Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 212949 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.orange.sk.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 17:25 - pre 42 meseci
Citat:
dr0id:

Ko drugi ima uticaj na zaposljavanje ako ne zakonodavci i poslodavci!?

Trziste.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 17:29 - pre 42 meseci
Citat:
dr0id
Ajmo opet u krug - nije bitno da li je veci nego sta se dobija zauzvrat. A za penzije je Srbija izmislila 1.3 (od cega vecina na budzetu):1, zato nista od penzija, jbg


A, pa tako reci!

Probacu, sledeci put kad treba da platim porez - ima da zaboravim, zato sto ne dobijam ono sto hocu zauzvrat: bolnice u kojima rade iskljucivo modelsice kao medicinske sestre, javni prevoz sa privatnim vozilima marke Porsche, model 918 Spyder (zbog klime), biro za nezaposlene koji placa prosecnu platu 5 godina + obavezno da placaju i preskolovanje na MIT-u. Do tad, nema bre.

OK, sve mi je jasno do ovde. Ali sad pocinjem malo da bivam zbunjen...

Kazes: "A da se potrudis da drzava bolje funkcionise mozes upravo neplacanjem"

Kako to funkcionise? Da volontiram za drzavu umesto da placam porez? Ili da napisem listu zelja i posaljem poslanicima? Vladi?

I kada mislis da bi trebalo da pocnem da placam? Da li treba da obavestim drzavu da se spreme unapred, ili?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 17:30 - pre 42 meseci
Mozes ti da placas i 40 i 50 i 90% ako hoces, tvoje pare - tvoj problem. Samo ima onih kojima to jednostavno ne dolazi u obzir.

Mada, kao sto rekoh
Citat:
dr0id:Mada sam ja rekao "manje" a ne "nula", ali sta drugo od vas osim karikiranja i spinovanja...

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 17:38 - pre 42 meseci
Citat:
dr0id
Samo ima onih kojima to jednostavno ne dolazi u obzir.


Ne dolazi u obzir kao:

a) Duzni su da plate, ali nece?
b) Duzni su da plate, ali nece - i pale odmah u druge krajeve?
c) Duzni su da plate, ali nece, eventualno nove obaveze ali samo ako im se svidi?
d) Duzni su da plate, platice prvi i poslednji put a onda pravac... emigracija?
e) Duzni su da plate, zatvorice posao i nadati se da ih nece navatati, do tad ce da budu kod mame i tate?
f) Nesto drugo? trece?

Zezam se, nema veze. To je stvar izmedju njih i drzave gde su poreski obveznik.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 17:41 - pre 42 meseci
Sve od navedenog, plus i drugo i trece, kako ko. Kazem, video sam da planiraju da naplate oko milijardu evra, teoretske sanse nema da uzmu ni 5%. A toliko (i vise) se daje kao neka subvencija ili mazne za nedelju dana ili baci iz gluposti/neznanja/bahatosti, znaci cist hir i izdrkavanje
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 17:43 - pre 42 meseci
Citat:
dr0id:
Naravno da bi trebao da placa manje, sam sebi nalazi posao, sam obezbedjuje mesto i sredstva za rad, sam naplacuje, ne dobija odmor, bolovanje, penziju, ne oslanja se na drzavne institucije (inspekcije, policije, sud, itd.)...


Ljudi, recite mi da sanjam.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 17:53 - pre 42 meseci
Citat:
bananaphone:
Citat:
Dexic:
A ti uzimas onu manjinu, koja jeste de facto radnik, samo pokusava da se drugacije prikaze, kao da su svi takvi.. nemoj da generalizujes!


Mislim da posmatras svet iz veoma uskih okvira, vecina self-employed, FL/gig economy - radnika su de facto zaposleni, samo se kroz kompleksne strukture prikazuju kao self-employed. Kao sto rekoh imas internet - prouci sta se desava u EU i USA vezano za to.

Ne, ne, ne... tema je o frilenserima u Srbiji, eventualno mozemo na Balkan da prosirimo.
I uopste Evropu za slicne poslove, ali nikako na Uber, Amazon i slicne bezobrazluke!

Znaci, gledajmo situaciju sa onima koji stvarno rade preko neta, kao sto je slucaj sa stvarnim frilenserima u Srbiji.
De facto gro njih nije stvarno radnik, jer ne radi kod jednog poslodavca cele godine i slicno.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.orange.sk.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 17:55 - pre 42 meseci
Citat:
Dexic:
Zasto ne bi FL-ima dali ogromne poreske olaksice ako samo unose novac u zemlju? Ostace novac ovde, bice zadovoljno, povecati posao i doneti vise novca.

