Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 211227 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 13:06 - pre 42 meseci
Za sve je kriv državni sektor.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.orange.sk.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 13:11 - pre 42 meseci
Citat:
Smeta mi ostrenje siljka na sirotinji koja prihoduje do 600...


Sad gledam statistiku....
Prosecna bruto zarada angazovanih van radnog odnosa u Srbiji je 445 evra. Oni valjda nemaju bruto1 i bruto2, nego im se sve skida od tog iznosa? Gledam dalje, prosecna bruto zarada preduzetnika i lica zaposlenih kod njih - 377 evra. Dakle, oni koji prihoduju oko 400 su prosecni. Oni koji prihoduju 500-600 nisu sirotinja, nego natprosecni budzovani. Tek za one koji prihoduju ispod 300 ima smisla reci da su sirotinja, poredeci sa drugima. Izvor podataka je cekos.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 13:13 - pre 42 meseci
Citat:
dr0id:
Znaci kriv si ako ne dokazes suprotno?


Ne, gde to piše?

Citat:
dr0id:
I to je ok, sve po zakonu/ustavu?


Jeste, ali ne ono što ti tvrdiš.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.orange.sk.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 13:15 - pre 42 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Za sve je kriv državni sektor.

Sudeci po platama, drzavni sektor je nesto najbolje sto imamo. Prosecna plata je vise nego duplo veca od onog sto preduzetnici i zaposleni kod njih zaradjuju.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 13:24 - pre 42 meseci
Zavisi kako posmatraš stvar. Evo jedne anegdote koja daje lep opis.

Moj komšija ima pečenjaru. Krenuo u bizMis, godinu dve radio na crno, onda sve lepo zakonski regulisao. Deceniju i više mu išlo odlično, sada od kad je korona slabije. Uglavnom, razgovaram letos sa jednim klincem, dečko nema trideset. Radio u pečenjari kod tog mog komšije, klao stoku(jagnjići prasići i takoto) i pripremao za ražanj. Kaže on meni u jednom trenutku: "imao sam veću platu od sudije". Eto.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..1e1:dd00:3545:f7db:47e4:bab3



+7177 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 13:33 - pre 42 meseci
Citat:
dr0id
Znaci kriv si ako ne dokazes suprotno? I to je ok, sve po zakonu/ustavu?


Da, naravno da je OK - po zakonu i po ustavu.

Obrati paznju na sledece clanove Ustava Republike Srbije: 91, 96 para 6 i 8, 136

Ali znas sta je jos ludje? Sto takvo ponasanje (utaja poreza) zapravo sprecavaju drzavu u ispunjavanju ustavnih obaveza. Ustav gradjanima garantuje odredjena prava i slobode, za cije pruzanje drzava mora da trosi novac. Drzava ima pravo da se zaduzi, ali na kraju: dug ili ne - sve se to placa... novcem prikupljenim porezom.

Niko "te" ne smatra "krivim" vec samo traze da opravdas priliv novca. Ako nisi u stanju da objasnis poreklo i to potkrepis nekim dokazima + nemas opravdanja ZASTO to nisi u stanju da uradis, poresko je komotno unutar svojih ovlascenja da priliv smatraju prihodom. Mozes uvek da ides na sud, ako si raspolozen da pomazes pravnicku struku jos malo.

Uzgred, mislim da pozivanje na ustav radi utaje poreza, izbegavanja placanja parkinga, autobuskih karti i sl. nije pametna strategija. Ljudi koji pisu ustav i zakone obicno imaju 2 grama mozga u glavi, pravo im je bukvalno struka.

Citat:
dr0id
Ja mislim da ce pre otici ti koji primaju 250e nego oni sa 1500e.


Sto je sasvim u redu, samo ne znam kakve veze ima sa porezom?

Citat:

Tako su pre 10+ godina razni politicari i bizmismeni pricali kako ljudi ima da rade za 200e i cute, budu srecni, a ovi se nisu slozili pa sve vise i vise odlaze


Ako je situacija takva da "razni politicari i biznismeni" imaju presudan uticaj na neciju platu i mogucnost zaposljavanja, odlazak je vrlo smislena odluka.

