Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210996 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.11.2020. u 21:11 - pre 42 meseci
Nisam istrazivao tu temu jer me nije previse zanimala , da li na svakom ostrvu ista pravila vaze za sve .

Na primer ako vaze zasto je Depardije uzimao Rusko drzavljanstvo , kada je mogao da ode u Monako kao Nole i da ne placa ogramni porez ?

Zato sto pravila o "no incom tax" u Monaku ne vaze za drzavljane Francuske !

Znaci Nole moze da izbegne u Monaku porez , Depardije ne moze .

Jer Monako je samo formalno nezavisna drzava . U sustini je isto kao San Marino ili Andora necije vlasnistvo ! Francuske , Italije , Spanije , formalno Francuske - Andora .
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.11.2020. u 21:22 - pre 42 meseci
@Buzz - konobari su 100%, liberalni kapitalisti, niko su i nista, (kao sto su uostalom i konobari), cim drzava sme tako da ih udari - to je jasno kao dan, ali i njihovi pogledi su liberalno kapitalisticki, tetkicu bi sutnuli u guzicu da se kotrlja niz stepenice, a sebe poistovecuju upravo sa korporacijama koje ih izrabljuju - sanjaju svoj hotel.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.11.2020. u 21:22 - pre 42 meseci
Hm, pa baš je stvar u tome. Dozvoliš "nezavisnost" nekome da bi privukao lovu bogatih, drugih. Znači oni koji donose iz spoljnog sveta, ne domaći.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.11.2020. u 21:35 - pre 42 meseci
@banana
Stalno pominješ tetkicu, a jel znaš ti koliko ima tetkica frilensera? Većina tetkica koje čiste ulaze u zgradama su frilenseri. Ti si taj koji hoće tetkice da šutne niz stepenice.

Tetkica >>2:55


San o hotelu koji imaju frilenseri je najbolja stvar u vezi sa njima. Ljudi bez snova ne mogu ništa da stvore. Dosadni su.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..1e1:dd00:3545:f7db:47e4:bab3



+7177 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.11.2020. u 21:37 - pre 42 meseci
Citat:
bananaphone:
@Ivan - cija su Bermuda ostrva? Ko drzi vecinu offshore teritorija?


Isti likovi koji su se zahvalili EU na lepom druzenju (ne na ribi, situacija je obrnuta) i rekli da je vreme da se razilazimo :-)

EU je u proteklim godinama intenzivno radila na suzbijanju isplativosti "poreskih rajeva", ganjanje Irske je samo kap u moru (plus, Irska nije najveci profiter ;-)

- Imas USA koja nonsalantno ka*a druge za svoj interes
- Imas UK koja je "samo middle man" koji "samo spaja ponudu i potraznju" :-)
- Imas EU koja je imala mali FOMO sa Luksemburgom, a posto i oni imaju digitron i vide ko profitira a ko gubi...

Ovi u sredini su morali da se opredele sta ce. Izabrali su pametno (za London City, to jest... :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.11.2020. u 21:44 - pre 42 meseci
Citat:
BuzzLightyear

Konobari su elita, ovde se radi o klasi prosjaka koja će nastati kao posledica visokih poreza.

Ne znam koliko konobari inkasiraju bakšiša
ali od mene sa prezirom neće da uzmu 10 dinara.
Valjda im je donja crta 100 dinara.

Šta je sa poštarima?
Koliko oni zaradjuju?
Da li plaćaju porez?
A doprinose?

Uzmimo prosečnog poštara koji opslužuje reon sa 1000 penzionera.
Upadne poštar i počne da zvecka sićom.
Nagluvi i naćoravi penzioneri pomisle
da je reč o sitnišu i sledi srpsko "u redu je"
a poštar odlazi sa nekoliko stotina dinara više u džepu.

Nek u proseku zadrži samo 50 dinara
to je 50000 dinara (400 evra) neoporezovanih
prihoda ali REDOVNIH svakog meseca.