Naprimer zato sto nijedan poslodavac vise ne bi bio lud da otvara firmu u srbiji za bilo koju delatnost koja se radi na racunaru ili papiru. Otvori lepo offshore kompaniju, radnike placa kao frilensere a drzavi sipak. Ali, ako si pratio - ja i jesam za to da se FL-ima daju ogromne poreske olaksice, tj. da se izjednace sa beracima malina i slicnim poljoprivrednim frilenserima. I taj moj predlog bi bio dovoljno opasan - mozda bi poslodavci presli na offshore umesto firmi u srbiji, ali je po mom misljenju dobra polazna osmova za pregovore - frilenseri da predlose to, a drzava da proceni rizik pa da kaze - moze, ili ne moze.

Citat:

Eh, i onaj od 12.000 i onaj od 60.000e da plati 5000e??? Pa ovaj od 12.000 ce i da plati oko 5000e po sadasnjem zakonu :D
Super ti je predlog, opet dajes onima koji imaju vise, i ostavljas ove sa manim zradama na trenutnim mukama :)

Vidim ja da ti imas konja u ovoj trci :)

Ne bavim se konjarstvom. Ovo pitanje me ne dotice apsolutno ni malo nego volim da diskutujem o necemu sto me se licno apsolutno ne tice, jer ustvari je jedino tako moguce biti nepristrasan. Nisam ja taj koji "daje onima koji imaju vise", nego ako nisi primetio - komentarisao sam najpovoljniji model oporezivanja koji je ikada ikome dat u ovoj drzavi! Taj model je propisan sledecim zakonom:
zakon o pojednostavljenom radnom angazovanju na sezonskim poslovima

Mislim da je teoretski i prakticno moguce da se it frilenseri izbore za to jer:
- da li ih poslodavci angazuju po potrebi-povremeno-sezonski, identicno kao radnike sa poljoprivredne poslove? Da, upravo tako.
- da li je i jedne i druge tesko pronalaziti i kaznjavati ako im je sakon nepovoljan? Jeste.
- da li su i jedni i drugi frilenseri? Jesu.

Ako je sve to tako, zasto im se ne bi priznalo pravo na oporezivanje po istom zakonu?

Postoji najniza stopa doprinosa ispod koje nije moguce placati porez i doprinose. Tu mi ne mozemo nista. A sve i da mozemo, ako me neko pita da li je pravedno da jedan programer za svoj dan rada plati manje poreza i doprinosa nego jedan berac malina, rekao bih - NIJE! Mi mozemo samo da diskutujemo da li je u redu da i onaj ko zaradjuje 1000 evra mesecno plati porez i doprinose kao berac malina. Mogu da zazmurim i da kazem - "nek bude da jeste, jer i berac malina kad bi nekim cudom bio placen 1000 evra mesecno placao bi porez i doprinose upravo toliko", ali ako ti pokreces inicijativu da treba da plati vise, onda je to super, necu biti protiv, podrzavam i takve inicijative.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 17:55 - pre 42 meseci
Citat:
bananaphone:
Citat:
dr0id: Zezas? Pa FL i kazu da ce radije da promene drzavu nego da placaju a vi se cudite/bunite. A da se potrudis da drzava bolje funkcionise mozes upravo neplacanjem, a ne placanjem sve vecih dazbina. Svakako ce sistem puci, pa je bolje da pukne pre nego kasnije


Pa ja se ne cudim i ne bunim ni najmanje - ja se smejem :D

Vrtimo se u krug, idi u bilo koju drugu drzavu u Europi i probaj da ne placas porez - pri tom je taj porez isti ili veci nego u Srbiji :D - btw - isti je princip za penzije - da ne mislis da je Srbija izmislila nesto posebno.

Nije veci,bre :)
Na 1000e da zaradjujes vise placas u Srbiji, nego u skoro bilo kojoj drzavi Evrope. Eno za Nemacku smo stigli da i na mnogo vece sume manje placas nego u Srbiji.
Ti ljudi bi isto toliko zaradjivali, gde god da zive - jer ne bore se oni sa radnicima u Srbiji, nego u celom svetu. Znaci, njima bi vise ostalo u Nemackoj/NL nego ovde!

