Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 211274 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.164.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere06.11.2020. u 16:35 - pre 42 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Hm, da li si siguran da nisi mislio na neku drugu zemlju?

Norveska ima 2x vise rezervi gasa od Holandije
Rusija ima 50x vise rezervi gasa od Holandije


Pa eto, čim ima gas u Norveškoj se lepo živi moraš priznati, i u Rusiji bi da se učlane u nato i počnu da se ponašaju normalno, nego oni vole čim ameri stave bazu da stave i oni, i to im zarobljava lovu, pa onda veliko prostranstvo, treba to grejati.

Citat:

Ako pricamo o nafti... to vec nije ni za poredjenje. Rusija ima ~700x vise; Norveska 60x; UK skoro 25x (!); Cak i Italija i Rumunija imaju oko 5x vise.


Pa eto, osim što sve zemlje koje si nabrojao imaju more, pa sirotilja kad ne zna šta će zabaci mrežu ili pecaljku u more, čak se i Rumunija malo trgla, plata lekara 1000e pa ne mora da ide u EU razvijene zemlje da radi. Naša sirotilja je posebna vrsta kontinentalne sirotilje, oni zabacuju pecaljke u kontenjer.

Citat:
Branimir Maksimovic:
Znas kako, eto recimo bgd gde je kao skupo.
Skupo, al standard, u Bg plata 600, u Kragujevcu 300.

Citat:

Kafici puni, brdo kola i ljudi na ulicama, sve u radno vreme, ne primecuje se uopste da se tesko zivi. Neko sve to mora da izdrzava, ili mislis da tolika kolicina ljudi ima posla?


Auh piju kafu i voze kola, standarda li. Grad je veliki potrošač, krompir što jedu, kafu što piju, polovna raspadnuta kola što voze i stolovi za kojima sede proizvedeni su izvan grada, oni u gradu samo proizvode papire na kojima piše da neko drugi treba da im da, na primer ovaj put frilenseri, da bi imali da piju kafu od 40 dinara na crtu do prvog iz dozvoljenog minusa dok im kafić ne otpiše dug, i to što će da im daju će da obezvrede na nulu, brejnstormujući uz kafu na Knezu.

Citat:

Mislim da su primanja uvek dovoljna da jedan clan izdrzava bar jos dva... zaista


Drugarica što frilensuje izdržava četvoro, troje dece i muža umetnika, ali žive u Babušnici, kad bi joj oduzeli 200 od 500 ne bi mogla ni sebe u Beogradu, ne bi bilo dovoljno za stan i račune, a kako bi onda i od čega jela? Ne resetuju svi aerodrome.



[Ovu poruku je menjao MajorFatal dana 06.11.2020. u 17:45 GMT+1]
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere06.11.2020. u 16:51 - pre 42 meseci
Citat:
bananaphone:

Nije 0 kako je Dexic napisao - uzece ti 8.9% - ali to je samo porez ako prijavis 500e zarade u NL, zdravstveno ces platiti makar bio na socijali. Ako primas 20.000e - i dobijes sve kredite i povrate nazad (sto nema sanse) i platis minimalno zdravstveno (zube vadis motorcanglama) - opet ti je otislo na doprinose 15%. Na 50k ~35%, na 100k ~45% - pisu vam cifre bez benefita na linku koji sam postavio:

Kako nije 0? Ako je godisnji tax credit >2000, to znaci da do ~20.000 imas efektivno 0 poreza.
Sto kaze i tvoj kalkulator:

Citat:
@Dexic - povrati poreza ako si mlad, zdrav, bez porodice i dece je minimalan do nikakav :) - https://thetax.nl/ ti je pouzdan kalkulator.

Tax credits vaze za svakoga.
Ali pronadji sta je tacno tax credit, da ne ispadne da mislis na nesto drugo, jer mislim da ga mesas sa necim, ali ne znam cime :)
Prvo mesas izraz "tax refund" i "tax credit". Ta dva nisu isto, cak ne mogu u istoj kategoriji da se primene.