U čemu je štos?
Pa štos je u tome što oni nekad uzmu i po 500-600 ili više dinara od dementnih penzosa.
Sve u svemu taj Vučićev poštar je svaki mesec (pored redovne plate)
inkasirao sebi bar još 1000 evra!
To je samo od penzionera.
Gde su ostale novčane doznake to samo djavo zna.

Kad će Vučić njih da oporezuje?


 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.11.2020. u 21:48 - pre 42 meseci
U video klipu koji sam postavio mislim da ima bar jedan predlog za koji se nadam da će se svi složiti da je dobar. Poreska bi mogla da postavi na sajt eksel fajl koji će pojednostaviti ljudima izračunavanje poreza. Trebalo bi da poreska služba ima nekog eksperta koji ume to da napravi, a čak i ako nema, koliko može da košta da angažuje nekoga ko to zna? Još bi mogli na licu mesta da ga oporezuju.

Citat:
Imam: Ne znam koliko konobari inkasiraju bakšiša ali od mene sa prezirom neće da uzmu 10 dinara.


Od mene niko i ništa u Parizu i Londonu neće da dobije. Ovi naši mogu da dobiju, naročito ako račun ide na preduzeće.

Citat:
Pa štos je u tome što oni nekad uzmu i po 500-600 ili više dinara od dementnih penzosa.


Nije se još rodio taj poštar koji može od penzionera da uzme jedan dinar.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.11.2020. u 21:54 - pre 42 meseci
Jedan od osnovnih problema frilensera nije porez, već nešto drugo. Izgleda da misle kako u srpskoj PU sede veverice koje padaju u nesvest na pomen reči kao internet, upwork i slično.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.11.2020. u 21:55 - pre 42 meseci
@Ivan - upravo

@Buzz - hebiga - ne slazemo se oko osnova...
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.11.2020. u 21:57 - pre 42 meseci
Pre jedno deset godina padali su u nesvest od povraćaja poreza na prvi stan, bar u mom slučaju. Trenutno padaju u nesvest od naplaćivanja kazni za nenošenje maski. Za Upwork ima tek da padaju u nesvest kada počnu da naplaćuju ovo frilenserima. Nisu oni veverice, pre su hrčci koje je sve ovo prenulo iz sna.

@banana
Slažem se da se ne slažemo.
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.11.2020. u 22:10 - pre 42 meseci
Citat:
Bradzorf012

Jedan od osnovnih problema frilensera nije porez, već nešto drugo. Izgleda da misle kako u srpskoj PU sede veverice koje padaju u nesvest na pomen reči kao internet, upwork i slično.

Zar su baš sposobni?

Pa što su onda čekali da Vučić komaduje "Juriš marvo!"?

 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.11.2020. u 22:12 - pre 42 meseci
Ne znam kakve veze sa celom temom ima gospodin.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.11.2020. u 22:22 - pre 42 meseci
Dinke, napisao si ceo miniroman, a slazemo se realno :)
sem da nista nije slucajno.


Po cemu se ne vole frilenseri? Po tome sto ne mogu olako da se drze kao ovce!
Da mogu, sve bi drzali kao ovce, ali nemaju trenutno kako... ali ne zele ni da daju mogucnost da ovce odu drugde.

Ko razume, shvatice :)
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.164.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.11.2020. u 22:34 - pre 42 meseci
Citat:
bananaphone:
Majore Fatalikusu, do kraja me mrzi da vise kucam, ali zbog nekih ranijih prepiski, ajde da ti odgovorim...


??? :) Ovo mu dođe nešto kao Primedbe su ti glupe da ni ne zaslužuju odgovor, al ajde, ajde u ime starog prijateljstva da ti odgovorim, i još mi tepa, a uništio mi temu koronanomalije. Meni ne moraš da izveštavaš svoje motive, imaš temu pa piši ili ne piši, osim motiva, ne zanima me kad si ustao, šta si jeo, anegdota može ali samo ako je vezi sa temom. U ime starog prijateljstva i ranijih prepiski, evo da ti kažem da su te zezali i namerno nisu hteli da ti kažu, iza psića skupljaju u manjim u uređenim parkovima, Vukov, Tašmajdan, Karađorđev. Ne skupljaju u ogromnim koji imaju žbunja jer je nemoguće za izvedbu Kalemegdan (53 hektara), Ada ciganlija, onaj kod ušća itd.. Ti voliš da zamišljaš da smo primitivni, a mi još više. Takođe ima gospođa koje vlažnim maramicama ubrišu psiće posle obavljenog posla, to je druga tema, al ne verujem ni da ste vi u Holandiji toliko fini :)