To sto je to previse mala suma da mogu da legalno odu za bilo koju od ove dve zemlje je nesto drugo.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 18:05 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Dexic:

Mogu da ih prijave na pola radnog vremena, i isplate zvanicno samo pola minimalca. I ostatak oept na ruke.
Pravis se kao da su dva problema direktno povezana :)

Zato sto su neraskidivo uzrocno-posledicno povezana. Ako isplatis pola minimalca, moras da obracunas doprinose na celu minimalnu osnovicu za doprinose.

Nije tacno ;) Ako te isplati pola minimalca, to je na pola radnog vremena, i sama osnovica je pola onda.
Dokle treba da te klepam po tvrdjanma da priznas kako zaradjujes od ove situacije?:)
Citat:
Član 39

Kada je period za koji se obračunava doprinos kraći od mesec dana, a ispunjeni su uslovi za primenu najniže mesečne osnovice doprinosa, obračun doprinosa se vrši na srazmerni iznos najniže mesečne osnovice doprinosa.


Citat:
Sto je onda neki suludo visok procenat u odnosu na ono sto radnik dobija. Dodatni problem - ako imas naprimer pekaru koja radi 24 sata dnevno, moras imati najmanje 4 prodavacice prijavljene na puno radno vreme, ili 8 prijavljenih na polovinu radnog vremena, ne mozes nikako 4 prijavljene na polovinu radnog vremena. Kad inspektor ulazi u radnju, prvo gleda radno vreme, potom gleda koliko vas mora raditi jednovremeno, izracuna mesecni broj radnih sati, podeli sa 176 i ako je rezultat veci od broja radnika prijavljenih na puno radno vreme - eto kazne. Isprobano je sve to i ispostavilo se da je ovo jedini nacin - svima prijava na minimalac, ostalo na crno.

A on ce po cemu videti ko je kada radio? :D I kako onda ljudi stalno rade preko 12h dnevno, sto je zabranjeno? I preko 8 je zabranjeno, ako se ne placa vise i ako se radnik ne slozi - ali koliko se to primenjuje?:)
Jesi ti prvi koji ce da se zali na to?:)
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 18:15 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Dexic:
Zasto ne bi FL-ima dali ogromne poreske olaksice ako samo unose novac u zemlju? Ostace novac ovde, bice zadovoljno, povecati posao i doneti vise novca.

Naprimer zato sto nijedan poslodavac vise ne bi bio lud da otvara firmu u srbiji za bilo koju delatnost koja se radi na racunaru ili papiru. Otvori lepo offshore kompaniju, radnike placa kao frilensere a drzavi sipak.

Nije sipak, nego dobiju porez koji ovako ne bi dobili, jer ko ima iole klikera gleda da ne ostavlja trag.
1. Firme se otvaraju u Srbiji iskljucivo zbog pranja novca preko drzavnih olaksica. Inace FIAT, koji je izmuzao vise od drzave nego sve politicke pijavice ne bi ni postojao.
2. Firme ce se otvarati u Srbiji, ako ima pozeljne radne snage, jer im trebaju ozbiljni radnici na duze vreme, i ne zanima ih da li mogu duplo jeftinije proci nekim kerefekama.

Te manevracije rade firme tipa Uber/Amazon, koje mogu da menjaju radnike kako im se cefne. Njih ne zanima ni da izgube 10% najboljih radnika za proste poslove, ako ce manje platiti za 15% losijih radnika, koji zavrse ipak posao.
Ali firma koja hoce stvarno nekoga za ozbiljan posao ce frilensing da iskorsiti eventualno da vidi kako se ta osoba ponasa na kraci period. Za sve dalje ce placati.

Zasto bi Facebook, Google i Apple placali ljude u San Frnciscu inace mesecne cifre kakve ovde ne dobije ni 5% ljudi godisnje? Ne radnika, nego ljudi! Kad mogu da ih plate i po 5x manje da budu u drugom mestu (sto trenutno i pokusavaju da urade i stimulisu!) ili kao gig worker?
Zato sto ako ih nateraju tako, oni ce brzo otici drugde, ili ce biti manje produktivni.

Mislis da ne bi te tri firme sve to outsorsovale u Indiju da mogu? Poreski ih NISTA ne sprecava!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.orange.sk.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 18:30 - pre 42 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Nije mi jasno kako si zamislio da država kontroliše koliko je dana FL radio? Ako neko radi mesec dana i zaradi 1000EUR, a prijavi da je radio samo jedan, platio bi 330din!?

