drzavi. Zdravstveno osiguranje naravno imam tamo i ako hocu da se lecim besplatno, onda sednem u auto i odem tamo. Obicno mi izadje i jeftinije i manje cimanje da odem u privatnu ordinaciju u srbiji i platim, nego da trosim gorivo i vreme na odlazak preko granice zbog besplatnog lecenja, ali izbor je uvek moj. Sta jos nisam rekao... A, da, novac... Imam mogucnost izbora da li zelim da mi se plata uplacuje na racun u drzavi boravista ili prebivalista, u oba slucaja doprinosi se placaju drzavi boravista. Trenutno mi je manje cimanje da mi se uplacuje na racun u drzavi boravista, imam tamo master karticu, sa kojom placam po radnjama, a ako hocu na bankomat, malo me oderu sa provizijama, sto banka drzave boravista, sto prebivalidta, sto na kursu. Ali, generalno bih mogao i na racun u Srbiji, samo sto svako malo zovu da traze neki papir kako bi znali da ne treba da platim porez ali dobro i to, nego jednom su mi rekli ako ne dodjem za mesec dana vratice pare uplatiocu. E, to vec necu da mi banka odredjuje kad moram da se vratim u drzavu. Nekad zove i banka iz drzave boravista, ali ja im samo kazem da ne znam jezik i oni prekinu. Pretpostavljam da nude neke bankarske "proizvode".
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere28.10.2020. u 21:36 - pre 41 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Zdravstveno i penziono je obavezno ako si u radnom odnsou, ili ako radis privatno a nemas nigde drugde posao koji ti uplacuje doprinose.

Njet. PIO je obavezan za skoro sve moguce zarade (sem kapitalnih, igara na srecu i sl.).
Cak i da radis u firmi, otvoris svoju radnju, imas ugovor o delu, imas zaradu od poljoprivrede - sve to podleze PIO-u nezavisno jedno od drugog i za sve to moras placati PIO. I u ovom slucaju bi se debelo namucio da ne platis preko maksimalnog godisnjeg iznosa za PIO :)

Zdravstveno je obavezno takodje za sve, ali samo po jednom osnovu, i to redom:
- zaposlenost (ugovor o radu)
- samozaposlenost
- autorsko pravo
- ostalo


Neki tip je pre koju godinu tvrdio da je dobio misljenje MinFin po kome to nije slucaj i da samo po prvoj osnovu se naplacuje PIO, ali ga naravno nije postavio :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.sartory.de.



+7169 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere28.10.2020. u 22:56 - pre 41 meseci
Hahaha, ma dobro - od viska glava ne boli (drzavu).

Poenta je da ne mozes da radis legalno a da ne uplacujes penziono i zdravstveno (ili tvoj poslodavac)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere28.10.2020. u 23:08 - pre 41 meseci
Pa ne znam bas da li vecina freelancer-a radi legalno i da li imaju redovne prihode
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere28.10.2020. u 23:19 - pre 41 meseci
Moraće da obezbede veće prihode jer
Vučić je svojima obećao plate od 1000 evra.
Citat:
Predsednik Srpske napredne stranke Aleksandar Vučić rekao je da će 2025. prosečna plata u Beogradu biti preko 1.000 evra.

Neko to treba da mu zaradi.
Ko će ako neće frilanceri putem poreza?


 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.166.*



+557 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere28.10.2020. u 23:51 - pre 41 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Naravno da ne pricamo o istom. Tema je ako nisi pratio da frilenseri nisu sposobni da placaju toliko koliko je zakonom predvidjeno da se placa,


Ko nije sposoban? Nemoj sad da ti kupe pet karti!

A i mislim da tema nije to što si ti napisao nego: "Država je rešila da oprezuje frilensere. Ima da plate 5 godina unazad sve što su nezakonito stekli." To su prve dve rečenice na temi, pa bih rekao da je o tome? Ja ću se praviti kao i u slučaju lgbt skraćenice, da znam šta su to tačno freelanceri, ali podseti me molim te, jesu li oni zaposleni ili nezaposleni, imaju ugovor o radu, otkazni rok, ne smeš da ih mobinguješ, kao i koliko je predviđeno da se plaća, i po kom osnovu?

Citat:

da bi imali toliku penziju koliku ce imati,


Aaa, koliku će imati?

Citat:

a ti dodjes sa idejom da penzija treba da bude veca od toga,


Sve nešto ne mogu da se setim da sam došao sa tom idejom, da li bi mogao da citiraš molim te gde sam to rekao? Mada iskreno, i da sam rekao, ideja mi se sviđa, veća penzija -> bolji kvalitet života, ali ipak citiraj?

Citat:

sto implicira da treba da placaju veci doprinos.


Eh, sad, meni implicira da bi trebalo da spale tv Pink do temelja? Kako dolaziš do te tvoje implikacije ako nije tajna?

Citat:

Ili si se dosetio genijalne ideje - da placaju manje (ili ako ikako moze nista), a da dobijaju mnogo. U svakom slucaju, genijalnost tvojih ideja prevazilazi nivo razumevanja nas ostalih, tako da nisam adekvatan sagovornik i povlacim se.


Da plaćaju manje, a dobiju više, kao Avramovićev program? :) Ne. Mslm, nisam se dosetio.

