Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 211234 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.orange.sk.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 10:31 - pre 42 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
da ti isplati pare ako ti je duzna (haha, salio sam se)

Mozda si se ti salio, ali to je stvarno tako, imao sam takvu situaciju. Kad sam pocinjao sa privatnim poslom, smatrao sam da vecina mojih radnika rade na takvim poslovima da im treba priznati pravo na beneficirani radni staz. I u skladu sa tim krenem da im uplacujem beneficirani doprinos za pio, a paralelno sa tim pokrenem proceduru za ozvanicenje tog njihovog statusa. Medjutim, procedura trajala mnogo meseci, pokazala se kao prilicno komplikovana, pa su mi iz ministarstva savetovali da odustanem od toga i radnicima ubuduce uplacujem obicne doprinose, sto sam i ucinio. Za uplaceni visak pomislio sam "u redu je, zadrzite kusur". Proslo jos par godina, kad zovu iz poreske uprave, kazu - a, pa ne moze to tako, nije ovo kafana pa da ostavljate baksis i za svakog radnika za svaki mesec donesu oni resenje da mi se razlika vraca. To se vraca na racun moje firme kod poreske uprave, gde moze da stoji, moze da se preknjizava tamo gde im dugujem ili moze da se vrati na racun firme u banci. Medjutim, oni kazu - da to sve stoji kod nas na racunu, to nas nervira, da se preknjizava to je komplikacija, ako nemate nista protiv, mi bi vam to uplatili na racun u banci. I uplatili su.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 10:50 - pre 42 meseci
Ovim komicarima sa Foruma ne vredi ni objasnjavati .

Naravno da porez i doprinos Ne moze da se placa unazad ! Odes u PIO fond i kazes salterusi " hocu da uplatim za 2 meseca od pre 5 godina , tada sam imao prekid , sad imam pare pa da uplatim doprinos "

I ona ti ladno kaze NE moze unazad !

E sad kako onda ti PU naplacuje Unazad i zasto , po kom osnovu ?

Pa upravo po tom osnovu sto Ne moze Unazad !!

Jer ne moze unazad , trebao si da placas Na Vreme ! Mesec za mesec !!

Kako nisi placao poreze i doprinose na vreme , onda ti iz PU dodje resenje da platis sve odjednom sa Kamatama !!

Neces , ne moras , ali kad te posalju na sud , i pocnu da plene pokretnu i nepokretnu imovinu , na kraju ces da platis vise !

Da moze unazad ne bi bio u prekrsaju !


Imali smo stvarni primer iz zivota gde je covek dobio resenje na 72.000 Eura da plati i pristao !

Zasto se nije inatio i preganjao , lagao itd. ??

Zato sto je on stvarni covek , a ne dva Forumska komicara koji ovde pisu Budalastine !

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.orange.sk.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 11:00 - pre 42 meseci
Citat:
Al Imam:
U kom Zakonu je predvidjeno da poreska podnosi Zahtev u ima dužnika
i da dužnik dobija svojstvo osiguranika 5 godina unazad?
Pa ni u kakvom!
Nema procedure za izvršenje.
Dakle uzimanje novca po tom osnovu je protivzakonito.

Ja iz iskustva kazem da poreska moze da donese zasebno poresko resenje za svaku uplatu i u tom slucaju Branimir (ili ko vec) ostvaruje pravo na penziono osiguranje za svaki od tih meseci. Medjutim, ako ne ode da ih zamoli, oni ce to uraditi onako kako im je najlakse - strpace sve u jedno resenje i sav doprinos za penziono osiguranje ce pripasti tekucem mesecu. Medjutim, od slucaja do slucaja zavisi koja varijanta kome vise odgovara. Ako se radi resenje po resenje za svaki mesec, tu verovatno mora da bude kamate za kasnjenje, nije nesto ogromna, ali ima je, ja bih je licno platio kako bih ostvario pravo na penziono osiguranje. Varijanta dva, kod nje se sve sabere, podvuce se crta i ceo iznos tretira kao sad uplacen, tu nema kamate, ali su i doprinosi kao da je radio samo ovog meseca. Takodje, nisam siguran, treba proveriti, doprinosi se placaju maksimalno na 3.000 evra mesecno, preko toga samo porez. Ako je imao visestruko vece prihode, a sve mu strpaju u jedan mesec, moglo bi se desiti da finansijski prodje dosta povoljnije?