Prvo da razgranicimo - zakon o sezonskim radnicima tretira ljude koji rade za naknadu reda velicine minimalne cene radnog sata, koji imaju veoma nizak zivotni standard i u skladu sa tim izaslo im se u susret ovim minimalno mogucim nametima. Nikakvi specijalci koji zaradjuju 1000 evra dnevno ne mogu biti predmet ovog i ovakvog zakona. 1000 evra mesecno tj. 33 evra dnevno bi bio neki limit do kog ima smisla dozvoliti ljudima koriscenje benefita ovog zakona. Koliko si radio sam upisujes preko portala, naravno vodis racuna da se ne pojave kojekakve nebuloze kao ta koju si naveo - 1 dan rada a 1000 evra prihoda. Moguce je napraviti skript za automatsko eliminisanje onih koji misle da su oni pametni, a ostali su veverice. Takvi mogu biti automatski izbaceni sa portala i oporezovani normalnom stopom.

Citat:
Meni se čini da je realnije da se plaća neki procenat od priliva, jer to je jedino što država realno može da iskontroliše.

A pa super onda. Upravo takav zakon je u primeni vec 17 godina.

Citat:
Postavio sam video klip gde je Aleksandar Segedi predložio 15% od priliva uz granicu do koje se ne plaća porez

Predlog je glupost, on kaze da je knjigovodja, a deluje da nije prosao pored knjigovodje. Porez je sklon pregovorima, trenutno je 10%, moze da bude 15% ako to frilenserima odgovara, moze da bude 5% ako se poreska uprava slaze, moguce je da bude 0% pod odredjenim uslovima, ali doprinosi nisu skloni pregovorima, oni moraju da budu toliko koliko jesu. Pomenuo sam ranije da pod odredjenim uslovima moze da se ostvari pravo na povracaj poreza i doprinosa, ali cak i tada mora da se plati sve do poslednjeg dinara i da se ta uplata proknjizi u nadleznim fondovima, pa tek potom da se podnese zahtev da drzava refundira deo iznosa. Nema toga ako ti je odobren povracaj 75% da uplatis samo 25% a za ostatak nek se drzavne sluzbe medjusobno isprebijaju.



Citat:
Ovo bi trebalo da važi za sve građane, ne samo za FL

U evropi nema drzave gde porez i doprinosi iznose samo 15% a ne znam postoji li takva uopste u svetu, tako da ti predlazem da se ostavis mastarija i pocnes razmatrati resenja koja su realno moguca.



 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.orange.sk.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 18:35 - pre 42 meseci
Citat:
Ne moze da ima istu politiku/stopu za FL i regularnog

Naravno da moze. A moze i razlicito - ako ima za cilj da jedno podstice a drugo suzbija.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.orange.sk.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 18:39 - pre 42 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Ali retroaktivno! Pa ne, ne vredi, ipak je ovo humoristički program.

Meni su super takve ideje - za ono sto sam zaradio danas poreska uprava ima rok da mi naplati porez do 23:59h, ako u tome iz bilo kog razloga ne uspe, onda cao, sutra ujutro je zastarelo, vise srece sledeci put

Steta sto toga nema nigde na svetu.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 18:43 - pre 42 meseci
Citat:
Dexic:
...
Nije veci,bre
Na 1000e da zaradjujes vise placas u Srbiji, nego u skoro bilo kojoj drzavi Evrope. Eno za Nemacku smo stigli da i na mnogo vece sume manje placas nego u Srbiji.
Ti ljudi bi isto toliko zaradjivali, gde god da zive - jer ne bore se oni sa radnicima u Srbiji, nego u celom svetu. Znaci, njima bi vise ostalo u Nemackoj/NL nego ovde!

To sto je to previse mala suma da mogu da legalno odu za bilo koju od ove dve zemlje je nesto drugo.


Pa cemu onda sluzi slucaj koji nije moguc? Samo da bi dokazao kako si u pravu? A da uzmemo bilo koju drugu kombinaciju koja jeste moguca?

Ponovo na minimalnu zaradu u Nemackoj - placas ~isti procent za doprinose kao na minimalnu zaradu u Srbiji 37%. Ne svidja ti se to poredjenje?

Ajde 1000e plata Srbija na 2000e u Nemackoj? Na 1000e zaradu u Srbiji - placas 39% doprinosa. Na zaradu od 2000e, placas 45% doprinosa u Nemackoj.

Ne svidja ti se ta kombinacija - ajde stavi bilo koju drugu mogucu kombinaciju - IT posao u Srbiji za 2000e - IT posao u Nemackoj 4000e - jel to realno poredjenje?