Citat:

Uzmi privatnu firmu koja se bavi istim poslom - skola za strane jezike. Vlasnik treba da pribavi klijente, isplati plate, sve doprinose, poreze, penzije, plati rentu, da ne nabrajam - jel tako?


Koliko ja znam - nije. Vlasnik je samo vlasnik, njemu pripada višak zarade, klijente pribavlja marketing i oglas, plate isplaćuje knjigovodstvo, i doprinose, i penzije... Vlasnikovo je samo da bude vlasnik, eventualno je trebalo da ima mooda da uzme kredit i pokrene biznis.

Citat:
On zaradi neku kintu - ali i na to placa porez, pre nego sto gurne tu lovu u svoj dzep.


Ne, njemu pripada višak kinte, kintu zarađuju direktor i radnici, porez plaća knjigovodstvo.

Citat:
Na osnovu svih tih nabrojanih troskova, on bazira cene usluga i plate zaposlenih, da bi mu 'poso bio profitabilan.


Ne, to rade direktor i menadžment, a vlasnik može samo da konstatuje da li mu je posao/vlasništvo profitabilan ili nije, pa nastavlja, ili menja.. *pos'o

Ali podsetio si me na nešto, u vreme "tranzicije" (fala bogu izliza se reč) Slovenci su naše vlasnike učili kako da postanu ujedno i direktori, ako baš vole: Daš oglas da tražiš direktora, ali navedeš sve svoje osobine, što specifičnije to bolje, španski III stepen, vozačka E, kurs keramike, i kad se niko drugi sem tebe ne javi na oglas za direktora, sa skupom tih osobina, sa tugom u srcu i suzom u oku prihvatiš sebe za direktora. To je kad je država donela propis da vlasnik i direktor (po mogućstvu) ne bude ista ličnost. A ako uspeju dobijaš frankleštajn firmu sa vlasnikom/direktorom/bogombatinom koji drži sve konce u rukama, uglavnom su odvratni uslovi u takvim firmama, ali sve zavisi. Neko to uradi da bi kontrolisao i muljao, a neko da mu božjaci sa biroa i političkih kurseva ne bi upropastili posao koji je godinama stvarao.

Citat:

Zatim uzmi drugu privatnu firmu, otvori racun na Kajmanskim ostrvima, i hostuje site u kom samo "posreduje" izmedju klijenata i profesora. Klijent plati 20, profa dobije 15, firma zadrzi 5 i milina bozija. Nikakve druge troskove u vidu poreza ta firma ne placa nigde.


Sam si rekao: milina božija.

Ali moram da ti skrenem pažnju na nešto: kad hoćeš da uporediš neke dve stvari, pojave, ne bi bilo loše da ti sve bude isto, a samo neki parametar različit, na primer dve viljuške pa koja je bolja, ako je jedna plava a druga crvena lako zaključiš kojom se bolje jede, međutim ako je jedna plava i bakarna, a druga crvena i aluminijumska, može da ti se pomeša da li se jednom jede bolje zbog boje i materijala, ili da ti se izjednači da ti jednoj više prija boja a drugoj materijal, i na kraju da ti se druga više sviđa jer je materijal prevagnuo..