Citat:
Ko i kako onda podnosi Zahtev za osiguranje unazad?
Da li će tako naplaćena sredsva moći da refundiraju troškove lečenja koje je retro-osiguranik platio?

I takav slucaj sam imao, a imao je i svaki pausalac dok je cekao poresko resenje godinu-dve. Ukratko - da se plati mora, da se refundira ne moze. Slazem se da je nepravda, ali resenje nemam, niti je poznato da ga je iko ikad imao. Ipak, treba uvek jasno da naglasimo o cemu pricamo - jedno je ono sto ljudi imaju zakonsko pravo, a ne znaju za to, a sasvim je drugo kakve bi zakone ti i ja doneli kad bi nas neko pitao za nesto.

Citat:
U srbiji postoje stotine hiljada ljudi koji su radili
a poslodavac im nije uplatio staž i zdravstveno.

Ukoliko su bili prijavljeni, a nije uplacivano, tada mogu da uplate, a bile su i neke kratkotrajne akcije gde drzava placa, samo je trebalo podneti zahtev. Ukoliko su radili na crno, to je mnogo teza prica.


 
Odgovor na temu

stefanx

Član broj: 173226
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 11:06 - pre 42 meseci
i sta je onda forumaski predlog za 80000-100000 porodica od kojih vecina zaradjuje 60000-80000?
https://www.021.rs/story/Info/...adjuju-80000-dinara-bruto.html

1. da nastave lagodan frilens zivot sa pomenutim sumama placajuci na iste 20% porez + 25.5% PIO doprinosa + 10.3% doprinosa za zdravstveno osiguranje?
2. da se prijave na biro vejting listu sa jos 200000 sapatnika koji su vec tamo za neku subvencionisanu fabriku pakericu?
3. da prevodioci, teacheri i ini jedu kolace u blockchain, VR... nisama?

i da ovi ljudi zele da placaju porez, samo traze odgovarajuci model da mogu da prezive do prvog sledeceg u mesecu.

 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 11:08 - pre 42 meseci
Ajde ta dva forumska komičara
koji tvrde da je "po osnovu"
zašto poreska / PIO nije odrapila
firmu koja nije uplatila doprinose za zaposlene?

Čovek je radio u "uglednoj" beogradskoj firmi koja i dan danas postoji.
Dobio je rešenje sa umanjenom penzijom.
Radni staž upisan ali nije obračunat.
"Kako?" upita on PIO.
Pa "ugledna firma" nije uplatila doprinose.

Dakle, poreska i PIO su 30 godina saučesnici u pljačkama
"mudro" ćute i nenaplaćuju PIO-Poreze-Kamate!

A forumski komičari pričaju da je "po osnovu" naplaćivati unazad.

Dobro, kad je "po osnovu" nek naplate "uglednim i otmenim" koji ne ispunjavaju svoje obaveze
a radniku neka obračunaju penziju sa punim radnim stažom.

E hoćeš malo - prc - "ovo je srbija".




 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.166.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 11:08 - pre 42 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Cela ova tema moze da se opise sa 4 recenice:

1. Ljudi koji su privredjivali bez da placaju porez ("freelanceri utajivaci poreza") se bune sto im drzava trazi da... placaju porez
2. Srbija ima poreski sistem koji je nepovoljan za ljude sa malim primanjima i vrlo povoljan za ljude sa visokim primanjima
3. Ako mozes i dalje da budes pausalac i primas tik ispod maksimalnog dozvoljenog prometa = na konju si, vidi te: placas porez "Like a Boss"!
4. Ako si freelancer i imas primanja reda minimalca... za*ebato, bices na*uzen: pausalno ili redovno, kupi vazelin (ne mozes da ga odbijes od poreza, sorry)


Notiraćemo da osoba koja živi jako daleko, kako geografski tako i mentalno, misli da zna kako tema koja se razvukla na 30 strana, a mogla bi da stane u jednu rečenicu: radiš, zarađuješ, plaćaš porez,.. može da se opiše.. sve se nešto mislim sve i da objasnim da li bi razumeo, ali da pokušam.

