Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li bi komunizam preporodio Srbiju?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42609 | Odgovora: 330 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 325
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?09.06.2021. u 12:03 - pre 33 meseci
Na stranu vaše prepucavanje i trolovanje teme, ali zapalo mi je za oko ovo:

Citat:
BuzzLightyear: @Sloba .Jeste da je ovo tema o komunizmu i da su razne službe u komunizmu imale običaj da preturaju po ličnim stvarima... ali ta vremena su valjda prošla.


Izvini druže, ali gde ti živiš? Kopanje po ličnim stvarima, priskuškivanje, "stalkovanje" od strane službe je sada na vrhuncu :)
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?09.06.2021. u 12:15 - pre 33 meseci
Jeste, ali to je samo zahvaljujući tehnologiji. Štazi je na primer bez modernih sredstava koje danas imao ostvarivao impresivne rezultate u praćenju i špijuniranju građana. Zamisli šta bi tek mogli da rade danas. Pogledaj samo šta rade drugovi u Kini, uvode socijalne kredite, a bili su amateri u odnosu na Štazi.

Danas službe (u demokratskim državama) više ne moraju ništa da kopaju, građani sami dostavljaju podatke na dobrovoljnoj osnovi.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?09.06.2021. u 12:21 - pre 33 meseci
Citat:
BuzzLightyear: @Sloba

Nisi u pravu, neki tvoji komentari mi se sviđaju i uvek kada mi se sviđa neki tvoj komentar ja ti upišem plus. Naravno da neću da te tužim jer ti ja nisam ni doneo disk i nisi kopao po mojim naučnim radovima. Obrati pažnju samo da čovek koji ti je doneo disk nije želeo da znaš čime se bavi.



Radoznalost je svojstvena svim ljudima, tako da te ja ne osuđujem. Neka se prvi baci kamenom onaj koji ne bi zavirio u tuđe privatne fotografije ili naučne radove (zavisi šta koga zanima)... samo mislim da ne treba time javno da se hvališ. Jeste da je ovo tema o komunizmu i da su razne službe u komunizmu imale običaj da preturaju po ličnim stvarima... ali ta vremena su valjda prošla.

Au, zemljače... Hajd napisaću još ovu poruku na temu "zavirivanja u fajlove", ti ako bi da diskutuješ o tome, nađi drugog sagovornika.

Nisam ja otvorio fajl sa naučnim radom da bih istraživao ko je autor i čime se bavi, već zato što je taj dokument (i gomila drugih) bio predmet postupka povratka fajlova, i zahtevao je proveru integriteta, tj. da li se propisano otvara i da li je čitljiv. Da li je čitljiv zaključuješ, pogodi kako! - čitanjem! Ne celog rada, celog testamenta, celog ugovora o kupovini stana, celog zahteva za razvod, već nekoliko redova sa početka, iz sredine i sa kraja dokumenta. To je procedura. Kao kada angažuješ nekog da ti sortira arhivu tvojih papirnih dokumenata, isečaka iz novina, ličnih beleški. Naravno da mora da se upozna (makar delimično) sa sadržajem, zbog fizičkog integriteta dokumenta (da nije oštećen) i zbog mesta gde će ga smestiti.

Da sam na bilo koji način, eksplicitno ili drugačije, obelodanio javno ili trećem licu, državnom organu ili privrednom subjektu prirodu ili sadržaj dokumenata, snosio bih moralnu i zakonsku odgovornost. Ovako nema ni namere, ni dela, ni štete.

Inače, ovo je ugovor koji sklapam sa advokatima i sličnim klijentima: UGOVOR O ČUVANJU POVERLJIVOSTI PODATAKA
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?09.06.2021. u 12:25 - pre 33 meseci
Pa što odmah nisi rekao da imaš ugovor nego me zamajavaš ovde?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?09.06.2021. u 12:33 - pre 33 meseci
Ne potpisujem taj ugovor sa svim klijentima, već sa onima koji traže ili gde procenim da treba. U slučaju o kojem diskutujemo procenio sam da ne treba da potpisujem nikakav ugovor, i pokazalo se da sam bio u pravu. Niko osim mene i klijenta ne zna ni ko je klijent, ni čime se bavi, ni šta je imao na neispravnim diskovima (ni indeks fajlova ni sadržaj istih).
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?09.06.2021. u 12:41 - pre 33 meseci
U redu, da se vratimo onda komunizmu. Da li bi Srbija bolje špijunirala građane da je komunistička nego što je... ono što jeste (ne znam kako se zove ovaj tip uređenja).
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1326
87.116.163.*



+557 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?09.06.2021. u 12:42 - pre 33 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Ja sam imao slučaj, sad skoro, da sam radio jednom čoveku recovery podataka sa dva hard diska.