Medjutim, ovde se radi o necemu drugom: "necu da platim porez i tacka! Ako me primorate, ima da emigriram i da prestanem da vam budem potencijalni trosak ako se razbolim ili kad ostarim".

Ovo >vrlo< los primer "socijalne nepravde".

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..1e1:dd00:3545:f7db:47e4:bab3



+7177 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 13:36 - pre 42 meseci
Citat:
Bradzorf012
Kaže on meni u jednom trenutku: "imao sam veću platu od sudije". Eto.


Sad moze da prica, zakonski regulisao, sumnjam da bi se hvalio sa "platom vecom od sudije" da zna da je vidjen za sud :-)

Jos da zavrsi izlaganje sa "i plus: tax free!"
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 13:44 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
bananaphone:
Ako uzmes minimalac u Srbiji 31.747,36 - bruto 2 je 50k - ukupni porezi i doprinosi su nesto manje od ~37%

Ako uzmes minimalac u Nemackoj od 19000 godisnje bruto, to je 14,188.45 neto, odnosno 22,757.25 bruto 2 - ukupni porezi i doprinosi su za dlaku vise od ~37%

Kako plate rastu - tako u Nemackoj porez sve vise raste a u Srbiji lagano opada.

Pa tako mora - na zalost u Srbiji ogroman broj poslodavaca i radnika je sklon muljanju sa minimalcem (prijava na minimalac, ostalo na crno). Drzava mora nekako da podstice ljude da se odlepe od minimalca i da isplacuju malo vise.

Aha, oni to rade jer mogu na minimalac.... a ne zato sto mogu da muljaju?
Mogu da ih prijave na pola radnog vremena, i isplate zvanicno samo pola minimalca. I ostatak oept na ruke.

Pravis se kao da su dva problema direktno povezana :)
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 13:49 - pre 42 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
dr0id
Znaci kriv si ako ne dokazes suprotno? I to je ok, sve po zakonu/ustavu?


Da, naravno da je OK - po zakonu i po ustavu.

Obrati paznju na sledece clanove Ustava Republike Srbije: 91, 96 para 6 i 8, 136

Ali znas sta je jos ludje? Sto takvo ponasanje (utaja poreza) zapravo sprecavaju drzavu u ispunjavanju ustavnih obaveza. Ustav gradjanima garantuje odredjena prava i slobode, za cije pruzanje drzava mora da trosi novac. Drzava ima pravo da se zaduzi, ali na kraju: dug ili ne - sve se to placa... novcem prikupljenim porezom.

Niko "te" ne smatra "krivim" vec samo traze da opravdas priliv novca. Ako nisi u stanju da objasnis poreklo i to potkrepis nekim dokazima + nemas opravdanja ZASTO to nisi u stanju da uradis, poresko je komotno unutar svojih ovlascenja da priliv smatraju prihodom. Mozes uvek da ides na sud, ako si raspolozen da pomazes pravnicku struku jos malo.

Haha, "niko te ne smatra krivim", samo ako ti ne dokazes da nije prihod automatski te smatraju krivim za utaju poreza na prihode
Citat:

Sto je sasvim u redu, samo ne znam kakve veze ima sa porezom?

Kako nema, pa tek onda nece placati porez
Citat:

Ako je situacija takva da "razni politicari i biznismeni" imaju presudan uticaj na neciju platu i mogucnost zaposljavanja, odlazak je vrlo smislena odluka.

Ko drugi ima uticaj na zaposljavanje ako ne zakonodavci i poslodavci!?
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 13:51 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:

1. Bilo koje resenje bi trebalo da bude pravedno prema naprimer gore pominjanim tetkicama koje isto tako zaradjuju 60.000-80.000 ili manje bruto2. Ukoliko napravimo takav zakon koji ce jednima uzimati pola plate, a drugima nece, onda ce to mnogi sa vecim ili majkim pravom da nazivaju takav zakon diskriminatorskim, fasistickim ili ko zna kakve jos epitete ce da mu nalepe. Postavlja se pitanje sta cemo sa tetkicama - da nastave lagodan zivot sa 60.000-80.000 ili da pocnemo da uzimamo pola za porez i doprinose. Aha, vec smo poceli. Od pamtiveka.