1. Već u prvoj rečenici dva sumnjiva momenta: Niz: radiš -> zaradiš, zamenili smo sa "privređuje", jer ne mora da radi da bi zarađivao, "privređuje" je sve to u jednom, lepo, sad još i da pruža usluge on-line na neizvesnom servisu zamenimo za "zaposlen" pa svi da budu zadovoljni, sajt koji ga povezao sa poslodavcem već uzima 30%, a možda je potpisao i wban8xyz gde je rečeno da sajt plaća poreze. Izvoli dovedi Kineze u lokalnu školu pa da predavač ide na posao, sa ugovorom i platom, a ne da mu otkažu usluge kad kineskinja mlatne dete jače po glavi, nije to neki posao to je neizvesnost, na neizvesnosti ne možeš zasnivati penziju. Daleko? Obezbedi domaćem preduzetniku da može da otvori takav servis, pa nek predavač radi za njega. Preduzetnik plaća porez, zaposleni plaća porez. Nisi napravio atmosferu da neko može da pokrene takav posao i izreklamira dovoljno da ima posla? Koja si ti onda država, de je podsticaj za startap. Eh da, "država" je drugi sumnjiv momenat, po definiciji ima veze sa teritorijom, na kojoj ima prinadležnosti, ako ne zna gde joj je teritotija a gde nije, to se onda zove neuspela država, ko Somalija, da li će neuspela država uspešno da prikupi porez kad lopov/plagijator to objavi na tv, da se čovek zapita kako ga nije sramota da se pojavi javno, između dva vrckanja g*zicom Soraje, a niko neće da plaća porez za razvoj novog borbenog vozila Lazar i Miloš.

2. Nisam imao pojma, ovo ide na spisak nadrealna Srbija (a čak nije najgore), to mu dođe da svaki dan, sat, sekund, prave veću razliku između veštački stvorene "elite" i ostalih, sačuvaj bože.

3. I ovo nam je bezveze, treba tu da naprave neku nijansu, prelaz, bar par nivoa, mnogi su se upropastili, a mnogi verovatno i zaziru da zarađuju više, o ljudima koji su imali problema da zatvore firme kad vide da ne mogu da posluju da i ne govorim, od trenutka kad ti pošalju obaveštenje, pa do kad platiš, uredno zabaleže kamatu makar da je u pitanju i par dana, i deset godina kasnije te obaveste da imaš još xx da platiš...neverovatno.

4. Neke nećeš da uplašiš, u poslednje vreme ljudi biraju zatvor umesto da plaćaju fiktivne dadžbine, pride kod nas premijerka rezervisala sve zalihe vazelina, šta li će njoj, a situacije kad država mora da nabavlja na veliko, a ne narod, neću da nabrajam, jednu si i ti naveo pri kraju posta, da lakše klizi giljotina.

Citat:

Zavisi koga pitas. Bob Rock, koji je sa Brojem 1 radio kao savetnik za definisanje ciljeva poreske politike ce sigurno reci da ne moze biti bolje (osim da porez bude stvarno 0 za bogate, ali to nije bas zdravo, pitajte Mariju Antoanetu).


Idiotska povratna sprega savremenog društva, da bogatuni mogu da utiču na zakone o sebi, završi se tako što gomilaju toliko da ne znaju šta će, a naslednici uglavnom razbucaju odmah po preminuću začetnika dinastije, jedino mi to gomilanje ima smisla kao kad Rosa odvaja dinar za porodilišta, ili Lav pivo za orla krstaša, osim ako ih je neko sa strane kupio, onda kao duvanska industrija nagrade sa 500e najbolji startap te godine, tj. ukradu ideju, kao što su ukrali i duvansku industriju..

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 11:11 - pre 42 meseci
Citat:
Al Imam:
Maksimović piše na osnovu iskustva.
Već je napisao da je pokušao da uplati za period kad nije radio pa nije mogao.


Problem je u tome što on ne ume da interpretira ni sopstveno iskustvo, o zakonu da ne govorimo.