Malo oftopica nikom nije razbilo glavu, je l imaš iskustva, radiš to stručno, i je l imaš neki povoljniji cenovnik za nas sirotilju? I meni treba recovery i isto baš sa dva diska.. ? Nisam naučnjak, gledaj šta hoćeš, samo nemoj da se zblaneš koliko gluposti ima .. ali meni neke bitne stvari koje bih da sačuvam, a serviser mi izgubio ..

Citat:
Ali opet, nisu ni oni krivi, bilo da uz ime navode i profesiju ili ne. Krivi smo mi koji vezujemo profesiju i ličnost. Nije isto kada mi u imeniku piše Mile limar - 064/221... i kada sedimo uz pivo i Mile iznese političko mišljenje a ja ga presečem sa "Mile, ti si limar, bavi se svojim poslom, pusti stručne da se bave politikom". To je klasni socijalni problem.


Alo, koga ti da presečeš, mi limari smo valjda najpozvaniji da iznesemo političko mišljenje?

Ne znam, ali ja prilikom upoznavanja sa nekim obično pitam čime se bavi osoba, nekako mi to dođe kao neka informacija o ličnosti, ne neka definitivna, ultimativna, ali ipak informacija, osim ako je iz Zemuna, onda ne pitaš čime se bavi, evo recimo ti radiš recovery, znam da je to zahtevna operacija, plus, minus, a stvarno mi treba ..

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6633



+1153 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?09.06.2021. u 12:44 - pre 33 meseci
Ako klijent ima tako jako bitne stvari na disku,
kako to da se nije setio da ima jos 9 redudantnih diskova?
Pa nek mu crkne i 5 kom. ali ima ostale ispravne.

To se danas valjda tako radi.
Ili gresim?
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1326
87.116.163.*



+557 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?09.06.2021. u 12:48 - pre 33 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
U redu, da se vratimo onda komunizmu. Da li bi Srbija bolje špijunirala građane da je komunistička nego što je... ono što jeste (ne znam kako se zove ovaj tip uređenja).


Zove se stihija, sa redundantnim greškama, vladavina najgorih, put za propast, od frlje .. itd, itd .. ovo je sad sve novo, po nama će nazvati taj tip uređenja..

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1326
87.116.163.*



+557 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?09.06.2021. u 12:53 - pre 33 meseci
Citat:
Living Light:
Ako klijent ima tako jako bitne stvari na disku,
kako to da se nije setio da ima jos 9 redudantnih diskova?
Pa nek mu crkne i 5 kom. ali ima ostale ispravne.

To se danas valjda tako radi.
Ili gresim?


Zato si ti imao redundantni imenik u claudu kad ti riknuo hacktoday telefon? :)

To je zato što klijent ujutru oblači dve različite čarape, toliko su mu bitni podatci da ne razmišlja o nebitnim stvarima kao što je rezervni disk, što naravno dovodi u pitanje kako bitnost podataka tako i čarapa.



Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6633



+1153 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?09.06.2021. u 12:58 - pre 33 meseci
Odlazio sam i ja sa dve razlicite carape na posao.
Ali to nije zvog velike kolicine pameti
jer programiram u pitonu, delfiju c++ itd.
Nego sam kasno legao
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1326
87.116.163.*



+557 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?09.06.2021. u 13:31 - pre 33 meseci
Ti ako si svestan da si odlazio sa dve različite čarape to još uvek nije ta faza zadnji stadijum nauke, uostalom kako bi i odlazio sa jednom, pa moraju biti dve različite, neće biti jedna te ista sigurno? :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
..1e1:dd00:698f:2e40:9c7f:b9ea



+7166 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?09.06.2021. u 15:39 - pre 33 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Jeste, ali to je samo zahvaljujući tehnologiji. Štazi je na primer bez modernih sredstava koje danas imao ostvarivao impresivne rezultate u praćenju i špijuniranju građana. Zamisli šta bi tek mogli da rade danas. Pogledaj samo šta rade drugovi u Kini, uvode socijalne kredite, a bili su amateri u odnosu na Štazi.