Hoću da kažem prvo dve firme na istom podneblju porez obavezan, sa vlasnik, klijenti, klupe, stolice... samo jedna plaća porez, a druga ne, pa porediš šta je bolje, prva lošije a druga bolje prolazi kupi mercedes, al zaglavi zatvor pa ostane bez njega, i to veća da l je bolje 2 godine zatvor, al da mu ostane kuća. I sve to za firmu i za državu ako te zanima i jedno i drugo i porez. E a kad uvedeš Kajmanska ostrva, i tamo firma može da ima prostorije, vlasnik, klupe, stolice, troškovi, jedino ne plaća porez, al to je po zakonu Kajmanskih ostrva. Ne bi se valjda mešao u politiku suverenih Kajmanskih ostrva, čiji je narod krvario za slobodu i neplaćanje poreza? Ali ti sad za drugu firmu menjaš i koncept poslovanja: Nema više prostor, klupe, stolice, menadžment i knjigovodstvo, samo sajt koji to sve radi, ova firma onda nije uštedela samo na porezu, nego i na materijalima i ljudstvu.. Ako se vratiš sa Kajmanskih ostrva na ono početno podneblje, i tu možeš da imaš samo sajt koji povezuje klijente i uslugodavce, ali i da plaća porez, jer se u tom podneblju tako radi, pa opet možeš da uporediš sa firmom koja prostor, klupe, stolice. Itd...


Citat:

Uzmi privatnu firmu koja se bavi istim poslom - skola za strane jezike. Vlasnik treba da pribavi klijente, isplati plate, sve doprinose, poreze, penzije, plati rentu, da ne nabrajam - jel tako? On zaradi neku kintu - ali i na to placa porez, pre nego sto gurne tu lovu u svoj dzep. Na osnovu svih tih nabrojanih troskova, on bazira cene usluga i plate zaposlenih, da bi mu 'poso bio profitabilan.
Zatim uzmi drugu privatnu firmu, otvori racun na Kajmanskim ostrvima, i hostuje site u kom samo "posreduje" izmedju klijenata i profesora. Klijent plati 20, profa dobije 15, firma zadrzi 5 i milina bozija. Nikakve druge troskove u vidu poreza ta firma ne placa nigde.


Ili drugim rečima, a šta će tačno da rade konji koji vuku tramvaje, ako mi uvedemo električne tramvaje koji jure 30 na sat? Samo tebe ne zanima što će neki konji da odmore, a nekima da bude dosadno, tebe zanima samo koji konji će da plaćaju poreze?

Citat:
Da li mislis da oba ova sistema mogu i trebaju da opstaju u paraleli?


Da li ti misliš da mogu da opstaju jedna životinja što ima dugačak vrat i pege i pojede sve lišće sa vrha drveta, i druga troma, velika, siva sa velikim ušima i surlom u paraleli, ili misliš da u paraleli treba da postoji samo jedna te ista životinja? I zašto?

Citat:
Da li primecujes da ovaj drugi sistem potpuno pljacka drzavu - izbegavajuci placanje poreza?


A tebi država na srcu pa pobegao iz nje prvom prilikom? :) Ču pljačka državu, a u stvari obogaćuje državu čvrstom valutom i novim iskustvima. Prva firma može da ti posluje samo u lokalu, a druga širom sveta, sem zabačenih delova, koji i nisu atraktivni za tu vrstu posla.

Citat:
Da li ti je jasno da je drugi sistem konkurentniji na trzistu, posto ne placa poreze i nema nikave obaveze, moze da ponudi bolje neto plate i moze da ponudi nize cene klijentima, i da ce vremenom pokupiti sav posao od ovih prvih i prakticno unistiti mali biznis?


Da l sam štogod propustio, pa zar i nije cilj biti konkurentniji na tržištu? Sad to da će pokupiti sav biznis malo diskutabilno, radio nije pokupio sav posao novinama, tv nije radiju, internet nije televiziji. A što ti misliš da mali biznis stanuje samo u učionici, klupama, stolicama, porezima, režijama, a na sajtovima nema mali biznis, i što mali biznis stanuje samo u konjima koji vuku tramvaje, a u struji što vuče tramvaje nema biznis? Možda baš ima više.

Citat:
Da li mozes da zamislis koje su opcije ovim prvima?


Apsolutne! Mogu da otvore filijalu na Kajmanskim ostrvima (ne bih se selio, možda vojna hunta porobi slobodarski narod Kajmana), a može i da ponudi svojim učenicima nove usluge u lokalu, ekskurzije, sir, kajmak, druženje sa domorocima, lokalcima, native spikerima.. ne vole baš svi da bulje u ekrane.