Kako može da uplati porez, ako nije radio? Porez za šta?
Kako može da uplati u fond zdravstva, ako nije radio? Ako nisi radio, imaš pravo na overenu zdravstvenu knjižicu.
Kako može da uplati u PIO fond, ako nije radio? Ako ne radiš, ne uplaćuješ.

Ako si radio, a nisi uplaćivao, onda imaš dug, a to je nešto petnaesto.
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 11:26 - pre 42 meseci
Citat:
Bradzorf012

Ako si radio, a nisi uplaćivao, onda imaš dug, a to je nešto petnaesto.

Svaka čast! To cenim - striktnu doslednost.

Ljudi su radili a
kapitalistička preduzeća nisu uplaćivali za poreze,
PIO i zdravstveno 30 godina unazad.

Dakle, kapitalci imaju dug!
Udri!


To važi i za Maksimovića koga ti ne razumeš.
On je radio "nezvanično" i sad hoće da uplati
ali mu ne dozvoljavaju.

Sad ti objasni ko je tu normalan a ko nenoromalan.



 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 11:52 - pre 42 meseci
Citat:
stefanx:
i sta je onda forumaski predlog za 80000-100000 porodica od kojih vecina zaradjuje 60000-80000?
https://www.021.rs/story/Info/...adjuju-80000-dinara-bruto.html

1. da nastave lagodan frilens zivot sa pomenutim sumama placajuci na iste 20% porez + 25.5% PIO doprinosa + 10.3% doprinosa za zdravstveno osiguranje?
2. da se prijave na biro vejting listu sa jos 200000 sapatnika koji su vec tamo za neku subvencionisanu fabriku pakericu?
3. da prevodioci, teacheri i ini jedu kolace u blockchain, VR... nisama?

i da ovi ljudi zele da placaju porez, samo traze odgovarajuci model da mogu da prezive do prvog sledeceg u mesecu.



Prvo tu pise koliko prosecno zaradjuju od FL. Ne pise ni ko, ni kako, ni da li im je to primarni izvor love (ili neko radi FL, ubije 200-300 eura dzeparca preko regulare posla), ni kako je istrazivanje uradjeno, kako su dosli do tih cifri, ni koliki je uzorak - brate nista. Ni organizacija koja je publikovala to istrazivanje - sa cim se ona bavi i koga zastupa - ko nju finansira?

https://www.ft.com/content/0ddd5ab2-86c8-11e9-a028-86cea8523dc2

Evo kako stoje stvari u svetu - problem je malo bolje shvacen i vecina drzava vidi FL kao izbegavanje poreza od strane korporacija, u celoj EU ide kampanja da se ovo zaustavi, u NL je velika kampanja i traze se resenja.

Sta hocu da kazem - problem postoji, mozda Srbija nema najbolje resenje, ali nije ni resenje da se gleda u nebo i kaze - to je sve u redu.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 11:53 - pre 42 meseci
Citat:
stefanx:
i sta je onda forumaski predlog za 80000-100000 porodica od kojih vecina zaradjuje 60000-80000?
https://www.021.rs/story/Info/...adjuju-80000-dinara-bruto.html

1. da nastave lagodan frilens zivot sa pomenutim sumama placajuci na iste 20% porez + 25.5% PIO doprinosa + 10.3% doprinosa za zdravstveno osiguranje?
2. da se prijave na biro vejting listu sa jos 200000 sapatnika koji su vec tamo za neku subvencionisanu fabriku pakericu?
3. da prevodioci, teacheri i ini jedu kolace u blockchain, VR... nisama?

i da ovi ljudi zele da placaju porez, samo traze odgovarajuci model da mogu da prezive do prvog sledeceg u mesecu.



Šta je forumaški predlog? Zašto bi se to ticalo foruma? Zašto bi bilo ko bio izuzet od zakona? Da li je Srbija kastinsko društvo, a da mene nisu obavestili? Jeste li vi viša kasta? Jesu li oni koji rade za trista evra neto majmuni pa plaćaju poreze i doprinose. Jesu li oni ljudi ili podljudi? Zašto ste vi bolji od njih?