Danas službe (u demokratskim državama) više ne moraju ništa da kopaju, građani sami dostavljaju podatke na dobrovoljnoj osnovi.


Mislim da postoji vrlo jednostavna metoda da ovo uopste ne bude kontraverzno.

Prvo, treba izbaciti termin komunisticki - znam da je jako korisno u ideoloskim raspravama, ali ni jedna od drzava na ovoj planeti nije postigla izvorni komunizam.

Razlog za to je sustinski, elementaran takoreci, ali nema potrebe baviti se time uvek, zato sto garantuje da dize emocije kod ljudi.

Sustina je da su zemlje gde je pokusana implementacija komunizma po pravilu postajale klasicne autokratije ili diktature. Nije samo tu kljucan diktator, vec celokupan centralizovani rigidni sistem koji je odlican za masovno nadgledanje.

1. Kao prvo, centralizovanom sistemu >trebaju< podaci - bez njih je sistem bezub
2. Kao drugo, neminovna dominacija kadrova koji veruju u "lik i delo" hoce da se preliva i na dole, pa postaje jako tesko ili nemoguce dovoditi u pitanje stvari - ovo je pocetak korupcije i vladavine teske sile --> opet, odlicno tlo za nadgledanje, ogranicavanje sloboda

Da li su ove stvari "komunizam"? Ja sam anti-komunista ali smatram da je odgovor: ne.

Te stvari su posledica pokusaja implementacije komunizma. Ja bih ih jednostavno zvao - centralizovana diktatura, eventualno "komunistickog tipa" mada je i to suvisno. Obrisi joj ime, ista je kao i centralizovana diktatura drugog tipa. Jedino je zvaka drugacija. Onda se postavlja pitanje, a kakve veze to ima sa zvakom uopste? Zar nije sustina ono sto je bitno (centralizovana diktatura sa komandnom ekonomijom) a ne sta ta diktatura prica ili tvrdi da im je priroda.

Dakle, ako uklonimo sve emotivno nabijene reci (komunizme, kapitalizme, ovo ono), sustinsko pitanje se deli na nekoliko:

a) Karakter vlasti
b) Stepen centralizacije vlasti
c) Balans izmedju sloboda pojedinaca vs. onoga sta vlast misli da je interes zajednice
d) Stepen kontrole ekonomije od strane vlasti

Ovo su sustinske stvari koje zapravo prave najvecu razliku - sama ideologija je tu samo sredstvo sa kojim se stize do cilja: regrutovanje dovoljne kolicine ljudi koji ce te glasati / podrzati do dolaska na vlast. Posle zavodjenja "reda" (diktature) to vise nije sustinska stvar zato sto je sistem na nezadrzivoj trajektoriji centralizovane diktature, sa svim sto uz to ide.

Tacno je i da tehnoloske mere omogucavaju manje centralizovanim sistemima drugacijeg karaktera masovno nadgledanje - ali ne treba gubiti iz vida da vlasti generalno teze vecoj vlasti i vecoj kontroli, pa to uopste ne cudi.

Neko pomenu DDR - prilicno sam siguran da ako pitas coveka zaduzenog za bezbednost, bilo da je FBI, FSB, sta god - vrlo rado bi ziveo sa DDR metodama, zato sto mu DDR metode olaksavaju posao. Njegov posao zahteva nadgledanje (ponekad), on bi vrlo rado da moze na nadgleda svakog odmah i sad. Ili, jos bolje, da se svi nadgledaju pa da post-hoc moze da radi upit, da ne gubi vreme glupostima kao sto je istraga.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6633



+1153 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?09.06.2021. u 16:38 - pre 33 meseci
Ovi obicni nemci su govorili da je DDR skracenica od
Deutcshe Dramatische Republik

Ali DDR je imao Wartburg karavan, 4 merta lima + 5 meteri dima, ali ne staje
U firmi, pre 30 god. napravili nosac po celom krovu wartburga,
napunili metalnim cevima, + skela i fosne.
U autu nas 6, a na haubi jos 4 radnika.

Izgledali ko cirkus, ali odradili posao.
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6633



+1153 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?09.06.2021. u 21:05 - pre 33 meseci
Citat:
MajorFatal:dve različite čarape to još uvek nije ta faza zadnji stadijum

Zadnja faza je ako odes na posao sa jednom carapom u koju si uspeo da uguras obe noge.