Prosecna zarada Nemacka - prosecna Srbija?

Stavi bilo sta drugo - videces stanje sa porezima. Ali ti ne zelis to da vidis - ti zelis ko Imam da stavis nemogucu cifru i dokazes kako si u pravu

Na osnovu ova dva kalkulatora:
https://www.capernaum.rs/kalkulator-zarade/
https://www.bbx.de/grossnet-wage-calculator-germany/
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.orange.sk.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 18:45 - pre 42 meseci
Citat:
dr0id:
A smesno je to sto se zalazete da FL i zaposleni u (privatnim ili drzavnim) firmama placaju isti iznos/stopu

Nije nimalo smesno, mada bi bilo logicno da drzava podstice zaposljavanje pa zaposlenima naplacuje manje nego frilenserima. Ustvari i naplacuje im manje, imaju pravo na poresko oslobodjenje, pa im ukupni trosak izadje za oko 1.600 dinara manji nego frilenseru za isti iznos. Traziti da drzava suzbija zaposljavanje visokim nametima a podstice frilensing niskim - e, to je vec smesno 😁
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 18:55 - pre 42 meseci
Zaista je logicno da podstices zaposljavanje umesto samozaposljavanja, fabrike umesto male privrede, itd. Ako si politicar, poreznik, tajkun i sl.
Citat:
Darko Nedeljković:Porez je sklon pregovorima, trenutno je 10%, moze da bude 15% ako to frilenserima odgovara, moze da bude 5% ako se poreska uprava slaze, moguce je da bude 0% pod odredjenim uslovima, ali doprinosi nisu skloni pregovorima, oni moraju da budu toliko koliko jesu.

Jel? Znaci ili koliki vec % plate ili par hiljada dinara ili 0din, kako se kome zalomi, toliko koliko jesu? Bas logicno i pravedno
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Ne moze da ima istu politiku/stopu za FL i regularnog

Naravno da moze. A moze i razlicito - ako ima za cilj da jedno podstice a drugo suzbija.

Naravno da i FL mogu ili da placaju ili ne placaju ili cak postanu trosak za drzavu - sve zavisi da li im je cilj da pomazu neefikasan, neisplativ sistem ili sebe.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.orange.sk.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 19:19 - pre 42 meseci
Citat:
dr0id:
A da se potrudis da drzava bolje funkcionise mozes upravo neplacanjem, a ne placanjem sve vecih dazbina.

A pa da, ako je placanje poreza zaista stvar dobre volje, onda ne treba placati, ja se sa tim potpuno slazem. Ali, ako te uhvate i stave iza brave, onda kad ti ispadne sapun nemoj da kukas nama, nego primi to kao muskarac.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 19:23 - pre 42 meseci
Citat:
bananaphone:
Pa cemu onda sluzi slucaj koji nije moguc? Samo da bi dokazao kako si u pravu? A da uzmemo bilo koju drugu kombinaciju koja jeste moguca?

Pa sluzi da se vidi da su porezi manji na male zarade.
A da su veci na velike, kako je i realno.

Stavi zaradu sa kakvom mozes normalno ziveti u DE, i onu sa kojom mozes normalno ziveti ovde (ne moras da dodajes 1000e mesecno mesecno za zdravstvo za Stbiju, jer samo tako je poredivo zdravstvo..)

Ali ces onda reci moci sa 500e u Srbiji a ne moze bez 1500e u Nemackoj..


Ali stoji da ako frilenser iz Nemacke nekako zaradi samo oko 2000e bese, ostane mi vise nego frilenseru u Srbiji koji isto zaradi.
I to nije fer.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.orange.sk.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 19:28 - pre 42 meseci
Citat:
dr0id:
Pa FL i kazu da ce radije da promene drzavu nego da placaju a vi se cudite/bunite.

Ko se cudi i buni? Ja podrzavam i plus predlazem da im se kupi karta o trosku drzave. Naravno, pod uslovom da se nepovratno ispisu iz drzavljanstva, a ne da uzmu besplatnu kartu, pa posle brze dodju nego sto su otisli. I ovo nije nikakvo zezanja niti provokacija nego sam veoma siguran u tome. Ako frilenseri smatraju da time sto bi nastavili da utajuju porez cine neku milost drzavi - ne, ne cine, naprotiv. Time sto ce otici oslobodice drzavu troska kad budu bolesni i stari, ali to je jos neko na forumu rekao, nije samo moj stav.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 212949 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.