Vi želite da plaćate porez? Stvarno? Pa šta ste čekali tolike godine? Odgovarajući model je već u zakonu. To je političko pitanje i o njemu odlučuju svi građani Srbije. Da, ovo je veoma važno da shvatiš, svi građani Srbije.

Ako vam se model ne dopada, imate nekoliko opcija. Da prikupite neznamnisam koliko hiljada potpisa i tražite od narodne glupštine da promeni zakon. Da podržite političku opciju koja bi donela takve zakone ili da se sami organizujete kao politička partija. Ima i četvrta opcija, ali mislim da je neisplativa. Da emigrirate.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.orange.sk.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 12:09 - pre 42 meseci
Citat:
stefanx:
i sta je onda forumaski predlog za 80000-100000 porodica od kojih vecina zaradjuje 60000-80000?
https://www.021.rs/story/Info/...adjuju-80000-dinara-bruto.html

1. da nastave lagodan frilens zivot sa pomenutim sumama placajuci na iste 20% porez + 25.5% PIO doprinosa + 10.3% doprinosa za zdravstveno osiguranje?
2. da se prijave na biro vejting listu sa jos 200000 sapatnika koji su vec tamo za neku subvencionisanu fabriku pakericu?
3. da prevodioci, teacheri i ini jedu kolace u blockchain, VR... nisama?

i da ovi ljudi zele da placaju porez, samo traze odgovarajuci model da mogu da prezive do prvog sledeceg u mesecu.


1. Bilo koje resenje bi trebalo da bude pravedno prema naprimer gore pominjanim tetkicama koje isto tako zaradjuju 60.000-80.000 ili manje bruto2. Ukoliko napravimo takav zakon koji ce jednima uzimati pola plate, a drugima nece, onda ce to mnogi sa vecim ili majkim pravom da nazivaju takav zakon diskriminatorskim, fasistickim ili ko zna kakve jos epitete ce da mu nalepe. Postavlja se pitanje sta cemo sa tetkicama - da nastave lagodan zivot sa 60.000-80.000 ili da pocnemo da uzimamo pola za porez i doprinose. Aha, vec smo poceli. Od pamtiveka.
2. Mi se deklarativno ili stvarno zalazemo za usaglasavanje propisa sa EU. Kakva sad Severna Makedonija, Zapadna Sahara i Juzni Sudan?! Od kad mi usaglasavamo propise sa takvima. Zasto ne usaglasavamo propise sa holandijom? U srbiji postoje zakonske olaksice povracaja 75% poreza i doprinosa u slucaju zaposlenja ili zapocinjanja sopstvenog posla, za sta prakticno svi frilenseri ispunjavaju uslove.
3. Ne sumnjam da ce vecina naci nacina da se ubuduce krije od zakona i da doceka starost bez penzije. Mada sam ja vec predlagao da se takvima kupi karta u jednom smeru gde god zele da se trajno odsele. Srbija ima dovoljno i previse socijalnih slucajeva koji ce docekati starost bez penzije. Plati im kartu jednom i zavrsi sa time, u suprotnom ce doci u situaciju da mora da im placa godinama, svakog meseca.

Mada mislim da je moj predlog sa izjednacavanjem it frilensera sa poljoprivrednim frilenserima najbolji. Svako ko je tokom poslednjih 5 godina inkasirao izmedju 12.000 i 60.000 evra da se prizna 5 godina penzionog osiguranjani da plate po 5.000 evra fiksno porez i doprinose. Ko nema kes, moze na rate. Ko je inkasirao preko 60.000 evra mora da plati pun porez i doprinose i dobija 5 godina penzionog staza. Ko je inkasirao ispod 12.000 evra takodje da plati pun porez i doprinose na pun iznos i proznaje mu senproporcionalni deo penzionog staza.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.orange.sk.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 12:15 - pre 42 meseci
Citat:
Al Imam:
Ajde ta dva forumska komičara...

Nije bas po forumskom bontonu da nazivas ljude (koji god da su) forumskim komicarima. Neko bi mogao to isto i za tebe da kaze (nasao bi se razlog) i onda odosmo u medjusobno etiketiranje umesto na razgovor o temi...

