Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?

elitemadzone.org :: MadZone :: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 16642 | Odgovora: 149 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
2a02:8071:31e1:dd00:935:456d..



+7166 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?19.08.2021. u 13:22 - pre 31 meseci
E ja nemam pojma da li je propaganda, misljenje, ili nesto deseto.

Samo kazem da je pogresno neku cinjenicu (ponasanje USA u ovom slucaju) gurati kao nekakav argument za neko drugo zlo.

Kasetne bombe su zlo bez obzira da li ih Amerikanci koriste li ne. Bez obzira da li ih Srbija proizvodi i poseduje ili ne.

Talibanska sarija - to je licna stvar gde ko stoji sto se toga tice. Meni licno ne deluje bas OK da nemas sanse ni da se opredelis da li hoces ili neces da imas nesto sa tim. Napustanje Muhameda je po sariji destruktivna operacija bez popravke - zahteva ubijanje pocinitelja.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1326
87.116.163.*



+557 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?19.08.2021. u 13:23 - pre 31 meseci
Citat:
Java Beograd:
WTF, šerijat ?!? Pa šerijat je na pola planete !!!

Saudijska Arabija, na primer. Ali, jbg, oni masovno kupuju oružje od USA.
Jeste tamo šerijat, ali to je dobar šrijat, jer tamo žive good guys!!!

Singapur! Šibanje, naravno! Jok nego će da te maze.


Ma ove tvoje fotkice su blage, ja se povezao preko društvenih mreža sa nekim kolegom limarom iz Pakistana čini mi se, a ovaj par puta objavljivao snimke iz postojbine .. brrr .. ne moš gledati duže od minut, njih dvoje mlađih kamenuju, to kad im vežu ruke to je humano, ovi nesretnici nešto dižu ruke pokušavaju da se odbrane, to traje i traje .. ali tek šake kad im seku snimak ... dolaze ovi ko drogirani, možda i jesu, ili pomireni sa sudbinom, ko na pokretnoj traci 20 njih, sami stavljaju ruke na panj, fik .. ode šaka, idemo sledeći ... one šake napravile brdašce ispod panja ...

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
2a02:8071:31e1:dd00:935:456d..



+7166 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?19.08.2021. u 13:28 - pre 31 meseci
Citat:

dolaze ovi ko drogirani, možda i jesu, ili pomireni sa sudbinom


Talibani su 2000-te uveli novitet - pre amputacije ruke sledi anestezija.

Navatali lopova na stadionu, pre izvrsenja kazne, po novi propisi, anestezija, a onda satara, humano - nije "cruel and unusual punishment".

Tako i to mozda, dali ljudima nesto da se opuste ('fala bogu pa imaju regionalni specijalitet: pogacu od opijuma, i dalje ces da izgines al ce ti biti lepo i bolece te tuki) - em ce njima biti lakse, em ce bolje i kamenje da ih destruktivno deformise.

U Iranu imaju i razne dubine, tipa - do pojasa ili do glave. Zenama sledi "do glave" - to je po proceni legalnih sarijatskih eksperata isto humanije, kad ti je samo vugla na nadmorskoj visini, daleko se skracuje vreme izmedju sudara sa prvom kamenicom i gubitka svesti. Oni su cak uspeli i da izbegnu hemikalije i medikamente, posto bi to moglo da se nazove medicinskim silovanjem, ovo je cista natura.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?19.08.2021. u 13:31 - pre 31 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:

Dobri mudzahedini su bili poznati kao "severna alijansa" u ratu izmedju USA i Avganistana.

Hrpica ratnih gospodara svako sa svojom mini armijom finansiranom od strane USA, bliskog istoka... ocigledno "business friendly", ljudi hoce da se bave agrikulturom i stvaraju nova radna mesta ;-)

Talibani nisu postojali u vreme SSSR - sumnjam da je iko tada verovao da mozes da sprovedes tako nesto. Pad SSSR i vakuum koji je nastao tamo sa finansiranjem je stvorio novu generaciju.



Pod kojim imenom su bili poznati u Prvom Anglo-Avganskom ratu, koji je trajao od jula 1839. do oktobra 1842? Tada su pobedili najveću silu toga vremena, Britansku imperiju.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.stcable.net.



+377 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?19.08.2021. u 13:36 - pre 31 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
...

Samo kazem da je pogresno neku cinjenicu (ponasanje USA u ovom slucaju) gurati kao nekakav argument za neko drugo zlo.