Zakoni se prave za Fiat i slicne pijavice. I niko nista...

Zasto ne bi FL-ima dali ogromne poreske olaksice ako samo unose novac u zemlju? Ostace novac ovde, bice zadovoljno, povecati posao i doneti vise novca.

Citat:

Mada mislim da je moj predlog sa izjednacavanjem it frilensera sa poljoprivrednim frilenserima najbolji. Svako ko je tokom poslednjih 5 godina inkasirao izmedju 12.000 i 60.000 evra da se prizna 5 godina penzionog osiguranjani da plate po 5.000 evra fiksno porez i doprinose. Ko nema kes, moze na rate. Ko je inkasirao preko 60.000 evra mora da plati pun porez i doprinose i dobija 5 godina penzionog staza. Ko je inkasirao ispod 12.000 evra takodje da plati pun porez i doprinose na pun iznos i proznaje mu senproporcionalni deo penzionog staza.

Eh, i onaj od 12.000 i onaj od 60.000e da plati 5000e??? Pa ovaj od 12.000 ce i da plati oko 5000e po sadasnjem zakonu :D
Super ti je predlog, opet dajes onima koji imaju vise, i ostavljas ove sa manim zradama na trenutnim mukama :)

Vidim ja da ti imas konja u ovoj trci :)
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 13:58 - pre 42 meseci
Citat:
bananaphone:
Pa mislim da treba da poredis prosek u Srbiji sa prosekom u NL i procentom poreza. Tu je porez u NL veci. Ne mozes da poredis cifre direktno posto su porezi prilagodjeni lokalnim platnim razredima, odnosno u skladu sa lokalnim primanjima procenti rastu.

To nema smisla, jer vrednosti nisu uzete na osnovu neke procene gde je prosecna zarada, minimalna dovoljna zarada ili bilo sta slicno - vec kako da drzava uzme najvise poreza.

Taj isti Holandjanin moze da zivi u Srbiji, i placa holandski porez! Znaci moze da zivi u jeftinijoj zemlji i da placa manje nego ja.

Poredjenje nekih minimalaca nema smisla. Ako nista drugo zato sto sigurno to nije minimalna zarada ni u jednoj zemlji.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 13:59 - pre 42 meseci
Citat:
dr0id:
Haha, "niko te ne smatra krivim" samo ako ti ne dokazes da nije prihod automatski te smatraju krivim za utaju poreza na prihode :D


Izvini, moram da te pitam, jesi li ti ozbiljan? Ozbiljno pitam.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 14:13 - pre 42 meseci
Citat:
Dexic:
Citat:
bananaphone:
Pa mislim da treba da poredis prosek u Srbiji sa prosekom u NL i procentom poreza. Tu je porez u NL veci. Ne mozes da poredis cifre direktno posto su porezi prilagodjeni lokalnim platnim razredima, odnosno u skladu sa lokalnim primanjima procenti rastu.

To nema smisla, jer vrednosti nisu uzete na osnovu neke procene gde je prosecna zarada, minimalna dovoljna zarada ili bilo sta slicno - vec kako da drzava uzme najvise poreza.

Taj isti Holandjanin moze da zivi u Srbiji, i placa holandski porez! Znaci moze da zivi u jeftinijoj zemlji i da placa manje nego ja.

Poredjenje nekih minimalaca nema smisla. Ako nista drugo zato sto sigurno to nije minimalna zarada ni u jednoj zemlji.



@Dexic - mislim da se ovde postoji zustra borba, a ne razumeju se osnovne stvari vezane za problem FL a posebno na nacin naplate i obracuna poreza.

Tesko je zaista voditi smislenu konverzaciju kad je sve izbrkano. Proveri kako se postaje poreski obveznik i rezident. Ovo sto si napisao jednostavno receno - nije tacno. Po toj logici ja bi mogao moje prihode da prijavim u Srbiji, platim manje poreze (jer su manji za bruto iznose moje plate od poreza u NL) a da zivim u NL - sto naravno ne mogu
Poreska politika jedne zemlje je prilagodjena ekonomskoj situaciji te zemlje.