Citat:

EDIT - u svakom slucaju - ko misli da se seli, iskljucivo zbog visokih poreza u Srbiji, u EU - samo napred :)

Nije to poenta uopste. Poenta je da ti drzava, ako imas neke minimume, ne uzima vise % nego milionerima, pa cak ni vise nego milijarderima.

Jeste, ode ti nesto na doprinose, ali i na 36.000 ode ti manje nego nama u Srbiji. Ostane ti 28.000 godisnje - to kod nas ne mozes ni sa dividendama u doo, ni sa izmajmljivanjem stana (gde je najnizi porez), jer prelazis u cifre za godisnji, pa ti manje ostaje.
Tek na 40.000 godisnje je slicno kao kod nas.

Da li je to cifra koja je dovoljna u NL, naspram Srbije? Pa tamo neces biti Freelancer za te cifre :)
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere06.11.2020. u 16:55 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Dexic:
Daj jedan primer drzave gde postoji minimalni doprinos od 500e.

Moze bez da proveravam, ovako odokativno, to su naprimer Luksemburg, Irska, Holandija, Belgija... To su drzave gde je minimalna zarada iznad 1500 evra, pa bi u skladu sa tim minimalni doprinosi morali biti oko 500 evra ili vise. Na ovoj temi je linkovan primer za holandiju, pa mozemo da kliknemo i vidimo za koliko sam promasio ili uopste nisam promasio.

Znaci samo namerno mesas minimalni doprinos i doprinos na minimalnu zaradu - ne moze to.
Vuci druge za nos.

Ali opet nisi u pravu i lazes ljude. Eto ti primer Holandije, koju si sam naveo:
https://thetax.nl/?https://the...ling=0&rulingChoice=normal
30.000 godisnje, sto je iznad minimalca, skoro duplo, pa su doprinosi+porez ispod 300e mesecno.
A na minimalac su oko 100e.
Hoces da priznas vec jednom da imas lovu od ovoga, pa lazes ljude?:)

[Ovu poruku je menjao Dexic dana 06.11.2020. u 18:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere06.11.2020. u 16:59 - pre 42 meseci
Jasno je da Darko piše iz zadovoljstva. Pogledaj na primer teme o koroni ili Belorusiji, prepoznaćeš isti stil. Mada, kad bolje razmislim, moguće je da ga plaća Lukašenko :)
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere06.11.2020. u 17:05 - pre 42 meseci
Citat:
bananaphone:
Opet - ako mislis da najugrozeniji gradjani zemlje treba da budu na neki nacin zasticeni - slazem se. Ali to mora da se odnosi na sve gradjane, oni koji rade regulare i placaju sve doprinose, i ove koji rade kao FL i ne placaju nista. To je stvar principa.

Vidis, logika tvrdi da bi ljudsko bice ovako razmisljalo - ali ima ih u temi koji misle drugacije ocigledno :(

Citat:
Ako pricas o IT sektoru koji ima kroz pausal i FL solidno vece neto zarade nego inzenjer u Italiji, Ceskoj, Poljskoj, a dobar deo ih prima neto plate koje bi bile dobre i u Nemackoj ili Francuskoj - pa hebemumisa, kontam da ce moci nekako da skrpe kraj sa krajem i kad plate iz te svoje sirotinje porez i doprinose drzavi.

Cisto da znas, IT plate u Nemackoj i Francuskoj su niske. Po onome sto sam video, skoro da uopste ne prelaze Red Card cifru (to je oko 65.500e bruto godisnje). Te plate vec ima dosta ljudi kod nas - KAO PLATE. Skroz payroll, ne pausal ili nesto drugo, znaci taj bruto vec ima dosta ljudi.

Hajde da odvojimo u temi one koji imaju takve promete (ne kazem zarade, nego promete..), i one stvarno freelancere, koji imaju i ispod prosecne plate u Srbiji?
Ovi koji zaradjuju 50.000e godisnje neka se sami snalaze.