Ee, onda dodje intervetna iz Kovina,
i sledi vezivanje na G odelenju za minimum 3 radijatora,
uz konjsku inekciju bensedina.

Pa da me uzemlje kako treba. Po proceduri struke

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1326
87.116.163.*



+557 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?10.06.2021. u 14:43 - pre 33 meseci
Citat:
Turmen:
Ako zalazimo u taj deo "da svako ima koliko mu treba", mi tu u startu nailazimo na klizav teren, jer su potrebe čoveka individualna stvar. Nekom treba žena i 2-3 švalerke pored, nekom treba Bentley od 6000ccm i 1000KS, nekom kuća sa dva bazena, 6 spavaćih soba i 8 kupatila. Ako ti ljude koji to kupuju pitaš, svi do jednog će reći da im "to treba" :)

A ako ono što nekom treba, zamenimo sa "ono što je nekom dovoljno" dolazimo do toga da svako treba da ima priliku - da se školuje, da bira zanimanje, da radi posao za koji se školuje, da ima krov nad glavom, da može sebi da priušti fiat punto ili yugo i stan od 40 - 50kvm, da ima pristup lečenju ukoliko mu ne daj bože zatreba. E sad, ako nekom "treba" nešto više od toga - nikakav problem, radi dodatni posao, doškoluj se, usavršavaj se, promeni firmu, državu, mesto boravka, otvori privatnu firmu snađi se brate mili.


Čoveku treba, i dovoljno mu je: 8 sati sna (nekom 6, nekom 10) u toku dana, eksperimenti sa deprivacijom sna su zabranjeni još 60-tih, tri obroka dnevno, pa ne baš tri, može i dva i četri, ali svetska zdravstvena organizacija kaže 600 kalorija dnevno, iz iskustva znamo da ako radi težak fizički posao treba mu onda oko 2000 kalorija taj dan, bez hrane se umire posle oko 40 dana ma i ranije, par litara pijaće vode ne znam tačno, ali bez vode se umre oko 9-og dana, čist vazduh, bez vazduha se umire za 5 minuta.

Mora da se i olakša par puta u toku dana, i to je obavezno inače se umire. U takve fiziološke potrebe tipa koje olakšavaju bitisanje se računa i boravak sa pripadnicama suprotnog pola, one nisu baš da ćeš umreti ako nemaš obezbeđeno, ali kažu da je mnogo lakše i lepše tako, i da se čovek zdravstveno oseća bolje.

Sve ono što si ti nabrojao proističe iz tih primarnih potreba, da bi spavao 8 sati dnevno trebalo bi da ima krov nad glavom, ali baš da je obavezno nije, može da spava i na poljančetu, i u spavaoni sa 100 drugih ljudi, ako mu ne smeta ako neko drugi hrče. I sve ostalo što si nabrojao nije neophodno, školovanje, posao, kuća, yugo, bentli, švalerka ..

Najgori su naravno oni što žive u 600+ kvadrata i s vremena na vreme pričaju kako je planeta prenaseljena, planeta ima kapaciteta za 100 milijardi ljudi, normalnih ljudi, ne onih što upropašćavaju okolinu, trenutno smo na oko 7 - 8, ta kriva se polako zaravnjuje prema 10 tako da smo i tu dobri ima lufta još. Ima mesta za sve, i svako može da ima sve što treba.


[Ovu poruku je menjao MajorFatal dana 10.06.2021. u 16:02 GMT+1]
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1326
87.116.163.*



+557 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?10.06.2021. u 15:01 - pre 33 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Dakle, ako uklonimo sve emotivno nabijene reci (komunizme, kapitalizme, ovo ono), sustinsko pitanje se deli na nekoliko:

a) Karakter vlasti
b) Stepen centralizacije vlasti
c) Balans izmedju sloboda pojedinaca vs. onoga sta vlast misli da je interes zajednice
d) Stepen kontrole ekonomije od strane vlasti


A je l možemo da uklonimo i poslednju emotivno nabijenu reč "vlast", baš mi jezivo zvuči, i da kažemo "aktuelna administracija"?