Druga stvar - FL zaposlenje nije nista drugacije od bilo kog drugog zaposlenja, razlikuje se samo nacin kako korporacije organizuju finansijsku konstrukciju oko FL, i nemogucnost drzava da kontrolise taj sektor. Ako bi FL postao povlascen u bilo kom smislu - to bi bio signal da svo poslovanje predje u FL, odnosno da niko ne placa porez.

Uvazena profesorka engleskog jezika koja preko FL portala naplacuje svoje usluge kinezu - se po prirodi stvari ne razlikuje od profesora engleskog koji predaju u privatnoj ili javnoj ustanovi u Srbiji. Samo u FL slucaju ne placa nikakav porez na svoju zaradu - dok ovaj drugi placa.

IT inzenjer koji radi u stranoj/domacoj firmi u Srbiji, se ne razlikuje od FL/pausal inzenjera koji obavlja isti posao.

Nema nikakve misterije niti posebne kategorizacije ok FL - osim sto je to fina konstrukcija za izbegavanje placanja poreza, koju drzava sad pokusava da spreci.
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 14:15 - pre 42 meseci
Na pogresan nacin
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 14:17 - pre 42 meseci
banana

Razlikuje se, frilenser je neko ko sam dolazi do posla(poslova), on ne radi za platu, nego prodaje usluge. Nije zaposlen, nego nezavisni isporučilac usluga.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 14:21 - pre 42 meseci
Citat:
bananaphone:
Proveri kako se postaje poreski obveznik i rezident. Ovo sto si napisao jednostavno receno - nije tacno. Po toj logici ja bi mogao moje prihode da prijavim u Srbiji, platim manje poreze (jer su manji za bruto iznose moje plate od poreza u NL) a da zivim u NL - sto naravno ne mogu :)

Ne moze zaposlenje tako lako, moze zarada.
Ali nemas verovatno dovoljno veliku zaradu da ti se isplate poreski advokati koji sredjuju to.
A za zaradu, ja sam legalno radio u UK, a primao platu u Srbij i placao srpski porez. HMRC je to znala, i nista dodatno nisam bio u obavezi da placam u UK.

Citat:
Druga stvar - FL zaposlenje nije nista drugacije od bilo kog drugog zaposlenja, razlikuje se samo nacin kako korporacije organizuju finansijsku konstrukciju oko FL, i nemogucnost drzava da kontrolise taj sektor. Ako bi FL postao povlascen u bilo kom smislu - to bi bio signal da svo poslovanje predje u FL, odnosno da niko ne placa porez.

Uuuu, zeznuo si se. FL nije zaposlenje! Zaposlenje je iskljucivo ugovor o radu - u bilo kojoj drzavi.
Sve ostalo je prihod, ali ne zaposlenje!
Nemoj sada i ti da mesas zaposlenje.

Citat:
Uvazena profesorka engleskog jezika koja preko FL portala naplacuje svoje usluge kinezu - se po prirodi stvari ne razlikuje od profesora engleskog koji predaju u privatnoj ili javnoj ustanovi u Srbiji. Samo u FL slucaju ne placa nikakav porez na svoju zaradu - dok ovaj drugi placa.

Naravno da se razlikuje. Nije zaposlena.

Ova drzava ne pokusava nista da spreci, samo hoce da jos vise ljudi ne moze samostalno da radi, vec mora da se ide preko necije sape novac do njih.
Isto kao sto "nema zaposljavanja u javnom sektoru", a onda koliko njih dobije preko agencija za zaposljavanje posao u drzavnim firmama, a te agencije samo uzimaju novac koji je trebao biti radnikov, plus subvencije.
Mrs bre! :) (ne ti, naravno :D)
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 14:22 - pre 42 meseci
Citat:
dr0id: Na pogresan nacin


Drzava ima poresku politiku koja moze da ne valja!