...


Nije ideja je sledeca:

Ako su oni nekada ( sada ili pre 500 godina ) pocinili genocid ili ratni zlocnin ok je da "mi" pocinimo koji genocidcic ( mali 5-10 000 zrtava samo ) ili zlocincic ( proteramo par hiljada ili pokoljemo radi otimanja licne imovine ).

Nista strasno jel...

Bar u tim glavama.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
2a02:8071:31e1:dd00:935:456d..



+7166 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?19.08.2021. u 13:36 - pre 31 meseci
Uzgred,

Za Javu :-) Nisu Ameri daleko - EU je zabranila izvoz nekoliko hipnotika i opijata koje u Americi koriste za ubijanje ljudi ("smrtna kazna").

Da stvar bude jos ludja - ni lokalne farmaceutske kompanije u USA ne zele nista sa tim (logicno, PR - pogotovu u vreme Interneta kad se odmah rascuje da su na NJIHOVOM LEKU nekom iskocile oci ili da se tresao i povracao utrobu sat vremena pre nego sto je umro), dako da nekoliko USA saveznih drzava mora da se bavi kriminalom (da, kriminalom) kako bi stigli do zaliha hidromorfona, sekobarbitala i sl.

Ima vise reportaza o lokalnim serifima koji jure preko granica saveznih drzava da se negde dokopaju nekoliko kutija nekog jakog sedativa ili narkotickog analgetika (kad se dozna da ima negde neki "patriota apotekar" i sl.).

Fora je sto nista od toga nema papirologiju (to su kontrolisane supstance, propisi su takvi da mora postojati pacijent, da to mora propisati lekar, izdati apotekar i sl. - ili da mora biti FDA-odobreno naucno istrazivanje) - ali posto je u pitanju, ehm, drzava, makar i savezna - to se jednostavno moze samo staviti u fioku.

Ali sustinski - zakon prekrsen. Osudjeni ubijen ukradenom supstancom koju dzelat nelegalno poseduje, ali nema ko da ga uhapsi.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.stcable.net.



+377 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?19.08.2021. u 13:58 - pre 31 meseci
@Ivan Dimkovic

Ljudi kao Java imaju tu potrebu, nagon da brane "naciju" odnosno politikante i prisljamcenu im bagru koja cini razne zlocine zato sto su to:

- "nasi"
- zato sto ce ih prozvati autoSovinisti ako to ne rade
- zato sto ce ih prozvati drugosrbijanci ako to ne rade
- zato sto je sramota od iste takve rodine

I zato dobijamo:

- Nato napo' Srbiju 99te koja je bila mirna kao bubica
- Jes da je pevaljka nosila ogrilcu sa lesa na nacionalnoj TV ali - to je "njihov" les
- OK je da prodajemo kasetne bombe, ali nije lepo da ih testiraju na nama.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?19.08.2021. u 14:07 - pre 31 meseci
Video klip je iz 2012 godine i radi se o istoriji Avganistana. Posebno je zanimljiv deo gde upoređuju istorijski događaj sa događajima iz 2012. i kažu: "to bi bilo kao kada bi USA sa saveznicima napustila Avganistan i prepustila vlast Talibanima".

https://www.youtube.com/watch?v=_m7uL4Q44ws&t=2984s
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9420
79.101.120.*



+10236 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?19.08.2021. u 14:31 - pre 31 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Uzgred,

Za Javu :-) Nisu Ameri daleko - EU je zabranila izvoz nekoliko hipnotika i opijata koje u Americi koriste za ubijanje ljudi ("smrtna kazna").


Niko nije mnogo daleko. Posebno Ameri koji su legalizovali torturu nad vezanim zatvorenicima.

Poenta mojih postova je da ne treba previše satanizovati Talibane, niti previše verovati u dnevno aktuelne medijska bombardovanja o Talibanima.

Daleko od toga da, ja kao pravdam ili podržavam.

Ali, to da neko beži iz Avganistana na stajnom trapu aviona, "zato što Talibani uvode šerijat ... " mislim ...

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.stcable.net.



+377 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?19.08.2021. u 14:44 - pre 31 meseci
Citat:
Java Beograd
...
Poenta mojih postova je da ne treba previše satanizovati Talibane, niti previše verovati u dnevno aktuelne medijska bombardovanja o Talibanima.
Daleko od toga da, ja kao pravdam ili podržavam.
...