Ajde da pomognemo onima koji imaju po 100, 300, 700e mesecno, da ne placaju vise nego neko ko zaradjuje 100.000e godisnje? A, to se desava sada. Jer onaj sa 100.000e vec ima novca da otvara firmu i nalazi nacine da nista ne bude oporezivano (jer je trosak). A da ne pricamo tek o onima sa dubljim dzepovima, koji mozda ne plate porez.
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere06.11.2020. u 20:03 - pre 42 meseci
Za Holandjane tax kalkulator:



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere06.11.2020. u 21:02 - pre 42 meseci
Bravo Imame! Pošto svaki IT radnik u Srbiji doprinosi godišnjem izvozu sa 40000e (po državnoj statistici), ubacio sam tu cifru u ovaj tvoj kalkulator i kaže da

Citat:

Your income from gross profit € 40,000
- Self-employment deductions € 13,472
Remaining taxable income € 26,528
- Income tax to be paid € 3,880
- Contribution health care cost insurance € 1,445
Your net income from profit € 34,675



Jel ovde nedostaje još neki porez ili nas banana laže da ne bismo nagrnuli u NL zbog niskog poreza? U Srbiji bi za 40000e naplatili više od 20000e poreza i doprinosa, dok u NL samo 5325, što je manje od 15%!
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.11.2020. u 06:08 - pre 42 meseci
Citat:
Dexic:
Citat:
Ako pricas o IT sektoru koji ima kroz pausal i FL solidno vece neto zarade nego inzenjer u Italiji, Ceskoj, Poljskoj, a dobar deo ih prima neto plate koje bi bile dobre i u Nemackoj ili Francuskoj - pa hebemumisa, kontam da ce moci nekako da skrpe kraj sa krajem i kad plate iz te svoje sirotinje porez i doprinose drzavi.

Cisto da znas, IT plate u Nemackoj i Francuskoj su niske. Po onome sto sam video, skoro da uopste ne prelaze Red Card cifru (to je oko 65.500e bruto godisnje). Te plate vec ima dosta ljudi kod nas - KAO PLATE. Skroz payroll, ne pausal ili nesto drugo, znaci taj bruto vec ima dosta ljudi.


Hehehe - upravo i ja pricam isto, samo ja to vidim iz drugog ugla - kao neko ko zivi u inostranstvu.
IT sektor u Srbiji ima upravo tvoj stav! Poljsku, Cesku, Italiju - nisi se udostojio ni da komentarises - znas li ti prijatelju koliko je ljudi iz IT sektora pre 15-20g islo u Prag i Brno da gastajbaterise - a sad su IT-evci u fazonu - "pa ne znam, nisu te nemacke plate nesto..." .
A taj stav potice upravo od nesrazmerno velikih plata u IT sektoru u Srbiji i percepcija ljudi je potpuno pomerena, nije u skladu sa realnom situacijom u osattku Europe. Zato kad mi deo ekipe koja je juce govorila "nisu nemacke plate nesto" - krene danas da preti - "ako nam ukinete pausal - odosmo u Nemacku" - ja ne mogu da se ne nasmejem.


@Buzz - 40.000e je oko ~2500e mesecno (konacna cifra, ukljucujuci i regres), i od tog bi trebao da iskesiras zdravstveno - da bi bilo fer poredjenje, pa bi dosao na 2390e. U Srbiji bi posle svih poreza i doprinosa i privatnog zdravstvenog, trebao da ima bar 2600e.
E sad - sa pausalom u Srbiji bi to bilo 3000e minimalno mesecno - ali avaj - kako preziveti sa 2500e

Citat:
Dexic:
....
Da li je to cifra koja je dovoljna u NL, naspram Srbije? Pa tamo neces biti Freelancer za te cifre


Pa nije dovoljna kinta u NL - ali FL trziste je globalno, i neko ko sedi u NL se takmici sa nekim iz Srbije na tom globalnom trzistu, i ako nece da spusti svoje cifre na isti nivo kao njegov ekvivalent u Srbiji, nece da zaradi nista .