Citat:
zašto poreska / PIO nije odrapila
firmu koja nije uplatila doprinose za zaposlene?

Sta god da je, offtopic je a i svi se slazemo da bi trebalo odrapiti, pa nemamo o cemu polemisati.

 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.162.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 12:27 - pre 42 meseci
Citat:
bananaphone:
Prvo tu pise koliko prosecno zaradjuju od FL. Ne pise ni ko, ni kako, ni da li im je to primarni izvor love (ili neko radi FL, ubije 200-300 eura dzeparca preko regulare posla), ni kako je istrazivanje uradjeno, kako su dosli do tih cifri, ni koliki je uzorak - brate nista. Ni organizacija koja je publikovala to istrazivanje - sa cim se ona bavi i koga zastupa - ko nju finansira?


Nadam se samo da nije savezni zavod za statistiku, to je još jedna firma osim biroa za zapošljavanje čiji se završni račun završava nešto kao 9,485.673.254.567 din. a da ih pitaš da izračunaju koliku platu njihovi službenici imaju u proseku ne bi umeli, imaju prostorije u centru grada, ali niko nikad nije ni ušao ni izašao iz njih, ako ih neko jednom otvori verovatno će unutra naći kosture bivših statističara.

Citat:

Evo kako stoje stvari u svetu - problem je malo bolje shvacen i vecina drzava vidi FL kao izbegavanje poreza od strane korporacija, u celoj EU ide kampanja da se ovo zaustavi, u NL je velika kampanja i traze se resenja.


Dobro je da je malo bolje shvaćen nego mi neuki što smo shvatili, ali deluje mi da si već dao odgovor, korporacije izbegavaju a ne frilenseri, što ne pritisnete korporacije da zaposle frilensere za stalno, na neodređeno, što bi rekao naš statistički zavod.

Citat:

Sta hocu da kazem - problem postoji, mozda Srbija nema najbolje resenje, ali nije ni resenje da se gleda u nebo i kaze - to je sve u redu.


Koji problem? Tražiš problem? E ako Srbija nema rešenje ne znam ko može da ima, jel ti znaš da je ova nacija iznedrila Milevu Ajnštajn i Novaka Đokovića, a?

Citat:
Bradzorf012:
Jesu li oni koji rade za trista evra neto majmuni pa plaćaju poreze i doprinose. Jesu li oni ljudi ili podljudi? Zašto ste vi bolji od njih?


Moja drugarica je naučila engleski jezik na Filološkom fakultetu, i neću da je porediš sa tetkicom, ni sa čistačicom što je napustila osnovnu školu da se uda, ni sa pijanim zidarem što je napustio u prvom srednje, ulagala je još 10 godina u svoje obrazovanje da bi gledala kako Dačić koji je izšutirao *Kosovo iz sastava, sad priča na vrljavom engleskom hau jes no.

Citat:

Vi želite da plaćate porez? Stvarno? Pa šta ste čekali tolike godine? Odgovarajući model je već u zakonu. To je političko pitanje i o njemu odlučuju svi građani Srbije. Da, ovo je veoma važno da shvatiš, svi građani Srbije.


Ja sam tolike godine čekao da primete da se može zaraditi i preko interneta, i da neko otvori firmu za rad i zarađivanje, kao i da me sredstva javnog informisanja obaveste da bi trebalo da plaćam porez, ali oni samo pričaju kako nam porasto bdp, koliko raste godinama, i kako smo zver ekonomije, ja sam mislio toliko zver da niko ne mora da plaća porez, i puštali su Soraju. Za zakon smo se već dogovorili da danas niko ne može da ga poznaje, ni advokat, a kamoli knjigovođa, a kako građani Srbije svi odlučuju, je l na referendumu? Predlažem da odmah odlučimo da zamračimo prozore prilikom sledećeg potpunog pomračenja sunca.

Citat:

Ako vam se model ne dopada, imate nekoliko opcija. Da prikupite neznamnisam koliko hiljada potpisa i tražite od narodne glupštine da promeni zakon. Da podržite političku opciju koja bi donela takve zakone ili da se sami organizujete kao politička partija. Ima i četvrta opcija, ali mislim da je neisplativa. Da emigrirate.