Citat:

Ili mozda da probas jos jednom da mi objasnis sa nekim konkretnim brojevima pa mozda ukapiram - koliko frilenseri treba da placaju doprinos za PIO, a koliko da dobijaju penzije, a da to ne bude neki perpetuummobile.


Frilenseri na konkretnim brojevima treba da plaćaju doprinos za PIO nula, a penzije treba da dobijaju koliko se dogovore prilikom sklapanja ugovora sa nekim privatnim fondom, osiguranjem, penzijom, kako se to već zove. Nadam se da nije večnokret.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.166.*



+557 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere29.10.2020. u 00:16 - pre 41 meseci
Citat:
ademare:
Moze , evo pisalo se o tome pre 2 dana . Nesto nisi uradio kako treba jer to ne moze da se uplati odjednom , vec svakog meseca . I mora da se podnese zahtev .

Procitaj dobro clanak mozda ti jos nekada zatreba , pa da znas detalje .

https://www.novosti.rs/vesti/d...-ijednog-dana-provedenog-poslu


Ako je baš pisalo pre baš dva dana, verovatno može, mada treba imati želudac za Večernje novosti, ipak moja je građanska i čovečanska dužnost da te upozorim da možda i ne može, čak i ako piše u novostima da može.

Moja odiseja sa pokušajem popunjavanja nekih rupa je izgledala ovako: Pisarnica, ona mašina sa besmislenim menijem za izbor motiva što izdaje broj za čekanje na šalter, čekanje, šalteri 17 i 19, ovi šalteri nisu nadležni, mašina, čekanje, šalteri 23 i 27, nisu nadležni, mašina, čekanje, šalteri 18 i 20, nisu nadležni, ??? pisarnica, kancelarija 101 (opa!), mašina, čekanje, šalter 22, soba 605 na 6tom spratu, od dva lifta jedan ne radi, pisarnica, 101, soba 610 na šestom spratu, mašina, čekanje, šalter 20? soba 607, fotokopir mašina u hodniku na drugom spratu, .. u svakom slučaju već su počeli i šalteri i sobe da se ponavljaju da bi nepobitno utvrdio da ne može.

I tu se setim drugarice koja je završila negde u Švajcarskoj, kad sam je pitao kako je tamo, kaže došla da se raspita šta joj treba da produži vozačku dozvolu, i predajte staru, i posle 5 minuta izvolite novu, kaže da je treptala u onu šaltersku radnicu, pa još tri puta pitala šta još treba od dokumenata, pa se osvrtala da nije skrivena kamera, kad je izašla napolje morali da je polivaju vodom, nije joj bilo dobro, taj Švajcarski sistem stvarno može da bude opasan po zdravlje ako je takav.



Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.sartory.de.



+7169 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere29.10.2020. u 00:28 - pre 41 meseci
Citat:
dr0id:
Pa ne znam bas da li vecina freelancer-a radi legalno i da li imaju redovne prihode


Cela ova tema se pokrenula zato sto ne rade. Da rade legalno, ne bi bilo ovih pitanja.

Ako radis legalno, placas PIO i zdravstveno.

Ako ne radis legalno, bilo bi neobicno da jos i penziju dobijas :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere29.10.2020. u 00:41 - pre 41 meseci
Citat:
MajorFatal

Moja odiseja sa pokušajem popunjavanja nekih rupa je izgledala ovako: Pisarnica, ona mašina sa besmislenim menijem za izbor motiva što izdaje broj za čekanje na šalter, čekanje, šalteri 17 i 19, ovi šalteri nisu nadležni, mašina, čekanje, šalteri 23 i 27, nisu nadležni, mašina, čekanje, šalteri 18 i 20, nisu nadležni, ??? pisarnica, kancelarija 101 (opa!), mašina, čekanje, šalter 22, soba 605 na 6tom spratu, od dva lifta jedan ne radi, pisarnica, 101, soba 610 na šestom spratu, mašina, čekanje, šalter 20? soba 607, fotokopir mašina u hodniku na drugom spratu, .. u svakom slučaju već su počeli i šalteri i sobe da se ponavljaju da bi nepobitno utvrdio da ne može.

Ufff, pa zar sad nije demokratistika?
Predaš prvom na koga naidješ
a on proverava da li je u njegovoj nadležnosti
pa ako nije šalje nadležnoj službi?

 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere29.10.2020. u 02:26 - pre 41 meseci
Citat:
Al Imam:
Moraće da obezbede veće prihode jer
Vučić je svojima obećao plate od 1000 evra.
Citat:
Predsednik Srpske napredne stranke Aleksandar Vučić rekao je da će 2025. prosečna plata u Beogradu biti preko 1.000 evra.

Neko to treba da mu zaradi.
Ko će ako neće frilanceri putem poreza?




Pa vec sad je tolka, ne svima, ali ima se moze se :P
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere29.10.2020. u 06:09 - pre 41 meseci
Nisi razumeo.
Tu piše da je prezident naprdnjaka govorio o "prosečnoj plati".
Iz toga sledi da će mnogi naprdnjaci koji sada imaju manje imati daleko više od 1000 evra.
A oni naprdnjaci koji već imaju preko 1000 evra pretpostavljam da će im Vučić još više dati.
Nema sumlje da su zato i navalili na frilansere.

Šta o tome misli predsednik srbije ne bih znao.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 207011 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.