Da li ocekujes da na FL trzistu jedna americka koporacija - koja ima coveka iz Srbije da im zavrsi posao za 40k, razmislja - ipak nije posteno da platimo ovog u Holandiji 40k, ajde njemu da damo duplo vise za isti posao

@Al Imam - to je ako ostvaris sve povrate poreza - najpre ti naplate porez pa onda ako uspes da vratis super, i ne ukljucuje zdravstveno koje je obavezno, bazicno najjeftinije kosta 110-120e mesecno.

[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 07.11.2020. u 08:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.11.2020. u 07:25 - pre 42 meseci
Citat:
Banana: A taj stav potice upravo od nesrazmerno velikih plata u IT sektoru u Srbiji i percepcija ljudi je potpuno pomerena, nije u skladu sa realnom situacijom u osattku Europe. Zato kad mi deo ekipe koja je juce govorila "nisu nemacke plate nesto" - krene danas da preti - "ako nam ukinete pausal - odosmo u Nemacku" - ja ne mogu da se ne nasmejem.


Jbt, da li ti znas da je taj srpski IT dolar/evric najpostenije zaradjen novac, potpuno srazmeran polozaju na trzistu. Skolski primer i idelan slucaj leberalne ekonomije.

Sto se odlaska u Minhen tice, mislim da nije onaj slucaj kada se "pop naljuti na selo, pa odsece svoju kitu". Ne vidim kako nekom FL ili preduzetniku moze biti losije u Svabiji. U najgorem slucaju menjace nizvesnost fl/preduzetnickog statusa i posla u Srbiji, za ravnu liniju "postenog" posla u EU. Moze i da tezgari, osim preko bare i u okolini Studgarta ili vec..

Sto se EU tice, generalno, mislim da dosta toga nije u redu, da li se stabilnost placa gusenjem trzista i konkurentnosti, stampanje love, gusenje preduzetnistva, bem li ga.. Ljudima se ne isplati da menjaju stabilnih 2.5k za neizvesnih 5k, to je u ljudskoj prirodi, tj lenjost.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.11.2020. u 08:18 - pre 42 meseci
Citat:
dejanet: Jbt, da li ti znas da je taj srpski IT dolar/evric najpostenije zaradjen novac, potpuno srazmeran polozaju na trzistu. Skolski primer i idelan slucaj leberalne ekonomije.


Nasmeja me


Citat:
dejanet Sto se odlaska u Minhen tice, mislim da nije onaj slucaj kada se "pop naljuti na selo, pa odsece svoju kitu". Ne vidim kako nekom FL ili preduzetniku moze biti losije u Svabiji. U najgorem slucaju menjace nizvesnost fl/preduzetnickog statusa i posla u Srbiji, za ravnu liniju "postenog" posla u EU. Moze i da tezgari, osim preko bare i u okolini Studgarta ili vec..

Sto se EU tice, generalno, mislim da dosta toga nije u redu, da li se stabilnost placa gusenjem trzista i konkurentnosti, stampanje love, gusenje preduzetnistva, bem li ga.. Ljudima se ne isplati da menjaju stabilnih 2.5k za neizvesnih 5k, to je u ljudskoj prirodi, tj lenjost.


FL i preduzetnik ce placati porez na firmu i preko toga normalan porez na zaradu kad bude sebi isplacivao platu u EU - i sve ok, samo to sve zajedno je vise nego sto bi placao u najgoroj kombinaciji u Srbiji. To je sve sto kazem. A naplacivace istu lovu, posto ce ucestvovati na istom globalnom FL trzistu kao da je u Srbiji.

A ako hoce da ode i da radi za firmu, sa normalnom nemackom platom - radice za "nisu nemacke plate nesto posebno". Sto je isto ok
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.11.2020. u 09:03 - pre 42 meseci
banana:"A taj stav potice upravo od nesrazmerno velikih plata u IT sektoru u Srbiji i percepcija ljudi je potpuno pomerena, nije u skladu sa realnom situacijom u osattku Europe."