Ja se ponadao da ima opcija da otpustim DB, nisam zadovoljan njihovim radom.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.orange.sk.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 12:31 - pre 42 meseci
Citat:
stefanx:
i sta je onda forumaski predlog za 80000-100000 porodica od kojih vecina zaradjuje 60000-80000?

.... ovi ljudi zele da placaju porez, samo traze odgovarajuci model da mogu da prezive do prvog sledeceg u mesecu.


Da li sam ja to dobro razumeo pitanje - sta da radi neko ko zaradjuje prosecnu bruto2 platu, da li da placa porez i doprinose kao svaka prosecna osoba koja toliko zaradjuje, ili da ne placa porez pa da zivi bolje od prosecnog stanovnika srbije, koji zaradjuje isto toliko, ali placa porez?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.orange.sk.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 12:36 - pre 42 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Vi želite da plaćate porez? Stvarno? Pa šta ste čekali tolike godine? Odgovarajući model je već u zakonu. To je političko pitanje i o njemu odlučuju svi građani Srbije. Da, ovo je veoma važno da shvatiš, svi građani Srbije.

Ako vam se model ne dopada, imate nekoliko opcija. Da prikupite neznamnisam koliko hiljada potpisa i tražite od narodne glupštine da promeni zakon. Da podržite političku opciju koja bi donela takve zakone ili da se sami organizujete kao politička partija. Ima i četvrta opcija, ali mislim da je neisplativa. Da emigrirate.

Nemam ti sta prigovoriti, nego - jesi li primetio da zvucis kao Ivan Dimkovic? Od reci do reci. Izuzev mozda ovo sto on ne bi ponovio 2x
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 12:45 - pre 42 meseci
MajorFatal

1. Znaš kako. Sin onog debila(izvinjavam se debilima) pre neku godinu ubio devojku na pešačkom i nikom ništa. Žena onog morona(izvinjavam se moronima) ubila dečka dok je gurao auto i opet nikom ništa. Čisto sumnjam da je sudski epilog i jednog i drugog slučaja završen po pravu i pravdi. Šta je trebalo da uradim zimus kada su mi pisali kaznu za nevezivanje pojasa? Neću da platim.

2. Nepoznavanje zakona ne oslobađa od odgovornosti.

3. Ima. Glasaš na izborima za odgovarajuću političku opciju, pa i lično možeš imati to zadovoljstvo.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 12:47 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Nemam ti sta prigovoriti, nego - jesi li primetio da zvucis kao Ivan Dimkovic? Od reci do reci. Izuzev mozda ovo sto on ne bi ponovio 2x :D


Dimke ume vrlo prijatno da iznenadi, što ne znači da se uvek slažemo.
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 12:51 - pre 42 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:1. Ljudi koji su privredjivali bez da placaju porez ("freelanceri utajivaci poreza") se bune sto im drzava trazi da... placaju porez

Cudno je da se ostali ne bune a ne sto se oni bune.
Citat:
Ivan Dimkovic:Vrlo je lako razlikovati ovo - ako imas prilive iz inostranstva, drzava trazi da pokazez da NISU prihodi. Ako ne umes da objasnis da nisu prihodi (recimo, dokazi o kupovini, dokazi o izdrzavanju deteta, dokaz da je to nasledstvo od clana porodice gde uzivas oslobodjenje ako to uopste postoji ili sta qr), IZNENADJENJE! To je prihod, sto se drzave tice --> plati.

Znaci kriv si ako ne dokazes suprotno? I to je ok, sve po zakonu/ustavu?
Citat:
bananaphone:
Citat:
Dexic:
Bananarama ;)
Slazem se oko beganja iz zemlje i sl.

I izgleda da se ti slazes da nije fer da neko ko zaradi prosek u Srbiji plati vise nego neko u NL sa istom cifrom?
Jos da se slozimo sta dalje :)


Pa mislim da treba da poredis prosek u Srbiji sa prosekom u NL i procentom poreza. Tu je porez u NL veci. Ne mozes da poredis cifre direktno posto su porezi prilagodjeni lokalnim platnim razredima, odnosno u skladu sa lokalnim primanjima procenti rastu.
Ali da ponovim nemam problem sa tim da ljudi koji primaju najmanje - placaju najmanje, a da se porez progresivno povecava. Meni je to logicno, da covek koji prima 250e, plati manje poreza u procentima od onog ko zaradi 1500e.