Citat:
Da zatvore radnju ili da i oni prebace svoje poslovanje u FL domen i krenu sa izbegavanjem poreza da bi bili konkurentni.


Je l u FL ili na Kajmane, mešaju mi se frekvencije? Je l može i jedno i drugo? Da li ti sad pišeš sa Kajmana jer je tamo tako sjajno, ili si kao savesni građanin odlučio da ostaneš u državi kojoj te srce vuče, i pomažeš joj plaćanjem poreza? :)

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.11.2020. u 22:44 - pre 42 meseci
@Major - prva recenica tvog odgovora je potpuno netacna, izvini ako si moj odgovor shvatio kao uvredu i laku noc.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.180.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.11.2020. u 22:45 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
MajorFatal:
fakultetski obrazovanu osobu hoćeš da izjednačiš sa osobom koja drži metlu...

Cuj, ja hocu?! To hoce covecanstvo, civilizacija i to ne od danas nego ima vec par vekova. Pred zakonima je fakultetski obrazovana osoba potpuno izjednacena sa osobom koja drzi metlu. Pazi, ja sam cak i na tvojoj strani, posto imam zavrsen fakultet odgovaralo bi mi da zakon nas, burzoaziju, sa fakultetskim diplomama prestane da izjednacava sa obicnim gologuzim proleterijatom. Ako moze za svakog sa zavrsenim fakultetom po batler, kuvar, vrtlar, sofer i harem o drzavnom trosku, ja se momentalno pridruzujem toj tvojoj stranci.


Lako je mene trolovati, ali ipak da kažem da ja to, ni ništa slično, nisam rekao, ti se izgleda zalažeš za rešenje da osoba koja se 10 godina školovala ima iste prihode na raspologanju kao osoba koja se nije školovala, iako će ova prva da ti isporuči stručnu i profesionalnu uslugu, a druga savršeno nestručnu. Nisam rekao da ne budu jednaki pred zakonom. Ali kad već uređuješ zakon pobrini se da hirurg dobije bar malo više od čistačice, hirurg obično spase nečiji život, a da bi došao do toga da može to da uradi mora da uloži 10 godina svog života, a čistačica samo čisti. Moraš priznati da je njihov doprinos društvu podjednako važan, ali drugačijeg kvaliteta.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.11.2020. u 22:47 - pre 42 meseci
Moj deda se na Kajmakčalanu borio za slobodu i zato moja podrška ide svim frilenserima koji prebace svoje poslovanje na Kajmakčalanska ostrva!

Citat:
Moraš priznati da je njihov doprinos društvu podjednako važan, ali drugačijeg kvaliteta.


Nije podjednako važan. Ako treba nešto da se počisti mogu i sam, posao hirurga može da radi samo hirurg.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.11.2020. u 22:49 - pre 42 meseci
Citat:
MajorFatal:
Lako je mene trolovati, ali ipak da kažem da ja to, ni ništa slično, nisam rekao, ti se izgleda zalažeš za rešenje da osoba koja se 10 godina školovala ima iste prihode na raspologanju kao osoba koja se nije školovala, iako će ova prva da ti isporuči stručnu i profesionalnu uslugu, a druga savršeno nestručnu. Nisam rekao da ne budu jednaki pred zakonom. Ali kad već uređuješ zakon pobrini se da hirurg dobije bar malo više od čistačice, hirurg obično spase nečiji život, a da bi došao do toga da može to da uradi mora da uloži 10 godina svog života, a čistačica samo čisti. Moraš priznati da je njihov doprinos društvu podjednako važan, ali drugačijeg kvaliteta.


Poreska politika nema veze sa tim. Čak i da se složimo, postavlja se pitanje zašto bi hirurg plaćao manji porez od čistačice?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.11.2020. u 22:53 - pre 42 meseci
Jer veći deo novca dobija u kešu, plaća procentualno manji porez. Novac u kešu dobija zbog važnosti posla koji obavlja.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere09.11.2020. u 22:59 - pre 42 meseci
Aha, pa da, kako se ranije nisam setio.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210996 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.