Malo si fulao, svako zanimanje koje direktno donosi zaradu poslodavcu je takodje dobro placeno u Srbiji, daleko od toga da je to samo IT....
No plate u EU su uvek poredive sa drugim zanimanjima, gde je prosek znatno veci pa se ta razlika ne oseca toliko. Ali imati 6-8K evra u Evropi
nasuprot 1-2k evra u Srbiji je osetna razlika.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.11.2020. u 09:28 - pre 42 meseci
@Branimir - prosecna plata u IT-u u Nemackoj je 62.278e - sto je neto ~3000e mesecno. Siguran sam da dobar i iskusan inzenjer moze da pregovara ~85k - sto je ~4000e mesecno

Da bi zaradio 8k mesecno - sto sam cuo mnogo puta kao "ralnu" cifru od IT-evaca u Srbiji za koju bi razmislili da odu u inostranstvo, morao bi da pregovara ~170k bruto platu, a to je cifra od koja bi izazvala opasne bolove u stomaku od smeha, kod menadzmenta firme sa kojom pregovaras - jer ce ista ta firma za 170k da (pre)plati 4 FL/pausalca u Srbiji i jos da im ostane za pivo.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.11.2020. u 09:32 - pre 42 meseci
Citat:
ne ukljucuje zdravstveno koje je obavezno, bazicno najjeftinije kosta 110-120e mesecno.


Zdravstveno je u NL fiksni iznos? U Srbiji je 25%.

Citat:
Pa nije dovoljna kinta u NL - ali FL trziste je globalno, i neko ko sedi u NL se takmici sa nekim iz Srbije na tom globalnom trzistu, i ako nece da spusti svoje cifre na isti nivo kao njegov ekvivalent u Srbiji, nece da zaradi nista .


Baš sam se sekirao da li ćete vi iz NL da budete konkurentni ako su u Srbiji niski porezi za FL. Meni kao nekome ko živi u Srbiji i prima platu iz budžeta Srbije odgovara da naši FL budu konkurentni tako što će moći da ponude niže cene od vas. Novac koji zarade troše u Srbiji i plaćaju 20% PDV. Taj novac ide u budžet i deo ide za moju platu. To je samo privremena korist, glavna korist je što veća konkurentnost generiše nove FL, uspešni FL osnivaju svoje firme i razvijaju domaće proizvode. Na taj način cela IT grana raste.

Nije mi jasno zašto insistiraš na Nemačkoj. Postoje i druge države, možda neko planira da ode u Makedoniju ili onaj koji napusti Srbiju, može da ode na primer u NL i da više ne bude frilenser, već da nađe neki posao sličan tvom poslu. Ako se tebi više isplati da nađeš posao u Holandiji nego da radiš kao frilenser u Srbiji, zašto ne bi i drugima?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.11.2020. u 09:41 - pre 42 meseci
Citat:
bananaphone:
@Branimir - prosecna plata u IT-u u Nemackoj je 62.278e - sto je neto ~3000e mesecno. Siguran sam da dobar i iskusan inzenjer moze da pregovara ~85k - sto je ~4000e mesecno :)

Da bi zaradio 8k mesecno - sto sam cuo mnogo puta kao "ralnu" cifru od IT-evaca u Srbiji za koju bi razmislili da odu u inostranstvo, morao bi da pregovara ~170k bruto platu, a to je cifra od koja bi izazvala opasne bolove u stomaku od smeha, kod menadzmenta firme sa kojom pregovaras :D - jer ce ista ta firma za 170k da (pre)plati 4 FL/pausalca u Srbiji i jos da im ostane za pivo.


Meni nisu nudili ispod 4k i to 4k kao minimum i nekih 8k kao maksimum, sa time da je 6k neka medijana.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.11.2020. u 09:51 - pre 42 meseci
@Buzz - pa i ne treba da se sekiras, napisao sam to da bi se shvatilo da zarada od FL je globalna kao i trziste. I onaj ko misli da ce otici u NL i kao FL zaradjivati vise - ne razume kako stvari stoje. FL se isplati upravo da bude tamo gde su najnizi porezi i cene (globalno).