Jadni mali neshvaceni fundamentalisti.

Samo zele da pretvore pola covecanstva u robu ( zene ) i po zelji im smeste metak ili kamen u glavu kada im dosade.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?19.08.2021. u 16:03 - pre 31 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ja ne kontam razliku.


Koliko se ja sećam, čak i kada se desi rat, postoje neke konvencije koje se moraju poštovati. Moraju ili bi trebalo. Zato, ako već mećeš na etički kantar, ne bi bilo loše da malo preciznije meriš. Proizvodnja i posedovanje je jedno, prodaja nešto drugo, upotreba protiv legitimnog vojnog cilja nešto treće, a upotreba protiv civila nešto četvrto. Čak i kada je zabranjeno prvo, a samim tim i drugo, treće i četvrto.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9420
79.101.120.*



+10236 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?19.08.2021. u 17:07 - pre 31 meseci
Evo, Bradzorf012 je odgovorio umesto mene, bolje nego što bih ja sročio.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?19.08.2021. u 17:21 - pre 31 meseci
Avganistan je (za sada) praktično završena priča, jedino je pitanje šta će se desiti u međunarodnim odnosima, tj. da li će Avganistan imati predstavnika u UN i drugim međunarodnim organizacijama ili će biti izvačeni i uvedene im međunarodne sankcije.

Sada se otvara druga tema, a to je potencijalna invazija Kine na Tajvan. Već duže vreme vlasti u Pekingu prete da će silom zauzeti ostrvo ako Tajvan zvanično proglasi nezavisnost, a sa druge strane nema nekih konkretnih poteza osim vežbi i verbalnih pretnji, jer vlasti u Pekingu bi mogle bar da zauzmu ono ostrvo Kinmen koje je na samo 10-ak kilometara od obale Kine (komunisti nekim čudom nisu uspeli da zauzmu to ostrvo do kraja građanskog rata 1949. godine, tako da i danas pripada Tajvanu) i Tajvan ne bi danas nikakvog načina da odbrani to ostrvo, posebno ako bi Kina uvela blokadu pomorskog saobraćaja sa glavnim ostrvom.

Razlog zbog kog se Kina ne odlučuje na vojnu invaziju je dobra ekonomska saradnja (većina tajvanskih kompanija ima fabrike u Kini) i to što privrednici Tajvana ipak uspevaju da utišaju svoje političare (bar one koji su na vlasti) da ne potežu previše pitanje zvaničnog proglašenja samostalnosti kako ne bi ugrozili dobru privredno-ekonomsku saradnju.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?19.08.2021. u 17:33 - pre 31 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Koliko se ja sećam, čak i kada se desi rat, postoje neke konvencije koje se moraju poštovati. Moraju ili bi trebalo. Zato, ako već mećeš na etički kantar, ne bi bilo loše da malo preciznije meriš. Proizvodnja i posedovanje je jedno, prodaja nešto drugo, upotreba protiv legitimnog vojnog cilja nešto treće, a upotreba protiv civila nešto četvrto. Čak i kada je zabranjeno prvo, a samim tim i drugo, treće i četvrto.

Znaci proizvodnja i posedovanje necega cemu je jedini cilj da na nehuman nacin povredjuje sto vecu grupu ljudi je OK, prodaja je.... mozda isto OK, ako prodajes nekom ko je OK? A kad je lose? :) Sta je legitimni vojni cilj za oruzje koje je namenjeno sakacenju? Ako ga nema, kako je onda legitimno i eticki ispravo proizvoditi nesto cemu je to JEDINA namena?

Istim argumentom mozes braniti i proizvodnju bojnih otrova, generalno hemijskog ili bioloskog oruzja - "OK je dok ga ne koristis". Nije OK. Postoji razlog zasto civilizovane zemlje odbacuju ovakve sisteme i to nije jer su vojno gledano neefikasni.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?19.08.2021. u 17:36 - pre 31 meseci
Citat:
Java Beograd:
Poenta mojih postova je da ne treba previše satanizovati Talibane, niti previše verovati u dnevno aktuelne medijska bombardovanja o Talibanima.

Daleko od toga da, ja kao pravdam ili podržavam.

Ali, to da neko beži iz Avganistana na stajnom trapu aviona, "zato što Talibani uvode šerijat ... " mislim ...

Taj koji bezi na stajnom trapu verovatno zna da ce tacno njega da srede cim udju, naravno. On je u panici i nema izbora.