@Ivan - i moj je osecaj da citavu ovu galamu i "videcete vi kad ja odem u inostranstvo" pricu, vode ljudi koji imaju stvarno nesrazmerno velika primanja i za Srbiju i za EU, zahvaljujuci tome sto nisu placali nikakav porez. I preko svega smatraju da takav polozaj zasluzuju, kao sto ostatak stanovnistva zasluzuje da placa kompletne poreze - sto mi je dodatno interesantno :)

[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 08.11.2020. u 08:46 GMT+1]

Ja mislim da ce pre otici ti koji primaju 250e nego oni sa 1500e.
Tako su pre 10+ godina razni politicari i bizmismeni pricali kako ljudi ima da rade za 200e i cute, budu srecni, a ovi se nisu slozili pa sve vise i vise odlaze
Citat:
Darko Nedeljković:I jedni i drugi treba da imaju neku makar najminimalniju penziju za dane kad vise ne budu mogli da drze motiku/misa.

Ni ti neces imati najminimalniju penziju a ne oni
Citat:
ademare:Imali smo stvarni primer iz zivota gde je covek dobio resenje na 72.000 Eura da plati i pristao !

Zasto se nije inatio i preganjao , lagao itd. ??

Zato sto je budala?
Citat:
Bradzorf012:Jesu li oni koji rade za trista evra neto majmuni pa plaćaju poreze i doprinose

Ocigledno. I to dupli, i zato sto rade za 300e i sto se ne bune za poreze i doprinose
Citat:
Darko Nedeljković:3. Ne sumnjam da ce vecina naci nacina da se ubuduce krije od zakona i da doceka starost bez penzije. Mada sam ja vec predlagao da se takvima kupi karta u jednom smeru gde god zele da se trajno odsele. Srbija ima dovoljno i previse socijalnih slucajeva koji ce docekati starost bez penzije. Plati im kartu jednom i zavrsi sa time, u suprotnom ce doci u situaciju da mora da im placa godinama, svakog meseca.

Mislim da bi mnogi prihvatili tu kartu, zato i nece da usvoje tvoj predlog.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.orange.sk.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 12:53 - pre 42 meseci
Citat:
Moja drugarica je naučila engleski jezik na Filološkom fakultetu, i neću da je porediš sa tetkicom, ni sa čistačicom što je napustila osnovnu školu da se uda, ni sa pijanim zidarem što je napustio u prvom srednje, ulagala je još 10 godina u svoje obrazovanje...

Evo jos jednog "genijalno" inovativnog predloga - oni koji su zavrsili srednju skolu, a narocito fakultet, da se izuzmu od oporezivanja. Zaista nije fer da im neko kojekakvim porezima i doprinosima umanjuje platu. Porezi i doprinosi su, jelte, za tetkice, zidare i ostale klosare, a ne za obrazovane ljude.


 
Odgovor na temu

stefanx

Član broj: 173226
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere08.11.2020. u 12:56 - pre 42 meseci
@. . . .
ja radim u firmi za regularnu pritstojnu IT platu i ovo me licno ne dotice, kao i bilo kog freelancera koji radi za 1k+ jer ce isti platiti pausal(200-300 evra) ili otvoriti doo. Smeta mi ostrenje siljka na sirotinji koja prihoduje do 600 (vecina) koju ovo dovodi na rub egzistencije. Mozda bi i oni bili majmuni koji rade za 300 evra neto (ni sad ne zaradjuju mnogo vise) u modernim pakericama kojima je drzava iskesirala 150k po radnom mestu (Fiat), a imali bi pravo i na godisnji odmor, bolovanje..., ali vec 230000+ drugih majmuna ceka u redu za slicne poslove.

oprostite na mom upadu te slobodno nastavite vas seretski akademski chit-chat o sudbini ovih ljudi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 211234 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.