Opet - ako zelis da dodjes u zapadnu EU i radis za platu - moras da znas i sta je realna plata i troskovi u zapadnoj EU - i naravno dobro dosao . Meni odgovara (ali ne zbog love), i svakom drugom kom odgovara ili zeli uopste da stekne malo iskustva iz neke druge price, toplo preporucujem da proba. Samo moj je utisak da vecina onih koji se zale na naplatu poreza a zaradjuju u Srbiji 3+k eura, nemaju bas jasnu sliku kako izgleda realan zivot u EU .

Ne insistiram na Nemackoj, nego je Nemacka zemlja sa najjacim trzistem i kunkurentnim platama - ja sam pomenuo Poljsku, Cesku, Italiju - zasto ne Spanija, Belgija, Austrija, ali vecina gradjana ovih zemalja odlaze zbog love u Nemacku, dok je obrnuto malo redje.

Citat:
Branimir Maksimovic:
Meni nisu nudili ispod 4k i to 4k kao minimum i nekih 8k kao maksimum, sa time da je 6k neka medijana.


Neto plata u EU ne postoji kao opcija za pregovore, nece ni da ti indikuju koliko bi neto dobio. Tako da - po ko zna koji put, moram da se zapitam, da li Branislav govori istinu - koliko su ti prijatelju nudili bruto i ko ti je nudio, u kojoj fazi pregovora, koliko si aplikacija za posao podneo i dobio te ponude?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.11.2020. u 09:54 - pre 42 meseci
banana:"Ne insistiram na Nemackoj, nego je Nemacka zemlja sa najjacim trzistem i kunkurentnim platama"

Nemacka bas i nije sa vecim, platama, recimo Francuska a tek Svica je sisaju duplo.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.11.2020. u 10:02 - pre 42 meseci
Pomenuo sam Nemacku i Francusku posto su najveca trzista, s'tim sto Francuska ima manje prosecne plate od Nemacke.

Svica je van konkurencije, po svim parametrima, kao i Monako, kao i Lihtenstajn. Ali vidi - ako su Svica, Monaco i Lihtenstajn jedine opcije gde bi neko ko radi u IT-u u Srbiji mogao da ode na (komparativno) vecu zaradu, to samo potvrdjuje moju poentu - da su IT-evci u Srbiji fantasticno dobro placeni
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.11.2020. u 10:06 - pre 42 meseci
banana:"da su IT-evci u Srbiji fantasticno dobro placeni"

U Srbiji niko ne placa na lepe oci i bez interesa, tim pre sto je prosecna plata ispod 500 evra. Dakle samo mozemo da budemo manje placeni nego sto treba nikako obratno.
Kada mi je Svaba nudio posao, rekao je ako hoces da radis u Nemackoj dupla plata. Sigurno ne radim duplo manje u Srbiji. Stvar je u tome da se ima dovoljno, ovde
su manje rezije, ali za hranu nisam bas siguran.
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.11.2020. u 10:07 - pre 42 meseci
bananaphone zalegao u Holandiju
i sad plaši Srbe kako će ih poreska Holandije žive pojesti.
Pa kad je tako što se ne vrati u "sigurnost i blagostanje" srbije?

Plus ta priča da uzimaju - pa neće da vrate porez
tamo gde tax-calculator daje 0 (nula) za porez
zvuči kao da je Holandija prerušena srbija.

Tu je neko naveo primer iz Švajcarske sa produženjem vozačke dozvole.
Strepio je kako će proći a posao je obavio za 10-15 minuta.
U srbiji bi na produženje vozačke čekao i mesec dana.
Aliiii bi mogli da mu zakažu...

 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere07.11.2020. u 10:07 - pre 42 meseci
Branimire - bruto?

@Imam - sta da ti kazem - dodji pa plati 0 poreza u NL, obecana zemlja, ja ne stojim na granici i zaustavljam ljude koji hoce da dodju
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 211274 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.