Ali, niti to znaci da su talibani "dobri" - taj nivo panike implicira da zna sta ga ceka i da to nije nesto "dobro" ili "humano", niti one ostale ceka nesto divno i bajno. Sistem koji talibani zavode je bukvalno nenormalan - to sto postoji vise-manje slican sistem u drugim zemljama sa kojima npr. US ima dobre odnose ne znaci da je sistem dobar, vec da je US Gov. licemerna i da nekima "gleda kroz prste" zbog novca, nafte... cegavec.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1326
*.dynamic.a1.rs.



+557 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?19.08.2021. u 18:51 - pre 31 meseci
Citat:
nkrgovic:
Istim argumentom mozes braniti i proizvodnju bojnih otrova, generalno hemijskog ili bioloskog oruzja - "OK je dok ga ne koristis". Nije OK. Postoji razlog zasto civilizovane zemlje odbacuju ovakve sisteme i to nije jer su vojno gledano neefikasni.


Ili bilo kakvog oružja, po pravilu deklarisanog kao "odbrambeno" ili za "odvraćanje" a vazda civili u procepu.

Meni u telefon i auto ugradili gps a sebi se ne sete u oružje, svima bi ja njima po jedan gps pa da vidimo gde je proizvedeno, izloženo, kupljeno, bilo u magacinu, upotrebljeno .. to za početak, a posle kafes zna se, pa tamo nek se snajperišu sa brejvikom, humano ili nehumano, kako god hoće

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.stcable.net.



+377 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?19.08.2021. u 18:56 - pre 31 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ja ne kontam razliku.


Koliko se ja sećam, čak i kada se desi rat, postoje neke konvencije koje se moraju poštovati. Moraju ili bi trebalo. Zato, ako već mećeš na etički kantar, ne bi bilo loše da malo preciznije meriš. Proizvodnja i posedovanje je jedno, prodaja nešto drugo, upotreba protiv legitimnog vojnog cilja nešto treće, a upotreba protiv civila nešto četvrto. Čak i kada je zabranjeno prvo, a samim tim i drugo, treće i četvrto.


Naravno da nije drugo. Sve je to isto.

Ovde se to sa kasetnim bombama lepo upotrebljava u politicke svrhe.

Citat:
nkrgovic:
...
Znaci proizvodnja i posedovanje necega cemu je jedini cilj da na nehuman nacin povredjuje sto vecu grupu ljudi je OK, prodaja je.... mozda isto OK, ako prodajes nekom ko je OK? A kad je lose? :).
...


Kada tvoj "lek" upotrebe protiv tebe, samo tada je lose :) Jer ne ide u tvoju korist.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1326
*.dynamic.a1.rs.



+557 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?19.08.2021. u 19:06 - pre 31 meseci
Citat:
nkrgovic:
Postoji razlog zasto civilizovane zemlje odbacuju ovakve sisteme i to nije jer su vojno gledano neefikasni.


Jes odbaciju, iz aviona a iznad naseljenog mesta, koliko se ja sećam 29 zemalja članica nato pakta su se vodile i kao civilizovane i najrazvijenije?
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?19.08.2021. u 20:08 - pre 31 meseci
Avganistan i Papua Nova Gvineja su primeri civilizovanih zemalja, jer ove zemlje nemaju kasetne bombe.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1179



+835 Profil

icon Re: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?19.08.2021. u 20:11 - pre 31 meseci
Pa bacili su kasetne bombe iznad Nisa 99-te direktno na pijacu i okolne ulice.

Eh sada i ja sam mislio nepravda, konvencije, bla bla truc, medjutim, ameri su jbt pogazili sve ugovore sa jednom Rusijom(koja ako nista drugo, sedi na 17 000 nuklearnih bojevih glava), od nesirenja Nato na istok, do kontrole oruzija. Mislim da su oglasili nevazecim ili jednostavno nisu ratifikovali ni jedan ugovor tog tipa.

Mislim da je neka Nato njuska objasnila u fazonu da se ne postuju ugovori sa slabijima ili bitno slabijima i to je to.

Moje skromno misljenje je da je mnogo jednostavnije postovati dogovore i ugovore, jer su oni dobar alat za stednju resursa i optimalno upravljanje, sirenje uticaja neke velesile, ali dobro, neko je tami procenio da treba rativati sa pola sveta.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Avganistan - NATO se čudi kako se nije desio građanski rat ??!?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 16642 | Odgovora: 149 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.