Zašto me zanima b) stepen centralizacije? Mene zanima stepen efikasnosti, da li će ličnu kartu da mi izdaju u Pambukovici ili New Yorku baš me ne zanima, ali me zanima da li mi uopšte treba lična karta recimo, te da li brže stiže iz NY ili PB.

c) je lako, dovoljno je da pitaju, ili mi da kažemo :)

d) su budale, ne treba im kontrola, nego uspeh, kontrola je samo deo procesa ako hoćeš da ti ekonomija, ili proizvod, bude uspešan, kvalitetan..

a) karakter je valjda svima slobodarski, bar deklarativno, zvali demokratija ili Kim Džong, ta eto pitaj ih :)

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?10.06.2021. u 15:25 - pre 33 meseci
Citat:
MajorFatal:svetska zdravstvena organizacija kaže 600 kalorija dnevno

Moze li neki izvor za ovo? Po mogucstvu, link do SZO gde je to objavljeno.
Zahvaljujem.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1326
87.116.163.*



+557 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?10.06.2021. u 16:38 - pre 33 meseci
Citat:
Shadowed: Moze li neki izvor za ovo? Po mogucstvu, link do SZO gde je to objavljeno.
Zahvaljujem.


Može, rekao mi jedan iz prodavnice auto delova dok sam vukljao za njih one lagere i semeringe, teške to tuč, i bunio se za platu i tražio dodatak za topli obrok tvrdeći da moram bar burek da pojedem ujutru ako misli da radim ceo dan, on kaže jok szo utvrdila 600 kcal da se ne umre od gladi, pothranjenosti, i da kupim kiflu :)

Moguće da je u pitanju neki minimum minimuma, nisam uspeo da nađem info, mada ima kad szo moli one iz razvijenih zemalja da smanje unos šećera za svoje dobro .. realno ako unosiš 2000 cal dnevno, a samo sediš za kompom i ne krećeš se, jedino možeš da se udebeliš ..

A i informacija 600 cal dnevno je pojednostavljena, mora određeni procenat proteina, vitamina, minerala .. uključujući proteine životinjskog porekla, jer se različito razgrađuju u organizmu od onih biljnih, đabe drve vegetarijanci .. itd.

https://www.who.int/news/item/...-increased-5-10-years-who-says

https://www.who.int/news-room/.../detail/obesity-and-overweight

https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/healthy-diet


Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 793



+627 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?11.06.2021. u 10:58 - pre 33 meseci
Citat:
MajorFatal: Može, rekao mi jedan iz prodavnice auto delova dok sam vukljao za njih one lagere i semeringe, teške to tuč, i bunio se za platu i tražio dodatak za topli obrok tvrdeći da moram bar burek da pojedem ujutru ako misli da radim ceo dan, on kaže jok szo utvrdila 600 kcal da se ne umre od gladi, pothranjenosti, i da kupim kiflu :)

Postoji nesto sto se zove bazalni metabolizam. To je minimalna energija potrebna da bi izdrzao ceo dan bez ikakve fizicke aktivnosti i ona zavisi od godista, visine, tezine itd. Iznosi oko 1800 kcal (prosek), a tacnu vrednost BMR mozes da izracunas ovde:

https://www.fitness.com.hr/fit...atori/Bazalni-metabolizam.aspx

Na istom sajtu imas i neke druge korisne kalkulatore, poput recimo ovih:

* Koliko kalorija ti treba za odredjeni cilj - npr. da skines salo, povecas misicnu masu, steknes vecu snagu itd. - https://www.fitness.com.hr/fit...atori/Kalkulator-kalorija.aspx
* Koliko kalorija se trosi na pojedine fizicke aktivnosti - https://www.fitness.com.hr/fit...ulator-potrosnje-kalorija.aspx
* BMI kalkulator - idealna tezina zavisno od visine - https://www.fitness.com.hr/fit...tori/Indeks-tjelesne-mase.aspx

Na Čigotinim programima mrsavljenja (ne znam da li i dalje postoje) ishrana je bila bazirana na unosu 1200 kcal dnevno, dok su pacijenti itekako fizicki aktivni (organizuju se intenzivne setnje po prirodi svaki dan). Ovo znam pouzdano, jer imam dobrog drugara koji je isao tamo pre nekih 10-15 godina, kako bi skinuo nekih 10-15 kg. Uspeo je ... ali je zato kasnije ponovo nabacio 20 kg, tako da nesto u tom pristupu bas i ne stima. A ne stima to sto ljudi skinu naglo te kile, pa ih isto tako naglo i nadoknade.

Ali sve ispod 1200 kcal je svakako premalo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42609 | Odgovora: 330 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.