Ali onda ne valja ni za koga. Ne moze FL profesor engleskog biti izuzet od nje, a onaj koji radi u regularnoj firmi placati porez - to je valja jasno . Drzava ne trazi nista do FL profesora engleskog, sem da plati porez kao i regularni profesor engleskog.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 14:23 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Ako si pratio, ja sam gore iznad predlozio potpuno drugi model oporesivanja, za koji mislim da bi bio pravedan, moguc i ostvariv - da se it frilenseri izjednace sa beracima malina i ostalim poljoprivrednim frilenserima, jer u sustini nema nikakve razlike. Ukratlo, da placaju 330 dinara dnevno i samo za dane koje rade, pod uslovom da ne zaradjuju preko 1000 evra mesecno. Ako zaradjuju vise, nek registruju doo, posto kao preduzetnici pune gace kad im se pomeme test samostalnosti. Upravo zbog toga sto si u pravu - i jedne i druge je prilicno tesko loviti, poljoprivredni frilenseri moguda se kriju po nekim brdima daleko od ociju inspektora, a it frilenseri nesto veoma slicno tome u cyber svetu. I jedni i drugi zaradjuju malo i neredovno. I jedni i drugi treba da imaju neku makar najminimalniju penziju za dane kad vise ne budu mogli da drze motiku/misa. Ono sto je porazavajuce, 99% diskutanata nije niti podrzalo neki konkretan predlog, niti iznelo neki svoj, izuzev - da se ne placa nista i da se u starost doceka van penzionog sistema. Sto je u suprotnosti sa vizijom drzave srbije, balkana, evrope. Negde van evrope ima takvih drzava, pa se treba nekako ili uklopiti ovde, ili emigrirati u drzavu koja vam se podudara sa planovima, sta drugo?


Ovo je mnogo bolji predlog od onog gde predlažeš subvencije za kartu u jednom pravcu. Nije mi jasno kako si zamislio da država kontroliše koliko je dana FL radio? Ako neko radi mesec dana i zaradi 1000EUR, a prijavi da je radio samo jedan, platio bi 330din!? Meni se čini da je realnije da se plaća neki procenat od priliva, jer to je jedino što država realno može da iskontroliše. Postavio sam video klip gde je Aleksandar Segedi predložio 15% od priliva uz granicu do koje se ne plaća porez (hvala ti što nisi na socijalnoj pomoći). Ovo bi trebalo da važi za sve građane, ne samo za FL koji rade sa inostranstvom i to bi stvarno probudilo preduzetnički duh kod ljudi i podiglo svest o potrebi da se plaća porez, kao i svest o potrebi da znamo kako država koristi taj naš novac. Ako nemaš rešenje za kontrolu koliko je dana FL radio, tvoj predlog se svodi na ~0 poreza na zaradu do 1000EUR. Nije ni to loše, samo čini mi se da ideš iz jedne krajnosti u drugu.

Citat:
Sudeci po platama, drzavni sektor je nesto najbolje sto imamo. Prosecna plata je vise nego duplo veca od onog sto preduzetnici i zaposleni kod njih zaradjuju.


Državni sektor je najbolji za ljude koji rade u državnom sektoru.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 14:31 - pre 42 meseci
Citat:
Dexic:
Uuuu, zeznuo si se. FL nije zaposlenje! Zaposlenje je iskljucivo ugovor o radu - u bilo kojoj drzavi.
Sve ostalo je prihod, ali ne zaposlenje!
Nemoj sada i ti da mesas zaposlenje.


Što još uvek ne znači da ne bi trebalo da plaća poreze i doprinose, odnosno da sebi isplaćuje platu. Da li će sebi da isplaćuje minimalac, a ostalo kao dobit ili na neki drugi način, nije bitno.
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 14:33 - pre 42 meseci
Citat:
bananaphone:
Citat:
dr0id: Na pogresan nacin


Drzava ima poresku politiku koja moze da ne valja!

Ali onda ne valja ni za koga. Ne moze FL profesor engleskog biti izuzet od nje, a onaj koji radi u regularnoj firmi placati porez - to je valja jasno :). Drzava ne trazi nista do FL profesora engleskog, sem da plati porez kao i regularni profesor engleskog.

Ne moze da ima istu politiku/stopu za FL i regularnog. A realno ne valja ni za koga
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 211227 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.